Omroep Zeeland binnen bereik Bedenkingen over grondaankoop Schoondijke iORSE KRITIEK VAN FRACTIES D&T EN PVDA OOSTBURG: Eerste klap is start van Sluise bouwgolf kernaiv Minder publiek per popconcert in 1987 PLAATSELIJK NIEUWS t NIEUWS MARKTEN ff ftTEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 3 MAART 1988 le slip FRACTIES: TERREIN KAN WEL EENS VERONTREINIGD ZIJN' >ek I Ter neuzen iSTBURG - „Het college is voortdurend aan iet breien geweest in de zaak-Schout, maar uit- idelijk heeft ze het breiwerk niet in elkaar len zetten." Breskens IJzendijke interconcert van luziekvereniging Huurprijs ONDERZOEK NAAR POPPODIA: Internationale op carillon Rijenl VAN DEN HEUVEL: 'IN 1990 IN DE LUCHT' Geest rijp Inbreken Hulpstudio Programma's 1990 Boulevard Cadzand wordt opgefleurd T20 r - De automobilist uit Axel raakte gisteren e Be-oostenblystraat on- Axel door het gladde dek in een slip en kwam zijn voertuig via de sloot een bouwland tot stil. id. Daarbij werd de pet. jnauto geheel vernield, b slechts lichte verwondin. op- li& onze verslaggever tOSTBURG - De fracties 0 Dorpsbelangen en Toe- risme (D&T) en PvdA in de jostburgse raad hebben be leningen tegen de aan- jop van een stuk grond 'an Tragel West in Schoon de van het waterschap 't fije van Sluis. De ge- neente wil het 6000 vier- ante meter grote perceel nplanten met snelgroeiend K». n eerste instantie was de ge- „eenteraad van Oostburg in november 1987 al akkoord ge gaan met de grondaankoop, maar nog voor de grond werd overgedragen wilde het schap een extra voorwaarde in het contract doen opnemen. Het Vrije van Sluis wilde na melijk van het risico af zijn dat, wanneer zou blijken dat de bodem ter plaatse verontrei nigd zou zijn, het schap niet voor de saneringskosten zou moeten opdraaien. „Het perceel is namelijk reeds jaren ver huurd aan de gemeente," luidt de argumentatie van het schap. Wethouder A. de Feijter voerde aan dat het college met het voorstel kan instemmen, omdat vervuiling uitgesloten moet worden geacht. J. van de Ree-Slabbekoorn (PvdA) had bedenkingen. „Wie het terrein nu bekijkt moet gewoon con cluderen dat het een rotzooitje is. Het is niet uitgesloten dat er iets in de grond zit. Het is alge meen bekend dat op het terrein auto's gesloopt zijn in het ver leden. Olie en accuzuur kunnen makkelijk de bodem zijn inge lopen," opperde zij. Ook had het PvdA-commis- sielid weinig lovende woorden over voor de handelswijze van het college. „Er is beloofd dat er overleg plaats zou vinden met de natuurbeschremingsvereni- ging 't Duumpje en het Zeeuwsch Landschap. Dat is niet gebeurd, terwijl er het perceel toch omschreven wordt als een beschermd natuurge bied," aldus Van de Ree. De Feijter gaf te kennen dat overleg met de natuurbeschre- mingsorganisatie en met de consulent Natuur en Milieu na aankoop zou volgen. „Wat be treft de stortingen kan ik zeg gen dat het gemeentebestuur actie ondernomen heeft om het puin en de gestorte grond ver wijderd te krijgen. Een herha ling van deze praktijken wordt voorkomen door het plaatsen van een afrastering wanneer het terrein gemeentelijk bezit is geworden," aldus de wethou der. De vertegenwoordigers van PvdA en D&T bleven af wijzend te staan tegenover de aankoop. a tie. De openingbij een. st begint om 14.00 uur. 7GELSPORT - Hengel- brtvereniging Sport en Ge-I egen uit Hoek huldigde tij.l ns de jaarvergadering del Jmpioenen van het zee- en] ekvissen. Het klassement I brd bepaald aan de hand het totaal gevangen ge- [icht. Bij het zeevissen werdl i de Schelde gevist. Uitslag! evissen: Heren: 1. J. Harmsl punten, 2. J. de Ruijterl fcl, 3. J. Bakker 129. Dames: l.[ Geelhoed 134, 2. M. van del erge 123,3. M. de Putter 104.1 lioren: 1. M. Geelhoed 85,2. Michielsen 13 punten.! reekvissen: Heren: 1. a| jluyze 135, 2. W. Koole 124,1 I. Meeusen 110. Dames: nevrouw Dierickx 121, 2. M,| Putter 78, 3. mevrouw] ïroekhoven 47. Junioren: 1.81 egers 79, 2. J. de Kraker, Al Rijke, C. van de Dries enl Buyze, allen 39 punten. 0p| april is de volgende werd- strijd gepland. VRIJE SCHOOL - De initia-l tiefgroep Vrije School Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 25 maart een thema- avond met als onderwerp 'peuters'. Dit gebeurt in zaal Pro Rege in De Jongestraat inj Terneuzen. Spreekster avond is mevrouw N. Koop-] manschap, peuterleidster a; de Vrije School in Middel-I burg. Te zien zijn verder boe-] ken en werkstukkea avond begint om 20.00 uur. W nalatig in zaak Schout fan onze verslaggever Iet die woorden bekritiseerde het Oostburgse PvdA- ladslid J. van de Ree-Slabbekoorn het optreden van het aneentebestuur in de slepende affaire rond de garage- juderC. Schout. BINGO - In dienstencentrum Goedertij t wordt maandag 7 maart een bingo gehouden voor vijftig-plussers, aan vang 14.00 uur. De organisatie is in handen van de beheers commissie. JEUGDFILM - Clubwerk IJ zendijke houdt zondag (6 maart) een filmmiddag voor de jeugd. Plaats van handelen is het Jeugdgebouw aan de Koninginnestraat. De film begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 15.45 uur. Kinde ren van zes tot vijftien jaar zijn welkom. De film (Neder lands gesproken) vertelt het verhaal van een negenjarige weesjongen die wegloopt van zijn pleegouders. Peter reist naar een visserdorpje en doet dat op de rug van een draak. De draak heet Elliot die niet alleen kan vliegen maar zich ook onzichtbaar kan maken. De draak zorgt voor de nodige opschudding in het dorpje. De mensen willen hem vangen maar dat lukt uiteindelijk niet. KAPELLE, 2 maart - Andijvie glas: kl2 A 170-180. Boerenkool: kil 220. Radijs bos: k!2 33-37. Spruiten ongeschoond: kil E 99, kl2 A 95, B 73-77, D 112-119. Wit lof: kil A 174-182, kl2 A 100, B 118-124. Prei: kil A 100-116, kl2 A 61, B 38. Rode kool: kil C 41. Sa- vooie kool groen: kil A 73-76. Witte kool: kil A 80. Uien kg: kil MI 18-22. Peterselie bos: kil 1. Selderij bos: kil 38-40. Knolsel derij zonder blad kg: kil 45. Late aardappelen: kil 7-31, BO 16, MI 8-9, kl2 KR 19-40. AMSTERDAM, 2 maart - Aard- appeltermijnmarkt: In Bintje 35- 50 mm, oogst 1987, werden 3 con tracten verhandeld voor levering april tegen ƒ5,60 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. In Bintje 50 mm, oogst 1987, werden 277 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 13,60 tot 13,30 per 100 kg, 29 contracten levering mei tegen 14,50 tot 14,40 en 87 contracten levering juni tegen 15,70 tot 15,40. De stemming was nauwe lijks prijshoudend. In Bintje 50 mm, oogst 1988, werden 34 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ28,00 tot 27,90. De stemming was kalm. ik D&T-woordvoerder I. de lullu had geen goed woord ver voor het optreden van het pllege in deze zaak. Hij ver- :t het gemeentebestuur na ttigheid Wethouder A de Feijter pro- ;rde woensdag na afloop van commissievergadering enheid van zaken te geven in inmiddels al ruim een jaar epende affaire. Hij weigerde accepteren dat het college iten gemaakt had. „Wel ben het met de commissieleden dat we als college wat ichtdadiger hadden moeten len," stelde de wethouder. [Hij voerde verder aan dat )k het gemeentebestuur een it achter de affaire wenst te en. „Het is onze intentie om zaak nu zo snel, zo goed en onze correspondente CM ICgClI KESKENS - De muziek- 1 f* iftreniging Breskens- vse artsen krijgen binnenkoi i de bus om een verklaring! ig en verwerking van kernaij Nederlandse Vereniging va P) sprak zich daar gist* Jering in Koudekerke. staat definitieve opberging t lemaal niet. Je kunt er in ie geval het nageslacht niet i opschepen", zegt coördinatü Boeriwnkel. „Er is geen opto sing en geen alternatief. B betekent dat je moet stoppe met de produktie van afval voegt hij daar aan toe. In de verklaring-best* voor Kabinet en Tweede mer-zal de lokatie Bor niet worden genoemd, het is duidelijk dat het daaro ook betrekking heeft, al hebt* we niet de illusie het nog 1 te kunenn houden". ■oede geeft zaterdag 5 art het jaarlijkse win- concert. Op het pro- imma staan werken van de Haan, P. Pielaat en J. idriessen. ien met de drumband Bres- i-Groede speelt de muziek- iniging enkele stukken, ter- de drumband ook alleen een stuk ten gehore brengt, [dens de pauze is er een ver- ig en na afloop is er bal. geheel staat onder leiding R, Bonny. avond in De Uitkomst be lt om acht uur. Zaterdag 12 irt wordt ditzelfde concert incing De Ploeg te Groede louden, aanvang eveneens uur. zo eerlijk mogelijk op te los sen," aldus De Feijter. Zoals bekend kocht garage houder Schout vorig jaar een voormalig agrarisch bedrijf aan de rand van Oostburg op met de bedoeling om in de be drijfsgebouwen autowrakken en onderdelen op te slaan. Ver volgens bakende hij zijn ter rein af met een twee meter hoog hekwerk. Buurman J. de Klerk vond dit geen stijl en diende bij de gemeente be zwaar aan tegen de activiteiten van zijn bouwlustige buurman. Het college adviseerde Schout vervolgens om een bouwaanvraag voor het hek werk in te dienen, hetgeen ge beurde. Verder speelde ook nog een zaak van planologische aard. Het terrein had geen industrie bestemming en in eerste in stantie had het college er geen bezwaar tegen dat Schout de gebouwen voor bedrijfsactivi teiten wilde gebruiken. „De planologische en bouw-kwestie gingen toen door elkaar lopen," aldus De Feijter. Ondanks De Feijters ver weer plaatste Van de Ree vraagtekens bij de houding die het college in de zaak had inge nomen. De wethouder voerder ver der aan dat het college beslist had om in deze zaak geen ini tiatieven meer te ontplooien. De procedures, zowel voor de aanvrager als de indiener van het bezwaarschrift, waren in gesteld. „Een kwestie van af wachten," vervolgde hij. Commissielid R. Hamelij nek (PvdA) concludeerde hieruit dat het gemeentebestuur de zaak op zijn beloop wil laten. „En dat kan niet," stelde hij na drukkelijk. De Feijter zei tot slot spoedig een oplossing in de affaire te verwachten. Van onze verslaggever RETRANCHEMENT - Bur gemeester M. Everaers van Sluis, bijgestaan door wet houder J. du Fossé, jaste woensdagmiddag met een daverende klap de eerste heiplaal in de grond voor een complex van zeven be jaardenwoningen in Re- tranchement. Met deze handeling gaf de bur gemeester het officieuze start sein voor een voor Sluise be grippen grote bouwgolf. De ko mende maanden worden er in de gemeente, in opdracht van zowel de Regionale Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereni ging als de Algemene West- Zeeuwsvlaamse woningbouw corporatie, 31 woningen ge bouwd De afgelopen jaren lagen de bouwactiviteiten in Sluis vrij wel stil. Vandaar dat nu ge sproken wordt in termen van een inhaalmanoeuvre. Woensdagmiddag werd in Re- tranchement begonnen met de bouw van zeven bejaardenwo ningen. Die worden gebouwd door de firma Hoorickx uit Heille in opdracht van de West-Zeeuwsvlaamse woning bouwvereniging. Verwacht wordt dat de kleine woningen, geheel gebouwd in een stijl die bij het dorp past, medio no vember afgeleverd worden. De huurprijs zal beneden de vijf honderd gulden per maand lig gen. Dit door toedoen van het ge meentebestuur. Het college vond het niet wenselijk om een blok van negen woningen te zetten en verzocht het woning- bouwbestuur om twee blokken te bouwen. De gemeente legde de meerkosten van 10.000 gul den bij. Daarnaast werd ook nog een extra twee mille per woning bijgedragen door de gemeente waardoor de huur kosten konden worden ge drukt. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Al is het totale aantal bezoekers van de Zeeuwse poppodia in het seizoen 1986-1987 toegenomen, het aantal bezoekers per optreden is gedaald. Dat is het resul taat van een onderzoek van de Zeeuwse Culturele Raad in opdracht van het Zeeuws Popoverleg. Elf podia deden op gave van hun bezoekersaantallen en kwamen tot 24.000; vierduizend meer dan het jaar daarvoor. Burgemeester M. Everaers (l) en wethouder J. du Fossé maken zich gereed óm de eerste paal in Retranchement te slaan Voorzitter J. de Rechter van de woningbouwcorporatie was verheugd dat de vereniging door de bouw van de woningen een bijdrage kan leveren aan het behoud van de leefbaarheid van het dorp. „We hopen dan ook dat deze eerste paal een stevige basis zal vormen voor de groei van het inwonertal van de gemeente Sluis," zo voerde De Wilde aan. Burgemeester Everaers zei geen spectaculaire groei in Re tranchement te verwachten. „Het dorp telt nu 410 inwoners. Laat er eens een tiental bijko men, dan zal het op zijn," aldus Everaers. Het gemeentebestuur heeft haar hoop gevestigd op de bouwactiviteiten in Sluis zelf. Daar worden de komende maanden ook nog eens 24 wo ningen, waaronder een aantal bejaardenwoningen gebouwd. De Regionale woningbouwver- - FOTO DE STEM COR J. DE BOER eniging uit Axel zal voor haar bouwproject op 16 maart het startsein geven. Ook dan ver dwijnt er weer een heipaal in de zompige Zeeuwse klei. Het Sluise college hoeft er niet tegenop te zien om nog maals een bouwterrein te be treden. De oliejakken, broeken en laarzen voor het karwei kregen Everaers en Du Fossé gisteren cadeau van directie en bestuur van de Breskense cor poratie. Het aantal van 24.000 geeft vol gens het popoverleg geen en kele aanleiding mee te jamme ren over de teruglopende be langstelling voor live-popmu- ziek. Het popoverleg wil zich niet uitspreken of het aantal naar landelijke maatstave nu veel of weinig is. Daarvoor is onvoldoende vergelijkingsma teriaal voorhanden. De podia die meededen aan het onderzoek kregen per con cert gemiddeld 75 tot honderd bezoekers over de vloer. Een forse daling, want het jaar daarvoor leverde het onder zoek nog honderd tot 150 lief hebbers per evenement op. „Wanneer deze dalende trend zich voortzetten", zo schrijft het popoverleg, „dan valt te vrezen dat ook het totale bezoe kersaantal, gerekend over het hele seizoen zal gaan dalen". Uit het onderzoek blijkt ook dat het aantal optredens per podium aan het afnemen is. Zeeuwse podia die aanslui ting zoeken bij het 'clubcircuit', waar de meest in het oog sprin gende nationaal en internatio naal vermaarde groepen optre den, zien hun basis versmallen en de bezoekersaantallen te ruglopen. Slechts enkele centra weten de aansluiting bij dit circuit te handhaven. Dit is pm de er- iren ien ons erg het ;aan veer ester ver- eka- uren islui- „Mo- ig de slui- seerd orden kabel iorge- ant- „Dat mg in r dat alles Van onze verslaggever RIJEN - De Internatio-1 nale komt op het caril lon van Rijen. Het col lege van B en W vanl Gilze en Rijen heeft| aan het verzoek van1 plaatselijke afdeling I van de Partij van de Arbeid gehoor gege-] ven. H. Prinssen, kabinetsche'] van de gemeente Gilze e» Rijen, heeft van het col lege het verzoek gekregen I er voor te zorgen dat he'l socialistisch strijdlied inj het programma wordt op-1 genomen. „Ik zal trachten! de Internationale op 1 wei ten gehore te laten bren-| gen door het carillon- zegt hij. De* kosten wor den betaald door de ge*| meente. Mevrouw B. Milani vanj de PvdA is heel tevreden met het besluit van hel college. Het college van BI en W zegt in zijn beslui'l tevens dat andere verzoe-[ ken voor liedjes op het ca rillon in de gemeenteto-l ren 'ruimhartig' benader*1! zullen worden. „Dat bete kent dat ook andere Par'l ticulieren verzoeknuW; mers in kunnen dienen M het college", aldus Prins sen. HET KERNAFVAL is 'm I niet in de kouwe kleren gaan zitten. Drs. God fried van den Heuvel, burgemeester van Borse- le, voorzitter van het CDA-Zeeland en sinds- kort ook van de Omroep Zeeland, heeft net een bewogen hoorzitting ach- I ter de rug over het plan voor opslag en verwer- king van radioactief af- I val vlakbij Borssele. Het js al langer dan een j aar bekend, maar de bevol- king ontdekte het op het I laatste nippertje: dit I komt te dichtbijweg met I die rommel. Onverwacht I massaal verzet, dat nie- jmand precies kan plaat sen. Gebrek aan infor matie? Dat geeft geen [overheid graag toe, maar t9c"- »Ze wisten niet pre cies waar het kwam, zei den ze. Ik ben ervan overtuigd dat een streek- hedio dat wel duidelijk bed gemaakt. Die was er ch als de kippen bij ge veest, en het heeft zo'n vecte zeggingswijze," egt Van den Heuvel. aarom is deze promi nente CD A-er een pio nier in het nog kale Zeeuwse omroepland. Door Jan Jansen ZEELAND IN de lucht.... Als het lukt om de witte vlek die de provincie nu nog altijd is op radiogebied, weg te werken, zal dat mede te dan ken zijn aan uitgerekend de voorzitter van het CDA-Zee land. Wie had dat gedacht, een paar jaar nadat de CDA- fractie in provinciale staten de Omroep Zeeland nog weg stemde omdat een tientje omroepbijdrage van de Zeeuwen teveel gevraagd zou zijn. Van den Heuvel ziet er de aardigheid niet van in. „Nee," wijst hij ernstig te recht, „ik zal mijn CDA- functie niet gebruiken als koevoet. Als voorzitter van de Omroep Zeeland distan tieer ik me daarvan, dat is besproken met fractie en partijbestuur. Daarom zal ik ook geen wrok koesteren als het CDA het plan weer mocht afwijzen. Maar per soonlijk ben ik altijd een voorstander geweest en in Brabant was ik ook bij de omroep betrokken. Daarom ben ik beschikbaar." Niet alleen omdat Van den Heuvel de kar nu trekt, hoe ven voorstanders van de re gionale omroep niet meer zo bang te zijn dat het CDA het plan weer zal afwijzen. De geest in dat kamp lijkt rijp, zoals ook blijkt uit het vorig jaar vastgestelde provinciaal beleidsprogramma, dat dui delijk ruimte schept voor de Omroep Zeeland. Als gede puteerde W. Don met een de gelijk voorstel komt, kunnen de christen-democraten er eigenlijk niet meer omheen. Voor Van den Heuvel is het nut allang geen vraagteken meer. „Het is een zeer goede aanwinst voor de nieuws- en informatievoorziening. Ge sproken en geschreven nieuws kunnen elkaar nu aanvullen. Kranten hoeven er volgens mij niet bang voor te zijn. Uitzendingen over bepaalde onderwerpen kun nen juist een stimulans bete kenen om te Iezea De radio verwijst naar kranten en an dersom." Radio Zeeland zal om te be ginnen op vaste tijden met een aantal blokken inbreken op Radio 1, waarop dan het landelijk programma wordt onderbroken. De Omroep moet volgens de voorzitter op den duur streven naar een twaalf-uursprogramma. „Want nu ben je te afhanke lijk van het programma waar je inbreekt. Het is een groot verschil of toevallig net de VPRO uitzendt, of de TROS. Een eigen program ma, ook met eigen muziek heeft de voorkeur. TV? Nee, dat is totaal nog niet in beeld." „Zeeland zal er aan moeten wennen," zegt Van den Heu vel, „maar ik denk dat de mensen zeer geïnteresseerd zijn in wat er in hun regio gebeurt. In andere streken zijn de luistercijfers zeer goed. Men bereikt de men sen; die spreken erover en stemmen er weer op af. De radio moet het nieuws vol gen, de kleine faits-divers bespreken. Kijk, anders haalden we de landelijke ra dio alleen met de kerncen trale of de pijlerdam. Dat moet anders." Waarbij de voorzitter de verstrooiing niet vergeet, zoals muziek. Daarom wil hij Radio 1 op FM en een sterkere zender in Goes. „Die muziek moet wel goed doorkomen." Het moet een echte Omroep Zeeland worden, voor de hele provincie, zonder Middel burgse overheersing. In het hele werkgebied zal de radio correspondenten aanstellen, en Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt waarschijnlijk een hulpstudio, zodat ze zich daar niet achtergesteld hoeven te voelen. Trouwens, in het al gemeen bestuur zit ook spreiding zat. Nu al zijn der tig organisaties (ook gemeen- G. van den Heuvel: „Ik denk dat de mensen zeer geïnteresseerd zijn in wat er in hun regio gebeurt" ten) erin vertegenwoordigd. „Die mensen zullen heel aan dachtig luisteren," gelooft Van den Heuvel. De voorzitter zet een uit roepteken achter onafhanke lijkheid en neutraliteit, ge waarborgd door datzelfde breed samengestelde be stuur, dat ook als program maraad fungeert. Liggen de saaie grijs-tinten niet op de loer? Van den Heuvel denkt van niet, want de middels - FOTO WILLEM MIERAS een 'neutrale sollicitatie-pro cedure' aangestelde redac teuren krijgen een onafhan kelijk statuut. En daar zal op z'n minst wel in staan dat ze niet voor ieder wissewasje op de vingers getikt kunnen worden. Over het soort programma's dat Omroep Zeeland in de ether slingert, kan de voor zitter dus slechts algemeen praten. De 'eigen cultureel- maatschappelijke achter gronden' van de provincie moeten erin, onderverdeeld in de hoofdstukjes informa tief, cultureel, educatief, ser vice-verlenend (varen de ponten?) en 'signalering van wat er gebeurt'. De gewone nieuwsradio dus. Van den Heuvel: „Het wordt interes sant." De nieuwe mediawet houdt in dat de regionale omroepen niet meer onder de vleugels van de NOS opereren. Ook Omroep Zeeland wordt een geheel zelfstandige organisa tie, met 26 medewerkers, van wie ruim de helft redactio neel, vijf technici en zes ad ministratieve krachten. Zeeuwen betalen middels het omroeptientje 1,1 miljoen mee aan het apparaat en de minister legt er 2,5 miljoen bij. Met een budget van 3,6 miljoen gulden moet het kunnen, denkt Van den Heu vel. En als WVC blijft bezui nigen? „Dat kan de minister niet maken. Hij heeft juist ruimte geschapen voor de re gionale omroepen. En nee, reclame hoort er niet in thuis, daar zijn duidelijke af spraken over." Gedeputeerde Don is al een eind gevorderd met een voor stel aan provinciale staten, zodat die al in april of mei een beslissing kunnen ne men. Valt die positief uit, dan duurt het nog anderhalf jaar voor de Omroep Zeeland echt in de lucht is. „Je begint met 0. Een organisatie opbouwen, die het ritme van de dage lijkse uitzendingen aan kan, dat is geen kleinigheid. Re ken maar op 1990." echter volgens het popoverleg een 'kwalitatief probleem', dat buiten het onderzoek valt. Wel zijn de financiële grenzen voor de podia dankzij deze trend snel bereikt; een bekende groep komt immers niet voor een prikje naar een optreden. Als alle eenmalige optredens, openluchtfestivals en cafécon certen worden meegerekend, zou het totale bezoekersaantal weieens in de buurt van 40.000 kunnen liggen, schat het pop overleg. In vergelijking met het vorige onderzoek is de kwali teit van de Zeeuwse podia nog niet veel veranderd. In verge lijking met Nederland heeft Zeeland geen 'echte' poppodia. Naar Zeeuwse criteria gere kend beschikt de provincie echter wel over podia van pro vinciaal belang. Als vanouds zijn er op Walcheren de meeste podia van enig gehalte te vin den. In het onderzoek is onder scheid gemaakt tussen redelijk goede podia met een zelfstan dige programmering en van provinciaal belang (zes stuks) en podia die aan deze criteria niet voldoen maar wel degelijk een regionale functie hebben (elf stuks). Bij dat onderscheid is rekening gehouden met de regelmaat van optredens, het aanbod van Zeeuwse bands, de grote van het podium en de technische voorzieningen. Het Popoverleg heeft tegelijk met het onderzoek het nieuwe Popinfoboek gepubliceerd. Daarin staan zo'n zestig Zeeuwse bands en dertig po dia/organisatoren in kaart ge bracht. Het Popinfoboek is ver krijgbaar bij het Servicebu reau voor Jeugd en Jongeren werk in Middelburg. Van onze verslaggever CADZAND-BAD - De ver nieuwde Boulevard in Cad- zand-Bad wordt nog voor het zomerseizoen opge fleurd. De nu nog betonach- tige aanblik van het geheel moet door middel van de aanplant van bomen en grondbedekkende planten verdrongen worden. Op en aan het Spuiplein in Breskens, dat het afgelopen jaar volledig gereconstrueerd werd, worden bloembakken geplaatst. Dit maakte de Oost burgse wethouder A. de Feijter (openbare werken) gisteren be kend tijdens een commissiever gadering. Het beplantingsplan wordt nog voor het eind van deze maand gegund aan de laagste inschrijver. Het karwei moet voor 1 mei worden opgeleverd. Het college raamt de kosten van het project op 74.000 gul den. Om bespaard te blijven van hoge onderhoudskosten in de toekomst heeft het gemeente bestuur haar voorkeur uitge sproken voor onderhoudsarme planten. Voor de aankleding van het Spuiplein en de Cadzandse Boulevard is inmiddels al een bedrag van zeventig mille uit gegeven voor banken en ander straatmeubilair.

de Stem | 1988 | | pagina 17