H. de Mul haalt bakzeil [AATREGELEN NODIG VOOR BESCHERMING YAN BOMEN' 82e loterij! «ilotteriei IARKT tlD Geen bezwaren verbouwing Drie Schouwen Polikliniek SCHIETINGEN )E STEM COMMENTAAR Atletiekpiste in Stekene Yerkeersactie -25 procent Canisiusschool Zuiddorpe tPLAATSELIJK NIEUWS Seksualiteit en geloof Rode Kruis krijgt gift ffiSTEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 3 MAART 1988 iog niet aangemeldel jrder gepubliceerde! .00 uur. /erenigd Bezit VNU BESTUUR LINDENHOF KIEST DEFINITIEF VOOR VERHUIZING LJLST - De gemeenten in Oost-Zeeuwsch- laanderen voeren praktisch geen controle uit op it illegaal kappen van bomen. Als er al eens een [egale houthakker wordt ondekt wordt die niet ■idisch vervolgd. ksheid Rond de Boom Buxussen r SIRE, p/a Stephensoh DETERMEER. Sluit een L,- bij. Dan krijgt u is' thuisgestuurd. van de BMW-dealer Garage Verimigge bv Axel Clinge Nieuw-Namen Contigent Hulst premiewoningen is al verdeeld Fotoclub Axel zoekt leden A12 T22 iAUDET hr. 29357B 458769 ■97465 209155 233B21 231890 |BB451 601981 605255 642152 kn onze verslaggever itiDDORPE - De Axelse wethouder H. de Mul (WD) fer in zijn functie als be- uurslid van bejaardente- jus De Lindenhof in Zuid- Lfpe niet in geslaagd het iestuur over te halen zich Isnog voor renovatie van iet tehuis sterk te maken, msdagavond besloot het ■stuur verder te gaan met I plannen voor verhuizing jaar Koewacht. voorzitter van het bestuur, "janssens, zei gisteren dat meerderheid van het be- uur het provinciale beleid van een betere structurering en spreiding van de bejaarden centra onderschrijft. „Aan de andere kant kan ik begrijpen dat de bevolking van Zuiddorpe geschokt is", voegde hij er aan toe. „Dat er actie ge voerd is vind ik logisch. Maar als bestuur van De Lindenhof moeten wij ons bezig houden met een zo goed mogelijke zorg voor de bejaarden". De Mul toonde zich gisteren minder mild: „Als Axelse wethouder uit de kern Zuiddorpe vind ik dit een trieste ontwikkeling. Er wordt blijkbaar niet gekeken naar het geld. De verhuizing mag blijkbaar vijf miljoen gul den kosten, terwijl renovatie volgens mij goedkoper is. Maar we staan nu voor een voldon gen feit". Van doorslaggevende bete kenis voor de opstelling van het bestuur noemt Janssens het ge geven dat de huidige bewoners van De Lindenhof tot op het moment van de verhuizing in Zuiddorpe kunnen blijven wo nen. Bij een renovatie zou er de nodige overlast zijn en zou De Lindenhof in verband met de werkzaamheden een tijdelijke plaatsingsstop moeten afkon digen. „Bovendien, als je nu niet meewerkt met de provin cie kan het weer een aantal ja ren duren voordat er iets ge beurt. En het is in het belang van de bejaardenzorg dat er snel een betere huisvesting komt", zegt hij. De Mul koestert weinig hoop dat de gemeenteraad straks de verhuizing tegenhoudt door de grond niet aan De Lindenhof te verkopen. „Dat levert de ge meente ƒ400.000 op; en dat is natuurlijk mooi meegenomen", aldus De Mul. Hij wil zich wel gaan inspannen om De Linden hof als het leegkomt zo snel mogelijk te slopen. Een andere bestemming ziet hij niet in het verschiet. „En leegstand is voor Zuiddorpe een slechte zaak". De 500 handtekeningen die verontruste Zuiddorpenaren dinsdagaovond aan Janssens overhandigden zullen door De Lindenhof aan Gedeputeerde Staten worden opgestuurd. „Maar ik verwacht dat het pro vinciebestuur het protest voor kennisgeving zal aannemen", besluit Janssens. (onder voorbehoud I een controle illegaal kappen Van onze verslaggever lat blijkt uit een enquête onder de verschillende ge- eenten door de natuurbeschermingsvereniging De leltkluut. gels van \Jvrl), in met \waliteiten, pesc/iikken als ersoneel' in de Ér wat u zoekt. In het verenigingsblad van De ltkluut komt L. Calle verder de constatering dat er voor >t kappen van bomen zelden vergunning wordt aange- jgd. Als dat toch gebeurt, wordt die vrijwel altijd af leven. Uit het onderzoek jkt voorts dat er heel wat nen uit het landschap ver- rijnen. Volgens de Steltkluut ijken de gemeentelijke kap- jgunningen een 'papieren ger' te zijn. Gepleit wordt jn ook voor maatregelen om de waardevolle bomen die er jg zijn beter te beschermen, ït onderzoek is uitgevoerd in J gemeenten Temeuzen, Sas van Gent, Axel, Hulst en Hon- 'sse. Het verdwijnen van waarde- le bomen heeft verschil de oorzaken. Soms gaan ze ;en de grond omdat ze in de :g staan, soms ook vallen ze prooi aan ziekten en soms is louter laksheid, aldus de ltkluut. Voor een particulier zich aan welig tierend ge- imte in zijn tuin ergert en de grijpt zeggen de natuurbe- lermers soms nog enig be- jjp te kunnen opbrengen. „Zij iben minder mogelijkheden gemeenten om een boom op iftloende wijze te beschermen". jBehalve in Terneuzen is in de overige Oost-Zeeuws- Vfcamse gemeenten de afgelo- Pfi vijf jaar nooit een kapver- ig geweigerd. „Maar het logal hypokriet als een ge- mte, die een particulier een (vergunning weigert, zelf ;al slordig omgaat met het ten bomenbestand". Calle 1st daarbij op het rooien van fraaie boomgroep in het ieuzense Java, waarover (bewoners nogal veront waardigd zijn geweest. „Had men de bomen over het hoofd gezien op de tekentafels, of heeft men botweg geen oog voor dit soort waarden?", vraagt Calle zich af. Dat het anders kan heeft vol gens hem de gemeente Hulst laten zien in Sint-Jansteen. Daar is een hele woonwijk aangepast aan een monumen tale beuk, die nu het middel punt vormt van een pleintje: Rond de Boom. Maar Hulst heeft pas nog flink wat punten verspeeld door een kapvergun- ning te geven voor enkele mo numentale bomen in de Zomer straat. Maar meer waardevolle bo men zijn de afgelopen jaren ge sneuveld. De enige bekende eenbladige es werd in Reuzen- hoek geveld door een boer die zijn akker wilde rechttrekken. De enige zuivere ruwe iep uit het bosje te Hengstdijk viel ten prooi aan de iepziekte. De dik ste eik uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, omtrek 314 centi meter en 110 jaar oud, groeide in Nieuw-Namen. Hij werd omver geblazen in het najaar van 1986. Een trieste gebeurtenis speelde zich af in een tuin aan de Gent sestraat te Hulst. Daar stonden de enige bekende volgroeide buxussen uit de streek. Het 150 jaar oude en 9 meter hoge groen werd tot open haardhout gezaagd. En dan was er ten slotte de kaalslag in een grote tuin aan de Hulster Grote Markt. Zonder vergunning gin gen daar onder de onwetende neus van de gemeente allerlei bomen tegen de vlakte. .mil iats ad in samenwerking 'ST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN krijgt niet die 'aangeklede' jenpolikliniek die men had verwacht. De teleurstelling is begrij- [ijk- Staatssecretaris Dees heeft flink in het ingediende pro- nma van eisen geschrapt. Zoals de oprichting van een afde- voor dagverpleging. Weliswaar met de mogelijkheid dat hij in i toekomst wellicht nog van gedachten verandert, maar daar biet de regio voorlopig weinig mee op. nfn' po'ik!inische behandelingen kunnen patiënten niet zo- w naar huis worden gestuurd. Ze moeten een paar uurtjes bij- van ®en verdoving, of nog even onder observatie worden aar daar z'in we' bedden voor nodig. Dus moet de >ft rt voor da9verpleging er gewoon komen. Want het Ir I 9een zin om louter naar een specialistenspree- rrion T polikliniek te gaan om voor behandeling meteen te fct ïverwezen naar Terneuzen. Dat zou betekenen dat si vrijwel helemaal niets over houdt. fnmalig staatssecretaris Van der Reijden zette, ingegeven Pr gedeputeerde W. Don, zwart op wit dat Hulst als compensa tor de sluiting van het ziekenhuis een uitgebreide polikliniek vygen. Met opvangmogelijkheden voor EHBO en acute pro- rnatiek. Dat Dees dit heeft geschrapt is enigszins begrijpelijk. ï®rs> een dergelijke voorziening op kwaliteitsniveau zou, in houding tot het aantal te verwachten spoedgevallen, een te E^^tenng vergen. Maar dat had men toen ook wel kunnen ponken. Het lijkt er op dat die belofte een zoethoudertje is ge- n om de Hulster strijdlust tegen de ziekenhuissluiting te bre- andere tegenva»er jS de afwijzing van een afdeling voor eriiQt 4 aP'e- klulst beschikt momenteel over zo'n goed llrum n9- Zware fysiotherapie hoort uiteraard in een lornpn'6 thuis. Maar omdat zo'n voorziening niet is op- s in t 'n c'e 00rsPr°nkelijke plannen voor het nieuwe zieken- tet ?M-uzen' zou het dus logisch zijn dat deze afdeling in Bts^pp |ven' Het bl'ikt echter dat gedeputeerde W. Don de t Tpn heeft geadviseerd deze voorziening te schrap- hprpoi/00r^ele van een alsnog te realiseren afdeling zware fy- e uiten 'n neuzen- En dat komt in Hulst, gezien Don's eer- 'ereschuld' had Het gebouw van de ZVTM gaat tegen de vlakte. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze verslaggever AXEL - De plannen van Axelaar J. den Doelder om het leegstaande ca fé Drie Schouwen aan de Kinder dijk te verbouwen tot boscafé kun nen ongehinderd doorgaan. Het kleine groepje bewoners aan de Kindertijd dat vorig jaar de verbouwing van het tegenoverliggende voormalige ZWN kantoor tot hotel tegenhield zal geen actie ondernemen tegen het bosca fé. Woordvoerder C. Verschueren heeft dat gisteren desgevraagd gezegd. Het ZWN kantoor wordt deze week gesloopt. De voornaamste reden is wel dat er geen enkel wettelijk houvast is om Den Doelder te dwarsbomen. Op het leeg staande pand rust nog steeds de bestem ming van horecagelegenheid. Toen de verbouwing van het ZWN kantoor aan de orde was lag dat anders. Er was een bestemmingswijziging nodig om de plannen van projectont wikkelaar W. Vervaet doorgang te kun nen laten vinden. Het kleine groepje be woners, dat overigens geen enkele kans had die zaak te winnen, kreeg daardoor wel de gelegenheid via de wettelijke procedures de verbouwing lange tijd te gen te houden. Hun hardnekkig verzet resulteerde erin dat Vervaet uiteinde lijk afzag van de hotelplannen. Een deel van de buurtbewoners ageerden destijds zo fel tegen de hotel plannen omdat ze bang waren voor ge luidsoverlast. Die angst was echter in gegeven door de overlast die café Drie Schouwen in het verleden wel eens had veroorzaakt. Op grond daarvan, andere geldende bezwaren hadden ze niet, kon den de bewoners de zaak op de lange duur ook niet winnen. Maar zelfs ver schillende verzoeningspogingen en hoorzittingen konden hen er niet toe brengen hun kansloze verzet te staken. Die hardnekkigheid die ze aan de dag legden om de hotelplannen tegen te gaan hebben ze nu hetzelfde café Drie Schouwen wordt heropend en dezelfde kans op overlast ontstaat niet. „We heb ben niets in te brengen", zei Verschue ren gisteren. Overigens zei hij niet te verwachten overlast te krijgen van de nieuwe eigenaar. „Voor zover ik begre pen heb wordt het een zaak voor wan delaars die een kopje koffie komen drinken en mensen die het golfterrein bezoeken. Het wordt geen nachtelijke café. En als dat zo is dan zien we het wel. Als er herrie komt kunnen we al tijd nog protesteren". Bovendien, aldus Verschueren nu, staat het café zestig meter van zijn woning verwijderd. Het hotel stond op tien meter afstand waar door de overlast nooit dezelfde kan zijn. Verder zei hij blij te zijn de bezwaren tegen de hotelplannen te hebben door gezet. „Wethouder Apers zei destijds wel dat we voor de rest van ons leven tegen een oud en lelijk gebouw aan zou den moeten kijken maar het wordt een jaar later al gesloopt. Wij krijgen er een vrij uitzicht mee. Bovendien is de rege ring er ook nog goed mee. Die heeft zich nu een WIR premie van zeker honderd duizend gulden kunnen besparen". (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Van onze correspondente STEKENE (B) - De grensgemeente Stekene krijgt binnen kort een atletiekpiste. Op het terrein rond de plaatselijke sporthal wordt een 400 meterbaan aangelegd. Vanaf 20 maart kan er dan ook in Stekene aan atletiek worden gedaan. Atletiekliefhebbers vanaf acht jaar kunnen iedere zon dag voormiddag op de nieuwe piste terecht. Er zijn erkende trai ners aanwezig. (ADVERTENTIE) Restaurant 'iJ 't VOSKE Hulst Bierkaaistraat 8 E3P Tel. 01140-13444 Het adres voor uw familie- diners, koffietafels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Re serveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tot 21 uur. Dinsdags gesloten. Sïbtpir'Bpraak dat hiiin de Reynaertstad nog een SIB 8 lossen' terecht nogal vreemd over. Van onze verslaggever ZUIDDORPE - In het kader van het stimuleringsplan Actie -25 procent houdt de Veilig Verkeer Nederland (VVN) afdeling Sas van Gent/Axel in samenwer king met de rijkspolitie Midden-Zeeuwsch-Vlaan deren en de Canisiusschool in Zuiddorpe vanavond een voorlichtingsavond voor de ouders van de schoolkinde ren. De avond is een onderdeel van een verkeersprojeet op de school, waarbij het stimule- rinsplan centraal staat. Dat plan beoogt een daling van het aantal verkeersslachtoffers in 2000 met 25 procent. J. van Po- pering, WN-voorlichter, leidt de avond. De ouders kunnen vragen stellen aan een forum dat bestaat uit mensen van de WN en de politie. Zij hebben via een formulier hun opmer kingen en vragen over het ver keer al eerder kenbaar kunnen maken. Van Popering zal ook een diaserie vertonen. De aan vang is 19.30 uur. Gisteren vond er al een fiets- keuring onder schoolkinderen plaats door mensen van de WN-afdeling en de politie. Vanmiddag is er voor de groe pen drie tot en met acht een WERELDGEBEDSDAG - In het kader van de Wereldge bedsdag is er morgen, vrijdag 4 maart, een oecumenische li turgische dienst in de Ixtus- kerk. De aanvang is 20.00 uur. BILJARTEN - In gemeen schapshuis Malpertuus werd een biljartwedstrijd gehou den tussen de ouderen van de Katholieke Bond van Clinge en die van Koewacht voor de wisselbeker. De ouderen van Koewacht wonnen de wed strijd met 645 tegen 619 ca ramboles. OUDERENBUS - Steeds meer bejaarden in Nieuw- Namen maken gebruik van het Ouderen Vervoer. Dit project ging een jaar geleden van start, maar leverde aan vankelijk een tegenvallend aantal gebruikers uit Nieuw- Namen op. Ouderen die niet in staat zijn om van het openbaar vervoer gebruik te maken kunnen een beroep doen op het ouderenvervoer. Deelne mers moeten zich wel van te voren aanmelden. Dat kan door het invullen van een vragenlijst verkeersmiddag, eveneens ge leid door Van Popering. Aan het eind van de middag zal hij de uitslag bekendmaken van de werkstukkenwedstrijd waar de leerlingen aan mee hebben ge daan. Een jury van de rijkspo litie heeft deze beoordeeld. De leerlingen van groep een en twee hebben meegedaan aan een kleurwedstrijd. De werk stukken van de hogere groepen zijn te zien op een tentoonstel ling. T3-HEERENHOEK - Bejaardenschie- ting, zaal De Korenbeurs, 23 schutters: eerste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorg- vlied; tweede hoge en derde zijvogel: L Helmstrijd, Juliana; eerste zijvogel: J. Bos, Soranus 2; tweede zijvogel: C. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel: P. Maat, Zorgvlied; grootste aantal (5): C. Baas, Juliana; vliegende vogel: P. Daalman, AD LM. De vol gende schieting is dinsdag 1 maart WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Ho ger, koningsschieting, 15 schutters: ko- ning:C. Korstanje. GOES - Jacoba van Beieren, konings schieting, 6 schutters: koning: A. Son- ke. St-JANSTEEN - Bejaardensch De Warande, 48 schutters: hoge E. Jansen, Moerbeke; eerste zijvogel: Au Coppens, Kieldrecht; tweede zijvo gel: M. Onghena, Koewacht; grootste aantal (5): W. Graauw. HULST - Bej aardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 30 schutters: hoge vo gel: P. D'Hondt Kloosterzande; eerste zij vogel: A. Roels, Graauw; tweede zij- vogel: W. de Bakker, Kieldrecht; grootste aantal (5): D. Verstraeten, Hulst. KOEWACHT - Bej aardenschieting, zaal Oude Molen, 39 schutters: hoge en eerste zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: G. Baart; grootste aantal (5): H. de Smet, beiden Koe wacht HULST - Zaal W. Blommaert, 36 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koe wacht; eerste zijvogel: R. Sterkx, Zei- zate; tweede zijvogel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (5): G. Lamber- se, Koewacht KOEWCHT - Bej aardenschieting, zaal P. de Vlieger, 33 schutters: hoge en eer ste zij vogel: E Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: R de Smet, Koe wacht; grootste aantal (5): O. de Jae ger, Westdorpe. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal Molenhof, 47 schutters: hoge vogel: F. Janssen, Kloosterzande eerste zijvogel: F. de Meyer, Ossenisse; tweede zij vogel: P. Poppe, St- Jan steen; grootste aantal (6): R de Rijk, Hulst WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 20 schutters: eerste hoge en vierde zij vogel: P. Maas; tweede hoge vogel: J. der Weduwe; eerste zijvogel: A. Ver hoeven, allen Kloosterzande; tweede zij vogel: R Verschoten, Vogelwaarde: derde zij vogel: J. Hoop; grootste aantal (7): mevrouw Verhoeven, beiden Kloosterzande. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 40 schutters: eerste hoge vogel: H. D'Hondt; tweede hoge vogel: M. Suy, beiden Zuiddorpe; eerste zijvogel: me vrouw Bil, Terneuzen; tweede zij vogel; M. van Hoeke, Zuiddorpe; grootste Van onze verslaggever AXEL - De werkgroep Zeeuwsch-Vlaanderen van het COC houdt vanavond, donderdag, in De Halle in Axel een thema-avond. Het thema is 'kerk en seksuali teit'. De bijeenkomst wordt ingeleid door twee sprekers, ds. De Best van de gereformeerde kerk in Terneuzen en pastor J. Voeten uit Sluiskil. Niet alleen leden van de COC zijn welkom. De avond is vooral ook bedoeld voor ouders en mensen uit de christelijke hoek. Van onze verslaggever HULST - Het contingent van 25 premie A koopwo ningen die dit jaar in de ge meente Hulst gebouwd mo gen worden is nu al op. De woningen zijn toegewezen aan drie projectontwikkelaars, die plannen hebben voor de bouw van koophuizen in het plan Tragel in Hulst, in Sint- Jansteen, in Heikant en in Clinge. Daarmee wordt vol daan aan de wens van het Hul ster gemeentebestuur, dat het aanbod van premiewoningen zoveel mogelijk wordt ge spreid. Het bedrijf Proverko wil in het plan Tragel vier premie A woningen bouwen aan de Ros- sinistraat en ook nog eens vier aan de Mozartstraat. Boven dien gaat Proverko twee pre miekoopwoningen realiseren in het dorp Heikant. Projectbouw Zeeland heeft van de gemeente elf stuks pre mie A en 1 premie toegewezen gekregen. Acht woningen wor den gebouwd aan de noordzijde van de Inghelosenberge te Sint-Jansteen en vier komen er aan de Ruysdaelstraat te Clin ge- De vier premiewoningen die dan nog uit het contingent voor 1988 resteren gaan naar Meyer Veastgoed. De huizen zullen gebouwd worden aan de Han- delstraat in het plan Tragel. De Hulster gemeenteraad is in middels akkoord gegaan met de voor de bouw van de wonin gen benodigde grondtransac- ties. aantal (5): R van Hoeke en R Simon, Zuiddorpe en J. van de Guchte, Yerse- ke. BOSCHKAPELLE - Zaal Ons Ver maak, 22 schutters: eerste hoge vogel: G. Herwegh, Hulst; tweede hoge vogel: W. de Waal, Kloosterzande; beide zij vogels: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): F. Remery, Vogelwaarde. HULST - Zaal W. Blommaert, 35 schutters: hoge vogel: W. Blommaert, Hulst; eerste zijvogel: G. van Lande- gem, Stekene; tweede zijvogel: G. van Gassen, Hulst; grootste aantal (5): M de Burger, Graauw. tweede zijvogel: R Roels; grootste aantal (3): F. Janssens en K Marin, al len Koewacht KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 35 schutters: hoge vogel: J. Leeraert, St- Jansteen; eerste dj vogel: J. de Beul, Hulst; tweede zijvogel: mevrouw Koe mans, Terneuzen; grootste aantal (5): J. Ivens, St-Jansteen. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 28 schutters: eerste hoge vogel: Th. As- selman, Kloosterzande; tweede hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zij- vogel: J. Dobbelaar, Vogelwaarde; tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (10): A. de Waal, Wal soorden. WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Ho ger, zaal Ossewaarde, 32 schutters: Wip 1: hoge en tweede zij vogel en eer ste klep: G. Haasdonk, Willem Teil; eerste zijvogel; mevrouw Schipper, St-Andries; tweede klep: B. Meijer, St-Andries; derde klep: M. Verdonk, Doel naar Hoger; grootste aantal (7): C Baas, Juliana. Wip 2: beide hoge vo- gels: G. Haasdonk, Willem Teil; derde oge vogel: P. Vette, Concordia; vierde hoge en eerste en vierde zijvogell: L. van Dijke St-Sebastiaan; tweede zij vogel: M Verdonk, Doel naar Hoger; derde zij vogel: P. Meeuwse, St-Sebas tiaan; grootste aantal (7): mevrouw De Jonge, ADLM; vliegende vogels: J. de Bruin, St-Andries en mevrouw De Jonge, ADLM. *S-HEERENHOEK - Zaal De Koren beurs, Soranus 2: Wip 1: eerste hoge vogel: P. Boonman, Willem Teil; tweede hoge vogel: P. Vette, Concor dia; eerste zijvogel; R van Ehkeren, Vrije Schutters; tweede zijvogel: C de Jonge, Soranus 2; derde zijvogel: G Stouthamer, Edele Handboog; vierde zijvogel: W. Boudens, Willem Teil; grootste aantal (11): P. Kroonen, Victo ria. Wip 2: beide hoge vogels: G. Haas donk, Willem Teil; eerste zijvogel: J. de Rijke, Edele Handboog; tweede zij vogel: G. van Garsel, Soranus 2; derde zijvogel: C. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (8): J. Janse, VTOS. AXEL - De fotoclub Axel is ervan overtuigd dat er nog veel amateurfotogra- fen rondlopen die niet verder komen dan hun plaatjes als wandversie ring aan de muur hangea Daarom is er dinsdag 8 maart een kennisma kingsavond in cultureel centrum De Halle. De fotoclub wil graag in contact komen met bo vengenoemde groep om die te laten zien wat ee fo toclub kan betekenen. Er zal ondermeer werk van de leden te zien zijn, die op hun beurt uitleg geven over het clubwerk. De be zoekers wordt verzocht eigen werk mee te bren gen, zodat dat besproken kan worden. De aanvang van de kennismakings avond is 19.45 uur. Van onze correspondente HULST - De afdeling Hulst van het Rode Kruis krijgt binnenkort een onverwacht cadeautje toegestopt. Het gaat om 3.000 gulden, die burgemeester F. Jacobs van Hulst gisteren mocht ont vangen, bij de officiële ope ning van de 'Stuntmarkt' van het postorderbedrijf Neckermann. Jacobs kreeg de gift van alge meen directeur R. van der Berg van Neckermann Nederland met het verzoek er een nuttige bestemming voor te zoeken. Dat wordt het rode Kruis Hulst. „Er zijn veel vereni gingen in Hulst, maar één on derscheidt zich door zijn doel stelling van de anderen", aldus Jacobs. „Niet het recreëren en verpozen staat in hun vaandel, maar het dienen en helpen van de medemens". Jacobs wees erop dat het Rode Kruis pas een eigen on derkomen heeft geopend. Zon der weinig steun van de over heid. „Ze hebben het volledig op eigen kracht ingericht en er veel vrije tijd ingestopt. Maar ze hebben nog vele hulpmidde len nodig, zoals voor het onder richt". Het Rode Kruis kan de cheque verzilveren in de 'Stuntmarkt'.

de Stem | 1988 | | pagina 15