SPORT Larsson pleit voor aanvallen t! 1 Italiaanse voetballers dreigen met staking Lichte twijfel over doorgaan Young Boys- Ajax PSV-TRAINER HIDDINK WAARSCHUWT VOOR 'LAMME KIEVIT' 1 h,,u Roche zegt af voor GP Wieier Revue I UITSLAGEN m SPORTPRIJSVRAGEN Verbondenheid DINSDAG 1 MAART 1988 NIEUWSOVERZICHT EINDHOVEN/BORDEAUX - Girondins Bor deaux speelt soms als een 'lamme kievit', maar als de tegenstander in slaap gesust is komen ze binnen enkele seconden met iets geniaals voor de dag. Nul Biljarters dreigen met boycot Opgeschort Onzeker Hysèn Nooit Olympische selectie met zes Utrechters Phinney wint Ronde van Amerika Van der Smissen eerste geplaatst Brenda Schultz verliest finale Wullems weg bij Excelsior Schapers achtste in GP-stand Zesde plaats Van der Poel EN STANDEN BASKETBAL TENNIS TOTO-GELIJK LOTTO Lesotho M Malawi S Swaziland j Transkei V Venda 2A Zuid-Afrlka Belangrijke spoorweg I km so en wilden de Mogambi- fit die staan bekend als de foto ap (ijfsleven en is hij misschien kundig van de machinaties )n het Zuidafrikaanse leger? kan het niet geloven." Per 1 april wordt de Zuid aanse handelmissie in faputo opnieuw uitgebreid, iieuwe huizen voor de uitbrei- ng van de staf met 16 perso- elsleden zijn al in aanbouw, (oor de bouw van hun nieuwe olwerk hebben de Zuidafrika- een oude Portugese kolo- jjiale villa gesloopt. Tot ontstel- |nis van de Mo^ambikaanse utoriteiten, die geen sloopver- j hadden gegeven. Pat- brson is nog vol onbegrip over ie kritiek. „We hebben een ko- pniale villa afgebroken, wie nu een koloniaal gebouw houden. Dit is toch veel Hooier, dit is een echt Afri kaans gebouw". Op zijn bureau ligt een ont- verp-brief aan het gemeente- stuur van Maputo: een voor- hel om gezamenlijk een park pan te leggen rond een grote om, waaronder de Afrikaner ifoortrekkersleider Louis Tri- ardt in de vorige eeuw zijn np had opgeslagen. Patter- json verwacht een positieve re actie. eerlijk te zijn veroordeel ik het ook niet" Hoewel zij te kampen heb ben met dezelfde restricties als hun blanke collega's is het een beroepsmatig voordeel voor de zwarte journalisten dat zij in de zwarte townships wonen en de apartheidswetten van de zelfde kant meemaken als de mensen over wie zij schrijven Ook spreken zij veelal een oi meer Afrikaanse talen en ge nieten zij respect in hun eigen gemeenschap. De blanke jour nalist blijft vreemde in de zwarte wijken. Vaak stuit hij op argwaan of taalproblemen. De zwarte kranten berichten over de townships vanuit een positie van lotsverbondenheid, maar zij schuwen kritiek niet altijd. De meeste zwarte kran ten veroordelen het geweld van zwart tegen zwart waardoor de gemeenschap rond de stad Pie- termaritzburg is verscheurd. Er zijn daar sinds begin vorig jaar ongeveer 400 doden geval len. De oplagecijfers van de zwarte kranten stijgen en hun invloed neemt toe. Het blanke publiek bereiken zij echter niet, hoewel het niet onbelang rijk is toegang te bijgen tot die groep. Qoboza schreef jo ig81 artikel waarin hij zich richtte tot blanke lezers. Hij zei; ,,Als u soms boos op mij wordt omdat de gevoelens die ik uitspreek u 's nachts wakker houden, dan ben ik .""J- I1( zie niet in waarom iy alleen^ jast van de slapeloosheid zot moeten dra gen over wat er ®orgen te ge beuren staat. Aisveien van ons 's nachts wakker liggerlj komen we er misschien iets ver. standigs te doej: met ejkaar praten over onze gezamenlijke toekomst. SIEMATIC KEUKENS TEGELS SANITAIR BOUWMATERIALEN TIMMERFABRIEK ESDOORNLAAN 22 - OOSTERHOUT - 01620-54978 Met nu ook eigen montagedlenst voor badkamers, keukens en tegels DE STEM :W:: M 1 .v.v .v.v Van onze sportredactie BERN - Er bestaat enige twijfel of de Europa Cup wedstrijd Young Boys-Ajax vanavond wel door kan n. Op het veld van het Wankdorf-stadion van Bern ligt een sneeuwlaag die te lijf is en wordt gegaan door zestig vrijwilligers. Vandaag om 11.00 uur keurt de Spaanse scheidsrechter So riano Aladren de piste. Na het middageten komt hij terug en neemt een definitieve beslis sing. Mocht de Spanjaard tot afkeuring besluiten, wordt de wedstrijd 24 uur uitgesteld. Precies een jaar geleden maakte Ajax een zelfde situatie mee in het Zweedse Malmö. Destijds werd de wedstrijd tien dagen uitgesteld. Die kans is nu gering. In tegenstelling tot Zweden, waar het veld keihard bevroren was, is de onderge sneeuwde piste van Wankdorf zo zacht als boter. Alleen wan neer het vanavond hard gaat vriezen kunnen er problemen ontstaan, maar de weersver wachting wijst er niet op. Van de 58.000 plaatsen in het stadion, waar in 1954 West Duitsland wereldkampioen werd (3-2 winst op favoriet Hongarije) en waar in 1979 de WK-revanchewedstrijd tussen Nederland en Argentinië plaatsvond (uitslag 0-0), zullen er hooguit 15.000 bezet zijn. De Zwitsers mijden in de winter de voetbalvelden nog meer dan in de zomer. Bovendien zendt niet alleen de NOS, maar ook de Zwitserse tv de wedstrijd live uit. In principe heeft Ajax van Young Boys niets te vrezen. De huidige nummer drie van Zwitserland heeft een matig elftal dat het moet hebben van hard werken. Dg ploeg van trainer Alexander Mandziara, een in Polen geboren Duitser die in het begin van de jaren zeventig twee jaar voor NAC uitkwam, was in de tweede Cupronde niet beter maar wel fortuinlijker dan FC Den Haag, een laagvlieger in de Neder landse competitie. In Nederland won FC Den Haag met 2-1, in Bern werd het 1-0 voor de Zwitsers. De man van het enige doelpunt in Bern, linksback André Fimian is er vanavond niet bij. Hij is gepas seerd. Ook rechterspits Björn Nilsson speelt zeker niet. De Zweedse sterspeler heeft rug problemen. Vermoedelijke opstellingen: Young Boys: Zurbuchen; Wittwer, Conz, Weber, Hanzi; Jeitziner, Baumann, Holmqvist, Maissen; Zuffi en Alain Sutter. Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Lars son, Hesp; Wouters, Winter, Müh- ren; Van 't Schip, Bosman en Rob Witschge. Scheidsrechter: Soriano Aladren (Spanje). UEFA-waarnemer: Walter Bare- sel (WD) ROME (RTR) - De voet ballers uit de serie A in Italië dreigen op 17 april te staken. Voorzitter Ser gio Campana van de spe lersvakbond verklaarde maandag, dat de Ita liaanse voetbalbond af spraken met de spelers- organisatie heeft ge schonden. Volgens Campana was de bond akkoord gegaan met de regeling geen buitenlan ders in de tweede divisie toe te staan. De Italiaanse voet balbond bepaalde vorige week, dat de tweede-divi sieclubs vanaf volgend sei zoen één buitenlandse spe ler mogen opstellen. De vakbond stemde on langs in met de komst van een derde buitenlander bij de clubs in de Serie A, maar stelde als eis dat de clubs in de lagere klassen louter Ita liaanse spelers onder con tract mogen hebben. De spe lersorganisatie is bang, dat door de nieuwe regeling de doorstroming van jonge Ita liaanse talenten in gevaar komt. Campana zei maan dag, dat de staking doorgaat als de Italiaanse bond de eerder gemaakte afspraken niet nakomt. 'Bordeaux countert perfect' Door Chris van Nij natten Met ongeveer deze bewoordingen analyseerde PSV- coach Guus Hiddink gistermiddag zijn Europacup-te genstander van woensdagavond. Hiddink en zijn collega Hans Dorjee hebben Bordeaux na het zien van drie wedstrijden en aan de hand van een stapel videobanden ontrafeld als een ploeg die als een soort spookpe- loton optreedt. „Ze geven je de indruk dat je sterker bent en als je je dat gaat voelen, ga je voor de bijl", aldus Hiddink. „Hun counter is perfect, ze spelen altijd op de nul". De Eindhovense trainer weet zelf ook wel dat het ge middelde niveau van het Franse voetbal momenteel niet zo heel veel meer voorstelt, maar wil op alle mogelijke ma nieren voorkomen dat zijn spe lersgroep eveneens overtuigd raakt van die opvatting. Hiddink: „Het is niet aan me voorbijgegaan dat Bordeaux twee van zijn sterren, Specht en Battiston, is kwijt geraakt. Maar toch schat ik ze als toer- nooiploeg hoog in. In het re cente verleden van de Europa cup hebben ze in uitwedstrij den de zaken vaak recht kun nen trekken. Bordeaux heeft een krachtige selectie, die kei hard speelt. Ze spelen op je standbeen en halen je met het andere been onderuit". Bij PSV is men van de speel wijze van Bordeaux inmiddels aardig op de hoogte. De Bra banders kampen alleen met de vraag of de belangrijke mid denvelder José Touré speelt. Hij viel zaterdagavond In de zevende minuut uit in het duel met Paris Saint Germain. „Het kan een toneelspel zijn ge weest, maar zover zullen ze toch niet gaan in hun koude oorlog?", vroeg Hiddink zich maandag hardop af. „Aan de andere kant interesseert het me ook weer niet zoveel. Wij zullen ons elftal niet aanpas sen. We spelen waarschijnlijk met het elftal van afgelopen zondag tegen Volendam. De enige wijziging zou het inbren gen van Gillhaus kunnen zijn. Maar zijn trainingsachterstand lijkt me te groot". In financieel opzicht kan de kwartfinale voor PSV eigenlijk al niet meer stuk, zo onthulde "V-manager Kees Ploegsma gisteren. „Omdat er zo weinig Bordeaux-supporters over veertien dagen meekomen, hebben we ons stadion vrijwel SAARBRUECKEN (ANP) - De Europese titelstrijd driebanden [n de Deense stad Vejle, van 10 tot en met 13 maart, dreigt ge troffen te worden door een boycot van Europa's sterkste spelers. be vier leden van de proforga- msatie BWA, onder wie Van ®acht, hebben de GEB in een telex een ultimatum gesteld. Waarin eisen de vier onder lei- ™ig van de Belg Ceulemans at de Westduitser Müller als- HfJ. wordt toegelaten tot de j ld in Vejle. Müller, die zich Plaatste via een vierde plaats jj®4 toernooi in Aalborg, wordt kennelijk geweerd, orn aat hij door de Westduitse bond <s geschorst. Guus Hiddink juicht het uit na het halen van een vol gende ronde in het Europa Cup 1-toernooi. Ook in de kwartfinale tegen Bordeaux is zijn ploeg favoriet. - fotoanp. geheel mogen uitverkopen. Dat was zaterdag dus binnen an derhalf uur gebeurd. Er zullen 26.000 toeschouwers zijn, die 'samen een recette van onge veer 700.000 zullen opbrengen. Dat levert ons een nettowinst van een paar ton op. Dat gewin kan alleen maar hoger worden als onze thuiswedstrijd op de televisie wordt uitgezonden". Ook Ploegsma weet, dat clubs als Barcelona, Bayern München en Real Madrid hun neus ophalen voor een recette van zeven ton bij een Europa cupwedstrijd. „Wij zitten nu eenmaal met een beperkt aan tal plaatsen in ons stadion. Bo vendien halen we met de toe gangsprijzen niet het onderste uit de kan. Een kaartje van honderd gulden voor Bor- deaux-PSV kost bij ons op een vergelijkbare plaats 45 grilden. Wij hebben een trouwe aan hang die we het vel niet over de oren willen trekken. Daarnaast krijgen we toch genoeg lucra tieve aanbiedingen voor vriendschappelijke wedstrij den als gevolg van onze presta ties". PSV merkt voelt nog niets van de saneringsoperaties die gaande zijn bij het 'moederbe drijf' Philips, maar werkt er hard aan om wat onafhankelij ker van de lampenfabriek te worden. Er zijn al acht sub sponsors, de negende wordt binnenkort bekend gemaakt en over twee weken dient zich de tiende aan. Ploegsma: „Die zijn met zijn tienen goed voor drie miljoen gulden per seizoen. Het sponsorcontract met Philips loopt nog twee jaar, maar het kan geeen kwaad naast die grote geldschieter een groep sponsors te formeren". Ook op een ander vlak let PSV, ondanks zijn kapitaal krachtige image, op de kleintjes. Er is volgens Ploegsma onlangs met de KNVB een overleg geweest over de vergoedingen voor het uitlenen van spelers aan het Nederlands elftal. „Normaal staat daar 2000 gulden per wedstrijd voor. De KNVB gaat nu ook fors verdienen aan het EK, wij zijn een groot deel van onze spelers een tijdje kwijt waardoor we nergens vriend schappelijk kunnen spelen, dus willen wij wel meer dan die 2000 gulden. Er is daaromtrent een voorstel gedaan, dat nu door de betrokken partijen be sproken wordt". Door Ted van Leeuwen BERN - Als Peter Larsson vanavond met Ajax in het Wankdorf-stadion van Bern aan de aftrap staat, doet zich het opmerkelijke feit voor dat hij voor de tweede keer in één seizoen een Europa Cup helpt ver dedigen. In het najaar werd Larsson als speler van UEFA-Cup- winnaar IFK Gothenburg door Bröndby uitgeschakeld. Met Europa Cup li-houder Ajax hoopt hij ditmaal de kwartfinale tegen Young Boys wél te overleven. Juist voor dat doel haalde Johan Cruijff de 26-jarige verdediger naar Amsterdam. De voetballer van het jaar in Zweden had zich voorgeno men zoveel mogelijk van Cruijffs unieke talent te pro fiteren, het liep echter anders. Larsson: „Twee weken nadat ik kwam ging Johan Cruijff bij Ajax weg. Een grote te leurstelling, want ik had graag veel geleerd van hem. De trainers die we nu hebben (Hulshoff, Haarms, Kohn- red) gaan overigens op de zelfde voet voort, maar Cruijff is nu eenmaal Cruijff. Echt kapot was ik er niet van, want de grootste reden om naar Amsterdam te komen was toch Ajax". Young Boys, dat in de vorige ronde FC Den Haag uitscha kelde, heeft sinds november geen competitiewedstrijd meer gespeeld, omdat de com petitie vanwege klimatologi sche omstandigheden van no vember tot half maart opge schort is. In Zweden bestaat eenzelfde situatie. Larsson weet dus waarover hij praat als hij zegt: „Als Ajax er op inspeelt is die in activiteit voor Young Boys een groot nadeel. De spelers zullen zich onzeker voelen. Ik weet dat uit ervaring. Je hebt een paar maanden doorge bracht met vriendschappelijk voetbal. Dat is niet hetzelfde als competitievoetbal, hoe vermaard de tegenstanders ook zijn. Je hebt niet dezelfde conditie als wanneer je mid denin de competitie zit". „Aan de andere kant heb ben de spelers van Young Boys veel tijd gehad zich op te peppen. Zij concentreren zich al vanaf de loting op één ding: de wedstrijd tegen Ajax. Ik ken dat gevoel uit Gothen burg: Je hebt ontzettend veel zin om te voetballen, je vliegt er als het ware in. De maan denlang opgebouwd concen- Peter Larsson (rechts) vermaakt zich met enkele medespelers in de sneeuw. Vlnr, staand: Bosman, Hesp en Larsson. Zittend: Blind en Van 't Schip. - fotoanp tratie ontlaadt zich in die ene wedstrijd. En daar moet Ajax voor oppassen". „Maar ik weet óók dat je je wat onzeker aan de bal voelt. Het gevoel van 'Kan ik het nog wel na zoveel maanden'. Want als je de wedstrijd slecht begint, een paar ballen van de voet laat springen, komt meteen de twijfel. Je denkt: 'Het is mijn eerste wedstrijd sinds maanden, ik ben niet op niveau'. Op dat psychologische aspect moet Ajax inspelen. En heel agres sief van start te gaan. Die Zwitsers dwingen tot het ma ken van fouten, dan moet je eens opletten hoe dat mentaal op ze zal doorwerken". Bij Young Boys spelen twee landgenoten van Larsson, Hans Holmqvist en Björn Nilsson. Larsson: „Alles loopt over Holmqvist, net als Müh- ren stijf links. Hij is een goede spelmaker. Nilsson is de rechterspits van Young Boys, maar in het Zweedse elftal speelt hij hangend vanaf de rechterkant. Nilsson is snel, handig aan de bal maar kan er absoluut niet te gen hard aangepakt te wor den. Dat moet ik even aan Hesp vertellen. Nilsson is zo'n type als Van 't Schip, maar John is beter". Peter Larsson zegt zijn draai in Nederland te hebben ge vonden. Drie keer per week twee uur krijgt hij les in de Nederlandse taal. Thuis stu deert de voormalige loodgie ter verder. Zijn vriend en voormalige collega Glenn Hysén mislukte in Nederland. Larsson volgde hem bij IFK op. Twee jaar later vormden ze als unieke twee-eenheid twee jaar lang het centrum. Van IFK én het nationale elf tal. Larsson: „Glenn Hysén vertrok (in november '83-red) als de beste speler van Zwe den. Volkomen gedesillusio neerd keerde hij twee jaar la ter terug. Had al zijn zelfver trouwen verloren. Bengtsson, de trainer van IFK stelde hem toch elke week op. 'Eens krijgen we de oude Hysén weer te zien', zei Bengtsson dan. Het elftal baalde daar van, want vijf maanden lang speelde Glenn Hysén als een krant. Daarna was hij echter weer op niveau. Nu is hij weer een topper bij Fioren- tina in Italië". „Glenn heeft nooit gezegd waarom hij bij PSV mislukt is. Brandts en Stevens waren zo sterk dat ze hem uit de ploeg hielden, was het enige dat hij kwijt wilde. Ik zeg niet dat het mij niet zal overko men, maar het lijkt me niet. Ik heb pas op mijn 26-ste de stap gemaakt, dan sta je toch wat sterker in de wereld dan wanneer je 20 bent. Glenn ging van de Zweedse compe titie zó de Nederlandse in. Ik heb nog vakantie gehad". „Daar komt bij dat ik me vreselijk thuis voel in Neder land. De hele atmosfeer in dit land spreekt me geweldig aan. Losjes. Toen ik gekeurd moest worden zat ik in de wachtkamer van het zieken huis. In Zweden kruipt daar iedereen achter zijn krant weg, doodsbang om aange sproken te worden. Hier zat ik nog maar net of er kwam een man binnen. Die zei 'goede morgen' en begon een gesprek waar iedereen zich mee bemoeide". Peter Larsson heeft zijn eerste kritiek bij Ajax ook al te verwerken gekregen. Hij speelt niet gemeen genoeg. Larsson: „Dat klopt, Hulshoff heeft me daarop aangespro ken. Hij wil dat ik dichter op mijn tegenstander speel. Ik Zweden liet ik de man in bal bezit komen en ging dan op hem af. Hier moet ik eerder ingrijpen. Ik moet van de trainers mijn ellebogen meer gebruiken. Dat heb ik volle dig afgeleerd omdat in Zwe den de scheidsrechters voor elk wissewasje fluiten. Bij Ajax hebben ze het nu nog over de beleefde verdedigers van Malmö, waar ze een jaar geleden tegen speelden. Zo zijn wij Zweden nu eenmaal, beleefd. Ik wil die eigenschap wel afleren". Van onze sportredactie 's-HEERENBERG - De Ier Stephen Roche heeft afgezien van deelname aan de Grote Prijs Wieier Revue, een wedstrijd in de derde categorie waar mee morgen in 's-Heerenberg het wielerseizoen van start gaat. De wereldkampioen en winnaar van de Tour de France en Giro d'Italia is nog niet volledig hersteld van een knie-operatie en heeft dientengevolge nog te weinig trai- ningsarbeid verricht. Roche zal komende zaterdag derhalve ook niet bij de Omloop Het Volk, de ope- ningsklassieker van het seizoen, aan de start verschijnen. Indien de weersomstan digheden in Frankrijk verbeteren, zal Pa- rijs-Nice de eerste internationale wed strijd van Roche worden. Bij de Grote Prijs zal eveneens Theo de Rooy op het appèl ontbreken. De renner uit de ploeg van Peter Post heeft in Spanje een arm gebroken. Post heeft de Zwitserse sprinter Urs Freuler als vervanger aange wezen. Achttien ploegen hebben zich aange meld voor de Grote Prijs Wielerrevue. Net als de voorgaande drie keer staat de Ier Sean Kelly aan de start. Hij rijdt in een gemengde equipe met ondere anderen de Canadees Steve Bauer en de Nederlanders •v'v Johan van de Velde, Johan Lammerts en Gerard Veldscholten. De vier grote Nederlandse 'stallen' brengen een twaalftal aan de start, voor de buitenlandse ploegen is, in principe, een maximum van tien renners aange houden. De inbreng van het 'Nederlandse' contingent bevat de winnaar van vorig jaar Arras, Adrie van der Poel, Draaijer, Rooks en Stevenhaagen (Gisbers), Breu- kink, Talen, Vanderaerden en Van Vliet (Post), Van Hooydonck, Gölz, Nijdam en Van Poppel (Raas), Anderson, Lammer- tink, Oosterbosch en Capiot (Priem). De organisatoren zijn voorlopig zeker van 160 deelnemers, bij wie ruim de helft van de top-25 uit het klassement van de FICP. KEULEN (DPA) - Wereldkampioen schaken Gari Kasparov heeft besloten zijn titel zo goed als mogelijk ten gelde te ma ken. Maandag maakte hij in de Westduitse stad Köln bekend, dat hij eind oktober een tweekamp zal spelen met als inzet voor de winnaar een auto ter waarde van ongeveer 50.000 gulden. Tegenstander van 24 tot en met 30 oktober is de Westduitse kampioen Vladimir Hort. Er staan slechts drie partijen op het programma. Volgens de Sovjetrus is de tweekamp het begin van een reeks van dergelijke ontmoetingen. Met snelle sehaaktoer- nooitjes wil Kasparov proberen meer publiek te bereiken dan tot dusver met de huidige evenementen is gelukt. ZEIST (ANP) - FC Utrecht is sterk vertegenwoordigd in de selectie van het Olympisch elftal voor het kwalificatie-duel op 9 maart in Groningen tegen Italië. Van Ede, Verrips, Plomp, Fraser, Van der Meer en Van Loen vormen het grootste clubblok. De selectie: Van Ede, Verrips, Plomp, Van der Meer, Fraser en Van Loen (FC Utrecht), Van Dijk, Boekweg, Roossien en Verkuyl (FC Groningen), De Goeij en Ellerman (Sparta), Blattler en Suvrijn (Roda JC), Peeper (Haarlem) en Meijer (Ajax). MIAMI (Rtr) - De Amerikaan Davis Phinney heeft de Ronde van Amerika gewonnen. Hij zegevierde zondag in de zesde en laatste etappe tussen West Palm Beach en Miami. Uitslag zesde etappe: 1. Phinney (VSt) de 132 km in 3.00.11,2. Alloc- chio (Ita), 3. Devos (Bel), 4. Lameire (Bel), 5. Golding (Mex), 6. Pe- dersen (Noo), 7. Bruggmann (Zwi), 8. Bombini (Ita), 9. Jarmann (Zwi), 10. Navarro (Spa) allen z.t als Phinney. Eindstand: 1. Phinney 2.42.13, 2. Tilford (VSt) op 1.32, 3. Pacheco (Spa) op 1.42,4. LeMond (VSt) op 2.00, 5. Knickman (VSt) op 2.20, 6. Worre (Den) op 2.30,7. Barteau (FRa) op 2.35,8. Rosola (Ita) op 2.40, 9. Hampsten (VSt) z.t., 10. Stieda (Can) z.t, 14. Daams (Ned) op 2.55, 15. Van Orsouw (Ned) z.t DEN HAAG - Christ van der Smissen is bij de strijd om de Europese titel bandstoten (van 24 t/m 27 maart in Gronin gen) als eerste geplaatst in groep B. Indeling: poule A: Stenzei (Oos), Vultink (Ned), Lieberkind (Den) en Grimm (Zwi); poule B: Van der Smissen (Ned), Zenkner (WD1), Sacas (Gri) en Pils (Oos); poule C: Grethen (Lux), Connesson (Fra), Oddo (Ita) en Leman (Bel). OKLAHOMA CITY (AFP) - Brenda Schultz heeft het in de finale van het met 100.000 dollar gedoteerde toernooi van Oklahoma City niet kunnen bolwerken tegen de Ameri kaanse Lori McNeil. De eind december zeventien jaar ge worden speelster uit Heemstede verloor met 3-6, 2-6 van de als eerste geplaatste McNeil, Uitslag finale damesenkelspel: McNeil - Schultz 6- 3,6-2. ROTTERDAM (ANP) - Eerste-divisieclub Excelsior heeft besloten het contract met oefenmeester Henk Wullems aan het einde van dit seizoen niet te verlengen. De Rotterdamse club wil gezien de financiële situatie af van een full-time trainer. NEW YORK (RTR) - Michiel Schapers bezet na zijn finale plaats in Metz de achtste plaats in de stand van het Grand Prix-circuit van dit jaar. De Rotterdammer heeft 538 pun ten. Eerste is de Zweed Mats Wilander (1200), voor zijn land genoot Stefan Edberg (948), de Australiër Pat Cash (935) en de Fransman Yannick Noah (695). Schapers staat vlak ach ter Ivan Lendl (Tsj), die vijf punten meer heeft verzameld in dit voor het tot nu toe nog niet zo succesvolle j aar. CATANLA (AFP) - De Italiaanse beroepsrenner Paolo Ci- mini heeft maandag de Ronde van de Etna gewonnen. De 24-jarige Cimini versloeg in Catania, na een rit over 192 ki lometer over voornamelijk bergachtig terrein, zijn landge noten Calcaterra en Baffi (onlangs winnaar van de Ronde van Sicilië) in de eindsprint. Adrie van der Poel eindigde op de zesde plaats. Henri Manders werd zevende. Uitslag: 1. Cimini (Ita) 192 km in 5 uur en 12 minuten, 2. Calcaterra (Ita), 3. Baffi (Ita), 4. Sörensen (Den), 5. Strazzer (Ita), 6. Van der Poel (Ned), 7. Manders (Ned), 8. Cassani (Ita), 9. Ghirotto (Ita), 10. Boffo (Ita) alleen in dezelfde tijd als Cimini. Eredivisie heren: Den Bosch DAS 110-78. Toernooi Philadelphia Herenenkelspelfinale: Mayotte (VSt) - Fitzgerald (Aus) 4-6,6-2,6-2,6-3. Herendubbelspel: finale: Evernden/Kriek (NZl/VSt) - Curren/Visser (VSt/ZAf) 7-6, 6-3. Toernooi Washington Finale damesdubbelspel: Na- vratilova/Shriver (VSt) - Saba- tini/Sukova (Arg/Tsj) 6-3,6-4. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 60 deelnemers, die elk f. 280,30 ontvangen; derde prijs: 727 deelnemers, die elk f. 57,80 ontvangen. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 4 deelnemers, die elk f. 420,90 ontvangen; vierde prijs: 228 deelnemers, die elk f. 11,40 ontvangen. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f. 300.000,00 ontvangt; derde prijs 51 winnaars, die elk bruto f. 4.892,00 ontvangen; vierde prijs: 3.612 deelnemers, die elk f. 69,00 ontvangen; vijfde prijs: 62.581 deelnemers, die elk f. 5,00 ontvangen.

de Stem | 1988 | | pagina 7