1210.- JONGE Vlissingen wint schaaknacht Sluisse Toren f 1.49 Dow Chemical voert winstdeling in PARKEERMETERS LANGS BOULEVARD IN CADZAND-BAD i Priesterjubileum van pater Desiré Janssen POLITIERAPPORT CHUWING! r van LEASING CENTRUM Langdurig werklozen kunnen aan de slag Vatermaatschappij -West-Nederland Dode en zwaargewonde bij eenzijdig verkeersongeval Takket Dienst bezorgde 281 KMS-brieven niet' MAANDAG 29 FEBRUARI 1988 OOSTBURG MAAKT GELD VRIJ AAARGHERITA ram, .89 voor 'ALS HET GOED GAAT MOGEN DE WERKNEMERS DAT MERKEN <EN LEIDINGNET OOSTBURG - Het stringent hanteren van be taald parkeren op diverse plaatsen langs de West-Zeeuwsvlaamse kust is het gemeentebe stuur van Oostburg afgelopen jaar slecht beval len. Behalve slecht weer (minder bezoekers) wa ren er ook problemen op het vlak van de parkeer wachters. Auto weg Aanrijding In de slip Projectiel Brandje Geen voorrang Losgeslagen Aanrijding Over het rijwielpad Oververmoeid Inbraak Geen voorrang Oostkapellenaar verdronken Parade Partner In Autoleasing Leasing Centrum B.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oostertiout Tel. 01620-32953 DE STEM VAN ZEELAND Van onze verslaggever ERKEND ikaweg 4 JLST I. 01140- 12461 specialist en service gratis. igs- en Installatiebedrijf 48-1243 - Kloosterzande OOSTBURG - Drie langdurig werklozen in Oostburg kunnen binnenkort voor maximaal twee jaar aan de slag bij de gemeente, tenminste als de raad akkoord gaat. Het gaat om mensen die al meer dan drie jaar als arbeidszoekenden bij het plaatselijke Arbeidsbureau staan inge schreven. Gebruikmakend van de mogelijkheden die de wet Vermeend-De Moor biedt en uitvoering gevend aan de afspraak dat werkge legenheid binnen de ge meente gestimuleerd dient te worden gaat men binnen het gemeentelijk apparaat drie bovental lige arbeidsplaatsen creëren: twee medewer kers bij de plantsoenen dienst en een medewer ker weg- en waterbouw bij Openbare Werkea Eerst heeft men met het Arbeidsbureau over legd welke mensen in het bestand voorkwamen en bij de gemeente zelf werd bekeken waar behoefte was aan een extra-mede werker. Die twee zaken werden op elkaar afge stemd Het kost ons een flinke hap geld, maar dat heb ben wij er voor over", al dus wethouder J. de Vries (Sociale Zaken). „Wij willen hiermee te vens een voorbeeldfunc tie geven en laten zien dat het niet bij woorden alleen blijft. Vandaar ons voorstel aan de raad hiervoor zo'n kleine 75 mille per jaar per ar beidsplaats beschikbaar te stellen. Wij zitten hier mee overigens wel aan ons limiet". Bedoeling is de drie betrokken mensen via tijdelijk werk bij de ge meente arbeidservaring te laten opdoen en ze zo doende meer kans op de arbeidsmarkt te gevea Als aan de diverse cri teriums wordt voldaan behoeft de gemeente voor deze drie mensen geen sociale lasten af te dra gen en krijgt men boven dien een uitkering van 4.000 per arbeidsplaats van het Arbeidsbureaa Jfan onze verslaggever IrERNEUZEN - Met ingang [van dit jaar voert Dow Che- Imical een totaal nieuwe [winstdelingsregeling in, die Jgeldt voor alle werknemers. Het is een wijziging in de arbeidsvoorwaarden zoals Dow die tot nu toe han teerde met als doelstelling de individuele beloning van werknemers nog sterker te koppelen aan de resultaten van de chemiereus. „Als het Dow goed gaat mogen de werknemers dat direct in hun portemonnee merken, dat geldt uiteraard ook voor min dere jaren", aldus personeels- manager J. van de Braak tij dens een bijeenkomst in de Terneuzense vestiging van Dow. Bedoeling is dat men ingang van volgend jaar in januari op het hoogste niveau wordt be slist wat voor de winstdeling eventueel beschikbaar is om dat vervolgens eind februari al te kunnen uitbetalen. Op de hoogte van het uit te keren be drag is geen beïnvloeding mo gelijk. „Het is een beslissing van de hoogste top in Ameri ka". Overigens werd erop ge wezen dat Dow in 1987 een his torisch hoge wisnt heeft be haald. Op de huidige salarisstruc tuur heeft de nieuwe regeling geen invloed. Wel werd gezegd dat de winstdeling goed aan sluit op het Dow-motto Pay- for-Performance, ofteweel: loon naar prestatie. Met instemming werd de nieuwe regeling door de onder nemingsraad van Dow Teneu- zen ontvangen. Niettemin zal de raad de vinger strikt aan de pols houden, omdat men er bij de leiding van uit gaat dat de winstdeling zal gelden voor zo'n 95 procent van het perso neel. Populair gezegd: wie slecht presteert krijgt weinig of niets. „Wij kunnen met die vijf procent vrede hebben als het gaat om mensen die al vertrok ken zijn of om nieuwe mede- werk(st)ers. In alle andere ge vallen willen wij daarover graag overleg", aldus OR- voorzitter L. Paping. Hij ver wachtte dat de winstuitkering kan variëren van anderhalf tot zo'n tien procent van het jaars alaris. Zowel leiding als OR ver wachten dat door de nieuwe re geling een nog grotere motiva tie bij het personeel ontstaat en dat ook de betrokkenheid bij het bedrijfsgebeuren nog gro ter zal zijn dan thans het geval Burgemeester M. Everaers doet de openingszet - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker SLUIS - Opnieuw regeerden de Vlissingse schakers tijdens de Tweede Nacht van Sluis, gehouden door De Sluisse Toren. Met R. Ti chelman en P. van Dijke werden de eerste twee plaatsen bezet, terwijl de winnaar van vorig jaar, M. de Smit eveneens uit Vlissingen, vierde werd. Daartussen nestelde zich half- Vlissinger P. van Rooyen uit Sou burg op een derde plaats. Met een zesde plaats was Frans de Put ter eerste Sluizenaar in deze schaakma rathon. Met 29 begonnen ze vrijdag avond om klokslag negen uur aan de Nacht in café Centraal, waar burge meester M. Everaers de openingszet ver richtte, daarbij bijgestaan door A. van Herk, voorzitter van De Sluisse Toren. Toen zaterdagmorgen de balans werd opgemaakt waren ze nog met 28 over en met veel slaap. Maurice Wauters, lid van de organiserende vereniging en met zijn 75 jaar de ouderdomsdeken, was er toen niet meer bij. Hij had het trouwens vooraf aange kondigd. Om half twaalf liet hij het denkwerk voor wat het was en zocht de beschuttende warmte van zijn bed op. Er werd gespeeld volgens het systeem 'kei zer', waarbij de spelers naar sterkte wa ren ingedeeld en een minder sterke schaker bij winst op een wat sterkere speler extra punten in de wacht kon sle pen. Dit ingewikkelde spelsysteem werd via de computer geregeld onder toeziend oog van dae wedstrijdleiding die bestond uit het trio Adri van Oorschot, Frank Gijzel en Frank van de Neste. Met Tichelman won ongetwijfeld de sterkste man, want toen de eindafreke ning werd opgemaakt had hij 75 punten meer verzameld dan nummer twee. Naast een geldprijzenpakket was er voor iedereen een herinnering in de vorm van een tinnen torentje, gemaakt door Josef van Mierlo die zelf, zij het in de recrea tiesfeer zoals hij het uitdrukte, de Nacht probleemloos uitschaakte. Van de orga niserende vereniging zelf waren acht spelers actief. Daarnaast waren er deel nemers uit het Belgische Knokke-Heist, Koewacht, Terneuzen en Vlissingen. Ge zien het succes van deze tweede uitgave staat het al vast dat volgend jaar de derde Schaaknacht wordt gehouden, zo deelde Frank van de Neste mee. EINDSTAND 1. R. Richelman (Vlissingen) 467 punten, 2. P. van Dijke (Vlissingen) 391 )4, 3. P. van Rooyen (Souburg) 382)4 4. M. de Smit (Vlissingen) 308, 5. O. van der Sloot (Terneuzen) 301, 6. en eerste Sluizenaara: F. de Putter 299)4, 14 en eerste Belg: L. Janssens, (Knokke-Heist) 209 punten. „De bezorging betreft geen ac tie van de Nederlandse Pakket Dienst. Die heeft geheel andere kondities van afleveringstijden en prijsstellingen. Die distan- cieert er zich dan ook geheel van", aldus de directie van het Goese bedrijf. Volgens Gebr. Boer waren de 281 brieven pas om 18.00 uur in het bezit van het bedrijf. Om ze te bezorgen in geheel Zeeland werden zeven luxe auto's ge charterd. „Vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen was de bezorgtijd in verband met de pont te kort. i. Fokkerstraat 8 ET Goes ffioen en het gehele tussenliggende te Middelburg. Zuid-West-Nederland (WMZ) is be en van het buizennet. In principe zal iele week van maandag tot en met Ie maal 's nachts. in genoemd gebied waar op een be rden schoongemaakt, zullen hiervan in huis bezorgde brief persoonlijk op 3t zodanig vervuild is, dat ook omlig- water kunnen krijgen, mde gebied wordt daarom aangera- kleine voorraad scjpon water bij de f kan vlekken op het wasgoed ach- om de bewoners geen last te bezor- bruin water niet voorkomen, zolang xize oprechte verontschuldigingen, overleg worden gepleegd met ons *n, telefoon 01184-13956. en en instellingen ook individueel te vorm aansprakelijkheid voor scha len uit het feit dat bedrijven, instel- af individueel zijn gewaarschuwd. Vut4Mirla«lfWMZ) ir. P. Stoter, directeur Hier kon pas tegen 20.00 uur worden begonnen met de afle veringen", zo staat in een ver klaring te leen. Een woord voerder wees erop dat op som mige plaatsen werknemers niet thuis waren en de brieven wer den afgeleverd in de PTT-brie- venbus. „En die bekijkt men natuurlijk de andere morgen pas. Niettemin bieden wij onze welgemeende excuses aan het pesoneel van de KMS aan". i Oostburg pakt parkeren aan 1Toch is in veel gevallen bandenvakman kontroleert 3 wat het beste voor u is. eft hij u vooraf de prijs op. onder zijn bedrijf. DREISCHOR - De 34-jarige G. Dalebout uit Oosterland is zaterdagmiddag bij een eenzijdig verkeersongeval gedood. De man reed met zijn perso- zwaar hersenletsel op. Hij werd nenauto vlak voor de kruising per ambulance overgebracht Gaanderseweg-Zuidlangeweg naar het Oosterschelde zieken- nabij Dreischor een bocht uit, huis te Goes, botste tegen een boom en kwam vervolgens in een sloot De brandweer van Dreischor tot stilstand. Een mede-inzit- verleende assistentie om de in- tende, D. de B. eveneens uit zittenden uit het geheel ver- Oosterland liep bij het ongeval nielde voertuig te bevrijdden. Alles op een rijtje zettend wil men de onrendabel geble ken parkeerterrein als vrij parkeergebied aanwijzen, rendabele terreinen verpachten en daarnaast parkeer- meters plaatsen op Boulevard de Wielingen in Cadzand- Bad. Van onze verslaggever GOES - Met verontwaardiging heeft de directie van expe ditiebedrijf Gebr. Boer in Goes de beschuldigingen van de slechte bezorging van de 281 KMS-brieven met de onheils tijding van ontslag of overplaatsing van de hand gewezen. „Indien ons bekend was dat dit ontslagbrieven waren was deze actie door ons niet aangenomen", liet het bedrijf we ten. Van onze correspondent BOSCHKAPELLE - Tij dens een feestelijke eucha ristieviering zaterdag in de parochiekerk van Boschka- pelle werd herdacht dat dorpsgenoot Desiré Janssen veertig jaar geleden tot priester werd gewijd. Als oudste van een gezin van vijf kinderen werd hij 21 fe bruari 1948 gewijd in het Belgische Tiffert. Later trad ook zijn jongste zus in zijn voetsporen. Van 1948 tot 1968 was hij als le raar natuurkunde verbonden aan de HBS in Groenlo. In 1968 volgde zijn aanstelling als mis sieprocurator, speciaal voor Oceanie. In 1979 was hij voor een periode van vier maanden op rondreis door Oceanie. Met eigen ogen kon hij toen consta teren dat nog veel zaken voor verbetering vatbaar waren. Dat hij in de maanden na zijn reis veel zaken richting Ocea nie stuurde, was daar een di rect gevolg van. Ook na zijn pensionering zal hij in functie blijvea Na de eucharistieviering was er gelegenheid de jubilaris te feliciterea Bovendien werd er voor hem een receptie gehou den op het recreatiecentrum De Vogel. Oude bekenden onder elkaar fotowim kooyman Er is nog bekeken of het hante ren van automatische installa ties (slagbomen, etc.) soelaas kan bieden maar daar komt men in een notitie, die vrijdag middag besproken wordt in de financiële commissie, snel van terug. De investeringen hier voor zijn enorm, de installaties zijn storingsgevoelig en wer ken bovendien uitnodigend op vandalen. Onderzoek heeft uitgewezen dat wil een terrein rendabel zijn er jaarlijks 5.000 auto's a raison van 2,50 gulden gepar keerd moeten worden. „Dan wordt er dus nog geen enkele cent verdiend", staat in de noti tie te lezen. Voorgesteld wordt de terrei nen Cadzand-Haven, Cadzand- Zwartepolder, Nieuwvliet-Ge- maal, Nieuwvliet-Tankval en Groedse Duintjes als vrij par keergebied aan te wijzen. Wel valt er in de visie van B en W geld te halen bij Breskens- Nieuwe Sluis, Nieuwvliet-Bad, Nieuwvliet-Matour en Cad- zand-Dagjescentrum. Die ge bieden dienen dan ook ver pacht te worden. Voordeel is dat de gemeente hier dan wei nig bemoeienis mee heeft, men verzekerd is van vaste op brengsten ongeacht de weers omstandigheden en er nage noeg geen exploitatiekosten zijn. Voor Boulevard de Wielin gen wil men parkeermeters aanschaffen, die kort parkeren mogelijk maakt. Dat kost een behoorlijke investering met een jaarlijkse last van vijftig mille. Verwacht wordt dat bijna zestig mille kan worden binnengehaald. TERNEUZEN - Zondagmor gen ontdekte de Terneuze- naar CL. dat zijn aan de Ja cob van Lennepstraat gepar keerd staande personenauto was verdwenen. Het voertuig, een blauw Simca draagt als kenteken het nummer FG- 57 - PJ. werd de automobilist B.L. uit Kapellebrug, komende met zijn voertuig vanuit de richting van de grens, aange reden door een hem achterop komende personenauto be stuurd door LK uit Aarden burg die dit telaat bemerkte. Het bleef bij materiële schade aan beide voertuigen. OOSTBURG - In de Nieuw- I straat ontstond een aanrij- ding tussen twee personenau- to's, bestuurd door P. van D. uit Biervliet en CD. uit Groede. De aanrijding ont- I stond toen D. het Ledelplein wilde oprijden, op dat mo- i ment kwam Van D. van het plein gereden. CD. Wou ach- I ter Van D. omrijden, doch dit lukte niet. ST. KRUIS - Op een perceel landbouwgrond heeft U. bij ploegwerkzaamheden een projectiel blootgelegd. Het projectiel was 70 bij 50 centi- meter. U. heeft het projectiel naar de openbare weg ge- bracht, waarna het door de mijnopruimingsdienst is ver- wijderd. i Doorrijden OOSTBURG - Op het par- 5 keerterrein nabij het zieken- huis is de geparkeerd staande auto van AV. uit Schoon- i dijke aangereden. De veroor- zaker van deze aanrijding I reed door. OOSTBURG - Op de Tragel- singel ontstond een schoor- steenbrandje bij AZSDit gebeurde zaterdagavond om 19.15 uur. De brandweer van Oostburg was snel terplaatse. DRAAIBRUG - Op de krui- sing naar Aardenburg ver- leende een personenauto be- I stuurd door LJW. uit Aalst (België) geen voorrang aan een bromfiets bestuurd door AC. uit Biervliet. De brom- fietser reed rechtdoor rich ting Oostburg, en de perso nenauto wilde afslaaa Er was alleen materiële schade. i BRESKENS - Een tweetal in de haven liggende vissersbo ten, de WR 261 en 110, zijn zondagmiddag vermoedelijk door de sterke wind losgesla gen. Beide schepen dreven in de haven en zijn door haven personeel wederom vastge maakt. I CLINGE - Zondagmorgen HULST - De automobilist J.R. uit Antwerpen raakte gistermorgen nabij Emmaha- ven met zijn voertuig door onbekende oorzaak in een slip. Het voertuig kwam te gen een afrastering van een weiland tot stilstand. De schade aan het voertuig en de afrastering was aanzienlijk. KAPELLEBRUG - De auto mobilist P. de K. uit Kapelle brug verliet gistermiddag de rijksweg om zijn weg een eind weegs over het rijwiel pad voort te zetten. De be stuurder van een uit tegen overgestelde richting ko mende personenauto W. V. uit Sint Niklaas, die linksaf wilde slaan zag dat niet waardoor een botsing volgde. Het bleef bij materiële schade aan beide voertuigen. De K. werd door de rijkspolitie een blaasproef afgenomea TERHOLE - Zondagmorgen rond half twee raakte de automobiliste mevrouw CL. uit Hulst, op rijksweg 60 even buiten de bebouwde kom van Terhole, wegens overver moeidheid de macht over het stuur van haar voertuig kwijt. Ze kwam in de berm van de weg en ramde vervol gens een lantaarnpaal en en kele bermpaaltjes. De perso nenauto werd aanzienlijk be schadigd. TERNEUZEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in de woning van C. de P. aan de Klaassen- straat te Terneuzea Ont vreemd werden een televisie toestel, een videorecorder en een complete stereo installa tie. Men had zich toegang verschaft door het forceren van de voordeur. SINT JANSTEEN - Op de kruising Hemelstraat-Frede- rik Hendrikstraat te Sint Jansteen verleende de auto mobilist M. de K. uit het Bel gische Waasmunster zondag middag geen voorrang aan een personenauto bestuurd door A. van B. uit Sint Jan steen. Beide voertuigen wer den licht beschadigd. AAGTEKERKE - Zater dagmorgen werd in een sloot, gelegen langs de Kalf- hoekseweg nabij Aagteker- ke, het stoffelijk aangetrof fen van 47-jarige K. de Vis ser uit Oostkapelle. Zijn rijwiel werd op korte af stand van het lijk gevonden. Vermoedelijk is de man uit gegleden, te water geraakt en verdronken. Van misdrijf is volgens de politie geen sprake.

de Stem | 1988 | | pagina 1