'ranse premier Chirac speelt voor sinterklaas MILITAIRE MACHTHEBBER ZET PRESIDENT AF Voriega: Vrucht van Panama's jarenlange problemen BUITENLAND mfiets- erzekering iari Poppeliers tuntmaand Vleugels 50% korting iel occasions Februari iano Stunts in tot 50% takel-korting... oppeliers ulemborg _A64rf)E3 STEM BUITENLAND ZATERDAG 27 FEBRUAR11988 Mini camping Molenzicht KLEINTJE ASHINGTON/PANAMA STAD (RTR/AFP) - de Amerikaanse hoofdstad Washington wordt k gespeculeerd over een eventueel militair in- rijpen van de VS in Panama. ïze orgels, keyboards, ïesizers, sampled en ligitale piano's... ïeciale „budget show VASTENAKTIE GIRO 5850 rekende Muziekwarenhuls J iNK NIEUWSOVERZICHT Miljoen demonstranten in Armenië Britse Hooligans op borgtocht vrij Boesak: UDF zal nieuwe verboden negeren Bonn 'exporteerde' kennis kernbommen Bouterse waarschuwt 'anti-revolutionairen' Zuidafrika bombardeert zuiden van Angola Shamir verwerpt vredesvoorstel Shultz 'Mijn oude CV-ketel deed 't nog goed. Toch weggedaan en 'n Radson genomen!' T21 Kom nu voor je bromfietsverzekering naar Vroom Dreesmann. Het verzekeringsp.'juye ligt al voor je klaar. Een bromfietsverzekering L dat is zo geregeld bij Vroom Dreesmann en jonge 3 weekse t met pa, over- raag in 2789. plaatsen .000,- k.k., te Vr°uwenp0ida 1500 m. van strand e Veerse Meer. Voor se zoenpl. en reserverinqei Inl. tel. 01189-1248. ?r onze correspondent 3 van Huët ARIJS - Minimumloon oor moeders met drie kin- jen, gratis thuishulp voor ■jaarden, de jongeren hun jp-televisiestation, drie jljard francs voor de door russel geplaagde boeren, Igemene belastingverla- ing, meer aandacht voor de /erzeese gebiedsdelen en ir de voetballiefhebbers WK in Frankrijk in maand voor het begin van officiële campagne voor de esidentsverkiezingen heeft «nier Chirac al gekozen voor Sinterklaas-strategie'. Op vrijwel elke meeting doet joviale leider en kandidaat van de Gaullisten een specta culaire belofte voor als hij straks in het Elysée zal zetelen. Wat meer rechts dan links deelt de stad en land afhollende 'Jacques' zijn electorale ca deautjes uit Daarbij gaat het vooral om het gebaar en min der om de kosten. Een stad, een bijeenkomst, een belofte. Kandidaat Jacques Chirac verkeert in grote vorm. Bekeuringen? Ze zullen wor den verscheurd als hij gekozen wordt. Het grote concert van Michael Jackson? De burge meester van Parijs (Chirac, sinds kort een fan van Madon na) heeft er toestemming voor gegeven. De Olympische gou den plak van skiër Frank Pic- card? Het is het 'winnende Frankrijk' dat Chirac, voor ogen staat. De Gaullisten gaan er niet met de bolle kant van de lepel tegenaan, zoals'de Fransen zo fraai zeggen. De geoliede RPR- machine draait op volle toeren. In tegenstelling tot de zich op klassieke wijze presenterende liberale kandidaat Raymond Barre (de grote tegenstander van Chirac in de eerste ronde) heeft Jacques Chirac gekozen voor een populaire, bijna Ame rikaanse aanpak. De jongste van de drie troon pretendenten (het wachten is nog altijd op de officiële kandi datuur van president Mitter rand) predikt niet van achter een geleerde lessenaar, maar houdt ontspannen vraag- en antwoordspelletjes met het pu bliek. Net als de geslecteerde 'kandidaten' zit Chirac op een stoel en soms mag men hem tu toyeren. De formule moet de dynamiek uitstralen van de man die heeft beloofd dat Frankrijk over vijf a tien jaar de economische grootmacht van Europa zal zijn. Het straffe tempo van de haas Chirac lijkt wat te snel voor Raymond Barre, die zich zelf met een schildpad heeft vergeleken. Volgens de fabel van La Fontaine zou de slim mere kruiper het winnen van de hollende langoor. „De beloften van vandaag zijn de teleurstellingen van morgen", constateerde Barre onlangs. Een van zijn 'luite nanten' ging wat verder en be schuldigde Chirac ervan 'staats-klandizie' te bedrijven. Probleem voor Barre en zijn 'barristen' is echter dat men niet al te kritisch kan zijn naar Chirac. Beide rechtse kandida ten krijgen in de peilingen on geveer 20 procent. De een zal de ander zeker nodig hebben om in de tweede ronde de socialis tische kandidaat te kunnen verslaan. Nadat Jacques Chirac was terug gefloten door de FIFA, die ontkende het WK-voetbal van 1998 al aan Frankrijk te hebben vergeven (dat van 1994 moet nog worden toegewezen) deed president Mitterrand een oproep aan de Elysée-kandida- ten toch geen trieste illusies in stand te houden. Hij vergeleek Chirac's gul heid met een jackpot, die keer op keer uitbetaalde. „Wie kan geloven dat dat waar is", aldus de zittende president. Jacques Chirac vond dat een serieuze overdenking. „Ze Chirac - foto ap komt niet alleen van de presi dent van de republiek, maar van een expert. Iedereen herin nert zich nog 1981 en de catalo gussen vol beloften van de so- cialistea" Mitterrand deed er toen niet minder dan 110. Een plaatsen: resultaten ken. actie VS in Panama Joewel het Witte Huis ontkent dat Amerika zich klaar st™ u°n9P,hÜ£'Lalleen dai laakt voor een militaire operatie blijft president Rea- an - tegen de gewoonte in - dit weekeinde in Washing- in. De Amerikaanse militairen in Panama zouden in laat van alarm zijn gebracht. tize correspondent in Wash- stuurde donderdag de militaire igton, Jo Wijnen, meldde gis- t in februari met al z'n instrumenten op ite meter van z'n Prijsbrekende MuzieJ Julemborg. Voordeel zoals al ilzaak van Europa kan bieden. langs en verbaas u over wat Poppe-1 Jravond dat de Amerikaanse esprijzen maakt. 0 adviesprijs 60.200.... onze prijs 1 adviesprijs 68.850onze prijs adviesprijs 81.300onze pri s ???r achte wendm£ de §ebeur- i jaiissen in Panama hebben ge- js 68.550onze prijs js 68.995onze prijs adviesprijs 18.990onze prijs advjesprijs 23.980onze prijs ko Delvalle af te zetten heeft adviesprijs 27.590onze prijs e te zetten, neett adviesprijs 37.895onze prijs bote verwarring m Washine- op aanvraag laat u verbazen isprijs 20.995onze prijs S3 adviesprijs 27.495... onze prijs '7 adviesprijs 30.495... onze prijs j adviesprijs 24.190onze prijs adviesprijs 21.170onze prijs ^0 adviesprijs 13.540onze prijs s K/t 1.70nu slechts 24.980,- s 01.80nu slechts 29.880,- A1.88nu slechts 32.500,- s B 2.11nu slechts 34.600,- 69 2.23nu slechts 32.500,- nu slechts 27.500,- nu slechts 18.500,- nu slechts 18.500,- «men. Vooral het besluit van de etgevende Vergadering van anama om president Eric Ar- ;ote verwarring in Washing- on veroorzaakt. Delvalle (ADVERTENTIE) februari-prijs 6.995,- februari-prijs 6.750,- februari-prijs 5.450,- februari-prijs 4.995,- februari-prijs 3.750,- 0,-februari-prijs 8.990,-* februari-prijs 7.250,- februari-prijs 11.910,-1 500,-februari-prijs 24.800,- 495,-februari-prijs 4.445,- februari-prijs 6.250,- i |60,-februari-prijs 5.460,- februari-prijs 6.990,- i 25.920,-februari-prijs 21.990,- i februari-prijs 5.995,- j februari-prijs 8.750,- februari-prijs 11.990,- onstratie model) |en Yamaha, Technics, Hohner, Gem.i casions en een keuze uit meer dan 200 nde merken) vanaf 250,-. machthebber generaal Manuel Noriega naar huis en kreeg daarvoor de onmiddellijke steun van de Amerikaanse re gering. Overigens haastte het Witte Huis zich gisteren te verklaren dat de VS niet betrokken zijn bij de acties van Delvalle. Na der aan de tand gevoeld gaf de woordvoerder van het Witte Huis, Marvin Fitzwater, toe dat er wel 'gesprekken met Del valle zijn geweest'. Die zouden via de Amerikaanse ambassa deur in Panama City, Arthur Davis, zijn verlopen. Sinds de Panamese macht hebber generaal Noriega en kele weken geleden in de VS De president van de Panamese Nationale Vergadering (midden) tijdens de eedaflegging van de nieuwe president, Solis werd aangeklaagd wëgehs zjjti Palma. Rechts dë 'présidente v&h het Opperste Gerechtshof. fotoanp betrokkenheid bij de interna- tioanle, op Amerika gerichte Aanvankelijk leek alles te 0 tige president van Panama te steunt jaarlijks ±450 kleinschalige sociale projekten in 70 landen. te amersfoort. banknr. 70.70.70.147 t.fl.v. vastenaktie-nederland drugshandel, heeft de Ameri kaanse regering officiéél op het standpunt gestaan dat Noriega moest vertrekken. Waarschijnlijk onder zware druk van de VS besloot presi dent Delvalle, die door Noriega zelf op zijn post is gezet en al tijd een trouw medestander van de generaal is geweest, af gelopen donderdag tot actie over te gaan. Hij ontsloeg No riega als opperbevelhebber van het leger en benoemde kolonel Marcos Justines als zijn opvol ger. verlopen zoals Washington zich dat had voorgesteld. Maar toen kolonel Justines zijn benoe ming weigerde, ontstonden grote problemen. De Nationale Vergadering van Panama stuurde in de nacht van donderdag op vrij dag Delvalle naar huis en be noemde Manuel Solez Palma als diens opvolger. In feite koos de nationale vergadering daar mee voor de feitelijke macht hebber Noriega. Delvalle bleef van uit zijn woning overigens volhouden nog steeds de wet- zqn. 'We volgen de situatie zeer nauwgezet', aldus Witte-Huis- woordvoerder Fitzwater die daaraan toevoegde: 'We herha len nog eens onze steun voor een burgerlijke regering in Pa nama'. Fitzwater hield staande dat er geen sprake was van 'directe betrokkenheid' van de VS bij de gebeurtenissen in Panama en 'dat Washington Delvalle niet rechtstreeks heeft ge vraagd tot actie over te gaan'. De ongeveer 10.000 Ameri kaanse militairen die zich in Panama bevinden hebben op dracht gekregen zoveel moge lijk in hun kazernes te blijven. De Amerikaanse reacties op de gebeurtenissen in Panama waren zeer heftig. Vice-presi dent George Bush, die in het zuiden van de VS campagne voert voor het presidentschap, zei: 'We zullen er alles aan doen om de nu ontstane situatie tot een oplossing te brengen'. Bush suggereerde zelfs dat een militair optreden van de VS onder bepaalde omstandighe den te rechtvaardigen zou zijn. Ook in het Amerikaanse Congres werden gisteren ge speculeerd over een mogelijk militair ingrijpen van de VS. Dat dwong generaal Noriega sterk steling te nemen tegen Amerika. Cuba en Nicaragua hebben zich aan de zijde van Noriega geschaard. De Nicaraguaanse krant Barricada, de spreekbuis van de Sandinisten, meldde dat Ortega generaal Noriega via de telefoon zijn steun heeft toege zegd. Industrieterrein „Pavijen" in Culem- 03450-18266/16466. Maandag t/fti Vrijdag koopavond. in opstuurt ontvangt u een deelnemersbewijs. (met blokletters invullen) etekende, houder van girorekeningnummer 1e/Plaats. ij tot wederopzegging machtiging aan SUFA, 68 te Rotterdam om van bovenvermelde giro- oogste éénmaal per 2 maanden 10,- te doen de loterij "uw gironummer is uw lotnummer". kening ■oor onze correspondent t> Wijnen WASHINGTON - Op 7 juni 'an het vorig jaar begon de Panamese oppositiekrant La Prensa met de publicatie 'an een opmerkelijke arti kelenreeks, die vernieti gde informatie bevatte Ver de militaire machtheb ber van het land, generaal fanuel Antoni Noriega. Panama's sterke man werd er- 'an beschuldigd de hand te ibben gehad in de moord op ipositieleider dr. Hugo Span- ifora in 1985. Bovendien zou Noriega zwaar de hand hebben gelicht met de algemene ver- iezingen van 1984. Hij werd •erder beschuldigd van verre- iaande corruptie en van be- irokkenheid bij de internatio- lale drugshandel. De artikelenreeks leidde tot grote onrust in het ruim mil ten inwoners tellende Pana- Enkele dagen later al werd jtn 'Nationale Burgerlijke Kruistocht' in het leven geroe pen, een soort actieprogramma •at niet alleen werd onder- Khreven door de oppositie, "aar ook door tal van promi nente zakenlieden. Een maand >ter riep de oppositie op tot het ■armen van 'een nieuw rege- tag zonder militaire invloed gebaseerd op een meerder- tid van het Panamese volk'. Het gevolg van het een en •ader was dat de repressie in 'et land sterk toenam. De ïondwettelijke rechten - zo te al bestonden - werden 'faktisch opgeschort. Para sitaire organisaties begon- •en het openbare leven in het ted te domineren. Radiostations en kranten 'arden gesloten of onder cen- uur geplaatst. Meer dan 1.500 tensen werden gearresteerd ,ri sommigen ervan werden ge- terteld. Ongeveer 1.000 men sen liepen schotwonden op als gevolg van het optreden van gewapende groepen en het le ger. Panama's beschermheer, Amerika, werd in grote verle genheid gebracht, vooral toen Noriega een tegendemonstratie opzette waarbij de Ameri kaanse ambassade in Panama City zwaar werd beschadigd. Washington haastte zich de hulp aan Panama stop te zet ten, vooral in de hoop dat de oppostie in staat zou zijn tot een machtsovername zoals die een jaar tevoren in de Filipij- nen had plaatsgevonden. Amerika misrekende zich evenwel. De macht van No riega bleek aanzienlijk groter te zijn en de verdeelde opposi tie was niet opgewassen tegen het geweld en de onderdruk king van Noriega's 15.000 man sterke leger. Panama's politieke proble men kwamen overigens niet uit de lucht vallen. In 1968 werden er vrije verkiezingen gehouden die voor de derde keer werden gewonnen door president dr. Arnulfo Arias. En voor de derde keer werd Arias door de militairen afgezet. Een twee man sterke militaire junta werd gevormd, maar die werd aan de kant gezet door gene raal Omar Torrijos Herrera. Torrijos bleef aan de macht tot 1981 toen hij tijdens een nooit helemaal opgehelderd vliegtuigongeluk om het leven kwam. Gebruikmakend van het machtsvacuüm marcheerde generaal Noriega langzaam maar zeker op naar de top. Hij werd hoofd van de machtige militaire inlichtingendienst en bouwde langzaam maar zeker een onaantastbare positie op. In 1983 werd hij opperbevel hebber van het leger en van dat ogenblik was hij de feitelijke machthebber in het land. Noriega schreef 'vrije ver- De afgezette president Delvalle (links) in betere dagen met generaal Noriega (midden). - fotoap kiezingen' uit voor 1984, daar toe in feite gedwongen door de VS. In 1978 had de Ameri kaanse president Carter een verdrag over de overdracht van het Panama-kanaal geslo ten met met Torrijos. Dat ka naal, dat de Atlantische Oce aan met de Stille Ocenaan ver bindt en daarom van zeer grote economische en strategische betekenis is, zou - volgens het verdrag - in 1999 aan Panama worden overgedragen. De Amerikanen eisten wel dat Pa nama een ordelijk en democra tisch bestuur zou hebben. Dat verplichtte Noriega tot het houden van verkiezingen. Noriega schoof Nicolas Ar- dito Barletta naar voren als de belangrijkste presidentskandi daat. Barletto was niet alleen acceptabel voor het leger, maar ook voor de VS. Hij was een ge matigd man die enige tijd had gewerkt als onder-directeur van de Wereldbank in Wash ington. Barletta 'won' de verkiezin gen, niettegenstaande het feit dat de Democratische Opposi tie Alliantie 50.000 stemmen meer verwierf. Een jaar later werd Noriega's felste tegen stander, de invloedrijke dr. Hugo Spandafora, onder mys terieuze omstandigheden ver moord. Barletta beloofde een diepgaand onderzoek maar het enige dat hij bereikte was dat hij door Noriega werd afgezet en die laatste de macht geheel in handen nam. Noriega's definitieve machtsgreep - die werd ver borgen achter het officiële pre sidentschap van Eric Arturo Delvalle - viel samen met een sterke economische neergang van van het tot dan redelijk welvarende Panama. De bui tenlandse schulden namen snel toe en liepen op tot om en nabij de 4 miljard dollar. De werk loosheid steeg tot 20 procent. De geldvoorraden in de Pa namese schatkist slonken in vijf jaar tijd van 49 tot 39 mil jard dollar. De eigenaren en 6.000 medewerkers van de 120 in Panama gevestigde banken begrepen dat er een onhoud bare situatie was ontstaan. Daarom onderschreven ze de doelstellingen van Nationale Burgerlijke Kruistocht. In feite hebben de VS vanaf het vorig jaar geijverd om No riega ten val te brengen. Pro minente Amerikaanse kranten begonnen met het publiceren van artikelen waarin werd aangetoond dat Noriega was betrokken bij de internationale drugshandel. Bovendien zou hij onder een hoedje hebben ge speeld met Amerika's aartsvij and Fidel Castro. Panama is voor de VS een land van enorme strategische betekenis. Het zuidelijk com mando van de VS is Panama gevestigd. Er wonen onmge- veer 40.000 Amerikanen, waar van 10.000 militairen. Toch hebben de VS een merkwaardig dubbel spel ge speeld in Panama. President Carter had goede relaties met generaal Torrijos. De Reagan- regering onderhield aanvanke lijk voortreffelijke betrekkin gen met Noriega en dat stichtte een van de hoofdrolspelers in het Iran-Contra-schandaal - luitenant-kolonel Oliver North - er zelfs toen contacten op te nemen met Noriega over het toelaten van trainingskampen voor de Nicaraguaanse Con tra's in Panama. Omdat Noriega fel gekant was tegen het Sandinistich re giem in Nicaragua, kon hij in Washington een potje breken. Vermoedelijk heeft Washing ton zelfs de klachten over No riega's betrokkenheid bij de in ternationale drugshandel naast zich neer gelegd om de kwets bare politieke situatie in het land niet te verstoren. Het staat vrijwel vast dat Noriega geld ontving van de CIA in ruil voor informatie over Cuba en de Contra's. De Amerikaanse houding veranderde het vorig jaar drastisch toen de generaal de oppositie fel aanpakte en toen bleek dat hij, op z'n minst, dub bel spel met de VS had ge speeld. Vandaar ook dat Washing ton toestond dat Noriega enkele weken geleden in Miami werd aangeklaagd wegens zijn be trokkenheid bij de op de VS ge richte drugssmokkel, waarmee de generaal vele miljoenen aan zijn persoonlijk fortuin heeft kunnen toevoegen. Washington hoopte dat de aanklacht Norie ga's positie definitief zou on dermijnen. Die hoop leek bewaarheid toen de Panamese president Eric Arturo Delvalle de gene raal afgelopen donderdag ont sloeg. Maar Noriega sloeg te rug. De door Delvalle benoemde nieuwe legercommandant, ko lonel Marcos Justines, wei gerde zijn nieuwe functie en de wetgevende vergadering van Panama zette Delvalle af. Noriega sloeg daarmee een aanval af die door Washington met grote nadruk was onder steund. Dat bewijst dat de ge neraal sterker in het zadel zit dan de VS hadden durven ho pen. Of Noriega zich in de poli tieke storm staande kan hou den en aan de macht kan blij ven tot het volgend jaar - dan zijn er nieuwe verkiezingen - blijft de vraag. Feit is dat de stabiliteit in Midden-Amerika opnieuw ernstig is verstoord, nu door een man die lange tijd een goede vriend en trouwe toeverlaat van de VS was. MOSKOU (RTR) - Gisteravond zijn in de Armeense hoofdstad Jerevan naar schatting één miljoen mensen samengestroomd om te betogen voor teruggave van het autonome Armeense ge bied Nagorno-Karabach. 'Mensen stromen per bus, trein en vliegtuig binnen vanuit het hele land. Maar zij houden zich kalm en er is geen geweld', liet een oggetuige weten Sovjetleider Michail Gorbatsjov heeft vrijdag persoonlijk moe ten ingrijpen in de zich uitbreidende crisis in Armenië en Azerbajdzjan door in een toespraak tot beide bevolkingen tot kalmte te manen. Het Kremlin werd vrijdag regelrecht uitgedaagd door de Ar meense partijleider Karen Demirtsjian, die instelling eiste van een commissie, die de eis van teruggave van de Armeense en clave Nagorno-Karabach in Azerbajdzjan moet bestuderen. De man is later op de dag door het Kremlin de laan uitgestuurd. BRUSSEL - Twintig Britss hooligans die in de gevangenis van Leuven zaten te wachten op een veroordeling voor hun aandeel in het Heizel-drama, worden binnenkort op vrije voeten ge steld. Voor Justitie is dat een lelijke slag. Zij wist vorig jaar slechts met de grootste moeite bij de Britse autoriteiten de uitlevering te bewerkstelligen. Bovendien blijkt nu dat het proces, dat voor 15 maart op de rol stond, zal moeten worden uitgesteld, hoogst waarschijnlijk tot medio september. JOHANNESBURG (UPI) - Dominee Allan Boesak, een van de oprichters van het Verenigd Democratisch Front (UDF), heeft aangekondigd dat het UDF de nieuwe verbodsbepalingen zal negeren. 'Deze maatregelen hebben voor ons geen betekenis, we zullen ons er niets van aantrekken', zei Boesak voor een gehoor van 3.000 juichende studenten aan de Universiteit van Kaapstad. BONN (AFP) - Het beleid dat de Bondsrepubliek in de jaren zeventig voerde met betrekking tot de uitvoer van civiele nu cleaire installaties heeft verschillende landen het technische vermogen gegeven een atoombom te produceren. Aldus vrijdag de atoomdeskundige Fischer, voormalig direc teur van het Internationale Bureau voor Atoomenergie (IAEA) in Wenen, voor een Bondsdagcommissie. Fischer beweerde dat Bonn eind jaren zestig en in de jaren ze ventig een 'weinig verstandige' exportpolitiek volgde. Als ge volg van leveranties van nucleaire apparatuur aan Zuidafrika, Brazilië en Argentinië staan deze landen thans op de 'drempel' van de kleine club atoommogendheden, zei de expert. PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse legerleider Desi Bou terse heeft 'personen en organisaties' gewaarschuwd die er een dagtaak van hebben gemaakt 'de revolutie te bestrijden'. In een toespraak tijdens een receptie ter gelegenheid van de her denking van de militaire machtsovername op 25 februari 1980 zei Bouterse dat tegenstanders van de revolutie moeten weten 'dat ik tijd en geduld heb' om hen van repliek te dienen. Bouterse sprak van provocaties uit loyaliteit aan 'bazen in het buitenland'. Uit een aantal opmerkingen werd duidelijk dat Bouterse met deze 'vijand' doelde op Nederland. NAIROBI (RTR) - Zuidafrikaanse straaljagers en artillerie hebben honderden mensen gedood bij zware bombardementen op het zuiden van Angola. Volgens een Angolees communiqué zijn de bombardementen uitgevoerd op Cuito Cuanavale, waar zich kort geleden gevechten hebben voorgedaan tussen Ango lese en Cubaanse troepen aan de ene kant en opstandelingen van de beweging ÜNITA, die door Zuidafrika gesteund wordt, aan de andere. Verder troffen de bombardementen het gebied rond Lubango, een flinke stad op 600 km naar het westen. Volgens Angola zijn in de eerste helft van deze week drie Zuid afrikaanse Mirage-gevechtsvliegtuigen neergehaald. Zuid afrika heeft het verlies van één toestel toegegeven. JERUZALEM (RTR) - De Israëlische premier Yitzhak Shamir (op foto rechts) heeft tijdens zijn onderhoud met de Ameri kaanse minister George Shultz (op foto links) negatief gerea geerd op het Amerikaanse voorstel voor een internationale vredesconferentie voor het Midden-Oosten. De Elfwijzing van de Israëlische premier, leider van het rechtse Likud-blok, betekent een flinke tegenslag voor Shultz, die vrij dag een begin maakte met een vierdaagse vredesmissie door het Midden-Oosten. Shamir heeft gezegd dat Israël weigert zich onder druk te laten zetten om te onderhandelen over de situatie in de door Israël bezette gebieden van de Gaza-strook en de westelijke Jordaan- oever, waar bijna drie maanden geleden de Palestijnse bewo ners in opstand zijn gekomen (ADVERTENTIE) "Hij was bijna 10 jaar oud m'n CV-ketel. Maar de techniek heeft in die tijd niet stil gestaan. Je rijdt tenslotte ook geen 10 jaar in dezelfde auto... De Radson ER Electronic bespaart me al gauw ca. 500,- gas per jaar. Niet mis zou ik zo zeggen!" Radson verlegt de norm. Telkens weer. Met de ER Electronic. Zonder waakvlam. Suf>er-zuinig. Radson heeft nog meer geld- besparende mogelijkheden, met ketels, boilers en kombi's. Vul de bon in! Radson. Op ons kunt u rekenen. Plaats: Gooi ook uw oude CV-ketel emit! Stuur mij kompiete informatie over alle Radson CV-ketels en boilers. DS-22 Opsturen - in open envelop - aan IgrtflkmV Radson, Antwoordnummer 67, I 5960WJ Panningen RADSON Bellen kan ook (04760) 88580. spaart u «ergle

de Stem | 1988 | | pagina 5