reda. Canada speelt West-Duitsland weg MDEN Calgary 'Ik wil een afscheid met goud' SPORT SPORT rVONNE VAN GENMP LAAT ZICH ZELDEN OP US VAN DE OVAL ZIEN w huidige aten. bouwplaats. nds 'Ballerina' Nouwen vijfde i)E STEM SPORT 2 ZATERDAG 27 FEBRUAR11988 T26 izenberg aan de fidgemeente. Veel gebied met alle en met auto èn te groeien. Op dit arage. pKeur. dakisolatie en overal rlijks honderden isommen v.a. 166.000,- >nd. anwezig 3le CALGARY - Zelden liet Yvonne van Gennip zich le laatste dagen op het kunstijs van de Olympic Oval in Galgary zien. eenten Reacties ommen 36.000,- v.o.n. aar het trum Afwachten Oostenrijkse teamarts Verongelukt op Mount Allen ANDREA EHRIG VERLEGT DOEL NAAR DE VHF KILOMETER Mijlpaal PlGzicr Arbeid NIEUWSOVERZICHT Olympische kans voor veldrijden miniem Veertien skiërs gediskwalificeerd Programma viermansbob vervroegd Bobber Lehmann beëindigt loopbaan Meer politie in rauwe uitgaanswijk Goud voor Sovjet-ploeg op biathlon Tweede goud voor Yreni Schneider OP TELEVISIE Progr anima Ian tan onze speciale verslaggever lALGARY - Pas in hun oorlaatste wedstrijd heb- en de Canadese ijshoc- •eyers een glimp van hun aogelijkheden laten zien. Iet bij vlagen wervelend pel werden de Westduit- ers gisteren in het met 0.000 toeschouwers uitver- ;ochte Saddledome in Cal- ary weggespeeld: 8-1. [et betekende opnieuw een k slaag voor de pupillen van iVier Unsinn, na de 8-0 ne erlaag van woensdag tegen inland. De Westduitse ploeg is opge- brand. Conditioneel zijn de spelers aan het einde van hun la tij n. De Canadezen konden ze een periode bijbenen. Kort voor de gang naar de kleedkamer opende Boisvert de score voor het thuisfront (1-0). Die treffer bleek direct de genadeklap. In de tweede rondgang kwa men de Westduitsers er niet meer aan te pas. Vooral doel man Schlickenrieder ging royaal in de fout. Nadat de Westduitsers met vijf tegen drie er niet in geslaagd waren de achterstand van 2-1 weg te werken, maakte Schlickenrie der drie blunders in 88 seconden (5- 1). Unsinn haalde zijn aangeslagen doelman di rect van het ijs. Vervan ger Friesen hield daarna de Canadezen van de dubbele cijfers af met fraaie reddingen. Maar ook de Rosen- heimer kon niet voorkomen, dat Canada in de laatste pe riode doorliep naar 8-1. CANADA - WEST-DUITS LAND 8-1 (1-0,4-1,3-0) - 19.34 Boisvert 1- 0, 25.45 Hegen 1-1,26.22 Zalapski 2- 1, 29.46 Yaremchuk 3-1, 31.04 Hab- scheid 4-1, 31.20 Berry 5-1, 43.59 Schreiber 6-1, 56.00 Boisvert 7-1, 58.29 Habscheid 8-1. Toeschouwer»: 20.000. Strafminuten: Canada 10, West-Duitsland 10. Het Amerikaanse ijshockey- team is net als vier jaar gele den in Sarajevo bij het Olym pisch toernooi van Calgary als zevende geëindigd. In de strijd om die klassering versloegen de Amerikanen Zwitserland met 8-4. De periodestanden waren 2-1,3-0 en 3-3. De Europeanen namen in het andermaal uitverkochte Sadd ledome overigens al na negen tien seconden een voorsprong door Jaks. Maar nog in de eer ste periode en zeker ook in de tweede stelden de ijshoc keyende studenten uit de Ver enigde Staten orde op zaken. Voor Zwitserland was de achtste plaats het grootste suc ces in de ijshockey-geschiede- nis. De Zwitsers begonnen het Olympische toernooi in Cal gary met een verrassende zege (2-1) op medaillekandidaat Finland VERENIGDE STATEN - ZWIT SERLAND 8-4 (2-1, 3-0, 3-3) - 0.19 Jaks 0-1, 8.56 Donateili 1-1, 16.45 Stevens 2-1, 21.00 Young 3-1, 31.45 McDonald 4-1, 39.15 Miller 5-1, 46.08 Celio 5-2,46.40 Snuggerud 6-2, 49.38 Rogger 6-3, 51.17 Millen 7-3, 52.06 Leach 8-3, 54.25 Rogger 8-4. Toeschouwers: 20.000. Strafminu ten: Verenigde Staten 22, Zwitser land 24. 'Ik doe waar ik zin in heb' Jaar gouden drie kilometer verwerkte de 23-jarige Jaarlemse, die sinds kort onder de vleugels van haar juders weg is en in een flatje woont, op haar eigen ma nier. 5538 |U (allen, na ik uit het ziekenhuis can Hilversum kwam. Hier likte ik gelijk mijn eigen ma aier van voorbereiding op. Dat [«tekent lekker veel uitslapen, ioen waar ik zin in heb en wis een beetje ijs poetsen. Ik ergelijk het altijd met een lentamen op school. Als je één voor zo'n test nog keihard moet studeren, kun je het ver- De basis moet er al eer ier inzitten. Je kimt hoogstens ie leerstof nog even vluchtig averlezen om vertrouwen te krijgen. Dat principe volg ik bij het schaatsen". ïvonne van Gennip werd sinds ie gouden plak bedolven onder Je reacties. Vaak moest Tineke van de Mast-Hofland van het SOC-bureau in het Olympisch atletendorp de sportster be schermen door telefoontjes vanuit Nederland niet door te verbindea „Heel Haarlem en imgeving stond op z'n kop. Mijn ouders vonden het eerst heel leuk, maar later begon het toch te veel van het goede te worden. Zelf heb ik er afstand van genomen. Eerst een avond lekker feest gevierd en daarna van deze ruime woningen is .000,- Met een inkomen I,- is een volledige met gemeentegarantie uw komst naar het ten bestudering van de ochure en kheden kunt u een <en voor een persoonlijk en irmatiegesprek, waarbij wij omputer een uitdraai zullen w maandlasten over een /an jaren! Bij de brochure ivens de Eurowoningen ijzer met informatie over eekadviezen. Een verhaal op zich, dat u maar >r moet lezen. Er zijn legio in. Slechts één van die en is de speciale rente van vast, die wij u voor dit en aanbieden. irtje wijst u de weg naar het en infocentrum aan de i in Breda/Haagse e openingstijden zijn van m vrijdag van 13.00 tot op zaterdag van 12.00 tot eor informatie kunt u ook 18500. Sommigen zouden zeggen dat fan Gennip haar vorm geweld landoet, maar de rust die zij iinds dinsdagnacht ingelastte, leeft zij broodnodig. „Voor mij zou het totaal ver- GGGII Zin keerd zijn om als een dwaas te trainea Tot aan de Win terspelen van Calgary werkte de schema's nauwgezet af. liet ik de krachttraining het vizier gezet op de 1500 en 5000 meter. Het Olympisch kar wei moet nog afgemaakt wor den". De Haarlemse haalde de woede van de organisatie op haar hals door de dag na de drie kilome ter niet op het Olympic Plaza te verschijnen, waar de medailles ten aanschouwe van een massa van 30.000 mensen opnieuw zouden worden omgehangen. „Daar had ik geen zin in. Ik hoorde van Leo Visser en Ge rard Kemkers dat je de kans loopt een uur achter dat po dium te moeten blijven staan voor je aan de beurt bent. En door Rob van Deursen Yvonne van Gennip (foto rechts) bereidt zich in alle rust voor op de wedstrijden van dit weekeinde. - fotoanp een keer op het podium te gaan staan, is voor mij de kous af". daarnaast ik had mijn plak toch al gekregen. Moest ik 'm weer inleveren en opnieuw naar het Wilhelmus luisteren. Leek me voor mijn emoties niet zo verstandig", aldus Van Gen nip, die daarin gesteund werd door chef de mission Wim Cor nells. „Er kwamen wat boze mensen van Galgary bij ons aan de lijn, maar als zo'n meisje geen zin heeft om nog Yvonne van Gennip houdt wat betreft haar kansen vandaag en morgen op eremetaal een enorme slag om de arm. On danks het feit dat zij wereldre cordhoudster op de vijf kilome ter is (7.20.36, Heerenveen) en de Oostduitse blauwe trein zich op die prestatie begin december in Calgary kapot reed, gelooft zij op haar sterkste afstand niet in een gouden vervolg. „Ik denk niet dat mijn condi tie, nadat ik er vier weken tus sen uit ben geweest in decem ber vorig jaar, op hetzelfde peil is van maart '87, toen ik dat wereldrecord vestigde. Eerlijk gezegd weet ik het niet. Voor de drie kilometer stelde ik mezelf ook tevreden met een bronzen medaille. Ik dacht dat dat het hoogst haalbare was na Ehrig en Zange. Ik pakte de hoofd prijs. Het is bekend. Vandaar dat de wonderen misschien de wereld nog niet uit zijn. Het ligt er aan wat ik zaterdag nacht op de 1500 meter doe. Als dat eventueel tegenvalt en ik maak me kwaad op mezelf, ben ik altijd tot rare dingen in staat. Dus het wordt afwach ten". onze speciale verslaggever CALGARY - Bij een onge luk op Mount Allen, dat donderdag gebeurde tussen de eerste en tweede manche van de reuzeslalom, is de Oostenrijkse teamarts Jörg Oberhammer om het leven gekomen. Dokter Oberhammer wilde uit wijken voor een andere skiër (o kwam daarbij onder een rupsvoertuig terecht Hij was op slag dood. Het tragische ongeval had (volgen voor de tweede man- the van de reuzeslalom. De Zwitser Pirmin Zurbriggen en Martin Hangl waren ooggetui gen. Zurbriggen kwam nog wel aan de start en veroverde het Jörg Oberhammer foto ap brons, Hangl was zo overstuur, dat hij door zijn coach uit de strijd moest worden genomen. De 48-jarige Oberhammer, die niet tot de officiële Olympi sche delegatie behoorde, maar door de Oostenrijkse skibond naar Calgary was uitgezonden, was verbonden aan het univer siteitsziekenhuis van Inns bruck. Hij gold als een specia list op het gebied van de chi rurgie. Van onze speciale verslaggever CALGARY - Martien Nouwen is op het onderdeel ballet van het free style-ski vijfde geworden. Win nares van de Olympische demonstratie-wedstrijd in Olympic Park was de Frangaise Christine Rossi. Tweede werd de Amerikaanse Jan Bucher, derde de Zwitserse Conny Kisling. Nouwen moest in de wereldbeker-wedstrijden ook menig maal die top-drie laten voorgaan. De 24-jarige Nouwen had sterk de indruk, dat de wedstrijd niet meer dan een test betrof van de in Calgary alom aanwezige televisie maatschappij ABC. In de balletvoorstelling werd keurig naar een hoogtepunt gewerkt. Nouwen deed haar uitvoe ring als tweede en eindigde als voorlaatste. Rossi mocht als laatste optreden. Rossi, net zo oud als Nouwen, beëindigt met dit demonstra tie-goud haar loopbaaa Zij gaat après ski-kleding ont werpen. Nouwen hervat haar studie tandheelkunde. Uitslag: 1. Christine Rossi (Fra) 45.8 punten, 2. Jan Bucher (VSt) 44.0, 3. Conny Kissling (Zwi) 43.2, 4. Lucie Barma (Can) 40.8, 5. Martien Nouwen (Ned) 36.4,6. Melanie Palenik (VSt) 34.1. Hermann Reitberger uit West-Duitsland heeft bij de he ren het demonstratie-toernooi skiballet gewonnen. Reit berger kreeg van de jury 46.6 punten. Hij bleef de Ameri kaan Lane Spina één punt voor. Het brons was voor de Noor Rune Kristiansen. Van onze speciale verslaggever Rob van Deursen CALGARY - Voor de Oost duitse Andrea Ehrig is het een kwestie van uithuilen en opnieuw beginnen. De gouden medaille op de drie kilometer, waar zij vast op re kende, kaapte Yvonne van Gennip voor haar neus weg. Dat betekent dat de schaatsster uit Dresden haar doel verlegde naar morgen, als voor het eerst op Olympisch niveau door de dames op de vijf kilometer wordt gestreden. „Kost wat het kost wil ik hier in Calgary afscheid nemen met goud. Lukt me dat niet, dan zou ik dat heel treurig vin den. Je wilt allemaal gedag zeggen tegen de sport waar je veertien jaar op niveau mee bezig bent geweest, met iets moois om je nek. En iets prach- tigers als Olympisch goud be staat er niet. Dat merkte ik vier jaar terug wel, toen ik wel de 3000 meter in Sarajevo won. Goud is de beste beloning voor vier j aren van zware trainings- arbeid". Andrea Ehrig met trainer Rainer Mund. „Er zijn meisjes die met hun trainer op vakantie gaan. Ik zou dat na eerdere ervaringen niet kunnen". - fotoanp Het 'snoepje' van het Oost duitse dames-schaatsen, 27 jaar inmiddels al weer, be reikte in Calgary tijdens de vijftiende Olympische Winter spelen reeds een mijlpaal. Zij is de eerste sportvrouw uit de DDR, die achter elkaar aan vier uitgaven van het IOC- sportfeest deelnam. In 1976 in het Oostenrijkse Innsbruck kwam zij als tiener plotseling aan de top door als Andrea Mitscherlich zilver op de 3000 meter te veroveren. Nu, met Lake Placid en Sarajevo even eens achter de rug, zou Ehrig zich weer zo moeten noemen, want ze heeft twee stukgelopen huwelijken, met de heren Schone en Ehrig, meegemaakt. Ze geeft er echter de voorkeur aan Ehrig te blijven heten, want „dat is wel zo gemakke lijk voor de uitslagen". Andrea Ehrig begon net als Karin Kania trouwens als kunstrijdster met schaatsen. Haar partner in het paardan- sen kreeg echter last van een ernstige vorm van geelzucht en moest afhaken. „Een vervanger was er niet te vinden. Die moest namelijk rechtsom- draaien bij het springen, omdat ik links ben". Schaatscoach Rainer Mund kreeg lucht van de situatie en zocht de jonge Andrea Mit scherlich in Dresden op. „Hij wees me op de mogelijkheid van de 400 meter-baan. Ik voelde daar wel wat voor, om dat ik een hekel had gekregen aan het kunstrijden. Je moet trainen en trainen, maar als kind heb je toch ook andere in teresses. Mijn ouders waren nogal fanatiek en ik kreeg meer en meer het idee, dat ik voor hen op de kunstrij schaat sen stond en niet voor mezelf. Bij Mund was het meteen heel anders. Ook er verschrikkelijk hard tegenaan, maar hij zorgde er wel voor dat we ook vaak plezier konden maken. Ja, en als je dan op je eerste interna tionale wedstrijd bijna Olym pisch goud wint en alleen de grote Russin Averina moet la ten voorgaan, kan je motivatie natuurlijk niet meer stuk". Een grote toekomst leek voor Ehrig weggelegd, ware het niet dat na Innsbruck ene Karin Enke haar intrede deed in het Oostduitse schaatswereldje. Enke, tegenwoordig Kania, na tussendoor een mislukt huwe lijk met Busch, bevestigde haar reputatie door in 1980 gelijk maar 'even' goud op de sprint te pakken. Ehrig werd er moe deloos van. „Ik kreeg wat pro blemen met mijn voet. Moest diverse keren geopereerd wor den. En het ging me niet ge makkelijk af om een volwassen vrouw te worden. Ik maakte het mezelf nogal eens moeilijk. Mund bleef in me geloven. Sti muleren. Ik wilde stoppen, maar hij toonde met Karin Ka nia aan, dat er via zijn pro gramma's heel wat te bereiken viel. En toen heb ik de draad weer opgepakt". Dat Karin Kania haar over vleugelde, heeft Andrea Ehrig inmiddels aanvaard. Ook dat haar collega tijdens de drie ki lometer als een 'gek' van start ging en later de tol gruwelijk moest betalen. „Er bestaat geen rivaliteit tussen ons. We res pecteren elkaar. Kania is het natuurtalent, ik het produkt van arbeid. Zij is gewoon iets beter. Dat bracht haar op de drie kilometer in de war". De band met coach Mund wordt aan het eind van dit sei zoen verbroken. Dan probeert Andrea Ehrig haar eigen weg te zoeken in de Oostduitse maatschappij. Ze gaat werken in een jeugdhotel in Dresden, waar zij jongeren op de grote culturele waarden van haar stad zal wijzen. „Onze karak ters zijn altijd een beetje het zelfde geweest. Mund en ik wil den allebei winnen. Dat klikte. Er zijn meisjes die met hun trainer op vakantie gaan. Ik zou dat na eerdere ervaringen niet kunnen. Ik zeg ook altijd tegen jonge schaatssters: trouw niet alvorens je met je sport klaar bent. Voor de atleet zelf is het niet eens zo erg. Die heeft zijn bezigheden. Voor de part ner thuis is het een ramp. Die beleeft alles vanaf een grote afstand. Dan ontstaan er span ningsvelden, heftige ruzies en een breuk. Dat kun je beter voorkomen door eerst na te denken". CALGARY - De kans is uiterst klein, dat veldrijden een Olym pische wintersport wordt. Het voorstel, gedaan op initiatief van KNWU-voorzitter Piet van der Molen, van de FIAC, de amateursectie van de wereldwielrenunie UCI, wordt in april in Lausanne behandeld door de programmacommissie. IOC- woordvoerder Michèle Verdier verklaarde gisteren in Calgary desgevraagd: „Voor de Olympische Winterspelen komen alleen sporten in aanmerking, die zich op sneeuw of ijs afspelen. Zo staat het beschreven in het Olympisch handvest". Sneeuw of ijs is geen voorwaarde voor cyclocross. De discipline kan wel doorgaan op een besneeuwd of ijzig parkoers. Dat is het enige houvast voor de FIAC tijdens de besprekingen in april. CALGARY - Veertien skiërs, die geen van allen konden bogen op een goede klassering, zijn gediskwalificeerd bij de Olympi sche reuzeslalom op Mount Allan, omdat hun kleding niet overeenkomstig de voorschriften was. De jury verklaarde de resultaten van de ploegen van Canada (vier deelnemers), Tai wan (4), Marokko (3) en Bolivia (3) ongeldig. Sinds tien jaar wordt elk tenue van de skiërs bij officiële wed strijden gecontroleerd op de mate waarin ze lucht doorlaten. Het bleek dat de vier landenploegen aan de start verschenen met kleding die nog niet gekeurd was. Kleding, die ontoelaat baar veel lucht doorlaat, kan een tijdwinst van enkele secon den op een afdaling van ruim een minuut betekenen. CALGARY - De organisatoren van het Olympische toernooi hebben het aanvangstijdstip voor de eerste run in de vier mansbob, het evenement dat op het programma van vandaag staat, met twee uur vervroegd. De eerste deelnemers glijden nu al om 8.00 uur plaatselijke tijd naar beneden op de baan in het Olympic Park. Volgens woordvoerder Terry Bullick is hiertoe besloten om te voorkomen, dat het evenement tot één manche beperkt moet worden vanwege de voorspelde hoge temperaturen. „Door de recordtemperaturen zouden de zware sleden later op de dag tot aan het beton door het ijs snijden. Alleen 's ochtends vroeg is het ijs nog goed. We moeten de twee manches dus in alle vroegte afwerken". CALGARY - De Oostduitse bobber Bernhard Lehmann heeft in Calgary zijn sportloopbaan beëindigd. Lehmann, die Olym pisch brons won in de tweemansbob, slaagde er bij de selectie training niet in een plaatsje te verwerven in één van de DDR- viermanssleden. De 39-jarige Lehmann is dertien jaar actief geweest. Zijn grootste succes stamt uit 1985, toen hij wereld kampioen werd in de viermansbob. CALGARY - Met versterkte politie-aandacht zijn de uitgaans buurten van Calgary het laatste weekeinde van de Olympische Winterspelen ingegaan. Bareigenaars op en rond Electric Ave nue hebben positief gereageerd op de verscherpte controle. Vorig weekeinde was het op Electric Avenue, die slechts uit bars, disco's en restaurants lijkt te bestaan, enigszins uit de hand gelopen. CALGARY - De Sovjet-biathlonploeg heeft gisteren goud ver overd op de 4x7,5 kilometer estafette. Het kwartet Vassiljev, Tsjepikov, Popov en Medvedsev finishte in 1 uur, 22 minuten en 30 secondea De Westduitsers, die tegenvielen op de individuele nummers, herstelden zich met het behalen van de zilveren medaille. Het brons ging naar Italië. Uitslag: 1. Sovjetunie 1.22.30,2. West-Duitsland 1.23.37,3. Italië 1.23.51, 4. Oostenrijk 1.24.17, 5. Oost-Duitsland 1.24.18, 6. Noorwegen 1.25.57, 7. Zweden 1.29.11,8. Bulgarije 1.29.24,9. Verenigde Staten 1.29.33,10. Tstje- choslowakije 1.29.48. CALGARY - De Zwitserse Vreni Schneider heeft haar tweede gouden medaille behaald. Gisteren bracht ze op Mount Allan de slalom op haar naam. Eerder had ze al de reuzeslalom ge wonnen. Het zilver ging gisteren naar de Joegoslavische Ma- teja Svet, het brons naar de Westduitse Christa Kinshofer. Uitslag: 1. Schneider (Zwi) 1.36,69 (48,81+47,88), 2. Svet (Joe) 1.38,37 (49,21+49,16), 3. Kinshofer (WD1) 1.38,40 (49,84+48,56), 4. Steiner (Oos) 1.38,77 (50,43+48,34), 5. Fernandez-Ochoa (Spa) 1.39,44 (49,89+49,55), 6. Ladstatter (Oos) 1.39,59,7. Magoni (Ita) 1.39,76,8. Mogore (ÊYa) 1.39,86,9. Dezman (Joe) 1.40,21,10. Maier (Oos) 1.40,54,11. Madsen (VSt) 1.41,80,12. Kebrlova (Tsj) 1.42,12, 13. Medzmhradska (Tsj) 1.42,18, 14. Chauvet (Fra) 1.42,51,15. Roffe (VSt) 1.42,88. ZATERDAG 27 FEBRUARI NEDERLAND 1 8.30 Olympische Winterspelen. 23^5 Olympische Winterspelen. NEDERLAND 2 17.00 Olympische Winterspelen. 19.12 Olympische Winterspelen. 22.40 Studio Sport NEDERLAND 3 18.20 Olympische Winterspelen. 19.30 Olympische Winterspelen. 23.55 Olympische Winterspelen. BELGIË 1 22J» Sport op Zaterdag. BELGIË 2 20.10 Jumping Antwerpen. DUITSLAND 1 16.00 Olympia live. 18.00 Sportschau. 18.25 Olympia live. 21.00 Olympia live. 22.15 Olympia live. DUITSLAND 2 9.00 Guten Morgen Calgary. 13.10 Olympia am Mittag. 22.00 Sport am Samstag. SKY CHANNEL 15.40 Ski report 16.25 Internationale motorsport 2Z25 Davis Cup tennis '88. 23J25 Transworld sport SUPER CHANNEL 14J2S Voetbaloverzicht 15.30 IJshockey. 16.30 College basketbal. 20.30 Worstelen. 23.05 Olympic Update '88. ZONDAG 28 FEBRUARI NEDERLAND 1 23J5 Olympische Winterspelen. NEDERLAND 2 8.30 Olympische Winterspelen. 15.45 Olympische Winterspelen. 19.00 Studio Sport NEDERLAND 3 18.00 Olympische Winterspelen. 23.35 Olympische Winterspelen. BELGIË 1 20.05 Sportweekend. BELGIË 2 15.00 Stadion. DUITSLAND 1 8.30 Olympia zum Frühstück. 16.00 Olympia extra. 19.50 Sportschau Telegramm. DUITSLAND 2 17.10 Olympia Studio Calgary. 19 J0 Olympia Studio Calgary. DUITSLAND 3 19.30 Sport im Westen. SUPER CHANNEL 14^0 Sport. 16.00 Amerikaans college foot ball. 20.30 Voetbaloverzicht 22^5 Olympic Update '88. CALGARY - Het programma voor het slotweekeinde van de Olympische Winterspelen in Calgary ziet er als volgt uit: ZATERDAG BOBSLEE: Olympic Park: 08.00 (16.00) viermansbob eer ste en tweede manche. SKILOPEN: Canmore: 08.30 (16.30) 50 kilometer heren. SKIËN: Nakiska: 10.30 (18.30) slalom heren eerste man che; 13.40 (21.40) slalom heren tweede manche. IJSHOCKEY: Saddledome: 13.00 (21.00) Canada - Tsje- choslowakije. NOORDSE COMBINATIE: Olympic Park: 13.30 (21.30) 70 meter-schans. SCHAATSEN: Olympic Oval: 17.00 (01.00) 1500 meter da mes. KUNSTRIJDEN: Saddledome: 17.30 (01.30) vrije kür da mes. ZONDAG BOBSLEE: Olympic Park: 08.00 (16.00) viermansbob derde en vierde manche. NOORDSE COMBINATIE: Olympic Park: 10.00 (18.00) 15 kilometer skilopen. IJSHOCKEY: Saddledome: 10.00 (18.00) West-Duitsiand - Zweden; 14.00 (22.00) Finland - Sovjetunie. SCHAATSEN: Olympic Oval: 15.00 (23.00) 5000 meter da mes. McMahonstadium: 19.30 (03.30) sluitingsceremonie.

de Stem | 1988 | | pagina 13