^Rechtschapen' Shimon Peres betrokken bij schandaal GOEBATSJOV ZIET NIEUW AKKOORD WEL ZITTEN Amerikanen zeer positief over Europa Nieuwe president Korea met rellen verwelkomd iE 'MAP BUITENLAND Levenslange isolering draagster aids-virus AMSTERDAI DE STEM BUITENLAND VRIJDAG 26 FEBRUAR11988 T21 OOSTBERLIJN/PRAAG (AP) - Hoewel het in december door Moskou en Washington gesloten INF-akkoord nog niet door de Amerikaanse Se naat is bekrachtigd, heeft de Sovjetunie donder dag een begin gemaakt met de terugtrekking van een aantal kernwapens voor dé kortere afstand uit de DDR en Tsjechoslowakije. iKRTEM FINAN NIEUWSOVERZICHT Strijd om Generale naar hoogtepunt Onrust in Armenië houdt aan Eén op twee EG-burgers wil Euro-regering Washington wil reservisten oproepen Straten vegen IJMEGEN - Met kro van Tienen ientjes toe te kijke n VNU-collega Bre "e inzet was tenslotte toekomst als onde Financiële waardei in trek Peres Van onze correspondent Rob Simons JERUZALEM - Het beeld van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Shimon Peres als een recht schapen staatsman, heeft door de publicatie van be lastende documenten in een corruptie-schandaal in de Verenigde Staten een flinke deuk opgelopen. In 1985 zou Peres betrokken zijn geweest bij een Ameri kaans plan om Israëlische functionarissen om te kopen teneinde een garantie van de Israëlische regering los te krij gen dat een aan te leggen Iraakse oliepijpleiding naar de Jordaanse havenplaats Aqaba, die langs de grens met Israël zou lopen, niet zou worden aangevallen. De toenmalige premier heeft zijn vriend, de vanuit Zwitser land opererende Israëlische oliemagnaat Bruce (Baruch) Rapaport, een op 19 september 1985 met de hand geschreven brief voor de Amerikaanse mi nister van Justitie Edwin Meese gegeven, waarin Peres bevestigt dat de Israëlische re gering het pijpleidingsproject goedkeurt. In een geheim memorandum dat alleen voor de ogen van Meese bestemd was, schreef een vertrouweling en een be middelaar in het project, Ro bert Wallach, dat Rapaport met Peres was overeengeko men dat diens Arbeiderspartij een deel van de 700 miljoen dol lar zou krijgen die Israël voor haar passieve medewerking aan het project over een pe riode van 10 jaar zou ontvan gen. De in het Engels gestelde brief van Peres staat volgens een Israëlische journalist in Washington vol met spel- en stijlfouten. Peres heeft tever geefs geëist dat hij de brief te rug zou krijgen zodat die niet samen met de andere docu menten van deze corruptiezaak zouden worden gepubliceerd. Van het project is overigens nooit iets terecht gekomen zo dat de aan Israël en de Arbei derspartij in het vooruitzicht gestelde steekpenningen ook niet zijn uitbetaald. Peres heeft enige betrokken heid bij het omkopingsschan daal categorisch ontkend. „Nie mand zegt dat hij de Arbei derspartij iets heeft gegeven of de Arbeiderspartij iets heeft voorgesteld. Er zijn mensen die zeggen dat zij dat van plan wa ren, dat is onzin, dat is waarde loos. Wij hebben allemaal inge stemd met de aanleg van de pijpleiding, dus waarom dient er dan van steekpenningen ge bruik te worden gemaakt?", al dus Peres. Knesset-leden van de Likud hebben de oprichting van een staatscommissie van onderzoek naar de omkoopaffaire geëist. In zijn memo schrijft Wal lach verder nog dat de Cana dese zakenman Edgar Bronf man, die president is van het Joodse Wereldcongres, een boodschap van de Sovjetunie naar Jeruzalem heeft gestuurd, waarin stond dat het Kremlin rechtstreekse vluchten voor Sovjet-joden naar Israël zou toestaan. Volgens Wallach dient zo'n immigrantenstroom naar Is raël te worden aangemoedigd, daar de immigratie van Ashke- nazische joden uit de Sovjet unie de Arbeiderspartij ver sterkt en ook dus als tegen wicht dient voor de toene mende invloed van de Sefardi-' sche of oriëntaalse joden die een natuurlijke neiging hebben op de Likud te stemmen. Wallach meende dat de Ver enigde Staten er belang zouden hebben de Israëlische Arbei derspartij van Peres te verster ken. In het memo wordt ook nog gemeld dat Rapaport ge ruime tijd opiniepeilingen voor de Arbeiderspartij en voor Pe res heeft gefinancierd. Met de in de loop van dit jaar te houden Knesset-verkiezin- gen voor de boeg, heeft de pu blicatie van dit omkoopschan daal Peres op een bijzonder on gelegen moment ernstig in ver legenheid gebracht en het bla zoen van zijn Arbeiderspartij besmeurd. Moskou haalt raketten terug In de DDR verwijderde de Sovjetunie een aantal SS-12 raketten, die zowel met nucleaire, conventionele als che mische koppen kunnen worden uitgerust. Om tien uur precies vertrok uit is. Dat zegt een hoge Sovjet- Bischofswerda, ongeveer 30 ki lometer ten oosten van Dres den, voor de ogen van westerse journalisten een speciale trein met de in 32 containers ver pakte onderdelen van vijf lan- ceerinstallaties, die in de Sov jetunie tot schroot verwerkt zullen worden. Met de raketonderdelen ver trokken ook 150 van de 400 in Bischofswerda gestationeerde Russische militairen. De ove rige 250 zullen de komende da gen volgen. Over twee dagen zullen ook de raketmantels worden weg gehaald. De nucleaire oorlogs koppen zijn al een week gele den gedemonteerd. Ook in Waren, in het district Neubrandenburg, begon men donderdag aan de terugtrek king van de hier gestationeerde Sovjet-raketten. In Bischofswerda en Waren stonden in het totaal 17 SS-12 raketbatterijen opgesteld. Bij Konigsbruck en Wokuhl is een zelfde aantal gestationeerd. Ook in het Tsjechoslowaakse Hranice in Moravië begonnen Sovjet-soldaten donderdag SS- 12 raketten op treinwagons te laden, als voorbereiding op de terugtrekking van deze wa pens. De raketten waren in de loop van de nacht van een nabijge legen militaire basis naar het station van Hranice vervoerd. In Hranice stonden 24 SS-12 raketten opgesteld. Ook in dit geval zullen de hier gelegerde Sovjet-militairen met de ra ketten vertrekken. De Sovjetunie is ervan over tuigd dat voor de komende top ontmoeting tussen president Reagan en Sovjetleider Gor- batsjov een akkoord voor de halvering van het aantal stra tegische kernraketten gereed functionaris, die anoniem wenst te blijven. Volgens de functionaris be staat zowel bij de Sovjets als bij de Amerikanen de politieke wil om belangrijke overeen komsten te sluiten. Hij stelt dat Moskou bereid is een akkoord voor beperking van strategi sche raketten (START) te teke nen, ondanks de 'onnauwkeu rige formulering' van een geza menlijke verklaring na de re cente top in Washington. Moskou heeft de aandacht voor het verzet tegen Reagans SDI-plannen verplaatst naar het behoud van het ABM-ver drag, dat de verdediging tegen ballistische raketten aan ban den legt. De functionaris geeft aan dat de Sovjetunie het on dertekenen van een START- overeenkomst niet langer ver bindt aan het tegenhouden van SDI, het systeem van verdedi ging in de ruimte. Moskou blijft wel tegenstander van het testen van een volledig SDI- systeem. Na de topontmoeting tussen Reagan en Gorbatsjov in de cember hadden de Sovjets de indruk dat de Amerikaanse re gering terughoudend was bij het voorbereiden van een START-verdrag. Vorige week beschuldigde de Sovjetdelega tie bij de onderhandelingen in Genève de Amerikanen nog van 'obstruktie'. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken George Shultz heeft deze week tijdens zijn bezoek aan Moskou alle Russische twijfels weten weg te nemen. Moskou rekent er nu op dat Reagan en Gor batsjov bij hun komende ont moeting een START-overeen- komst kunnen ondertekenen, aldus de functionaris. Sovjet-militairen bezig met het laden van SS-12 raketten op vrachtwagens, die vanuit de DDR worden teruggebracht naar de Sovjetunie. Het is de bedoeling dat de raketten daar worden vernietigd. - fotoanp STOCKHOLM (AP) - Een Zweedse rechtbank heeft een met het aids-virus be smette heroine-prostituee veroordeeld tot isolatie voor onbepaalde tijd, om te voor komen dat zij de tot dusver ongeneselijke ziekte verder zal verspreiden. De vrouw, die 24 uur per dag wordt bewaakt op een gesloten afdeling voor aids-patienten, zou een van de eerste gevange nen kunnen worden van een instituut waar de Zweedse overheid recalcitrante aids- dragers wil onderbrengen, op een eiland bij Stockholm. Toen vorig jaar de eerste plannen voor een dergelijk in stituut bekend werden stak een storm van protest op vanwege de schier onvermijdelijke be perkingen van de burgerrech ten die met de inrichting van een dergelijk centrum gepaard gaan. Van onze correspondent WASHINGTON - Meer dan 85 procent van de Amerika nen vindt dat goede banden met Europa van zeer groot belang zijn, 82 procent van de Amerikanen koestert 'warme gevoelens' jegens Europa. Dat laatste percentage ligt in Europa zelf aanzienlijk lager: slechts de helft van de Euro peanen heeft een gunstig beeld van Amerika. Van de Neder landers heeft slechts 27 procent een gunstig beeld van de VS. Een en ^nder blijkt uit een onderzoek dat in opdracht van de Europese Gemeenschap is uitgevoerd door het Ameri kaanse onderzoeksbureau Gal lup. In vergelijking met vijftien jaar geleden denken de Ameri kanen aanzienlijker gunstiger over Europa. Toen vond slechts 56 procent van de de Amerika nen dat het hebben van nauwe banden met Europa van het grootste belang was. Gallup richtte zich bij zijn onderzoek op meer dan 1300 'gewone' Amerikanen en een uit 387 personen tellende groep die als 'opinion leaders' wordt aangeduid en die bestaat uit topmannen van vakbonden, bedrijven, de landbouw, de me dia, de onderzoeksintituten en de regering. Meer dan 80 procent van die laatste groep vindt het 'zeer be langrijk' dat de Amerikaanse regeringsleiders grote aan dacht aan Europa besteden. Opmerkelijk is dat slechts een-derde van alle onder vraagden denkt dat het Ameri kaanse volk echt in West- Europa is geïnteresseerd. Van de leidende functionarissen vindt 67 procent dat Europa niet voldoende bijdraagt aan de 'verdediging van de vrije we reld'. Drie-kwart van alle on dervraagden vindt dat Europa niet genoeg steunt geeft aan de VS bij de bestrijding van het terrorisme. Zo'n 65 procent van de ge wone Amerikanen en 71 pro cent van de leidinggevende fuctnionarissen zijn voorstan der van een verenigd Europa. Als het gaat om het de kwa liteit van de industriële pro- dukten, slaan de Amerikamen Japan veel hoger aan dan Europa. Slechts 29 procent van de Amerikanen heeft ooit van de Europese Gemeenschap ge hoord. Dat is 16 procent minder dan 15 jaar geleden. Dat is 16 procent minder dan 15 jaar ge leden. Bij jonge mensen ligt dat percentage: 22 procent. De ken nis omtrent de EG is zeer laag. SEOUL (AP) - De Zuidko- reaanse president Roh Tae- woo heeft donderdag bij zijn installatie beloofd dat schendingen van de men senrechten en onderdruk king onder zijn bewind niet langer zullen worden geto lereerd. Zijn oproep tot vrede werd ech ter door een deel van de poli tieke oppositie onmiddellijk verworpen. Donderdag kwam het tijdens demonstraties van studenten tot een treffen met de politie die in groten getale paraat was om eventuele onlusten de kop in te drukken. Voor de tweede achtereen volgende dag demonstreerden radikale studenten en dissiden ten tegen de nieuwe president. In het centrum van de hoofd stad kwam het tot een treffen tussen duizenden betogers en de veiligheidspolitie. De betogers schreeuwden leuzen als 'Weg met de moorde naar Roh Tae-woo'. Sommige demonstranten waren gemas kerd; zij gooiden met stenen en brandbommen, waardoor de kleren van een aantal politie mensen vlam vatten. Eenheden van de oproerpoli- Elders in Seoel raakten betogers slaags met de politie. - FOTO AP tie zetten traangas in om beto gers bij de Myongdong-kathe- draal uiteen te drijven. Studen ten die elders in het centrum blokkades hadden opgeworpen op de grote doorgangswegen werden door de politie achter volgd. Tijdens de inauguratieplech tigheid was de oproerpolitie op het plein voor het parlements gebouw in groten getale aan wezig om vooral de omliggende straten scherp in de gaten te houden. De volledige nationale politiemacht van 120.000 man was in de hoogste staat van pa raatheid gebracht om voorbe reid te zijn om demonstraties. Ook in de zuidelijke steden Masan, Sunchon, Pusan en Kwangju werd betoogd tegen de nieuwe president. In Kwangju, in 1980 het toneel van een massale volksopstand die door het leger bloedig werd neergeslagen, werden tiental len studenten gearresteerd. Roh beloofde zijn gehoor van 25.000 gasten tijdens de sobere installatieplechtigheid verre gaande democratische en so ciale hervormingen. 'De dagen dat vrijheid en mensenrechten President Roh legt de eed af. konden worden geschonden in naam van economische groei en nationale veiligheid zijn voorbij', zei Roh. 'De dagen dat repressief geweld en martelin gen werden toegestaan zijn voorbij'. De aftredende president Chun Doo-hwan, die verant woordelijk was voor de door Roh bekritiseerde repressieve praktijken, luisterde met onbe wogen gezicht terwijl Roh zijn bewind kritiseerde en zei dat Zuidkorea alleen volledige de mocratie kon aanvaarden. Hij maande de oppositie sa men te werken met zijn rege ring en een einde te maken aan de lange traditie van van ge weld en confrontatie doortrok ken Zuidkoreaanse politiek. Een van de twee grootste op positiepartijen van Zuidkorea, de Partij voor Vrijheid en De mocratie, verwierp Roh's vre desoproep onmiddellijk met de mededeling dat hij geen recht heeft op het presidentschap omdat op grote schaal zou zijn gefraudeerd met de presidents verkiezingen. Kim Dae-jung, de leider van de PPD, had ook geweigerd de inauguratieplechtigheid bij te wonen. Het merendeel van de oppo sitieleiders vindt dat de instal latie van Roh alleen een uiter lijke verandering vormt en dat het leger zijn grote invloed op de regering zal blijven behou den. 'Wij kunnen Roh niet er kennen als een door het volk gekozen president. Er is geen verschil tussen het bewind van Roh en dat van Chun', aldus een verklaring van de PPD. Woensdag liet een interna tionaal team van waarnemers weten dat Roh's verkiezing ge loofwaardig lijkt te zijn verlo pen. In een rapport stelt het team vast dat 'de overgrote meerderheid van het Zuidkore aanse volk Roh's verkiezings overwinning (van 16 december jongstleden) schijnt te hebben aanvaard'. Het team van merendeels Amerikaanse vertegenwoordi gers liet tijdens een persconfe rentie weten dat weliswaar on rechtmatigheden waren gecon stateerd bij de presidentsver kiezingen - zowel aan de zijde van de regeringspartij als bij de oppositie - maar dat deze onrechtmatigheden niet op een zodanig grote schaal hadden plaatsgevonden om de uitslag in twijfel te trekken. Bestaan er dan tóch nog wonderen? Iemand die twee maanden geleden had voor speld dat Roger Nols, de omstreden, uiterst conservatieve bur gemeester van de Brusselse randge meente Schaar beek, die aan vreemdelingen en vagebonden een even grote hekel heeft als een vegetariër aan vliegen in zijn soep, zomaar zes clochards in dienst zou nemen als ambte naar, zou onmiddellijk voor gek zijn versleten. En toch zijn afgelopen maan dag, stipt om acht uur, zes zwer vers aangetreden om in dienst van de gemeente Schaarbeek straten te gaan vegen. De nogal spectaculaire uit breiding van het Schaarbeekse ambtenarenbestand volgt op de al evenmin onopgemerkt geble ven ontruiming van de grote hal van het Brusselse Gare du Nord, eind vorige week, waarbij een aantal daklozen - twintig vol gens de politie, honderd volgens de betrokkenen - werden ver dreven uit de verwarmde ruimte, die al sinds begin december hun thuis was. De aantrekkingskracht van dit tijdelijke toevluchtsoord was nooit zo groot geweest, als de gemeente Brussel vorig jaar niet het Centraal Station en het Gare du Midi hermetisch voor hen had afgesloten, èn als niet een aantal scouts van de derde een heid van Laken zich hun lot had aangetrokken. Twee van deze scouts waren er begin december vorig jaar getuige van hoe een oud vrouwtje probeerde van een kartonnen doos een bed te ma ken, om in het Gare du Nord de nacht door te brengen. Zij be zorgden haar de volgende dag een warme maaltijd, en herhaal den die geste de volgende dagen. Dat gebaar sloeg dermate aan dat half december al een hon derdtal clochards de nacht in het Noordstation doorbracht. De Lakense scouts mobiliseer den mankracht bij andere afde lingen en verzekerden zich van de morele en organisatorische steun van twee Franciscaner broeders, die terug uit Parijs ook hun intrek in het Noordstation namen. De twee broeders na men, gewapend met gitaren, het amusementsgedeelte voor hun rekening - geruchten dat ze daarvoor meisjes van lichte ze den inschakelden, blijken on waar - en de moeders van de scouts kwamen elke avond na het diner met cake, sigaren en drank. Vertegenwoordigers van de Vereniging van Vlaamse Ont- haalhuizen en van haar Waalse zusterorganisatie, de Associa tion des Maisons d'Accueil, konden hun ogen niet geloven toen ze in het Noordstation hun doelgroep zingend, etend, drin kend en rokend, kortom: in alle opzichten van het leven genie tend, de nacht zagen ingaan. Diepgravende gesprekken over de zin van het bestaan, de arbeidsmoraal van de werkende mens en de kwaliteit van het maatschappelijk bestel in België werden in de ruime beslotenheid BRUSSEL - De Italiaanse industrieel Carlo de Benedetti, die al weken bezig is de Belgische Generale Maatschappij op te ko pen, heeft gisteren zijn openbaar bod op de resterende reserve- aandelen verdubbeld. Daarmee is de strijd rond de Generale opnieuw in een stroomversnelling geraakt. De Benedetti, die op dit moment over 43 procent van het aande lenkapitaal van de Generale beschikt, riep zich eerder deze week uit tot overwinnaar, maar daags na zijn verklaring meldde zich een Frans/Belgische groep onder aanvoering van Suez, die zei 52 procent van de aandelen in handen te hebben. Op de beurs van Brussel werd de handel in Generale-aandelen gisteren voor minstens enkele dagen opgeschort, nadat de koers was opgeklommen tot even boven de 7.000 frank. MOSKOU (AFP/DPA) - Aan de onrust in de Sovjetrussische republiek Armenië lijkt voorlopig nog geen einde te komen Duizenden Armeniërs zijn donderdag opnieuw de straten van de hoofdstad Jerevan opgegaan om te demonstreren voor aan sluiting bij Armenië van het district Nagorno-Karabach in de Sovjetrepubliek Azerbajdzjan. Inwoners deelden Westerse correspondenten in Moskou via de telefoon mee dat de sfeer in het gebied grimmig is. Geruchten doen de ronde dat er zich in Nagorno-Karabach botsingen heb ben voorgedaan tussen politie en protesterende etnische Arme niërs. In het centrum van Jerevan zouden eenheden van het Sovjet russische leger zijn opgesteld. De Sovjet-autoriteiten hebben de nieuwsgaring over Armenië en Azerbajdzjan aan banden gelegd. BRUSSEL - Van alle EG-burgers wil de helft dat er een aparte Europese regering komt. Deze nieuwe 'Euro-regering' moeteen aantal taken van de nationale regeringen overnemen, en daar over verantwoording afleggen aan het Europees Parlement. Volgens een opiniepeiling wil 60 procent van alle EG-burgers met de Europese eenmaking verder gaan dan alleen maar de gemeenschappelijke markt. WASHINGTON - De politiecommissaris van de Amerikaanse hoofdstad Washington Turner wil de reservepolitie in zijn stad tot 1.000 man uitbreiden en die vervolgens inzetten om de snel toenemende criminaliteit de kop in te drukken. Op dit ogenblik telt het reservecorps van Washington slechts 175 leden. Die worden alleen maar ingezet bij het regelen van het verkeer bij zeer druk bezochte evenementen. De ongeveer 650.000 inwoners tellende hoofdstad van de VS heeft de laatste maanden een sterke toename van de criminali teit gezien. Gedurende de eerste 8 weken van dit jaar kwamen 52 mensen door geweld om het leven. Zeker 38 moorden speel den zich af op de drugsscène. omgajjfcjn van de stationshal niet uit dt weg gegaan, en tot verbazing van de twee franciscanen, we tend hoe moeizaam de met clochards kan zijn, bloeide er een ongeremde discussiecul. tuur op, waaraan zelfs wach. tende treinreizigers van harte deelnamen. Door Frans Boogaard Tegen de tijd dat het maat-j schappelijk werk poolshoogte kwam nemen, bleken niet alleen een groot aantal daklozen, maai i ook bedienden en andere inko menstrekkers uit de omtrek tot de vaste kostgangers te behoren, Van het gezelschap voorts enkele journalisten deel] uit en een studente die aan verschijnsel een doctoraal-sci tie wilde wijden. Voor het eerst sinds zeer la u in een aantal gevallen voor het' eerst van hun leven, legden de' rond honderd daklozen zich 's avonds te slapen met een volle maag, temidden van gelijkgezinden en met de rustge-1 vende zekerheid van een nieuwe maaltijd, gezelligheid en koffie met cake toe de volgende dag. Daarenboven wisten de scouts, die hun hele kerstvakan tie aan deze armoedzaaiers op- j offerden en die ook daarna niet aflieten, nog acht van hen een vaste baan te helpen. De clochards zelf hadden van het Gare du Nord hun eindsta tion willen maken, maar hun simpele aanwezigheid, waaraan ook de politie zich al had wend, werd de onderhoudsploeg gen van het station uiteindelijk te veel. Nols zag zich gedwongen een I ontruiming te gelasten, maar was intussen dermate onder de indruk geraakt van de saamhorigheid binnen de groep daklozen, scouts en anderen, dat hij zes zwervers tegen kost en in woning in dienst nam als straat veger. Met de belofte dat wan neer dit experiment mocht sla-I gen, hij zich er persoonlijk voor in zal zetten dat ook de anderen, in andere gemeenten, aan del slag kunnen. Die eerste zes, op de voet volgd en moreel gesteund doorl hun lotgenoten die nu nog even in de wachtkamer van de werk loosheid zitten, zijn maandag vol enthousiasme begonnen, in I het besef dat al vegend, zij zich een weg kunnen banen naar een nieuwe toekomst. Met het gewicht van een 1 leven vol armoe hebben rij op hun bezems geworpen, om I nu de straten van Schaarbeek! straks hun eigen, doffe bestaan I eindelijk wat glans te geven. or Louis van de Geijn zat daar als lijdend voo rp. Zo was het nu eenmar- t ging over Audet en ik k< „aar als waarnemer bij zitte Natuurlijk heb ik mijn woord gedaan, maar ik was get lartij bij de onderhandelinge mag best weten dat ik jjn radeloze momenten h( En met een bevri [jende lach: „Ik heb daar inde ad mijn knopen zitten te 1 t". het hoofdkantoor van Aud Nijmegen, straks het ka ar van de VNU Dagbladei oep, kon de nagalm op [Amsterdamse effectenbeu nauwelijks nog indruk make Officiële commentaar op al commotie liet hij over aan zi, Haarlemse collega's, maar Vi [Tienen was er niet erg bedrur inder. „Ik heb niet de gewoon [om hó te roepen voordat ik ov brug ben. Maar ik heb [toch wel de neiging om te ze i: wat kan ons nü nog g ruren". VNU heeft de verzekerir [van een meerderheid van [aandeelhouders dat ze op h rerhoogde bod ingaan en oc Jtaal Bankiers is positief. S |men moet dat goed zijn vo< |meer dan negentig procent lan kan niets meer een fusie le weg staan. r de gedenkwaardi «dagavond in Zwolle Tienen verder niet ve |meer kwijt. „Groningers late C. van derKlugt: - FOTO ARCHIEF DE ST AMSTERDAM (ANP) - Op het Beurspl waren de financiële waarden donderd vooruitlopend op de jaarcijfers van N 's avonds kwamen en die van ABN vrijdag, intrek. NMB, woensdag al verhandeld op fl hogere koersen, won 7 op 142. A voegde 1,20 aan de koers toe op 40 Amro won 1,80 op ƒ62,70. Bij verzekeraars hield Stad Rotterdam snjging van woensdag vast met een wi van 4,20 op 127, terwijl Nationale-I Manden 1,90 opveerde naar 57,30 De dollar noteerde na een kortstondi "nfl op de bekendmaking van een to Z|en groeicijfer van de Amerikaanse ec nomie per saldo een cent hoger en da van profiteerden de internationals. Alc JP een vriendelijk gestemde optiebe nor meest verhandelde fonds, won 2, °P J 99,70 en Hoogovens sprong eruit n Mn stijging van 1,50 op 30,30. KI een beperkte stijging zien en Konir 1 Olie maakte pas op de plaats. Phil drie dubbeltjes terug op 27,50 winstcijfers, na woensdag te zijn ges M Unilever won 1,60 op 114,50. Elders in de markt won Borsur ƒ2,50 op ƒ84,50, Gist-Brocar '.20 op 30,40 en Stork 0,70 op 1 vNU won ƒ1,20 op ƒ66,20 en ingt de waarde van het verhoogde b Audet op 315,50. Audet sloot ove ÏÏS op 1311,50. De verhoging van w op het laatste moment bleef overige gemoederen bezig houden. Hoewel bij een redelijke aandelenomz ij half miljard gulden de mees ""Melen een stijging lieten zien, ging 'ondsen lelijk onderuit. Kas-Ass za9 tegenvallende winstcijfers f,5a met een daling van ƒ5,50 fli'in Multihouse 9af 11.30 prijs Geveke Electronics won op e wstig bench, 12o 0p f 0370 zfc da9 al rijksdaalder duurder ian ?two.rden- Nutricia "et een stijgii "18 zien op 134 en de niet royec i Loert ificaten van dit fonds werd meer waard op 142. Sphinx w '480 op ƒ41,50.

de Stem | 1988 | | pagina 4