ainer Mund de boer op voor talent ipringen geslast SPORT SPORT TERINA WITT SUPERSTAR VAN HET KUNSTRIJDEN 'Plezier in schaatsen gaat voor' atste finalist SPOR TPRIJS VRA GEN Laurent Fignon mist zege DINSDAG 23 FEBRUARI ij ia weg uit Calgary or Zweedse heren STEM SPORT 2 DINSDAG 23 FEBRUAR11988 Super-G Calgary ALGARY - 'Een koningin zonder land is als een estkever zonder vee'. YVONNE VAN GENNIP VRIJBLIJVEND IN GALGARY: Energi tergie NIEUWSOVERZICHT Agassi verslaat Pernfors in finale Handhaving schorsingen Fitos en Kalitzakis Wereldtitelstrijd rodelen afgelast Glimlachende gems mascotte Albertville Navratilova wint toernooi Oakland Atleten naar EG-wedstrijden in Vittel .-schaatsploeg van de Volksreoi joorslags vertrokken uit het Oly rhaaste vertrek van de Chinej ;s begeleiders, is niet bekend. n echter van de geruchten overig Roemeense vrouwen-schaatsploi lgary. p de estafette-skiloop 4x10 kilor ïen door het Zweedse viertal Mogren. Het zilver was in Cannic de specialisten Smirnov, Sasjnc irov. Het brons voor de derde plaaj 'aken Nyc, Korunka, Bene en Sva jon/Wassberg/Svan/Mogren) 1 uur Sovjetunie (Smirnov/Sasgnov/Devji 3, 3. Tsjechoslowakije (Nyc/Korui ïwitserland (Grünenlelder/Capol/i alië (Barco/Walder/Vanzevta/De 48,7, 7. West-Duitsland 1.48.05,0, 8. 8.58,7,10. Oostenrijk 1.49.14,5,11. Fr .49.27,9, 13. Verenigde Staten 1.50.27 6 li sa 1.59.00,4. U heeft de kans op prolongatie va v van het jaar in Oostenrijk niet i n. Wolf kwam gisteren net als haa, ter, die de combinatie won, op hel ium door de Super-G te winnen. Zij aar weer mee in de nieuwe verküj lulairste sportvrouw. uit Breitenwang (geboren 14 fJ ostenrijk al een forse faam opgèj re atlete doet sinds 1978 aan wet ze voor het eerst op in de strijd 04 twee afdalingen uit het World aats bij de wereldtitelstrijd in Borj vormden die prestaties de groots >lf tot gisteren. (Oos) 1.19,03, 2. Figini (Zwi) 1.20,03. nlechner (WD1) 1.20,33,5. Wachter (Ooi L.20,48, 7. Haas (Zwi) en Marzola (Itg 13, 10. Gerg (WD1) en Kinshofer (TO] 1,01, 13. Kiehl (WD1) en Graham (Cm !1,16. Ljale verslaggever jjvan Deursen LGARY - Zodra Rainer de coach van de jstduitse dames-schaats- gaat tellen, schrikt Over de Olympische finterspelen van Galgary ziet de toekomst van DDR-vrouwenschaat- ner volgens hem niet al te tskleurig uit. ,vaststaat dat zijn parade- Ijes Karin Kania en An- j Ehrig, die deze week voor ,rijke oogst moeten zorgen, 1 het eind van dit seizoen «pen, fronst Mund zijn jibrauwen. I _Aan de top hebben we dan 'den alles bij elkaar nog dertig sporters in het schaatsen over. En dan reken ik er gelijk een aantal talentvolle junioren bij. Ik heb al vaker gezegd dat de aanwezigheid van Kania en Ehrig in feite de verhoudingen scheef trekt. Die twee leiden de aandacht af van het keiharde gegeven, dat lange baan- schaatsen in mijn land niet zo belangrijk is, gerekend naar het aantal beoefenaren. Als we drieduizend jongeren hebben, die regelmatig voor wedstrij den op het ijs staan, maak ik een zeer ruime schatting". Aan de andere kant geeft Rainer Mund aan, dat het forse voordelen heeft om met een kleine top te kunnen werken. „We hebben het zo in elkaar gezet, dat eenieder, die in onze ogen wat kan bereiken op het internationale vlak, een eigen persoonlijke trainer tot haar of zijn beschikking heeft. Daar boven staat een coördinator, die de grote lijnen nauwlettend in de gaten houdt. Ik bijvoor beeld geef die algemene weg aan". Om voor aan vulling te zorgen, gaat Rainer Mund vaak de boer op. Kunda Kleemann, dit seizoen als een raket naar voren gestormd, is daar een goed voorbeeld van. Nog niet zo lang geleden zocht zij als hor denloopster in de atletiek haar toekomst, maar Rainer Mund wist haar er van te overtuigen, dat er betere kansen op hoger aanzien binnen de DDR lagen bij het schaatsen. „Ja, dat is zo. Ik ben wel eens gedwongen om met niet zulke grote talenten aan de slag te gaan. Maar daar zit ook een ge weldige uitdaging in. Mijn col lega's en ik kunnen het ons niet veroorloven iets verloren te la ten gaan. Als je over een zee van schaatsers, zoals in Rus land, beschikt, ga je een andere weg in. Dan is het in feite vrij gemakkelijk. Een paar selectie wedstrijden en met de besten trek je de wereld in. De sterk- sten komen dan vanzelf boven drijven. Bij ons werken we heel omzichtig. Al het talent dat met pijn en moeite wordt opge spoord, moet rendement ople veren". Coach Egbert van 't Oever heeft, en dat is beslist geen ge heim, bewondering voor de Oostduitse aanpak. Vandaar dat hij graag zou zien dat Rai ner Mund naar Nederland komt om de damesploeg voor volgend seizoen van hem over te nemen. Van 't Oever: „Ik vind het een interessante com binatie: Mund en wat wij in Nederland al aan potentieel hebben. Dat zou wel eens ver helderend kunnen werken. In het begin van de jaren zeventig kwamen de Oostduitsers naar Nederland om te leren; nu moe ten wij ons niet te groot voelen om de zaak om te keren". Rainer Mund wacht af. De enige zekerheid, die hij voorlo pig heeft, is dat er in de lente in Dresden een door hem zelf ge selecteerde groep van tien meisjes in de leeftijd van der tien tot zestien jaar klaar staat om aan de lange weg naar 1992, Rainer Mund: „Al het ta lent dat met pijn en moeite wordt opgespoord, moet ren dement opleveren". - foto anp de Olympische Winterspelen van Albertville, te beginnen. Als zijn transfer naar Neder land niet doorgaat, ligt daar zijn taak. mma voor dinsdag bij de oiympiJie harde vergelijking uit de Chinese literatuur jaryis: 0 uur Ned. tijd): Centre Max Bell: de- inmore: 10 kilometer heren. 13.30 (21.30): Olympic Park: 70 meter- Patinoire Bauer: om de elfde plaati 18.15 (02.15): Patinoire Bauer: om de ne- r. 5 groep A. addledome: kür. llympic Oval: 3000 meter dames. eft zich gisteren via een over als laatste land geplaatst voo Katarina Witt een com- jshockeytoernooi, waarvoor dl ete koude oorlog. Schaatsster ige duels in de groepen meetel irin Kania, toch ook niet één ode eerste de besten, gaf het aan. „Witt is in ons land de eest populaire sportster. Wat zich kan veroorloven, kost GROEP B OOSTENRIJK - NOORWEGEN 4- 4 (1-1,1-2,2-1) - 3.59 Friis 0-1,199 Sadies 1-1, 21.29 Foyn 1-2, 26.S n ander snel de kop". Foyn 1-3,36.47 Pok 2-3, 46.06 Dij« 3-3, 50.59 Kerth 4-3, 52.08 Hoff 44 n„t in parlafW Scheidsrechter: Vogt (WD1). li» Uat, bl1kt ld de Ganadese schouwers: 1.000. Stratmlnuta ai wel. Worden de lange Oostenrijk 10, Noorwegen 14. WEST-DUITSLAND - VER ENIGDE STATEN 4-1 (2-0, 0-0,1 1). 11.19 Hegen 1-0,14.32 Fiichw2- ®pers vrijwel altijd 'bijge- 0,42.12 obresa 3-0,45.54 Fusco 3-1, aan' door toehoorders uit 59.09 Rodger 4-1. Scheidsrechter DR-gelederen zoals Briese- Lind (Zwe). Toeschouwers: 20.00 yoto - ™jt+ „Qt (uitverkocht). Strafminuten: West- Duitsland 10, Verenigde Staten 6. EINDSTAND GROEP B Sovjetunie 5 5 0 0 10 West-Duitsland 5 4 0 1 8 Tsjechoslowakije 5 3 0 2 6 Verenigde Staten 5 2 0 3 4 Oostenrijk 5 0 14 1 Noorwegen 5 0 14 1 aister, Katarina Witt zet haar jen strategie uit. tijl 19"1, t ontvangst vindt plaats in 23-iipwtse stijl: het te ondervra- onderwerp achter een lorme tafel in één van de vele Ihallen van het hoofd-pers- skoningin zonder land aat beslist niet op de Oostduitse superstar van kunstrijden op de schaats bij de vrouwen, de -jarige Katerina Witt uit Karl Marx Stadt. tidanks het feit dat zij in het DDR-systeem een keurs- i draagt, heerst de fraai gevormde Witt, die op het ijs ivuur van een in volle uitbarsting zijnde vulkaan uit- raalt, als een vorstin van het totale universum. het Olympische Calgary, iar morgen de verplichte fi- renop het programma staan, riderdag gevolgd door de irtekür met zaterdag de gro- absolute finale, de vrije kür, Kania heeft het bij het rechte i-specialisten uit de DDR ontmoetingen met de Wes- door Rob van Deursen centrum in Calgary, de media samengeklonterd daarvoor. Op eerbiedige afstand. De Euro pees kampioene handelt als een prof. Een beetje theatraal ant woordt zij op de vraag wat zij van haar grote rivale voor het Olympisch goud, de Ameri kaanse Debi Thomas, denkt. „Ik zou graag haar vriendin zijn. Met de meeste van mijn concurrentes sta ik op goede voet. Alleen met Thomas is de verhouding verstoord sinds het wereldkampioenschap vorig jaar in Cincinnati. Dat komt, omdat haar trainer toen in de Katerina Witt: „Ik heb een vriendje, maar mijn sport blijft het hoofddoel van mijn leven". - fotoafp Amerikaanse kranten een hetze tegen mij voerde. Daar ergerde ik me flink aan. We moeten onderling niet met woorden strijden, maar op de schaatsen. Voor Thomas zijn de druiven kennelijk te zuur ge weest. Dat is gelukkig haar probleem; ik houd meer van zoete druiven". Een stralende glimlach omlijst de gladde rij witte tanden. De oogopslag is als die van een filmster, die weet dat de came ra's op haar gericht staan. De onschuld zelve haast. De Ame rikaanse journalisten reageren fel op haar betoog. Zij zijn de woorden van Alex McGowan, de trainer van Debi Thomas, nog niet vergeten. Deze verweet de Oostduitse dat zij bij het WK vorig jaar te veel op het publiek inspeelde en daarmee het oordeel van de jury beïnvloedde. „Genoeg", klinkt het plotseling weinig ko ninklijk. „Ik wil er niet meer over praten. Ik vel ook geen oordeel over haar. De één is be ter in het springen, de ander beheerst het artistieke gedeelte meer. Voor beide onderdelen worden punten gegeven. Dus de jury beslist, niet wij, de kunstrijdsters. Wij kunnen al leen ons uiterste best doen". Het resultaat van die bitse uitspraken is een rij Ameri kaanse persmensen met de mond vol tanden. Het eerste doelpunt heeft Katarina Witt in haar strijd tegen Debi Tho mas dus al gescoord. Dat zij naar buiten treedt, komt voort uit het feit dat Ka tarina Witt vooral iets wil rechtzetten. „Er is geschreven dat ik door de Oostduitse rege ring gedwongen ben om met mijn sport door te gaan. Dat mij verboden werd in een film op te treden. Niets, heren, is minder waar. Ik houd van het kunstrijden. Ik heb een vriend je, maar mijn sport blijft het hoofddoel van mijn leven. Het zal straks, wanneer dat zal zijn weet ik niet, moeite genoeg kosten om te stoppen". Of de heren en de enkele aanwezige dames van de pers dat allemaal maar even goed in de oren wil len knopen. Opvallend is dat Witt's train- ster Jutta Müller, bescheiden als een slippendraagster, op de achtergrond blijft. Frau Müller heeft heel wat hoge 'scores' achter haar naam staan wat het kunstrijden betreft. Haar eigen dochter Gabi Seyfert, Annet Pötsch en Jan Hoffmann zijn in het wereldje van de dure bontjassen geen kleintjes. Maar Katarina Witt spant in dit gezelschap de onbetwiste kroon. Vanaf 1981 onafgebro ken Oostduits kampioene, Europees titelhoudster sinds 1983 en wereldkampioene in 1984,1985 en 1987. Daarnaast in Calgary verdedigster van de gouden Olympische medaille, die zij vier jaar geleden in Sa rajevo in de wacht wist te sle pen. Jutta Müller zorgt voor bijna alles wat buiten de ijs- piste ligt. Zij was het ook, die een deel van 'Bad' van popster Michael Jackson in de kür van haar pupil stopte. Witt: „Dat vind ik fijne muziek. Kan ik veel van mezelf in kwijt". Nu betekent het Engelse 'bad' in het Nederlands slecht, ondeugdelijk, kwaad of bedor ven. Hare koninklijke ijshoog- heid haast zich te vertellen, dat zij dat beslist niet is. „Ik ben een lief meisje", laat ze haast pruilend los. Maar wel één, die de klappen van de zweep kent als het aankomt op het bespe len van de publiciteit. Yvonne van Gennip: stant". Beulen tijdens de training doe ik echt wel, maar niet con- foto anp 5000 meter) in Heerenveen pakte zij de draad wel won derbaarlijk snel op. „Ja, dat verbaasde mij ook. Toen ik na kerst voor de eerste keer weer op het ijs stapte, was het geen gezicht. Ik leek wel een beginneling. Een kruk, die na twee rondjes totaal af- geknoedeld van de baan moest. Hondsmoe. Het her stel kwam veel vlugger dan ik v erwachtte. De basis moet dus goed geweest zijn". Uiteraard wil Yvonne van Gennip in Calgary niet voor spek en bonen meedoen. Niets voor niets is zij nog steeds wereldrecordhoudster (7.20.36) op de vijf kilometer, ondanks verwoede aanvallen vanuit het Oostduitse kamp begin december tijdens de World Cup op de Olympic Oval. „Ik wil een medaille pakken. Zeker na wat de jon gens hebben gepresteerd. Al leen ik zit met vele vraagte kens. Van de DDR-meisjes weet je dat ze gewoon sterker zijn. Maar wat doen een Nancy Swider en een Mary Docter. Of de Russinnen. Dat •kan ik alleen maar gissen. En als je dat moet doen, mag je niet te hoge verwachtingen koesteren. Dus ik zie wel". ngen van de 90 meter-schans is lalgary is maandag als gevolg d opnieuw uitgesteld. Het is df tl dat een Olympisch onderdeel ven. o- De Spanjaard zegt vol vei' trouwen te zijn, dat er een ns weersverandering op komst is, t- waardoor alle Olympische on e- derdelen op tijd kunnen wor de den afgewerkt. Hetgeen nie an wegneemt dat de organisator® id. zich bezorgd maken over se na effect, dat het voortdurend en uitstel heeft op de reputatie val de Calgary als wintersportplaats n- De drie springschansen geW® evenals de bob- en rodelba® nu reeds als Olympische ruin® die men het best maar kan mij den. Valwinden met een sne heid van tegen de honderdvijj tig kilometer per uur hebbenij alpine-skiërs van Mount All®1 dwarsgezeten, het schansspr» gen verwaaide en de ijzers v® de bobsleden liepen vast in de opgewaaide zand. an Binnen het Internationa m- Olympisch Comité komt w® tte langzaam tot het besef dat tij- Canadezen uit commerci® ro- motieven juist de meest baf® en, onbeschutte plekken hebf® ïen uitgezocht voor de bouw van ?e- Olympische installaties. .4"! gs- alleen het IOC, maar ook de» riet ternationale federaties en we organisatie-comité hebben lus nogal goedgelovig opges, 'C- Men zou moeten weten, dat ia- wedstrijden in de open luch' lad risico's erg groot zijn. de moet men bij het toeken® ig- van toekomstige Winters?®-, ar, meer rekening mee houd® aldus Tröger. Van onze speciale verslaggever Hob van Deursen CALGARY - Voor de Oostduitsen Karin Kania en Andrea Ehrig is het einde in zicht. Na de Olympische Winterspelen van Calgary nog het we reldkampioenschap in het Noorse Skiën en dan zit het erop, behoudens en- hele minder belangrijke wedstrijdjes. Yvonne van Gennip, de Ne derlandse troef in het geweld van de dames op de schaats van deze week in de Cana dese stad, beweerde altijd dat oj blij zou zijn als haar veel sterkere rivales de schaatsen zouden opbergen. Immers, dan zou zij eindelijk eens de Kans krijgen een internatio nale titel binnen te halen. Vandaag de dag staat het ^mer helemaal niet zo vast a's een huis,dat de 23-jarige Haarlemse nog lang op de lange ijzers staat. Een paar dagen vakantie samen met naar vriend Arie de Jong (fy siotherapeut bij de Neder landse herenkernploeg) in Antwerpen afgelopen herfst openden de ogen van Van ywinip. Met dien verstande nat zij begon te begrijpen dat sport alleen niet zaligma kend blijkt. Vandaar dat de wgenwoordig wat minder ^nhhige Noordhollandse be- jFip heeft voor het feit dat nnt met name Karin Kania "leer en meer moeite kost de accu optimaal op te laden. ^Vooral in het systeem waarin Kania traint, dat van de haast ijzeren dicipline, kan ik me voorstellen dat zij zich van het schaatsen wil afkeren. Zij is een stuk min der vrij dan wij. Dat merk je in het Olympisch dorp hier in Calgary heel goed. Geen stap kan ze verzetten zonder dat iemand van de begeleiding er van af moet weten. Daar zou ik verschrik kelijk van gaan balen. Ik heb zelf ook momen ten gehad dat ik tegen me zelf zei: ik moet voor volgend seizoen eerst eens goed nadenken wat ik ga doen. Het kost zo verschrik kelijk veel energie. En er zijn zo veel andere dingen in het leven, die leuk zijn". Uit het feit dat Yvonne van Gennip aan de Winter spelen van Calgary deel neemt, mag de terechte con clusie worden getrokken dat zij nog steeds de motivatie kan vinden om door te gaan. „Toch blijft het soms moei lijk. Zeker in de zomer. Op momenten dat ik in de buurt van Haarlem twee keer per dag aan het trainen ben en ik de mensen naar het strand zie trekken. Dan wil ik mee, maar ik kan me nog steeds beheersen. Zelfs als ik met vakantie ga, moet ik trainen. En niet zo van vlug, vlug, maar zeer intensief. Die com binatie valt me zwaar". Zodra echter de schaatsen daadwerkelijk ondergebon den kunnen worden meestal in oktober, als de ijs- training begint - zet Yvonne van Gennip haar twijfels overboord. „In de winter ko men de wedstrijden er bij, het reizen. Dat zorgt voor veel meer afwisseling. Heb ik ook niet zo veel tijd meer om me al te veel zorgen te ma ken. En ik houd me steeds voor dat ik schaatsen voor mijn plezier doe. Een paar jaar geleden staarde ik me blind op het pure presteren. Gaf ik mezelf opdracht dat ik moest. En ik vergat te zeggen dat ik ook graag wilde schaatsen. Toen liep ik vast met de oogkleppen voor. Die periode heb ik gelukkig ach ter me. Het plezier in mijn sport staat voorop. Beulen tijdens de training doe ik echt wel, maar niet constant. Op techniek mag je soms wel eens uitpoetsen". Van Gennip kwam met een vrijblijvende instelling naar de Winterspelen toe. Verwachten doet ze niets, ho pen des te meer. Die houding komt voort uit de eerste maanden van dit seizoen, waarin blessures haar ach tervolgden als een jachthond het spoor van een vos. Meer dan een maand moest de training worden onderbro ken voor een onwillige enkel en een operatie aan een niet genezend wondje op de wreef. Via een derde plaats in januari in de eindrang schikking van het Europees kampioenschap in het Noorse Kongsberg, een oppermach tig veroverde nationale titel all-round in Alkmaar en vlak na haar rentree begin dit jaar drie afstandskam- pioer schappen (1500, 3000 en MEMPHIS (AFP) - De lang verbeide jonge generatie in het Amerikaanse tennis lijkt zich aan te dienen. De zeventienja rige André Agassi won zondag het met 415.000 dollar gedo teerde toernooi van Memphis (Tennessee). In de finale versloeg de als zesde geplaatste Amerikaan de nummer negen Mikael Pernfors (Zwe) met 6-4,6-4. Uitslag Hnale: Agassi (VSt) - Pernfors (Zwe) 6-4,6-4. BERN (RTR) - Het protest van Joszef Fitos (Honved) en Ionnis Kalitzakis (Panathinaikos) tegen de door de Europese voetbal unie opgelegde schorsingen heeft niets uitgehaald. De beroepscommissie handhaaft de straffen vanwege het 'ex treem gewelddadige gedrag van beide spelers', zo maakte UEFA-woordvoerder Eberle maandag bekend. Fitos en Kalitzakis kregen vorig jaar december een rode kaart tijdens de wedstrijd Honved-Panathinaikos in de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi. De Hongaar mag in de Europese bekertoernooien de eerstvolgende vijf wedstrijden niet spelen. De Griek werd voor vier duels geschorst. De Cyprische bond ging tevergeefs in beroep tegen een boete van 7.000 Zwitserse franken (10.000 gulden). Spelers van het ju niorenelftal hadden in het duel tegen Oost-Duitsland de scheidsrechter bedreigd. GENÈVE (RTR) - Het milde weer speelt niet alleen de organi satie van de Olympische Winterspelen in Calgary parten. Van wege de aanhoudende hoge temperaturen werd maandag be sloten de wereldtitelstrijd rodelen op natuurbanen in Mon- treux af te gelasten. De wedstrijden waren oorspronkelijk vastgesteld voor 30 en 31 januari. Vanwege het warme weer verschoof de organisatie het toernooi naar het afgelopen weekeinde. Toen kon de baan evenmin worden geprepareerd. De organisatoren besloten ver volgens de wereldtitelstrijd voor de rest van het seizoen te ver geten. Rodelen op natuurlijke banen is, in tegenstelling tot het rodelen op kunstbanen, geen Olympische tak van sport ALBERTVILLE (AFP) - De organisatie van de Olympische Winterspelen van 1992 in Albertville heeft maandag haar mas cotte gepresenteerd: een glimlachende, ondeugend kijkende gems. Het nog naamloze dier zal in oktober, na afloop van de Zomerspelen van Seoul, worden ingezet voor de promotie van het sportevenement in de Franse Alpen. OAKLAND (RTR) - Met veel vertoon van macht heeft Navra tilova het damestoernooi van Oakland op haar naam gebracht Ze versloeg de Sovjetrussische Larissa Savsjenko met 6-1 6-2. Navratilova verdiende met deze tweede zege in een week tijd - ze won ook al in Dallas - 50.000 dollar. DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse ploeg zal deelnemen aan de eerste indoor-atletiekwedstrijden van de Europese Ge meenschap, die zaterdag in de Franse plaats Vittel worden ge houden. Voor Nederland komen uit Els Vader (60 m), Maijan Olijslager (60 m horden), Desirée de leeuw (600 m), Achmed de Kom (60 m), Ruud van Maurik (60 m horden), Erik van de Veen (300 m), Marco Leenders (600 m) en Paul Lucassen (hinkstap- sprong). Aan internationale indoor-wedstrijden in Valencia (dinsdag) en Zaragoza (vrijdag) zullen Rob Druppers (800 m) en Elly van Hulst (800 m) deelnemea Han Kulker loopt alleen in Valencia. De Europese indoorkampioen op de 1500 meter start op zijn fa voriete afstand. Het is echter de vraag of Druppers op tijd in Valencia kan aankomen. De kersverse wereldrecordhouder op de 1000 meter miste maandag door de verkeersopstopping op de weg Utrecht - Amsterdam het vliegtuig. OP TELEVISIE DINSDAG 23 FEBRUARI NEDERLAND 1 18.15 TROS sport extra NEDERLAND 2 7.00 Olympische Winterspelen. 16.30 Olympische Winterspelen. 20.00 Olympische Winterspelen (ook op Ned. 3). 23.50 Olympische Winterspelen (ook op Ned. 3). NEDERLAND 3 22JS2 Olympische Winterspelen. DUITSLAND 1 18.45 Olympia live. 21.00 Olympia live 1.30 Olympia live. DUITSLAND 2 6.00 Guten Morgen Calgary. 13.15 Olympia am Mittag. 152>8 Pfiff. SKY CHANNEL 14.00 Motorsport nieuws. 22.00 Nederlands voetbal. 23.00 French football SUPER CHANNEL 10 JO Sporting chance. 21.00 Basketbal. 22J0 Voetbalstanden. 22J5 Australische toerwagen- kampioenschappen. 23.35 Olympic update. LOTTO ontvangen; 2 cijfers goed: 2.452 winnaars, die elk f. 10,- ontvangen. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 414.381,30 ontvangt; tweede prijs: 4 win naars, die elk bruto f. 37.500,- ontvangen; derde prijs: 129 winnaars, die elk bruto f. 1.237,- ontvangen; vierde prijs: 5.491 win naars, die elk f. 29,- ontvangen: vijfde prijs: 76.799 winnaars, die elk f. 5,~ ontvangen. CIJFERSPEL Het winnend nummer was: 44 16 36. 6 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto f. 100.000,- ontvangt; 5 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto 1.10.000,- ontvangt; 4 cijfers goed: 29 winnaars, die elk f. 1.000,- ontvangen; 3 cijfers goed: 248 winnaars, die elk f. 100,- TOTO Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar, die bruto t. 14.480,00 ontvangt; derde prijs: 23 winnaars, die elk bruto f. 1.573,90 ontvangen. De jackpot voor toto nr. 8 Is: f. 21.720,13. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto I. 2.991,70 ontvangen; tweede prijs: 1 winnaar, die t. 343,00 ontvangt; derde prijs: 9 win naars, die elk t. 190,50 ontvangen; vierde prijs: 257 winnaars, die elk 1.10,60 ontvav gen. TOTO-GELIJK BIANCAVILLA (RTR) - Tweevoudig Tourwinnaar Lau rent Fignon heeft maandag in Biancavilla door falende techniek de zege in de derde etappe van de Wielerweek van Sicilië gemist. De Fransman werd in de sprint geklopt door zijn vluchtmakker, de Italiaan Camillo Passera. Fignon verspeelde de winst door een haperend versnellingsappa raat. „Ik voelde me de sterkste, toen we de sprint aangingen, maar de ketting sprong niet goed over", verklaarde Fignon na de mis lukte sprint-a-deux. De Fransman was de actiefste renner van de dag. De beste Nederlander werd Steven Rooks, die binnenkwam in een groepje met vijf seconden achterstand op de winnaar. De Noordhollander werd achtste. In het algemeen klassement leidt Passera. Uitslag derde etappe, van Messina naar Biancavilla over 168 kilometer: 1. Passera (Ita) 4.40.35,2. Fignon (Fra) z.t, 3. Contini (ita) op 0.02,4. Sörensen (Den) op 0.04,5. Leali (Ita) op 0.05,6. Saronni (Ita), 7. Carol! (Ita), 8. Rooks (Ned), 9. Cassani (Ita), 10. Petito (Ita), 11. Theunisse (Ned) allen dezelfde tild als Leali, 15. Anderson (Aus) op 0.09. Algemeen klassement: 1. Passen 14.21.34,2. "Gignon op 0.02,3. Saronni op u.06,4. Contini z.t, 5. Baffi (Ita) op 0.07, 6. Sörensen op 0.09, 7. Cassani op 0.10,8. Carol! z.t, 9. Theunisse z.t, 10. Petito z.t

de Stem | 1988 | | pagina 9