Grote oefeningen van regionaal Rode Kruis Jonge musici op 6Een podium voor U' Drainage bij veel regen ontoereikend B EN W HULST OVER BOUW BUNGALOWS OP ZWEMBADTERREIN: Jeugd Hulst mag sporten proberen Carillon Hulst is kapot CITROËN ERTEM Scouting onder de pannen Tien kandidaten cultuurprijs j)E STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 B EN W HULST OVER WATEROVERLAST PLAN CLINGEPOLDER HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst ajn niet van plan een soort koehandeltje te be ginnen bij de verkoop van percelen bouwgrond het terrein van het te slopen open-lucht iwembad aan de Zandstraat. Selectie Zeeuws-Vlaamse vlassers komen bijeen Nieuwe cursus natuur geneeskunde PLAATSELIJK NIEUWS Clinge Heikant Walsoorden Hengstdijk Hulst Kloosterzande Ossenisse Lams waarde Emmahaven Nieuw-Namen Axel GEMEENTE WIL NIET ALLES BETALEN SPECIAAL CONCERT IN DEN DULLAERT IN HULST T22' jjULST - Het drainagestel- jel onder het uitbreidings plan Clingepolder is bij langdurige regenval ontoe- i«ikend. pe enige oplossing voor de pro- jlemen van de te hoge grond waterstanden is de aanleg van 01 apart grondwater-riool. Burgemeester en wethouders ïan Hulst antwoorden dat op dagen vanuit de financiële toiiuiussie. Die wilde dat er gerst een onderzoek zou wor- jm gedaan naar de afwatering van het gebied, voordat wordt begonnen aan herbestrating. In hun antwoord constateren B en W dat er inderdaad sprake is van een ongewenste hoge waterstand in de Clinge polder. Het gebied tussen de Frans Halsstraat en de Ruys- daelstraat heeft geen enkele verbinding met waterafvoe- rende sloten. Omdat het plan van een oudere datum is, be staat het rioolsysteem uit een gemengd stelsel, dus zonder re genwaterafvoer. Om verbetering aan te bren gen in de grondwaterafvoer is in 1982 een drainage-stelsel aangebracht met een totale lengte van een slordige 800 me ter. Een gedeelte daarvan voert af in de richt van de sloot naast een boerderij aan de 's Graven straat en een ander gedeelte richting overstortvijver aan de Frans Halsstraat. Volgens B en W is de afvoer goed, maar heeft het systeem door de grote leng ten van de drains meer tijd no dig om het grondwaterpeil op de gewenste hoogte te houden. „Vooral bij langdurige regen val is dit systeem ontoereikend gebleken". De aanleg van een apart grondwater-riool dat bemalen moet worden zou het tij ten goede kunnen keren. Op dit riool kunnen dan kortere drai nages worden aangesloten. B en W zeggen zich nu op een dergelijk plan te beraden. Los daarvan meent het col lege dat de geplande herstra- tingswerkzaamheden gewoon kunnen doorgaan. „Het nodige herstraatwerk wordt steeds uitgevoerd tijdens een droge periode of bij voldoende lage waterstand, waardoor de kwa liteit voldoende wordt gewaar borgd". Geen koehandel met grond Van onze verslaggever jjet gaat niet aan de momenteel toch nog vrij schaarse kandidaten voor bungalowpercelen tegen elkaar uit te spelen", zo stelt het college in antwoord op een discussie inde financiële commissie. r opperden W. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belan- en B. Martens (PvdA) om met een vaste vierkante Kterprijs te werken, maar de precelen aan de hoogste bieders ie verkopen. Volgens B en W jerkt het systeem van wie het eerst komt het eerst maalt goed in eerlijk. „Een duidelijke prijs is de eerste voorwaarde om za ten te kunnen doen". Bovendien meent het college dat er toch al sprake is van een selectie, in de zin dat de op het zwembadperceel vrijkomende ils vrij groot zullen zijn. Uitgaande van de grondprijzen Van onze verslaggever HULST - Het carillon in de toren van de Hul ster basiliek is kapot. Al geruime tijd is het klokkenspel verstomd. Omwonenden die meestal klagen dat ze van het getingeltangel overlast hebben, kla- nu merkwaardig genoeg eveneens. Im mers, de stilte in de ba siliektoren zijn ze niet meer gewend. Een onderzoek door een klokkenmakerbedrij f heeft uitgewezen dat er een as is uitgesleten die de banden, waarop de mu ziek staat, kapot draaide. De vervanging gaat onge veer 1.500 gulden kosten. De offerte daarvoor moet nog binnen komea Maar het bedrijf doet daarbij meteen een offerte over wat het kost om het ge hele carillon weer volle dig in orde te krijgen Wethouder G. van de Voorde zei gisteren dat wat hem betreft het klok kenspel zo snel mogelijk weer gemaakt moet wor- (ADVERTENTIE) Autobedrijf W. DE BLOCK Tlvollweg - Hulst Tel. 01140-12058 VOOR_Z1JIDWEST NED6RLAN0 ntoren -rgen op Zoom, uivelstraat 26 'Oosendaal, Molenstraat 45. eiefoonnummers P Pagina 2. "Ingstijden: -30-12.30/13.30-17.00uur. Jactle Augustijn (editiechef), Pyce Ernest, Theo Giele, Pierde Jong, Hennie -eken, Yvonne Koop. s'ografen lck de Boer en Ben Steffen. ertentle-exploltatie: 'Zpecteur: H. Muurmans, Wé tel. 01608-20894. die in de huidige uitbreidings plannen worden gehanteerd, zullen bouwlustigen op z'n minst 70.000 gulden kwijt zijn voor hun lapje. Het zou, zo schetsen B en W, uiteraard mogelijk zijn alle ka vels desnoods bij inschrijving te koop aan te bieden aan pro jectontwikkelaars. „Maar dit gebied verdient ook uit een oogpunt van variatie en kwali teit een individuele benade ring. We dienen gehoor te ge ven aan de geregeld in de regio gehoorde klacht dat burgers individueel onvoldoende aan hun trekken kunnen komen en veelal gedwongen zijn met een projectontwikkelaar in zee te gaan". Volgens B en W moet de ge meenteraad zich er wel van be wust zijn dat de gemeente voor wat het grondbedrijf betreft net bezig is uit een diep dal te kruipen. Ze vinden dat de ka vels zo snel mogelijk moeten worden verkocht om de con currentiepositie niet uit het oog te verliezen. Immers, bijvoor beeld ook in Kloosterzande wordt gewerkt aan een plekje voor luxe hungalows. Het college vindt dat er wel licht wel wat te zeggen is voor een onderscheid in grondprijs, al naar gelang de ligging van de percelen. Van onze verslaggever SINT-JANSTEEN - De Zeeuws-Vlaamse Vlassers- bond houdt op vrijdag 11 maart de traditionele vlas middag in het gemeen schapscentrum De Warande te Sint-Jansteen. Rond 15.30 uur worden leden, genodigden en echtgenoten daar verwacht Op het pro gramma staan verschillende sprekers. Zo zal ir. H. Boerma het hebben over situatie van het vlas in Nederland en gaat Alb. Daenekindt uit Kortrijk in op de marktsituatie voor het vlas. Tenslotte geeft voorzitter S. de Cock van de internatio nale federatie voor vlas en hennep een uiteenzetting over internationale organisatie en promotie van het vlas. Na de inleidingen is er gelegenheid om vragen te stellen aan de verschillende sprekers. Onderwijzer E. van Remortele van de Willibrordusschool in Hulst reikt tijdens de gymles de brochures en inschrijf- formulieren uit. -F0T0 DE STEM1 c°R J-DE B0ER Van onze verslaggever HULST - De oudere basisschool- jeugd in de gemeente Hulst krijgt ook dit jaar weer de kans om te proeven van allerlei sporten. Een tiental sportverenigingen zet de deuren op voor kinderen die wel eens met de daar bedreven sport kennis wil len maken. Het sportstimuleringsproject, dat dit keer voor het tweede jaar wordt gehou den, is bedoeld om de kinderen meer be wust een sport te laten kiezen. Vaak is het zo dat zoonlief bijvoorbeeld op voet ballen gaat omdat pa daar ook actief is. Met het gevolg dat soms al een paar maanden later de spullen aan de wilgen worden gehangen. Door deze 'hap-snap- keuze' van kinderen worden vereni gingen vaak geplaagd door een groot verloop. Vorig jaar was het project een rede lijk succes. Het deelnemersaantal viel wat tegen, maar verschillende clubs hebben er opvallend veel leden aan overgehouden. De basketbalclub kreeg zelfs een compleet jeugdteam bijeen en ook jeugdbiljartvereniging hield er een hele groep nieuwe leden aan over. De klapper was ongetwijfeld de mogelijk heid om eens in een kano te starten. Na een aarzelend begin viel voor de Kano club Zeeland de belangstelling voor de wankele bootjes bijna niet bij te benen. Vandaar dat nu wordt geprobeerd dit jaar een kanodag te organiseren op de binnenvest. Het probleem is voorlopig nog om aan genoeg kano's te geraken. Nadat het project vorig jaar een een- malige'subsidie kreeg via de Nationale Sporttotalisator, heeft men nu een spon sor gevonden in de Verenigde Spaar bank. Die heeft zowat alle kosten be taald voor het informatieboekje dat gis teren op alle scholen verspreid is. Het projectteam hoopt ook nog op geld van de gemeente, maar die wil eerst een evaluatieverslag van vorig jaar zien. De informatieboekjes en aanmel dingsformulieren voor kennismaking met verschillende sporten zijn gisteren aan de schooljeugd uitgedeeld. Dit jaar kan de jeugd zonder verdere verplich tingen meedoen aan sportsclüeten, zwemmen, tafeltennis, handbal, atle tiek, judo, hockey, biljarten, basketbal en kanovaren. Het projectteam wijst er nadrukke lijk op dat er geen enkele verplichting is om, als kinderen meedoen, lid te wor den. „Ik heb de indruk dat vorig jaar niet alle scholen de kinderen even goed hebben voorgelicht", zegt Alwien Bo- gaart van de projectgroep. „Er was soms wat schroom om mee te doen, omdat men dacht dat je dan ook lid moest wor den. Maar het project is juist bedoeld om de kinderen met zoveel mogelijk sporten kennis te laten maken. Dat ze bewust voor een sport kunnen kiezen die ze leuk vinden". Van onze verslaggever HULST - Dat het de Zeeuws-Vlaamse Rode Kruis colonnes ernst is met hun taak in de rampenbestrijding, blijkt uit de groots opgezette oefeningen die Axel, Ooste burg, Terneuzen en Hulst gezamenlijk gaan afwerken. Op 23 maart wordt voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen een zogenaamde commandopost oefening gehouden. De vier posten worden volledig bemand en staan met elkaar, met de commandogroep en met de te vormen leidersstaf in een recht streekse verbinding. Naar de resultaten van deze oefening zowel op provinciaal als op natio naal niveau met verwachting uitgekeken. Tot 23 maart zal in de afdelingen nog heel wat voorbereidend werk moeten worden ver richt voor de inrichting van de commandopos ten. Op alle locaties worden waarnemers ge plaatst, zodat van minuut tot minuut gevolgd kan worden of de opgelegde en ingebrachte in cidenten op de juiste wijze worden uitgevoerd. Het vervolg op deze test is een pelotonsoefe ning, met als opdracht het inrichten van een operationele verzamelplaats gewonden. Dat gaat in september gebeuren. Dan zal blijken of het Rode Kruis in Zeeuwsch-Vlaanderen de test doorstaat en gereed is om de taken van de opge heven BB over te nemen. Van onze verslaggever HULST - Bij voldoende be langstelling gaat de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) maandag 29 februari in Hulst beginnen met een cursus natuurgeneeskunde. In deze cursus komen eerst de achtergrond en de algemene inhoud van de natuurgenees kunde aan de orde. Vervolgens wordt per les een bepaalde vorm van natuurgeneeskunde behandeld, zoals homeopathie, voetreflexmassage en hydro- therapie. Van onze correspondente HULST - Het televisiepro gramma 'Jonge mensen op het concertpodium', is een kans voor jonge musici om zich te manifesteren voor een groot publiek. In navol ging hiervan biedt Hulst een dergelijke kans aan jonge Zeeuwsvlamingen die zich al enkele jaren bekwa men in het bespelen van een instrument. Dit apart muzi kaal evenement vindt zon dag 28 febrauari plaats in het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Vier jonge musici treden dan voor het voetlicht in het pro gramma 'Een podium voor U'. Een gevarieerd concert, dat om 11.00 uur begint. Het idee hiervoor is geboren in een gesprek tussen Honore de Gucht, de directeur van Den Dullaert en Anton de Kort, re giodirecteur van de Zeeuwse Muziekschool afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Het doel dat de beide heren zich stelden was eenvoudig. Anton de Kort legt uit: „Jonge mensen uit de streek die een opleiding volgen aan een con servatorium, krijgen zelden of nooit de kans om op te treden voor een groot publiek. Toch is het erg belangrijk om podium ervaring op te doen. Wij bieden hen 'het podium', zijzelf stude ren een aantal aantrekkelijke werken in en het publiek heeft een gezellige middag". Den Dullaert beschikt over een goede zaal en alle facilitei ten die voor een dergelijk kof fieconcert nodig zijn. De mu ziekschool legt de contacten en nodigt die mensen uit van wie verwacht wordt dat ze graag een concert op een dergelijk ni veau beluisteren. Voor de organisatoren werd het snel duidelijk dat hun ini tiatief een schot in de roos was. Niet alleen de belangstellenden reageerden positief. Het bleek erg gemakkelijk om jonge Zeeuws-Vlaamse musici te vinden die wilden optreden. Zij vinden het prachtig om voor eigen publiek te musiceren en zijn er van overtuigd dat spelen voor eigen mensen een dubbel moeilijke opgaaf is. Erg ge schikt dus om de altijd aanwe zige zenuwen te testen. Voor het concert op 28 fe bruari meldden zich direct ge gadigden. Het aanbod was ech ter zo ruim, dat de organisatie voor dit jaar en de daarop vol gende over volop kandidaten beschikt. Het eerste concert, op 28 fe bruari, zal worden verzorgd door vier solisten: Sandra de Smit, Herman Smies, Janette Goedgebuur en Frank Ver mast. Sandra de Smit is geboren in Hulst, speelt dwarsfluit en stu deert aan het conservatorium in Tilburg. Zij neemt met Her man Smies uit Axel, die gitaar in Utrecht studeert, het eerste deel van het programma voor haar rekening. Na de pauze komt de vocale soliste Janette Goedgebuur uit Breskens aan bod. Zij volgt een zangstudie in Tilburg. Het con cert wordt besloten met een op treden van Frank Vermast uit Kloosterzande, die in Rotter dam trompet studeert. Sandra de Smit volgde de vooroplei ding muziek aan de Stedelijke Muziek-academie in Sint Niklaas. De andere drie waren leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool. Jos Verpoorten, die als le raar verbonden is aan de Zeeuwse muziekschool en de BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 26 februari in gemeenschaps huis Malpertuus een bingo wedstrijd voor iedereen bo ven de vijftig jaar. De bingo begint om 13.30 uur. BILJARTEN - De biljartclub van de Katholieke Bond voor Ouderen speelde voor de wis selbeker een wedstrijd tegen de ouderen van St-Jansteen. De Clingse ouderen maakten 536 caramboles tegen de ouderen van St.-Jansteen 656. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen een kaarting, waar aan 54 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. de Burger, 2. me vrouw De Burger-van der Ha, beiden Clinge; 3. J. van Dorsselaer, Hulst Stand kampioenschap heren: 1. E. Sturm, 2. F. Piessens, 3. J. de Burger. Dames: 1. mevrouw De Burger-Van der Ha, 2. mevrouw Van Remortel. BINGO - De algemene Bond voor Ouderen hield in ge meenschapscentrum Malper tuus een bingomiddag waar aan 125 personen deelnamea Uitslag: 1. mevrouw Roden- Cock, De Klinge; 2. S. Me- groot, St.-Jansteen; 3. me vrouw Peersman-Luykx, Clinge. KAARTING - In zaal Theo de Block namen 30 personen deel aan een kaarting. Uitslag: 1. J. van de Ende, Hulst; 2. A. Vonck, 3. P. Valent, beiden Heikant KAARTING - In zaal Rue du Nord werd een kaarting ge houden waaraan 36 personen deelnamea Uitslag bieden: 1. A. van Meelen, Terneuzen; 2. E. Picavet, 3. L. van Goethem, beiden Kloosterzande. Joke ren: 1. mevrouw Pieters, Hulst; 2. mevrouw Schenkels, 3. mevrouw De Waal, beiden Ossenisse. KAARTING - In zaal Rue du Nord werd een kaarting ge-» houden waaraan 83 personen deelnamea Uitslag bieden: 1. J. van de Hende, Hulst; 2. L. Jonkheym, Axel; 3. mevrouw Van Goethem, Kloosterzande. Jokeren: 1. mevrouw Pau wels, 2. mevrouw Asselman, beiden Kloosterzande; 3. me vrouw Troost, Graauw. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 72 perso nen deelnamea Uitslag bie den: 1. J. Brooymans, Ter hole; 2. J. van de Ende, 3. J. de Rijk, beiden Hulst Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, Lams- waarde; 2. mevrouw Gink, Axel; 3. mevrouw Pinhashick, Ossenisse. KAARTING - Kaartclub Harten Aas hield in zaal De Smickel een kaarting waar aan 22 personen deelnamea Uitslag: 1. G. Vermeulen, 2. C. van de Ha, 3. A. Roelans, allen Hulst KAARTING - De Bond voor Ouderen hield in De Lieve een kaarting waaraan 52 per sonen deelnamea Uitslag: 1. mevrouw Sturm, Heikant; 2. E. Dankaert, Clinge; 3. E. de Block, Hulst De volgende kaartingen zijn 22 februari in De Blaauwe Hoeve en 23 fe bruari in De Lieve. KAARTING - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 30 perso nen deelnamea Uitslag: 1. P. Warrens, Hulst; 2. J. de Bur ger, Clinge; 3. mevrouw Van Hooye, Hulst KAARTING - De FNV hield in gemeenschapshuis St- Martinus een kaarting waar aan 41 personen deelnamea Uitslag: 1. L. van Goethem, 2. A. Verhoeven, 3. B. van Dors selaer, allen Kloosterzande. De volgende kaarting is 11 maart, aanvang 20.00 uur. GAAIBOLLING - In zaal Hof ter Nesse werd door gaaibol- club De Dwarsliggers een gaaibolling gehouden waar aan 29 personen deelnamea Uitslag: hoge vogel: A. Rot tier; rechter zijvogel: H. de Waal; linker zijvogel: P. de Kever, allen Ossenisse; groot ste aantal (9): R. de Brouwer, Spui. GAAIBOLLING - In zaal Hof ter Nesse werd een konings- gaaibolling gehouden waar aan 29 personen deelnamea Uitslag: koning: T. Reyns; prins: P. de Kever; erfprins: E. Elzakker, allen Ossenisse. KAARTING - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden waaraan 40 personen deelnamea Uitslag: 1. G. de Deyn, Lamswaarde; 2. C. de Kort, Kloosterzande; 3. P. van Driessche, Lamswaar de. KAARUNG - In zaal 't Ver dronken Land werd een kaarting gehouden waaraan 33 personen deelnamea Uit slag: 1. H. Baeke, Emmaha ven; 2. R. de Rooy, Paal; 3. mevrouw De Maayer, Pros- perpolder. ST.CECTTJA - Het koor St Cecilia houdt woensdag 24 fe bruari de algemene vergade ring. Om 19.00 uur in zaal Rich. Thilleman, na de repeti tie. Naast het huishoudelijk gedeelte komt ook een be stuursverkiezing aan de orde. Aftredend en herkiesbaar is mevrouw M. Jouret-Taal- maa Mevrouw G. Driedijk- de Koning stelt zich niet meer herkiesbaar. HANDWERKSHOW - De handwerkclub van de katho lieke bond van ouderen in Axel houdt woensdag 24 fe bruari een handwerktentoon- stelling annex verkoping. Dat gebeurt in het Gregoriuscen- trum aan de Walstraat, van 13.30 tot 17.00 uur. vaste organist is van de Lu therse Kerk in Middelburg, is aangezocht om de solisten aan de vleugel te begeleiden. Ook Pieter de Nijs, die studeert aan het Utrechte Conservatorium, zal enkele begeleidingen voor zijn rekening nemen. Het programma 'Een Po dium voor U' is zeer afwisse lend. Dit komt omdat er wer ken worden gespeeld door drie totaal van elkaar verschillende instrumenten. De gitaar is een snaarinstru ment dat echt geschikt is als soloinstrument. De twee blaas instrumenten bezitten een ver schillend karakter en zijn ver vaardigd uit ander materiaal, zodat de kleur en klank niet te vergelijken valt. Deze instru menten in combinatie met zang lijkt veelbelovend. Bovendien is de keuze van de uit te voeren composities gevarieerd. Van onze verslaggever HULST - De Scouting Hulst mag wat burgemeester en wethouders betreft een nieuw dak laten leggen op het jeugdcentrum 't Ja gertje. Het karwei kost 21.000 gulden, waarvan de gemeente het leeu wendeel voor haar rekening neemt. De verkenners moeten er zelf 4.000 gulden bij passen. Het dak van 't Jagertje is ge heel versleten en lekt als een mandje. Het was eerst de be doeling dat de verkenners nog dit winterseizoen droog zouden zitten, maar een voorstel voor gemeentelijke subsidie werd op het laatste moment terugge- trokkea De scouting bleek te vreden met een dakbedekking van golfplaten, maar daar zag de gemeente niet veel heil in. Die meende dat men het dan beter in een keer goed kon doen. Terwijl een ander plannetje zou worden uitgewerkt, zou de scouting proberen het nog een tijdje uit te zingen, in de hoop dat het weinig zou regenea Dat pakte zoals bekend geheel an ders uit Maar als de gemeente raad donderdag zijn zegen geeft over het subsidievoorstel, is binnenkort alle ongemak voor de verkenners voorbij. Van onze verslaggever AXEL - Op het Axelse stadhuis zijn tien kandidaten aan gemeld om een gooi te doen naar de culturele prijs van de gemeente Axel en het bijbehorende bedrag van 500 gulden Over de identiteit van de kandidaten wordt nog een angstvallig stilzwijgen bewaard. Begin maart zal de welzij nscommissie de aanmeldingen achter gesloten deuren beoordelen Vervolgens besluiten B en W of ze het met de keuze van de commissie eens zij a Eind maart is naar ver wachting bekend naar wie de prijs zal gaan. Dat kan zowel een individuele persoon als een vereniging of instelling zijn. Vorig jaar mocht de Axelse galeriehouder Roby Bellemans de 500 gulden opstrijken.

de Stem | 1988 | | pagina 15