ruttcnen >nds. INTI 1,1 miljoen voor opvang bejaarden Weerman Willy ONTSNAPTE DE STEM KM IS NIET EERDER DAN TWEEDE HELFT 1989 KLAAR ,,3>' - FOTO W1M KOOUMAN Officier eist half en één jaar cel tegen Terneuzense drugsdealers SISM Koninklijk goud voor P. de Bruijn Gemeente en stuurgroep verschillen over plek restaurant Oosterschelde DAGVERZORGING, TIJDELIJKE OPNAME EN NACHTOPVANG JE HAD'TKUNNEN LEZEN IN.. ZATERDAG 20 FEBRUARI 1988 erneuzen/oost- |URG - De inwoners Axel, Sas van teit, Hontenisse en istburg moeten lan ger op hun kabel-tele- isie wachten dan aan- kelijk was voorge meld. Schaapjes van huis Motel-eigenaar moet 50.000 boete betalen 4 I breda^^^ personenwagens 076 - 653950 bedrijfswagens 076 - 877850 n van de stad. halfopen net 2e toilet, d in hartje iaapkamers, jime zolder. van uw j in agrarisch don. Zij-entree, irage; boven toilet, vaste r. Grote n2 tot maximaal i offerte of informatie deze bon nel- sturen naar Hevanti B.V., er 60022, 5000 VB Tilburg. i, 5025 TR Tilburg, tel. 013-685985 i. t/m vr. 09.00-17.00 uur. Do. tot 1-15.00 uur. BV DE STEM VAN ZEELAND monze verslaggever ODELBURG - Het pro- IJciebestuur heeft de jeuwse bejaardenoorden ,ten weten dat er dit jaar "l mijoen te besteden is aan jverzorging, tijdelijke iame en opvang van ideren. >ld kan ook worden ge- voor verbouwing van gjaardenoorden met als doel aan te passen voor die „men van zorg die passen in flankerend beleid. Per Dlan is daarvoor 100.000 gulden be schikbaar. Bijna de helft van het be drag, 520.000 gulden, is gereser veerd voor tijdelijke opname. Die vindt plaats als ouderen niet over hun gebruikelijke hulp kunnen beschikken, of wanneer ze zich na verblijf in een ziekenhuis nog niet zelf kunnen redden. Of de opname terecht is wordt bepaald door de plaatsingscommissie. Tijde lijke opname mag maximaal twee maanden duren en kost 65 gulden per dag. Ouderen moe ten daar zelf zes gulden aan bijdragea Ook voor nachtop- vang is geld gereserveerd, al gaat de provincie ervan uit dat de noodzaak daartoe zal dalen door de 24-uurs bereikbaarheid van huisartsen en wijkverple ging- Een groot deel is gereser veerd voor projecten voor dag verzorging. Daarvan kunnen vijftien projecten worden be taald. Per project gaat het om ongeveer dertigduizend gulden. Dagverzorging is bedoeld voor ouderen die zelfstandig wonen maar tijdelijk hulp of begelei ding nodig hebben. Deze kan uit verschillende dingen be- T27 staan, zoals bijvoorbeeld meer bewegen voor ouderen of ge bruik van de maaltijd. Uit gangspunt is daarbij dat de verzorging in groepsverband wordt geboden, waarbij de groep uit minimaal vijf en maximaal acht personen be staat Er is al door diverse be jaardenoorden een aanvraag ingediend voor dagverzorging. In Goes, Krabbendijke en Le- wedorp wordt die nu al gebo den. Over een jaar wil de pro vincie bekijken of de dagver zorging aan de verwachtingen voldoet nger wachten op kabel-tv li onze verslaggever ie Nederlandse Kabeltele- jisie Maatschappij (NKM), e enige tijd geleden met i vier gemeenten con tacten voor aanleg heeft (gesloten, is nog niet be- pnnen met de aanleg, (erker nog: aanbesteding het grondwerk heeft g niet plaatsgevonden. Enerzijds", aldus directeur C. is, „hebben we met slechte rsomstandigheden te kam- n gehad en wachten we ook j op de levering van be- alde materialen, anderzijds 'een studie bezig naar de mo- lijkheid bepaalde netten al nniet op elkaar af te sluiten. ||n we daaruit dan weten we i wat aannemers wel en it moeten doen". Meurs ver- Jit niettemin dat de zaak :i kan worden aanbesteed en in mei met de aanleg be nen kan worden. Dan zal het volgens Meurs 'ter nog 12 tot 15 maanden en eer het gehele gebied op I kabel is aangesloten. De eer- i uitgesproken verwachting, i onder meer de Oostburgse '■houder A. de Feijter, dat Jn gemeente eind 1988 beka- F kan zijn is volgens de KM-directeur niet haalbaar. De Feijter betreurt de ver laging die nu is opgetreden, vooral voor de vakantiever loven langs de kust was het I vitaal belang dat er kabel- fevisie zou komen. Er is in- ijd zelfs afgesproken dat noods eerder op bepaalde patsen langs de kust schotel- pangstinstaliaties zouden ten, om op die manier de streek van beelden te voor- t Nu komt men daar kenne- Jkop terug en bestudeert men mogelijkheid toch vanuit i centraal punt te bekabelen. s gemeente zijn wij in de Ming van NKM zwaar to ri en eerlijk gezegd 'vertrouwen in dit bedrijf II he^jje kwijt". Gevolg van de vertraging 'o volgens De Feijter zijn dat 'erse exploitanten langs de P nu maar eigen schoteltjes ian opstellen, om op die ma- !t hun gasten van dienst te '"men zijn. „Ik kan dat niet Miouden, maar het zou wel Timer zijn", aldus de wethou- In het contract dat inder- met NKM is afgesloten zijn opleveringsdatums afge- °ken. Wei is er een abonne- itsprijs afgesproken. „Dat ®i contractuele verplichting wij ons aan moeten hou- i aldus Meurs. Van onze correspondent IpZENDlJKE - Bij de feVan de V. aan de i3«hjk in Uzendijke 15in twee schapen aan ko- men lopen. Gevonden voorwerpen' dus. Voor kan men te- ru«. 1de rijkspolitie te gurg onder nu nmer *9 4 4 -"mÊ* Omdat er voor de voorjaarsvergadering zoveel belangstelling was, overweegt het ANBO- bestuur de vergadering over twee dagen te spreiden Van onze correspondent TEENEUZEN - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) afdeling Terneu- zen herdacht gisteren met een drukbezochte receptie in dienstencentrum De Veste het feit dat de bond veertig jaar geleden werd opge richt. Voorzitter Jaap Hamelink opende de voorjaarsver gadering met enkele mededelingen. „Onze bond telt negenhonderd leden. Slechts 150 kunnen er in De Veste terecht. Daarom hebben we met voorinschrij ving moeten werken. De 220 leden die gereageerd hebben, konden gistermiddag allemaal een plaatsje vinden in het dienstencentrum. Als er meer geïnte resseerden zouden zijn, overweegt het bestuur de vergadering over twee dagen te spreiden, omdat uit wijken naar een andere zaal te duur is". Nadat de secretaris opening van zaken had gege ven en de jaarverslagen de revue gepasseerd waren, kregen de ouderen vanwege het feestelijk karakter van deze vergadering een gratis bingomiddag aan geboden met mooie prijzen. In de maand mei volgt nog een gezamenlijk uitstapje. Tijdens de receptie sprak de heer H. Asma van het gewestelijk bestuur Zeeland de aanwezigen toe. „De ouderen moeten vanachter de geraniums komen. De bond moet in spelen op nieuwe ontwikkelingen", aldus Asma, die vervolgens met voorbeelden kwam. „Een welvarend vast inkomen, goede betaalbare medische zorg en vertrouwen bij de bejaarden zijn zaken, waarvoor de ouderenbond zich de komende tijd sterk gaat ma ken. De ouderen moeten in deze tijd niet alles slik ken. Ik zeg altijd dit: nu is onze tijd". Tijdens de geanimeerde receptie voor leden, be stuursleden en genodigden, kon het bestuur vele ge lukwensen, waaronder die van de gemeente Terneu- zen, in ontvangst nemen. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE Scheidend secretaris/pen ningmeester P. de Bruijn van de ZLM Kring Hulst is gisteren koninklijk onder scheiden met de ere-me- daille in goud, behorend bij de orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem- door burgemeester A Kessen van Hontenisse opgespeld tij dens een drukbezochte af scheidsreceptie in hotel de Linde te Kloosterzande. De Bruijn is 35 jaar secreta ris/penningmeester geweest van de ZLM Kring. Maar daar naast is hij ook al jaren te vin den in andere bestuurlijke functies. Zo is hij vanf 1964 commissielid van de verzeke ringsmaatschappij van de ZLM, eveneens sinds 1964 be stuurslid van de Muziekvereni ging St-Cecilia in Klooster zande, sinds 1974 bestuurslid van het bejaardentehuis Si P. de Bruijn - foto wim koouman Antonis en vanaf 1975 be stuurslid van de Charitas. Tijdens de afscheidsreceptie waren er voor het scheidende ZLM-bestuurslid niet alleen veel lovende woorden, maar ook heel veelgeschenken. Van onze correspondente MIDDELBURG - Opnieuw stond de zitting van de meervoudige strafkamer in Middelburg in het teken van drugsverslaafden, ter wijl twee van de verdachten bovendien verweten werd zich schuldig te hebben ge maakt aan handel in hard drugs. De 31-jarige Terneuzenaar B. E. zou dit gedaan hebben in de periode juni '86 tot en met de cember van dat jaar en vervol gens van juni tot en met okto ber 1987. De onderbreking was voor B. een 'noodzakelijk kwaad' om dat hij die maanden in België vastzat, eveneens in verband met de handel in (soft) drugs. Voor zijn rechters betoogde de Terneuzenaar dat hij zich uit sluitend zou hebben bezig ge houden met de soft drugshan del, maar getuigen verklaarden dat zij bij E. regelmatig hun portie cocaïne en amfetamine hadden opgehaald. Behalve Zeeuwsvlaamse verslaafden waren het vooral Belgische en Franse gebruikers die tot de klantenkring van E. behoor den. Officier van justitie mr. Groen achtte de handel in hard drugs dan ook wel degelijk be wezen en hij eiste tegen E. een gevangenisstraf van zestien maanden, waarvan vier maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De 40-jarige Terneuzenaar J. M. zou van 1 maart tot en met 11 april van het vorig jaar ge deald hebben in cocaïne en he roïne. De (overigens niet ver schenen) M. verklaarde later tegenover de politie dat hij door omstandigheden de han del was 'ingerold'. Hij zou uit sluitend hebben verkocht aan 'lotgenoten' met wie hij de drugs deelde. Mr. Groen noemde M. een meeloper, die overigens wel een verlengstuk was van de Amsterdamse hard drugshandel die zo in Terneu- zen voet aan de grond kreeg. Tegen hem eiste de officier een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk. De (evenmin verschenen) 20- jarige Vlissingse mevrouw T. de N. had zich, om in haar drugsbehoefte te kunnen voor zien schuldig gemaakt aan een Het weer van dit weekeinde doet weinig onder voor het fraaie weer dat ons vorige week zo aangenaam verraste. Al les wees toen op een zonnige zaterdag met mogelijk bewol king in de namiddag. Het werd tot en met dinsdag fraai. Mij optimistische visie kwam uit Vandaag krijgen we opnieuw met een kern van hoge druk te maken. Deze ligt al dagen ten westen van Ierland en schuift momenteel zeer langzaam naar Zuid-Frankrijk. Dat bete kent opnieuw vandaag en morgen veel zon met daarbij een maximum temperatuur van 8 tot 9 graden. Deze vrij lage temperatuur is het gevolg van de noordwesten wind, die toch frisse lucht meevoert Ook morgen hetzelfde weerbeeld. Zonnig, maar misschien 10 graden, omdat de wind naar het westen zal draaien. Een zwakke wind, maar toch merkbaar. Voor de eerste dagen van de week nog wat wisselvallig met toenemende regen kansen. De temperatuur daalt dan weer naar 6 graden. De weerkaarten geven alleen vorst aan in Stockholm, Moskou en Helsinki en die vorst blijft duidelijk boven de 10 graden- grens. Mild weer dus in geheel Europa. Drie jaar geleden, op 21 februari 1985, won Evert van Ben- them de Elfstedentocht Het weer was toen droog en het dooide licht U ziet, de winters blijven sterk afwisselend. Op zoek naar een vergelijking met deze winter bleek dat de winter van 1983-1984 het meest overeen komt Tussen 8 en 12 februari viel er ook veel regen. De Maas en Ourthe traden buiten hun oevers en in Venlo kon men in de straten mnet kano's varen. De depressie-activiteiten duurden van 19 de cember tot en met 11 februari. Daarna werd het droog en wat kouder weer. Op 10 maart werden we getrakteerd op en fors pak sneeuw. Mei koel en nat, juni en juli somber en koel en augustus bracht van 19 tot en met 25 augustus een hitte golf met temperaturen van 33 tot 35 graden. Nog een laatste nieuwtje: Uit een recent onderzoek naar de gemiddelde tem peraturen in de vier jaargetijden blijkt onze provincie dui delijk de warmste van Nederland. De lente met 8.5 graden, de zomer met 16, de herfst met 11.5 en de winter met 3.5 gra den zijn aanzienlijk warmer dan elders in ons land. De weerspreuken: 'Dooi op Sint-Pieter (22 februari), de winter is voorgoed voorbij.' 'Geen zaterdag zo kwaad of de zon schijnt vroeg of laat' Van onze verslaggever THOLEN - Volgens het gemeentebestuur van Tholen kan er het beste een restaurant komen ten noorden van de Bergse Diepsluis. Een eethuis op de Speelmans platen bij het surfstrand bij de Van onze correspondente MIDDELBURG - De 53-ja rige M. B., eigendom van een motel in Renesse, is gis teren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan een maand voorwaardelijk, plus een boete van 50.000. B. stond twee weken geleden terecht op beschuldiging van fraude in de periode '80 tot en met '84, waardoor, zo acht de rechtbank bewezen, de staat voor een bedrag van bijna twee miljoen gulden werd bena deeld Oesterdam, waarvoor plaatse lijke ondernemer Schot plan nen had, is in de ogen van het college minder geschikt De gemeente Tholen heeft over het plan van Schot contact gehad met de Stuurgroep Oos terschelde. De stuurgroep heeft hierbij nadrukkelijk gevraagd de mogelijkheden op de Speel mansplaten te onderzoeken. Volgens het college is de lo catie Speelmansplaten daar voor niet geschikt, omdat het rustig tafelen verstoord zal worden door luidruchtige sur fers. Ook zouden de kosten voor de aanleg van energie en water liefst 275.000 gulden be- (*ragen Bovendien moet er voor 290.000 gulden een terp worden aangelegd, omdat de eters anders tegen een 514 me ter hoge dijk aankijken. Overi gens blijft ook dan het uitzicht allerminst fraai: hoogspan ningskabels, schoorstenen en pijpen van General Electric en een talud. (ADVERTENTIES) m Alles voor de vereniging Handelshuis St.-Antonius Grensweg 18, Baarle-Nassau Tel. 04257-9264 of 9364 6«rï" Ai ,xcl. -198a ert,dw«'n27/ reeks diefstallen en inbraken in de periode augustus tot en met j anuari van dit jaar. Vijf feiten uit een lange lijst waren haar ten laste gelegd. Het betrof hier vooral inbraken in woningen in haar woon plaats, maar ook autokraak en een poging daartoe in Bruinis- se. Bij dit laatte feit merkte de officier op dat het hier in feite ging om een ware 'strooptocht' langs auto's die De N. samen met haar toenmalige vriend in de nacht van 11 op 12 augustus had georganiseerd. In een auto volgeladen met inbrekersge reedschap was het tweetal die nacht naar het parkeerterrein van de jachthaven Aquadelta gereden en dse volgende och tend meldden niet minder dan dertien auto-eigenaren dat hun eigendommen waren bescha digd door het forceren van autoportieren, zijruiten en ben zinedoppen. Tegen de Vlissinge eiste officier van de justitie mr. Beaumont een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak in al deze zaken op 4 maart LEEUW GEZOCHT? DE KRANT VOOR JE EIGEN STUK VAN NEDERLAND nf)A| AIKWLSIASONNBIIIBirOPDEKIMNTVaORM'NBGaiSTUKVANNaiERLAND. UUIl Db eerste 2 weken ontvang Ik de krant gratis. Pas daarna betaal ik. Per maand 23,90 Kwartaal per acceptgirokaart 71,85 Kwartaal per automatische afschrijving ad. 69,95. (Voorkeur aankruisen) Plaats: Adres Postcode Stuur deze bon in een open envelop (zonder postzegel) naar Dagblad De Stem Antwoordnr. 112,4800 VB Breda J t

de Stem | 1988 | | pagina 19