DAGEN! Indoor-titelstrijd dressuur teiner nagenoeg zeker van Seoul Jean-Paul de Bruijn in toernooi driebanden Piet Yonck met vertrouwen naar het NK veldlopen abant rwijs 'IET DE VISSER NA VELE OMZWERVINGEN HONKVAST BH WILLEM H Titelstrijd vierde klas bandstoten wijs ENTAIRE iG (ADI) 00 uur 00 uur 00L (HTS) 00 uur 0 0 L Medaillekansen Ivan Beek .a™ INSTEM SPORT4 ZATERDAG 20 FEBRUAR11988 PAARDEN EN PONY'S IN MANEGE RIEMENS NIEUWVLIET n in de: ndstation Kampioen Driejarenplan Versterkingen Teamwork SR WILTON VERGELIJKT ZEILER MET STEPHAN VAN DEN BERG IN FO RM ATIBMIDD AG 29 FEBRUARI 14.00-17.00 uur akademie mens-arbeid NATIONALE INDOORKAMPIOENSCHAPPEN T14 4645 ische bedrijfskunde ouwkunde he Bedrijfstechniek anagement n 7) 013-684901 ANT toegepast onderzoek ranging en Techniek. Event, militair reg.nr. .man/vrouw jjUWVLIET - De lande- ■je rij vereniging en pony- De Haringruiters uit vliet houdt zaterdag 20 Ibruari in manege Rie- is te Nieuwvliet indoor- suurkampioenschappen idr paarden en pony's. Op )Startlijsten staan 33 com- laties, waarvan er 25 aan titelstrijd deelnemen, Jorafgaande aan de kam- „irubrieken in de Ml- J^l-klasse paarden. Die nen om 10.00 uur. jlend is het Z-dressuur- '„pioenschap indoor 1988. Er maar vijf combinaties neld: Kees de Visser met Eran (Gouwe Reyers), Jan jyers met Mr. Abgar (Oran- Marc Broodman met i (Zwinruiters), Lieveke met Silven (Oranje diploma te behalen in 1988 p en stuur deze binnen lorziening, Postbus 20703, RYAflJ ruiters Axel) en Kees Steendijk met Boy (Zuid-Beveland). Hierbij ontbreekt titelverde digster Centien Krijger met Urgento van Zuid-Beveland Centien Krijger uit Hein- kenszand: „Ik ben al geruime tijd bij de WDR, de Vereni ging van Dressuur Ruiters, aangesloten, waarvoor ik al een tijd met de ZZ-proeven be zig ben. Voor zo'n Zeeuws kampioenschap, dat uiterard een heel andere proef is, zou ik teveel moeten omschakelen. Zodoende ben ik niet aanwezig. Wel keer ik in die gelederen te rug, maar dan als jurylid, waarvoor ik nu een opleiding volg." Wel aan het vertrek Lieveke Goossens. Zij scoorde vorig jaar 112 punten, 214 punt ver schil met de kampioene. Daar mee werd zij reserve-kampioe ne. De vorig jaar respectieve lijk als derde en vierde ge plaatste Jan Meyers en Kees Steendijk zijn dus wel van de partij. De debutanten in deze rubriek zijn Mare Broodman en Kees de Visser. Beiden pro moveerden naar de Z-klasse in het najaar van 1987. Vorig jaar waren er maar drie deelnemers in het M-kam- pioenschap paarden, met de winnaressen Suzan Malcorps met Zorosa van De Zwinruiters en Mirjam de Feber met Ver- ano van De Vossereyers. Bei den zijn nu niet van de partij. Er zijn nu niet minder dan vijf tien kandidaten, waarvan er acht uit Zeeuwsch-Vlaanderen komen. Jolanda Lootens met Wiske en Vivianne Thijs met Oedse (beiden Luctor et Emer- go), Deborah van Lier met Simson (Graeve Jan), Janet Murre met Radetha (Oranje- ruiters), Ellen Briquet met Vincent (Zwinruiters), Eric van 't Westeinde met Arona (Ha ringruiters) en Alexandra van der Peyl met Ela Mana Mou (Zwinruiters). Het lijkt dus een open strijd te worden. De win naars van beide rubrieken, de M- en Z-klasse, krijgen een uitnodiging voor de Neder landse kampioenschappen die op zaterdag 26 maart in het fe deratiecentrum te Ermelo wor den gehouden. In de Z-klasse pony's komen, evenals vorig jaar, maar vier combinaties aan het vertrek. Behalve Arianne Hanse met Liza van De Schouwse Ruiters, die vorig jaar derde werd met 113 punten, allemaal debutan ten. Nicole Schieman met Happy Story (De Klepperijes) en Elianne de Feyter met Bres van Luctor et Emergo (vorig jaar respectievelijk tweede en vierde) zijn inmiddels op een paard overgestapt Elf kandidaten zijn er voor de titelstrijd in de M-klasse po ny's, tegen negen vorig jaar. Titelverdedigster Nicolete Stahlie met Diamond van Noord-Beveiand is niet van de partij. Een open strijd dus met vier kandidaten uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Dit zijn Sheila van Troost met Annabelle en Alma Nyssen met Look Out (beiden Luctor et Emergo), Esther de Kok met Soraya en Suzanne de Visser met Chibby (beiden Zwinruiters). In het federatie- centurm in Ermelo worden de Nederlandse kampioenschap pen voor pony's op zaterdag 12 maart gehouden. Ik kan er mijn ei kwijt' Willem II is zonder meer dé verrassing van het huidige voetbalseizoen. De Tilburgse club, vier jaar geleden op sterven na dood, maar net bijtijds gereanimeerd, mag zich momenteel zelfs de num mer drie van het Nederlandse voetbal noemea Een onverwacht succes voor de Brabanders. De goede resultaten kunnen grotendeels worden toegeschreven aan de man die inmiddels een elftal betaalde clubs onder zijn hoede had: Piet de Visser, een succesvol voetbaltrainer. ir Jaap van Essen BURG - Vorig jaar werd it de Visser op het Profvoet- 'gala onderscheiden met de iprijs. De Visser kreeg die js voor het feit dat hij meer i25 jaar het vak van trainer (het betaalde voetbal uitoe- ïde, een uniek jubileum in doorgaans vluchtige we- Bje. ele maanden geleden kreeg Visser een onderscheiding misschien nog sprekender (voor zijn prestaties. Willem i hem toen namelijk een ffitract voor het leven' aan. 1 bedenktijd accepteerde r (jaargang 1934) onlangs niet zoveel voorkomende j«boci in de betaalde voetbal- t zal niet de hele periode 'mijn 65ste als hoofdtrainer 'geren. Dat lijkt mij in dit tfk niet verstandig", aldus Visser. Hij wil daarmee ab- 'uut niet zeggen dat hij niet r op het veld wil staan. „Oh «ik hoop juist zolang moge- r op het veld te blijven. Ik il me nog jong genoeg en ge- ter nog dagelijks van. Ik ga p zolang ik nog kan. Of ik mijn 65ste stop valt trou- sook nog te bezien. et de Visser lijkt Willem II rlopig als eindstation in zijn pbaan te zien. Op zich al op- "kelijk genoeg, want de Zeeuw versleet tot dusverre een aantal clubs, dat genoeg is om er een aardige competitie mee op poten te zetten. Ais voetballer kwam hij uit voor De Zeeuwen, RCH en Zee land Sport en als trainer zat hij bij Sparta (tweemaal), DFC (tweemaal), Telstar, De Graaf schap, NEC, RWDM, FC Den Haag, Roda JC en AZ '67. „De aankomende vijf wedstrijden spelen we met Willem II tegen een aardig rijtje", zegt De Vis ser grijnzend, „AZ, Roda, Sparta en DS. Allemaal oude clubs van mij". Dat De Visser eindelijk een rustpunt bij Willem II lijkt te hebben gevonden, heeft niets met geld te maken. „Nee, dan was ik wel naar het buitenland gegaan. Ik had voor Grieken land of België moeten kiezen als het me om het geld te doen was geweest Het aantrekke lijke van Willem H is dat ik hier mijn ei kwijt kan. Ik kan het hele technische beleid be palen. We zijn met een voetbal- schooi gestart en langzaam maar zeker werken we naar ons doel toe". In de ogen van trainer moet Tilburg weer het voetbal-bol werk worden dat het in de ja ren vijftig was. Willem II werd destijds tweemaal algeheel kampioen van Nederland, in 1952 en 1956. In die jaren le verde Willem II ook regelmatig internationals af. Coy Koopal, Jan van Roessel, Jo Mommers, Sjef deBruijckere en Jan Brooymans waren tussen 1951 en 1957 bij elkaar goed voor 22 interlands. Van die succesvolle jaren restte in 1983 niets dan de her inneringen. Willem II zelf was ook bijna voltooid verleden tijd De club had een schuld van drie miljoen gulden. Een enorme reddingsoperatie, ge start door een geheel nieuw be stuur onder leiding van voor zitter Groels, blies nieuw leven in het vervallen instituut. De nieuwe clubleiding deed nu twee en een half seizoen gele den de gouden greep door Piet de Visser binnen te halen als opvolger van Jan Notermans. Bij de aanvang van zijn werk zaamheden gingen De Visser en het bestuur uit van een drie- jarenplan. Doel was om binnen dat tijdsbestek Willem II naar de eredivisie te loodsen. Eens temeer bleek dat in het voetbal niets te plannen valt, want al in het tweede jaar was de promo tie een feit. De planning moest in Tilburg derhalve bijgesteld worden. Piet de Visser: „We hebben weer een nieuw driejarenplan gemaakt, dat er van uitging dat we aan het eind van de rit een goede middenmoter zouden zijn. We wilden vooral bouwen aan een elftal met een eigen ge zicht, een eigen speelwijze en natuurlijk moest het publiek warm gemaakt worden". Nu, na nauwelijks een half jaar, zijn die doelstellingen eigenlijk alweer aan inflatie onderhevig. Het Gemeentelijke Sportpark liep regelmatig vol, zodat in december het begrote aantal toeschouwers voor het hele seizoen al werd overschre den. Goed gaat het ook met de plannen om het stadion van Willem II een ander aanzien te geven. Nu nog zorgt een atle tiekbaan ervoor dat de toe schouwers mijlenver van het veld staan. Het ziet er nu naar uit dat de plaatselijke atietiek- club Attila deze zomer verhuist naar een nieuwe accommoda tie. De sintelbaan zal dan ver dwijnen, waarna de tribunes achter de beide doelen naar vo ren worden geschoven en pal achter de goals terecht komen. Sportief gezien is de doelstel ling uit het driejarenplan na tuurlijk ruim overschreden. In plaats van een plekje in de vei lige middenmoot, verheugt Til burg zich al op een aantrekke lijke na-competitie en/of Euro pees voetbal. „Overdreven en ook wel ge vaarlijk", aldus Piet de Visser. „We staan nu derde, maar dat komt ook omdat we meer wed strijden hebben gespeeld dan de concurrenten. Over drie we ken kunnen we zomaar weer zevende staan. Ik probeer de groep nu nuchter te houden. Het gaat te gemakkelijk en de verwachtingen zijn te hoog ge spannen. Uit ervaring weet ik dat het tweede seizoen veel moeilijker wordt. Daar zijn we nu al naar toe aan het werken. We moeten de huidige spelers groep bij elkaar houden en zo mogelijk iets versterken". Bij het zoeken naar versterkin gen zal Piet de Visser niet overhaast te werk gaan. Juist door zijn, goede aankoopbeleid is De Visser de laatste tijd veel geroemd. Hij geldt zelfs als trendsetter. Hij trok begin dit seizoen de amateur Hans Wer- dekker aan, die onmiddellijk als volwaardige kracht bleek te kunnen functioneren. Her en der speuren betaalde clubs nu ineens naar wat 'oudere' spelers in het ama teurvoetbal, die voor weinig geld kunnen worden aange trokken. Zo legde NEC de Groesbeker Frank Wijnhoven (ook op het verlanglijstje van FC VVV en FC Den Bosch) al vast voor het komende seizoen. „Geduld, hard werken en vooral vertrouwen", noemt Piet de Visser als de sleutel van het succes bij Willem II. „Toen ik kwam, was er een groep die op zich aardig kon voetballen, maar toch konden ze niet mee in mijn ambities. Ik wilde meer en zwaarder gaan trainen en toen haakten er veel af. Daarom hebben we andere spelers gehaald, zodat we nu een totaal nieuwe selectie heb ben. Daar zitten helemaal geen dure transfers bij. Alleen Bud Broeken en Edwin Godee heb ben redelijk wat geld gekost, maar daar stonden een paar verkopen tegenover. Ook de twee Engelsen, Kevin Maddock en Mike Farrington, waren goedkoop. Die hebben we trou wens wekenlang op proef ge had. Niet om te kijken of ze konden voetballen, want dat was al snel duidelijk. Nee, ze moesten in de groep passen, mijn elftal moet één geheel vormen". „Als ik naar de laatste compe titiewedstrijd kijk, dan hebben wij helemaal geen betere voet ballers dan FC Groningen, maar wél het betere teamwork. Ons elftal is een geheel, de jon gens knokken voor elkaar. Dat gaf de doorslag, daardoor won nen we". „We spelen altijd ons eigen spel en passen ons niet aan, de jongens hebben plezier in het voetbal en weten dat ze mijn vertrouwen genieten. Ik laat een speler niet na één slechte wedstrijd vallen. Als ik een speler opstel, dan sta ik ook achter hem. Hoe hard je ook werkt, hoe goed je het ook doet, je moet er natuurlijk wel wat geluk mee hebben, want als je de eerste wedstrijden verliest, wordt het heel moeilijk de zaak op de rails te houden Wij won nen gelukkig in het begin en kunnen nu vrijuit spelen Dat is prettig, maar volgend jaar krijgen we het een stuk moei lijker. En de UEFA-cup, daar praten we voorlopig maar niet over. Dat soort incidentele suc- cesjes is leuk, maar het is veel belangrijker om hier over een paar jaar een club te hebben die staat als een huis". (ADVERTENTIE) (ANP) - Trainer Bart-Jan «ton durft de zeiler Roy Heiner, de 'verse vice-wereldkampioen in de fympische Finn, wel te vergelijken pStephan van den Berg, de Olym- «e kampioen op de surfplank. Mal de mentale kwaliteiten van de 'uwe kandidaat-zeeheld van Nederland '(den door Wilton op één rij gesteld met ^stelling van de koele Van den Berg, da Zomerspelen van Los Angeles goed m goud. De 27-jarige Heiner, die koud Zuidafrika met vliegende vaart in de uonale kernploeg werd opgenomen, jdt nu al gezien als de man die zeilend leriand in Pusan aan een volgende Epische plak moet helpen. •®er is vergelijkbaar met Van den 1 vindt trainer Wilton, juist terugge- d uit Brazilië, waar Heiner door de duitser Schmidt van de wereldtitel in ulympische eenmansboot werd gehou- 1 «Van den Berg is net zo'n uitzonder ssportman als Roy. Stephan kon in een n wereldje leven, zich overal voor af- Sommigen noemden hem dan ®tech, maar hij kende maar één doel: ™pisch goud. Heiner behoort tot de- de categorie sportmensen. Hij heeft ^n doel. En daar doet hij alles voor. w zijn sport zeer on-Nederlands. tetje Amerikaans. Onder druk kan Steren". "ton is heel lovend over zijn pupil, met 3 centimeters bij 92 kilo een impone- f verschijning. Heiner heeft in Wil- |(?pn iets extra's. „Roy is in potentie ^ympisch kampioen. In de complexe 1 i die zeilen is, heeft hij alle eigen- die je moet hebben. Hij is een under. Zeil- en watertraining heeft ipe amende maanden niet echt meer Mentaal en conditioneel is hij ook in orde. In Brazilië wekte hij me elke ochtend voor een extra looptraining. De andere jongens, Hofland en Hummel, deden dat niet Dat tekent de instelling van Heiner. Roy heeft bovendien veel kijk op het ma teriaal. Hij heeft bij de wereldtitelstrijd in Brazilië met een zelf ontworpen zeil geva ren. In principe vormt dat een extra belas ting voor een atleet Heiner kan dat alle maal aan, dat heeft hij wel bewezen". Heiner woont sinds kort in Sneek, maar spreekt beter Zuidafrikaans, 25 jaar lang zijn moedertaal, dan ABN of Fries. Hij werd in Durban geboren uit Nederlandse ouders, toen die juist geëmigreerd waren uit Zwolle. Heiner, opgegroeid op het wa ter van de havenstad, voer in zijn jeugd enkele internationale wedstrijden onder Zuidafrikaanse vlag, maar kreeg in het najaar van 1987 toch toestemming van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om voor Nederland uit te komen Heiner zelf zegt zich niet druk gemaakt te hebben over die beslissing. „Ik heb tenslotte een Nederlands paspoort Ik voel me nu ook Nederlander. Ik had er steeds vertrouwen in dat het IOC positief zou oordelen. Als er straks in Seoul toch weer problemen worden gemaakt over mijn Zuidafrikaanse verleden, dan gaat dat mijn ene oor in en het andere uit", al dus Heiner. De atleet uit Sneek, part-time werkzaam bij zeilenfabrikant Gaastra, gaat er net als de buitenwereld van uit dat hij wordt aangewezen voor de Zomerspe len van Seoul. Heiner werd vorig jaar, in zijn eerste seizoen met de 'H' in het zeil, al vijfde bij de wereldtitelstrijd in Kiel, op korte af stand gevolgd door de teruggekeerde rou tinier Mark Neeleman, die zevende werd. Beiden werden door het Nederlands Olympisch Comité (NOC) op grond van die verrichting aangewezen als potc,i„eie kandidaat. Prestaties bij vier toernooien moeten in 1988 beslissen over de aanwij zing van de Finn-zeiler voor de regatta bij Pusan. Neeleman laat wegens zakelijke verplichtingen twee van de vier selectie wedstrijden (WK en Olympische week Hyères) schieten. Heiner heeft met zijn zil veren medaille bij de wereldtitelstrijd in Brazilië de strijd normaal gesproken al in zijn voordeel beslist. „Het wordt moeilijk voor Mark", weet Heiner. Coach Wilton: „Praktisch gespro ken is de zaak beslist. Het wordt toch Roy". En Neeleman, in 1979 en 1983 derde van de wereld, tenslotte: „Het is voor mij moeilijk geworden, maar ik geef het nog niet op. We gaan door tot het gaatje. Ik zal er bij de Spa-regatta en de Europese titel strijd nog alles aan doen om te concurre ren met Heiner". Heiner hoort in de visie van trainer Wilton thuis op het vierjaarlijkse sport- feest in Zuidkorea. „Hij steekt er zoveel tijd in. Voor een normaal werkend mens is dat niet meer te doen. De laatste vijf jaar is er in het zeilen ook veel veranderd". Part-timer Wilton en bondscoach Van der Aat begeleiden Heiner deze zomer op weg naar de Spelen, waarbij de Sneker sport man eigenhandig nog een drieweekse spionagereis naar de Verenigde Staten heeft ingelast. De meeste facetten van het zeilen beheerst Heiner volgens Wilton van zichzelf. De Delftse trainer ziet twee aan dachtspunten. „Heiner moet nadenken over zijn houding in de publiciteit. En we moeten hard werken aan de technische mogelijkheden, voor de bootsnelheid. Dat is de les van Los Angeles. De Finn-boten worden door de organisatie beschikbaar gesteld. Niet alle boten zijn gelijk. Zeil en mast passen niet altijd. Heiner zal zeker acht verschillende masten en zeilen moe-" ten meenemen. Hij heeft in Pusan maar twee weken om dat uit te zoeken. Aan de andere kant tuigt Heiner beter op dan wie ook. Dan kan zijn winst zijn", aldus Wil ton. VIERJARIGE DEELTIJDOPLEIDING voor functies waarin voorlichting en keuzebegeleiding wordt gegeven bij ARBEID, STUDIE en BEROE1 of vraag een brochure bij St Josephstraat 108, Tilburg, telefoon: 013 - 350835. Hogeschool Katholieke Leergangen akademie mens-arbeid tilburg Van onze biljartmedewerker DRUNEN - Jean-Paul de Bruijn, de ereklasser in het drie banden, bandstoten en libre, neemt van vrijdag 26 tot en met zondag 28 februari deel aan een sterk bezet drieban- dentoernooi in het Brabantse Drunen. Dan neemt hij het op tegen ereklassers en hoofdklassers in deze spelsoort in café De Westhoek. Voorgaande jaren was dit toer nooi om de 'Westhoek-cup' een jeugdbiljartgebeuren in de spelsoort kader. De organisato ren willen, nu het driebanden bijzonder in trek is, zich op die tak van de biljartsport storten. Dit toernooi wordt in handi- capvorm gespeeld en omdat er naast de ereklassers en hoofd klassers een enkele eersteklas ser deelneemt, zijn de verhou dingen in het aantal te maken caramboles respectievelijk 50, 45 en 40. De acht deelnemers worden ondergebracht in twee poules waarvan de eerste twee spelers doorgaan naar de kruisfinales. Piet Vonck, de Hulsterse RKHAV-atleet, is een van de grote kanshebbers op de nationale veldlooptitel bij de veteranen. - foto de stem cor j. de boer Van onze atletiekmedewerker HULST - In zijn lange loopbaan mocht Piet Vonck nooit het genoegen smaken om individueel een na tionale titel in de wacht te slepen. Een kans hierp heeft de eerstejaars veteraan zondag 21 februari wanneer in het Overijsselse Oldenzaal de nationale veldloopkampioenschappen voor veteranen worden afgewerkt. „Ik had in mijn seniorentijd altijd wel weer iemand die sterker was dan ik. Eerst Egbert Nijstad. Vervolgens kwamen Jos Hermens, Gerard ter Broke en Klaas Lok," aldus Vonck, die vol ver trouwen naar het 'Tukkerland' vertrekt. „Mijn voorbereiding is naar wens verlopen. Misschien had ik de afgelopen veer tien dagen nog een wed strijd moeten doen, maar dat is er door omstandighe den, een verjaardag in het gezin en werk, niet van ge komen. Op zich niet slecht, want ik heb de voorgaande week nogal hard getraind en in een wedstrijd wil ik toch altijd voluit gaan, dus dat zou wellicht teveel van het goede zijn geweest. Je moet nooit opgebrand aan de start komen. Wat dat be treft weet ik inmiddels wel hoe ik me moet voorberei den. Ik heb daar geen boek- skes voor nodig. Het gaat gewoon goed. Na het onge val afgelopen zomer (tij dens het houthakken liep hij een hersenschudding op, red.) ben ik weer helemaal terug. Dat voel ik op de trainingen." Hoe hoog hij zijn kansen inschat op zijn eerste indi viduele titel, nadat hij met RKHAV al een aantal ke ren met de club veldloop kampioen van Nederland was? „Vijftig procent," stelt hij omonwonden „Normaal gesproken zal het gaan tus sen Bram Wassenaar, Dick van Santen en de uittre dende kampioen Ad Heij- nink. Heijnink heb ik dit jaar al twee keer geklopt en ook met Van Santen moet ik geen problemen hebben. Blijft over Bram Wasse naar. Ook hem heb ik in Breda al geklopt, maar een nationaal kampioenschap is altijd toch weer iets apart. Naar wat ik van het parkoers gehoord heb is het nogal heuvelachtig, maar ook dat moet geen probleem vormen. Dus ik ben er klaar voor." Om een lange trip voor afgaand aan het kampioen schap te vermijden logeert hij in de buurt Met oud-at leet Tonny Luttikhold heeft hij nog altijd contacten. „Hij woont in Lichten voorde in de Gelderse Ach terhoek, dus kan ik me op timaal voorbereiden." Naast Piet Vonck komt er nog een Zeeuw in actie in Oldenzaal. Sam Polderman, afgelopen zaterdag gelau werd als Zeeuws crosskam pioen, mag eveneens voor aan verwacht worden. Nor maal gesproken loopt hij ook binnen de eerste tien. Van onze atletiekmedewerker HULST DEN HAAG - Ivan Beck heeft komend weekein de, zaterdag 20 en zondag 21 februari, ongetwijfeld kansen op eremetaal tijdens de nationale indoorkampioenschap pen in de Haagse Houtrusthallea tijdig terug van het WK veldlo pen voor militairen in Florida. Van onze biljartmedewerker COLIJNSPLAAT - In de weekeinden van 20 en 27 fe bruari wordt de eindstrijd vierde klasse bandstoten van het district Walcheren en De Bevelanden afge werkt. Dit kampioenschap is verdeeld over twee groepen. Groep A komt in café Juliana te Colijns- plaat bij de organiserende ver eniging Delta in actie en groep B is te gast in café 't Centrum in Middelburg bij de biljart vereniging 't Raedthuys. De fi nalisten zijn: Groep A te Colijrupleat: 1. Jo~ han de Punder (DOS Ovezande) moyenne 1.57, 2. George Schouten (BVW Wemeldinge) 1.56,3. Michiel Raas (LBV Lewedorp) 1.49, 4. Harry van der Wulp (Onder Ons Goes) 1.455, 5. Leo de Jonge (De Toekomst 's-Heerenhoek) 1.454, 6. Ab Weststrate (Scheldezlcht We meldinge) 1.41, 7. Anton van Liere (De Smidse 's-Gravenpolder) 1.39, a Levien Huibregtse (BVW We meldinge) 1.33. Groep B te Middelburg: 1. Bas Smits (LBV Lewedorp) 1.52, 2. Mark van der Hage (De Smidse 's- Gra venpolder) 1.471, 3. Gerald Doens (OHGL Kwadendamme) 1.47, 4. Lou van Stee (LBV Lewe dorp) 1.46, 5. Janus de Jonge (OBK 's-Heerenhoek) 1.43,6. Jan van der Hage (HBC Helnkenszand) 1.42, 7. Gillis Schaalje (BVM Middelburg) 1.31, a Kees Heijboer (BVM Mid delburg) 1.26. Reserves lijn: Kees Verweij (Onder Ons Goes) 1.37, Eddy Hoon- dert (LBV Lewedorp) 1.37 en Wil liam Jacobs (De Smidse 's-Gra- venpolder) 1.16. De tweedejaars A-junior van RKHAV verkeert in uitste kende vorm. Dat bewees hij nog maar eens afgelopen zon dag in het Belgische Hoboken waar hij zelfs de senioren ach ter zich hield. Van RKHAV reizen voorts Michel Geijsels, Laurenzo Janssen en Liesbeth van Acker naar deze nationale eindstrijd. Geijsels komt uit op de 200 en 400 meter en verkeert eveneens in blakende vorm. Hij heeft dan ook kansen voor een fina leplaats op de 400 meter. Op de 200 meter zijn de kansen voor kwalificatie beduidend minder. Janssen komt ook op de 400 meter in actie. Hij aast op een plaats in de B-finale. Liesbeth van Acker neemt deel aan de 60 meter en het verspringen. Tij dens de zomerkampioenschap- pen bereikte ze de finale bij het verspringen. Ook nu moeten er voor haar mogelijkheden lig- Van De Wielingen is Steven Schilders present De IJzendij- kenaar heeft mogelijkheden op de 200 meter, waar hij met een finaleplaats dicht bij eremetaal moet kunnen komea „Hij gaat in ieder geval goed gemoti veerd naar het nationale kam pioenschap toe," zegt zijn trai ner Kees van Oostea Naast de 200 komt hij ook uit op de 60 meter, maar daarop zijn de mogelijkheden geringer. Van AV56 neemt alleen Theo Din- gemans deel Hij kreeg geen startbewijs op de 60 meter, maar wel op de 60 meter hor den, een onderdeel waarop hij de laatste weken uitblonk in het West-Duitse Dortmund. Ook Gert van der Weele was ingeschreven, maar die is niet

de Stem | 1988 | | pagina 15