fEN KNVB tegen zes clubs in het geweer IK LOOP NU NOODGEDWONGEN MET OOGKLEPPEN OP' Eerste winst Hermans in Ronde Valencia 'Dat kille metaal zegt me weinig' SPORT sterre UITSLAGEN ïer r WT£ driebanden gaat door nE STEM SPORT ZATERDAG 20 FEBRUAR11988 CALGARY - Het is opvallend. De bravoure, die ein Vergeer tot en met de World Cup-wedstrijd li januari in het Zwitserse Davos kenmerkte, rerdween als sneeuw voor de ook in Calgary veelvuldig schijnende zon. ORGEN K-HULST CURSUS JW TECHNIEK Volendam wint gelukkig van DS PIET KLEINE, GOUD EN ZILVER IN 1976, ZILVER IN 1980 IN HET VERLEDEN Eindhoven in halve finale Europa Cup Jeugdig Italië tegen Sovjetunie FIFA ontkent Frans WK in 1998 Judoselectie traint met Japanners Zeventien ploegen in Parijs-Nice Srejber verwoestend in Milaan Martinus verliest eerste duel Afgelopen met dure cadeaus voor IOC'ers T1 oor geestelijk pten t voor geestelijk ge- ge (gem. Hulst, waar 300 perso- jehoeve van de ver tehandeling van 257 n kinderen en vol- taties in de Civiele tn wij van tijd tot tijd (M/V) inzetbaar zijn voor kzaamhedén in de [- en voedings kat 20 februari eni- smogelijkheden. 3n arbeidsvoorwaar- iform de CAO voor jiswezen. inlichtingen kunt u verkrijgen bij dhr. m, Hoofd Civiele kunt u richten aan en, De Sterre, Ster- nge, telefoon 01140- (ANP) - De tucht- ssie van de KNVB naar aanleiding van egelmatigheden bij vijf npetitieduels zes clubs j het betaalde voetbal in iaat van beschuldiging ge teld. MW, Ajax, Feyenoord, en Roda JC kunnen zich februari schriftelijk ver en tegen de beschuldiging n de voetbalbond. Voor Ajax dreigt ten minste omzetting van een voor- aardelijke straf in een on- orwaardelijke sanctie. De sterdamse club heeft naar leiding van de gebeurtenis van maart vorig jaar bij Den Haag-Ajax een voorwaar delijke straf van één wedstrijd zonder publiek en pers. Ajax heeft volgens de tucht- commissie bij het duel van 7 fe bruari in De Meer tegen PSV verschillende artikelen van het reglement betaald voetbal overtredea De aanhang van de Amsterdamse club in het vak F heeft het verloop van de wed strijd verstoord. Verder heeft Ajax in de ogen van de straf- commissie niet voldaan aan de veiligheidsvoorschriften. Volgens secretaris Jo de Min was er publiek op het veld vóór de wedstrijd, werd er met vuurwerk gesmeten en was er nog meer rommel op de tribune om te gooien. De fouillering in Amsterdam was niet afdoende geweest. Ajax was bovendien nog in zijn proeftijd, een over treding van artikel 19 lid 3. Ajax gaat volgens directeur Arie van Eijden een monde linge behandeling van de zaak aanvragen. De proeftijd voor de voor waardelijke straf van Ajax loopt tot 7 mei. Vorig jaar mis droeg de aanhang van Ajax zich bij het competitieduel in en tegen Den Haag, waarna de voorwaardelijke sanctie werd uitgesproken. De commissie van beroep bevestigde op 17 augustus die straf. In het reglement van het be taald voetbal kan sinds enige tijd ook de uitspelende club verantwoordelijk worden ge steld voor het wangedrag van de aanhang. Dat ondervond Roda JC aan den lijve. De Kerkraadse club wordt door de KNVB verantwoordelijk ge steld voor het wangedrag van zijn aanhang bij de competitie wedstrijd van 6 februari tegen VW, in Venlo. VW-doelman Roox werd daar geraakt door een vuurwerkbommetje. De Venlose club werd overigens ook zelf in staat van beschuldi ging gesteld, omdat het in sta dion De Koel niet aan de veilig heidseisen had voldaaa Wegens wangedrag van de eigen fans werden nog eens drie clubs door de tuchtcomis- sie aangeklaagd. AZ wordt ge daagd, omdat bij het thuisduel tegen VW (op 30 januari) VVV-speler Berghuis door een van de tribune geworpen aan steker werd geraakt. Feyen oord moet zich verantwoorden voor de acties van zijn suppor ters, die met hun acties tegen het bestuurlijk beleid het duel van 7 februari met AZ ontre gelden. MW tenslotte kreeg een klacht, omdat de thuiswed strijd tegen Eindhoven door de eigen supporters werd ver stoord. De aangeklaagde clubs zijn: AZ (onregelmatigheden AZ-VW, 30 januari), MW (onregelmatigheden MW-Eindhoven, 30 januari), Ajax (onregelmatigheden en onvol doende veiligheid bij Ajax-PSV, 7 februari), VW (onvoldoende vei ligheid WV-Roda, 6 februari), Roda JC (onregelmatigheden WV-Roda, 6 februari) en Feyen oord (onregelmatigheden Feyen oord-AZ, 7 februari). ravoure weg bij Vergeer Ie 26-jarige Haastrechter, vandaag in actie op de Olym- ische 1500 meter, gaat heel voorzichtig met het bereke- envan zijn kansen op eremetaal om. En dat terwijl hij azijn gloriejaren 1985 en 1986 (zowel Europees- als we- [eldkampioen all-round) het inslaan van de weg terug ardnekkig weigerde te onderkennen. lach Henk Gemser gaf na het jehalen van zilver en brons op ivijf kilometer door Leo Vis sen Gerard Kemkers aan dat constateerde dat „zijn win- Itje in supervorm verkeer- e", Dus dat moet ook voor lein Vergeer gelden. Het on- erwerp van gesprek houdt vele slagen om de arm. jkrijd lekker, maar tijdens de moet blijken of dat vol- taide is. De vijfhonderd en luizend meter beschouwde ik lis een aanloop. Ik kan plotse- ing blokkeren. Dat heb ik dit «oen al te veel meegemaakt Daarom verwacht ik niks, hoop ik alleen maar". Toch was het Hein Vergeer, ietwee jaar geleden reeds al- la op Calgary zette. Na de all- round-titels telde alleen nog Olympisch goud. Inmid- dels stelde Vergeer dat verlan- bij. „Als ik het podium ben ik verschrikkelijk blij. Goud, zilver of brons dat naakt me niet uit Niet dat ik wil bewijzen na alle el lende die ik de laatste twee sei nen doormaakte. Ik geloof dat ik dat niet meer hoef. Alleen voor mezelf. Twee jaar geleden r. JANSEN an overtuigen dat meer heeft, gs en bewonder de tenaults. Over de rel eens. nze verkoopmedewerker nr. De Ruyter verwacht u. E PRIJS INBEGREPEN Tel. 01140-13524 met: metaalbewerken, lektrotechniek. oeidsmarkt, vakopleidin- ogelijkheden voor vrou- jen. of C.B.B. Papisland 1 Middelburg tel. 01180-37072 weg 43 sn tel. 01150-13396 988 -16.00 uur derdag 09.00-16.00 uur 8; schoolvakanties vrij. itis en er is een regeling mg en reiskosten. door Rob van Deursen gaf ik me die opdracht. En die wil ik vervullen". Vergeer, wiens maatschap pelijke positie een beetje on duidelijk werd sinds het met het bedrijf waar hij werkt fi nancieel niet voor de wind gaat, maar die een aanbod van Studio Sport heeft om Mart Smeets als free-lance-TV- commentator voor het schaat sen op te volgen, voelt zich in Galgary als een vis in het wa ter. „De sfeer is veel meer on gedwongen dan vier jaar terug in Sarajevo. Toen hadden we coaches, die een EK of een WK veel belangrijker vonden dan de Spelen. Nu is iedereen er binnen onze groep er van over tuigd dat het hoogtepunt van Hein Vergeer: „...Ik heb gemerkt dat het publiek snel, vergeet..." jaren keihard werken op deze plek moet liggen. En dan zeker voor mij omdat dit een van mijn laatste wedstrijden is". Als geen ander beseft Hein Vergeer dat als schaatser deel nemen aan Olympische Spelen een gok blijft. „Jan Ykema is een goed voorbeeld. Er zijn er altijd wel die plotseling hard rijden, waar je tevoren geen rekening mee hebt gehouden. Dat vind ik het aparte van dit gebeuren. Het blijft een mo mentopname. Succes en ver driet liggen hier dichtbij elk aar. Het gaat maar om drie plaatsen per afstand die tellen. Meer niet". Wat Hein Vergeer het meest aanspreekt is het feit dat de prestaties van Jan Ykema, Leo Visser en Gerard Kemkers vier jaar in de boeken blijven staan. „Ik heb gemerkt dat het pu bliek snel vergeet. Zeker in Ne derland. Mijn Europese- en wereldtitels tellen al niet meer. De mensen willen elk seizoen successen. Daarom zou ik zo verdomd graag een plak pak ken. Daar kun je wel vier jaar op teren". De Zuidhollander, die mor genavond wil horen hoe het er voorstaat wat betreft zijn deel name aan het WK all-round op 5 en 6 maart in Alma Ata („In Nederlandse kranten heeft ge staan dat ik niet mag meedoen omdat ik het NK sprint heb ge reden en niet aan de strijd om de Gruno-bokaal deelnam. Als dat zo is ga ik hier nog een paar dagen feestvieren en zeker niet meer trainen") loopt in Gal gary met oogkleppen voor. Tenminste dat vindt hij van zich zelf. „Ik ben niet naar de huldi ging van Leo Visser en Gerard Kemkers in het centrum van de stad geweest. Een uur in de kou staan leek me niet zo verstan dig. In Sarajevo keek ik con stant om me heen. Was ik ook met andere dingen dan schaat sen bezig. Hier niet. Ja, oogkleppen voor. Dit is mijn al lerlaatste kans om een Olympi sche medaille te veroveren en daarbij mag niets verkeerd gaan. Ik wil voor mezelf later, als het eventueel mislukt, we ten dat ik optimaal bezig ben geweest. Anders blijf ik voor altijd met een schuldgevoel rondlopen". DORDRECHT (ANP) - Volendam heeft zich vrijdag avond in de wedstrijd tegen DS '79 door een geluk kige zege enigszins verwijderd van de degradatie zone. DS '79, hekkesluiter van de eredivisie, ging in Dordrecht vier minuten voor het einde door een tref fer van Jonk toch nog ten onder. Het was een zeer matige wedstrijd, die leek voorbestemd om doelpuntloos te eindigen Dat gebeurde niet Daardoor kreeg DS, dat in de tweede helft de tegenstander onder druk zette, beslist te weinig. Volendam was technisch veel bekwamer. DS '79 daarentegen kreeg de beste kansen Drie keer stond een aanvaller van de Dordtenaren vrij voor doelman Schilder. In alle gevallen bleef de Volendamse sluitpost overeind. Hij kreeg daarbij overigens alle mede werking van de aanvallers van DS. DS '79 - Volendam 0-1 (0- wart, toeschouwers: 1.000. (beiden DS '79). DS *79: Stevens; Marree, Van der Net Van der Heide en Barte- bngs; Stout, Langerak en Slagboom; Boogers, Van der Weel (Van jer Wiel) en Van Dorpel (Kulsdom). Volendam: Schilder; Bond, Bakker, Guyt (Binken) en Mulder; steur, Zwarthoed, Plugboer; Bockling, Jonk en Tol (Duif). 86. Jonk 0-1. Scheidsrechter: Reyg- kaarten: Van der Heide en Stout CASTELLON (ANP) - Mathieu Her mans heeft vrijdag in de derde etappe van de Ronde van Valencia zijn eerste zege van het seizoen bin nengehaald. De Nederlandse renner uit de Spaanse wielerploeg Caja Ru- ral versloeg het complete peloton in de eindsprint. De Zwitser Erich Machler behield de leiderstrui. De langste etappe van de ronde, over 191 kilometer van Gandia naar Castellon, was tevens de saaiste. Het peloton hield zich rustig. Zelfs de helling na 124 kilome ter leidde niet tot een schifting in de grote groep. De massale sprint was een logisch gevolg van het lage tempo. Hermans nestelde zich in het wiel van Ad Wijnands. Vlak voor de finish zag Hermans de Spanjaard Gutierrez en de Ier Kelly voorbijschieten. Hermans koos de andere kant van de weg voor zijn eind- schot. Met klein verschil versloeg hij Gu tierrez. Zaterdag valt waarschijnlijk de beslissing in de Spaanse ronde als de ren ners een individuele tijdrit over ruim vijftien kilometer afwerken. Uitslag: 1. Hermans (Ned) 191 km in 4 uur, 28 minuten en 45 seconden, 2. Gutierrez (Spa), 3. Esparza (Spa), 4. Van Brabant (Bel), 5. Kelly (Ier), 6. Wijnands (Ned), 7. Gölz (WD1), 8. Ros- slgnoli (Ita), 9. Boucanville (Fra), 10. Cornelisse (Ned), 32. Suyckerbuyck (Ned), 45. Ducrot (Ned), 49. Maassen (Ned), 54. Poels (Ned), 95. Nijboer (Ned), 98. Lammerts (Ned) allen in de zelfde tijd als Hermans. Algemeen klassement: 1. Machler (Zwi) 14.00.41,2. Blanco Vlllar (Spa) op zes seconden, 3. Gorospe (Spa) 0.06, 4. Da Silva (Por) 0.07, 5. Ackermann (Zwi) 0.08, 8. Wellens (Bel) 0.09, 7. Gölz 0.09, 8. Suyckerbuyck 0.12, 9. Ducrot 0.13, 10. Kelly 0.14, 11. Maassen 0.15, 19. Hermans 0.29, 28. Lammerts 0.35, 51. Poels 3.41, 82. Wij nands 6.56, 63. Nijboer 7.29, 110. Cornelisse 18.59. De Belg Edwig van Hooydock uit de wielerploeg van Jan Raas heeft vrijdag de derde etappe van de Ronde van de Middelandse Zee gewonnen. In de rit van Saint-Cyr naar Antibes over 185 kilome ter veroverde de Fransman Charly Mot- tet de leiding in het algemeen klassement. Van Hooydock maakte deel uit van een kopgroep van vijf renners, waarin ook de Fransen Charly Mottet en Luc Leblanc, de Deen Per Pedersen en de Belg Jan Ne vens waren vertegenwoordigd. Uitslag: 1. E. van Hooydonck (Bel) 185 km in 4 uur, 31 minuten en 31 seconden, 2. Mottet (Fra), 3. Nevens (Bel), 4. Pedersen (Den) allen de zelfde tijd als Van Hooydonck, 5. Leblanc (Fra) op 0.01, 6. Peeters (Bel) 1.48, 7. Kuiper (Ned), 8. Peiper (Aus), 9. Zanatta (Ita), 10. Sergeant (Bel) allen dezelfde tijd ais Peeters. Algemeen klassement: 1. Mottet 9.27.21, 2. Ne vens 0.05,3. Pedersen (Den) 0.10,4. Leblanc 0.11, 5. Colotti (Fra) 0.52, 6. Peiper, 7. Sergeant, 8. Cornillet (Fra), 9. Skibby (Den), 10. Caritoux (Fra) allen dezelfde tijd als Colotti. MERSFOORT (ANP) - Het wereldtoernooi driebanden, het officieuze wereldkampioenschap voor profs en foateurs, vindt in september in Amersfoort normaal °°rgang. I® problemen over "de verho- van de kosten met vijftig- ®end gulden en over de toer- bezetting zijn door de be- oeienis van de Nederlandse "frtbond, de KNBB, uit de "*8 geruimd. Volgens voorzitter Hendriks overleg met de organise- stichting TEP besloten, de nu geformuleerde, ge ogde voorwaarden van de «eldbond (UMB) geen be koring meer betekenen «Su et doorgaan van het we- n»«0ern()oi- Vast staat, dat de bonentale kampioenen en de best geklasseerde spelers het BW A-profcircuit van wt 25 september in Amers- wrtaja J* proforganisatie BWA de aanvankelijk slechts toe- !®n zeven biljarters te stu- De Knbb en TEP eisten de uTSpig over de komst van "este zeven van de wereld ranglijst Profbaas Bayer kwam de organisatie daarin te gemoet Ceulemans, die zich als winnaar van het Grand Prix- circuit wereldkampioen drie banden mag noemen, Blom- dahl, Kobayashi, Van Bracht, Zanetti en Komori verschijnen in Amersfoort De zevende BW A-plaats is niet voor de Westduitser Mül- ler, die door zijn nationale bond wegens zijn professionale sta tus in de ban is gedaan. Voor Nederland komt in het veld van zestien spelers ook natio naal kampioen Christ van der Smissen aan de start De problemen van financiële aard zijn ook uit de wereld ge- holpea De veblijfskosten van de spelers, groot een halve ton, komen niet voor rekening van de Amersfoortse organisatie. Daarmee blijft de begroting op 125.000 gulden bepaald. CALGARY/HOLLAND- SCHEVELD - „Dat ik toen na die gouden race op de tien kilometer in Inns bruck aan die minister een baan als postbesteller vroeg, verbaasde vele mensen. Tenminste toen ik in Nederland terug kwam zeiden ze tegen mij 'Waarom heb je niet hoger gemikt'. Ik ken mezelf. Voor hogere functies heb ik de capaciteiten niet. Tenminste toen niet. Nu weet ik zo veel meer". „Elke dag ga ik nog met ple zier naar mijn werk. Een jaar voor Innsbruck werkte ik nog bij een bestratingsfir ma. Op een zomerse dag zag ik toen een postbode over een hoop zand springen en ik dacht: 'Dat moet een heerlijk vrij leven zijn. Dat is nou net iets voor mij'. Vandaar dat ik die minister Van Doorn, zo heette hij geloof ik, onmid dellijk bij zijn jasje heb ge pakt. Brutaal misschien, maar het hielp wel". „Als ik de gouden medaille de afgelopen jaren sinds Innsbruck twee keer in mijn handen heb gehad, is het veel. Dat kille stukje metaal zegt mij weinig. Zo denk ik er nog steeds over. Voor de ra dio liet ik me ooit ontvallen: 'Als er zich een koper voor meldt, mag die hem voor ieder aannemelijk bod heb ben'. De reacties waren woe dend. Niet te geloven. Maar zo'n plak zegt toch niks. Dat meen ik uit de grond van mijn hart". „Op de tien kilometer van Innsbruck reed ik tegen Iva- nov, maar de Noor Sten Sten- door Rob van Deursen sen, die voor mij had gereden was de te kloppen man. Hij had al goud op de vijf, waarop hij mij verslagen had. Pas half in mijn race be gon ik er in de geloven dat ik de tijd van Stensen kon over treffen. Mijn toenmalige ver loofde, nu mijn vrouw Jannie schreeuwde zich de longen uit haar lijf. Het gekke was dat ik haar stem als enige hoorde. En ik zag Leen Pfrommer, de coach. In het eerste gedeelte vingers om hoog, in het tweede gedeelte vingers naar beneden. Ja, dat beeld zie ik nog als ik mijn ogen dicht doe". „De zilveren medaille van Lake Placid beschouw ik als een plak met een gouden randje. Eric Heiden was toen niet te kloppen. Echt niet. Vooral de Noren reden zich op die Amerikaan stuk. Ik had een andere tactiek. Eerst rustig met het ijs in gesprek komen, zoals Henk Gemser dat tegenwoordig noemt en dan maar kijken hoe ver je komt. Precies hetzelfde als in Innsbruck. Zilver was voor mij daar het hoogst haalbare. Nee, waar die medaille is zou ik niet weten. Ergens o$ zol der in een doos met de rest geloof ik. Mijn vrouw weet dat misschien wel NIEUWSOVERZICHT EINDHOVEN (ANP) - Het tafeltennisteam van Eindhoven heeft zich vrijdag verassend geplaatst voor de halve finales van de strijd om de Europa Cup 2. De Eindhovenaren versloe gen bekerhouder Düsseldorf met 5-1. Paul Haldan en Henk van Spanje wonnen beiden twee partijen. UitslagenRon van Spanje - Roeskopf 14-21 19-21, Haldan - Fetzner 22-20 21-17, Henk van Spanje - Wosik 21-18, 20-22, 21-18, Haldan - Rosskopf 21-18 22-20, Ron van Spanje - Wosik 21-16 21-11, Henk van Spanje - Fetzner 21-16 21-8. BARI (Rtr/ANP) - Bondscoach Rinus Michels krijgt zaterdag in Bari een oefenduel te zien tussen een extra jeugdig Italië en een ervaren nationaal elftal van de Sovjetunie. Bij de Italianen hebben routiniers als Altobelli en Bagni - tij delijk - plaats gemaakt voor jongeren als Mancini (Sampdoria) en Francini (Napoli). De oudste man van de Azzurri is doelman Walter Zenga: 28. Bondscoach Vicini zegt liever nu met een jonge ploeg te experimenteren dan over twee jaar, wanneer de eindronde om het wereldkampioenschap in eigen land wordt gehouden. Coach Lobanovski van de Sovjetunie, die zijn ploeg al enkele weken in trainingskamp heeft in Coverciano, heeft voor het duel van zaterdag gekozen voor een sterke opstelling. Opstellingen: ITALIË: Zenga; Bergoml, Francini, Baresi en Ferri; De Agostini, Do- nadoni, De Napoli en Glannini; Mancini en Vialli. SOVJETUNIE: Dassajev; Demjanenko, Khidijatoelin, Koeznetsov en Bessonov; Rats, Jaremtsjoek, Jakovenko, Zavarov en Litovsjenko/ Passoelko; Protasov en Belanov. ZÜRICH (Rtr) - De wereldvoetbalfederatie (FIFA) heeft vrij dag met klem ontkend dat reeds nu toezeggingen zijn gedaan aan Frankrijk om de eindronde om het wereldkampioenschap van 1998 te organiseren. Presidentskandidaat Jacques Chirac had een dergelijk bericht donderdagavond gelanceerd tijdens een verkiezingsbijeen komst in Dijon. Volgens Guido Tognoni, de woordvoerder van de FIFA, kan er geen sprake van zijn dat voorzitter Havelange, zoals Chirac beweerde, Frankrijk zijn woord voor 1998 heeft gegevea „Het dagelijks bestuur van de FIFA beslist over dergelijke aangele genheden en het besluit zal zeker niet voor 1992 genomen wor den. Dit jaar maakt de FIFA een keuze uit de kandidaten voor 1994, Brazilië, Marokko en de Verenigde Staten". DEN HAAG (ANP) - De Japanse judoselectie, die in het vol gende weekeinde zal deelnemen aan de internationale wed strijden in Rüsselsheim (WD1), zal vier dagen samen trainen met de Nederlandse kernploegleden. Tot de Japanse groep, die van 21 tot en met 24 februari met de Nederlanders op de mat staat, behoren Shozu Fujii, Yoshimi Masaki, Hitoshi Saito, Na- oya Ogawa en Hitoshi Sugai. De Nederlandse judoploegen, die op 27 en 28 februari te Rüsselsheim rallen uitkomen, bestaan uit: dames: (tot 48 kg) Jessica Gal (Amstel veen) en Anita van der Pas (Oisterwijk); (52 kg) Veronique Akker mans (Heerenveen); (56 kg) Marjolein van Dommelen (Amstelveen) en Jenny Gal (Amstelveen); (61 kg) Gooitske Marsman (Amsterdam) en Chita Gross (Vlaardingen); (66 kg) Belinda Stoeltjes (Haarlem) en Chantal Han (Maassluis); (72 kg) Irene de Kok (Tilburg) en Marion van Dorssen (Sas van Gent); (boven 72 kg) Carla van Gameren (Hoog vliet) en Angelique Seriese (Hoogvliet); heren: (tot 60 kg) Guno Beren- stein (Spijkenisse); (65 kg) Laurens van As (Leiden); (78 kg) John Eb- bers (Nijmegen); (86 kg) Johan van Heest (Amsterdam); (95 kg) Theo Meijer (Amersfoort) en (boven 95 kg) Wil Wilhelm (Waalwijk). PARIJS (AFP) - De 38ste editie van Parijs-Nice zal beginnen met 153 renners, verdeeld over zeventien ploegen, waarbij amateurteams van Japan en Zwitserland, van negen man. Net als alle andere etappewedstrijden heeft Parijs-Nice ook dagen moeten inleveren. Na een koppeltijdrit op zondag over 5300 meter in Parijs vertrekken de renners maandag naar Vil- iefranche, waar dinsdag de officiële start wordt gegeven voor de wedstrijd over ruim duizend kilometer. In het schema zijn twee 'hoge' aankomsten voorzien, namelijk op de moeilijke Mont Faron bij Toulon en in de afsluitende klimtijdrit op zon dagmiddag van Nice naar de Col d'Eze. Het rlttenschema: 6 maart; Challenge Paris - Nice, koppeltijdrit over 5300 meter, 8 maart; Villefranche - Saint Etienne, 195 km, 9 maart: Saint Etienne - Valréas, 196 km, 10 maart: Salon - Toulon Mont Faron, 179 km, 11 maart: Toulon - Saint-Tropez, 171 km, 12 maart; Saint-Tro- pez - Mandelieu, 167 km, 13 maart: Mandelieu - Nice, 100 km en klim tijdrit Nice - Col d'Eze, 10 km. MILAAN (Rtr) - Na Michiel Schapers heeft ook Miloslav Mecir geen verweer kunnen vinden tegen het verwoestende spel van Milan Srejber. Met een overwinning van 6-4,3-6,7-6(7-5) op zijn landgenoot drong de boomlange (2.03 meter) Tsjechoslo waak door tot de halve finales van het met 500.000 dollar gedoteerde toernooi van Milaan. Hij zal daarin uitkomen tegen Jimmy Connors. De als tweede geplaatste Amerikaanse veteraan haalde een achterstand van 1-5 op en versloeg de vijftien jaar jongere Westduitser Carl Uwe Steeb met 7-5,6-3. Uitslagen kwartfinales: Srejber (Tsj) - Mecir (Tsj) 6-4,3- 6,7-6(7-5), Connors (Vst) - Steeb (Wdl) 7-5,6-3. LOREENT (ANP) - De volleyballers van Martinus verloren vrijdag de eerste wedstrijd in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen van de Sovjetrussische vertegenwoor diger CSKA Moskou met 0-3. Het betekende mogelijk wel de zwaarste nederlaag uit de clubgeschiedenis van Martinus. De setstanden in Lorient (Frankrijk) waren voor de Amsterdam mers ronduit blamerend: 3-15,0-15 en 7-15. De Italiaanse landskampioen Modena heeft zijn eerste wed strijd gewonnen. De Italianen versloegen CSKA Sofia met 3-0. De setstanden waren 15-6,15-11,15-8. EN STANDEN TENNIS Toernooi van Memi Uitslagen herenenkelspel: acht ste finales: Jim Grabb (VSt)-Ste- fan Edberg (Zwe) 6-4,6-4. ATLETIEK WK veldlopen militairen In Pa nama City UITSLAGEN Lange cross: 1. Rousseau (Bel) 12 km In 35.29,8, 2. Hellebuyck (Bel) 35.51, 3. Boutayeh (Mar) 36.10,4, 66. Godlieb (Ned) 39.13,8, 69. Koks (Ned) 39.15,9, 72. De Lange (Ned) $>.24. Korte cross: 1. Miccoli (Ita) 4500 m in 12.54,6, 2. Tjnstall (Fra) 12.55,6,3. Martins (Fra) 12.59,0,27. Assmann (Ned) 13.52,9,48. Schoo- nen (Ned) 14.23,3, 51. Van der Weele (Ned) 14.27,2, 60. Verbeek (Ned) 14.41,2. Dames: 1. Maama (Mar) 4500 m In 15.23,0, 2. Darami (Mar) 15.25,8, 3. Maraoul (Mar) 15.32,2. CALGARY (DPA) - Het internationale Olympische comité (IOC) heeft donderdag besloten, dat zijn leden geen dure geschenken meer mogen aanpakken van steden die probe ren in de toekomst een Olympiade binnen te halen. In Calgary dreigen de suites van de geachtigde afgevaardigden onbewoonbaar te worden door de vele cadeau's. IOC-woordvoer- ster Michelle Verdier zei donderdag in Calgary, dat in de toe komst alleen nog aardigheidjes als een stropdas aanvaardbaar zijn. Of de nieuwe bepaling veel zal uithalen is nog maar de vraag. De in Calgary aanwezige IOC-bonzen werden deze week al kostenloos naar Anchorage gevlogen om eens een kijkje te gaan nemen op de mogelijke plaats van handeling van de Winterspelen van 1994. Het IOC besloot verder nog, dat alle steden die zich kandidaat hebben gesteld voor de Olympische Winterspelen in 1994 - boze tongen beweren overigens al dat Sofia nog de enige serieuze kans hebber is - zich voor 15 september van dit jaar, wanneer het IOC zijn keus bepaalt, nog maar één keer grootscheeps mogen presen teren.

de Stem | 1988 | | pagina 13