Basilevitch valt Johan Cruyff aan |9?5| ykema veel serieuzer dan in het verleden rrrai RDEEL. 'Ik was tactisch sterk' SPORT UITSLAGEN Marco van Basten traint met Cruijff SPORTPRIJSVRAGEN iff STEM SPORT 2 DONDERDAG 18 FEBRUAR11988 ïSKsr" de krant. CALGARY - Zelf weet han Ykema het nu ook. Het zilver dat hij op de 500 meter, het ope ningsnummer van het schaatsprogramma tij dens de Olympische winterspelen van Calgary veroverde, kwam uit de hemel vallen. Typisch Ykema trouwens, die leeft volgens het princi pe: alles of niets. Schlemiel Ykema mogelijk ook op 1500 m Pilsje ANTON GEESINK: Topatleet meer voor Nederland waard dan uperdoctor' PESMAN, WINNAAR BRONS 5.000 METER IN 1960: IN HET VERLEDEN NIEUWSOVERZICHT Cooman zet zegereeks voort Lammertink wint in Arles Etappe-zege voor Rot Go'iz Eis tot schadevergoeding, tegen LendI Verlies voor Oranje-jeugd Gelijk spel voor Eng Ss t l EN STANDEN SKIËN VOETBAL WESTDUITSE LOTTO AS T19 rbank. ■ncle kwaliteit. Aan beide zijden let met witte kunststof. Dikte: I Afmeting: llang, 25 cm Pan 25.95 voor ARCELONA - De onder- andelingen tussen Johan ff en FC Barcelona ,,n plotseling bemoeilijkt aor de totaal onverwachte verschijning in de hoofd- van Catalonië van Mi- iel Basilevitch, de roem- jchte playboy, die tien jaar ,eieden de zakenbehartiger 'as van Bar?a-speler Jo- Bn Cruijff. jilevitch bezocht deze week mbvoorzitter Nunez met een koffer vol financiële documen ten die volgens hem uiterst be lastend zijn voor Johan Cruijff. Zoals bekend verzekert Cruijff al jaren dat zijn voormalige manager Basilevitch hem in zijn Barcelonese tijd praktisch heeft geruïneerd. „Cruijff is een oplichter en ik kan het be wijzen", aldus Basilevitch na zijn bezoek aan de voorzitter van de club. „Ik ben niet van plan om nog langer te accepteren dat Johan overal vertelt dat ik hem heb opgelicht", aldus Basilevitch. „Nunez weet dat ik in mijn koffer alle documenten heb over de affaires van Cruijff. Over de belastingen die hij niet wilde betalen en over de var kensfokkerij, die overigens nog steeds een briljante zaak is. Of ik van plan ben om deze papie ren te verkopen? Nee, absoluut niet. Ik verkoop mezelf niet zo als Johan Cruijff... Men be schuldigt mij ervan dat ik hem heb opgelicht. En dat ben ik beu. Ik overhandig al deze pa pieren aan mijn advocaten en dan zien we wel wat er verder gebeurt. Ik kan bewijzen dat Johan een oplichter is en dat' hij met een slecht geweten werkt. Wat hij goed had als voetballer, heeft hij aan bedor- venheid als mens. Ik ben niet van plan nog langer de vloer mat te zijn van meneer Cruijff. Ik heb ook een vrouw en kinde ren. Cruijff heeft mij in alles, tot in zijn vriendschap, opge licht. Het moet afgelopen zijn", verklaarde de woedende Basi levitch na zijn gesprek met Nu nez. Volgens de voormalige ma nager van Cruijff wilde Nunez de documenten hebben die licht kunnen werpen op de finan ciële relatie tussen de oud-spe ler en de club. Nunez heeft die informatie nodig voor het op stellen van het definitieve con tract met Cruijff als trainer van de ploeg. De eventuele komst van Cruijff brengt de laatste dagen een stroom van geruchten op gang over spelers die volgend jaar in het Barcelona-team kunnen spelen. Het dagblad El Periodico verzekert dat Barce- lona-vice-president Joan Gas- pert op verzoek van Cruijff probeert AC Milan-spits Marco van Basten om te ruilen voor de in Barcelona zwaar tegen vallende Britse aanvaller Gary Lineker. Van Basten is merk waardig genoeg al enkele da gen in Nederland aan het trai nen met.Johan Cruijff. Iten zijn verkrijgbaar in grijs ge- lef. Of in wit gelakt met/zonder |3 mm. Afme- Nu extra 15.95 voor Idvik. bliteit. Stevige kunststof handgre h zijn gezet en scherp geslepen. Ibladlengte:45 cm. 24.95 voor )uimstok. /ier-delig. Van palmhout. Lengte: 1 meter, /an 5.95 voor Luiderhout 69-70, peweg 16 A stuurwiel. Exclusieve Ttendbadge op achterzijde. Spatlappen vóór en achter. verlaagd is door toepassing van de behoeftnauweljjksextraargumen- Jnen. De Bluebird "B-end' wordt gele- in lichtblauw metallic of donker- |strekt 611 fcx, Patrol King Cab, Vanette, Urvan en Cabstar. iriaansen, Baljuw Velterswegl. tzen, Automobielbedrijf Moreti 'Kinderschoenen ontgroeid' In de roes van het succes vergat de 24-jarige Harlin- ger even hoe betrekkelijk het sprinten op de schaats kan zijn. Na een dag feesten keerde hij op aarde terug en begon aan de voorbereiding op de strijd op de duizend meter, die van daag in de overdekte Olym pic Oval zal plaatsvinden. „Het was een echte heksen ketel. Ik moest echt tegen mezelf zeggen: Jantje er komt nog meer. Niet hele maal uit je bol gaan". De Fries herpakte, zoals dat in wielertermen heet, zich. Na zijn tweede plaats op de kilo meter van de eerste dag tij dens het wereldkampioen schap sprint in West-Allis dicht hij zich kansen toe om vandaag de wereld nog een keer versteld te laten staan. Joekeema, zoals de speaker hem in de Olympische schaats-arena aankondigt, laadde de accu opnieuw op. „Ik ben een raar mannetje. Voor een feest hoef ik me niet te concentreren. Daar heb ik altijd wel zin in, maar voor een schaatswedstrijd moet ik toch met mezelf in het reine komen. Alles wat buiten de sport valt, kan ik van me af zetten. Dat kostte me de laat ste dagen sinds zondag nogal wat moeite. Daarom zocht ik soms de eenzaamheid op. Mijn coach Bleeker begrijpt dat gelukkig". De Fries, sinds twee jaar full-time-schaatser (daar voor verdiende hij 's zomers zijn brood als badmeester), typeert zichzelf als een schle miel. Als treffend voorbeeld haalt hij de brand in zijn huis van een paar jaar gele den aan. „Ik was er maanden mee bezig geweest om een oud huisje in het centrum van Harlingen op te knap pen. Op een dag wilde ik de verflaag in de bedstee, die ze ker honderd jaar oud was, afbranden. Met zo'n vlam was ik driftig bezig, toen de telefoon gig. Ik er naar toe, maar ik vergat de brander door Rob van Deursen uit de zetten. Tien minuten later stond de hele zaak in de fik. Binnen de de kortste ke ren de straat vol met mensen, die toekeken. Je kent dat wel. Op zulke momenten worden er allerlei grappen gemaakt. Iedereen lachte, behalve ik. Ik dacht gelijk, Ykema, jon gen, dit is weer net iets voor jou". De zilveren plak van de sprint staat in schril contrast met het feit dat Jan Ykema afgelopen zomer door de KNSB op advies van coach Henk Gemser in feite werd gedegradeerd van de kern ploeg naar het gewest Fries land. De trainer bleek niet tevreden over zijn toenma lige pupil. De terugkeer van de sprintkernploeg bete kende de redding van het grillig (dat wel) talent. Het probleem voor de krullebol was dat hij in de trainings- tijd hard ging, maar eenmaal voor een wedstrijd op het ijs te vaak zijn hoofd verloor. Zelf pepte hij zich op met: „Jan je kan het wel. Niks van aantrekken, gewoon door gaan". Het kan dus verkeren bin nen het schaatswereldje. Van zwart schaap tot absolute held. Op bezoek bij kroon prins Willem Alexander, een warme handdruk van staats secretaris Dees en omhelzin gen van de andere leden van de Nederlandse schaatsaf- vaardiging in Calgary. „Het mooiste vind ik nog dat het Nederlandse sprinten op de schaats weer meetelt. En dat Jan Ykema (rechts), stralend middelpunt van een Nederlands feestje na het veroveren van de zilveren medaille op de 500 meter, in gezelschap van prins Willem Alexander (links) en staatssecretaris Dick Dees. - fotoanp die kant van onze sport nu synoniem met Jan Ykema staat. Prachtig. Alleen moe ten de mensen niet vergeten dat ik door een diep dal heb moeten gaan. Vanaf het be gin van het seizoen heeft er bij mij enorme spanning op gestaan. Pas na de World Cup in Calgary begin decem ber kreeg ik als potentieel kandidaat een beetje zeker heid. Ach, aan de andere kant is dat misschien juist goed geweest. Kijk naar Geert Kuiper. Ik ken mezelf. Ik ben een flierefluiter. Na Sarajevo wilde ik revanche. Vandaar dat ik serieus aan het werk ben gegaan". De eerste beloning was er naar. De zesde plaats in de eindrangschikking van het WK sprint gaf al een kleine indicatie van de topvorm, de tweede plaats zondag op de Olympic Oval bevestigde dat. Vandaar dat Jan Ykema hoge verwachtingen koestert voor de kilometer van van daag. Meer en meer kreeg hij zichzelf onder controle. Van spring in het veld tot con stante, zo verliep het groei proces plotseling met ko meetachtige snelheid. „Dat heeft ook te maken met de andere rol die ik in de Van onze speciale verslaggever CALGARY - Jan Ykema, winnaar van de zilveren medaille op de 500 meter tijdens de Olympische Winterspelen van Cal gary, is formeel ingeschreven voor de 1500 meter van zaterdag in de Olympic Oval. Pas na de kilometer van vandaag zal worden besloten of de Harlinger zaterdag ook in actie zal ko men. Chef de mission Wim Cornells: „We wachten eerst dat resultaat af. We hebben Ykema ingeschreven, omdat dat vijf dagen van tevoren moet. We kunnen hem altijd nog terug trekken". ploeg heb gekregen. Er is een stel jongens bijgekomen. Zelf was ik, toen we nog bij de all-rounders zaten, zeven jaar lang de jongste. Nu in eens niet meer. Goed, Menno Boelsma is 27, de oudste. Ik 24, een na de oudste. Ik denk dat ik een voorbeeldfunctie binnen de sprintkernploeg heb. Hier niet zo, hier is het ieder voor zich. Maar dat ik die in de aanloop naar de Spelen had, stimuleerde me. Er werd en wordt naar me gekeken van: die jongen rijdt erg hard. Dat heb ik vroeger zelf ook meegmaakt. Ik keek naar de jongens die sneller waren, zoals Lieuwe de Boer en Sies Uilkema. En naar Hilbert van der Duim. Toen had ik soms een grote mond om me te handhaven. Dat is nu anders. Ik krijg meer waardering. Zo'n Maarten Noyens kijkt hoe ik schaats en neemt dan dingen van mij over. Dat streelt me. Ik kan het bijvoorbeeld niet meer maken on tijdens een trai ningskamp naar de kroeg te gaan en te blijven zitten als de rest het hotel weer op zoekt. Dat vind ik niet eerlijk meer. Als ik dan de volgende dag een wedstrijd win, zou dat een verkeerde invloed op de jongeren kunnen hebben. Dat ben ik me de laatste maanden een beetje bewust geworden en dat is het ver schil met Jan Ykema van vroeger". Tijdens de ontvangst van kroonprins Willem Alexan der vroeg Jan Ykema aan de Nederlandse troonopvolger een Mexicaans pilsje. Het werd er een van een Neder lands merk. Ondanks alles houdt Jan Ykema er van om soms nog eens lekker uit de slof te schieten. Wel weet hij inmiddels van zijn zilveren gouden greep dat dat nog slechts sporadisch kan. „In derdaad, er zijn belangrijker dingen. Toen ik op dat Olym pisch schavot stond, wist ik dat plotseling zeker. Ik kan niet altijd op kinderschoenen blij ven lopen. Van onze Wale verslaggever CALGARY - 'The Honoura- J'e' Dick Dees heeft dins- ®gavond de 'Sports and kade Promotion Award' ïan de ministeries van Eco-, tonische Zaken en Welzijn, Volksgezondheid en Cul- 'UUr uitgereikt aan Anton ^tesink. - primeur had plaats in het "eane House, een antieke kast modem Calgary. Het Deane nouse is gebouwd op de plaats, J'aar de pioniers van de mo- ®me cultuur in Canada zich Ragden om vervolgens de in- ,nen naar hun kommervolle hervaten te jagen. Anton Geesink is eveneens JlPlcnier. Pas nadat hij door "Voorzitter Juan Antonio aam: Anton Geesink met de 'Holland Sport and Trade Award', hem uitgereikt door staatssecretaris Dick Dees. - foto anp «ranch was gepromoveerd een hooggeplaatste notabel, arn in Nederland eindelijk s. erkenning los voor zijn /""gezantschap. Na jaren j v}S door wat Geesink voor ^"derlandse sport en handel 1 buitenstaander zou hen 'hotemetoten' noemen, allen die zich verzamelden in het Deane House om als ingeblikte harin gen de in het Engels gestelde speech van Dees aan te horen. De staatssecretaris van WVC vertelde dat de Nederlandse re gering het verband zag tussen sport en handel. „Zij openen grenzen en breken obstakels af, stimuleren de geest en verbrei den hun visie. Door de handen ineen te slaan, staan we in con tact met elkaar". Geesink was zichtbaar ont daan door de loftuitingen. Hij antwoordde gepast en diplo matiek. Dat hij zoveel steun kreeg als IOC-lid en dat hij zo gelukkig was met de onder scheiding. Hij dankte speciaal Klaas de Jong, hoofd voorlich ting van Economische Zaken, van wiens ministerie hij zo'n groot deel van het dagelijkse brood ontvangt. In de wandelgangen sprak Geesink hardere taal en krikte hij het imago van de Neder landse topsporter op. „Hier is het bewijs, dat nooit meer laat dunkend over een sportjongen of meisje gedacht kan worden. Wat zij voor het land beteke nen, kan door geen enkele su perdoctor verbeterd worden. Er is niemand die zo veel voor Ne derland kan doen als een topat leet". Geesink pleitte andermaal voor een nieuwe kandidaat stelling van Nederland voor de organisatie van de Olympische Spelen. „Elk jaar moet er een budgetje vrijgemaakt worden om daar aan te werken. Voor mijn part stellen we ons kandi daat voor de Spelen van 2004. Als je praat over ons nage slacht, maakt vijftien jaar niets uit". Dees overhandigde Geesink naast de enorme oorkonde ook een boek over Karei Appel. Ne derlands beroemdste nog le vende schilder verklaarde ooit: „Ik rotzooi maar wat aan". Geesink: „Ik vind Appel een geweldenaar. Jammer dat ik hem zo weinig spreek". HOLWIERDE/CAL- GARY - „De 1000 meter stond in mijn tijd nog niet op het programma van de Olympische Winterspelen. Die afstand is er volgens mij pas in 1976 in Inns bruck bijgekomen. Het lijkt me een moeilijk nummer, de kilometer, net te lang om vol te gaan. Je moet dus toch een beetje tactisch rijden. Ikzelf was daar sterk in, tactiek". „Tijdens de trainingsweek voorafgaande aan de Spelen van Squaw Valley liet ik de concurrentie behoorlijk schrikken. Bewust. Op de kunstijsbaan van Colorado Springs, die op bijna 2000 meter hoogte lag en ligt, voelde ik ineens dat ik een superdag had. In training schaatste ik toen de 5 kilome ter in 7.46.7. Iets boven het wereldrecord van Sjilkov, dat hij in Alma Ata vestigde. Later in Squaw Valley kreeg ik het verwijt dat ik toen te veel van mijn reserves had gevergd, maar dat was larie koek. Ik wist in Colorado he lemaal niet dat ik zo dichtbij het wereldrecord zat. Mijn door Rob van Deursen coach Klaas Schenk vertelde me dat pas twee rondjes voor het einde. Veel te laat na tuurlijk. Ik vloog rond en het kostte me bijna geen inspan ning. Als je in topvorm bent en dat was ik toen, herstel je snel. De concurrenten keken scheel van verbazing". Vol vertrouwen begon ik in Squaw Valley aan de 5 ki lometer. In het elfde paar reed ik tegen de Rus Victor Kositsjkin. Een pracht van een tegenstander dacht ik vooraf. Tijdens de race moest ik dat snel bijstellen, want op mijn sterkste punt, de tac tiek, nam hij mij in een wurggreep. Op een bepaald moment knalde hij zomaar veertien seconden bij mij weg. Ik kreeg een geweldige opdonder. Het was alsof ik in een raceauto zat met een lege benzinetank vlak voor de fi nish. Ik wist echt niet meer hoe ik het had. Dank zij mijn sterke eindsprint pakte ik toch nog brons. Dat deed me nog enigszins goed. Maar ik was naar Squaw Valley voor goud gegaan. Daarmee zou ik namelijk de eerste Nederlan der zijn die dat op de schaats bereikte. Begrijpelijk toch dat ik ondanks die bronzen plak behoorlijk de pest in had. Die Kositsjkin stal mijn gouden medaille door mijn strijdwijze over te nemen. Slim van hem, dat wel". „De zaak-Goeljajev en die 800 pillen hebben mij niet verrast. Ik wist in 1960 al dat er bij de Russen van alles ge beurde dat niet door de beu gel kon. En ik had daar de bewijzen voor. Jeen van de Berg heeft mij namelijk eens een foto uit Squaw Valley la ten zien, die hij van een ken nis kreeg, op die foto-kon je duidelijk zien dat die Ko sitsjkin een spuit kreeg vlak voor de wedstrijd. Toen kon dat nog, want er was geen dopingcontrole. Maar ik werd er wel misselijk van. Op zo'n manier winnen, dat vind ik de ergste misdaad in de sport die er bestaat". GENT - Nelli Cooman heeft haar zegereeks op de indoor-ba- nen voortgezet. In Gent won ze woensdagavond de 60 meter in de tijd van 7,23 seconden. Els Vader volgde op nauwelijks waarneembaar verschil in 7,25 seconden. De Canadese Angela Taylor-Issajenko werd vierde in 7,35. ARLES (AFP) - De ploeg van Cees Priem heeft woensdag zijn eerste wielersucces behaald. Jos Lammertink won in Arles de eerste etappe in de Ronde van de Middellandse Zee. In de eind sprint versloeg hij de Belg Eddy Planckaert en Theo Smit. Uitslag eerste etappe: 1. Lammertink Ned) 231 km in 3.06.05,2. Planc kaert (Bel), 3. Smit (Ned), 4. Lafillee (Fra), 5. Luyckx (Ned), 6. Colotti (Fra), 7. Schurer (Ned), 8. Sergeant (Bel), 9. Dierickx (Bel), 10. Illegems (Bel), 12. Hanegraaf (Ned), 13. Pieters (Ned), 15. Nijdam (Ned). COCENTAINIA (ANP) - Rc de kopman van de ploeg Jan Raas, heeft de eerste etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. De Westduitser bleef woensdag in de sprint bergop waarts de Ier Sean Kelly net voor. De etappe voerde van Altea naar Cocentainia over 173 kilome ter. Gölz maakte deel uit van een groep van 49 renners. De etappe was voor de karavaan een helletocht door de winterse omstandigheden. De Zwitser Machler behield de leiderstrui. Uitslag eerste etappe: 1. Gölz (WD1) 173 km in 5.23,34, 2. Kelly (Ier), 3. Gutierrez (Spa), 4. Philippeau (FRa), 5. Wellens (Bei), 6. Machler (Zwi), 7. Lammerts (Ned), 8. Iglesias (Spa), 9. Echave (Spa), 10. Van Brabant (Bel), 15. Hermans (Ned), 18. Suykerbuyk (Ned), 23. Maessen (Ned), 33. Poels (Ned), 34. Ducrot (Ned), 70. Nijboer (Ned) op 6.18,72. Wijnants, 96. Cornelisse (Ned) 10.35. Algemeen klassement: 1. Machler (Zwi) 5.31,58, 2. Blanco-Villar (Spa) op 0.06,3. Gorospe (Spa) z.t., 4. Da Silva (Por) 0.07, 5. Ackermann (Zwi) 0.08,6. Wellens (Bel) 0.09,7. Gölz (WD1) z.t„ 8. Suykerbuyk (Ned) 0.12,9. Ducrot (Ned) 0.13,10. Kelly (Ier) 0.15, 12. Maessen (Ned) 0.19,19. Her mans (Ned) 0.29, 29. Poels (Ned) 0.33, 33. Lammerts (Ned) 0.35, 69. Nij boer (Ned) 6.33,72. Wijnants 6.56,94. Cornelisse (Ned) 11.19. WASHINGTON (Rtr) - Ivan LendI moet zich tegenover de rechtbank gaan verantwoorden over zijn handel en wandel. Het tennis-managementhureau Pro Serv heeft een schadever goeding van zeven miljoen dollar (bijna veertien miljoen gul den) geëist van de Tsjechoslowaakse tennisser. LendI werd tot eind vorig jaar begeleid door Pro Serv. In de cember begon de nummer een van de wereldranglijst een eigen bureau. SOFIA (ANP) - Het Nederlands elftal voor spelers tot achttien jaar heeft woensdag in Sandanski de kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het Europese kampioenschap met 0-1 (0-1) van de Bulgaarse leeftijdsgenoten v« doren. TEL AVIV/AR-RIYAD (Rtr) - Het Engelse elftal heeft zijn voorbereiding op de eindronde van het Europese kampioen schap, waarin het met Nederland in dezelfde groep is inge deeld, geopend met een gelijk spel (0-0) tegen Israel. NK skilopen in Zwiesel UITSLAGEN Heren, 15 km: 1. Krouwel (Via nen) 51 minuten en 51 seconden. 2. Puijk (Baarn) 53.46,3. Hopmar (Balkbrug) 55.33. Dames, 5 km: 1. Ten Bosch (Rot terdam) 20.59, 2, Van de Bunt (Reeuwijk) 21.08,3. Van Schijndel (Utrecht) 21.31. Oefenduel in Zeist: Jong Oranje- MW 5-2 (1-1). Uitslag Bundesliga: Borussia Dortmund - VfL Bochum 1-2. De resultaten van de trekkingen voor de Westduitse midweeklotto zijn: trekking A: 6 - 11 - 13 - 17 - 35 - 38. Reservegetal: 33. Trekking B: 5 - 15 - 22 - 31 - 48 - 49. Reservegetal: 1. SPIEL 77 Winnende cijfers Spiel '77: 8 6 8 1 6 8 9. AMSTERDAM (ANP) - De al op 13 november aan de rechterenkel geopereerde international Marco van Bas ten werkte deze week zijn eerste, voorzichtige voetbal trainingen in Amsterdam af met Johan Cruijff. Vorig jaar stond die tandem nog aan de basis van het Europese succes van Ajax. „Cruijff is een ideale oefen partner en begeleider", is de mening van de behandelende fysiotherapeut Reinier van Dantzig uit Amsterdam, Van Basten, in Nederla i; geopereerd door de Zwitserse chirurg Marti en op 1 januari weer naar Italië vertrokken was voor enkele dagen in ons land. De 23-jarige aanvaller van AC Milan heeft de afgelo pen zes weken voornamelijk op apparaten getraind. Deze week heeft de overgang van de fit ness-ruimte naar het voetbal veld plaats gevonden. Cruijff en Van Basten heb ben bal-oefeningen en kleini partijtjes gedaan, waarbij vrienden voor aanvulling v i de teams zorgen. Na afloop van de veldtrainingen, die een uur tot drie kwartier duurden, meldde de international zich weer in de praktijk van Van Dantzig aan de Apollolaa voor controle. Volgens de fysiotherapeut heeft Van Basten nog een kleine twee maanden nodij weer inzetbaar te zijn in het elftal van AC Milan. „Dat is haalbaar", voorspelt de fysio therapeut, die ook een praktijk in Zwitserland heeft. Van Bas ten kwam de laatste weken voortdurend voor enkele d: naar het wintersportoord Thyon-2000 om het genezings proces aan de geopereerde on kel te bespoedigen Van Basten verbleef de rige winter, toen hij herstel van een ingreep aan de link; renkel, ook al in het Zwitserse ■oord, dat minder dan vier ur rijden van Milaan is verwij - derd. Uit die periode dafc 11 nauwe relatie tussen Van Dantzig en Van Basten. Na de operatie in Nederland, waarbij twee afgescheurde enkelban den, twee losgeraakte botjes en kalkvorming op de wreef wer den behandeld, kwam de Mila nese voetballer weer onder be handeling van Van Dantzig. „Ik ben begin januari mee- gevlogen met Van Basten naar Milaan. Mijn contacten met de begeleidende artsen van AC Milan, Tavana en Monti, zijn heel goed. Nederlandse fysio therapeuten hebben een goede naam in het buitenland. Wij zijn creatief. Ik ben me met Marco blijven bemoeien. Daarom is hij in deze beslis sende week ook naar Neder land teruggekomen. Dat kon, want Milan had wegens een wedstrijd van het nationale al enkele dagen vrijaf. Men staat er heel positief tegen over", aldus Van Dantzig. Van Basten zal zich moeten inspannen om nog de eind ronde van de Europese titel- s i West-Duitsland, van 10 tot 25 j uni, te halen. Eind mei gaat Oranje onder leiding van Michels in afzondering. Dan is Van Basten mogelijk net een maand etitie in Italië. De spits zelf wil weinig zeggen over de uueindelijke duur van zijn herstel. De Europese top scorer van 1986 herstelt in de ogen van fysiotherapeut' Van Dantzig en chirurg Marti voor spoedig. „Maar er zijn nog een helebi .4 hindernissen te nemen naar de definitieve terugkeer", remde Van Dantzig woensdag al te grote optimisten af. Van daag vliegt Marco van Basten weer naar Italië. I

de Stem | 1988 | | pagina 9