SPORT Drie Roemeense schaatsters teruggestuurd WIM CORNELIS WIL 'YYD-AANPAK' VOOR DE SPORT Grondige voorbereiding Zwitsers UITSLAGEN DRIST B Titelstrijd ierde klas )andstoten SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 2 WOENSDAG 17 FEBRUAR11988 Problemen bij schaatsers YS steeds groter CALGARY - Staatssecretaris Dick Dees van het ministerie van WVC dacht direct na aankomst in het olympische Calgary de chef de mission van de Nederlandse afvaardiging, Wim Cornelis tevre den te kunnen stellen. Verstek Politiek Topcoaches Huiverig Wojtinek verrast Jelle Nijdam ff STEM SPORT 3 MB jlveren plak Gregory Lede Machler wint proloog ronde Valencia Feyenoord aast op Rijkaard Tyson op bres voor mishandelde vrouwen Schapers nummer 32 van de wereld T48 Van onze speciale verslaggever CALGARY - Het dames- schaatsen bij de Olympi sche Spelen zal zich afspe len zonder Roemeense deel neemsters. De zeventienjarige Ileana Cle- testeanu, de eveneens zeven tienjarige Cerasela Hordobetiu en de achttienjarige Milaela Dascalu hebben met hun coach Adrian Ciobanu het Olympisch dorp van Calgary verlaten. Dat kwam maandag aan het licht, toen de Olympische orga nisatie contact opnam met ae Roemeense chef de mission over het betalen van de reke ning. De Roemeense rijdsters hadden op 9 februari hun in trek genomen in het dorp, maar waren zaterdag, de dag vóór de officiële opening, alweer ver dwenen. Om tien uur 's mor gens op het vliegtuig gezet met bestemming Boekarest. Een lid van het organisatie-comité had hen uitgeleide gedaan. De drie rijdsters waren inge schreven voor alle vijf schaats- afstanden, maar zouden op geen enkele afstand een rol van betekenis hebben gespeeld. Aangezien de Roemeense ploegleiding geen reden voor het vertrek aangaf, waren de speculaties legio. Zo zouden de Roemeense rijdsters discipli nair zijn gestraft. Angst voor de doping-controle zou een rol hebben gespeeld. Ze zouden po litiek asiel hebben aange vraagd. Van dat laatste is in elk geval niets bekend. 'Investeren en dan oogsten' Van onze speciale verslaggever CALGARY - De proble men in de Ameri kaanse schaats ploeg wor den steeds groter. Vol gens Nancy Swider, de 31- jarige schaatsster, heeft een groot gedeelte van de ploeg het vertrouwen in teamleider Mike Crowe opgezegd. „Hij zegt tegen iedereen wat degene die iets vraagt wil horen. Dan kan niet", aldus Swider. Volgens de rijdster heeft Brian Wanek een schrif telijke klacht ingediend tegen de door Crowe ge volgde selectie-methode. Kerry Leitch, de Cana dese coach van het kunst- rijden, heeft ernstige kri tiek geuit op de jurering. Ondanks een val van Oleg Makarov, die een paar vormt met Larisa Selez- neva, kreeg het Russische tweetal hoge waarderin gen. Leitch merkte daar over op: „Wanneer je iemand over het ijs ziet rollen en zo'n paar krijgt toch hoge cijfers, hoe kun je dat aan jouw pupillen verklaren? Ik hoop dat het zicht van de jury in het Saddledome beter is dan in de Corral, waar zondagavond werd gere den". Alle Westduitse medail lewinnaars tijdens de Winterspelen in Calgary zullen door de Westduitse voetbalbond worden uit genodigd voor een wed strijd van hun keuze tij dens het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap. Met een achterstand van 52 minuten op Olym pisch kampioen Alexei Prokoerorov beëindigde Arturo Kinch uit Costa Rica maandag als laatste de 30 kilometer langlauf. De 31-jarige Midden- Amerikaan had het eer der al eens, ook zonder succes, als Alpine-skiër geprobeerd. De Noorse schaatser Frode Rönning en de Ca nadees Gaetan Boucher zijn een weddenschap aangegaan met als inzet 1000 Amerikaanse dollars, ongeveer 1950 gulden. Wie na duizend meter van donderdag kan bogen op de beste klasseringen op zowel de 500 meter van af gelopen zondag en de ki lometer van morgen wordt de winnaar. Voor lopig staat Boucher met vier punten voor. Hij ein digde op de sprint als tiende, Rönning als veer tiende. De gouden medailles, die tijdens de vijftiende Olympische Winterspelen veroverd kunnen worden, hebben een waarde van ongeveer 700 gulden en zijn niet van puur goud. Mare Biver, de manager van de Zwitser Pirmin Zurbriggen, die maandag de afdaling voor heren op zijn naam schreef, gaat er echter van uit dat de gou den plak van zijn pupil tenminste een miljoen gulden zal opleveren. „Tot nu toe was zijn naam bij negentig procent van de inwoners van Europa be kend. Door deze overwin ning kent nu de hele we reld hem en dat moet veel geld kunnen opbrengen", aldus Biver. Vol trots meldde de WD-politicus uit het Westbrabantse Bavel dat hij het toch was geweest die 1,2 miljoen gulden vrijmaakte voor de topsport in Nederland. Cornelis, die tijdens de officiële presentatie van de Nederlandse olympische afvaardiging op Schiphol fel van leer trok tegen het beleid van Dees, raakte echter beslist niet onder de in druk. „Ach, het verhaal dat de staatssecretaris hier in Calgary afstak, dat kende ik toen op Schiphol ook al. Dus er is nog steeds niets nieuws onder de zon", vervolgde Cornelis het woordensteekspel tussen hem en de bewindsman. „Ik heb de noden van de topsporter in ons land het afgelopen jaar leren kennen. En die zijn groot, zo ontdekte ik. Dat Dees iets meer dan een miljoen beschikbaar heeft, zegt me niet zo veel. Dat is de bekende druppel op de gloeiende plaat. Daarom trek ik me dit aan. Ik zit op het ogenblik in de positie om kri tiek te kunnen leveren en die kans wil ik niet voorbij laten gaan". door Rob van Deursen Nederland door die zilveren medaille van Jan Ykema weer over heel de wereld. Dat telt toch ook. Ik denk wel dat Dees van goede wil is, dat het iets beter gaat Om nu te zeggen dat ik met zijn verhaal tevreden ben, nee beslist niet". De chirurg uit Utrecht verwijt de politiek in Nederland dat te veel wegen worden bewandeld. „Op gemeentelijk niveau wordt inderdaad veel geld in de sport gestoken. Maar dat gaat vooral om accommodaties. Voor de breedte van de sport dus. De landelijke overheid laat echter verstek gaan. En juist daar moet de topsporter terecht kunnen. Het zou zo moeten zijn dat tweehonderd topsporters in Nederland direct financiële steun krijgen van het rijk. En dan denk ik niet aan 1,2 mil joen, maar aan 40.000 gulden per jaar per man. Dat komt neer op acht miljoen. Een schijntje op de totale begroting van deze regering". De financiering van dat be drag moet volgens de NOC-of- ficial komen uit diverse potjes. „Niet alleen van WVC, waar sport onder hoort, dat kan ik wel begrijpen. Het ministerie van economische zaken zou ook een deel moeten bijdragen. Tenslotte gaat de naam van Wim Cornelis staat een opzet voor zoals in West-Duitsland met de Sport-Hilfe. Of in Frankrijk, waar topsporters vele franken krijgen toege stopt. „Het hoeft niet voor niets. Zodra een topsporter ge stopt is en hij of zij gaat dank zij de verworven naamsbe kendheid veel geld verdienen, dan zou een deel daarvan weer terug moeten vloeien naar de pot topsport. Zo werkt dat in de Nederlandse potitiek ook. Als iemand van de WD in een be paalde plaats tot burgemeester wordt benoemd, dan moet hij een bepaald percentage van zijn salaris in de partijkas stor ten. Op die manier kunnen de politieke partijen geld vrijma ken voor opleiding van kader. Zorgen voor opvolgers dus. Zo zie ik het plaatje voor de sport in Nederland ook. Eerst inves teren en daarna oogsten. In het huidige systeem gaat er te veel verloren. En dat is doodzonde". Tijdens zijn praatje in de Port of Holland bij Calgary, het on derkomen van de Nederlandse club in de staat Alberta, duidde staatssecretaris Dees aan dat Wim Cornelis: „In het huidige systeem gaat te veel verloren. En dat is doodzonde". - foto ap hij meer financiële ruimte schiep voor het aantrekken van topcoaches door sportbonden. Het bedrag van zes ton ver hoogde hij tot acht. Met de ex tra tweehonderdduizend gul den, waarmee honoraria van trainers tot maximaal zestig procent gesubsidieerd kunnen worden - met een maximum van 60.000 gulden per jaar per geval - hoopt met name de Ne derlandse Sport Federatie ruimte te kunnen vinden voor het aanblijven van Henk Gem- ser bij de KNSB. Op het ogen blik zijn er al tien coaches (on der wie Kaufman en Murphy) in Nederland die op deze wijze aan een sportbond werden ge koppeld. Met de extra twee ton kunnen daar drie en een halve arbeidsplaatsen aan worden toegevoegd. De KNSB is echter huiverig voor een trainer in full-time dienst. De in Calgary aanwe zige penningmeester van de schaatsbond Klaas IJf„Er zit ten vooral menselijke aspecten aan. Zodra wij iemand in vaste dienst nemen, moeten we, als het eventueel na een paar jaar misgaat, zorgdragen voor een verantwoord vervolg. Zeker voor Gemser geldt dat. Ab Kr ook, met wie we ook in on derhandeling zijn, is volgens mij een iets anders verhaal. Als hij bij ons in dienst treedt, weet hij de risico's. De banden met Gemser zijn de afgelopen vier jaar veel inniger geweest". Van onze speciale verslaggever CALGARY - Van alle landen die een rol spelen in het modieuze, soms nogal poenerige ski-we reldje beschikt Zwitser land over het ietsje meer, dat beslissend kan zijn voor succes. Een streepje meer talent, een betere planning en vooral meer financiële mogelijkheden. De Zwitserse trainersstaf met cheftrainer Karl Fresh- ner was veertien dagen voor het begin van de spelen al be zig met de inspectie van het traject van de afdaling op Mount Allan. Vier dagen eer der dan alle andere ploegen arriveerden de Zwitserse skiërs. Ze namen hun intrek in Kananaskis Village, waar twee jaar eerder voor 200.000 Zwitserse franken een royale villa was gehuurd op slechts twee kilometer afstand van de piste. Van alle deelnemers waren ze daardoor het snelst ter plekke, eerder zelfs dan de Canadese ploeg. Karl Freshner dirigeert de 'operatie goud' met de gene- raalsstaf in de hand. De 49- jarige in Oostenrijk geboren trainer geeft de volgende ka rakterschets van zichzelf: „Ik probeer altijd iets te doen waar de anderen niet aan denken. Maar ik druk mijn zin alleen door als ik zeker ben dat er iets uitkomt". Freshner verkeert in de gelukkige omstandigheid dat hij kan zeggen dat geld hem niet interesseert. Datzelfde gevoel zouden ook zijn be schermelingen moeten heb ben. „De skiërs hoeven zich niet belast te voelen door het feit dat firma's en sponsors ze goed betalen. Ze leveren Pirmin Zurbriggen (links) en Peter Muller, die Zwitserland respectievelijk goud en zilver op de afdaling bezorgden. fotoap de sportieve successen die commercieel gezien geld waard zijn". 'IJzeren Karl' is niet het type coach dat naast zijn mensen staat. De man die als bergbeklimmer een voorkeur heeft voor de noordwand van de Eiger, straalt autoriteit uit. Wederzijds respect is de basis voor zijn verstandhou ding met sportsterren als Pirmin Zubriggen en Peter Müller. Hij zorgt voor het materiaal, zij voor de presta ties. Dat materiaal is van opti male kwaliteit. De Oosten rijkse fabriek die de ski's le vert, stuurde vorig jaar drie specialisten naar Calgary om de eigenschappen van de kunstsneeuw te onderzoeken. Op speciaal voor deze onder grond ontwikkelde ski's gleed Zurbriggen begin ja nuari van dit jaar naar zijn tweede zege van het seizoen. De systematische aanpak van de Zwitsers dateert van jaren her. Al in 1972, toen Bernhard Russi de eerste Zwitserse Olympische kam pioen op de afdaling werd en zijn teamgenote Marie-Thé- rèse Nadig bij de afdaling en de reuzeslalom de grote favo riet Annemarie Moser-Pröll versloeg, was er die aandacht voor details. Als enig land maakten de Zwitsers gebruik van de onderzoeksresultaten van een Japanse professor. Op basis daarvan ontwikkel den zij een speciale was voor de vochtige sneeuw in het Japanse Sapporo. Door zijn afstandelijkheid is Freshner de juiste man de onderlinge rivaliteit tussen Zurbriggen en Müller in toom te houden. De twee sterren zijn geen vrienden van elkaar. Zurbriggen over Müller: „Wij zijn kameraden in hetzelfde team. Maar voor het overige gaan wij onze eigen weg. Hij is een profes sional en ik ben het ook". Müller over Zurbriggen: „Iedereen weet dat wij geen vrienden zijn. Sportief gezien zijn wij rivalen, maar daarom zijn we nog geen vij anden". Sinds Zurbriggens over tuigende zege in de Olympi sche afdaling wordt hij ook door Müller erkend als de 'nummer één' van de Zwit sers. Vier jaar geleden moest Zurbriggen in Sarajevo ge noegen nemen met een vierde plaats in de afdaling. In de reuzeslalom en slalom haalde hij de finish niet. Nu is hij fa voriet voor drie keer goud. „Doorslaggevend is de vreugde die ik eraan beleef", aldus Zurbriggen. „Als die er is, komt de explosie voor de topprestatie vanzelf". EN STANDEN VOETBAL Uitslagen tweede bekerronde Portugal: Aves - Benfica 0-2, Boavista - Estrela d'Amadora 1-0 (na verlenging), Felgueiras - Guimaraes 0-1, Paredes - Setu- bal 0-1, Braga - Vila Real 5-2, FC Porto - Estoril 0-0 (n.v.). Uitslagen herenenkelspel: eerste ronde: Jelen (WD1) - Cancelotti (Ita) 4-6, 6-3, 7-5, Steeb (WD1) - Mezzadri (Zwi) 6-4,6-2, Svensson (Zwe) - Smid (Tsj) 6-3,6-2. Uitslag Bundesliga: Werder Bre- men-Schalke '04 5-0. Vriendschappelijke w«„ Olympique Lyon - PSV 2-il 70. Durix 1-0 (strafschop) ui banel 1-1 (e.d.), 79. Prionl Scheidsrechter: Girard, schouwers: 6.630. toernooi in mJJ sponon Irol on.r* ker (WD1) - Forget (Fra) 6-i° NIEUWSOVERZICHT BEZIERS (Rtr) - De Fransman Bruno Wojtinek heeft gis! in de proloog van de Ronde van de Middelandse Zee de Nt. landse specialist op dit onderdeel, Jelle Nijdam, een nederi toegebracht. In Beziers was Wojtinek over de 2,5 kilometer iets sneller de 24-jarige renner uit de ploeg van Jan Raas. De Ausi Allan Peiper, die voor de formatie van Peter Post uil werd derde. Zijn ploeggenoot Erik Breukink eindigde vierde plaats. Uitslag: 1. Wojtinek (Fra) 2,5 km in 2 minuten en 53,44 dam (Ned) op 0,25 seconden, 3. Peiper (Aus) op 0,60,4. op 1,09, 5. E. van Hooydonck (Bel) op 1,15, 6. Vandenbroucke 1,41, 7. Solleveld (Ned) op 1,88, 8. Van Lancker (Bel) op 2,30,9. Coli (Fra) op 2,37,10. Mottet (Fra) op 2,47. [n onze tafeltennismedewerker „DELBURG - De eerste conj nieuwe competitieronde van dames tussen MZ en St.-Alc Zeeuws-Vlaamse formatie a ndeieren opgeleverd. In een nuit een voorsprong MZ te gekozen voor een gewijzigd, .aardoor Vivian Blanckaert sta a brak St-Aloysius danig op war O _i- tfïAAa.Knraco Anlrio 1 Grand Prix- Ultslagen herenenkelspcïT^ "sjfe-a^HcasMAusJ-F ^ttetoteMiddelburgseAnkie (Zwe) 6-3, 6-4, Casal - t>ionr»kaert dermate onder Ünan Blanckaert dermate onder stolesi (Ita) 6-3, 6-2, Tsjesr,,' jprde game volledig onderuit iveSr. Die klap dreunde door wende partij, want toen was de "Is al 7-0- Ook het duel tegen Ingr r had Vivian Blanckaert daarbi lieten leveren. Dat gebeurde noga 'dat de Zeeuwse-Vlaamse in de ruime 12-18-voorsprpng had broucke (Bell*^ 1- VALENCIA (Rtr) - De Zwitser Erich Machler heeft gistereni—. proloog van de Ronde van Valencia gewonnen. De renner*11 i_i„. de wielerploeg van Davide Boifava was op het trajekt vaal en weekeinae nun maoor- kilometer zes seconden sneller dan de Spanjaarden Ja tletiekkampioenschap at Blanco Villar en Julian Gorospe. Den Haag. Er was s Maarten Ducrot was de beste Nederlander. De renner uil i >n medaille voor ploeg van Jan Raas eindigde op de achtste plaats op mi KUw. Daarvoor zorgde twaalf seconden van de winnaar. i onze atletiekmedewerker EN HAAG - De B-junio- werkten in het afgelo- regory Lede van Mara- Uitslag: 1. Machler (Zwi) 6,5 km in 8 minuten en 14 seconden, 2. Bh ,nn nn het onderdeel hink- Villar en J. Gorospe (beiden Spa) op zes seconden, 4. Da Silva (Porti 10n Up. 0.07,5. Ackermann (Zwi) op 0.08,6. Wellens (Bel) en Gölz (WD1) opii apspnngen mei een 8. Ducrot (Ned) op 0.12, 9. Suykerbuyk (Ned) op 0.13,10. Kelly (Ier), ,mn2 van 13.34 meter. 0.14,11. Nijboer (Ned) op 0.15,12. Pino (Spa) en Bondie (Fra) op 0.18,1 Maassen (Ned) en Martin (Spa) op 0.19. p het onderdeel verspringen ndigde Lede net buiten de ledailles. Met een sprong van meter werd hij vierde. Mi- uel van Tongeren van Dy- amo bereikte de finale op de meter. In zijn serie liep hij tijd van 2.02.25. In de finale ird hij vijfde in 2.00.47. Zijn ibgenoot Niels Koole werd jfde op de 3000 meter in 9.38. Ook het Hulsterse RKHAV present in de residentie, in medailles voor de Hul- rse vereniging, maar wel clubrecord voor Peter leele op de 200 meter in 25.49, hem een vierde plaats in serie opleverde. Op de 400 Jeter liep hij een persoonlijk ecord met 55.85 en dat deed tijdens em op een derde plaats in zijn ROTTERDAM - Feyenoord lijkt de voornaamste kandi daat Frank Rijkaard tot het einde van het lopende seizoen binnen te halen als de Amster dammer geen speelvergunning krijgt van de Portugese voet balbond. Secretaris Fred Blankemeijer van Feyenoord verklaarde gis teren dat de door Sporting in gelijfde speler positief heeft gereageerd op het voorstel van de Rotterdamse club drie maanden op huurbasis naar de Kuip te komen. „We hebben Rijkaard al eer der gepolst over een contract op huurbasis. Hij voelde daar wel voor, maar op dat moment kwam de transfer naar Spor ting rond. Ik heb Rijkaard in zijn hotel gebeld en gevraagds hij er nog voor voelt de rest van het seizoen bij Feyenoord all maken. Hij reageerde positief op het aanbod. Over geld is nt niet gesproken. Dat komt aan de orde als hij inderdaad niet Portugal aan de slag kan. Dan zullen we met Sporting conl opnemen", zei Blankemeijer. Feyenoord is sterk geïnteresseerd in Rijkaard, omdat hetkos wat kost spelen in een van de Europacup-toernooien in het vol Gullit (links) duurloop, met naast «ene belanden. In totaal werd Bennie Wijnstekers. fotoi ij op deze afstand elfde. Susan an Acker werd tiende bij het erspringen met 5.05 meter. Op e 60 meter eindigde ze in haar jji' jerie als vierde in 8.34. In de alve finale reikte ze naar een pjfde plaats in 8.24, wat haar het totaalklassement een lestiende plaats opleverde. Da gend seizoen wil afdwingen. De Portugese voetbalbond beslist overigens gisteren het speelverbod voor Rijkaard niet op ti heffen. Sporting Lissabon zal vandaag beroep aantekenen. Bij Feyenoord trainde gisteren Ruud Gullit mee. Met de man nen van Rinus Israel kwam hij in actie in een duurloop inhe Kralingse Bos in Rotterdam. 'an onze bilj artmedewerker NEW YORK (AFP) - De Amerikaanse bokser Mike Tyson gas een fonds oprichten ter ondersteuning van mishandelde vro» wen. De wereldkampioen in het zwaargewicht en promotor Dn King verklaarden maandag dat zij hiervoor ieder een schen king hebben gedaan van 50.000 dollar (ongeveer 95.000 gulden). Tyson heeft het initatief genomen tot het steunfonds. Hij te»™ TAiucmirirM/onQT sloot hiertoe naar aanleiding van de mishandeling van de zes- ,,„,7 i j i j tienjarige Tawana Brawley. Deze kleurlinge werd vorig jaar iUHG - In de weekends november in New York verkracht en geslagen door een groep 'an 20 en 27 van zes blanke mannen. In haar huid hadden zij onder meer)! let kampioenschap vierde letters KKK (de afkorting van de racistische beweging Kt lasse bandstoten van het Klux Klan) gekerft. |istrict Zeeuwsch-Vlaande- en van de Koninklijke Ne- Noordkorea krijgt de tijd erïandse Biljart Bond ge- J ouden. Dan komen beide SEOUL (AFP) - De toekomstige president van Zuidkorea, tt> roepen finalisten in actie Tae-Woo, heeft dinsdag in een interview met het Japanse pers bureau Kyodo laten weten dat wat hem betreft Noordkores A is te gast in cafe De nog steeds kan inschrijven voor de Olympische Zomerspel» te St.-Jansteen en groep Volgens Roh, die op 25 februari wordt geïnstalleerd, kan hel ,713 at om de titel in café t buurland tot vlak voor de openingsceremonie op 17 septemlm Punt te Oostburg. kenbaar maken dat het alsnog zal deelnemen. ln cafe De Kroon laat de or- amserende vereniging De fennse Carambole de finalis- •n op 20, 21, 27 en 28 februari vanaf 13.00 uur in actie ?men. De slotpartij wordt in le lokaliteit op zondag 28 fe- teari omstreeks 17.00 uur ge peeld. In café 't Trefpunt begint het rganiserende OBV 20, 21 en 27 'bruari steeds om 13.00 uur. 'e vereniging houdt de titel- T1id op drie dagen en de slot- artij zaterdag 27 februari zal ■hstreeks 20.00 uur worden ge peeld. ,®e finalisten zijn: Groep A te ;-Jansteen: 1. J. Vermeirsch "fL/KOT'86) moyenne 1.45,2. W. "«mans (HBC'34) 1.60 (promotie), „5- Meulblok (OBV) 1.41, 4. L. Steense Carambole) 1.36, Wdfried de Winne (SBC) 1.33, 6. J»and junior (JBH) 1.37, 7. G. «Maro (KOT) j 317_ 8 j (Jemts 'QS yp PARIJS (ANP) - Door zijn goede prestaties bij het Grand Pri* tennistoernooi in Rotterdam, waar hij de halve finales bereik te, is Michiel Schapers op de dinsdag bekend gemaakt wereld ranglij st geklommen naar de 32ste positie. Dat is de hoogste klassering die de Rotterdammer in zijn prof loopbaan heeft bereikt. Eerder was hij gekomen tot de veertig ste positie. De stijging van Schapers zal waarschijnlijk no doorgaan, doordat hij maandag niet alleen de tweede ronde Ml het toernooi in Milaan bereikte, maar ook bonuspunten ver diende doordat hij een tegenstander (Sanchez) versloeg, die ho ger op de ranglijst staat dan hij (zeventiende plaats). Aan kop bleef Ivan Lendl. De Tsjechoslowaak gaat de Zwe den Mats Wilander en Stefan Edberg, winnaar van het toer nooi in Rotterdam, voor. De tweede finalist van zondag, Tsjechoslowaak Miloslav Mecir, klom naar de vijfde achter de Westduitser Boris Becker. MID-L0TT0 naar, die bruto f. 217.446,80 ont vangt; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f. 150.000,— ontvangt: derde prijs: 127 deelnemers, die elk f. 856,-- ontvangen; vierde prijs: 3.948 deelnemers, die elk f. 27,50 ontvangen; vijfde prijs: 53.791 deelnemers, die elk f. 5,~ ontvangen. uijierspel nr. öa (vaste pi'J"-: zes cijfers goed: 1 winnaar; cijfers goed: 4 deelnemers; m? cijfers goed; 15 deelnemers; cijfers goed: 209 deelnenjfl" twee cijfers goed: 2.085 deelt* mers. et kogelstoten met een af tand van 10.96 meter. r -ermaak) 1.23. B te Oostburg: 1. J. Da- H)(De Kroon) 1.44,2. R. Ballegeer "nf. OT'86) 1.42, 3. L. de Oude E™fordia) 1.340,4. W. Mortier (De C^kel) 1.349, 5. E. Dhondt (Hof ~®de) 1.55 (promotie), 6. J. Cru- (ABC Breskens) 1.45, 7. N. £f»ert (Hof van Eede) 1.43,8. N. ï®en (WBC) 1.37. ."«serves: E. Verschueren (De K*el) 1.312, J. Kayser (Den -ÏWW, Arend) 1.26, A. van Hal 1.22, J. Hoogstad (ABC) 1.32 Vermeulen (ABC) 1.38.

de Stem | 1988 | | pagina 8