00 DESTFM Beschuldigingen over bloeddoping Hij kan zich heel goed oncentreren' 'Hij kan denk ik ontzettend goed afzien' 'Het wordt een open strijd' Zurbriggen stevent af op tweede gouden medaille Q8P t Polen bedwingen Zweden Gfefi! T26 ARLSTAD OVER VISSER: 1ALGARY - „Leo Visser traint hard en is heel >erieus met zijn sport bezig. Visser heeft ook ple- ierin zijn sport. Dat is volgens mij erg belang- ijk. Een van zijn sterkste punten vind ik. Hij kan ach goed op een bepaalde race concentreren. Dat naakt hem voor de vijf kilometer hier in Calgary gevaarlijk". VISSER OVER KARLSTAD: CALGARY - „Geir Karlstad komt vreselijk sterk over. Hij kan vanaf de beginronde het gas er op houden. Karlstad zet vrijwel altijd regelmatige rondetijden neer. Zelf als hij stuk gaat, zal hij in zijn tussentijden nooit dat echte, grote verval hebben. Dan schiet hij op z'n hoogst een of anderhalve seconde omhoog. Technisch vind ik hem niet sterk, maar ik denk dat hij verschrikkelijk goed kan afzien. Dat lijkt me zijn grootste kracht". WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 Prog ramma TOMAS GUSTAFSON OVER VIJF KILOMETER: Motivatie Stabieler Meegenomen A 41 JONGE GEGARANDEERDE Hf! OCCASIONS STAAN IN ONZE IV/V SHOWROOM Verkoop en leasing van NIEUWE AUTO'S APK-keurlngsstatlon A A LPG-lnstallateur nÜHüASTBAAT 46 - MADE - TEL 01626-3380/5797/5016 Van onze speciale verslaggever CALGARY - De vrolijke winterspelen in Calgary werden op de derde dag gehuld in een wolk van geruchten over doping. De Canadese coach van de skilopers, Marty Hall, be schuldigde de succesvolle Sovjets van bloeddoping. De eerste twee langlaufnum- mers werden volkomen ge domineerd door de Sovjet unie. Op de tien kilometer dames wonnen Vida Vent- sene en Raisa Smetanina goud en zilver, op de dertig kilometer heren pakten Aleksei Prokoroerov en Vla dimir Smirnov de belang rijkste medailles. „Het is zo logisch al wat", stelde Hall. „Ik zal wel problemen krij gen om wat ik zeg, maar ik ben nu eenmaal de grootste schreeuwer van deze sport. De Sovjetunie heeft een groot potentieel aan skilopers. De trainingsfaciliteiten zijn enorm. Ze zullen altijd goed zijn, maar wat de Russen hier laten zien, is niet nor maal. Dit is niet zo maar een wedstrijdje, dit zijn de Olympische spelen met de besten uit alle landen. Van het dopingreglement deugt niets. Bloeddoping is verbo den. De internationale ski federatie noch het interna tionaal Olympisch comité weet hoe dit kwaad te bewij zen". Hall was de mening toege daan dat de FIS en het IOC veel meer aan dopingbestrij- ding zouden moeten doen dan nu het geval is. „Er wordt veel meer gedrogeerd dan de mensen zich realiseren. In 1983 werd besloten er hard tegen op te treden. We zijn nu vijf jaar verder en het kwaad woekert maar door". Bloeddoping bestaat al twintig jaar en was tot voor kort niet aantoonbaar. Te genwoordig schijnt het wel te bewijzen te zijn dat sportlie den vlak voor een topevene- ment speciaal gefilterd bloed in hun aderen krijgen, dat zij enkele maanden eerder tij dens een training op hoogte hebben afgegeven. Bloeddo ping is de grote frustratie van de medische commissie van het IOC. Voor de Winter spelen van Calgary begon nen, moest voorzitter Alex ander de Merode toegeven nog niet over een waterdicht controle-apparaat te be schikken. Volgens de Cana dees Hall was deze medede ling het sein voor het open maken van de kisten met het bloed, waar onder andere de skilopers uit de Sovjetunie van gingen vliegen. Zij zege vierden naar zijn mening in voor onmogelijk gehouden tijden. Het IOC reageerde dinsdag alleen via media-directeur Michèle Verdier op Halls uit spraken. „Ze zijn voor zijn verantwoording. Ik weet al leen dat het IOC pas over een of twee jaar bloeddoping kan opsporen". |ceir Karlstad: 'Visser kent de andere kant van het leve. jut kan een groot voordeel voor hem zijn'. - foto ben steffen lm onze speciale verslaggever Op totaal verschillende wijze bereidden Leo Visser en de Noor Geir Karlstad zich voor op hun eerste con frontatie tijdens de vijftiende Olympische Winterspe len in Calgary. Morgenochtend om elf uur plaatselijke tijd (zeven uur 's avonds in Nederland) beginnen beide kemphanen van het voorseizoen aan de vijf kilometer op de schaats. Leo Visser, die dit schaatsjaar zijn we reldrecord op die afstand aan de Noor kwijtraakte, lijkt de rust zelve. In de Canadese stad geniet hij met volle teugen van zijn eerste Spelen. „De opening in het McMahon-stadion van zaterdag vond ik een gewel dige gebeurtenis. Toen we met onze ploeg uit de tun nel kwamen, hoorde je het gejuich aanzwellen. Dat vond ik prachtig. De koude rillingen liepen over mijn rug. Niet omdat het flink vroor, maar van emoties. Voor de rest gaat het goed met me. Ik ben er klaar voor". De 22-jarige Haastrechter is het toonbeeld van zelfbeheersing. Met Geir Karlstad is het heel anders gesteld. In Calgary raast hij van plek naar plek met zijn schaatsen onder zijn armen. Zo liet hij de ex-top per Kai Arne Stensjhemmet in Lincoln Park Village, het onderkomen van de schrijvende pers, zijn ijzers slijpen. „Ik ben er niet gerust op. Vandaar dat ik ad vies vraag aan hen die het kunnen weten", aldus de Noor, die een paar weken de kluts kwijt raakte na de 'affaire Goeljajev'. „Dat heb ik inmiddels achter de rug. Een week geleden kwam Stein Krosby op Valle Hovim om te trainen. Ik heb hem gezegd dat ik hem nooit meer wilde zien, omdat hij mij bij die pillen-af- faire heeft betrokken. Toen stuurde onze coach Kris- tiansen hem weg. Dat deed me goed. Dat betekent dat hij vertrouwen in mij heeft en achter me staat". Een verhaal over Karlstad over Visser en Visser over Karlstad, opgetekend in Calgary door onze verslagge ver Rob van Deursen. Leo Visser: „Technisch vind ik Karlstad niet sterk". - foto de stem/ben steffen flij heeft op de Olympic Oval et voordeel dat er veel Neder- anders op de tribunes staan en itten. Daar put hij inspiratie «t. Kijk maar naar het we- eldkampioenschap van vorig ear in Heerenveen. Daar chaatste hij onder zware druk de 5000 meter een wereldre- ard. Menigeen zou er onder de ruk van zoveel toeschouwers at eigen land aan onderdoor aan Dat hij op de tien kilOme- inmiddels onder de grens an veertien minuten is gedo- zal hem niet zo veel uit- taken, denk ik. Het meest be- angrijke is dat je het juiste ge- met je schaatsen hebt. En 't je voelt dat alles perfect is. 'isser beschikt over een goede tatrole van zijn techniek. Dat 'gesprek raken met het ijs, at vind ik onzin. Ik hoor daar 'e' eens wat van van Noorse «rnalisten. Visser heeft in de aatste ronden altijd nog veel over. Ik krijg wel eens het idee dat hij nog nooit echt kapot heeft gezeten. Voor mij is dat gevoel heel belangrijk. Al zet ik een slechte tijd neer, ik moet van mezelf weten dat ik tot de uiterste grens ben gegaan in mijn lichaam". „De doorbraak van Leo Vis ser verbaasde me niet. Zeker nu ik hem een beetje beter ken. Hij schaatste nog niet zo veel in zijn leven. Ik geloof dat hij pas op zijn achttiende met deze sport begon. Visser kent de an dere kant van het leven. Dronk een biertje, rookte een sigaret. Dat kan voor hem een groot voordeel zijn. Hij staat er nog fris tegenover. Ik heb echt be wondering voor hem. Hij kreeg het ineens in zijn hoofd om Ne derlands kampioen schaatsen te worden. Nu hij dat diverse malen op afstanden en in Alk maar tijdens de meerkamp heeft bereikt, zegt dat veel over zijn karakter. Ik zelf ging een andere weg. In 1982 was ik al wereldkampioen bij de junio ren. Ondanks de jaren dat ik met deze sport bezig ben, houd ik er plezier in. Visser maakte grote sprongen voorwaarts. Dat is eigenlijk logisch. Als je op je achttiende met een sport begint en je hebt talent, ge beurt dat zo. Nu hij aan de top staat, zal dat moeilijker wor den. Vissers zwakke kanten ken ik niet zo goed. Dat is maar gelukkig voor hem. Anders zou ik daar onmiddellijk gebruik van maken. Ik geloof dat als hij hier in Calgary op het juiste moment een superdag kent, hij dicht in de buurt van het goud kan komen. Er zit veel kracht in zijn lijf en op Olympische Spelen moet je er uit halen wat er in zit. Tot op de bodem. Ik zou het liefst tegen hem rijden, nu we allebei in de eerste groep zitten voor de loting. Natuur lijk, er zijn meer concurrenten, zoals Tomas Gustafson, maar toch.In een race tegen een sterke tegenstander ben ik al tijd op m'n best. Leo Visser zou een ideaal mikpunt voor mij zijn. En ik geloof dat hij er ook zou over denkt". Van onze speciale verslaggever „Wat betreft techniek verschil len we nogal wat. Ik zit dieper. Ik probeer mijn schaatsen meer zijwaarts weg te zetten. Elke klap moet raak zijn. Karl stad draait ook goed in, maar hij staat rechter op z'n ijzers en op de een of andere manier zie ik altijd een hupje in zijn rij den. Het laatste stukje van zijn slag doet hij alleen met de punt en dan komt hij volgens mij met een sprongetje omhoog. Zijn bochten zijn wel goed, tmaar beslist niet beter dan die van mij". „Als mens is het een zeer vriendelijke jongen. Ik vind het rot voor hem dat hij zijdelings bij die anabolen-zaak betrok ken raakte. Toen ik hem in Da- vos tegenkwam, nadat ik tij dens de afstandskampioen- schappen in Heerenveen onder de veertien minuten op de tien kilometer was gedoken, wenste hij mij geluk. Hij zat op dat moment al zo lang in Zwitser land, dat het hem ontgaan was. Hij vloog me niet om m'n hals of zo. Er bleek vriendschap uit, maar het is niet zo dat hij er langs de baan een uitgebreide vertoning van ging maken. Hij weet dat ik daar niet zo van houd. Natuurlijk, zwakke pun ten heeft hij ook. Zijn techniek vooral. Dat heb ik al aangege ven. Voor de rest ken ik hem toch nog te weinig. We komen elkaar alleen maar op en rond de ijsbanen tegen. Of op een banket na een toernooi. Dan ontbreekt de tijd om met hem over andere dingen dan schaat sen te spreken. Dat vind ik wel eens jammer. Ik denk dat hij een boeiend mens is. Als ik woensdagavond rechtstreeks tegen hem moet rijden, weet ik precies hoe ik mijn race moet aanpakken. Ik ben er van over tuigd dat dat de enige juiste manier is. Maar om dat te ver tellen, lijkt me niet zo wijs. Dat kan ik beter voor mezelf hou den. Of ik van hem kan win nen? Natuurlijk. Ik zou hier niet zijn als ik daar niet in ge loofde. Die wereldrecords in december op de vijf en tien ki lometer in Calgary op deze baan hebben uiteraard indruk gemaakt. Maar sinds ik zelf on der de veertien minuten ben gedoken, weet ik dat de kloof niet onoverbrugbaar meer is. In december waren wij met an dere dingen bezig. Woensdag avond zal waarschijnlijk blij ken of de Noren of wij de juiste weg hebben bewandeld". Van onze speciale verslaggever NAKISKA - Pirmin Zurbriggen stevent recht op een tweede gouden Olympische plak af. De Zwitserse ko ning van de afdaling, die maandag zijn landgenoot Peter Müller aftroefde, was een dag later in zijn spe cialiteit als onderdeel van de combinatie wederom on genaakbaar. Zurbriggen nam het door 15.000 toeschouwers om zoomde traject van 2967 me ter op de Mount Allan bij Nakiska in de tijd s van 1.46,90. Daar kon niemand aan tippen. De Fransman Franck Piccard, die maan dag brons veroverde, is tweede met 1.47,38, slechts eenhonderdste van een se conde voor de Canadees Fe lix Belczyk. Müller, die zich maandag afgescheept voelde met zilver, was niet inge schreven voor de combina tie. Het moet wel heel vreemd lopen in de slalom als iemand Zurbriggen diens tweede gouden medaille nog zal ontnemen. De Oostenrij ker Hubert Strolz, specialist op de slalom, staat vijfde met een tijd van 1.48,51, te ver achter de Zwitser uit Saas-Almagell om hem nog te overtreffen. Een zilveren medaille zit er voor Strolz misschien nog wel in. Naast Müller ontbrak ook de Lu xemburger Mare Girardelli. Officieel wegens een blessu re, volgens de geruchten echter wegens een verschil van mening met de ski-fa brikant, die hem steunt. Zurbriggen toonde zich na afloop zeer ontspannen. „Ik voelde me vandaag veel vrijer dan gisteren. Nu had ik tenslotte al een gouden plak op zak. De druk was er af. Ik kon vrijuit gaan. In de eerste bocht naar links had ik even een probleempje. Toen sloeg even bij een bob bel mijn knie tegen mijn kin". Veel last had Zurbriggen daar niet van, getuige de su perrace, die hij aflegde. Insi ders weten te melden dat de Zwitser inmiddels de smaak te pakken heeft. Zijn honger naar Olympisch goud schijnt ook betrekking te hebben op de reuzeslalom en de Super-G. Uitslag afdaling voor de combi natie: 1. Zurbriggen (Zwi) 1.46,90,2. Piccard (Fra) 1.47,38,3. Belczyk (Can) 1.47,39, 4. Dürr (WD1) 1.48,30, 5. Strolz (Oos) 1.48,51, 6. Ple (Fra) 1.59,06,7. Zu- hentner (WD1) 1.49,16, 8. Was- meier (WD1) 1.49,32, 9. Eriksson (Zwe) 1.49,52, 10. Bell (GBr) 1.49,54, 11. Mader (Oos) 1.49,56, 12. Sbardellotto (Ita) 1.49,57, 13. Alphand (Fra) 1.49,60, 14. Cre- tier (Fra) 1.50,0, 15. .Gstrein (Oos) 1.50,20. Van onze speciale verslaggever CALGARY - In het Olympisch ijshockeytoernooi van Calgary blijven verrassingen aan de orde van de dag. Zo slaagde P.olen, promovendus naar de A-groep van het wereldkampioenschap, er dinsdag in wereldkampioen Zweden in een duel voor poule A een punt af te snoepen. De Scandinaviërs kwamen niet verder dan 1-1. Beide treffers vielen in de tweede periode. De Polen hadden al tegen Ca nada blijk gegeven van hun kwaliteiten. Ondanks de enorme steun van het publiek in Calgary kwamen de Cana dezen niet verder dan een over winning met de kleinst moge lijke cijfers (1-0). Het Tsjechoslowaakse ijshoc- keyteam kwam maandagavond in Calgary op wonderbaarlijke wijze uit de afgrond. Een vol komen verloren positie in zo wel de wedstrijd (0-3-achter- stand) tegen Verenigde Staten als in het Olympisch toernooi werd in de slotminuten omge bogen naar niet alleen een spraakmakende triomf maar ook naar een rechte lijn rich ting erepodium. POULE A ZWEDEN - pOLEN 1-1 (0-0,1-1,0- 0). 23.50 Eldebrink 1-0, 24.33 Mora- wiecki 1-1. Scheidsrechter: Ban- field (Can). Toeschouwers: 4.000. Strafminuten: Zweden en Polen 4. POULE B TSJECHOSLO WAKI JE - VER ENIGDE STATEN 7-5 (1-3, 2-1, 4- 1). 3.27 Millen 0-1, 4.44 Janney 0-2, 6.08 Bourbeau 0-3, 17.19 Rosol 1-3, 25.15 Snuggerud 1-4, 33.17 Stavj- nana 2-4, 35.01 Ruzicka 3-4, 44.03 Stavjana 4-4, 46.27 Fusco 4-5, 52.35 Pasek 5-5, 54.31 Liba 6-5, 59.51 Pa- sek 7-5. Scheidsrechter: Lind (Zwe). Toeschouwers: 19.000 (uit verkocht). Strafminuten: Tsjecho- slowakije: 10, Verenigde Staten: 8. WEST-DUITSLAND - NOORWE GEN 7-3 (2-0,3-1,2-2). 5.45 Franz lr 0,8.46 Truntschka 2-0,20.31 Stuiger 3-0, 26.24 Foyn 3-1, 27.11 Truntschka 4-1, 36.07 Holzmann 5- 1,49.54 Salsten 5-2,51.18 Brittig 6-2, 54.27 Kiessling 7-2, 56.34 Bergseng 7-3. Scheidsrechter: Koskinen (Fin). Toeschouwers: 4.000. Straf minuten: Noorwegen 18, West- Duitsland 26. SOVJETUNIE - OOSTENRIJK 8- 1 (3-1, 5-0, 0-0). 4.04. Kroetov 1-0, 5.58 Szybisty 1-1, 9.01 Kroetov 2-1, 14.25. Makarobv 3-1, 22.53 Komoe- tov 4-1, 26. Jasjin 5-1, 26.53 Ka- menski 6-1,27.08 Tsjernik 7-1,37.47. Kojevnikov 8-1. Scheidsrechter: Larue (VSt). Toeschouwers: 3000. Strafminuten: Sovjetunie: 12, Oos tenrijk: 8. STAND GROEP B Sovjetunie 2200413-1 W-Duitsland 22004 9-4 Ver. Staten 2101215-13 Tsjechosl. 21012 8-7 Oostenrijk Noorwegen 20020 7-18 20020 3-12 CALGARY - Het programma voor woensdag 17 februari, de vijfde dag van de Olympische Winterspelen in Calgary, is: KUNSTRIJDEN: 08.00 uur (16.00 uur Nederlandse tijd): Patinoire Bauer: heren, verplichte figuren. SKILOPEN: 10.00 uur (18.00): Canmore: dames, 5 km. RODELEN: 10.00 uur (18.00) Olympic Park: dames, eenzitters derde en vierde manche. SKI: 10.30 (18.30): Nakiska: heren, slalom combinatie. SCHAATSEN: 11.00 uur (19.00): Olympic Oval: heren, 5000 meter. SCHANSSPRINGEN: 13.30 uur (21.30): Olympic Park: landenwedstrijd 90 meter-schans. IJSHOCKEY: 14.00 (22.00): Coral: West-Duitsland - Oostenrijk; 14.15: (22.15) Saddledome: Tsjechoslowakije - Noorwegen; 18.15 (02.15): Saddle- dome: Sovjetunie - Verenigde Staten. ALGARY - Voor de vijf fometer, het tweede 'haatsnummer van de he- tijdens de vijfteinde 'lympische Winterspelen Calgary, die voor van- !ag in de Canadese stad op Programma staat, geldt °®as Gustafson, in Den bij het EK absoluut de ®rkste, als de grootste fa- Met voor het goud. Zeker wat hij vorige week in een 'Pining de twaalf-en-een- we ronden op de Olympic "al had voltooid in 6.50.1. dat met de vingers in de leus, jaar geleden nog schreef s Gustafson, die van- 'or"l zijn goud op de 5000 me- ;r,an vier jaar terug in Sara- :i'° verdedigt, zichzelf af voor 'opschaatsen. „Na het WK inzeil begonnen de proble- Mijn linkervoet liet het *eten, een spierbeknelling. "aijn hoofd had ik het ook Mlijk. Ik zag het plotseling aal niet meer zitten". "'reet daarna begon het in- jwtijdperk in het schaatsen, r 'as in Zweedse kranten de J®n van Heerenveen en «te toch een beetje in pa- k. Er werd zo gemakkelijk 3() neergezet, dat ik het gevoel kreeg dat iedereen bij mij van daan schaatste. Een tijd toch die mijlenver van mijn gedach- tenwereld aflag. Ik kon niet verwerken dat de ontwikkeling zo snel ging. Eerlijk gezegd verwachtte ik ook niet meer dat ik nog ooit een concurrent van die gasten zou kunnen worden. Dit is het einde, zei ik tegen mezelf". Tegelijkertijd echter ontdekte de Zweedse stayer uit Eskil- stuna bij zichzelf de drang om niet op te geven. Zeker nadat een langdurige blessure vorig seizoen opnieuw een streep door het verwachtings-patron had gehaald. „Ineens besefte ik dat die indoortijden juist een goede motivatie vormden om me nog een keer op te laden voor de Olympische Winter spelen. Begin december vorig jaar tijdens de World Cup wedstrijden hier in ditzelfde Calgary werd het me duidelijk door Rob van Deursen dat ik weer aan de winnende hand was. Op de weg terug naar boven. Ik begon mijn ach terstand plotseling in te lopen. Ik kreeg weer vertrouwen. Na tuurlijk wist ik ook dat de weg naar de Spelen nog lang was, maar dan krijg je zo'n opsteker in Den Haag. Prachtig was dat". Tijdens het EK zegevierde Tomas Gustafson op alle vier de afstanden. Vooral zijn winst op de sprint verraste vriend en vijand, en niet in het minst hem zelf. Het verhaal van zijn zelf gekozen ontberingen in de wouden buiten zijn woonplaats Eskilstuna mogen na het Euro pees treffen in de residentie be kend zijn. Via afzondering ging Gustafson op zoek naar zich zelf. Soms weken achtereen stoeide hij met rotsblokken als een Zweedse uitgave van Ram- bo. In Den Haag genoot Gus tafson vooral van het op een buitenbaan schaatsen. In Cal gary zit er een dak boven de ijspiste. Voor de Zweed, zo lijkt het, geen voordeel. „Nou dat valt wel mee. Eerst had ik echt een hekel aan het indoorschaatsen. Ik vind het fijn als je de weersomstandig heden kunt voelen. Maar in door valt me niet tegen. Mijn techniek is stabieler geworden. Ik heb geen moeite meer met de grotere snelheid op het ijs. Op dit moment voel ik me als nooit tevoren. Beter dan in Sarajevo voor de vijf kilometer van vier jaar geleden. Als atleet ben ik in topvorm. Ik ben niet ner veus, heb zelfvertrouwen en - dat is het belangrijkste nog voor mij - neem alles zoals het komt". De Olympische Winterspelen van Calgary betekenen voor Tomas Gustafson een begin en een einde. Een begin, omdat hij terugkeerde aan de internatio nale top, en een einde, omdat hij het na dit seizoen meer dan waarschijnlijk voor gezien houdt. Een seizoen, dat vor hem aanmerkelijk plezieriger is dan de voorgaande. Ook al van wege de publiciteit. „De Zweedse media hebben weer belangstelling voor mij. Dat stimuleert me. Ze waren in Da- vos, in Butte, het kon niet op. Ik schaats weliswaar nog steeds voor mijn eigen plezier, maar een beetje erkenning zoek ik toch ook. In Zweden zijn ijs hockey en tennis de belangrijk ste sporten. Daar gaat alle aan dacht naar toe. Alleen in een Olympisch seizoen tel ik mee". Tomas Gustafson: „De Zweedse media hebben weer be langstelling voor me. Dat stimuleert me".- foto de stem/ben steffen Het goud van Sarajevo be zorgde Gustafson geen grote rijkdom. „Ik heb er niet zo veel aan overgehouden. Mijn spon sors hebben er voor gezorgd dat ik in die vier jaar tot nu toe kon leven. Dat is ook het enige wat ik wil. Ik hoef niet zo nodig een dure stereotoren of een snelle auto. Ik leef goedkoop". Voor de vijf kilometer van vandaag stelt Tomas Gustaf son zich qua verwachtingen voorzichtig op. Natuurlijk weet hij dat Geir Karlstad en Leo Visser eveneens een aardig stukje kunnen schaatsen. „Die twee hebben rekening met mij te houden", klinkt het koel. Het feit dat de Zweed door de re sultaten van het WK in Hee renveen van vorig seizoen in de tweede groep werd ingedeeld en dus zeker na de voornaam ste concurrenten in acite zal komen, noemt hij meegenomen. „Ach, mijn grootste doel was om terug te komen. Om de mannen weer strijd te kunnen leveren. Het heroveren van een gouden medaille was voor dit seizoen niet mijn echte uit gangspunt. Nu ik voor de vijf kilometer van Calgary sta, weet ik alleen dat Karlstad en Visser te verslaan zijn. Het wordt een open strijd. En daarin heb ik een kans. Meer niet".

de Stem | 1988 | | pagina 7