KAST te- TOEKOMSTIG MEDISCH EN SOCIAAL CENTRUM IN HULST Geen voorstander van particuliere thuiszorg Vlashistorie grensstreek te boek gesteld k George g Sponselee z; Omzien naar gisteren Het zottenfeest zit er weer op PLAATSELIJK NIEUWS Jeugdsoos in 5t Jansteen '22 jaar hosse met de vosse' pfiSTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 17 FEBRUAR11988 T22 t ze zeggen iet. Geef ze :n te komen. Z.o komt een elkaar ook dat? erproblemen :ving: 01808 Utrecht. Je t i j J. HULST - De zorgverle ners die gaan samen werken in het toekom stig medisch en sociaal centrum in Hulst heb ben liever niet dat ook patiënten een kijkje in de keuken komen ne men. Ambulances Openbaar vervoer Blok beton Kettingkast HOOGTEPUNT CARNAVAL IN KLOOSTERZANDE Hulst Sint-Jansteen Clinge Axel Nieuw-Namen Hulst Koewacht Kloosterzande PATIËNTENVERENIGING SAMEN BETER: Achterlopen HULST MAAKT THEMA VOOR 1989 AL BEKEND ting Ideële Reclame. S|R? Van onze verslaggever HEIKANT - De geschiede- jus van de vlasnijverheid in gint-Jansteen en Koewacht verschijnt binnenkort in tx)ekvonn.Het gaat om een overdruk van een scriptie joor geschiedenisstudent Eric Baart uit Nijmegen. dot boekwerk wordt op 11 maart gepresenteerd door René Martinet uit Heikant, tijdens een vlasdag te Sint-Jansteen. Martinet behoort al jarenlang tot de grootste deskundigen op het gebied van de vlasindustrie in de streek. Het boekwerk, dat honderd pagina's telt, is dan ook voor een belangrijk deel tot stand gekomen met behulp van zijn adviezen en archiefmateriaal. Het is de eerste keer dat de ge schiedenis van 'de vlasstreek' van Nederland op schrift is ge steld. Auteur Eric Baart heeft zijn wortels in de omgeving van Sint-Jansteen. Immers, zijn ouders en grootouders kwamen er oorspronkelijk vandaan. Aanvankelijk was het werk louter bedoeld als studeerscrip- tie, maar Heikantenaar Marti net vond het zo aardig dat hij het in boekvorm wil uitgeven. Het is dan ook via hem te be stellen. Het boek kost bij voor inschrijving een tientje en daarvoor wordt het meteen ook thuisbezorgd. Voor belangstellenden ligt een exemplaar bij hem thuis, in de Julianastraat 96 a, ter inza ge. Het boek behandelt ter in leiding de teelt en verwerking van vlas om vervolgens in te gaan op de verschillende histo rische periodes. Het verhaal eindigt in 1965. Daarvoor is bewust gekozen, omdat het vanaf die tijd ge beurd was met de kleinschalige vlasbedrijven en er een over gang plaats vond naar een grootschaliger industriële vlas teelt en verwerking. Geen inspraak voor patiënten yan onze verslaggever Dat blijkt uit de definitieve versie van de 'intentie verklaring tot samenwer- g', die de betrokken in stellingen eind deze maand moeten ondertekenen. De patiënten werden trouwens sl in een vroeg stadium buiten gewipt. In de eerste versie van de overeenkomst stond bij de algemene uitgangspunten nog Ie lezen dat de patiëntenparti- cipatie in het medisch en so- 1 centrum zou worden be- lerd. Die passage was in de tweede en derde versie al ge schrapt en is nu ook in de defi nitieve versie van de intentie verklaring niet meer terug te vinden. De totstandkoming van een medisch en sociaal centrum in Hulst is de basis om na de slui ting van het ziekenhuis de lorgverlening in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen een nieuwe opzet te geven. Daar voor is het nodig dat de zorg verleners in het Land van Hulst uitdrukkelijk met elkaar wiHen samenwerken. De zorg- verlenende instellingen in de regio hebben al laten weten dat ie wil er is, maar om bijvoor beeld ook het ministerie daar van te overtuigen moet die 'wil' wel zwart op wit staan. Van- te dat alle instellingen en huisartsen wordt gevraagd de intentieverklaring te onderte kenen inde verklaring formuleren de deelnemers een aantal geza menlijke uitgangspunten, zoals het opnieuw vorm geven van ie EHBO en de opvang van atute problematiek. Wat de toekomstige buitenpolikliniek betreft spreekt de verklaring rich onder meer uit voor de mogelijkheid van dagverple- Pg. Bovendien vindt men dat bij het medisch centrum twee am bulances gestationeerd moeten 'orden en wil men zich inzet ten voor verbetering van het openbaar vervoer naar het zie kenhuis in Terneuzen. k laatste twee zaken hebben mmiddels ook grote nadruk ge- ;en in het pas verschenen splan voor Nieuw-Namen. Juist daar maakt men zich e zorgen over de toekomst. iers, het openbaar vervoer niet optimaal en de afstand Terneuzen is beduidend Poter dan bijvoorbeeld vanuit kern Hulst. De stationering van twee ®ibulances, zo meent men in w-Namen, kan een be- „rijke bijdrage leveren aan bekorting van de afstand in levensbedreigende situaties. J1® onze correspondente SINT-JANSTEEN - In het toeenschapscentrum De Wwandte te Sint-Jansteen Wordt vrijdag de negende :e'Jgdsoos gehouden. VITOOR-OOM-zaliger had er ook zo een, maar dan met één pin. Alles te zamen een mooi stuk, maar ze kon het toch niet halen bij de fiets van de Scherpen de Block: geen drager en kettingkast; bo ven het voorwiel maar een goed half spatbordje, een pracht van een carbidlan- taarn en uiteraard geen speetlap. Aan de buis, onder het zadel en driehoekig gereedschap stasje, precies een pistooltas. En dan het zadel zelf: 'n Lep- per als we het wel hebben en zo hard als een kantsteen. Vanachter twee oneindig grote en zware gedraaide ve ren en van voor ook een, een soort slagijzer leek het wel. Je zou er tegenwoordig als man- nemens niet meer op durven, bang voor ongelukken. Aan dit alles moesten we denken toe we in Piet van Langeveld's Kind Achter de Hont navolgende passage la zen: „Ik hadeen zwak voor hem en wel om de ma nier waarop hij op zijn fiete stapte. Hij gebruikte daar voor de aan weerszijden op de achteras geschroefde 'pin netjes' als opstapjes. De meeste herenfietsen waren met één pinnetje uitgerust, maar mijn oom had er twee. Mijn oom stelde zich dan achter zijn fiets op, met het achterwiel zover tussen zijn benen, dat hij voorovergebo gen met beide handen het stuur stevig kon vastgrijpen. In die starthouding zette hij zijn linker voet op het linker pinnetje en bracht dan de fiets in beweging door zich met enkele krachtige stoten van het rechter been op de grond af te zetten. Zodra hij voldoende snelheid had, kwam voor mij het grote mo ment. In een vloeiende bewe gingvoor hij zich rustig op het fietszadel liet neerko menDe meeste oudere mannen beklommen zo hun stalen ros." Zo deed Vitoor-oom het ook en hij niet alleen zoals Van Langevelde ook al zegt. We De onvolschrokken wielrijders Meester Neve len Edemon de Nijs. foto eric ossewaarde zijn net oud genoeg om ver schillende mannen te herin neren die zo hun fietstocht begonnen. We zijn ook net oud genoeg om zelf het fietsen nog echt geleerd te hebben. Tegenwoordig lijkt het wel of kleinjongers met een fiets aan hun kont geboren worden: ze kruipen erop, krijgen een duw en weg zijn ze. Men zegt dat dat komt omdat ze hun evenwichtsgevoel al vroeg en goed ontwikkelen op driewie ler en step. Wij niet! Hoe oud waren wij? Zes, zeven acht jaar? Je klom op een fiets met het gevoel of je een buitenlandse reis begon en met de gratie van een zak meel viel je er dan prompt aan de andere kant af. Zo hebben we onder de oorlog Russische soldaten (in Duitse legerdienst) hier ook zien le ren fietsen. Zij gingen allesbehalve weinig voorzichtig met zich zelf om en eigenlijk was het komisch te zien hoe ze keer op keer, volkomen onverstoor baar, als een blok beton in de macadam stuikten. Dat ze bij de Duitsers hoor den, maakte dat zien sukke len misschien wel extra aan trekkelijk. Hoe dan ook, het volkomen nieuwe van het fietsen ging hun kennelijk boven het voelen van pijn. Het is duidelijk dat niet iedere volwassene die zich de fietskunst eigen wilde maken, prijs stelde op al die parrels en er ontstonden dan ook rij scholen voor fietsers. We heb ben daar eens ergens een af beelding van gezien, maar die konden we helaas niet meer terugvinden. Middelburg moet het geweest zijn of Ter neuzen, in ieder geval niet op het Overste Veer of op Kam pen. De uitdrukking dat je het op een oude fiets moet le ren, is overigens niet uit deze rijscholen afkomstig denken we, want de betekenis is heel anders. Niet alleen beginnen was een kunst, ook stoppen eiste veel vaardigheid. Van Langevelde vertelt daarover dat zijn moeder tijdens haar rijlessen een noodstop moest maken in een doornenherg. Waren ze echter eenmaal de kunst machtig, dan sprongen vooral vrouwen bijzonder elegant van hun fiets af: het gatje van het zadel, met een vloeiende beweging het rechter bee- n..afijn zo iedere vrouw dat doet tegenwoordig. Toen nog niet, Marie de Wupper bijvoorbeeld -ze dankte haar bijnaam daar zonder twijfel aan- die liet zich van het zadel slieren, het linker been licht gebogen op de trapper het rechter schuin vooruit gestrekt, tot op de grond. Schoksgewijs kwam ze dan tot staan, de fiets nog al tijd tussen de benen. Daarna steeg ze af, want dat was meer dan gewoon afstappen. Op haar zadel had ze altijd een keurig gehaakt wit over- trekje dat wekelijks mee de was inging. Dat is lange tijd mode geweest zo'n overtrekje, maar dat zie je ook niet meer. De veerklemmen voor rond de broekspijpen van mannen om tussen-de-ketting-gera- ken te voorkomen, raakten overbodig door de komst van de kettingkast. De mannen op de foto had den hun eigen oplossing. Een geëigende vraag -door spotkloten natuurlijk- aan de drager van zo'n broek was: Staat er water in de kelder? Of: Moet je om mossels omdat je je broek al opgestroopt hebt? Wat kortzichtig uiter aard, maar wel typerend voor bepaalde dorpen en vooral dorpstypen. Alles tezamen bleef ons na deze beschouwing over de fietsende mens één probleem over: waar halen we een goede foto van zo'n oude fiets? Ed Steijns hielp ons uit de brand: in zijn verzameling van alles en nog wat zit een oude, vergeelde afbeelding van twee prachtige fietsen en twee al even onverschrokken wielrijders. Links meester Neve en rechts Edemon de Nijs. De linker fiets compleet met 'pi stooltas'. Later werd dat tasje achter onder het zadel aange bracht en ook dat zie je al niet meer. Erik Ossewaarde maakte van die prent een bruikbare krantefoto. Nu we het toch over foto's hebben: „Dat is geen kunst," sprak ons een oplettende lezer aan. „Je zegt (Grasduinen van 4 februari) dat er in Hulst al meikevers gesignaleerd zijn en je plaatste er een foto uit het archief bij. Zo kan ik het ook!" Zo is het inderdaad geen kunst, daar heeft hij ge lijk in, maar de foto was wel degelijk heet van de naald ge maakt dor Erik Ossewaarde van de drie gevonden kevers. Bedankt in ieder geval voor de reactie. van 12 tot 16 jaar kan dan weer naar hartelust 'ermaken met allerlei spelen, 'evens is er een tafelbiljart. Ook al is carnaval dan twee ~6en voorbij, de jeugdsoos zal "bij het discodansen nog aan- "Bt aan besteden. Iedereen zijn of haar kostuum nog uit de kast wil halen, kan deze avond nog doea Ook speciale uitdossing is overigens welkom. Op de t carnavaleske verschij- ;;n.% een prijs te wachten. jeugdsoos duurt van 19.00 uur. Van onze verslaggever HULST - Het carnaval zit er op. In Oost Zeeuwsch- Vlaanderen bleek het tradi tionele hoogtepunt op de laatste dag ook nu weer de grote carnavalsoptocht in Kloosterzande. Niet alleen een record aantal wagens trok daar door de stra ten, maar langs de route stond een dik pak mensen. Het weer viel nog niet tegen. Af en toe prikte een aangenaam zonnetje door het wolkendek. Tijdens de optocht werden weer heel wat actuele zaken op carnavaleske wijze aangesne den. Zoals het voortvarend promotiebeleid van burge meester A. Kessen in Hontenis- se. Met name de wagenbouwers van Walsoorden blijken daar blij mee. Hun praalwagen nam het promotiebeleid dan ook ste vig op de korrel. Een en ander werd kracht bij gezet door de nodige strooipamfletten. De stoet bestond in totaal uit 35 grote carnavalswagens, waaronder de vier prinsenwa gens uit de kernen van de ge meente Hontenisse, ontzettend veel loopgroepen en individuë- len en een groot aantal muziek gezelschappen. Na afloop van de optocht vond de prijsuitrei king door prins Freek I plaats in zaal Van Leuvea Bij de binnenwagens was het ook dit jaar weer eens gelukt voor de bouwploeg van de disco Love om met 'Vaders dweilor kest' de eerste prijs te behalen. Deze werd met slechts enkele punten verschil gevolgd door de wagen 'Vjèren-Bjèren' van de Reizende Man op de tweede plaats en met de familie Ver- vaet op de derde plaats. Winnaar bij de buitenwa gens was 'Een glas vol leut' van de Polderjongens, gevolgd door 'Afzakkers' uit Vogelwaarde en 'Klojo's' uit Terhole. Bij de groepen van zes en meer perso nen waren de eerste drie: 'Or gelman', 'Piraten' en 'Dikke Troelen'. Bij de groepen van drie tot en met vijf personen was nummer een 'D'Oudjes van de leut', nummer twee 'Drie Musketiers' en nummer drie 'Fotograaf'. Bij de duo's waren de eerste drie: 'Clowns op fietsen', 'In de aap gelogeerd' en 'Lopende clowns'. Bij de enkelingen ging Tafeltje-dek-je' met de eerste prijs strijken, de tweede prijs was voor 'De Nar' en de derde prijs voor 'De Ridder'. Ook gisteravond bleek Kloosterzande nog een onweer staanbare aantrekkingskracht uit te oefenen op de carnavals vierders. Dat was goed te mer ken in de overige plaatsen, waar het aanmerkelijk minder druk was dan de voorbije da gen. Hulst had gistermiddag de in middels in de verre omtrek be kende boerenbruiloft. De stoet van ouder boerenwagens en lieden in klederdracht trok echter minder kijkers van vo rige uitgaven. De jongste Vos sen sloten het carnaval af met een lampionnenoptocht. Ver volgens raapten de oudere Vos sen hun restje energie bijeen voor de laatste kroegentocht. Veel actie was er gisteren in Sint-Jansteen tijdens een spe- len-middag. De deelnemers be twistten elkaar de hoogste eer bij zaken als ringsteken, pie ken, sjoelen en een aardappel loop. De hongerige magen wer den gestild tijdens een boeren- maaltijd, waarna de Steense Ratten weer genoeg energie hadden om de laatste kroegen tocht te volbrengen. Prins Jacques I besloot zijn eerste zittingsperiode met een huldiging van verdienstelijke mannen. Tijdens de boeren- maaltijd in café De Kroon deelde hij onderscheidingen uit. Jo Verschelden werd ge huldigd vanwege zijn inzet en drijvende kracht achter de Steense muziekvereniging en het behalen van het kampioen schap; Walter Boussen, van wege zijn bijdrage aan de vie ring van het 75-jarig bestaan van de toneelvereniging van St. Jansteen; Theo Reins uit Ter neuzen, vanwege zijn promo tiebeleid en promotiewerk; Willy Nachtegael als markant Steens figuur voor zijn inzet voor onder andere de carna valsvereniging. Onderscheidingen waren er verder voor de wagenbouwers van de Putters, Charles de Cock en Arnold de Wit en voor Rudie Millenaar vanwege zijn verdiensten voor de Steense muziekvereniging. De laatste carnavalsavond werd tenslotte besloten met klokkengelui en een rouwstoet door het dorp. Met carnaval kan alles: kinderen spelen spelletjes in een kroeg in Sint-Jansteen. In Clinge gingen de Deurtrap pers voorop tijdens de kroegen tocht. Voor de jeugd was er een speciaal discobal in Mapertuus en ook de ouderen kwamen aan hun trekken. Voor hen was er 's middags een feestelijk carna valsbal georganiseerd. Uiter aard kwamen ook prins en raad van elf een kijkje nemen. KAARTING - Aan de kaar ting van buurtvereniging De Boemerang deden 86 kaarters mee. Uitslag: bieden: 1. mevr. Riemens, 2. dhr. Riemens, 3. dhr. Verbraeken. Jokeren: 1. mevr. R Kempe, 2. mevr. W. van de Bos, 3. mevr. P. Veree ken. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de zesde wedsijtd van de wintercompetitie in cultu reel centrum De Halle. Uit slag groep A: 1. echtpaar IJs- ebaert, 2. echtpaar Herrebout 3. heren Moeliker-Pel. Groep B: 1. mevrouw Van der Hey- den-de heer Esselbrugge, 2. heren Hemelsoet-De Wever, 3. heren Vermunt. Groep C: 1. dames Bode-De Meijer, 2. echtpaar Van de Wagt, 3. me vrouw Vogeis-de heer Za- man. Groep D: 1. mevrouw Van Bambost-de heer Meijer, 2. dames Kaan-De Jonge, 3. dames Van Bundere-De Ko ning. KAARTING - Aan de kaar ting in de kantine van de voetbalvereniging Axel na men 58 personen deel. Uitslag bieden: 1. Giancarlos Ambro- sini, 2. Arjan de Beer, 3. Eddy van de Bergea Jokeren: 1. Frix Ambrosini, 2. Annie de Beer, 3. mevrouw Sponselee. VARA - De VARA afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt 18 februari de leden vergadering in cultureel cen trum De Halle en die begint om 20.00 uur. Tijdens deze vergadering komt het in 1987 gevoerde VARA-beleid aan de orde. Ook staan de verkie zing van leden van het afde lingsbestuur en de kandi daatstelling voor het dis- trictsbestuur op de agenda. KVO - De KVO-afdeling Nieuw-Namen brengt dins dag 23 februari een bezoek aan het fitness-centrum in Hulst. Vervolgens staat een rondleiding op het pro gramma bij het tuincentrum Terra Nova. De dames ver trekken om 13.00 bij de kerk en belangstellenden kunnen zich tot 22 februari opgeven bij mevrouw Kerckhaert. KAARTING - Kaartclub De Verenigde Kaarters hield een wedstrijd in zaal R Thille- man. Hieraan namen 36 per sonen deel. Uitslag: 1. R Thil- leman-P. de Deckere, 2. A de Maeyer-C. Suurd, 3. Th. Praet-A. Smet. KAARTING - Kaartvereni- ging Moed en Geduld hield een kaarting. Uitslag: 1. A. de Bruyn-E. de Galle, 2. K van Waterschoot-J. van Campen, 3. F. Penneman-A. Thiele- man. BOERENBOND - Op de laat ste vergadering van de rk Boerenbond afdeling Nieuw- Namen werd een bestuurs verkiezing gehouden. Het be stuur is nu als volgt: voorzit ter is J. Kerckhaert, secreta ris F. Michielsen, penning meester J. van Wesemael en nieuw bestuurslid werd Th. van Haelst .,1 BELASTING - De leden van de FNV in de gemeente Hulst kunnen ook dit jaar weer hulp krijgen bij het invullen van hun belastingaangifte. Volgens de FNV maakt een toenemend aantal mensen van deze service gebruik, om dat de biljetten steeds maar moeilijker en onoverzichtelij ker worden. Leden die van deze mogelijkheid gebruik willen maken kunnen contact opnemen met B. Smet in de Rembrandstraat 25 te Clinge. KVG - Het Katholiek Vrou wen Gilde houdt maandag 22 februari, aanvang acht uur, een avond in gemeenschaps centrum Den Dullaert. B. Grootjans, bestuurslid van de natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut uit Ter neuzen, toont een diaserie waar hij de bezoekers mee neemt naar de poorten van de Schelde. Veel vogels, planten, schelpen en schelpdieren die van eb naar vloed zijnte zien langs De Honte of Wester- schelde. BRIDGE - Aan de vierde wedstrijd voor de competitie van Bridgeclub Hulst namen 45 paren deel. Uitslag groep A: 1. dames Mast-Kint, 2. me vrouw Baggen-de heer De Jonge, 3. heren De Maat-Van Laere. Groep B: 1. mevrouw Pouwels-de heer Aarts, 2. da mes Den Boer-Smulders, 3. mevrouw Bruyns-de heer Van Wijnsbergen. Groep C: 1. heren Heyndrickx-Deltour, 2. dames Hillege-Van Esbroeck, 3. dames Voet-Van Hootegem. Groep D: 1. mevrouw Ver- vaet-de heer Tieleman, 2. da mes De Cock-Timmermans, 3. echtpaar Van Opstal. PRIJSKAMP - De biljartclub van de Katholieke Bond voor Ouderen hield een prijskamp in De Vlaschaard waaraan 26 leden deelnamen. Uitslag: 1. C. van de Bilt-R. de Letter, 2. D. Oppeneer-Verbruggen, 3. R de Bock-J. Fuijen. WATERSPORT - Leden van de watersportvereniging D'ouwe Haven te Walsoorden gaan zaterdag 5 maart met een bus naar Amsterdam om een bezoek te brengen aan de Hiswa. Ook niet-leden kun nen zich nog opgeven voor deze tocht. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht bij A. de Bruijn, Karei Door manstraat 12. Een van de wagens uit de fraaie optocht in Klooster zande. - foto's de stem cor j. de boer Van onze verslaggever HULST - De Zeeuwse patiëntenvereniging Samen Beter heeft grote twijfels over het plan voor de oprichting van een particuliere verpleeginstelling in Zeeuwsch-Vlaan deren. op de aanvullende thuiszorg. „Het zijn juist die patiënten die zwaar hulp nodig hebben. Denk maar aan terminale pa tiënten. De zorgverleners bij reguliere instellingen staan borg voor een hoge kwaliteit van de zorg. Daar heb je groepswerkbesprekingen, uit wisselen van ervaringen. Za ken die van groot belang zijn voor een goede hulpverlening". Een en ander betekent volgens Brusselaers niet dat de zorg van het particuliere bedrijf niet deskundig zou zijn. „Maar omdat er geen con stante deskundigheidsbevorde ring is blijven ze achter lopen. Een diploma garandeert nog niet dat je alles goed doet. Dat leer je pas in de praktijk. Zoals ik het bekijk worden in feite zowel de patiënt als de werkne mer in het diepe gegooid. Wij hebben er zware twijfels over. Voorlopig zijn wij nog geen voorstander van particuliere zorg". Van onze correspondente HULST - Het carnaval in Hulst bestaat volgend jaar 22 jaar. In het carnavalswereldje een jubileum. Het Hulster carnavalsthema voor volgend jaar staat dan ook in het te ken van deze verjaardag. Prins Emiel bepaalde gisteravond tijdens de sluiting van het car naval dat het motto volgend jaar is: '22 jaar hosse met de vosse'. De echte carnavallers stonden even voor middernacht opge steld onder het alziend oog van de 'grootste boer van Hulst', de stadhuistorea Met het langzaam strijken van de vlag, enkele stuks knallend vuurwerk en een verdwaalde muzieknoot werd het carnaval 1988 beslotea „Wij denken dat dit intiatief zowel voor de patiënten als voor de werknemers van dat bedrijfje geen goede zaak zal zijn", stelt secretaris L. Brusse laers van Samen Beter. Volgens Brusselaers biedt het werken met oproepcontrac- ten, zoals initiatiefnemer C. de Block dat voornamelijk voor ogen heeft, de werknemers geen garantie op sociale zeker heid. Bovendien vraagt hij zich af hoe het zit met de deskun digheidsbevordering. „Bij re guliere zorginstellingen is dat allemaal geregeld. Daar is sprake van een constante bij scholing van de mensen. In dit geval lijkt het me dat daar niet veel van terecht zal komen. Im mers, die mensen zullen alleen betaald worden voor de uren dat ze werken. De deskundig- heidsbevorderingzal dan in de vrije tijd moeten gebeuren. Dan vrees ik dat daar weinig van terecht zal komen". De particuliere verpleeginstel ling wil zich met name richten

de Stem | 1988 | | pagina 13