VANDAAG NIEUWE FASE IN VOLKSOPSTAND INTIFADAH' De rij zei Succes Zimbabwe in strijd tegen sabotage Z.-Afrika Nieuwe recordkoers aandelen 'Generale' België probeert nu breed kabinet mèt socialisten Stroessner voor achtste termijn herkozen IE BUITENLAND DE STEM BUITENLAND DINSDAG 16 FEBRUAR11988 Colombia: hoofd tv- journaal gevlucht JERUZALEM - Het 'Verenigd Nationaal Comité van de Intifa- dah', de Palestijnse op stand in de bezette ge bieden, heeft aange kondigd dat vandaag op de westelijke Jor- daanoever en in de Ga- zastrook een nieuwe fase in de volledige uit puttingsoorlog tegen de 'zionistische' vijand aanbreekt. Aanslag schip \m rokers idkrem om over Cjlorie van Java. Vaar Ifgl m vandaag of morgen een. koekje van hCj uja) sigairensperialisL CjraJi's£>i leuk Openbaar bod GESPREKKEN BEGINNEN VANDAAG Strenge straf geëist wegens kinderporno in België LEIDER PARAGUAY 'WINT' GEREGISSEERDE VERKIEZINGEN NIEUWSOVERZICHT Kohl zegt Westduitse boeren hulp toe Voedselorganisatie in grote geldproblemet IMF: nieuwe leningen voor Argentinië 'Demjanjuk slachtoffer KGB-vervalsing' Finse president voor zes jaar herkozen Chinees geboortecijfer schiet toch door Sudan: hulporganisaties moeten weg Massamoord op Italianen bevestigd NIJMEGEN - Het zijn •ustend rechtsgeleerde interesse de ontwikkeli [and volgt. AMSTERDAM Nedlloyd en Amro zeer vast T21 'Dag van Palestijnse Woede' BOGOTA - De hoofd redacteur van het Co lombiaanse televisie journaal, Mauricio Go mez, verlaat zijn land. Hij wil zich 'er gens in Europa' vesti gen, omdat hij zijn le ven in Colombia niet meer zeker is. De afge lopen weken hebben paramilitaire groepen hem regelmatig met de dood bedreigd. Het afgelopen jaar heb ben ruim 100 journalisten en intellectuelen de wijk genomen uit Colombia uit angst voor hun leven. Mauricio Gomez is geen lid van een partij, maar hij komt wel uit een nest van politici. Zijn grootva der, Laureano Gomez, was van 1950 tot 1953 pre sident van het land. Zijn vader, Alvaro Gomez, was de kandidaat van de Con servatieve Partij bij de jongste presidentsverkie zingen, tweeëneenhalf jaar geleden. Van onze correspondent Op deze door het comité uitgeroepen 'Dag van Pa lestijnse Woede' wordt de Palestijnen in de bezette gebieden gevraagd een al gemene staking en felle de monstraties in iedere stad en dorp te houden. In pamfletten en in een door buitenlandse radiostations uit gezonden verklaring worden de Palestijnen in deze nieuwe fase van de negen weken du rende opstand opgeroepen Joodse kolonisten overal in de bezette gebieden aan te vallen. In deze uitputtingsoorlog zul len de Palestijnen zich volgens het comité niet langer beper ken tot demonstraties met ge bruik van stenen en molotov cocktails, maar tevens Joodse nederzettingen in de bezette gebieden van de buitenwereld afsluiten. Een woordvoerder van de Joodse kolonisten reageert op de nieuwe fase van de opstand door aan te kondigen dat zij het vuur zullen openen als Joodse nederzettingen of kolonisten worden aangevallen. De woordvoerder deed een beroep op de Palestijnen voor hun eigen bestwil te erkennen dat het hele bijbelse 'Land van Is raël' van de Joden is, als de Pa lestijnen niet altijd vluchtelin gen willen blijven. Voor Palestijnse arbeiders heeft het Verenigd Nationaal Comité ene verbod uitgevaar digd in de Joodse nederzettin gen te werken, terwijl het werk in Israël eveneens dient te wor den geboycot. Het is de bedoe ling van het Palestijnse comité de economie en het moreel van de Israëlische bezetter aan te tasten. Het Palestijnse radio station 'El Kuds' dat vanuit Sy rië uitzendingen verzorgt, heeft de Palestijnen in de bezette ge bieden de laatste dagen her haaldelijk gewaarschuwd geen vuurwapens te gebruiken aan gezien dat „de zionistische vij and" in de kaart zou spelen. De bevolking werd opgeroepen het huidige karakter van de Pales tijnse 'volksrevolutie' te hand haven. De militaire bevelheb ber van de Gazastrook, gene raal Mordechai heeft onlangsd beweerd dat Palestijnen over vuurwapens beschikken waar van ze wellicht gebruik zullen maken. Een ontploffing aan boord van een Cyprische veerboot heeft de Palestijnse Bevrijdingsor ganisatie PLO maandag ge dwongen de symbolische reis naar Israel van ruim honderd gedeporteerde Palestijnen op te schorten. De PLO beschuldigt de Israëlische geheime dienst van de aanslag. In een anoniem telefoontje werd de verant woordelijkheid opgeëist door de Joodse Defensie Liga van het extreem nationalistische Knesset-lid rabbi Meir Kaha- ne. De ontploffing op de veerboot Sol Phryne kwam een dag na dat bij een atuobomaanslag op de kade van Limassol drie PLO-functionarissen om het leven kwamen. Een PLO-bron sprak van een waarschuwing van Israël om de reis van het „schip van de terugkeer" af te gelasten. Maandagochtend ont plofte voor dageraad een bom of mijn op de Cyprische veer boot, die daarop slagzij ver toonde. Niemand van de 53 be manningsleden aan boord liep letsel op. In Athene verklaarde PLO-functionaris Fuad Bittar dat het duidelijk is dat Israël verantwoordelijk is voor de aanslag „want zij zijn de eni gen die er belang bij hebben". Een Palestijnse demonstrant gooit zijn volle gewicht in de strijd in een vluchtelingenkamp op de westelijke Jordaan- (ADVERTENTIE HARARE (RTRf - Zim babwe heeft maandag mee gedeeld dat het een Zuid- afrikaanse sabotage-orga- nisatie heeft opgerold die verantwoordelijk was voor een zeven jaar oude cam pagne van bomaanslagen en pogingen tot moord. In een verklaring van de mi nister van buitenlandse zaken, Nathan Shamuyarira, werd Zuidafrika voor het eerst rechtstreeks beschuldigd van de verantwoordelijkheid voor een autobomaanslag op een huis in de zuidelijke stad Bula- wayo, waarbij één persoon werd gedood. De verklaring verbrak een stilzwijgen van de kant van de regering van een maand over een onderzoek naar de activi teit van een groep Zimbabwa- nen die na de aanslag op 12 ja nuari was aangehouden. Het verwoeste huis werd gebruikt door het Afrikaanse Nationale Congres. Zes mannen, op één na allen blank, werden vorige week op verdenking van moord en sa botage in verband met de aan slag in Bulawayo voorgeleid aan een rechter in Harare, die hun voorarrest verlengde. Zondag verklaarde de Zuid- afrikaanse minister van bui tenlandse zaken, dr. Roelof Bo tha, dat zijn land zijn belangen zou beschermen als Zimbabwe het niet deed. De aangehouden agenten hadden onthuld hoe zij in bezit kwamen van wapens en hoe zij werden betaald via Zuidafri- kaanse banken, aldus de minis ter. Lange senoritas 10 stuks 6,50. Semi-wilde panatella 10 stuks 5,50. Cigarillo 20 stuks 8,80. Nieuw: Wilde Speciaal 10 stuks 6,50. Alles ook in cederhouten kisten. BRUSSEL (ANP) - De prijs van de aandelen van de Ge nerale Maatschappij van België is maandag op de beurs van Brussel opgelo pen tot een nieuwe record hoogte. Op een gegeven moment lag hij op niet minder dan 4750 frank (ruim 256 gulden) terwijl de slotkoers uitkwam op 4730 frank. Dat betekende een stij ging met 14 procent vergeleken met de slotkoers van vorige week vrijdag. In totaal werden er maandag 278.000 aandelen van de Generale verhandeld. Maandag was het de eerste dag dat de Franse groep Cerus van de Italiaanse financier Carlo de Benedetti haar open baar aanbod op aandelen van de Generale kon uitoefenen. De Benedetti biedt 4000 frank per aandeel (ongeveer 216 gul den). Tot 4 maart wil De Bene detti met zijn openbaar bod nog vijftien procent van de aande len van de Generale zien te verwerven. De Italiaan heeft al ongeveer 38 procent van die aandelen in bezit. Of het hem zal lukken om die beoogde vijftien procent alsnog in handen te krijgen staat te bezien. Van onze correspondent BRUSSEL - De Belgische kabinetsin formateur Jean-Luc Dehaene begint vandaag oriënterende gesprekken met de voorzitters van de Vlaamse en Waalse christen- en sociaal-democraten en de Volksunie over de mogelijkheid van een nationaal vijf-partij en-kabinet. Dehaene maakte dat gisteren bekend na een nieuw tussentijds verslag aan de koning. Het staatshoofd verlengde zijn informatie-op- dracht, nadat ook de Vlaamse en Waalse christen-democraten van CVP en PSC zich tot gesprekken over een vijf-partijen-kabi- net bereid verklaarden. Daarmee geven de Vlaamse christen-de mocraten aan dat zij blijkbaar bereid zijn de Vlaamse deelregering, die kort geleden werd geïnstalleerd en die uit christen-democraten en liberalen bestaat, weer open te breken. De sociaal-democraten, en later ook de Volks unie, stelden die eis voordat ze aan gesprek ken over de vorming van een nationale rege ring wilden meedoen. De Vlaamse liberalen zijn hoogst verbaasd over de in hun ogen Informateur Dehaene -fotoap verregaande toegevingen van de christen democraten. Dehaene, die al de derde informateur is in de lopende kabinetsformatie, presenteert vandaag voorstellen op sociaal-economisch gebied aan de vijf partijen. Donderdag vol gen voorstellen over de staatshervorming. In totaal duurt de kabinetsformatie in België nu al ruim twee maanden. BRUSSEL (AP) - In het grootste proces wegens kin- dersex in België heeft offi cier van justitie Jacqueline Talon maandag tegen de vijf hoofdverdachten een strenge straf geeist. In het proces staan in totaal 17 mensen terecht, onder wie de voormalige directeur van de Belgische afdeling van UNI CEF. Tegen Michel Felu, een werknemer van UNICEF die pornografische foto's zou heb ben gemaakt van kinderen in het kantoor van UNICEF, zei Talon: „U bent het monster der monsters, vanwege het aantal kinderen dat u heeft onteerd, de manier waarop u dat heeft gedaan en de trauma's die dat heeft veroorzaakt". Volgens de openbare aankla ger was Felu de belangrijkste verdachte in de zaak en vormde hij de verbinding tus sen UNICEF en CRIES, een vereniging die officieel tot doel had pedofielen te helpen hun voorliefde voor kindersex te overwinnen, maar die hen in feite voorzag van kinderen. Ta lon eiste tegen alle hoofdver dachten een minimale gevan genisstraf van drie jaar. Talon vond dat ook Jozef Ver- beeck, de voormalige directeur van UNICEF-Belgie, streng ge straft moest worden. Volgens haar had Verbeeck geweten van de activiteiten van Felu en had hij deze getolereerd in het gebouw van UNICEF. Ook tegen Philippe Carpen- tier, de directeur van CRIES, werd een strenge straf geeist en tegen de ouders die hun zoon en dochter hadden 'verhuurd' aan de andere verdachten. Verwacht wordt dat het pro ces, dat op 25 januari begon, eind deze week zal worden af gerond. ASUNCION (AFP/RTR) - Generaal Alfredo Stroess ner (75) is bij de verkiezin gen van zondag met 89 pro cent van de stemmen voor de achtste maal herkozen als president van Paraguay. Ongeveer zes procent van de kiezers bleef thuis, ter wijl nog geen negen procent voor de oppositie stemde. Stroessner, die in 1954 aan de macht kwam, had vóór de ver kiezingen de uitslag - zoals ge woonlijk - al vastgesteld. De oppositie heeft bij de ver- kiezingen wijdverbreide stem busfraude aan de kaak gesteld. De gang naar de stembus ging zondag gepaard met demon straties en tallozen geweldda dige incidenten. Zes oppositie leden van de Liberale Radicale Authentieke Partij (PLRA) verklaarden dat zij in het bij zijn van Argentijnse afgevaar digden talloze frauduleuze praktijken hebben waargeno men. Mensen die nog niet de kiesgerechtigde leeftijd hebben bereikt, konden gewoon hun stem uitbrengen en talrijke kiezers stemden meer dan één keer. Ook bleken veel stembus sen al van tevoren gevuld te zijn. De tegenstanders van Stroessner laakten verder de praktijk van de mondelinge stemming. Hierbij kunnen kie zers bij de voorzitter van het stembureau mondeling hun keuze kenbaar maken. De voorzitter vult dan voor hen het stembiljet in. De Franse jurist Francis Ja cob, die lid is van het Franse solidariteitscomité voor Para guay, zei ook fraude op grote schaal te hebben waargenomen in de stad Caasagu, ten oosten van Asuncion. Hij zei dat kie zers met vrachtwagens naar de stemlokalen werden gebracht, dat zij daar enveloppen kregen met een stembiljet en werden uitgenodigd deze in de stem bussen bij de kiestafel te depo neren. Er waren geen lokalen waar de kiezers in het geheim hun stem konden uitbrengen en zij mochten de envelop ook niet sluiten, aldus Jacob. Domingo Laino, de leider van de PLRA, verklaarde dat 60 tot 65 procent van de 1,4 mil joen kiezers thuis is gebleven. „De verkiezingen waren een farce", zei hij buiten het partij gebouw dat door de politie is gesloten. Volgens de PLRA werden zondagochtend in Fe lipe Matiauda, 200 kilometer ten noordoosten van Asuncion, circa 400 demonstranten met geweerschoten uiteen gejaagd. In Carapegua, 90 kilometer ten oosten van de hoofdstad, stormden ongeveer 200 gewa- De Paraguyaanse president Alfredo Stroessner brengt zijn stem uit. - fotoap pende aanhangers van Stroess ner een kerk binnen. Daar sloe gen zij met stokken en bullepe zen op de gelovigen in. In Ypa- carai, 37 kilometer ten oosten van Asuncion, kregen tal van oppositieleden en buitenlandse journalisten rake meppen. BONN (RTR) - De regering in Bonn zal de Westduitse L helpen bij het opvangen van de gevolgen van de EG-besl'J van eind vorige week. Bondskanselier Helmuth Kohl heelt I zegd dat er op nationaal niveau snel maatregelen zullen J den genomen die passen in het EG-beleid. De Westduitse tJ ren zullen nieuwe mogelijkheden worden geboden, waaroi vervroegde pensionering, aldus Kohl. De EG-landen werden het er vorige week vrijdag over eens jj de al te grote graanproduktie moet worden beperkt door or,L meer landbouwgrond braak te laten liggen. Ook zullen er au J matisch prijsverlagingen in werking treden als de graanpJ duktle de vastgestelde hoeveelheid overschrij dt. ROME - De Wereldvoedsel- en Landbouworganisatie (FAO,, Rome bevindt zich in ernstige financiële problemen. De FAol in moeilijkheden gekomen omdat de Verenigde Staten fit achterop zijn geraakt met de betaling van hun bijdragen, onrust onder het personeel, dat onlangs voor het eerst metst] king dreigde, is groot. Honderden personeelsleden met kor pende contracten zijn al naar huis gestuurd. De FAO zit ernstig verlegen om de 132 miljoen dollar die Verenigde Staten de organisatie schuldig zijn. Dat is meert, de helft van het totale budget van de FAO voor dit jaar. De«| ganisatie is door al zijn financiële reserves heen. Een acute cr| sis is vermeden nu een aantal lidstaten zijn bijdrage voor ij vervroegd betaald heeft. Wanneer de Verenigde Staten echt niet over de brug komen moet de organisatie "een groot van het jaar van de hand in de tand te leven", zo heeft dirëtj teur-generaal Edouard Saouma gewaarschuwd. BUENOS AIRES (IPS) - Argentinië heeft in beginsel een aki koord met het Internationaal Monetair Fonds, waarmee veil schillende nieuwe kredieten vrijkomen. Dit hebben kranten» Buenos Aires gisteren geschreven. Jose Luis Machinea, deprJ sident van de centrale bank die momenteel in Washington®, derhandelt, was iets voorzichtiger. Hij verwacht dat dat hs akkoord vanavond of morgen officieel wordt bekendgemaakt Minister Juan Sourrouille van economische zaken heeft in i Amerikaanse hoofdstad met de directeur van het IMF, Michel Camdessus en met James Baker, de Amerikaanse bewindsmat van financien gesproken. Na ondertekening komt een overbruggingskrediet van 500 ni] joen dollar (bijna 1 miljard gulden) los, dat regeringen beschik, baar hebben gesteld. Dat voorkomt dat Buenos Aires een mo-l ratorium zou moeten afkondigen op terugbetaling. Vandaag had 350 miljoen dollar moeten worden betaald, terwijl hetlail| al achter was geraakt met de terugbetalingen. JERUZALEM (RTR) - Een raadsman van de in de Oekrairal geboren en vooronderstelde oorlogsmisdadiger John Demjar.-l juk, heeft maandag in zijn slotpleidooi gezegd dat zijn cliêntl het slachtoffer is van een vervalsing van de KGB, de Sovjet-1 russische veiligheidspolitie. De 67-jarige Demjanjuk wordt et-1 van beschuldigd dat hij de 'Ivan de Verschrikkelijke' is, i wrede kampbewaker die in Treblinka honderdduizenden j ode: heeft vergast. De voormalige Amerikaanse auto-arbeider heeft gezegd dat I hij het slachtoffer van een persoonsverwisseling is en datdel KGB een persoonsbewijs van de Nazi's vervalste om hemic straffen voor het ontvluchten van de Sovjetunie. Na de Tweede Wereldoorlog vestigde hij zich in de Verenigde Staten. HELSINKI (RTR/DPA) - De sociaal-democraat Mauno Koi-I visto (foto) is maandag door een kiescollege voor een tweedel ambtstermijn van zes jaar herkozen tot president van FinlandI Het collega van 301 leden herkoos hem met 189 stemmen ineen| tweede kiesronde. De eerste was onbeslist geëindigd. De 64-jarige Koivisto was er begin februari tot aller verrassin; I niet in geslaagd de eerste rechtstreekse presidentsverkiezing® I met absolute meerderheid te winnen. Hij had 47,9 procent de: I stemmen gekregen. In de eerste kiesronde van maandag hacl Koivisto 144 stemmen gekregen, wat niet de vereiste meerder- heid was. Mauno Koivisto, die de strikte neutraliteitspolitiek van zijn voorganger, Urho Kekkonen, heeft voortgezet, zich in 1994 niet opnieuw verkiesbaar. BEIJING (DPA) - Het Chinese geboortecijfer dreigt opnieuwl uit de hand te lopen. Dit komt enerzijds door de aanwas var. het aantal vruchtbare vrouwen tengevolge van de catastrofale geboortegolf uit de zestiger jaren en anderzijds doordat op tel platteland de neiging toeneemt om toch meer dan een kind ter wereld te brengen. In de afgelopen paar jaren zijn er ondanks de regel van slechtsI één kind per gezin gemiddeld 30 procent meer kinderen gebo; ren dan was voorzien in de planning van de bevolking. De groei vlakt in de negentiger jaren wel weer af. Maar als er niet streng de hand wordt gehouden aan de i van één kind, zal het doel om de bevolking te beperken tot 11 miljard in het jaar 2.000 niet worden gehaald en schiet men| door tot over de 1,5 miljard in 2.030, zo waarschuwen de demo grafische autoriteiten. Zij pleiten voor 'verscherpte strikte con trole' en wijzen plaatselijke kaders erop dat zij bij overtredin gen ter verantwoording zullen worden geroepen. KHARTOUM (RTR) - De regering van Sudan heeft geweigerd de uitwijzing te herzien van vier hulporganisaties die in het door honger getroffen zuiden werkzaam zijn. Dit heeft de Su dan Times maandag bericht. Het kabinet, dat verklaarde dat de organisaties zendingswerk in het overwegend animistische en christelijke gebied verrichtten, wees hun beroep tegen uit wijzing op een vergadering vorige week van de hand. E® hooggeplaatste bijstandsvertegenwoordiger van de Verenig* Naties bevestigde het bericht van de Sudan Times. Hij zei dat de beslissing van het kabinet het laatste woord leek. WARSCHAU (DPA) - Een lid van de Poolse hoofdcommissie voor de vervolging van Nazi-misdadigers, Jacek Wilczur, heeft maandag bevestigd dat in het kamp Deblin ten zuidoosten va» Warschau de Duitsers enkele duizenden Italiaanse krijgsge vangenen hebben vermoord. Wilczur, die zich beroepshalve o.i met het lot van Italiaanse soldaten heeft beziggehouden, zei i» een vraaggesprek met het Westduitse persagentschap DPA dat zich tussen september 1943 en januari 1945 in totaal ongeveer 100.000 Italianen op Pools grondgebied ophielden. De dood van 22.000 Italianen, die na de overgave van maar schalk Pietro Badoglio in september 1943 in eerste instantie geïnterneerd waren, ligt vast. Nadat Benito Mussolini do® Duitse parachutisten uit gevangenschap was bevrijd, werde» zij tot krijgsgevangenen verklaard als zij niet bereid ware» onder de Duce verder te vechten. r Louis vandeGeijn Zo dus dat tenderbod op Interessant", zegt prof. mr. I rekt eens aan zijn pijp. van der Grinten geldt als een autoriteit op het terrein van Lt vennootschapsrecht. Zijn [0ngste bijdrage was het onder tijn leiding geschreven rapport bver beschermingsconstructies, lp verzoek van het bestuur uran de Vereniging voor de Ef fectenhandel bekeek de voor malige Nijmeegse hoogleraar net veertien deskundigen uit drijfsleven, vakbeweging en uianciële kring de praktijk ,an ondernemingen om zich te eschermen tegen ongewenste overname. Een karwei waarvan het re sultaat hier en daar met schou- lerophalen werd begroet, toiets als een onderzoek naar lérreurbestrij ding, waarbij ze alleen de verschillende typen tneedbommen op een rijtje lebben gezet, schamperde een estuurslid van de Vereniging ie Van der Grinten c.s. aan het irerk had gezet. „Teleurstellend? Ach, als je en advies geeft om niks te ver anderen dan trekt dat natuur lijk niet zo de aandacht". In een gemakkelijke stoel, en koesterend zonnetje opzij, Igeeft de professor zijn mening lover het tumult dat de afgelo- en week rond de Nijmeegse Door Louis van de Geijn Wel eens gehoord van de Dai Ichi Kangyo Bank? Of de Fu ji, de Sumitomo, de Mitsu bishi of de Sanwa Bank? Niet? Geen schande hooi maar dat zijn wel de grootst banken ter wereld. Inder daad, ze komen allemaal ui Japan. Een Nederlandse reus al de Algemene Bank Neder land, die met kop en schou ders boven de andere grot banken in dit land uitsteek reikt niet verder dan numme 47 op de wereldranglijst va 1986. Gemeten aan het ba lanstotaal kan de ABN zie wel vier keer omkeren in d Dai-Ichi Kangyo Bank. Deze week maakte de Ban voor Internationale Betalir gen in Bazel nieuwe cijfei bekend over de international kredietverlening. Tussen sei tember 1986 en septemtx AMSTERDAM (ANP) - Het ontbrak de Am sterdamse effectenbeurs maandag nie laan spanning. Amro kwam weer in de no [tering na de geruchtmakende samenwer 1 kingsplannen met de Belgische Generali IBank, Nedlloyd kwam weer in de hande »a een marathon-aandeelhoudersvergade Iring en ook twee fondsen waar nog niet ii I mocht worden gehandeld, VNU en Audet [hielden de gemoederen bezig. Nedlloyd maakte een reuzensprong va 1125,50 naar ƒ192,50. Speculanten zie Iblijkbaar weer gaten nu de uitgifte van d ■cumulatief preferente aandelen door d [aandeelhouders is tegengehouden. Oo |»ras er een behoorlijke vraag vanuit d I optiebeurs, waar Nedlloyd in de aandelen |hoek de ranglijst aanvoerde. b» samenwerking tussen de Amr Bank en de Generale Bank werd zeer goe [ontvangen. Het Amro-aandeel schoo 113,80 vooruit naar ƒ60,60. Men gaat er |van uit dat meer soortgelijke manoeuvre [zullen volgen, wat de koers van Midden [standsbank een tientje opstootte tot ƒ131 [Bi] ABN ging het wat rustiger toe. Dit aar [deel hield het bij een vooruitgang va [10,70 op ƒ37,90 maar werd wel druk ver I nandeld. De verzekeraars werden ever [eens meegetrokken in de fusieverwachtir [Ben, wat met name Aegon en National Nederlanden flinke koerswinsten oplevei In VNU en Audet mag dinsdag wet «en gehandeld, nadat maandagmidda [™t tenderbod dat een onbekende bove ma,kt had gehangen was ingetrokke [zowel Audet als VNU gaven blijk va flrote tevredenheid over het verdwijne |*on dit bod. VNU liet nog eens weten ha; risen bod (twee en een half aandeel VN I 1100 in contanten) 'goed en evei [wichtig' te vinden en er niet over te peil [zon het bod te verhogen. De overige uitgi [™s reageerden nauwelijks op het n |"w Elsevier en Wolters Kluwer ginge lwl'e vooruit, maar De Telegraaf i lw Üner mo«sten na aanvankelijke win een bescheiden veer laten. «oor het overige lag de beurs er in h

de Stem | 1988 | | pagina 4