TERNEUZENSE WETHOUDER OVER OPENBARE WERKEN: Spannend handbaltoernooi in Terneuzen Expositie Wonen in Terneuzen Examens rampenbestrijding Onderbroekenlol hoofdmoot van Spiekercorner PLAATSELIJK NIEUWS ZAKENNIEUWS Loco-burgemeester opent 'bedrijf De Leeuwtjes ptiSTEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 16 FEBRUAR11988 Taakverschillen Maaltijd- voorziening baart zorgen Terneuzen Veel reacties op Valentijnsactie Legrand Oostburg grondig verbouwd Bruidsmodeshow Zuidlandtheater Bakkers in de prijzen Grieks eetpaleis in Terneuzen Controlec Temeuzen is nu verhuisd Uitzendbureau nu ook in Hulst T16 ^NEUZEN - Gedepu- Gedeputeerde Barbé opent Big Band-festival Ifterdag 19 maart om 16.00 uur officieel het internatio naal Big Band-festival in het Zuidlandtheater te Ter- neuzen. Dit Big Band-festi- val waaraan negen big bands medewerking verle nen wordt gehouden door i0hn White's Big Band ter gelegenheid van het tienja rig bestaan. «a de opening door de Zeeuwse gedeputeerde wordt een sym posium over alle facaetten van muziek gehouden, maar vooral van Big Band-muziek. Het ju bileumcomité, dat borg staat voor de organisatie, is gelukkig met de drie vakmensen die zit ting hebben in het panel met onder andere Hans Zuiderbaan uit Temeuzen. Zuiderbaan is vooral bekend als mede-orga nisator van het Temeuzense jazzfestival en is een jazzken ner bij uitstek. Uit België komt Freddy Cou- ché het panel versterken. Cou- ché is regelmatig gastsolist bij John White's Big Band en is als leraar verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool te Ter- neuzen. Voorzitter van het pa nel is John Floore. Hij is direc teur van het Rotterdams con servatorium. Floore is aanbe volen door Tony Eyck, een goede vriend van de Zeeuws- Vlaamse Big Band en staat be kend als 'meesterkenner' van alle soorten muziek. Voordien was hij dirigent van het Rot terdams Phüharmonisch Or kest. John Floore, zelf een trompetvirtuoos, heeft diverse meestercursussen gegeven over de hele wereld. De gegevens van alle deelne mende Big Bands zijn binnen en wat vooral opvalt is de grote variëteit in repertoire. Door de goede contacten met John Whi te's Big band hebben veel deel nemende bands iets extra's in petto. De Soundsational Big Band uit Bergen op Zoom brengt zangeres Anja van de Weegen mee, die bezig is met de opname van een elpee. Ook trombonist Martij n Schier komt mee. Hij is regelmatig te zien op tv en is te horen bij di verse orkesten. René Beckers Big Band uit Tessenderloo brengt toptrompetist Jef Coo ien mee. Ook Big Band Sound uit Wetteren doet wat extra's via zangeres Patricia Beyens. Ook zij heeft al diverse elpees opgenomen. De belangstelling voor dit tweedaagse festival is overwel digend. De kaarten zijn in de voorverkoop te krijgen via het Zuidlandtheater in Temeuzen, Stoffenshop 7 in Sas van Gent en verder bij alle leden van de band. De prijzen voor dit unieke festival zijn populair gehouden en uiteraard zijn ook passe-partouts verkrijgbaar. Automatisering: meer werk TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder van Openbare Werken, W. Gosselaar, verwacht dat de automatisering waarmee zijn dienst druk be is, ook voor het persqpeel grote gevolgen met zich mee kan brengen. Maar er zullen niet minder functies vervuld dienen te worden", zegt hij. sterker nog: in verband met neelsleden is zeker geen spra- het grote aantal projecten, on- ke". meer bestemmingsplannen De computer kan volgens zich momenteel aandient, Gosselaar met name voor de we er zelfs over extra plantsoenendienst behoorlijke krachten aan te stellen. Van te- veranderingen veroorzaken, niggang in het aantal perso- „Nu kunnen we, denk ik, een splitsing maken tussen de mensen die met planning van het werk bezig zijn en degenen die het uitvoeren". Hoewel Gosselaar benadrukt dat er nog geen voorstel over de zaak bij het college van B en W ligt, voorspelt hij dat er grote taakverschillen tussen de amb tenaren van openbare werken kunnen ontstaan. „Je zult toch eerst met de mensen zelf moe ten praten. Wie doet de uitvoe ring, wie maakt de plannen. We zullen ook rekening houden met de wensen en de voorkeu ren van de ambtenaren. Hoe de dienst er precies uit komt te zien is nog onduidelijk, maar er gaat wel degelijk het een en ander veranderen", aldus Gos selaar. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het bestuur van de stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) in West-Zeeuwsch-Vlaande ren is ontevreden over de gang van zaken rond de warme maaltijdbezorging in de regio. In een brief aan de gemeenten Oostburg, Aardenburg en Sluis maakt het stichtingsbestuur gewag van de gerezen proble men. De drie gemeenten besloten onlangs om de keukenvoorzie ning in het Schoondijkse be jaardentehuis af te stemmen op de regionale warme maaltijd voorziening. De stichting daar entegen had ook verzocht om de keuken in bejaardentehuis De Burght in Oostburg aan te passen. Op dit verzoek is echter tot nu toe van de gemeenten geen reactie gekomen. Het stich tingsbestuur blijft van mening dat voor een goede maaltijd voorziening in de streek twee goed geoutilleerde keukens noodzakelijk zijn. SWO vreest dat door het concentreren van de maaltijd voorziening in Schoondijke de kosten voor de bezorging zullen stijgen van 8000 tot 37.000 gul den. W. Gosselaar..verande ringen. - FOTO DE STEM/COfl J. DE BOER Van onze verslaggever TERNEUZEN - In het Ter neuzense VW-kantoor vindt van 19 februari tot en met 9 maart een expositie plaats onder het motto 'Wo nen in de gemeente Terneu zen'. De tentoonstelling wordt geor- {aniseerd door de VW Ter- neuzen en het bureau voorlich- van de gemeente. Er wordt eendacht besteed aan nieuwe woningbouwprojecten, zoals op liet Java en in St. Anna. Bezoe- kunnen een drietal ma quettes bezichtigen, te weten van het plan Java, de Schelde- eoulevard en de gemeentema quette van Temeuzen. De voorzitter van de VW, wethouder J. van Rooijen, 'Pent de tentoonstelling op vrijdag 19 februari om 10.00 De expositie is vrij toegan- ™jk, tijdens de openingsuren van het VW kantoor. 'an onze correspondent TERNEUZEN - Donderdag *erden in de brandweerka- ®ne te Temeuzen de eer examens gehouden voor tedder/pionier. Dat Zijn examens in het kader van opbouw van de rampen- Jtganisatie, die aan de brandweer zijn opgedragen 53 de opheffing van de Be scherming Bevolking. "eze opleiding tot redder/pio- jjer is een aanvullende oplei- 'lr'S van de brandweerman, ®e al gespecialiseerd is in tech- Hsche hulpverlening. Deze tursus werd op drie plaatsen ?egeven door de brandweer- mstructeurs G. Kayser en A. 'at Bendegem uit Axel en J. tamelink uit Temeuzen. Het Aandacht voor een spieker. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De derde carna valsdag in Sas van Gent betekent de laatste jaren traditiegetrouw Spea kerscorner. Stonden barre weers omstandigheden vorig jaar een bui tenoptreden in de weg waardoor veel Sassenaren het 'zeverfestival' moesten missen, gisteren trok een schuchter winterzonnetje een paar honderd carnavalsvierder naar de stoep van café Rijnvaart. Spiekerscomer leverde dit jaar weinig spitsvondigheden of subtiele momenten op. Grove platvoerse onderbroekenlol, waarbij sommige Sasse bestuurders niet werden gespaard en burgemeester me vrouw Van Rest een functie bij Playboy kreeg toebedeeld, vormden de belang rijkste ingrediënten van het sprekers festival. Met name het duo Dil en Do, dat de Sassenaar Theo Sameel tot 'superlul Carnaval 1988' uitriep iet zich daarbij niet onbetuigd. Hoewel het publiek zich kostelijk amuseerde vielen zij niet in de prijzea Winnaar van het zeverfestival werd gistermiddag Gerard Verduin die in zijn creatie als Nar Cesar de aardigste grap pen op zijn naam wist te schrijven. De prijswinnaar richtte zijn pijlen vooral op burgemeester die de spotternij in camavalskledij over zich heen liet ko men. Aan wethouder J. Platschorre - FOTO DE STEM COR J. DE BOER durfde de nar (niet altijd tekstvast) evenwel niet te vragen hoe hij het nu vond om zowel 'thuis als in zijn werk on der een vrouw te moeten staan'. De tweede prijs ging naar Mario van Bambost, die gewoon als Mario optrad. Nummer drie werd Herman van Oote- gem. Hij liet een klant van een winkel in huishoudelijlke artikelen na drie weken een 'pleeborstel' terugbrengen met de mededeling dat hij toch maar weer op wc papier overschakelde. De prijs voor de meest carnavaleske tekst was voor Toni van Bambost. /Op hoog niveau, en dat is al jaren zo, was de rol van spreekstalmeester Otto Tromp die zich met speels gemak van zijn taak kweet. Hij werd bijgestaan door Robbie Colpaard. geheel werd begeleid en ge coördineerd door J. Brugge- man, coördinator van de brandweer-opleidingen in Zeeuwsch-Vlaanderea Het examen werd afgenomen door een vertegenwoordiger van de Rijksbrandweer-inspectie uit Breda. Geslaagden zijn: J. Boogaart, G. Scheerders, R. Segers, T. de Waal, P. de Smit, P. de Kraker, E. Plasschaert. G. Smet, H. Broeke, I. Selis, J. Risseeuw, E. Pijcke, J. van Espen, I. Obrie, J. Jansens, R. de Ruiter, A. Francke, R. Obrie, J. Buyck, J. Bechui, E. Thilleman, J. de Nijs, L. Vermeer, L. de Koning, R. van de Lavoir, A van Bun der, W. Biesbroek, E. Neefs, E. Pieters, R. Vervaet, H. Floors, J. Roegiers, W. Dumez, B. de Bouvré, A. van Esbroek. Meerpaal knokt tegen Zeemeeuw. Van onze correspondent TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje ontmoetten gis teren veertien basisscholen elkaar in een spannend handbaltoernooi. In de fi nale wist de Hille tegen stander de Golfslag met 4-3 te verslaan. De jongensteams waren onder verdeeld in twee teams. De poulewedstrijden namen de ge hele ochtend in beslag. De eer ste vier ploegen uit iedere poule zagen zich geplaatst in de kruis wedstrijden. In poule A waren dit de teams van 1. de Hille, 2. de Wiekslag, 3. de Meerpaal en 4. de Geule. In poule B werd poulewinnaar de Golfslag, 2. de Stelle, 3. de Meerpaal en 4. de Geule. In poule B werd poulewinnaar de Golfslag, 2. de Stelle, 3. Op Weg en 4. de Prins Willem van Oranjeschool. Om de zevende en achtste plaats werd strijd geleverd door de teams van de Geule en de Prins Willem van Oranjeschool. De Geule won met 4-2. Om de vijfde en zesde plaats speelden de Meerpaal en Op Weg. Dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren bleek uit de eindstand 4-5, in het voordeel van de Meerpaal. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen de ploegen van de Wiekslag en de Stelle. De Wiekslag won met 4-1. De finalewedstrijd tussen de Hille en de Golfslag leverde de nodige spannende momenten op. Na 5 minuten speeltijd AQUARIUMVERENIGING - De aquariumvereniging Al bino Zwaarddrager houdt vandaag een ledenavond. Er wordt een quiz gehouden over planten en vissen. Aan de hand van dia's en levende dieren moeten deelnemers proberen achter de juiste be naming te komen. Daarna wordt de verzorging bespro ken. De avond vindt plaats vanaf 19.30 uur in wijkge- bouw 't Rivierenhuis. GEVONDEN VOORWER PEN - Op het politiebureau te Temeuzen zijn de volgende gevonden voorwerpen gede poneerd: beige portemonnee zwarte handschoen, dames zonnebril, witte portemonnee modelbouwdozen, buiten landse bankbiljetten, zwarte kinderportemonnee, twee contactsleutels van auto zwarte handtas met inhoud, gouden speld, zwart kinder portemonnee tje, twee hand schoenen, herenhorloge grijs/zwarte tas, boodschap pentas met boeken, kinder schoen^ e, blauw vest, bril- lenkoker met kinderbril blauwe portemonnee met rits. 1 sleutel. TERNEUZEN - Veel lezers hebben gereageerd op onze oproep namen in te sturen van mensen die het verdien den ter gelegenheid van Va lentijnsdag eens in het zonne tje gezet te worden. Er waren er zoveel dat een selectie moest worden gemaakt. Dank zij de medewerking van een aantal Zeeuwsvlaamse on dernemers werden de hieron der genoemden met een at tentie bedacht: Familie Spruit, mevrouw Bliek, mevrouw Lagerwey, familie Kloonen, mevrouw De Troye en F. de Feyter, allen Temeuzen; mevrouw De Cock-Jacobs, Vogelwaarde; Jac van Voorenberghe, IJzen- dijke; mevrouw Soulimans, Hoofdplaat; G. van de Vijver, Oostburg; mevrouw E. de Rijck, Graauw; Edith Dan- kaert, Sas van Gent en Sonja Arens, Heikant. OOSTBURG - Met een open huis op 19, 20 en 21 februari presenteert Maison Legrand, dames- en herenkledingzaak in Oostburg, zijn volledig vernieuwd interieur aan be- langstellendea Gelijktijdig wordt dan de nieuwe voor jaarscollectie getoond. Maison Legrand is een al uit 1900 daterend Oostburgs be drijf, waarin momenteel de broers Bram en Kees Legrand de scepter zwaaien. De ingrij pende verbouwing zorgde voor een zogenaamde split- level, waarin nieuwe vloerbe dekking en meubilair in een lichtgrijze tint goed tot hun recht komen. TERNEUZEN - Dinsdag 23 februari wordt in het Zuid landtheater alweer voor de zesde maal een grootse bruidsmodeshow gehouden. De show, georganiseerd door Lucky Day Bruidsmode en gepresenteerd door lady speaker Lenie Lichtenveld, begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Mede werking wordt verleend door diverse bedrijven, variërend van fotograaf tot woningin richter. TERNEUZEN - De Zeeuws vlaamse (banketbakkers Loïfler uit Temeuzen enVan Meijel uit Clinge zijn enkele bekers rijker. Vorige week vond de Provinciale Zeeuwse Banketbakkerswedstrijd in Goes plaats. Hier kaapten de Zeeuwsvlaamse bakkers een aantal prijzen weg. Loffler behaalde een eerste prijs met lof voor het opma ken van paaseieren. Ook een beker kreeg hij voor zijn in zending gesorteerde boter koekjes (eerste prijs met eer volle vermelding). Voor zijn andere inzendingen kreeg hij tweemaal een derde prijs mei eervolle vermelding. Voor de laatste twee onderdelen heefl hij nog een beker te goed. De trofeeën waren namelijk op. Ook Van Meijel behaalde en kele fraaie resultaten: een tweede prijs, viermaal eer derde prijs en driemaal eer eervolle vermelding. Boven dien kreeg de Oost-Zeeuws- vlaamse bakker een extra kampioensprijs van de Fede ratie van Bakkerbonden in Zeeland, voor de totale inzen ding. TERNEUZEN - Op 10 fe bruari opende Delphi, Grieks specialiteitenrestaurant aan de Havenstraat 6, haar deu ren. De zaak wordt gerund door twee Grieken: Konstan- tinos Sakelarion en Efftimos Pathekas. Beiden hebben een jaren lange ervaring opgedaan in Griekenland. Ze zijn pas twee maanden in Nederland en de Griekse keuken is origineel. De Nederlandse bedrijfslei der treedt tijdelijk op als tolk, maar Konstantinos en Effti- mos willen zo snel mogelijk de Nederlandse taal machtig wordea TERNEUZEN - Begin deze maand is Controlec Temeu zen verhuisd van de Noord straat 107 naar de Zuidland- straat 34. De verhuizing werd noodzakelijk door de gestage toename van de omzet. Daar door groeide ook het perso neelsbestand. Momenteel werken zestig mensen bij Controlec. De in Controlec Temeuzen aanwezige technische disci plines zijn: werktuigbouw kunde, civiele techniek, elek trotechniek, instrumentatie, telecommunicatie, telematica, landmeetkunde, leidingenre gistratie, industriële automa tisering, computer-aided- design en computer-aided- engineering. Behalve in Temeuzen zijn er vestigingen in Amsterdam, Antwerpen, Dordrecht, Gro ningen, Heerlen, Rotterdam, Spijkenisse, Utrecht en Zoe- terwoude. Het hoofdkantoor staat in Schiedam. HULST - Uitzendbureau Walcheren heeft sinds vorige week een tweede vestiging in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na Temeuzen is er nu een in Hulst in de Steenstraat 6. „Door een steeds grotere vraag naar tijdelijk personeel bij diverse bedrijven in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen von den wij het gerechtvaardigd in Hulst te beginnen", aldus regio-manager Paul de Schrijver. „Daarnaast is het ook een service naar de uitzendkracht toe. Die hoeft voor een in schrijving nu niet meer per se naar Temeuzen te komen", vervolgt de Schrijver. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER kwam de Golfslag op winst te staan, gelijk gevolgd door de gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd stond de stand op 3-3. De Hille wist hierna nog eenmaal te scoren, en werd zodoende winnaar van het toernooi. De arbitrage tijdens het toernooi - vandaag zijn de meisjes aan de beurt- berust bij HVSV uit Terneuzen. Eindstand: 1. de Hille, 2. Golfslag, 3. Wiekslag, 4. Stelle, 5. Op Weg, 6. Meerpaal, 7. de Geule, 8'. Prins Willem van Oranje. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Homed The Lions, de pseudo Handelson derneming waarin leerlingen van scholengemeenschap De Leeuwtjes praktijkervaring kunnen opdoen, wordt op 9 maart officieel geopend. De opening van het bedrijf wordt verricht door de loco-burgemeester van Terneuzen, J. van Rooijen. De Leeuwtjes was, als enige Zeeuwse school, vorig jaar een van de dertien die in het kader van een landelijk educatief project werd aangewezen. Met dat project, onder de naam Homed (Handels Onderneming Met Educatieve Doeleinden), werd aan het begin van het schooljaar begonnen. „Voor alles eenmaal rond was, zoals aanschaf van materialen en dergelijke waren we alweer een hele tijd verder. Het projekt draait nu en kan officieel van start gaan", aldus directrice D. de Buck. De leerlingen van een aantal klassen van De Leeuwtjes zijn nu werknemers in een eigen handelsonderneming, met heuse afde lingen als receptie, boekhouding, loonadministratie en dergelijke. Evenals de twaalf andere scholen is Homed the Lions aangesloten bij een centraal punt in Heerlea Daar bevinden zich pseudo in stanties als Kamer van Koophandel, bedrijfsvereniging of belas tingen.

de Stem | 1988 | | pagina 15