»n dag Ier krant en muis Ier staart. Het carnaval kan nu niet meer stuk Ophalen papier door clubs spaart 60 mille ONDERZOEK VERKEERS- EN GELUIDSBELASTING BINNENSTAD Speel-o-theek Hulst bestaat twee jaar SCHIETINGEN ANBO Hulst groeit fors NDEN D. Al HATIEVE KRACHT KUNDIGE A-HBO-V 1ESSE STE 1ATIEF MEDEWERKER .D. - MBA lureau Walcheren TvetAs voor tc U PE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 16 FEBRUAR11988 aar SIRE, p/a Stephenson* ZOETERMEER. Sluit een 1,- bij. Dan krijgt u het at is' thuisgestuurd. VOOR HET TE LAAT 15 _m/v| HULST - De gemeente Hulst gaat onderzoeken hoe het zit met de toe komstige verkeers- en geluidsbelasting van de Hulster binnenstad. Doorgaand Scouting Axel zoekt spullen rommelmarkt Terhole Lamswaarde PLAATSELIJK NIEUWS Axel Clinge Heikant Hulst Lamswaarde CITROËN W. DE BLOCK aar: |edrijf in West-Zeeuwsch- zoeken wij een admini- acht met praktijkdiploma i of MEAO. l'Oor 20 uur per week, met rpleegkundigen A-HBO-V ct aan de slag, ook zijn er 'en om part-time te werken snsten per maand. hebben we werk voor een igstelling voor een van de- of zoek je ander tijdelijk ns dan op, of kom vrijblij- oij een van onze kantoren. Steenstraat 6 Hulst 01140-13039 T22 Van onze verslaggever HULST - De verenigingen ;n de gemeente Hulst die zich bezig houden met het ophalen van oud papier be sparen de gemeente jaar lijks zo'n 60.000 gulden aan ophaal- en stortkosten. Dat blijkt uit het al eerder aan gekondigde voorstel om de clubs voortaan een subsidie te geven voor het ophalen van oud papier. Burgemeester en wethouder schatten dat in Hulst jaarlijks 600.000 kilo papier wordt opge haald. Als dat allemaal in de vuilniszak zou verdwijnen, zou de gemeente moeten opdraaien voor zowat een dubbeltje per kilo aan ophaal- en stortkos ten. Het inzamelen van oud pa pier door verenigingen is, zo concluderen BenW, dan ook in het financieel belang van de burgers. Immers, als dat niet zou gebeuren, zouden de kosten voor de reinigingsdienst een stuk hoger liggen. En dus ook het tarief van de reinigings rechten. Maar de verenigingen wor den er, met de drie cent per kilo die ze nu voor het oud papier krijgen, niet erg veel wijzer van. BenW vinden dan ook dat dit bedrag in geen enkele ver houding staat tot de inspan ning van al die vrijwilligers. Daarom willen ze een subsidie geven van maximaal twee cent per opgehaalde kilo. Dat be drag zou de gemeente ook aan stortkosten kwijt zijn. Uit gaande van 600.000 kilo per jaar betekent dat dus een totale subsidie van 12.000 gulden. Dat bedrag moet volgens B en W betaald worden uit de reini gingsrechten. Om te voorkomen dat de subsidie terecht komt in han den van lieden die er wel een handeltje in zien, wordt in de regeling een bijzondere voor waarde ingebouwd. Voor de subsidie komen namelijk al leen maar instellingen in aan merking die ten eerste in de ge meente Hulst gevestigd zijn en die bovendien werkzaam zijn op het terrein van het sociaal cultureel welzijn, of anderszins het algemeen belang dienea luist gaat auto's tellen Van onze verslaggever Dergelijke informatie is nodig om subsidie te krij gen voor het treffen van geluidswerende maatrege len aan woningen in de binnenstad. Dat er momenteel heel wat wo ningen in de binnenstad wor den geconfronteerd met teveel lawaai is in 1984 al duidelijk geworden uit een onderzoek van de provinciale geluidmeet- dienst. Aan de hand van tot nu toe gehouden verkeerstellingen is er, met uitzondering van het doorgaand verkeer, een duide lijk beeld te vormen van de huidige verkeersstructuur in de binnenstad. Maar met de voorgenomen herinirichting van straten zal dat verkeers beeld, zo verwachten B en W, lach wijzigen. Het gaat er dan 'ook om, om aan de hand van nieuwe onderzoeken de toe komst te voorspellen. Dat willen B en W laten doen door het adviesbureau RBOI, dat ook de werkzaamheden voor het bestemmingsplan voor de binnenstad verzorgt. Uit het onderzoek moet vooral duide lijk worden hoe het zit met het doorgaand verkeer. Het is nu enkel bekend dat automobilis ten via de binnenstad van noord naar zuid rijden en om gekeerd. Over de omvang en route van deze verkeersstromen tast de gemeente echter in het duis ter. Immers, alleen mechani sche verkeerstellers kunnen dat niet boven water krijgen. Dat kan alleen maar door aan de drie toegangen tot de bin nenstad een mannetje te laten posten dat de kentekens van ieder passerend voertuig no teert. Het hele karwei aan ver keers- en geluidsonderzoek gaat zo'n 35.000 gulden kosten. Dat geld kan betaald worden uit een potje waarin Hulst de tot nu toe ontvangen bijdragen voor de uitvoering van de Wet Geluidhinder heeft opge- ilaats Van onze correspondente AXEL - Scouting 'de Vier Ambachten' Axel gaat in juli met vijf en twintig man op zomerkamp in Wiltz in Luxemburg. De groep be staat uit leiding, verkenners on rowans. Wiltz is het Europees Scouting centrum on voor de Axelaars uitste kend geschikt om eens wat ervaringen uit te wisselen met andere nationaliteiten. Om het zomerkamp te kunnen verwezenlijken, is er geld nodig voor transport en andere za ken, Daarom houdt Scouting Axel 16 april een Rommel markt. Het idee om een derge lijke markt op te zetten werd geopperd tijdens de ouder avond. Een op die avond sa mengestelde initiatiefgroep, oestaande uit bestuursleden, leiding en ouders, gaat het plan verder uitwerken. Voor een rommelmarkt zijn spulletjes nodig. De scouting groep wil alles wat de mensen kunnen missen op komen ha ten. Speelgoed, huisraad en an dere spullen die niet meer wor den gebruikt, maar toch waar- devol zijn voor de rommel markt zijn van harte welkom. die iets te geven hebben kunnen contact opnemen met 01155-2310. Van onze verslaggever HULST - Carnaval 1988 kan niet meer kapot. Voor de derde achtereenvol gende dag domineerde een stralend zonnetje het feestgedruis. „Zulk prach tig weer", voorspelde een Hulster carnavalvierder, „maken we van ons leven niet meer mee". Veel feestneuzen waren zich gisterochtend overigens nog niet erg bewust van het stra lend zonnetje. In de Hulster binnenstad was het aanmer kelijk rustiger dan anders. Tegen het middaguur wer den echter de kielen weer aangetrokken. Een dweilor kest had zelfs de energie ge vonden om al enthousiast vrolijke deuntjes te blazen. Enigszins verbaasd aange staard door de zuiderburen die op de weekmarkt waren afgekomen. In Hulst konden prins Emiel en zijn mannen niet wachten tot de middag. Rond elf uur was er al een kroe gentocht rond de markt. De meeste deelnemers hielden het voorlopig bij een kop kof fie. Voor de Hulster jeugd waren er 's middags een Vos senjacht, een dweiltocht en twee limonadebals op touw gezet, 's Avonds vond het feestgedruis zijn hoogtepunt in een treffen van de boeren- kapel en verschillende dweil orkesten op de Vismarkt. In heel Oost Zeeuwsch- Vlaanderen stond de maan dagmiddag trouwens vooral in het teken van de jeugd. Zo was er in Kloosterzande de traditionele kinderoptocht met limonadebal. Daar werd Marco Baart als jeugdprins geïnstalleerd. Tevens kregen de kinderen de uitslag van de tekenwedstrijd te horen. Die is gewonnen door Karin Suy. Bij de verkleedwedstrijd gin gen de eerste drie prijzen naar Marijke Thomas, Davy Duerinck en Petra de Nijs. In Lamswaarde bracht het kindersongfestival de jeugd op de been en in Vogel waarde was er een play-back wedstrijd. Limonade stroomde er in overvloed op de bals in Clinge, Nieuw-Na- men, Sint-Jansteen en Ter hole. In Terhole trok ook traditie getrouw de 'langste optocht' van Zeeland door het dorp. De stoet met deelnemende carnavalswagens en groepen werd aangevuld met tiental len auto's die van de boot af kwamen en de optocht op hun weg vonden. Omdat een van de praalwagens wat moeilijkheden had bij het keerpunt zat het verkeer zo wat een half uur muurvast. Het dorp Terhole bleek een uitstekende prestatie te heb ben geleverd door met twee geheel zelf gemaakte wagens te verschijnen. De Kloojoos en de Rakkers werden respectievelijk een en twee. Bij de buitenwagens ging de eerste prijs naar de Polderjongens uit Vogel waarde. De rest van de uit slag: kleine wagens: De Hel barst los, grote groepen: Clowns, kleine groepen: Drie Musketiers, duo's: Twee Jo kers, enkelingen: Pandabeer (Andrea Hemelaar). Dat het carnaval in Terhole nog steeds groeit bewijst ook het bejaardenbal afgelopen za terdag. Dat werd door aan merkelijk meer ouderen be zocht dan vorig jaar. Dan zijn we de duizenden bezoekers van de carnavals optocht in Hulst nog de uit slag schuldig van deze om megang. De Putters uit Sint- Jansteen kaapten met hun wagen 'Ik blaos oog van den Leut voor de kinderen van Kloosterzande - FOTO WIM KOOYMAN tooren' de vetste prijs weg. De eerste Hulster wagen ein digde overigen pas op een vijfde plaats. Het waren de Boskoppen met 'Tis toog van den tooren geblaozen'. Bij de groepen won de Dullaertwijk met 'Maar katten blazen overal' en de bij de indivi- duelen ging de eerste prijs naar de creatie 'Twee maa toch alleen'. De presentatie van het song festival in Lamswaarde was in handen van Frank van Driessche. De middag werd muzikaal omlijst door het or kest Blue Sette. De piano-be geleiding was in handen van Patrick Verstiggel. Het song festival dat werd gehouden in dorpscentrum de Luifel werd ontzettend druk be zocht. Er waren zo'n 300-400 toeschouwers. De deelnemertjes waren verdeeld in drie groepen, de eerste groep bestond uit 4-6- jarigen, de winnaressen wa ren Sophie en Fabiënne Si- menel en Suzanne en Anne- miek de Schepper. Zij won nen de eerst prijs met het liedje 'Vier vriendinnen' met 71 punten. Groep twee waren de 6-9- jarigen. Daar was de winna res Joyce Gerrits. Zij won met het lied over een hope loos geval, en haalde daarbij 70,5 punt. Groep drie waren de 10-ja- rigen en ouder, en daar werd Carola van Driessche eerste. Zij won met 'het leven is een met 73 punten. Dan kwam als winnaar van het lied met de beste eigen tekst uit de bus Dennis van Dries sche, hij kreeg daarvoor van prins carnaval de beker. Zijn winnende liedje was het voetballied van SDO. Tijdens dit songfestival werd Gerda Vereecken on derscheiden met de orde van het gouden lam voor haar hele grote verdienste in de vijf jaar dat zij hofdame was van prins carnaval, verer werd er afscheid genomen van verschillende leden van de carnavalsvereniging de Lamsoren, waarbij hun ver diensten tijdens dit songfes tival breed werden uitgewe zen. De sex in de Pauluspolder werd in Terhole aan de kaak gesteld Het limonadebal in het Hulster Tiffany - FOTO DE STEM COR J. DE BOER BILJARTEN - In Het Tref- pent speelden de ouderen een vriendschappelijke biljart wedstrijd tegen de ouderen van Clinge. De bezoekers wonnen met 659 tegen 522 ca ramboles. BILJARTEN - In gemeen schapshuis Malpertuus speel den de ouderen van De Lieve uit Hulst een biljartwedstrijd tegen de ouderen van Clinge. Het was een spannende strijd voor de wisselbeker. De be zoekers maakten 473 caram boles tegen de thuisploeg 566. Koewacht 'het Jagertje' in Hulst Prins Emiel met zijn gevolg zullen dit bal met een bezoekje vere ren. Hun plicht brengt hen echter eerst naar de Boeren bruiloft Om half vijf zijn ze present in het Jagertje. Het limonadebal voor de jeugd begint om 15.30 uur. KAARTING - In zaal Oud- Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. Wolfert, Axel; 2. me vrouw Elegeert, Koewacht; 3. A van de Berg, Hulst; 4 R. van Eerdenburg, Graauw; 5. mevrouw Haulez, Hulst BINGO - Door de Algemene Bond voor Ouderen wordt donderdag een bingomiddag gehouden in gemeenschaps huis Malpertuus. Om 13.30 uur begint de middag waarop mooie prijzen te winnen zijn voor iedereen boven de 50 jaar. SCHIETNG - In zaal 't Helle ken wordt morgen een be- jaardenschieting gehouden, aanvang 13.30 uur. LIMONADEBAL - Vanmid dag houdt de carnavalsvere niging 'de Boskoppe' een li monadebal voor de jeugdige vayes in het buitencentrum KVO - De KVO Axel heeft buurvereniging KVO Koe wacht uitgenodigd voor een avond in De Vlaschaard dins dag 23 februari. Om 19.30 uur verzorgt een Axelse zaak een modeshow. KAARTING - In zaal De Lamsoren werd een kaarting gehouden waaraan 85 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. L. van Goethem, Kloosterzande; 2. J. de Rijk, 3. A. van Driel, beiden Terneu- zen; 4. mevrouw Boone, Huist; 5. mevrouw Blom- maert, Clinge. Jokeren: 1. me vrouw Pauwels, Kloosterzan de; 2. mevrouw Schenkels, Ossenisse; 3. mevrouw Mahu, Lamswaarde. HEIKANT - Bej aardenschieung, zaal 't Heike, 53 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St-Jansteen; eerste zij vogel: mevrouw Van Meele, Kloosterzande; tweede zijvogel: M. van Laindeghem, Kemzeke; grootste aantal (5): M. van Bastelaar, Stekene. Zaal W. Blommaert, 26 Tterkx, hulst schutters: hoge vogel: R. SterU., Zelzate; beide zijvogels: R. Her- wegh, Heikant; grootste aantal (6): C. D'Hooghe, Hulst HULST - Zaal W. Blommaert, 42 schutters: hoge en tweede zijvo gel: W. de Kuyper, Hulst; eerste zijvogel: J. Dobbelaar, Boschka- pelle; grootste aantal (5): P. Hoefnagels, Clinge. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 33 schut ters: hoge vogel: A. Rottier, Groede; eerste zij vogel: R. Baart, Koewacht; tweede zij vogel: H. de Maarschalk; grootste aantal (4): J. Suy. beiden Koewacht KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 67 schutters: hoge en eerste zijvogel: R. Willems; tweede zij vogel: J. de Waal; grootste aantal (3): A. van de Putte, allen Koe wacht KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 36 schutters: hoge vogel: E. Boone; eerste zijvogel: V. de Schepper, beiden Koewacht; tweede zijvogel: A. de Breuk, St- Pauwels; grootste aantal (3): O. Saman, Koewacht KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 35 schutters: hoge vogel: L. Dul- laert, Stekene; eerste zijvogel: J. de Waal; tweede zijvogel: F. de Waal; grootste aantal (4): A. de Block, allen Koewacht LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 19 schutters: hoge vogel: R. van Gassen, Ossenisse; belde zij vogels: R. D'Hooghe, Kieldrecht; grootste aantal (5): J. Sponselee, Kloosterzande. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes- - se, 15 schutters: hoge en tweede zijvogél: E. de Maat Ossenisse; eerste zij vogel: T. de Waal; grootste aantal (5): R. Verscho ten, beiden Kloosterzande. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 20 schutters: hoge en tweede zijvogel: A de Waal; eerste zijvo gel: J. der Weduwe, beiden Kloosterzande; derde zijvogel: F. de Meyer; vierde zij vogel: A. Pardaen. beiden Ossenisse; >tste aantal (5): mevrouw De Kloosterzande. •S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, bejaardenschieting, 25 schuttes: eerste hoge en eerste zijvogel: A Rentmeester, Willem Teil; tweede hoge vogel: J. Re- mij nse, Zorgvlied; tweede zijvo gel: M. van Steenbergen; derde zij vogel: E. Rentmeester, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: F. Ossewaarde, Doel naar Hoger; grootste aantal (8): B. van de Dries, Eensgezindheid. Van onze correspondente HULST - De Speel-o-theek 'Aap, Noot, Mies' in Hulst bestaat deze maand twee jaar. Het bestuur en de medewerksters willen dit heugelijke feit niet on gemerkt voorbij laten gaan. Op dinsdag 23 en woens dag 24 februari wordt er op zeer bescheiden schaal feest gevierd. „Met het zwaard van Da mocles boven ons hoofd is het moeilijk feestvieren", laat voorzitster Tineke Spinhoven weten. Zij vindt het beter om de financieën te gebruiken voor de op handen zijn de verhuis. De Speel-o-theek moet een nieuw onderdak zoeken als er niet heel erg snel veran dering komt in het leerlin genbestand van de basis school Moerschans in Hulst Aap Noot Mies heeft een prachtige ruimte in de de pendence van deze school. Het ziet er naar uit dat de zomervakantie benut zal moeten worden voor een verhuis. Alleen weet het bestuur nog steeds niet of er wel een behuizing voor hen is. „We wachten nog steeds op uitsluitsel van de Gemeente Hulst", vertelt Tineke die elke maand even aan de bel hangt bij wet houder Weemaes die deze zaak behandelt Het twee jarige bestaan wordt daarom alleen 'ge vierd' tijdens de openings tijden van de Speel-o-theek op 23 (9.30 tot 11.00 uur) en 24 februari (13.00 tot 15.00 uur). De kinderen krijgen een kleurplaat cadeau. Het bestuur hoopt dat er voor de Speel-o-theek op kort termijn een oplossing wordt gevonden. Het leden aantal groeit nog steeds en de collectie tweede handskleding breidt zich uit „Wij hebben onze hoop gesteld in een plaatsje in het ziekenhuis of in de Rey- naertschool", besluit Ti neke Spinhoven. Van onze correspondent HULST - De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) in Hulst groeit boven verwachting snel; in januari alleen al boekte de afdeling een ledenwinst van 74 Deze nieuwe leden komen uit Clinge, St Jansteen, Heikant en Hulst Het bestuur toont zich uiteraard erg tevreden, en is ervan overtuigd dat de aanwas te maken heeft met de grote verscheidenheid aan activitei ten die de bond voor de ouderen op touw zet. De ANBO ijvert voor meer invloed van ouderen in de maatschappij en de dienstver lening. Alle leden krijgen maandelijks het blad 'Samen op weg'. Ook bij reizen bijvoor beeld helpt de bond een handje en zijn er aantrekkelijke kor tingen te regelen. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 blad in samenwerking

de Stem | 1988 | | pagina 13