'INTERESSANTE KLUIF VOOR EEN ADVOCAAT' Woonwagenbewoners in Aardenburg komen uit de wind te staan Studiedag over de zeehond in de Zeeuwse wateren BRESKENS: Boon moet kleine container wisselen neleman/ Noordpolder nog zonder Nederland 3 DINSDAG 16 FEBRUARI 1988 school Hulst biding BRESKENS - De bewoners van de vjjk Ghistelkerke in Breskens zul len zich met hand en tand verzetten tegen de komst van een woonwa gencentrum in hun buurt. ïerman eur ÏYBAL HULST 7)' De Maayer is goed in vorm Bewondering voor Emery Fassaert Inbraak op Griekse vrachtvaarder SERLIPPENS EN ZUIDPOLDER bouw/toffen zundcrt O VERZICHT ian de laatste wedstrijdperiode hj uitwisseling met een groep uit w acqueline Bral. De Zeeuws-Vlaar dit treffen met 117 punten, tegen lasten. aat er een uitwisseling op het Ipelers. Er wordt gespeeld vanaf li ulst. De partijen duren tot 's avoi ..SLAGEN r jie Verhoeven 7-3, Petra Coenen-An ïn-Carin van de Wiele 7-3, Veerle aas-Pieter Vriend 1-8, Hervé Lebbii van Looy-Carin van de Wiele 0-15 .et-Uijen de Klein/De Bruin ó-a Klein/Plas 12-2. Idamestenniscompetitie gaat de str de hoogste poule tussen 't Boemel emd team behaalde een maximale lat daardoor aan de leiding met ncurrent Hontenisse, dat echter [romen, zodat de strijd om het k i beslist. SLAGEN 16-2, Vervaet-'t Boemeltje 0-8. i 4-4, Axel 1-Vogelvlucht 2 8-0. 7 5-3, Eikenhof 2-VT Axel 4-4. STAND jantenisse 6-46, Vervaet 7-45. |t7-37, Dwask, Eikenhof 3 en Huis 7-33 5 Lelies 7-46, Eikenhof 2 8-35. Verzet tegen woonwagens Dit stellen de verontruste bewoners in een brief aan B en W van Oostburg en de le den van de gemeenteraad. In het schrijven wijzen de wijkbewoners op tal van problemen die een vestiging van een woon wagencentrum in de wijk met zich meebrengt. Als alternatieve vestigingslokaties noemen zij Papendrecht en een perceel oostelijk van de Hoofdplaatseweg in Breskens. De bewoners zijn teleurgesteld en veront waardigd over de wijze waarop het Oostburgse college tot nu toe is omgegaan met de problema- tiek van de woonwagenlokaties. Wanneer het gemeentebestuur en de raad be slist om de lokatie Ghistelkerke te handhaven, Jan kan het college er op rekenen dat de bewo ners een claim om schadevergoeding zullen in dienen. „Ghistelkerke," zo stellen ze, is een af gebouwd plan. In de grondprijs waren destijds ook de kosten berekend van de groenvoorzienin gen, die nu voor het woonwagencentrum zouden moeten wijken. Op deze gronden kunt U dan van de grondeigenaren een schadeloosstelling tege moet zien." Volgens de bewoners zal een woonwagencen trum in de wijk van directe invloed zijn op het woongenot. De Bressiaanders vinden het voorts bedenkelijk dat het college al twee jaar van de hoogte is van het de verplichting om terreinen aan te wijzen en dat nu gewacht is totdat de bouwgrond, direct grenzend aan de toekomstige woonwagenlokatie, verkocht is. „Dat lijkt ons een vreemde zaak en een interessante kluif voor een advocaat," aldus de bewoners. Verder vrezen de wijkbewoners dat de inrich ting van het woonwagencentrum een streep door de ontmanteling van de zuiveringsinstallatie in de wijk betekent. De Ghistelkerkenaren menen verder dat een woonwagencentrum noordelijk van de biblio theek het bestaande plan om de verkeerssituatie op het Molenwater te verbeteren zal dwarsbo men. Een lokatie ten zuiden van de leeszaal heeft, zo schrijven ze, als nadeel dat een rij be jaardenwoningen direct aan het terrein grenst. „Voor bejaarden wellicht een wat zware opgave om tot integratie te komen," aldus de veront ruste wijkbewoners. De buurtbewoners vermeldden in hun brief twee alternatieve lokaties. een terrein oostelijk van de Hoofdplaatseweg en Papendrecht,een lo katie die eerder al van het lijstje van de ge meente is afgevoerd. De bewoners vinden dat deze laatstgenoemde lokatie in heroverweging genomen moet worden. „De wet geluidshinder is het probleem voor Pa pendrecht, maar geen enkele lokatie zal voor honderd procent aan alle richtlijnen voldoen. Papendrecht ligt daarentegen achter de beste geluidswal van Nederland, namelijk een dijk op Delta-hoogte," aldus de briefschrijvers. Die te vens benadrukken dat voor deze lokatie zelfs be langstelling bestaat onder de woonwagenbewo ners. „Door lokaties te creeëren waarvoor woonwa genbewoners uit de buurt geen belangstelling hebben, schept U plaatsen die af en toe eens wor den aangedaan door trekkers, waardoor de mo gelijkheid om enige sociale controle op hen uit te oefenen onmogelijk wordt," stelt men verder. Nu er in de grootste gemeentekernen -Oost burg en Breskens - geen geschikte lokaties ge vonden kunnen worden, zo menen de Bressiaan ders, wordt het hoog tijd dat het gemeentebe stuur ook eens in de kleine kernen, zoals Water landkerkje en Cadzand-Bad, gaat zoeken naar mogelijk geschikte lokaties. De Ghistelkerkenaren benadrukken tot slot dat zij zich niet zonder slag of stoot zullen neer leggen bij een wijzigingsprocedure voor het be stemmingsplan. Het aanleggen van een woon wagencentrum in Ghistelkerke zal verder conse quenties hebben voor het stemgedrag van de buurtbewoners bij de eerstvolgende verkiezin gen. DE STEM VAN ZEELAND T27 behaalde een forse 7-1-overwiiw miscompetitie in het RacketcenS, •esdubbel zegevierde het koppe] Wim Ducheine en Ad Verlink 'ia een zege op Rob Kint en Gei werd gered door de mixed-combir ■net 6-6 gelijk speelde tegen het r—SLAGEN hop-Hamelink 7-1, Kömer-Broomcha Raadslid Piet Stevens heeft zijn zin gespeelde wedstrijden in de damt Icketcentrum Terneuzen eindigden han liet Louwerse met lege hand nan/Corrie Capello eindigde meté standsters Ria de Rooy en Joke Le i en Ria Wisse voor een forse ove, uo Koster/Van de Walle. SLAGEN Keijzer 4-0, Van der Heijden-Ooetd Sasse recreatieve volleybalcompeti' I-en Wisse met 3-0. In de eerste klas Van onze verslaggever AARDENBURG - De bewo ners van het woonwagen- centrum aan de Eedeweg in v3"5? I Aardenburg komen binnen- kort uit de wind te staan. Burgemeester en wethou- Rabobank met dezelfde cijfers binnen haalde. UITSLAGEN DAMES j Vliet 12-1 (10-15,15-12,15-8). avok 3 114-Hi (12-15, 15-12, 11-11), Sa» 14-16). GEMENGD •e 2-1 (4-15,15-12,15-4). obank 1-2 (15-5,13-15,2-15). le-Renique 2 2-1 (15-9,14-16,15-8). Tioca 214-14 (16-14, 15-11, 6-6), Cerest» Van onze verslaggever AXEL - De bewoners in de wijk Noordpolder in Axel kunnen nog steeds Neder land 3 niet ontvangen. Bij het stadhuis zijn daar in middels boze telefoontjes over binnengekomen. De klachten komen met name van huiseigenaren die bij de aankoop van hun huis 1000 gul- „t„T„i, i den hebben moeten betalen om .hfany zijn eraf gelopen wee aangesloten te worden op de ïjven in de Hulsterse bedrijfsvol Centrale ^terme Inrichting- y geeft et toe klopten zij W Heyndrickx geen enkele set in de strijd om idden hebben moeten geven. Brandax 4-3, W Heyndrickx 5-1. Tweede klasse: Broomchemie 5-1 Ambulo 6-14, ABN 6-14, Rijk 6-!_ De Rietvliet 6-8, Van Wesemael 4, Ortho MOK/Schelde Un 5- Jansenius 6-2. [ik- ve- tiet tiet 5-5 &ar rc |af- ipe ÏS- in- lert Cen yn- |-3, Ly- -15, 1-2 Tes yn- 15- 15- ike- ong (6- lor- >r 1- 000- tijk ius- -15), We- Van onze sportmedewerker AXEL - In een van de duels die afgelopen weeki de eerste klasse van h ZVA'81-zaalvoetbal werdf afgewerkt, behaalde Maayer een knappe 4-1 zege op Disco Love. Dat de mannen uit Klooster zande niet zo blij waren met c nederlaag, vertolkte speler Pi' de Kort. „Hij was het oneer met een beslissing en maak een slaande beweging nar mij," aldus arbiter Machiel v> Hese, die hem daarvoor horv reerde met een verwijderd uit de zaal. Deze wandaad leidde tot er rommelig geheel. De Maayt liet zich daar echter niet dot van zijn stuk brengea doelpunten van Marco cheine (2x), Harold Versch' en Robby Boone liep het van de mopperende tegenstaa der, die niet verder dan ée treffer kwam. In het tweet duel in deze klas, Bliek en V® Verpoorte, maakte Verpoot eveneens vier doelpunten, ook hier was dat voldoen' voor de zege, omdat de tege' stander bij drie rake knau' stopte. UITSLAGEN ,Ik wilde naar de Olympische i gaan kijken maar dat mooi niet door. Geen tód", aldus een van de bewo ners. De gemeente Axel heeft in middels de klachten doorge speeld naar de CAI BV Axel die i januari dit jaar het be- van de centrale antenne- inrichting heeft overgenomen. Jan die zijde is toegezegd dat ■«Ierland 3 nog voor het eind >an deze week te ontvangen zal ajn. ders van Aardenburg heb ben, na overleg met de woonwagenbewoners, be sloten om ruim 9500 gulden uit te trekken voor beplan ting en bielzen. De gemeente is van plan om aan de zuid-en noordkant van het woonwagenkamp bomen en heesters te planten. Rondom de beplantingsvakken worden vervolgens om de anderhalve meter 60 halve bielzen ge plaatst, die verankerd zijn in beton. Voorts wordt tussen de rij baan en het fietspad van de Eedeweg, ter hoogte van het centrum een middenbermaf scheiding geplaatst. Met deze maatregelen gaat het gemeentebestuur in op ver zoeken van de woonwagenbe woners om een betere beschut ting tegen de wind te creeëren. Vorig jaar besloten boze be woners van het centrum, na een stormnachtregen, om een meer beschutte staanplaats op te zoeken. Zij hielden toen stil voor het Aardenburgse ge meentehuis. Dit kampement werd onder toeziend oog van de rijkspolitie afgebroken. De commissie voor openbare werken en milieu beraadt zich donderdag 18 februari over het voorstel. Aan de orde komt verder het onderzoek naar de staat van onderhoud van het rioleringsstelsel in Aarden burg. Dit onderzoek wordt naar alle waarschijnlijkheid uitgevoerd door de Grontmij. De kosten van het project wor den geraamd op bijna 50 mille. De commissievergadering be gint aansluitend bijeenkomst van de commissie ruimtelijke ordening. Van onze verslaggever CLINGE - Het instituut voor geeste lijk gehandicapten De Ster re in Clinge heeft heel wat specialisten op de loonlijst. Maar weersvoorspellers zitten daar zeker niet bij Afgaande op de berichten van vorige week dat het wel eens slecht weer zou kunnen worden, besloot men meteen maar de jaarlijkse optocht af te gelasten. Toen gisteren een stralend zonnetje het terrein in een vriendelijk licht zette, bleek dat het KNMI ook al niet meer te vertrouwen is. Dus beperkte het carnavalsgedruis zich gisteren tot de de grote Nobelhof- zaal. Maar de lol was er niet minder om. Verkleed en geschminkt haakten de pu pillen aan voor de polonaise en onder de tonen van de Sjores Amrbasband uit Hulst beleefde de deinende en kleurrijke menigte een fantastische middag. Een en ander werd aangevoerd door de eigen raad van elf, die in de loop van de middag directeur Pelgrims bombar deerde tot ere-raadsiid. Uiteraard wa ren er ook prijsjes te verdienen. Elk pa viljoen kreeg alvast een trofee mee. D4, hoofdprijs was voor de bewoners van de Tybeerthof met hun creatie 'roken moet mogen'. art/ 4-8, 4-7, 1 14- yn- STan -10, 4-7, Tweede klasse: Wilton-Wapen "Jj 4-2, Axel 5-4, Eeuwige Lente-Cito 3 Broomchemie-Marine Service TKVZV-La Bourse 2-4, Haa,,. no- Markt Boys/Schoot 6-2, Van ,ert ten-Moy Fa 2 2-8, Radio Noord»"] 5-5, Den Hamer 2-2. Van onze verslaggever HULST - Vol bewondering stonden de toeschouwers vrij dagavond langs de kant van het zwembassin. In het Hul ster overdekte bad was het beslissend moment aangebro ken. Voor de 74-jarige Emery Fassaert uit Lamswaarde, volgende maand wordt hij 75, de kroon op zijn doorzet tingsvermogen. Het examen voor het zwemdiploma A. Drie jaar geleden zou Emery nog als een baksteen naar de bodem zijn gezonken. Nu is hij een fanatiek zwemmer gewor den. Een van de trouwste be zoekers van de zwemlessen. Hij sloeg er de afgelopen jaren nooit een over. Uiteraard was het examen niet meer dan een formaliteit. Zonder moeite be haalde Emery het begeerde di ploma. Hij is daarmee meteen de oudste kandidaat die ooit in Hulst afzwom. Wethouder W. Kayser sprak dan ook zijn waardering uit voor de prestatie van de 74-ja- rige geslaagde. Hij noemde hem een groot voorbeeld. Niet alleen voor de ouderen, maar ook zeker voor de jeugd. De lo vende woorden gingen gepaard met een grote bos bloemen. Ook De bejaarde zwemmer ont vangt zijn diploma uit han den van wethouder Kayser. FOTO WIM KOOYMAN het zwembadpersoneel liet zich niet onbetuigd en bood hem een tien badenkaart aan. Van onze correspondent SLUISKIL - In de nacht van zondag op maandag werd een inbraak gepleegd in de hut van de kapitein van de te Sluisikil afge meerde Griekse vracht vaarder Astir. Dat gebeurde terwijl de gezag voerder lag te slapen. Behalve een geldbedrag van 490 Ameri kaanse dollars en 2000 dragmen mist de kapitein ook zijn trouwring, die hij ergens in zijn hut had neergelegd. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Wat is nodig om de zeehond definitief te rug te krijgen in de Zeeuwse wateren? Die vraag is het thema van een studiedag op donderdag 17 maart in de Ab dij in Middelburg. Vier deskundigen en gedeputeerde G. de Vries-Hommes zullen er hun licht over laten schijnen. In een forum hebben boven dien vertegenwoordigers zit ting van de sectoren recreatie, visserij en natuurbescherming. De gedeputeerde trekt daaruit haar conclusies, waarna ze de tentoonstelling 'Zeehonden in de Zeeuwse wateren' opent. Deze is na Middelburg in een groot aantal plaatsen in Zee land te zien. Een voorzichtig herstel van het zeehondenbestand in de Delta is de aanleiding tot de studiedag. Na een forse achter uitgang in de jaren vijftig en zestig laat de zeehond zich weer wat meer zien. Er worden zelfs weer jonge exemplaren gezien. Om ze een echte kans te geven zijn echter rustgebieden nodig. Daarvoor kijken deskundi gen op het ogenblik niet alleen naar de Oosterschelde, maar ook naar de Voordelta, het ge bied voor de kust, waar in snel tempo nieuwe platen ontstaan. De tentoonstelling is vooral be doeld om het publiek ver trouwd te maken met de zee hond. - FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER Van onze verslaggever HULST - Na vele jaren is er voor Vrouwe Justi- tia en haar metgezellin de 'voorzichtigheid' ein delijk gerechtigheid. De twee antieke uit de kluiten gewassen houten beelden krijgen een mooi plekje langs de wand in de Hulster Raad zaal. De sculpturen waren tot nu toe gestationeerd in een hoekje van de bur gerzaal in het Hulster stadhuis. Weggestopt achter kapstokken, vitri nes en tropische planten. Oorspronkelijk namen ze een prominente positie in het voormalige gemeen tehuis van Sint-Jansteen in. Na de gemeentelijke herindeling was het met hun glorie gedaan. Dit tot droevenis van het Steense raadslid Piet Stevens. Verschillende malen kaartte hij tijdens de raadsvergaderingen de kwestie aan en vorige maand kreeg hij bijval van enkele collega's. Burgemeester en wet houders beloofden daarop een wat beter plekje voor de Steense erfenis te zoeken. De beelden, die dateren uit 1791, worden nu gemon teerd aan de muur van de raadzaal. „Daar horen ze toch eigenlijk ook thuis", zegt een tevreden Ste vens. „Gerechtigheid en voorzichtigheid spelen een belangrijke rol in de raadsdiscussies". Stevens heeft overi gens nog een succes ge boekt. De gemeentewa pens van de voormalige gemeenten die bij Hulst zijn ingelijfd hebben nu ook een prominent plaatsje gekregen in de raadzaal. Die hingen ver spreid in de burgerzaal en het wapen van Clinge werd aan een haakje in het 'rommelhok' zelfs he lemaal aan zicht ontrok ken. De actie heeft het Steense raadslid ook al 'fanmail' opgeleverd. De Zeeuwse Museumstich ting stuurde hem een brief, waarin de lof werd uitgesproken voor het initiatief om de waarde volle historische objecten de eer te geven die ze toe komen. Van onze correspondent DEN HAAG TERNEUZEN - De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft geweigerd op verzoek van Boon Reiniging uit Zegge een beschikking van de gemeente Terneuzen te schorsen. Het gaat om de eis van de gemeente dat Boon twee vuilcontai ners vervangt door grotere containers omdat Boon slechts vergunning zou hebben voor de grotere exemplaren. Volgens Boon's raadsman mr. Capel, die zei 'zeer teleurge steld' te zijn, is het verschil tus sen de containers die door de gemeente worden gewenst en de containers die Boon thans gebruikt verwaarloosbaar. De advocaat denkt dat de ge meente misbruik maakt van macht. Op een oneerlijke ma nier zou de gemeente een con currentiestrijd tussen Boon en de gemeente proberen te be slechten door te strenge regels te stellen. De gewraakte containers van Boon staan bij de Pyma Discount in het winkelcentrum Serlippenspolder en bij de VB Super in het winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen. Die containers moeten nu door door Boon worden vervangen door grotere. Capel zegt dat hij de affaire voor zijn cliënt 'ten principale' zal uitvechten bij de Raad van State. De beslissing van de waarnemend voorzitter is een voorlopige. In een later sta dium zal de afdeling recht spraak van de Raad van State de bodemprocedure behande len, waarna de definitieve uit spraak valt. Geop. 9.UU-1Ö.00 u., zat. 9.00-16.00 u. Vrijd. koopav. KEUKENS - BADKAMERS - KACHELS TEGELS - BOUWMATERIALEN prinsenstraat 12, tel. 01696-6000

de Stem | 1988 | | pagina 11