Waldner om de twee jaar de sterkste Ihazerswoudse voor vijfde keer tweede in top twaalf Gullit valt van voetstuk SPORT ISIE mam 'VRAGEN Snelle marathon in Tokio if. STEM SPORT 3 MAANDAG 15 FEBRUAR11988 (ARAKTERISTIEKEN TOPSCORERS TOTO-GELIJK SPIEL '77 l:HMil=H*lll*i JUBLJANA - Bettine Vriesekoop maakt er een jwoonte van de winst in de Top Twaalf in de lotpartij uit handen te geven. In zeven van de elf jtredens stond de 26-jarige full-prof uit Hazers- loude in de finale. )e Mos dient contract bij Jlechelen uit Op maat issia MG ïiet Sleeuwijk dscoach van Wales uitslagen plus standen WEST-DUITSLAND buitenlands voetbal ENGELAND SPANJE Wereldrecord Wachtel en Drechsler Halve finales NK dammen met staart Niesten winst marathon Amsterdam Wereldrecord Melinte op mijl Kostadinova over 2,00 meter Carlos Monzon verdacht van moord T14- 22 3 8 11 14 24» 20 1 5 14 7 2( .STAR - SC CAMBUUB 3-2 (3-1). 1. E» 0-1. 12. McDonald 1-1, 29. Van dw 2-1, 39. McDonald 3-1, 74. Alra 3-2. ildsrechter: Kok. Toeschouwers: 600. ie kaart Niesten (Telstar), Koetje en Balt ir). IVEN - EMMEN 1-2 (1-1). 15. Varia* d 0-1,37. Vroomans 1-1,67. Zwlkker t- j Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwen l. Gele kaart: Kraay (Bndhoven) en He (Emmen). topscorerslijst in de eerste divisie veren- |rde dit weekeinde nauwelijks. RKC-spitsM der Wiel kwam niet voor de competitie h lie en blijft leider met 22 treffers, topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Van Wiel (RKC) 22, 2. Boere (De Graafschap) 3. Janssen (NEC), Van der Ark (Cambuur) 5. Verbeek (MW) 12, 6. Talan (Vitesse), ill (Vitesse) en Brard (RKC) 11, 9. Scha lk (RKC), Elberse (De Graafschap), Arts en Vroomans (Bndhoven) 10,13. Ten (Veendam), Maas (Eindhoven) 9. I(innende getallen: 11 - 16 - 22 - 24 - 27. oegevoegde wedstrijd 6. Prijzenbedrag: I. 349. Westduitse lotto Winnende getallen: 2 -19 - 21 - 36 - 45. Reservegetal: 13. Uitslag: 80 04 6 5 3. Vinnende getallen: 5 - 13- 17-25-31-38. [Bijkomend nummer 37. ikernummer: 0 8 2 6 8 3 4. (JBLJANA (ANP) - Het ^eedse zondagskind Jan- 've Waldner is om de twee ar de sterkste van Europa. Ljubljana behaalde de ■Ier uit Stockholm zijn >rde Top Twaalf-zege. arder won hij in 1984 in iratislava en 1986 in Söder- ie. *j L i„t Zweedse succes werd ver- erlrt door de tweede plaats an Europees kampioen Jorgen PersSon. Het duo werd op de welen gezeten door de twee Po- Grubba en Kucharski, die erde en vierde werden. Het deelnemersveld bij de mannen telde evenzovele af meldingen als debutanten: vier. De Zweden Lindh en Carlsson en de Hongaar Klam- par waren geblesseerd, titel verdediger Douglas geschorst. De buschauffeur uit Birming ham had zich ziek gemeld voor de continentale ontmoeting tussen Europa en Azië in ja nuari van dit jaar. De dokters verklaring werd evenwel door de ETTU niet geaccepteerd. Douglas werd voor straf uitge sloten voor de Top Twaalf. De opengevallen plaatsen werden ingenomen door Kriston, Ga- tien, Rosskopf en Lupulescu. Van dat kwartet eindigde thuisspeler Lupulescu verras send hoog als vijfde. Waldner stond in Ljubljana op eenzame hoogte. Negen ron den bleef hij ongeslagen, al had hij wel vaak vijf games nodig. Meer door eigen concentratie gebrek dan door de tegenstand. De kleine Zweed (1.70) heeft een fantastisch balgevoel en wordt al jaren als de beste spe ler van Europa beschouwd. Na drie Europese juniorentitels stond hij als zestienjarige in de finale van de EK bij de senio ren. Die verloor hij in Boeda pest van zijn landgenoot Ap- pelgren. De nederlaag werd karakteristiek voor zijn carriè re. Waldner werd een 'verlie zer', die over de gehele wereld het ene na het andere toernooi won, maar nooit op de Europe se- of wereldtitelstrijd op de hoogste trede van het erepo dium stond. Vorig jaar haalde hij op het WK in New Delhi de finale, waarin hij door de Chi nees Jiang Jialiang werd over troefd. In Ljubljana verloor Wald ner in de tiende en voorlaatste ronde met schokkende cijfers (0-3) van Kucharski. Door die nederlaag hadden de eerste vier in het klassement weer uitzichten op de eindzege. In de slotronde tegen Grubba was Waldner wederom meer ver wikkeld in de strijd tegen zich zelf dan tegen de Pool. Hij gaf een 2-0-voorsprong in games en 13-7 in de derde pardoes uit handen en vond het herstel juist op tijd in de vijfde, beslis sende game. Eindstand heren: 1. Waldner (Zwe) 10-1,2. Persson 9-2,3. Grubba (Pol) 8-3,4. Kucharski (Pol) 8-3,5. Lupu lescu (Joe) 5-6, 6. Rosskopf (WD1) 5-6, 7. Mazoenov (Sov) 5-6, 8. Ap- pelgren (Zwe) 5-6, 9. Gatien (Fra) 4-7,10. Böhm (WD1) 3-8,11. Kalinic (Joe) 3-8,12. Kriston (Hon) 1-10. riesekoop grijpt weer mis jan onze speciale verslaggever nee keer, in Nantes 1982 en Barcelona '85, bracht ze het ieronsje van de twaalf beste Europese tafeltennis- ïlsters op haar naam. In Ljubljana werd ze zaterdag lior de vijfde keer tweede, voor elke topsporter de meest strerende positie. friesekoop moest in de Joego- lavische industriestad de eer nen aan de Russin Flioera ilatova, die voor de tweede ELEN (ANP) - Aad dient zijn contract lij KV Mechelen uit. Dat is iet resultaat van het onder houd, dat de Nederlandse [ainer zondagmiddag met wrzitter John Cordier van- lleehelenhad. De Mos dreigde vorige week rijn tot de zomer van 1990 du- Jende overeenkomst met de lgische eerste-klasser voor- jdig te verbreken. De Hage naar had enkele aantrekkelijke anbiedingen uit Zuid-Europa 1 Zaragoza) gekregen. Bo- endien uitte De Mos, in 1985 lij Ajax vertrokken en in 1986 ij KV begonnen, kritiek op de ikomstplannen van Cordier. Zondag bleek die kritiek van verstomd. Voorzitter pordier hechtte eraan te beto- dat het akkoord met De i tot stand was gekomen ider een verhoging van diens „Het contract is niet ast. De Mos gaat niet tra verdienen. Het probleem t doodgewoon opgelost", aldus Mer. keer, na Södertaije 1986, de Top Twaalf op haar erelijst kon la ten bijschrijven. Op eigen kracht voltooide de gehaaide verdedigster uit Tasjkent het karwei niet. Vriesekoop ver sloeg haar als enige in dit toer nooi, al in de tweede ronde, en leek daarmee op weg naar haar derde eindzege. Het slippertje tegen hekkesluiter Perkucin, in de derde ronde, werd bij de af rekening fataal. De Hazers- woudse liep in de slotpartij te gen Nemes tegen haar tweede nederlaag op (20-22, 19-21), waardoor Boelatova op de val reep met de victorie en de drie duizend Zwitserse franken aan de haal ging. In de schaduw van beide kemphanen eindigde Mirjam Kloppenburg als zevende. Met vijf overwinningen kwam ze er een te kort voor de door haar begeerde vijfde plaats. Het 22- jarige talent uit Lichtenvoorde bewees op haar tweede Top Twaalf in technisch opzicht de aansluiting met de Europese top binnen handbereik te heb ben, maar tactisch en mentaal nog te kort te schieten. Bettine Vriesekoop: verloren". Tegen Perkucin heb ik dit toernooi FOTODESTEM/JOHANVANGURP Het toernooi in de Hala Tivoli was op maat gesneden voor Boelatova door de afmeldingen van Batorfi, Hrachova en Guergueltcheva, de nummers een, twee en vijf van Europa. „Dat was sterk in haar voor deel", stelde Vriesekoop reëel vast. „Van Batorfi en Guer gueltcheva verliest ze normaal gesproken altijd. Nu die er niet bij waren, wist ze bij voorbaat dat ze er hooguit twee partijen kon verliezen. Van mij en Ur ban. De rest kan gewoon niet tegen haar spelen". Die taxatie fixeerde haar dermate, dat ze in haar opluch ting over de zege op Boelatova afwezig was tijdens de partij tegen Perkucin. „Ik mocht niet verliezen van Boelatova. An ders was het toernooi bij voor baat verloren. Na die partij volgde een terugslag, een nega tieve reactie op die spanning, waardoor ik er tegen Perkucin absoluut niet met mijn hoofd bij was. Tegen haar heb ik dit toernooi verloren". De Hazerswoudse herstelde zich na het verlies kordaat. De ene overwinning op de andere volgde, de ene fraaier dan de andere, en ze gaf geen game meer uit handen tot de finale. Daarin ontmoette ze de tot Westduitse genaturaliseerde Nemes (19), die zeven ronden het veld ongeslagen aanvoerde, maar in de slotfase zoveel ave rij opliep, dat ze tegen Vriese koop zorgeloos en vrij-uit kon tikken. Kansen op de titel had ze niet meer, de derde plaats kon haar niet ontgaan. Nemes, in 1983 winnares van de ge ruchtmakende editie in het En gelse Thornaby en vorig sei zoen langdurig langs de kant door een schildklier-aandoe ning die haar zeven kilo deed afvallen, had nog een oude re kening te vereffenen met Vrie sekoop. In Södertaije had Vriesekoop haar twee jaar geleden de titel uit handen geslagen door in de slotpartij haar sportieve plicht te vervullen. „Haar scherpe spel verraste me niet. Ik wist dat ik niet op een cadeautje hoefde te rekenen", verklaarde Vriesekoop na de schlemielige, maar regelmatige nederlaag. „Ik was gespannen, waardoor ik angstig, behoudend, speelde en haar te weinig aanspeelde op haar kwetsbare forehand. Daardoor heb ik de partij ver loren. Bovendien moet je een kampioenschap verdienen door zelf te winnen en niet op de manier van Boelatova". Met die vinnige reactie zin speelde Vriesekoop op een ak koordje tussen het Hongaarse en Russische kamp voor de partij Urban - Boelatova. In dat treffen liet Urban zich in derdaad op genante wijze slachtofferen. „Voor Ljubljana had ze nog nooit van Boelatova verloren. Hier maakte ze in twee games nog geen 21 punten tegen haar", schamperde Vrie sekoop. De nederlaag tegen Nemes kwam hard aan, omdat Vriese koop in beide games aanspraak mocht maken op de winst. Ze startte voortreffelijk, nam een 13-9-voorsprong, maar liet daarna onverklaarbaar het ini tiatief aan Nemes. Op 16-19 kwam ze op eigen service sterk terug en veroverde op 20-19 een gamepunt. Een kantbal redde Nemes, die direct doorstootte (20-22). In de tweede game had Vriesekoop op 14-10 andermaal de beste papieren. Twee net- ballen in het voordeel van Ne mes haalden haar uit het ritme. Daarna ontwikkelde zich een evenwichtige, fascinerende strijd, die tot 19-19 gelijk op ging. Na een lange, schitte rende rally verwierf Nemes het gamepunt, dat ze meteen be nutte (19-21). De kolonie Ha zerswoudse supporters, die de feestneuzen al tevoorschijn had gehaald, vluchtte stilletjes. Vriesekoop zocht troost bij Kloppenburg, die even eerder door Badescu in de realiteit was teruggebracht. Door de ne derlaag tegen de kittige Roe meense belandde Kloppenburg op de zevende plaats. Het werd haar zesde verliespartij tegen over vijf overwinningen. In vergelijking met haar eerste optreden, in Södertaije, steeg ze drie plaatsen en kwam ze twee keer meer tot winst. Hoewel Kloppenburg aange naam verraste door haar bij vlagen uitstekende spel, slaagde ze er niet in het maxi male te bereiken. „Zevende is leuk als er niet meer in had ge zeten", bromde ze na afloop. „Maar ik had vijfde kunnen worden. Tegen Kasalova en Badescu had ik nooit mogen verliezen. Ik speelde gewoon stom, voerde de tactische op drachten niet goed uit". De speelster uit de Achter hoek ervoer andermaal, dat de Top Twaalf een zenuwslopend en hels karwei is. „Je staat drie dagen onder hoogspanning. Daar moet je wel mee leren le ven. Ik kan die spanning soms nog niet aan; anders was ik wel vijfde geworden". Coach Bakker zag in de treurnis nog een lichtpuntje. „Ik hoop dat die meiden in de ogen van het NOC voldaan hebben aan de norm van vorm behoud en dat ze door deze ver richtingen zeker zijn van uit zending naar Seoul. Dan kun nen we ons daarop tenminste rustig voorbereiden. Want daar moet het gebeuren. Niet hier, al hadden we dit als tussendoortje wel graag willen meepikken". UITSLAGEN DAMES Achtste ronde: Nemes (WD1) - Kloppenburg (Ned) 21-19 21-11, Kasalova (Tsj) - Popova (Sov) 22- 20 21-15, Safarova (Tsj) - Perkucin (Joe) 21-16 21-13, Badescu (Roe) - Vriesekoop (Ned) 16-21 17-21, Ur ban (Hon) - Boelatova (Sov) 15-21 12-21, Fazlic (Joe) - Kovtoen (Sov) 11-21 9-21. Negende ronde: Nemes - Kovtoen 12-21 12-21, Kasalova - Vriesekoop 22-24 13-21, Safarova - Boelatova 17-2114-21, Badescu - Perkucin 21- 7 10-21 21-17, Urban - Kloppenburg 18-21 18-21, Fazlic - Popova 21-19 21-17. Tiende ronde: Nemes - Boelatova 9-21, 21-19, 12-21, Kasalova - Kov toen 18-21, 11-21, Safarova - Vrie sekoop 16-21, 16-21, Badescu - Po pova 21-17, 21-18, Urban - Perku cin 22-20, 23-21, Fazlic - Kloppen burg 19-21,21-15,14-21. Elfde ronde: Nemes - Vriesekoop 22-20, 21-19, Kasalova - Boelatova 14-21, 17-21, Safarova - Kovtoen 13-21, 16-21, Badescu - Kloppen burg 21-11, 21-14, Urban - Popova 21-15, 21-16, Fazlic - Perkucin 21- 16,17-21,21-13. EINDSTAND Dames: 1. Boelatova 10 overwin ningen, 1 nederlaag, 2. Vriesekoop 9-2, 3. Nemes 8-3, 4. Kovtoen 6-5, 5. Kasalova 6-5, 6. Badescu 6-5, 7. Kloppenburg 5-6,8. Safarova 5-6,9. Urban 4-7,10. Popova 3-8,11. Faz lic 2-9,12. Perkucin 2-9. i heeft in het Drentse plaatsje jroor de rest van de competitie nte zege op Borussia Mön- j JNCHENGLADBACH 4-0 (2-0). I 5. Booy 4-0. Scheidsrechter: Luin- 's, de tegenstander van Ajax in •acup-toernooi voor bekerwin- ïdstrijd als voorbereiding op ae ïen overtuigen opees niveau FC Den Haag de 1 ia tegen bekerwinnaar Slima Young Boys, dat nog tien dagen eiland in de Middellandse Zee,, neer nog een wedstrijd tegen j strijd uit de derde klasse Zuid Sleeuwijk en Veen is geëindigd (Nieuwerkerk) staakte de ont- linde, nadat hij door één van de :hteren was aangevallen en ge- :nt met 1-0. Terwijl de scheids- kleedkamer verdween, braken irbij zowel spelers als publiés van Veen trapte daarbij een lat deze met een dubbele been-1 nd van Wales heeft zondag j et voor ex-Norwich-trainer Ken /FA) zal nog deze week contócJ overigens niet zeggen dat ne ;ezien van een verbintenis n Evans vertelde evenwel da nei, wanneer het contract van afloopt. „Als Clough dan alsr10» de voorbereiding op het WK1 oeten we nu al uitzien naar m0" ij aldus Evans. Hij gaf toe da na een conflict bij Norwich ad val bovenaan het verlanglijst ens niet al bij de eerstvolgend rerwachten. Brown heeft gezeg Van onze sportredactie ROME - Niet als voetbal ler van wereldklasse, maar als toonbeeld van sportivi teit, is Ruud Gullit in Italië van zijn voetstuk gevallen. In de wedstrijd tegen Ascoli werd de Nederlander al na acht minuten uit het veld ge stuurd. Gullit moet rekening houden met een schorsing van twee wedstrijden. Bovendien riskeert hij een zware boete van zijn vereniging AC Milan. Club-president Silvio Berlus coni heeft een gruwelijke he kel aan 'onprofessioneel ge drag' van zijn duur betaalde sterren. öe ster van AC Milan stond ®t nu toe in Italië bekend als voorbeeldig speler, die ronder morren of protest zware overtredingen incas seert en die nooit met de scheidsrechter in discussie Baat. in Ascoli sloegen de f0PPen bij Gullit echter door •oen scheidsrechter Cornieti een overtreding van verdedi ger Destro tegen hem niet be- sjrafte, Gullit begon demon stratief te applaudiseren voor Cornieti. Hij ging daarmee voor ook nadat de scheids rechter hem de gele kaart had 'aten zien. Voor Cornieti was °at aanleiding hem uit het feld te sturen. De Italianen "ebben van het gebeuren geen gelden gezien op hun scherm. fe Wedstrijd was door sta rende technici van de RAI „'gekozen als doelwit van 6611 actie. Gullit heeft al eerder pro blemen gehad met de bikkel harde Ascoli-verdediger Des- tro. Na een eerdere wedstrijd tegen Ascoli klaagde hij dat Destro hem aan de haren had getrokken. De wedstrijd van gisteren eindigde in 1-1. In de tweede helft was het een strijd van tien man tegen tien, nadat ook de Ascoli-speler Agostini van het veld ge stuurd was. De beide doel punten vielen in de tweede helft. Voor Milan scoorde Massaro, voor Ascoli Destro. Milan zal Gullit moeten missen in de twee volgende moeilijke wedstrijden tegen Sampdoria en Verona. Milan strijdt eigenlijk alleen nog voor de tweede plaats. Het kampioenschap lijkt immers al beslist nu Napoli een voor sprong van vijf punten heeft op Milan. Tegen streekgenoot Avellino maakte de ploeg van Maradona opnieuw geen fout: 4-0. Milan verloor geen terrein op achtervolger AS Roma. De ploeg uit de hoofdstad kwam in Pisa niet verder dan 1-1. Sampdoria Genua, nummer vier op de ranglijst, vond een gemakkelijk slachtoffer in het zwakke Como (3-0). Vircho- wod, Briegel en ViaÜi zorgden voor de produktie. Inter Milan verloor voor eigen publiek van Torino (0-1). Fiorentina werd in het duel tegen Empoli niet gesteund door het pu bliek. De aanhangers protes teerden tegen de teleurstel lende resultaten door hun vlaggen, spandoeken en in strumenten thuis te laten en twee keer drie kwartier te zwijgen. Uitslagen: Ascoli - AC Milan 1-1, Cesena - Pescara 0-1, Fiorentina - Empoli 0-0, Inter Milan - Torino 0-1, Juventus - Verona 0-0, Na- poli - Avellino 4-0, Pisa - AS Roma 1-1, Sampdoria - Como 3-0. Stand: Napoli 19-33, AC Milan 19- 28, AS Roma 19-25, Sampdoria 19- 24, Inter Milan 19-21, Torino 19- 20, Juventus 19-19, Verona 19-19, Pescara 19-18, Cesena 19-16, Fio rentina 19-15, Ascoli 19-14, Pisa 19-14, Como 19-13, Avellino 19-11, Empoli 19- 9. Vijf en waarschijnlijk zes clubs uit de Bundesliga zullen de kwart-finales van het Westduitse bekertoernooi spelen. Bayern München en Vfl Bochum voegden zich zondag bij Hamburger SV, Eintracht Frankfurt en Dort mund of Uerdingen, die moe ten overspelen, net als lijst aanvoerder Werder Bremen tegen de amateurs van Pforz heim. De tweede Bundesliga is nog vertegenwoordigd door Fortuna Köln en de amateurs door Viktoria Aschaffen- burg.Bayern München won voor 61.000 toeschouwers, ruim een derde deel van de 164.000 die de acht wedstrij den bijwoonden, in het Olym- piastadion de Beierse con frontatie tegen FC Nürnberg met 3-1. De troostprijs van Nürnberg, als aandeel in de recette, is ongeveer een mil joen gulden. Uitslagen: Kaiserslautern Hamburger SV 1-2, Bayer Uer dingen - Borussia Dortmund 3-3 (n.v.), Bayern München - FC Nürnberg 3-1, Pforzheim - Wer der Bremen 1-1 (n.v.), Schwarz- Weiss Essen - Bochum 0-1, Hes sen Kassei - Viktoria Aschaffen- burg 0-1. Vorig jaar werd al ge speeld: Fortuna Düsseldorf - Ein tracht Frankfurt 0-1 en Preussen Münster - Fortuna Köln 2-3. Programma kwartfinales: Ein tracht Frankfurt - Borussia Dortmund/ Bayer Uerdingen, Hamburger SV - Bayern Mün chen, Bochum - Fortuna Köln, Werder Bremen/ Pforzheim - Viktoria Aschaffenburg. Liverpool is aan een formi dabel seizoen bezig in Enge land. Zaterdag versloegen de Reds Watford met 4-1, de twintigste overwinning uit 26 competitiewedstrijden. Liver pool speelde zes keer gelijk. Het nadert het eigen record van 1973/1974. In dat seizoen bleef Liverpool 29 wedstrijden zonder nederlaag. Tegen Watford, dat onder het bewind van de nieuwe manager Harrison zeven duels ongeslagen was geble ven, had Liverpool geen moeite te winnen. Beardsley scoorde twee keer, de Engelse topscorer (21) Aldridge één keer en Barnes zorgde voor 4- 0. Luther Blissett tekende voor de enige treffer van Watford. Dat betekende de eerste tegengoal voor Liver pool in elf wedstrijden op rij .Liverpool, vorig jaar tweede van Engeland achter Everton, heeft nu al 66 punten achter de naam. Frank Rijkaard samen met zijn vrouw op de tribune bij Sporting Lissabon. Dinsdag neemt de Portugese voet balbond de beslissing of de ex-Ajacied in Portugal speel gerechtigd is of niet. Voor Rijkaard pleit dat hij voor het sluiten van de transferperiode (31 december) op de spe lerslijst van Sporting Lissabon voorkwam, hij heeft ech ter tegen dat Ajax het FIFA-transfercertifcaat pas op 9 februari ondertekende. Het dagelijks bestuur van de FPF vergadert er morgen onder voorzitterschap van Antero da Silva Resende over de zaak en komt dan ook tot een bindende uitspraak. Mocht Rijkaard niet speelgerechtigd bevonden worden, dan zal Sporting hem uitlenen, vrij wel zeker aan een Spaanse club. - foto epa Uitslagen: Arsenal-Luton 2-1, Charlton-Wimbledon 1-1, Chel sea-Manchester United 1-2, Co ventry-Sheffield Wednesday 3-0, Everton-Queen's Park Rangers 2-0, Newcastle-Norwich 1-3, Ox- ford-Tottenham 0-0, Southamp ton-Nottingham Forest 1-1, Wat ford-Liverpool 1-4, West Ham- Portsmouth 1-1. Stand: Liverpool 26-66, Manches ter Utd 28-54, Nottingham 26-49, Everton 26-46, Arsenal 27-45, Queen's Park 27-43, Wimbledon 27-42, Luton 26-38, Sheffield 27- 37, Tottenham 27-34, Southamp ton 27-33, Newcastle 26-33, West Ham 27-32, Chelsea 28-31, Ports mouth 28-30, Norwich 27-29, Co ventry 25-28, Derby 25-24, Oxford 26-24, Watford 27-23, Charlton 27- 21. Uitslagen: Las Palmas - Vallado- lid 4-0, Cadiz - Mallorca 0-0, Saba- dell - Logrones 0-1, Atletico Ma drid - Celta 2-1, Athletic Bilbao - Betis 2-0, Valencia - Barcelona 1-1, Espanol - Murcia 1-0, Sevilla - So- ciedad 1-0, Osasuna - Real Madrid 2-1, Zaragoza - Gijon 2-0. Stand: Real Madrid 23-38, Atletico Madrid 23-34, Sociedad 22-31, Ath letic Bilbao 23-29, Valladolid 23-26, Celta 23-24, Sevilla 23-24, Cadiz 23- 23, Barcelona 23-23, Osasuna 23-23, Zaragoza 22-22, Gijon 23-21, Valen cia 23-21, Espanol 23-20, Las Pal mas 23-18, Mallorca 22-17, Betis 23- 17, Murcia 23-17, Logrones 22-16, Sabadell 22-14. NIEUWSOVERZICHT WENEN (SID) - Christine Wachtel heeft vcoor de tweede keer in drie dagen het wereldrecord indoor op de 800 meter verbe terd. Tijdens de drielandenwedstrijd Oostenrijk - Oost-Duits- land - Joegoslavië te Wenen liep de Oostduitse atlete de af stand in 1 minuut 56,40 seconden, 1,24 seconden onder haar eigen record, dat zij woensdag in Turijn had gelopen. Verspringster Heike Drechsler voegde vijf centimeter toe aan haar zaalrecord verspringen. Zij kwam uit op 7 meter 37 centi meter. Ronald Weigel werd in Wenen de snelste wandelaar van de wereld op de vijf kilometer. Weigel gebruikte in de Weense zaal 18 minuten 11,41 seconden, 16,38 seconden minder dan Mik hail Tsjennikov uit de Sovjetunie in 1987. DORDRECHT (ANP) - De halve finales van de strijd om de Nederlandse damtitel krijgen een voortzetting. Slechts drie dammers - Scholma, Van Aalten en Stokkel - haalden direct de eindronde, waarvoor zeven plaatsen beschikbaar zijn. Uit groep A spelen Heusdens en Brouwers om één plaats voor de finale, in groep B Van Leeuwen, Schotanus en Wesslink om twee. De 'verliezers' krijgen nog een herkansing voor de laatste vrije positie. UITSLAGEN Groep A: negende ronde: Geurtsen - Greveraars 0-2, Dollekamp - Rigterink 2-0, Scholma - Heusdens 1-1, Van Aalten - Meijer 2-0, Ram- dien - Brouwers 0-2. Groep B: negende ronde: Krajenbrink - Bies 0-2, Goudt - Van Splun- ter 1-1, Stokkel - Okken 2-0, Wesselink - Schotanus 1-1, Teer - Van Leeuwen 0-2. EINDSTANDEN Groep A: 1. Scholma 16 punten, 2. Van Aalten 11,3. Heusdens en Brou wers 10. Groep B: 1. Stokkel 13,2. Van Leeuwen, Schotanus en Wesselink 10. AMSTERDAM (ANP) - Jos Niesten heeft zaterdagavond de schaatsmarathon van Amsterdam gewonnen. In de vierde race van de vierde periode van de strijd om de KNSB-beker bleef de nationale kampioen uit Heemskerk op de Jaap Edenbaan de concurrentie in de slotfase ruim voor. Lex Cazemier eindigde als tweede op honderd meter. Henri Ruiten berg werd derde. Richard van Kempen behield de leiding in de periodestand. UITSLAGEN Heren: 1. Niesten (Heemskerk), 2. Cazemier (Den Horn), 3. Ruitenberg (Oldebroek), 4. Van Wijhe (Oosterwolde), 5. Van den Boogert (Eindho ven), 6. Emiel Hopman ('t Zand), 7. Van Kempen (Nieuwveen), 8. Kromkamp (Oldeholtpade), 9. Jan Hopman ('t Zand), 10. Pronk (Oost- Graftdijk), 11. Kasper (Arnhem), 12. Vunderink (Raalte), 13. Van der Hoorn (Ter Aar), 14. Wedman (Amsterdam), 15. Schalij (Weesp), 16. Bakker (Groningen), 17. Zoon (Rockanje), 18. Boon (Hem), 19. Veenhof (Gieten), 20. Jonkman (Andijk). Dames (telt niet mee voor KNSB-beker): 1. Meijer (Weesp), 2. Keulen (Irnsum), 3. Van der Meer (Jubbega). STAND Heren vierde periode: 1. Van Kempen 101,3 punten, 2. Kromkamp 94,0, 3. Ruitenberg 62,0,4. Cazemier en Kasper 57,0,6. Niesten 53,1,7. Pronk 51,0,8. Boon, Kramer en Van den Boogert 48,0. EAST RUTHERFORD (RTR/AFP) - De Roemeense atlete Doina Melinte heeft zaterdagavond tijdens invitatiewedstrij den in East Rutherford het wereldrecord indoor op mijl voor dames gebracht op 4 minuten ln 18,86 seconden. Het oude record stond sinds 19 februari 1982 met 4.20,5 op naam van de Amerikaanse Mary Decker, die haar prestatie in San Diego verwezenlijkte. Voorts zorgde de Amerikaan Tim Lewis op het zelden gelo pen onderdeel 1500 meter snelwandelen met 5.13,53 voor een nieuwe beste wereldprestatie. Die stond al op zijn naam sinds de wedstrijden in East Rutherford van vorig jaar, toen Lewis na 5.17,17 bij de finish arriveerde. De rentree van de Brit Sebastian Coe, op de 3000 meter, werd een mislukking. Coe, die sinds mei vorig jaar niet meer in wed strijden was uitgekomen wegens een achillespeesblessure, staakte twee ronden voor het einde de strijd. Coe was toen net gedubbeld door de Amerikaan Brian Abshire, die in het nieuwe nationale record van 7.41,57 zou eindigen. Het wereldrecord is in handen van de Belg Emiel Puttemans, die ooit 7.39,2 liep. Coe doet vrijdag in Los Angeles opnieuw een poging het ver loren terrein te herwinnen. „Ik ben niet uit vorm", aldus de te leurgestelde Brit. „Daar gaat het niet om. Het is meer dat ik wedstrijdritme mis. Maar tenslotte moet ik toch ergens weer beginnen". UITSLAGEN HEREN 55 meter horden: 1. Foster (VSt) 7,01 seconden. 55 meter: 1. Cooper (VSt) 6,05. 400 meter: 1. McKay (VSt) 47,04. 800 meter: 1. Kwizera (Bur) 1.50,14. 1000 meter: 1. Koskei (Ken) 2.19,18. 3000 meter: 1. Abshire (VSt) 7.41,57. Mijl: 1.0'Sullivan (Ier) 3.50,94. 1500 meter snelwandelen: 1. Lewis (VSt) 5.13,53 (beste wereldprestatie). Polsstokhoogspringen: 1. Bell (VSt) 5,70 meter. Hoogspringen: 1. Howard (VSt) 2,34 meter. DAMES 55 meter horden: 1. Council (VSt) 7,53 seconden. 55 meter: 1. Torrence (VSt) 6,60. 400 meter: 1. Dixon (VSt) 52,63. 800 meter: 1. Clark (VSt) 2.02,58. Mijl: 1. Melinte (Roe) 4.18,86 (nieuw wereldrecord), 2. Wade (GBr) 4.27,17. Verspringen: 1. Joyner (VSt) 7,02 meter. SOFIA (DPA) - Drie Bulgaarse wereldkampioenen hebben op de eerste dag van de internationale atletiekwedstrijden in So fia gedaan wat er van hen werd verwacht. Hoogspringster Stefka Kostadinova haalde voor de zoveelste keer in haar loopbaan de 2,00 meter. Haar landgenoot Christo Markov won het hinkstapspringen met een afstand van 17,20 meter. Ginka Sagortsjeva was verreweg de snelste op de 60 me ter horden. Ze finishte na 7,86 seconden. MAR DEL PLATA (AFP) - De Argentijn Carlos Monzon, voor malig wereldkampioen boksen in het middengewicht, is zon dagmorgen in Mar del Plata gearresteerd op verdenking van moord op zijn vrouw Alicia Muniz, een danseres. Zij werd dood aangetroffen voor hun appartement na een val uit het raam. Volgens een politiewoordvoerder was aan het in cident een heftige ruzie tussen de bokser en de danseres vooraf gegaan. TOKIO (RTR/ANP) - De marathon van Tokio had zon dag een zeldzaam spannende ontknoping. Met nog slechts een kilometer te lopen gingen vier atleten schouder aan schouder op de finish af. Van dit kwartet bleek de Etio- piër Abebe Mekonnen nog de meeste krachten over te hebben voor de eindsprint. De 24-jarige Mekonnen, die twee jaar geleden de marathon van Rotterdam won in 2.09.08, maakte een tijd van 2.08.33. Dat is zes seconden onder zijn per soonlijke record, dat hij in 1986 in Tokio (derde achter Ikangaa en Densimo) realiseerde, en de veertiende tijd in de historie. De Tanzaniaan Ikangaa kwam negen seconden te kort op Mekonnen (2.08.42). Even la ter volgden de Oostduitser Jörg Peter (2.08.47) en de Australiër Robert de Castella (2.08.49), die zijn achttiende marathon liep (acht keer werd hij eerste). De tijd van Peter betekende een nieuw Oostduits record, dat hij in 1984 in Oost-Berlijn op 2.09,14 had gebracht. Hij ging in de laatste honderd me ter De Castella, die een per soonlijk record van 2.07.51 bezit als vierde prestatie aller tijden, nog voorbij. Wereldkampioen Douglas Wakihuri uit Kenya kwam niet verder dan de ze vende plaats in 2.11.57. Hij moest de Westduitser Ralf Salzmann (vijfde in 2.10.10) en de Japanner Isamu Sennai (zesde in 2.10.59) voor zich dul den. Gerard Nijboer eindigde als twaalfde in 2 uur, 16 minuten en 16 seconden, vier minuten en zestien seconden boven de li miet voor Seoul. Er waren on geveer zeventig deelnemers. Uitslag: 1. Mekkonen (Eti) 2.08.33,2. Ikangaa (Tan) 2.08.42, 3. Peter (OD1) 2.08.47, 4. De Castella (Aus) 2.08.49,5. Salzmann (WD1) 2.10.10,6. Sennai (Jap) 2.10.59, 7. Wakihuri (Ken) 2.11.57, 8. Mimura (Jap) 2.12.14,9. Taniguchi (Jap) 2.13.16,10. Urata (Jap) 2.14.53,11. Osuda (Jap) 2.14.56,12. Nijboer (Ned) 2.16.16.

de Stem | 1988 | | pagina 3