D ZEELAND Bestuurslid als harpspeler Russische lopers ïTours'88 Vooruitziende blik op de dubbeldekker "ptee feut de ScAaof&eü ZO LUST'K'R NOG WEL ENEN! RK KERKDIENSTEN PC KERKDIENSTEN pE STEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 13 FEBRUAR11988 QtRIJE REIZEN PTE NESIE Wendel BV esiëspecialisten ZEEUWSE BABBELS Paaseieren Aflevering 34 A53 T6 IEK ADVERTEREN an #77-551221 of 551222. it. Verv. per luxe touringcar Venlo b.v. 077-17744/544001. ,IJE, 8 dgn. 540,-. H.P.H. De bungalows - appartementen |logus. Tel. 077-872453. (l, camp, in geheel Hongarije. ZG 's-Gravenmoer 01623-22194. 1345,- incl. vliegreis, vervoer lder? Djoser 071-126400. ANKA O0,-/week. Tel. 09-49.221.413251. :r. Thai-Duits echtpaar (Thailand- >mb. vlieg-minibusreis door Thai- mensen om mee te reizen. Mullika stzingen. T. 09-49.7123.6846. izen met kleine groepen -REIZEN ngen. Tel. 09-49.551.485866. 1745,- inel. vliegreis en l/o. Div. Djoser 071-126400. rehte Indonesiëspecialisten ligt leurige informatie over onze )E rondreizen, inclusief alle Nederlandse reisleiding. 0-daagse rondreizen naar ra, Bali en Sulawesi, evt. in ok of Hongkong/Peking. )REIS vanaf 3.595,- ONESIË ZO GOEDKOOP, ma eveneens alles inclusief il, Thailand en Sri Lanka. tESENTATIES INDONESIË esentaties in Heemstede, met onze diashow en wel in: ren 6/3, Arnhem 12/3 >ns even: 023-339151. uw ANVR-reisburo of bijJ i, 2101 HD Heemstede VR/ Gar. fonds/1 AT A. Een HEKtische toestand daar in Oostburg Apers is in de pan geHackt. Het Kessen-effect heeft nu ook Oostburg besmet. pus Jacobs krijgt toch de smaak van werken te pakken. Wel een beetje vals akkoord, bij de Schelde. Staten woedend op Smit-Kroes: 'Nee-lie, Nee-lie....' Melk moet. Maar meer melk maakt meer mest. Moet mest? Die boer had z'n woede beter bekoeld door een beestje te slachten. Die Terneuzenaar krijgt nu een premie van de glasfabrikant omdat hij aantoonde dat de speciale WMZ-ruit niet breukvrij is. Waarom mogen woonwagenbewoners niet zelf bepalen waar ze willen wonen? Er zijn gaten gevonden in de bebouwing van Nieuw-Namen. Welke aannemer is daar bezig geweest?. i Benieuwd of Geduld Overwint nu wel bij de opening van de muziekkiosk in IJzendijke aanwezig is. Opvallend Komt er eindelijk een nieuw ziekenhuis in Ter- neuzen, gaan er onmiddellijk stemmen op om een cremato rium te bouwen. Linies in Hulst zijn gesloten om Liniedijk te behouden. Krantenlezer: hoe heet die burgemeester van Hulst ook weer? Terneuzen voert water af. Nu de raad nog. Als het aan de MER-commissie ligt, wordt de WOV een lij densweg. Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten MAANDAGMIDDAG en de golven in de Westerschelde zwiepen hoog op tegen de Vlissingse kade. Té hoog, zo oordeelt de PSD en haalt de dubbeldekker Prinses Juliana uit de vaart. De 'kleine boot' vaart wel, maar bij het passe ren van de kaartverkoop wordt automobilisten meege deeld dat ze rekening moeten houden met een uur vertra ging. Het valt mee. Na een half uur wordt de dubbeldekker weer terug in de vaart ge bracht. Er zijn enige manoeu vres voor nodig om het ge vaarte op de goede plaats te krijgen en tien minuten na de officiële vertrektijd kiest de Juliana het op die middag wel érg ruime sop. Het gebruikelijke geschom- mel en het klappen van de boeg brengen een Belgische voetgangster niet van haar apropos. Tien minuten ver traging, oordeelt ze, dus staan ze in Breskens misschien voor niks op haar te wachten. Ze besluit haar familie even te bellen en gaat op zoek naar een telefoontoestel. Ze speurt de hele salon af, kijkt bij de wc's en de trappen, maar ze vindt er geen. Nood breekt wet, dus stevent ze op de buf- fetbediende. Die hangt net POLITIEK LIGT de verhouding tussen de Hontenisser dorpen Kloosterzande en Vogel waarde niet zo lekker. Nog steeds klinken de naweeën van de ge meentelijke herindeling door in de discussies tij dens de raadsvergade ringen. Vooral het be sluit om de technische dienst uit Vogelwaarde te laten verkassen naar Kloosterzande heeft kwaad bloed gezet. Om de centralisatie van de gemeentelijke dien sten te bewerkstelligen is het monumentale pand Collot aangekocht. Het bestuur van de plaatselijke bejaarden- bond in de Vogelwaar- dese wijk Stoppeldijk maakt er echter heel wat minder problemen over. Dat heeft voor Paaszaterdag een bus gecharterd om de oude ren naar Kloosterzande te vervoeren. Om paas eieren te zoekea Dit tot enige ergernis bij ver schillende leden. Im mers, de speurtocht naar de eieren vindt uitgere kend plaats in de tuin van het pand Collot met de pollepel boven een soepkom om een hongerig rei ziger van een portie dam pende snert te voorzien. Zijn antwoord is kort en duidelijk: U kunt hier niet bellen! De voetgangster houdt echter vol: Maar er is hier toch wel telefoon aan boord? Opnieuw is het antwoord ont kennend, want die is er ook niet. Er volgt een moment van stilte. Met het hoofd schuin opgeheven kijkt de vrouw met wazige blik de buffet ruimte in. Het lijkt wel of ze voor korte tijd in contact is met gene zijde. Dan keert ze weer terug op aarde. „We hebben toch vertraging?", probeert ze nog even. „Geen vertraging hoor", zegt de be diende, tegen beter weten in. De vrouw draait zich om en loopt van het buffet weg. Ze is niet overtuigd. „Tien minuten vertraging", mompelt ze. Amper een paar dagen la ter verschijnt er een bericht in de krant: gedeputeerde Greet de Vries-Hommes zal op 16 februari de openbare te lefoon op de Prinses Juliana in gebruik stellen. De manier waarop onze Belgische passa- giere die buffetruimte in keek was dus misschien helemaal niet zo wazig. Ze had vast een vooruitziende blik. Hoe dan ook, het zal haar nooit meer overkomen. Dat van die tele foon bedoelen we dan. PET DE SMET uit IJzendijke is een zeer actief bestuurslid van de plaatselijke muziekvereniging Geduld Overwint. Een geduld heeft Peet wel nodig als hij aan dit instrument, op het eerste gezicht een ■vreemdsoortige harp, muziek wil ontlokken. FOTO DE STEM COfl J. DE BOER Nee Free, gij zij nie ard voor karneval, da zien'k zo aon ouw wezen. 1st zakken werk? Nou wa zeej'k ouw! Kerdju nee, dan den dezen! Die is vanaf vandaog tottemet den deistag thuis voor geen man; wie t'm en moet kan gaon kijken oftij 'm bij't karneval vinnen kan. Maor 'k en liefst geen mens achter mij kont; ik zijn d'r gewoonweg nie; da mag toch wel 's eeh Free, op e godsganseluk jaor zonen dag of drie? Alla vooruit, agge lik azze kik vandaog begin danzijn't'r daor'm vier, maor geefta wa? Wouw'm netjes; 't is echt alleen voor de leut en't plezier. Da's echtéluk waoren, om de leut, jao 'k zien ou wel staon deenken; gij deenkt: de leut, da za wel jao, 't is om 's lekker te gaon dreenken. Kik da vin'k nou zukken gemenen zever, daar ist nie om te doen bij mij, zelfzijn'k eel maotug zukken daogen, al geefk toe: 't oort'r wel wa bij. Oe gaota bij ons? Ik zalt uitleggen, dan keuj zelf ouw oordeel geven: We spreek'm af mee e kooiken gasten, meestal zo'n man of zes, zeven, bij Fiek in't stammenee; om te beginnen geef ieder twee keer nen toernee, das om d'rin te geraoken en voor Fiek zijn klandizie, da's maor gewoon eeh! Ammen die gekuist en dan gaomen naor dinges daor neffest de bank, weer voor ieder e rondsjen, da's vaste prik, da doemen al zoo lank as dammen mee ons kooiken op stap gaon, da's ieder jaor zukken werk; zijn die leeg dan steek'm over naor da stammenee recht over de kerk. IJj't al deur: weer alleman e rondsjen, si, dan ist voor ieder gelijk, want op d'een plek betaol d'al 's wa meer, nie dattaor nou iemand naor kijk, voor e pint bier as ieverast anders, agge nou lik as ons doet, voel geen menszijn bedrogen, dattij messchien 's wat meer betaolen moet. Mee makaor ij je dan nen elen aoved vier keren getrakteerd de man. Is da nou de moeite? Daor oor toch zeker geen mens zat van! Oh, oh, wacht's even: ik tel 'r evegoed zo'n kleine dertug al mee al! Ge zij nen grote zeker Free! Zo meud' echt nie rekenen mee karnarxil! «EN WAAR ter wereld, denkt wordt het meeste prestatie- 'oon uitbetaald?" Mr. C. van voorzitter van het Ver bond van Nederlandse Onder nemingen (VNO), glundert alsof-ie net een vakbondsman schaakmat heeft gezet. Mis schien schept hij er evenveel genoegen in om dat te doen n>et journalisten, die na de enquête van de Industriebond 'NV natuurlijk willen weten wat hij ervan vindt Van loon naar prestatie. „Prima natuurlijk," zegt Van Lede, om met een tegen vraag de vragensteller op het verkeerde been te zetten. Het kabinet mag dan de begro tingsdiscipline verwaarlozen ('t is Ruding tegen de rest, zegt Van Lede), en zeuren over de WIR, 'terwijl de so ciale zekerheid een veel groter probleem is', de VNO-voor- man bewaart die dag in Goes zijn goede humeur. Het meeste prestatieloon? 'In Amerika', denkt er een, 'Japan', waagt een collega. Allebei fout. Triomfantelijk tilt Van Lede de sluier op: „Achter het ijzeren gordijn, Oost-Duitsland en Rusland. En in Nederland is het 't laagst van allemaal." Maar waarom, luidt na het koor van verbaasde uitroepen de logi sche volgende vraag, gaat het daar dan niet beter met de economie? De verklaring hadden we zelf kunnen bedenken. In de merkwaardig geleide econo mieën van de Oostbloklanden zijn vraag en aanbod slecht op elkaar afgestemd. Je kunt je te pletter werken aan een re cord- produktie elektrische tandenborstels, als niemand ze koopt, is alleen de maga zijn-meester er goed mee. De VNO-voorzitter zag het zelf in Rusland, waar in een fabriek de aanmaak van lo pers gezwind verliep. De com munistische arbeiders ver dienden er een heel aardig prestatieloon aan. „Maar dat waren lopers in standaard afmetingen, die niemand wilde hebben. Ze waren alle maal te smal of te breed, en dan nog in dezelfde kleuren, paars met geel of zoiets. Het spul werd niet verkocht, maar ze werkten er wel hard aan door, en dus liepen de voorra den op. Zo heb je weinig baat van loon naar prestatie." Van Lede prefereert de vrije markt... NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdale- nazat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat 19 u. zond. 10.30 u. Rill and-Ba th.- H. Jozef, ofwel zat om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat 19 u., zond. 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 19 u. zond. 10 u. Groede - Pt Bavo. zat 19 u zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Sli jkplaal - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart zat 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - Pt Petrus en Pau- lus, Lombardstr. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 u. Lieve Vrouwekerk, Singelzat 19 en zond. 9.30 u. Souburg-Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat 19.15 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat 19 u. St Jansteen H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelle - Pt Petrus en Pau- lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 17 u. zond. 09.30 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Theresia. zat 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 17 u. zond. 11 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat 17 u. zond. 9.00 u. Lamswaarde PL Cornells, zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - PL Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 18.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L Vr. Hemel vaart zat 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart zat 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - PL Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen-PL Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - PL Kruiskerk, zond. 10.30 u. 'Zulddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 13 februari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. K Watson. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. K Watsoa zondag 14 februari hervormde kerkdiensten Aardenburg, 10.30 a ds. H. Valk. Axel, 10 a ds. J. van den Hoek. Biervliet, 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens, 9.30 a ds. R. Nummer dor. Cadzand, 9.30 u. ds. C. Balk. Groede, dienst te Schoondijke. Hoek, 10 u. ds. J. Maasland. Hontenisse, 9.30 a mevrouw A van der Wel. Hoofdplaat, 11 a ds. W. Meeuse. Hulst, 11 a mevrouw A van der Wel. Nieuwvliet, 10 a dhr. Van Es. Oostburg, 10 a ds. J. Boersma (H.A.). Philippine, geen dienst. Retranchement, dienst te Cad zand. Sas van Gent, 9.30 a ds. I. Lode- wijk. Schoondijke, 10 a ds. P. de Vries. St.-Anna, 11 a ds. C. Balk. Sint-Kruis, geen dienst Sluis, dienst te St-Anna. Sluikil, 11 a ds. I. Lodewijk. Terneuzen, Grote Kerk: 10.30 a ds. C. Hoogendoorn; Goede Her derkerk: 10 uur en 19 uur ds. M. van der Meer; Opstandingskerk: 9 a ds. C. Hoogendoorn. Waterlandkerkje, dienst te Schoondijke. IJzendijke, 11 a dhr. Kruidenier. Zaamslag, 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande, 10 u. dhr. Van Es. gereformeerde kerkdiensten Axel: 10 a kand. M. Loos. 17 a kand. D. Westerneng. Hoek: 10 en 15 a kand. G.v.d. Velde, Kampen. Terneuzen (Noordstraatkerk): 9 u. dhr. D. de Best. (Opstandings kerk): 10.30 en 17 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 10 en 15 a ds. J. Noordhof, 's-Gravenpolder. Aardenburg: 9.30 a mevr. Taal man-De Ruiter. Breskens: 9.30 u. kand. W. Jan sen. 17 u. ds. J. Brouwer. Oostburg: 11 a mevr. Taalman- de Ruiter. Schoondijke: 10 a dhr. J.v.d. Put- te, 15 u. kand. W. Jansen. gereformeerde (vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de PCimpe. Terneuzen: 10.30 a ds. A Krui- zinga. 16.30 u. ds. A. Kramer. Zaamslag: 9 en 15 u. ds. A Krui- zinga. christelijke gerefor- meerde kerk Zaamslag: 10 en 15 a ds. P. Beek huis, Rotterdam. evangelische gemeente Terneuzen (De Kandelaar)10 u. dhr. Koster. leger des heils Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. Heiligingsdienst. 19 a verbin dingsdienst nieuw apostolische kerk Terneuzen/Hoek (Molendijk 8, Hoek): zond. 9.30 a dienst Goes (Turfkade 1): Elke 2e en 4b zondag 9.30 a dienst Vlissingen (A de Westerbaan 20, W-Souburg) - zond. 9.30 en 16 a woensd. 20 u. dienst In veel carnavalvierende kernen kiest men jaarlijks een nieuw carnavalslied, andere hebben 'het carnavalslied'. Westdorpe is er zo een: zie hier de tekst. De melodie is bekend. Mevrouw L. Gysel-de Martelaere hoorde dit lied zo'n zestig vijfenzestig jaar geleden zingen op de markt te Zelzate door volkszanger Riebe de Bie. Er was geen gedrukte tekst voorhan den; het lied werd zo vaak voorgezongen tot iedereen het ken de. Jaren later is dat het Westdorpse carnavalslied geworden. Is het voordien nog door iemand bewerkt? Van oorsprong is het lied waarschijnlijk Vlaams. Zie ik en van alle stielen reeds gedaon Nu zij' kik als koeter bij n'n boer gegaon Weirken op 't land, mee 't zieleken in mijn and Ja, da 't es huul plezant. Refrein: Wel, wel, wel, wel jongens da d'es n'en toer Als gij, als gij, koeter zij bij enen boer. Want zuu en plan, d'aor enne' ik mijne goeste van Waorre liever in mijn vel bij lucifer in 't vuur der 'el. 'k Zal aolles eens vertellen, want ik zijn nie dwaos Oe ier huul da zaoksken zit, bij onzen baos Van den neutenbuum tot den pruimeleir Weet'k alles, ja d'as waor. Refrein. Zeven werkpeirden en 'n huul frank wijf Van 't komeren stao eur tonge nooit nie stijf Ene peirdenknecht, ach 't en est oprecht Van den kost toch eink't nie slecht. Refrein. 's Morgens riekte gij dan al van op den trap, Angebrande tauters in n'en schotel pap 's Noens kookt de boerin niets naor mijne zin Utsepot mee vellekens d'ria Refrein. De boter en de eieren gaon naar de markt En wij eten smauten veur ons part d'Epse angt aon de muur En gij krijg om den duur Van de gruete goeste 't zuur. Refrein. Als da onze boer azue nog lange doet Zalt binnenkort wel leven op zijn goed. In élk zal roepen naar, gij et vieur au paort mee spaoren toch goed vergaord. Refrein. Overigens houden wij ons aanbevolen voor het toezenden van carnavalsliederen, zowel die van dit jaar als die van vorige ja ren. Het adres: Van Vollenhovenstraat 5,4561JJ Hulst. Pegam V;.,

de Stem | 1988 | | pagina 23