Rabobank College luistert naar bewoners Scheldekade Officier eist hoge boetes voor zeer EIND AAN TOUWTREKKERIJ OM BE JAARDENWONINGEN onoplettend rijden EM Conflict over ophalen bedrijfsafval winkel AARDEN! V ervoer stoffen ai Vlag in to Prins bezoekt zieke vader JUBILEUM Veerboot tijdelijk uit vaart Smullen op ouderdag Directeur Ziekenfonds Verpleegbedrijf welkom PLAATSELIJK NIEUWS Graauw DE STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 13 FEBRUAR11988 T16 B EN W TERNEUZEN: BEZWAREN TEGEN PLAN ZEER ZORGVULDIG WEGEN Philippine Sas van Gent 9 Op vrijdag 1 januari 1988 was het 25 jaar geleden, dat de heer J.J.M. Kips als directeur van onze bank, in dienst trad van de Rabobankorganisatie. ÜITNODIGING RECEPTIE In verband met dit jubileum wordt aan de heer en mevrouw Kips op vrijdag 19 februari een receptie aangeboden in het gemeenschapshuis aan de Dorpstraat te Graauw. Leden, cliënten, vrienden en bekenden zijn daar van 19.30 tot 21.30 uur welkom om de heer en mevrouw Kips persoonlijk met dit jubileum te feliciteren. GEWIJZIGDE OPENINGSUREN BANK 19 FEBRUARI In verband met dit jubileum is onze bank op vrijdag 19 februari vanaf 12.00 uur gesloten. Wel zal de bank op donderdag 18 februari van 17.00 tot 19.00 uur geopend zijn. TERNEUZEN - De bouw van 24 bejaardenwo ningen in het plan Java in Terneuzen komt toch in handen van de Stichting Gereformeerde Bouw Bejaarden woningen (SGBB). Afspraken Afspraken Tevreden Eversdijk: Regionale omroep kan nuttig zijn op- Niet gezien 'TERNEUZEN MISBRUIKT MACHT DE STEM VAN AARDENBURG - H( burg, dat jaren in ar keert daar voorlopig meentebestuur van A achter de verdere or structieplannen. Stadsarchief PVDA NA RAMP EERSTE OFFICIËLE Van onze verslaggever TERNEUZEN - B en W van Terneuzen willen bij hun beslissing over de plannen voor de Scheldeboulevard de bezwaren van bewoners van de Scheldekade zeer zorgvuldig in hun overwe ging meenemen. Dat zei wethouder W. Gosse- laar donderdagavond tijdens de commissievergadering voor openbare werken. De bewoners willen het in de plannen opge nomen restaurant De Stenen Beer 'zwenken', opdat hun uit- zicht over de Westerschelde onaangetast blijft. Er zijn inmiddels gesprek ken gaande met de bewoners, en de gemeente is van plan contact te houden met de bewo ners en pas een standpunt over het plan in te nemen als de par ticuliere initiatiefnemers hun definitieve visie op de boule vard op tafel leggen. Van we zenlijk belang vindt het college de relatie tussen de boulevard met het restaurant en de rest van de binnenstad, inclusief het Java. De binnenstad moe* een geheel blijven. Alle partijen zijn overigens zeer positief over het plan. Vanuit de hoek van de PvdA kwamen echter enkele opmer kingen. De sociaal-democraten houden er rekening mee dat de 314 flats in het plan weieens voor een aanzienlijke vergrij zing kunnen zorgen. Bovendien vinden ze dat bij de fasegewijze oplevering goed in de gaten moet worden gehouden of vraag aan aanbod wel aanslui ten. Gosselaar was het eens met die opmerkingen, maar zei te vens te verwachten dat de plannenmakers zelf ook wel zouden nadenken over de be hoefte aan de flats. Wel is het gemeentebestuur van mening dat de flats kunnen zorgen voor een doorstroming vanuit wo- ningwetwoningen naar de Scheldeboulevard; een punt dat de gemeente goed in de ga ten gaat houden. Er is in Ter- neuzen toch al zoveel leeg stand, vinden ook alle partijen. Terneuzen moet ook een eigen buitenbad houden, vin den eveneens alle partijen. In de commissie deed J. Leunis, PvdA, de suggestie dat er een buitenbad met een aparte toe gang in de boulevard kan ko men. Dan zouden de tarieven ook lager kunnen zijn dan die van het golfslagbad. Gosselaar zei de noodzaak van een bui tenbad in de besluitvorming van het college te zullen be trekken. Een laatste punt dat de in stemming van de raadsleden én het college heeft is de mogelijk heid een centraal busstation aan de Schelde te vestigen. Hierover wordt in Terneuzen al jaren gesproken, en de Scheldeboulevard zou een mooie gelegenheid zijn om de wens in werkelijkheid om te zetten. KAARTING - Kaartclub De Zwaan houdt zondag de vijfde seizoenkaarting. De kaarting is onderdeel van een serie van zeven kaartingen om vleesprijzen. De kaarting begint om 14.30 uur. Deelnemers kunnen zich inschrijven vanaf 14.00 uur. CARNAVAL OUDEREN,, Katholieke Bond voor Om ren, afdeling Sas van Ge houdt op maandag een care valsmiddag. Er wordt <L muziek gespeeld en p* Mario I brengt een bea met zijn gevolg. De mfc vindt plaats in de Rozelai Aanvang 14.00 uur. SGBB bouwt huizen Java Carnavalsprinsen op bezoek bij de heer De la Ruelle. Rechts prins Theophiel, een zoon van de zieke. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER SLUISKIL/ KLOOSTERZ ANDE - De eerste tekens van het uitbreken van de- jaarlijkse carnavalskoorts waren giste ren al duidelijk te zien in het Sint-Elisa- beth-ziekenhuis in Sluiskil. De Prinsen Carnaval van Westdorpe, Sas van Gent, Philippine en Sluiskil staken hun zieke onderdanen -die noodzakelijkerwijs de carnavalsdagen in het ziekenhuis moeten doorbrengen - een hart onder de riem. Zij kwamen daarbij natuurlijk niet met lege handen. Voor Prins Theophiel I kreeg het bezoek een extra-dimensie, want samen met zijn Sasse collega Mario I zocht hij zijn vader H. de la Ruelle op. En zichtbaar knapte de zieke op. De Aardenburgse leutvorst, Chappy I, be zocht samen met zijn gevolg, ijn 'onderdanen' die in het Antoniusziekenhuis in Oostburg en in verpleeghuis De Stelle verblijven. Hij had voor hen een bloemetje meegenomen. In Kloosterzande kregen de vier carnavals verenigingen van de kernen in Hontenisse uit handen van burgmeester Kessen de traditio nele sleutels overhandigd. (ADVERTENTIES) Van onze verslaggever Na enig touwtrekken tussen de Woningbouwvereniging Terneuzen en de SGBB heeft de directie Volkshuisves ting van de provincie Zeeland de knoop doorgehakt. De directie Volkshuisvesting baseert zich bij die beslissing op een uitspraak van de Raad van State. Die besliste in een soortgelijk geval in de ge meente Schijndel dat de plaat selijke woningbouwvereniging niet het alleenrecht heeft voor de bouw van bejaardenwonin- gen. De SGGB is een landelijk actieve woningbouwvereniging die zich alleen met de bouw van bejaardenwoningen bezig houdt. Het besluit van de directie werd donderdagavond meege deeld door wethouder van openbare werken W. Gosse laar, in de vergadering van zijn raadscommissie. R. Arends (D66) had naar de laatste stand van zaken in de kwestie ge vraagd. De gemeente Terneuzen maakte in eerste instantie na een aanvraag van de gerefor meerde bouwstichting afspra ken voor de bouw van de wo ningen voor ouderen. Ambte naren van het ministerie van volkshuisvesting draaiden dit besluit terug en gaven hun fiat Van onze correspondent BRESKENS - De veerboot Prinses Margriet op de veerdienst Vlissingen-Bres- kens moest gisteren rond het middaguur wegens een defect aan de rijdekdeur uit de vaart worden genomen. Vanaf dat moment was er een één-uurdienst, wat leidde tot wachttijden van een uur. De veerdienst werd gistermid dag enkel nog onderhouden door de dubbeldekker Prinses Juliana. In de loop van de avond was de schade aan de Prinses Margriet hersteld en verliep de dienst weer normaal. In de loop van dinsdagmid dag 16 februari zal de veerboot Prins Willem Alexander op het veer Kruiningen-Perkpolder weer in de vaart komen. Het schip heeft vanaf 8 januari een dok- en onderhoudsbeurt on dergaan. In die tijd is de enkel dekker Prinses Beatrix ingezet. Deze veerboot gaat terug naar Vlissingen en zal daar in re serve worden gehouden. De veerboot Prinses Chris tina is nu aan de beurt voor het periodieke onderhoud, maar dat werk kan tijdens de vaart en nachtelijke 'stilliguren' worden gedaan. De vervoers capaciteit op het veer Kruinin gen-Perkpolder zal daarvan dus geen hinder gebben. Dealer: Rijnberg kantoorbenodigdheden Noordstraat 78, Terneuzen, Tel: 01150^30307 Prijs excl. 20% b.t.w aan de Woningbouwvereniging Terneuzen. In Den Haag ging men ervan uit dat het alleen recht voor sociale woningbouw, waaronder ook de bejaarden woningen vallen, bij de plaat selijke woningbouwvereniging ligt. Th. de Brauwer, chef van de afdeling algemene zaken: „Het gemeentebestuur is blij met deze beslissing. Gezien de af spraken die we in het verleden hebben gemaakt kunnen we ons indenken dat de bouw stichting hier ook tevreden over is. De gemeente had na melijk al de nodige toezeggin gen gedaan". Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Een regionale omroep kan ook voor de provincie Zeeland een nuttige functie vervul len. CD A-kamerlid H. Eversdijk betoogde dat gisteravond tij dens een CD A-bij eenkomst in Kloosterzande. Hij constateerde dat er bij veel mensen een toenemende belangstelling is voor zaken dicht bij huis. „Het feit dat er in onze provincie een bloeiende regionale pers is, is daarvan een bewijs", aldus Eversdijk. Hij voegde er meteen aan toe dat de positie van de Zeeuwse pers sterk moet meewegen bij beslissingen over een regionale omroep. TERNEUZEN - Het inter naat voor schippersjeugd Koningin Juliana hield gis teren de jaarlijkse ouder dag. Na het huishoudelijk gedeelte en een koud buffet was er 's avonds een opvoe ring van het toneelstuk 'Een slot teveel' in het Zuidland- theater in Terneuzen. Van heinde en ver kwamen de ouders gisteren aan de voor avond van de voorjaarsvakan tie naar Terneuzen óm hun kinderen op te halen voor de vakantietij d. Om kwart voor één werden de ouders ontvan gen in het internaat aan de Ro zenstraat. Na de ontvangst legde de oudercommissie ver antwoording af aan de ouders over het gevoerde beleid. Vol gens het rooster van aftreden moesten enkele commissiele den dit jaar aftreden. Om de lege plaatsen op te vullen wer den er verkiezingen gehouden. De Stichting Hervormde In- Van onze correspondente MIDDELBURG - Tegen drie veroorzakers van ongeval waarbij zwaar gewonden vielen, zijn vrijdag voor j rechtbank in Middelburg hoge boetes en voorwaardelijk rijontzeggingen geëist. Allen werd 'aanmerkelijke' onvo» zichtigheid en onoplettendheid verweten. Van de 27-jarige J. R. uit Axel werd bovendien opgemerkt dat hij door 'verregaande slordig heid een ontoelaatbaar risico' genomen had. Dit gebeurde op 29 j anuari, toen de automobilist op de kruising Sloelaan - Roo- seveltlaan in Terneuzen met bevroren ruiten een 56-jarige wielrijdster omver reed. De vrouw liep hierbij een gebro ken pols en een wervelfractuur R. bekende dat hij de fietsster op de voorrangsweg waar schijnlijk niet gezien had, om dat zijn ruiten bevroren waren. Even tevoren was hij weggere den, nadat hij alleen de voor ruit ijsvrij had gemaakt. Tegen R. eiste officier van justitie mr. Beaumont een boete van 1.000 gulden en vier maanden voor waardelijk niet rijden. De 22-jarige J. den H. uit Axel reed op 24 februari op de kruising Absdaalseweg - Rijksweg 60 bij Hulst met zijn auto achterop een bestelwagen, die even voor hem de rijksweg was opgereden, maar nog geen snelheid had gemaakt. De 59- jarige bestuurder van de aaj gereden auto moest met hei- senletsel in het ziekenhui worden opgenomen. Mr. Beau mont stelde, dat Den H. de had moeten zien en dat hi minstens zo veel afstand hai moeten bewaren dat hij had kunnen stoppen. 1 hem eiste hij een boete vaniï gulden. Voor het omver rijden van een 24-jarig meisje in een inva lidenwagen op een zebi eiste de officier een boete vai 750 gulden en een voorwaarde lijke rijontzegging van vis maanden tegen de 23-j Vlissinger J. W. De automobi list was op 9 juni in zijn v plaats vlak voor een oversteek plaats twee stilstaande auto' aan de rechterkant gepasseerd De auto's stonden daar om he meisje in haar invalidenwager de gelegenheid te geven overs steken, maar W. verkeerde ii de veronderstelling dat het om links afslaand verkeer Toen hij het meisje zag wa te laat. In het ziekenhuis con stateerden de artsen een g ken bovenbeen en een sk beenfractuur. Uitspraak over veertien da gen. DEN HAAG/TERNEUZEN- Volgens de Haagse advo caat mr C.L. Capel maakt de gemeente Terneuzen mis bruik van macht in een kwestie met het Reinigingsbe- drijf Boon bv. Capel zei dat vrijdag tijdens een zitting van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Schippers en hun echtgenotes doen zich tegoed aan het koud buffet F0T0 DE STEM COR J. DE BOER De waarnemend voorzitter van de rechtspraakafdeling, mr J.H. Blaauw, boog zich over de vraag of de gemeente terecht Boon heeft aangeschreven om een bepaald soort vuilcontainer te vervangen door een grotere container. Bij de Pryma Discount in het winkelcentrum Serlippenspol- der en bij de UB Super in het winkelcentrum Zuidpolder heeft Boon vuilcontainers ge plaatst voor het inzamelen van bedrijfsafval. Met de super markten is daarover een over eenkomst gesloten. De gemeente gaf Boon een vergunning om dat te doen. Bij de gemeente is men er van overtuigd geraakt dat Boon zich niet aan de vergun ningsvoorschriften houdt. Vol gens de vergunning zouden containers met een inhoud van vijf kubieke meter mogen wor den geplaatst. De gemeente ambtenaren denken dat de ge plaatste bakken kleiner zij a Er zou maar vier kuub ingaan. Advocaat Capel houdt vol dat de inhoud toch zeker 4,7 kuub is. Het verschil met de voorgeschreven grootte zou zo gering zijn, dat er niet over een afwijking van de voorschrifta gesproken zou kunnen wordei De gemeente wil echter var geen tolerabel maatverscM weten. Boon zou een nieuw vergunning moeten aanvrage om met kleinere container; vuil te mogen ophalen. En i krijgt het bedrijf niet omdï daarmee het vuLlophaalbele: van de gemeente doorkrui» zou worden. „Het toestaan var een nieuwe vergunning zou lei den tot aantasting van het ren dement van de bestaande inza melsystemen en brengt de con tinuïteit in gevaar", aldus eer woordvoerder van de gemeen te. Volgens advocaat Cape klopt de opstelling van de ge meente niet. De gemeente: volgens hem concurrentiever valsend bezig door Boon de'r redelijke' eis van de grote tainer op te leggen. Blaauw laat spoedig wet« of dat volgens hem zo is. oordeel van Blaauw zal een voorlopige beslechting van te conflict zijn. Later wordt a zaak nog in een zogenoenw bodemprocedure door de ling rechtspraak van de van State behandeld. ternaten, waaronder het inter naat in Terneuzen ressorteert, bestaat dit jaar veertig jaar. Ter gelegenheid hiervan kreeg het Koningin Juliana-inter- naat een 20-persoons legertent aangeboden. Het officiële ge deelte werd afgesloten met een gezamenlijk koud buffet. 's Avonds konden de 400 ouders genieten van een avondvullend stuk, geschreven door de leiding en gespeeld door de schipperskinderen. Het toneelstuk telde acht bedrijven, welke werden vertolkt door even zoveel leeftijdsgroepen uit het internaat. Het stuk 'Een slot teveel' handelde over een hutkoffer die afgesloten was met negen solide sleutels. Tij dens ieder bedrijf komt er een sleutel van de hutkoffer boven water. Aan het eind van het stuk blijkt de hutkoffer een kleurentelevisie te bevatten. Tevens was dit de hoofdprijs van de grote loterij. De op brengst is bestemd ter uitbrei ding en vernieuwing van het speel- en vaarplan van het in ternaat. Van onze verslaggever HULST - Directeur C. Wel- lhüner van het Algemeen Ziekenfonds voor West- Brabant en Zeeuwsch- Vlaanderen zegt niet afwij zend te staan tegenover de oprichting van een particu liere verpleegorganisatie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens hem moeten er echter wel waarborgen komen voor de kwaliteit van de zorg die gele verd wordt. Wellhüner reageert daarmee op het initiatief van Hulste- naar C. de Block om per 1 mei een eigen verpleegorganisatie te beginnen. Deze wil zich met name bewegen op het terrein van de aanvullende thuiszorg. „Er zitten voor mij nog wat 'maren' aan", aldus hüner. „Als je het over de k# liteit van de zorg hebt, dan daar bij de bestaande reguli® instellingen een strenge con trole op. Bovendien zal duide lijk moeten zijn wie er vera® woordelijk is als er fouten P maakt worden". Volgens Wellhüner zit f- Block met zijn offerte diei K gedaan heeft een stuk per dan de reguliere instel®; gen. „Maar dat is logisch, die instellingen hebben nj te maken met bijzondere 1 ten. Maar de opzet van Block ziet er goed onderbou»- uit. Er moeten nog wel 'mitsen' en 'maren' worden of gelost, maar daar gaan we praten". OOSTBURG - De gemee teraad van Oostburg kan beloofde nota over het g meentelij k buitenlands b leid wel vergeten. Het c< lege van B en W heeft besl ten om een eerder geda toezegging weer in te tre ken. Het dagelijks bestuur heeft c dervonden dat gemeenteli;' boycot-besluiten tegen Zu Afrika door gemeentebestui ders, zoals bijvoorbeeld in VI singen, niet in praktijk zijn 201 Van onze verslaggever Om die reden is de Gronl te maken voor een vooro De deskundigen hebben derzoek geraamd op 19.80 Het college van B en W wil; bedrag putten uit het Mon mentenfonds waar nog bij 185.000 gulden in zit. Het dag lijks bestuur verzoekt de g meenteraad om met het voc stel in te stemmen. Overigens kan de Grontmij de verdere planontwikkeli' geen gebruik maken van mai riaal uit het stadsarchi Hierin liggen slechts beken plattegronden opgeslagen. I is een tegenvaller voor het c< lege, omdat de Grontmij de archiefstukken niet gebruik kan voor het onderzoek. Zou wel zo het geval geweest zi; dan had dit een aanmerkelij kostenbesparing opgeleverd. De leden van de financii commissie beraden zich maa dag over het voorstel. Aan orde komen verder een la dietaanvraag voor het aa brengen van spouwmuurisol tie in de katholieke basisscho Op Dreef. Ook de terrein; Van onze verslaggever MIDDELBURG - De Pv vervoer van gevaarlijke zoveel mogelijk beperkt r mogelijke rampen, zoals q het water verdween, die tuurwaarden van deze ze« Verder wil de fractie dat C van Zeeland nadere regels (1 ten) opstellen voor het var over de Oosterschelde bij t paalde weersomstandighed (mist, storm) of bij bepaal soorten vervoer. Dit blijkt uit een aantal vr gen die de fractie voorlegt a GS. De briefschrijvers zijn g schrokken van de berichten d per jaar gemiddeld twintig o gevallen op de Oosterschel plaatsvinden en dat er per ja zo'n vijfduizend schepen rr gevaarlijke stoffen de pl oversteken. „De kans op ong Van onze verslaggever CADZAND - Burgemeesl Jan Kruize van Oostbu opende vrijdagmiddag h nieuwe bureau van 1 korps rijkspolitie Wet Zeeuwsch-Vlaanderen Cadzand. Hij deed dit door de korpsv] te hijsen op het pleintje voor nieuwe politiepost. Helem; vlekkeloos verliep dit ni Want toen de vlag in top hii bleek het blauwdoek onder boven te hangen. Na de korte ceremonie wi den de genodigden, onder x de Oostburgse wethouders, burgemeesters M. Everai van Sluis en E. Jongmans v Aardenburg; alsmede tal v Politievertegenwoordigers raadsleden, het nieuwe bure tegeloodst. Daar was een kleine expo tie ingericht waar een be °n worden gekregen van 1 Politiewerk op zich en bijl mende zaken zoals inbraakp: ventie, communicatie en vo< achting. Burgemeester Kruize,

de Stem | 1988 | | pagina 20