Rottier vroegtijdig kampioen KAPELLENAAR EEN MAAT TE GROOT VOOR CONCURRENTIE Club Brugge op bezoek in Sluiskil Inhaalwedstrijden voor zaterdagteams Jamaicaanse bobbers gan rijk naar huis Sluisse Toren houdt opnieuw sehaaknacht Forse winst Sluiskil op STEEN DB STEM SPORT 3 ZATERDAG 13 FEBRUAR11988 KAPELLE - Leon van der Velden pakt vandaag Zaalvoetbalteam zijn tweede crosstitel. Hoewel de laatste wed strijd (De Hollandse Hoeveloop) nog gelopen tegen Dordrecht moet worden, is hij al zeker van die titel. Nieuwe scheids rechters Genekt Run Vriendschappelijke voetbalwedstrijden Race Campagne Oostburg-Groede - Oostburg verzet Jeugdvoetbal- spelleider T14 Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - Jammerlijk voor de organisatie, maar de beslissing in het meest aansprekende biljartkam pioenschap van het district Zeeuwsch-Vlaanderen, het beker-kader, viel voordat de slotpartij van start ging. Johnny Rottier prolongeert zijn titel. De man uit Kloosterzande, die een grootste vorm etaleert, is veilig. Dat heeft hij te danken aan kaderspel van niveau, maar ook aan Peter Snelders. Steeds duidelijker werd dat de strijd om de titel tussen Theo piatjouw en Johnny Rottier zou gaan. Piatjouw begon na een wat aarzelende start steeds sterker te spelen en leek de grote tegenhanger te worden van Rottier, die met groots ge mak tegenstander na tegen stander opzij schoof. In de vijfde ronde had het er verdacht veel van weg, dat Theo Piatjouw ouderwets bezig was. Toen klopte hij Louis Dal- linga in slechts vier beurten (300 caramboles, red.) en daar door bleef hij ongeslagen. In die vijfde ronde trad Rottier aan tegen Peter Snelders, een man die voor zijn laatste kans vocht. Snelders kreeg geen kans te stunten en zich daar door in de titelrace te houden. Rottier maakte de 300 caram boles in slechts drie beurten uit, daarmee Snelders kansloos achterlatend. Snelders weg uit de kop van de klassering en toen Rottier daarna in de zesde ronde in slechts vier beurten van Louis Dallinga won, was ook de Sluiskilse kastelein kansloos geworden voor de titel. Op de andere tafel was toen nog de strijd Piatjouw - Snelders bezig. „Een mooi hoogtepunt, de fi nale Rottier - Piatjouw", zo re deneerde iedereen. Maar Piat jouw was zichzelf niet tegen Snelders, een tegenstander waar hij overigens altijd moeite mee heeft in dit kam pioenschap. De Axelse ex- ereklasser stond stijf van de nervositeit en durfde vrijwel geen enkele masse-stoot te ma ken. Dat vormde een grote handicap wanneer de ballen in vrijwel ideale positie op de lijn kwamen. Steeds speelde hij die posities via losse band-stoten en daardoor ontwikkelde zich geen moment verfijnd kader- spel. Het kostte de 'knokker' uit Axel uiteindelijk ook de titel, want in twaalf beurten verloor hij. Even leek hij nog een re mise te zullen forceren, toch te kenend voor zijn goede menta liteit, maar struikelde na 76 ca ramboles op 29 van de finish. Rottier deerde dat niet, want hij had de titel binnen. Stand na zes ronden: 1. Johnny Rottier (Kloosterzande) 12 match- punten, algemeen gemiddelde 58.06 en hoogste serie 284, 2. Theo Piat jouw (Axel) 10-34.72-195, 3. Peter Snelders (Sas van Gent) 8-14.58- Johnny Rottier, ijzersterk in het beker-kader, prolon geerde al voor de slotpartij zijn titel van vorig seizoen in dit kampioenschap. - foto de stem cob j de boer 102, 4. Louis Dallinga (Sluiskil) 8- 23.08-152, 5. Cor Verlinde (Zaam- slag) 4-12.23-52, 6. Onno van Looy (Terneuzen) 2-5.89-31, 7. Jac de Maat (Terneuzen) 2-8.58-46,8. Koos Zwanink (Terneuzen) 2-11.41-78. Crosstitel Van der Velden Afgelopen seizoen immers pakte hij het maximum aan punten. Daarmee bewees hij dit seizoen dat hij een maat te groot was voor de concurrentie. In 1985 behaalde hij zijn eerste koers als in Westenschouwen. Van onze sportredactie KRUININGEN - Het Zeeuwse zaalvoetbalteam speelt maandag 15 februari een wedstrijd tegen het leam van de afdeling Dor drecht. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Rei- merswaal in Kruiningen en begint om 20.30 uur. Voor deze wedstrijd zijn de volgende spelers uitgenodigd door coach Armand Doesburg: Eddy Geys (Schelde Internatio nal), Stoffel Schipper (Maar- tense), John Tahapary (Maar- tense), Ronnie de Visser (WBG), Harro Tazelaar (Maar- tense), Rein Telussa (Jong Am- bon), Jean-Pierre van Lieshout (Schenkels) en Kees de Putter (HuZaVo). Om 19.30 uur wordt er in sporthal Reimerswaal eerst een voorwedstrijd gespeeld door de jeugdzaalvoetbalteams van Zeeland en Dordrecht. Hiervoor zijn van Zeeuwse zijde uitgenodigd: Jan Willem Damen (SSV65), Marco Goov- ers (Midcity), John Aleman (Middelburg), Paul Bom (SSV'65), Michel Boedhoe (RCS), Alex Lourens (Delphi), Ramon Dahoe (SSV'65) en RonnyBrusket (SSV'65). Van onze sportredactie MIDDELBURG - De KNVB afdeling Zeeland heeft weer enkele nieuwe scheidsrechters. Voor het diploma scheids rechter 3 veldvoetbal zijn geslaagd: A. Breepoel (Sluiskil), W. Ivens (Hulst), R. Jansen (Zaam- slag), J. Rotthier en H. Willaert (St.-Jansteen)t G. van Schaick (Hoek), W. van Roeyen (Nieuw-Na- men), P. Scherpenisse (Terneuzen), R. Ber- naards, T. Colak, J. van de Mortel en V. Vuik (Mid delburg), B. Coppoolse ('s- Heer Arendskerke), A. Corré, R. de Kam en A. van de Ketterij (Vlissin- gen), W. Olijfveld (Sou burg) en J. van der Have (Kapelle). De volgende kandida ten zijn geslaagd voor het diploma scheidsrechter 3 zaalvoetbal: R. Dey, P. Huyssen, E. Kersbulck, C. Nette, M. Tomié en C. van 't Westeinde (Terneuzen), C. Floren (IJzendijke), J. van Espen (Schoondijke), A. Mattelé en W. de Rijck (Axel) en N. Neyt (Sas van Gent). Op dit moment wordt in Zierikzee nog een scheids- rechtersopleiding zaal voetbal gehouden. De di ploma-uitreiking van deze cursus is 29 februari. titel. Toen na een boeiend duel met Johan Breel, die inmiddels van het toneel verdwenen is. Het jaar daarop hield een en kelblessure hem van prolonga tie af en vorig jaar had Piet Vonck zijn zinnen gezet op de Zeeuwse titel in zijn laatste se niorenjaar. Van der Velden zelf blijft nuchter onder de supre matie die hij dit seizoen aan de dag legde. „Je moet ook wat ge luk hebben, blessurevrij blij ven," aldus de 30-jarige atleet die pas op zijn 23e op de toer- nooivelden verscheen en nog steeds progressie vertoont. „Ik ben er eigenlijk via een Coopertest ingerold. Destijds was ik onderwijzer en moest voor mijn gymnastiekspecifi- catie een aantal onderdelen doen. Aangezien ik het op het onderdeel turnen totaal ver knalde moest de Coopertest (12 minuten lopen binnen een ge stelde limiet, red.) me er bo venop helpen. Drie keer per week vijf kilometer trainen brachten me in de gewenste conditie met als resultaat een tien voor de Coopertest." Het was het begin van een atle- tiekloopbaan die in wedstrijd verband in Vrouwenpolder be gon, waar hij de gevestigde waarden en insiders verraste met een tiende plaats. Hij boekte dat jaar al zijn eerste zege tijdens de laatste cross van de crosscompetitie in Wilhelminadorp, waar toen nog deze competitie werd afge sloten. Frans Krijnsen won daar weliswaar het totaalklas sement, maar aangezien hij ve teraan was werd Leon winnaar bij de senioren. Veteranen heb ben hem trouwens toch al va ker genekt. Drie weken geleden nog tijdens de Braakmancross toen Piet Vonck hem kwam kloppen. Of hij een 'veteranencom- plex' heeft? „Mischien wel. Ze ker in De Braakman ben ik er psychologisch onderdoor ge gaan. Piet kwam maar steeds naast me lopen en geloof me, dat is niet lekker. Je moet ech ter niet vergeten dat een Krijn sen destijds en nu Vonck tot de top van Nederland in hun cate gorie behoren. Als het een beetje meezit pakt Vonck de nationale titel. Het waren dus niet de eerste de besten die me kwamen kloppen." Ondanks dat hij zich al in het bezit van de titel weet, is hij op de Hollandse Hoeve, waar zijn vereniging AV'56 de orga nisatie voert, toch van de par tij. „Ik loop daar ook te win nen." Zijn parkoers zal hij daar vast niet vinden, want toen Jean Polfliet deze week de zaak inspecteerde stond het blank. „Ik ben zeker geen man van de blubber, hoewel het afgelopen zaterdag tijdens de Galgecross in het Veerse bos geen biljart laken was. Nee, geef mij maar een vlak hard parkoers zoals De Braakman, ondanks dat Vonck me klopte. Op die par koersen kun je tempo maken en bovendien leent mijn 1 me ter 89 zich niet voor een par- In die buurt loop ik dan ook nooit mijn sterkste wedstrij den." Wat dat betreft moet de Hol landse Hoeve, als de regenma ker tenminste zijn werkzaam heden staakt, hem zeker liggen. Weinig niveauverschil en toch een aantal lange rechte stuk ken. Een wedstrijd die overi gens keurig past in zijn schema op weg naar de nationale cross- kampioenschappen 28 februari in het Zuidlimburgse Schaes- berg. Hoe hij zijn kansen daar inschat? „Ik hoop op een plaats binnen de eerste dertig. Je weet nooit wie er aan de start ko men, maar als iedereen er is ben ik tevreden met dat doel." Voor het eerst heeft hij dit seizoen een vrij intensieve be geleiding. René Zweedijk, fy siotherapeut van professie, lid van zijn club AV'56 en praktijk houdend in Kapelle, staat hem bij. „Om de twee weken praten we de zaken eens door en ik moet toegeven dat het succes heeft. Ik voel me in elk geval beter dan de voorgaande ja ren." Is de strijd om de hoofd vogel beslist, leuk kan de wedstrijd om de verdere ereplaatsen nog worden komende zaterdag in Goes. Jan de Wilde heeft de beste papieren om vice-kam- pioen te worden, maar ook Pe ter Picavet aast op die plaats. Kees van Koeveringe, evenals De Wilde lid van het organise rende AV'56, speelt eveneens nog mee. Verder komen nog Frank Kooman, Simon Blom en Henk Cijsouw in actie. Laatst genoemde telt niet meer mee voor het klassement, maar is wellicht gebrand op een dag succes. De senioren gaan om 14.35 uur van start voar hun 11,6 kilometer. Dit samen met de veteranen waar Sam Polderman de titel al binnen heeft. Axelaar Jo van Waesberghe aast hier op de tweede plaats. Ook bij de da mes is de nieuwe kampioene al bekend. Dit met veterane Jopie Daane. De dames beginnen aan hun 4,4 kilometer om 14.15 uur. Het programma wordt geopend door de pupillen om 12.00 uur, terwijl de prestatielopers tra ditioneel de zaak afsluiten om 15.15 uur. Daarna is er de prijs uitreiking van de crosscompe titie, waarbij de Rabobank voor het eerste jaar als sponsor optrad. Dit alles in het recrea tiegebied De Hollandse Hoeve, onder het spiedend oog van de televisietoren. Leon van der Velden, de man die alles in het werk zal stellen te zegevieren in de Hollandse Hoeveloop, hoewel hij al zeker is van de Zeeuwse crosstitel bij de senioren. - foto willem mieras Van onze schaakmedewerker SLUIS - De schaakvere niging Sluisse Toren houdt evenals vorig jaar een schaaknacht De nacht wordt gehouden 26 februari, aanvang negen uur 's avonds. Plaats van handeling is café-restau rant Central aan het Wal- plein te Sluis. Iedereen die belangstelling heeft voor dit toernooi kan zich aan melden voor 12 februari bij F. van de Neste, Rentjes 9 te Sluis. De schaakclub Sluis heeft evenals vorig jaar een aantal leuke verrassingen voor de deelnemers. Elke deelnemer krijgt een herinneringsto- rentje dat ontworpen en ver vaardigd is door J. van Mier- lo, enthousiast lid van de schaakclub De Sluisse Toren. Ook is er weer een aantal leuke prijzen beschikbaar voor de winnaars. De eerste prijs is een bedrag van hon derd gulden. Daarnaast stelt de schaakclub nog zeven geldprijzen beschikbaar. Ook aan de mensen met een goede eetlust is gedacht, want in de vroege morgenuren krijgen alle schakers een ontbijt aan geboden. De indeling van het toer nooi ziet er als volgt uit: er worden in principe 12 ronden gespeeld. Elke persoon krijgt een beperkte speeltijd van 15 minuten. Ook het inschrijf geld hoeft geen probleem te zijn, daar er slechts acht gul den per persoon gevraagd wordt. Dat het toernooi best aantrekkelijk wordt, blijkt uit het feit dat al een aantal leden van verschillende ver enigingen vorig jaar heeft toegezegd om opnieuw naar de schaaknacht in Sluis te komen. Ook uit de uitnodiging blijkt dat het bestuur van De Sluisse Toren hoopvol is ge stemd over de opkomst, want met nadruk wordt er gesteld dat als zich meer dan 40 per sonen aanmelden voor dit toernooi, er helaas geannu leerd moet worden. Het is dus zaak voor de enthou siaste schaker op tijd zijn aanmelding in te sturen. Het belooft in ieder geval weer een gezellige nacht te worden in Sluis. Van onze sportmedewerker AXEL - In het regionale KNVB-zaterdagvoetbal staan voor het komende weekeinde enkele inhaal- duels op de rol. Hierbij de derby AZ W-Hoek. - Ondanks dat het er evenals vorige week naar uitziet dat er weinig gespeeld gaat worden, houdt de KNVB vast aan in voeging van achterstallige wedstrijden. „Wat gespeeld is, is gespeeld, is de achterliggende gedachte," aldus de com petitieleider van het district Zuid 1 Loet Haverman uit Halsteren. Zoals gemeld mogen de teams van AZW ven Hoek zich weer op gaan maken voor hun onderlinge con frontatie. Een prestigeduel, waarvan het doorgaan uiter mate onzeker is. AZW-voorzitter Cor van Hermon hierover: „Vorige week stond het veld werkelijk blank. Intussen is het nau welijks droog geweest, dus kun je wel nagaan wat er moet gebeuren wil het terrein speelklaar zija" Dat de kans daarop uiterst gering is, vertelt het KNMI dagelijks. Toch houdt Van Hermon rekening met een eventuele weersom- slag. „Als het enigszins kan dan spelen we," stelt de AZW- voorzitter. In diezelfde tweede klasse staat eveneens het duel SC Everstein-Zwart Wit'28 op het programma. Dit duel werd eveneens al twee keer uitgesteld. In de derde klasse mag Zaamslag uitkomen tegen en in Kapelle, ontvangt Yerseke NOAD'67 en krijgt PTT Breda WHS op bezoek. In de vierde klasse A ontvangt DFS Kogelvangers en SPS Beve landers. In het KNVB-zondagvoetbal van het district Zuid 1 zijn er geen inhaalwedstrijden in het komende weekein de. CALGARY (ANP) - Geen kans op een medaille, wel een goed gevulde geldbuidel. De Jamaicaanse bobsleeploeg keert op 1 maart met een dikke portemonnaie terug in het tropisch paradijs. Misschien haalt het kwartet Jamaicanen als bobbers het einde van de race niet, het suc ces van de onderneming staat voor de openingsceremonie al vast. Dudley Stokes, Michael White, Devon Harris en Sam Clayton verdienen dik aan hun Olympische song. Het reggae- plaatje wordt elke dag her haaldelijk gedraaid op de po pulaire radiostations. In Calgary ontstond bovendien een ware run op de T-shirts met opdruk van een bobslee en Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Op het kunstgras van sportpark Oude Vaart te Terneuzen heeft Sluiskil in een vriend schappelijk treffen STEEN met forse 7-0-cijfers versla gen. Corn Boys verloor thuis tegen een combinatie van het eerste en tweede elftal van Zaamslag met 0-3. SLUISKIL-STEEN 7-0 - Sluis- 'kil heeft meer ervaring op het snelle kunstgras en dat heeft STEEN ondervonden. In de eerste helft wist STEEN de schade nog beperkt te houden tot 2-0 door goals van Mark de Kunder en Peter Zwart. Na de pauze was Sluiskil oppermach tig en drukte dat uit via vijf doelpunten. De makers daar van waren: Gerard Maas (2x), Mark de Kunder (2x) en Paid van der Hooft. CORN BOYS-ZAAMSLAG- COMBINATIE 0-3 - Vooral voor rust was Zaamslag veel sterker dan Corn Boys. Door doelpunten van Cees de Putter en Wim de Pooter liep dit vere delde tweede elftal - aangevuld met drie vaste krachten uit het standaardteam - uit naar 0-2. In de tweede helft had Corn Boys een licht veldoverwicht, maar kreeg geen scoringskan sen. Zaamslag wel. Het zag een van de schaarse mogelijkheden verzilverd worden door Koos Schuitvlot. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Vandaag, zaterdag 13 februari, spelen enkele Zeeuws-Vlaamse voetbalploegen vriendschappelijk. HW'24 ont vangt het zaterdagelftal van Middelburg en Terneuzense Boys speelt thuis tegen Oostburg. Zouden de competitiewedstrijden van Zaamslag en AZW afge last worden, dan spelen die ploegen in Zaamslag tegen elkaar. Al ae wedstrijden beginnen om 14.30 uur. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - De voetballief hebbers hoeven zondag 14 februari niet verstoken te zijn van voetbal. Zelfs niet van voetbal op niveau, want die dag komt de Belgische topclub FC Brugge op be zoek bij zondagtweedeklas ser Sluiskil. Club Brugge is niet het proto type van het Belgische voetbal. De meeste Belgische clubs heb ben de nationale specialiteit, behoudend voetbal en razend snel counteren, tot een kunst verheven. Dat leidt vaak tegen mindere tegenstanders, zoals amateurclubs als zelf het ini tiatief moet worden genomen, tot tegenvallende resultaten en wedstrijden. Club Brugge wijkt duidelijk van die natio nale tendens af via meer avon tuurlijk voetbal. De bewijzen daarvan zijn le gio. De ploeg zoekt de aanval, scoort veel goals, maar krijgt er ook nogal wat rond de oren. Kortom, het ziet er vrijwel al tijd attractief uit wat Club Brugge brengt. En als het een maal draait, dan kan het spo ken. Wat dat betreft ligt de wedstrijd tegen het sterke Westduitse Borrusia Dortmund nog vers in het geheugen. Uit werd met kansloze 3-0-cijfers verloren, maar thuis werd die zaak even 'recht' gezet via een, na verlengingen, klinkende 5- 0-zege. Club Brugge is dan ook een ploeg die aanspreekt bij de ge middelde voetbalsupporter. Voor Sluiskil is te hopen dat die waardering gehonoreerd wordt met een flinke belangstelling, als scheidsrechter Willy Van Gremberghe om half drie het beginsignaal geeft op het sportpark aan de Drostlaan. Hij wordt geassisteerd door de grensrechters Johnny Meeusen en Fons Bouchaut. „Veel hangt natuurlijk af van het weer," zegt ex-Sluis- kil-voorzitter Harry van Tiel, de man die Club Brugge wist te bewegen naar het Zeeuwse- Vlaamse te komen. Harry van Tiel: „Er waren goede contac ten met Club Brugge na het in ternationale toernooi van de voorbije zomer. Onlangs had ik een gesprek met secretaris Sjaak Denolf en begreep dat ze nog op zoek waren naar een te genstander tijdens deze tweede winterstop. Aanvankelijk sprak Sluiskil hem niet zo aan, maar de zekerheid dat men hier kon spelen was van beslis sende aard. Enkele dagen daarna kreeg ik de toezegging dat Club Brugge op volle sterkte naar hier komt." De ploeg komt dus compleet naar het kanaaldorp. Dat houdt in dat de internationale vedette Jan Ceulemans van de partij zal zijn. Ook dat spelers als Mare Degryse, Frank en Leo van der Eist, Philip van de Walle, Mamadou, Rosenthal en de Nederlanders Dennis van Wijk en Henk Houwaart junior van de partij zijn. Dat is slechts een greep uit de selectie, want ook namen als Beyens, Broos en Brylle spreken aan. Trainer Henk Houwaart zal niet van de partij zijn. Hij zit dan in Grie kenland, waar hij de volgende tegenstander in de kwartfinale van de UEFA-cup, Panathinai- kos, aan een nadere analyse onderwerpt. Zouden de weersomstandig heden zo extreem zijn dat het sportpark in Sluiskil niet be speelbaar is, dan wijkt het ge zelschap uit naar het kunstgras van sportpark Oude Vaart in Terneuzen. Wie Club Brugge op Zeeuwse bodem aan het werk wil zien, zal het carnaval even moeten laten voor wat het is. Voor de echte voetballief hebber kost dat geen moeite. een palmboom. De textielhan delaren, die de rechten ver wierven, kunnen de vraag niet aan. Een deel van de winst komt de bobbers toe. Het viertal Jamaicanen, van wie er één dreadlocks a la Ruud Gullit draagt, kon boven dien inkomsten tegemoet zien van een speciaal ter hunner ere gehouden diner. De avond werd gesponsord door de tex- tielbranch. Alle gasten dienden tien dollar (18 gulden) te beta len. Ook van dat bedrag ver dween een deel in hun zakken. De Amerikaan George Fitch, een oud-medewerker van het Witte Huis, is de grote man achter het Jamaicaanse bobs lee-project. Hij was op Jamaica toeschouwer bij een ouder wetse zeepkistenrace, zag over eenkomsten met bobsleeën en startte een actie voor de sa menstelling van de Jamai caanse bobploeg. Hij hing in de sportcentra posters op, plaatste advertenties in de kranten en verscheen op de televisie. De belangstelling was groot, zeker toen Fitch beloofde een maand trainingskamp in Europa te zullen betalen. Hij selecteerde op kracht en snelheid, in Oostenrijk werd getraind in de slee en gerepe teerd op de gitaar, want Fitch wilde door een speciale cam pagne zijn geld terugverdienen! Het succes bleek inderdaad verzekerd. Van onze atletiekmedewerker OOSTBURG - De wegwed strijd Oostburg-Groede- Oostburg, die op zaterdag 20 februari op de atletiekka- lender stond, is verplaatst naar zaterdag 5 maart. Dit omdat de organiserende at letiekvereniging De Wielingen het organisatorisch niet rond kon krijgen. In tegenstelling tot de voorgaande edities liggen start en finish nu in het 'hart' van Oostburg, de markt. Voorheen was men te gast op het industrieterrein aan de rand van Oostburg. Naast de 15 kilometer lange wedstrijd staan er ook lopen over 6 kilo meter - jongens A en dames en meisjes A - op het programma. Van onze sportredactie BRESKENS - In Breskens werd de cursus jeugdvoet balspelleider afgesloten. Docent voor deze opleiding was Piet Lindenberg en cursusbegeleider was Johan van Espen. De volgende kandidaten ont vingen uit handen van Cees Lobbezoo, bestuurslid van de KNVB afdeling Zeeland, het certificaat: J. van de Berg, I. van de Broecke, S. Laprade, O. van Queckelberghe, C. de Smit, T. van Voren en J. de Wilde (voetbalvereniging Breskens), F. Bron, J. de Graaf en E. Maenhout-De Jonge (Oost burg), M. Brasser, R. van Broekhoven, A. Francke en A. Rouw (VCK). I.

de Stem | 1988 | | pagina 13