4 We hebben veel, maar toch weinig' rieden 'UITZENDBUREAUS KUNNEN ZELF BEMIDDELEN VOOR BOEREN' Zeeland in brood en banket Dijkdoorbaak: Stekene boos op rijksoverheid Burgemeester Oostburg op bezoek in Nieuwvliet rneuzen Raad van State beslist: uitbreiding camping mag NTIEUWS Ikan toch carnaval it KNZB PLAATSELIJK NIEUWS Limonadebal in De Honte DB STEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 11 FEBRUAR11988 Ije TDORPE Ieren terneuzen/oost- burg - Wanneer jonge boeren in Zeeuwsch-Vlaanderen tijdelijk werk willen verrichten in de win termaanden, dan zijn de commerciële uit zendbureaus in Zeeuwsch-Vlaanderen bereid om bemiddelend op te treden. ALLE DORPEN SNEL AANDOEN Jacqueline Doens winnares fotowedstrijd NIEUWE WEGEN NODIG VOOR HULPVERLENING NA SEKSUEEL GEWELD Zeeuws nummer Een lijn Taboe Struikelblok Platteland IJzendijke Schoondijke Sluis Aardenburg 'VEEL MEER GELD NODIG' Frustratie CADZANDSE KRUGT HAAR ZIN NIET T20 - Op de Geu- heeft men ingebroken zomerwoning van de uit Keulen. Men heeft erdeur geforceerd.Om en uit te wissen werd gesticht. Er is veel ade in de woning eigenaar nog niet ter is geweest, kon men en opgave doen van i er vermist is. URG - In de Beste- lat is bij de heer B. loorsteenbrandje uit- ■n. De brandweer van •g was vrij spoedig ter en kon de schoorsteen Kat ENS - Aan de Gole- dijk is een granaat gn van 43 cm. Het pro- s in een bunker buiten g>rp onschadelijk ge- door het tot ontplof- prengen. 1. J. Kopmels, 2. H. /ermaete, 3. H. Prins, gende kaarting is 14 eveneens in zaal Dal- ranvang 19.30 uur. siteit te Utrecht Omer C. doctoraal fysische geogra- geografie (cum laude). ziekte is op de avond arige leeftijd overle- i per Pollet, als ambte- van Gent, was meer |bn in Westdorpe. _at een warme belang- voor het wel en wee Vestdorpe, wat onder )t uiting kwam in de en- iste wijze waarop hij lan 31 jaar het corres- itschap voor De Stem in ionplaats vervulde, teer Pollet was getrouwd per van twee kinderen, gmorgen begint om 10.00 uitvaartdienst in O.L. iekerk in Westdorpe, ■a de teraardebestelling vindt op de begraaf- Sint Jans-Schorre in Sas ent. de Sluiskilse carna- laatste maand boven laard nu prins Rinaldo igoperatie dat hij toe- ile gedeelten bij te wo- carnavalstoet maakt hij agmiddag niet mee. Als igszins kan, reikt hij ech- ■lde prijzen uit. de zaterdagavond zou ik raag even laten zien. Ik p zijdelings vernomen dat igenbouwers alles in heh stellen om een passend ermiddel voor me in elk- steken. Als dat het geval ik behalve de zaterdag- - ook maandagmiddag van de partij zijn als de ilse ouderen hun carna- lal houden in De Sterre. .ussen houden De Zwarts rs overal rekening mee' zitter Frans Bouchaut: adjudant van onze prins o Bracke) heeft inmiddels stoomcursus gevolgd. Ate prins het plotseling toen laten afweten, dan zal Wj ïiciële plechtigheden ver in. Laat ons echter hopen et niet zover komt." Arbeidspool dubbel werk Van onze verslaggever De woordvoerders van de bureaus plaatsen dan ook vraagtekens bij de oprich ting van een speciale ar beidspool voor boeren. „De Regionale agrarische Kommissie West- Zeeuwsch-Vlaanderen in feite bezig met het wiel uit te vinden," meent O. Tromp van ASB-uitzend- bureau in Terneuzen. Tromp vindt het overigens niet onbegrijpelijk dat de agrariërs het creëren van een specifieke arbeidspool voor boeren in eigen hand willen houden. „Aan de andere kant denk ik dat wij toch al in dit werkge bied opereren en makkelijk een helpende hand kunnen bieden aan jonge boeren die tijdelijk aan de slag willen. Kennelijk ligt er voor ons ook nog een taak weggelegd in de agrari sche en aanverwante wereld," aldus Tromp. Ook Randstad in Terneuzen denkt van nut te kunnen zijn voor werkwillige boerenjonge- ren. Volgens de woordvoerster van het Terneuzense bemidde lingsbureau komen er regel matig aanvragen voor arbeids bemiddeling uit de agrarische kring binnen. Aantallen kon zij echter niet noemen. Ook Tromp krijgt zo nu en dan mensen uit de agrarische sector over de vloer. „Overi gens niet zo veel, volgens mij hebben die mensen last van een drempel om ons kantoor bin nen te stappen. Beetje zonde, omdat de jongeren uit agrari sche kring bekend staan als technisch begaafde en goed ge motiveerde werkers," aldus Tromp. Volgens wethouder J. de Vries (sociale zaken) van de ge meente Oostburg zou ook het uitzendbureau Start uit Ter neuzen informatie hebben op gevraagd bij de gemeente over het arbeidspool-project. Start zegsman J. Roelofs weet echter van niets. „Vier jaar geleden was er ook sprake van een dergelijk project. Toen hebben we wel informatie over de opzet inge wonnen, maar dat project is niet van de grond gekomen. Tot op heden hebben we niets ver nomen over het initiatief van de RAK. Aan de bel getrokken bij Oostburg hebben we ook niet," aldus Roelofs. De Start-medewerker is van mening dat zijn bureau ook voor boeren kan bemiddelen. „Mits ze ingeschreven staan bij het arbeidsbureau als werk zoekende. De beschikbaarheid van deze mensen moeten we natuurlijk wel kunnen inschat ten," voegt hij er aan toe. De bureaus zullen de ont wikkelingen ten aanzien van de arbeidspool in West- Zeeuwsch-Vlaanderen op de voet blijven volgen. Van onze verslaggever OOSTBURG - Burgemeester Jan Kruize van Oostburg is van plan om nog voor de zomer alle gemeentekernen te bezoeken. I i Het eerste bezoek is gepland op vrijdag 27 februari. De burge meester bezoekt dan Nieuw vliet en ommelanden In de avonduren ontmoet Kruize in het gemeenschaps huis de leden van de dorpsraad, waarmee hij de in het dorp le vende problemen bespreken zal. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kruize is verder van plan om minstens een van de andere woonkernen om de veertien dagen aan te doen. Volgens voorlichter H. Saffrie, die de burgemeester tijdens de toer- nee aan de kernen gaat bege leiden, wil Kruize snel op de hoogte zijn van zaken die in de hen gemeentekernen spelen. „In deze periode houden de meeste dorpsraden hun jaar vergadering en de burgemees ter vond het een logische zaak om de werkbezoeken te koppe len aan deze vergaderingen. Aanvankelijk was het echter de bedoeling dat de kennisma kingsbezoeken pas later in het jaar zouden plaatsvinden," al dus Saffrie. Overigens moet de vergade ring van de financiële commis sie van de gemeente Oostburg op vrijdag wijken voor het kernbezoek. De vergadering is verplaatst naar vrijdag 4 maart. Plaats van handelen, het gemeentehuis en het tijd stip 16.00 uur blijven ongewij zigd. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Jacqueline Doens uit Terneuzen is de win nares geworden van de fotowedstrijd voor het publiek van de fotoclub West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze wedstrijd werd gehouden in het kader van Fotomanifestatie'88 en werd gejureerd door Rita Mertens (schilderes), Jan Lievens (reclamebureau) en Wim Kruidenier als streekmuseum afgevaardigde. Er waren honderd inzendingen. De winnaars zijn: Jacqueline Doens (Terneuzen), Petrus van Leuven (Destelberge), A. van Damme (Terneuzen), M. Kavelaars (Terneuzen), R. Plasschaert (Sluis), B. van Dorsselaer (Hulst), E. Vreeke (Terneuzen), P. Ver- meire (IJzendijke), V. van Putte-Fassaert (Hulst) en G. de Scheer- maeker (Destelberge). De ingezonden foto's en een poster van de winnende foto's zijn vanaf zaterdag 20 februari, na de prijsuitreiking om 10.30 uur, in het streekmuseum te zien. De Fotomanifestatie'88 is nog te zien tot en met 27 maart. Plattegrond van Zeeland in banket. Van onze correspondent GOES - Brood en banket van de bovenste plank. Ruim 1800 inzendingen in een scala van categorieën. Voor de veertig koppen tellende jury geen gemakkelijke taak om tot een juiste beoordeling te komen van een prijstoekenning. De bakkers, medewerkers van bakkerijen en leerlingen van ver- Nederlandse Zwembortd Zwem- en Poloclub de het verzoek van de bond oor haar rekening te ne- n kunnen 8 april deelne- overdekte zwembad De neeft uitnodigingen naar de hen het 100-jarig bestaan is dat de basisscholen voo> n om met een groepje van eestprogramma. 16.00 uur een spel-circu1' n uitgezet in De Honte. Ie leeftijden af te leggen1,1 r van deze middag krijg® arbij er voor de winnen® eld is. de basisscholen een voorW De hulpverlening aan slachtoffers van seksueel geweld verloopt moei zaam. Ook in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar eind vorig jaar ongeveer der tien instellingen besloten de krachten te bundelen. Dat samenwerkingsver band moet leiden tot een betere hulpverlening op een zo breed mogelijk ter rein. Een loffelijk streven in een gebied waar praten over incest en andere vor men van seksueel geweld maar mondjesmaat ge beurt. Een doolhof voor de hulpverleners die vaak nog verdwalen door ge brek aan medewerking en deskundigheid. Ria Spee kenbrink-Weemaes, als maatschappelijk werker verbonden aan het Bu reau Vertrouwensarts (BVA), Hans Krijger van de zedenpolitie en Annie Davidse, maatschappelijk werker en de Vereniging tegen Kindermishande ling vertegenwoordigend, uitvoerig aan het woord. Door Remain van Damme OOSTBURG/MIDDELBURG I vorige week donderdag be steedde de NCRV in het pro gramma 'Rondom Tien' aan- acht aan de gevolgen van Kindermishandeling. „Na die pending ben ik gek gebeld", gt Annie Davidse in het yostburgse ziekenhuis waar e werkt. „Ik wist niet dat het ho,erS Was- Dat programma de gevolgen van KWdermishandeling. Wat i«i hangen, waar loop je ter in je leven tegenaan". Davidse is van het sttijdbare 'soort'. Niet bang m huisjes af te breken jd bereid om 'haar nek uit te steken'. Zij is werkzaam bij een van de twee organisa ties in Nederland die zich be zig houden met de aanpak van kindermishandeling. Dat zijn de Vereniging tegen Kinder mishandeling en de Bureaus Vertrouwensarts (BVA). Sinds begin dit j aar heeft Zee land een telefoonnummer waarop een medewerkster van het BVA bereikbaar is. Eén dag in de week, donder dag, is die medewerkster in Zeeland. Dat gebeurde op aanraden van de Provinciale Beraadsgroep Jeugdhulpver lening Zeeland. Zeeland is on dergebracht bij Rotterdam. Dat verliep soms problema tisch. De beraadsgroep con stateerde dat weinig Zeeuwen belden. Van de 790 meldingen in Rotterdam waren er 76 af komstig uit Zeeland. „Dat Zeeuwse nummer is bedoeld om de mensen er toe aan te zetten sneller te bellen", zegt Ria Speekenbrink die het bureau in Zeeland vertegen woordigt. „Het moet drempel verlagend werken. We komen nu een dag in de week naar Zeeland, naar Middelburg. Om beschikbaar te zijn voor de hulpverleners, de scholen. Als mensen je kennen, werkt het toch wat gemakkelijker". Hans Krijger is werkzaam bij de zedenpolitie en heeft Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn pakket zitten. Hij was 13 ja nuari in de Terneuzense Goede Herderkerk waar de instanties die het samenwer kingsverband vormen een in formatiemiddag hielden. Die middag ging met name over de vrouwenhulpverlening op het gebied van seksueel ge weld in Zeeuwsch-Vlaande ren. Toen bleek dat die hulp verlening in een diep dal zit. Zo werd eind vorig jaar de Stichting Tegen Haar Wil op geheven. Hans Krijger: „We moeten eerst proberen intern wat meer op één lijn te zitten. De deelnemers in dat samenwer kingsverband moeten goed overleggen. De coördinatie moet zich vooral bezighouden met de opvang en de zorg voor de slachtoffers. Het gaat om alle vormen van seksueel ge weld. In deze zaken is bijvoor beeld Walcheren beduidend verder". Binnenkort start Annie Da vidse in Zeeuwsch-Vlaande ren een praatgroep. „Daartoe word ik gedwongen", zegt ze. „Zelf ben ik niet zo praat groepachtig, maar de mensen willen dat. Ze hebben daar be hoefte aan, dus moet er een praatgroep komen. Ik ga daar snel met het landelijk bestuur van de vereniging over pra ten. Voor die mensen, mensen dus die op latere leeftijd last hebben van mishandeling in hun kinderjaren, is er vrijwel niets". Incest vooral, kindermishan deling en seksueel geweld zijn nog altijd begrippen waarop een taboe rust. 'Daar praat je niet over'. Zeeuwsch-Vlaan deren vormt zeker geen uit zondering. Het is moeilijk om dergelijke zaken boven water te halen. „In Zeeuwsch- Vlaanderen is er trouwens sprake van meer zedenmis drijven dan elders in de pro vincie", zegt Hans Krijger. „Althans, meer meldingen. Hoe dat komt? Een heel per soonlijke mening kan ik wel geven. Maar dat is dan ge voelsmatig. In Zeeuwsch- Vlaanderen heb je concentra ties seks-shops. In Sluis en Hulst vooral. Mensen die die winkels bezoeken worden wellicht opgewonden en kun nen zich niet meer beheersen. Ik zou het anders ook niet we ten". Het geeft aan dat hulpverle ners meer dan eens in het luchtledige tasten. Geen ver wijt, een constatering die ook Annie Davidse doet. „De hulp verlening voldoet niet aan de verwachtingen. Ik krijg het gevoel dat men de problemen omzeilt. Er zullen best mensen zijn die het goed doen, maar ook mensen die niet goed we ten wat te doen. Door een ge brek aan kennis. Zelf heb ik de sociale academie gedaan, de richting maatschappelijk werk. Daar hoorde ik niets van kindermishandeling. Ik werd daar in het ziekenhuis waar ik werk voor het eerst mee geconfronteerd. Het is ook niet gemakkelijk. Het gaat om het kind, hoe kom je daar thuis. Hoe kom je daar binnen? Mensen die doceren, moeten nu zelf bijscholing hebben". „Onderzoek is niet altijd ge makkelijk", voert Hans Krij ger aan. „Onderzoek naar het waarom, de motieven van de daders. Dat is zeer moeilijk. Dan moet je mensen gaan in terviewen. Ik denk dat de be reidheid daartoe niet groot is. Maar misschien is dat toch het proberen waard. Je zou dat kunnen aanpakken in het sa menwerkingsverband". De vertrouwensarts die de anonimiteit waarborgt, krijgt steeds meer bekendheid. „De bereidheid om incest te mel den, wordt groter", meent Ria Speekenbrink. „Scholen zijn de belangrijkste signaleer- ders. De onderwijzers en de juffrouws merken meteen wanneer een kind zich anders gedraagt. Kinderen worden stiller, trekken zich terug. Dat zien ze. Maar ze weten vervol gens niet waar ze naar toe moeten. Die onbekendheid is vaak een struikelblok". Gebrek aan de juiste kennis. Steeds weer keert dat terug. Hans Krijger: „Veel factoren spelen een rol. Het is moeilijk de zaak boven water te hou den. Als incest bij de politie terecht komt, verhoort de po litie de vader. Kinderen pra ten er over, maar dat wordt dan door de betrokkenen ont kend. Het is moeilijk de cirkel te doorbreken". Zeker niet als aangifte uit blijft. „Ik zal een voorbeeld geven", zegt Ria Speeken brink. „Twee meisjes van der tien en zestien jaar werden al jaren misbruikt door hun va der. We wisten dat en gingen op onderzoek. We hebben de meisjes als het ware overval len. Die meisjes wilden abso luut geen aangifte doen. We hebben met de moeder ge sproken, met de meisjes erbij. Met de vader contact gehad, gedwongen vrijwillige hulp. Maar je kwam er niet door heen. Het gaat wel weer, werd er gezegd. De mensen zien het nog steeds als een geheim. Ja, dat was op een plattelandsge meente, dat speelt ook een rol". Zeeuwsch-Vlaanderen is plat teland, 'ons kent ons'. „Dat speelt mee", zeggen Ria Spee kenbrink en Hans Krijger, „mensen durven niets te ver tellen. Uit angst voor repre sailles. Neem de gespeciali seerde huiszorg. Zij zien vaak wat er aan de hand is. Maar ze praten niet. Incest, dat is zo een taboe. Zo beklemmend en zo eng. Over kindermishande ling praten doen ze eerder. Maar het gebeurt veel te wei nig". Soms tot woede van Annie Davidse die haar mening niet onder stoelen of banken steekt. „Ze zien het, weten dat het gebeurt. Ze kletsen er heel veel over, maar ze doen er niets mee. Achterbaks is dat. Jazeker, dat is historisch ge groeid, bang voor het gezag. Dat speelt nu nog een rol. Ver schrikkelijk, want natuurlijk gebeurt er veel meer dan nu bekend is. Dit is het topje van de ijsberg. Ik geef voor de ver eniging voorlichting. Aan scholen bijvoorbeeld, maar ook aan de hulpverlening zelf. Ik ga door tot dat taboe sfeertje ook hier verdwenen is". Dat kost ongetwijfeld veel tijd en geduld. Hans Krijger en Ria Speekenbrink: „Jonge kinderen vertellen vaak niets omdat ze bedreigd worden. Bovendien zijn ze bang voor wat volgt, dat zwarte gat. Va der gaat bij veroordeling de gevangenis in. En daarin schuilt ook een gevaar. Vader wordt slachtoffer. De rollen omgedraaid. Het meisje heeft het verzonnen of aangedikt. Maar zij moet niet verant woordelijk gesteld worden voor wat volgt. Dat kun je haar niet aan doen. Dat alles moet je zien te doorbreken. Je moet zorgen voor opvang. Niet alleen voor de slachtoffers, ook voor de daders". En nog eens: „Het gaat om deskundigheid. Ook binnen de scholen. Hoe zie je het, wat doe je er mee, bij wie kan ik terecht. Dat is zo belangrijk. De vertrouwensarts weet vaak de lijntjes, weet wie er ingeschakeld moet worden. Verder kan die vertrouwens arts snel handelen. Dat sa menwerkingsverband kan een stap in de goede richting zijn". Annie Davidse hoopt het. „Ja, instellingen voor hulp verlening zijn er genoeg, ze ker. We hebben veel, maar toch heel weinig". BOLLING - Bolclub Molen- zicht hield een bolling die meetelde voor het Zeeuwse clubkampioenschap. Uitslag: 1. F. Standaert-E. Paepe-W. Pauwels, 2. W. Aerssens-A. de Baere-J. de Witte, 3. J. Ver- meulen-E. Oreel-M. Gijs. Er waren 108 deelnemers. LIMONADEBAL - Het club werk IJzendijke houdt zon dag 14 februari een limonade bal in het jeugdgebouw van 19.00 tot 22.00 uur voor jonge ren tot 16 jaar. SOOS - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag 13 februari een bijeenkomst in zaal Wijffels. Het orkest De Apollo's verzorgt de dansmu ziek en er worden een bingo en een loterij gehouden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.00 uur open. KOOR - De eucharistievie ring van zaterdag 13 februari om 19.00 uur in de parochie kerk wordt opgeluisterd door het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor. BRIDGE - In restaurant Vo gelhuis te Sluis wordt 1£ maart een topintegraal brid- getoernooi gehouden voor be ginners uit Zeeuwsch-Vlaan deren. Eveneens in Sluis wordt 9 april een viertallen- toernooi gehouden, waarbij iedere bridger welkom is. Dé bridgegroep Aardenburg teil momenteel 21 leden. De we kelijkse bridge-avond is don derdags om half acht in Dé Jonge Leeuw. Op dit ogenblik volgen zeventien personen de beginnerscursus. DE WARE VRIENDEN - Bol club De Ware Vrienden hield de zesde puntenbolling. Uit slag: 1, H. Marclé, 2. A. Pijffe- roen, 3. A. Berijaert, 4. G. Ver- heije, 5. F. de Cock. Zaterdag 12 februari wordt om 14.0C uur een clubbolling gehou den. HONDENCLUB - Honden club Aardenburg hield de tweede wedstrijd van hei wintertoernooi. Dankzij de weergoden was het een gezel lige en druk bezochte dag. waar op sportieve wijze strijd is geleverd. De eerste vier plaatsen op de uitslag waren voor Belgen. Op de vijfde plaats kwam M. Schipper van HCA Aardenburg; 8. A. Cor nells, 9. H. Enckevort, 10. Th. de Vries, allen Aardenburg. Hondenclub Aardenburg staat in de clubrangschikking momenteel op de derde plaats, maar er moeten nog twee wedstrijden worden ge speeld. Van onze verslaggever STEKENE (B) - De burgemeester van de Belgische grensplaats Stekene maakt zich boos op zijn regering: deze zou weigeren geld te steken in de versteviging van de dijk langs de Stekense Vaart. De dijk brak op 29 ja nuari voor de tweede keer in drie jaar door en het door brekende water zette 350 hectare land onder. - FOTO'S WILLEM MIERAS schillende scholen die gisteren deelnamen aan de regionale wed strijden in de nieuwe Zeeland Hallen te Goes hadden hun produk- ten tot in de puntjes verzorgd. Geslaagd was de manifestatie in ieder opzicht, aldus voorzitter Rotte, die niet meer dan 1500 inzendingen had verwacht. De deel nemers kwamen niet allemaal uit Zeeland. Ook uit Noord-Bra bant en zelfs uit België bestond veel belangstelling. Burgemeester A. Heyse herin nert in een perscommuniqué aan de belofte van minister Lenssens dat hij in de loop van dit jaar geld zou uitgeven voor de dijkverbetering en het zui veren van het afvalwater dat in de Stekense Vaart terecht komt. Hij vraagt zich af of de gang van zaken rond de dijk een kwestie van politieke onwil of onbekwaamheid is. „De pu blieke opinie zal ten gepasten tijde die vraag aan de verant woordelijken stellen", aldus Heyse. De bres in de dijk is begin vo rige week gedicht. Het weg pompen van het water in het overstroomde gebied zal nog weken duren. Heyse zegt dat het onbehagen en de frustratie in de Stekense gemeenschap over het uitblijven van een op lossing voor de problemen groeien. En dat terwijl het probleem volgens hem zo eenvoudig is. Het hoge peil in het kanaal van Gent naar Terneuzen zorgt er voor dat de Stekense Vaart ook een hoog waterpeil heeft. De Molenbeek, die ook afwatert op de vaart, voegt daar nog eens een extra verhoging aan toe. Dit heeft tot gevolg dat de dijk te zwak is om voldoende veilig heid te kunnen bieden. Tegelijk met de verhoging van de dijk zou de overheid de vervuiling van het water moeten aanpak ken, door de bouw van een zui veringsstation en een betere zuivering van het afvalwater dat uit St. Niklaas Stekene be reikt. „Dat men de noodzake lijke werken uitvoere zonder verder verwijl!", verzucht de burgemeester. Van onze correspondent DEN HAAG/CADZAND - Het is de in Cadzand woon achtige F. Leenhouts-de Roo niet gelukt om via een pro cedure bij de Raad van State de uitbreiding van de cam ping De Elzenhof aan de Badhuisweg tegen te houden. Een bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State daartoe ingediend schorsingsverzoek is afgewezen. Leenhouts-de Roo had via haar advocaat ge vraagd om schorsing van het besluit van het college van B en W van Oostburg, waarbij toe stemming is gegeven voor de uitbreiding van de camping. Die uitbreiding betrof de lega lisering van het al sinds 1983 bij de Elzenhof in gebruik zijnde overloopterrein. Het bewuste overloopterrein ligt tegen de woning van Leen houts-de Roo aan. De Cad- zandse vindt het niet terecht dat het gemeentebestuur van Oostburg voor de legalisering van het overloopterrein het groene licht gegeven heeft, om dat de bezoekers van het ter rein voor te veel overlast zou den zorgen. De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. J.H. Blaauw, heeft echter geoor deeld dat er juridisch gezien geen bezwaren bestaan tegen de uitbreiding van de camping. B en W van Oostburg en gede puteerde staten van Zeeland hebben in een eerder stadium de bezwaren van Leenhouts-de Roo al ongegrond verklaard. Van onze correspondent TERNEUZEN - Op dinsdag 16 februari, carnavalsdinsdag, wordt er in het zwembad De Honte in Terneuzen een limo nadebal gehouden. Het festijn vindt plaats in de kleine zwemzaal en begint om 13.00 uur. Om 15.00 uur zit de feestvreugde er op. Het is de bedoeling dat de deelnemers verkleed naar dit zwem feest komen. Voor de leukste creaties zijn er prijzen beschikbaar. De beoordeling zal plaatsvinden door een deskundige carnavals jury. Om aan het limonadebal in het zwembad mee te doen, behoeft men niet per se in het bezit te zijn van een zwemdiploma. De kos ten voor deelname bedragen 2,50 voor kinderen en 3,50 voor ouderen van 17 jaar. De organisatie is in handen van het zwem badpersoneel. Tijdens de komende voorjaarsvakantie, van 15 tot en met 19 fe bruari aanstaande, zijn er voor zwementhousiasten weer extra zwemmogelijkheden in De Honte. Maandag- tot en met donder dagmiddag is er extra recreatief zwemmen in beide baden. Zo ook vrijdagochtend 19 februari.

de Stem | 1988 | | pagina 17