DE STEM VAN ZEELAND twee avonden volop plezier en sfeer Buutreedners amuseren Hulst aap fenu Vloot v Principe-akkoord cao Glasfabriek Schelde Terneuzen wordt zelfstandig Erediploma's bij Basiliekkoor Hulst POLITIERAPPORT De Zonnebloem begint seizoen met mosselmaal Twee ernstig gewonden bij ongeval Terneuzen DRIE KEER LOONSVERHOGING DEEL PERSONEEL NAAR SICON JANSEN b.v. STEM VAN ZEELAN Sprankelend Steens Venijnig Minnespel Botsing Axel Licht gewond M Betrapt Aanrijding Auto tegen boom Containerbrandj e Geld gestolen s 75- Maaskant pk Zot INRUILAUTO'S 12 MAANDEN GARANTIE Verkoop, leasing, verhuur, service, onderhoud T15 Van onze correspondente HULST - Twee avonden na elkaar klommen de praatgrage mannen van het Land van Hulst in de ton. Zij borrelden over van woorden die zij de vele aanwezigen, onder wie het voltallige college van B en W, rond de oren slingerden. De vloer werd aardig aange veegd met de ambtenaren en de 'politici'. Maar het ver zachtende carnavaleske sausje zorgde voor een geani meerde en prettige sfeer. Het Termenieke VOL blies om 20.00 uur de aftrap met pittige noten. Pierre Eijsac- ker kweet zich met duidelijk plezier van zijn taak om de avond aan elkaar te praten. Hij ontpopte zich in zalen centrum Tiffany als een ware spreekstalmeester. Na de intrede van Prins Emiel, Raad van Elf, Prinses Bernadette met Raod na El- luven en de Boerenkapel 'de Kallesaien' klom Dolf Bor- denveger (Rudi Buysrogge) voor het eerst in de ton. Zijn debuut werd meteen een goede opening van een avond vol droge, soms sprankelende humor. Zijn speech zat vol spitsvondigheden en hij bleek goed op de hoogte van het reilen en zeilen van het gemeentelijk apparaat. Zo had hij ontdekt dat de burgemeester ook al een- plaatsje op de menukaart bij Tiffany had gekregen. De Coquilles St. Jacques werden door Dolf vertaald als de Ja- cobsschelpen waarvan de prijs toch wel wat tegenviel. Als scherpe opmerker gaf hij ook een prijs van goed ge drag aan de raad. „De ge meenteraad heeft het beste voor met de wijk Moer- schans", aldus Dolf. „Daar kunnen ze voortaan het hele jaar door Waogentje Kaike". De volgende buutreedner verscheen ten tonele met een woordig lopen ze los rond", verzuchtte hij. Ook voor de ambtenaren verzon hij een lijfspreuk „Beter een buik- ske van het drinken, dan een bult op de rug van het wer ken". Na de twee nieuwelingen werd het roer in handen ge nomen door de oud-getrou- wen. Het Suikerke (Regie Buysrogge) was goed op dreef. Zijn mimiek is niet veranderd. Met een uitge streken gezicht verkondigde hij fratsen waar hij dan zelf smakelijk om lachte. Hij sprong van de hak op de tak en lapte nog even de boeren een baal in de nek met de zin: „De boeren moeten de grond Braks laten liggen". Volop pret met de Hulster tonpraters grote transportfiets en sprak zijn gehoor in het onvervalst 'Steens' dialect toe. Toon (Toine Pollet) hikte wat te gen de moderne vooruitgang aan. „De burgemeesters za- - foto de stem/corj.de boer ten vroeger altijd met een ketting rond hun nek. Tegen- Het Ollands Meesterke (Ar nold Coenen) staat bekend als een venijnig manneke die heel wat zaakjes uit de doe ken doet. Hij neemt een loopje met de deftigheid en vertelde over de geliefkoosde sport van velen: „Tennis, een sport voor iets meer as alle dag". Hij lanceerde ook een nieuwe term voor vermoeide mensen: nogal gestresseerd zijn. Rond de klok van twaalf uur verscheen Sieske de Flie refluiter (Frans de Schepper) als jager met twee geweren. Een om links en een om rechts te schieten. Hij maakte met zijn spervuur van losse flodders op de plaatselijke politici er een knallend vuurwerk van. Hij stuurde iedereen naar huis met de woorden „Zorg dat je aangeschoten naar huis gaat, maar laat je niet pak ken". Voor de zoveelste keer op rij werd het Buutreedners- festival een succes. Het blik met carnavalssfeer werd duidelijk geopend. De aan wezigen konden er niet ge noeg van krijgen en zoals Leen Jongewaard al eens op merkte: 'En het was nog lang onrustig in de binnenstad'. Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeling Groot Terneuzen van De Zonnebloem heeft zater dagmiddag in het Zelden- rustcollege in Terneuzen voor 180 gasten een mossel- maaltijd bereid. Het betekende het begin van een seizoen vol activiteiten, waarvan voorzitter P. Gerre- man gisteren een excursie, een boottocht en het zomer-Zonne- bloemfeest er als belangrijkste gebeurtenissen uit lichtte. Gerreman opende zijn wel komstwoord met de slogan 'Bij de Zonnebloem zit u De jubilerende koorleden voor de basiliek in Hulst. foto de stem cor j. de boer Aansluitend kregen de gasten een optreden van buurtvereni ging Zaamslag-Noord te zien. Dit gezelschap bracht de plat- Van onze correspondente HULST - De parochie van de H. Willibrordus heeft het Basiliekkoor gisteren, tij dens de Hoogmis van 9.30 uur, eens goed in de bloe metjes gezet. Maar liefst ze ventien leden kregen een erediploma van de Neder landse St. Gregoriusvereni- ging. Het koor verzorgt wekelijks de hoogmis. Het gregoriaans is verdwenen in vele parochies, maar dirigent/organist Jo Ivens en zijn 24 man tellende koor houden deze traditie in ere. Hiervoor wordt elke dins dagavond gerepeteerd. In de preek werd ingegaan op het feestelijk gebeuren. En de uitreiking van de diploma's kan gezien worden als een soort eerbetoon aan de zangers die jaren lang zich hebben in gezet voor de sfeervolle verzor ging van de eredienst. De heer A. de Krijger kreeg het erediploma voor vijftig jaar lidmaatschap. Vier leden kre gen het diploma voor veertig jaar trouwe dienstde heren G. Dieks, A. Langenhorst, L. Ha melink en J. de Schepper en voor de heren A. de Block, A. de Bakker, W. van Bebber. P. Boone, J. Everaert, J. van Eekelen, P. Frankevijle, R. Jouret, F. Ongenae, H. Soon- ieus, R. Thomas, en E. Verman dei was er een erediploma voor 25 jaar lidmaatschap. Het is geleden van 1974 dat er diploma's zijn uitgereikt. Het koor was dan ook erg blij met deze 'viering'. Na de eredienst kregen de leden koffie en bij- behoren aangeboden. Van onze correspondent TERNEUZEN - Bij een ongeval op de Axelsestraat in Ter neuzen zijn vrijdag kort na middernacht twee inzittenden van een personenauto ernstig gewond. Beiden werden per ambulance overgebracht naar het Juliana ziekenhuis te Terneuzen. Door onbekende oorzaak raakte de bestuurder J. D. uit Sas van Gent met zijn voertuig in een slip, ramde een drietal naast de rij weg staande zogenaamde Amsterdammertjes en sloeg vervolgens over de kop. Daarbij werd het voertuig geheel vernield. D. liep en kele beenbreuken op. Zijn mede-inzittende, R. L. uit Terneuzen, een zware hersenschudding. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De directie van de Glasfabriek ij Sas van Gent heeft met de bonden een principe-ak. koord bereikt over de cao tot 1 april 1989. De driehoiv derd werknemers kunnen in die periode drie keer een loonsverhoging van een half procent tegemoet zien, ij april, in oktober en j anuari volgend j aar. Verder zijn er betere mogelijkheden geschapen voor men. sen die na hun zestigste eerder het bedrijf willen verlaten Deze twee resultaten worden door de bonden als de belang, rijkste items in het akkoord gezien. Districtbestuurder R. Jacobs van de Unie BHLP toonde zich dit weekend zeer in zijn nopjes met het bereikte koord waarvoor de onderhandelingen al sinds april 1987 lie. pen. „Dit is op zich en materieel gezien een redelijk con. tract". Aan de onderhandelingen werden ook deelgenomen dooi de industrie en voedingssbond van het CNV en de industrie- bond FNV, die de grootste groep werknemers vertegen, woordigt. De directie, aldus Jacobs, had in eerste aanleg moeite met de materiële eisen van de bonden omdat 1986 geen al te best jaar is geweest voor de glasfabriek. Het principe-akkoord wordt op korte termijn aan de leden van de bonden goedkeuring voorgelegd. AXEL - Bij een kop-staart botsing op de kruising Vaart- straat-Nieuwendijk-Jan van Eyckstraat even buiten de be bouwde kom van Axel wer den zaterdagmiddag drie per sonenauto's aanzienlijk be schadigd. Niemand liep enig letsel op. Het ongeval ge beurde toen de automobilist K. de V. uit Waterschoot (B) linksaf wilde slaan, de Van Eyckstraat in, en daarbij stopte om tegemoetkomend verkeer voorrang te geven. Ook een hem achterop ko mende bestuurder van een personenauto, J. K. uit Ter neuzen deed dat. Terwijl beide voertuigen werd K. aangereden door een perso nenauto bestuurd door A. H. uit Terneuzen, waardoor een kettingreactie ontstond. ZAAMSLAG - De automobi. list R. R. uit Sint Janstee werd zondagmorgen vroeg bi] een ongeval in te Zaamsla; licht gewond aan het hoofd D. wilde, komende vanuit dj Gerard van der Nissestraal rechtsaf de Polderstraat in slaan. In plaats van daarbij al te remmen gaf hij meer Hierdoor kwam hij met ziji voertuig tegen het hekweri van een aan de overzijde vai de straat gelegen tuin terecbl jor Romain van Damme rESKENS - Het is bijna •rtig jaar geleden. Als ftienjarige jongen ging v met zijn vader het wa- jr op. In een houten kot- :r, aangedreven door een o'tor van 80 pk. Nu is hij trotse bezitter van een jperkotter. Zijn zusje ligt m de andere kant van jven. De 57 van Henk. jiderhalf jaar geleden in vaart gebracht. „In rincipe zijn het dezelfde :hepen. Er zijn wat ver- ihillen in de opbouw, ïaar dat maakt allemaal iet zoveel uit". IJZENDIJKE - In de Oranje straat kwam J. K. uit Oost burg in aanraking met R. C uit Waterlandkerkje. Dit ge beurde toen K. wilde wegrij den uit een parkeersituatie» C. niet had zien aankomen. telandskomedie 'Het minnespel der maagden' in drie bedrijven op de planken. Na de uitvoering en een drankje maakte mevrouw Ger reman, als voorzitter van de evenementencommisie van De Zonnebloem, het nieuwe pro gramma bekend. 3 Maart trek ken 22 gasten er met de bus op uit. De gasten en hun mede werkster vertrekken om kwart voor negen en rijden vervol gens de Damroute. Ook de boottocht staat dit jaar voor 18 april weer op het programma met een rondleiding door het Gentse havengebied. Naast de vaste programma-onderdelen zoals de paas-, kerst- en Sin terklaasviering, maakt ook dit jaar het zomer-Zonnebloem- feest weer deel uit van het pro gramma. Hierna genoten de gasten van een goede verzorgde mosselmaaltijd. GOES - De 19-jarige J. B. uit Breda werd zaterdagmiddag bij een kledingdiefstal in een winkel aan de Lange Vorsts- raat op heterdaad betrapt. Winkelpersoneel zag dat de jongen met twee truien zon der te betalen de winkel wilde verlaten en grepen hem in de kraag. Kort daarop bleek dat hij reeds vier van dergelijke truien in zijn personenauto had liggen, totale waarde 1700 gulden. B. werd na het opma ken van een proces verbaal in de loop van de avond weer op vrije voeten gesteld. TERNEUZEN - Zaterdag middag werd een brandje ontdekt in een container nabij 1 wee gewonden de openbare lagere school De Wiekslag aan de Handellaan te Terneuzen. Vermoedelijk hebben spelende kinderen de inhoud in brand gestoken. Nadat eerst met een blusap- paraat van een poliewagen het vuur werd bestreden, deed de inmiddels gewaar schuwde brandweer van Ter neuzen de rest. SCHOONDIJKE - Op de n tonde ontstond een verkeers ongeval, waarbij betrokta was B. M. die, komende vansl de richting IJzendijke <k bocht linksaf te snel in richting Oostburg nam en zo doende in de grasberm te recht kwam. Hij kwam met zijn auto tegen een boom tol stilstand. OOSTBURG - Uit een kleed lokaal in sporthal De Veer- hoek is uit een jas van K uit Goes een portemonnee ge stolen. In de portemonnee za NIEUWVLIET - Op het fiets§)U. pad te Nieuwvliet is zate dagavond de voetganger me ooi vrouw V. aangereden door bromfietser M. R. uit Axel Zowel de voetganger als It bromfietser werden hierb. gewond en zijn in het zieken huis te Oostburg overge bracht. uim 45 meter lang, nege: ïeter breed. In het binne: 100 pk en ruimte voor eei chtkoppige bemanning, chitterende apparatuur uurhut. De nieuwste jnwinst van de Breskem issersvloot mag er zijn. j de vismijn ligt de BR14 is een echte Maas- ant-boot. „Het casco is ge- iwd in Polen. In Stellendam het schip afgebouwd. Dit is ir de familie Fenijn de ze- De Zonnebloem-gasten lieten zich de mossels uitstekend smaken f0t0 de stem cor j. de boer Van onze verslaggever VLISSINGEN - De vesti ging Terneuzen van de Ko ninklijke Maatschappij de Schelde (KMS) gaat door als een vrijwel zelfstandige on derneming. Het bedrijf, waar dertig mensen aan het werk blijven, krijgt twee jaar de kans om 'winstge vendheid te bewijzen', zo hebben vakbonden en di rectie van de Schelde zater dag afgesproken. De directie had de vestiging volledig willen opdoeken, waarbij ongeveer de helft van de 120 werknemers over zou kunnen gaan naar Schelde- dochter Sicon. Dat gebeurt nu nog, maar daarnaast blijven er dertig mensen aan het werk in de vestiging zelf, die zich in de Kanaalzone moet ontpoppen als een levensvatbaar bedrijf. Het resultaat is dat voorlopig nog maar dertig mensen ge dwongen ontslag te wachten staat. Met dit resultaat hebben de bonden het verlies aan arbeids plaatsen bij de KMS enigszins verminderd. Volgens het zater dag bereikte principe-akkoord vallen er ook vijftien ontslag1 minder (dan de geplande l!l| bij de reparatiewerf Scheld* poort, terwijl links en rechts ii het hele concern nog eens twi" tig plaatsen zijn gevonden, ook intact blijven. Het aanti gedwongen ontslagen word minder door een ruimer bruik van de vut-regeling, na bekendmaking van de re ganisatie direct op gang gek men natuurlijk verloop, en overname van Schelde-peri neel door Sicon. Er blijven d zo'n 320 gedwongen ontslagi over. (ADVERTENTIE) gedipl. orthopedisch schoentechnicus GESPECIALISEERD IN Ieders donderdag SPREEKUUR Volgens afspraak tel. 076-148168 schoi Semor ortW| schoi steunzolen' inlays voor i sport-' trimschoi genlijk ging hij op pad voor n schip van 3000 pk. Maar ;n hij terug kwam, vertelde de familie dat het toch 4400 geworden was. „Ach, ik hou in nieuwe schepen. Dat heb ik tijd schitterend gevonden". anuit de stuurhut wijst hij aar buiten. „Daar ligt de R19. Dat schip was van ons. In 61 zijn we voor ons eigen be amen. Met ons vader. Wat heepjes bijgebouwd. Weer 'at later kochten we twee veedehands schepen. Van 600 Vijftig tons schepen. We ibben die nog eens verlengd, anaf 1971 zijn we de grote toer pgegaan, 900 pk. Drie jaar la- werd het 1500 pk. Twee diepen, de BR5 en BR14. Toen BR32 en de BR14, ieder 2400 Daarna zijn we, Henk en ik, art gegaan. Anderhalf jaar leden kwam de 57, nu dit !hip", 'De 'Cornelia-J'-BR14 is een an de laatste grote kotters die Nederlandse visservloot irsterkt. Vanaf 1 september irig jaar mogen er geen sche en met zoveel pk in de vaart bracht worden. Schepen die Dor die datum besteld waren, ogen nog afgebouwd worden. )e zuid heeft veel grote kot- irs, meer dan in de noord, ïsschien dat daarom de noord og al eens afgeeft op de zuid". „Toe koeh tig, 2 wel i men zou wat hebb Teteringsedijk 60, Breda i Grote Zwanenstraat 21. Hulst (Z-Waap Fenijn, toch wel trots, in de

de Stem | 1988 | | pagina 6