Strijd behoud ziekenhuis St. Gillis Agalev tegen vijfde kerncentrale TRANSPORT RIJDT OOK VOOR ANDERE PLAATSEN IN NEDERLAND Jeugd Hengstdijk weet alles van kleding Bus van Hulst naar Breda moet ook in Antwerpen stoppen' Eis vier maanden en vijftig mille boete tegen motel-eigenaar Nieuwbouw Rietvliet in Hulst is begonnen fGENHEID PLAATSELIJK NIEUWS i I NDMAKING 'Ziekenfonds lZWZ begint in maart met nieuwbouw Afscheid van kantonniers 'Bevrijding Hontenisse' is opnieuw uitgegeven EVERSDUK SLAAT EERSTE PAAL Vergadering ZLM in Axel tubert Lampo naar Axel 'ZWARE BELASTING VOOR MILIEU EN LANDBOUW' Drukke tijden voor 4De Vossen' 9 ismse Koenei NAAR DE 100 BUURGEMEENTE VAN HULST DREIGT ZIEKENHUIS OOK KWIJT TE RAKEN HULST - Het Hulster Polentransport dat in april vertrekt, wordt groter dan ooit. :MEENTE OSTBURG Brieven Weekenddienst Stem-redactie Heikant Lamswaarde St.-Jansteen Nieuw-Namen Hulst EUROPARLEMENTARIËR PRAAT MET NS STAAT BENADEELD VOOR 2 MEJOEN T22 iom te zoenenl articulieren ankje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, iraham, openbare dank, mag best eens in de pagina familieberichten. i duur hoeft het niet te sis kosten een tientje), r kolom 2,00. Eén grote j>,55. Voor het plaatsen van tng met een formaat van 35 ienwij 14,05 toeslag, n op aanvraag. Bij niet- wordt 4,00 adm.kosten vorden niet geretourneerd, of geef uw tekst 2 dagen jij één van onze kantoren, iaven stuurt u eveneens 2 tsing naar Postbus 3229, chriftelijke opgaven worden cepteerd indien naam en ;n, ook indien uw betaling j behouden ons het recht er opgaaf van redenen te weigeren. r klachten bereiken over de ehoudt de uitgever zich het i van de opdrachtgever end te geven. ïlginginleuws 1 kolom op donderdag. norgen Theodo- l/ast gefeliciteerd 55e verjaardag. Van onze verslaggever ST. GILLIS-WAAS - Nadat "Tj Hulst tevergeefs heeft ge streden voor het behoud van het ziekenhuis moet nu ook de Belgische buurge meente St. Gillis-Waas op barricaden. In die ge meente dreigt de St. He- lena-kliniek, waar ook veel 'Zeeuwsvlamingen medische hip zoeken, te worden op gedoekt. ities, of inleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •••f 6,07 1 6,09 t 10,11 112,13 1 14,15 116,17 - Evenals voor de gemeente Hulst is ook voor de gemeente St. Gillis de sluiting als een volslagen verrassing gekomen. „We voelen ons echt bedrogen, want we zijn op geen enkele wijze bij de besluitvorming be trokken", aldus burgemeester O. de Mey. Hij heeft aangekon digd dat de gemeente zal blij ven vechten voor het behoud van het ziekenhuis. De kliniek in St. Gillis-Waas moet verdwijnen, omdat er een nieuw streekziekenhuis komt in Beveren. Dat kan echter nog wel vier jaar duren. Die tijd hoop St. Gillis-Waas goed te kunnen gebruiken om de slui ting van het eigen ziekenhuis tegen te houden. Volgens burgemeester De Mey is de St. Helenakliniek met de modernste apparatuur uit gerust en kan er op deskundig personeel een beroep worden gedaan. Dat is, zo meent hij, een zaak die niet zomaar met een pennestreek teniet kan worden gedaan. De gemeente heeft wel de toezegging gekregen dat er in St. Gillis-Waas een polikliniek blijft met opvangmogelijkhe den voor acute problematiek. Eenzelfde situatie dus als in Hulst. Het grote verschil is ech ter dat Hulst de strijd inmid dels heeft verloren, maar dat de buren hun actie om behoud van hun ziekenhuis nu pas goed gaan beginnen. Hulst weer druk voor Polen Van onze verslaggever Omdat de animo voor transporten in de rest van het land af is genomen, hebben verschillende inzamelingsgroepen van elders aan de Hulster groep gevraagd voor hen spul len mee te nemen. ïn wethouders van Oostburg dat zij van plan zijn aan Leen- ïgsbedrijf B.V. te Sluis vrijstel als bedoeld in artikel 19 van de itelijke Ordening en artikel 50, ningwet, dit voor de bouw ve jreatiewoningen van het tyf kap in het recreatiepar s Breskens. betrekking hebben op de bouw en vrijstelling liggen met ingan" t februari 1988 ter gemeentes! Ruimtelijke Ordening), Raad- Oostburg, gedurende veertie' i ieder ter inzage. ^e periode is een ieder bevo varen tegen het verlenen vai I schriftelijk bij ons college in t sbruari 1988 fester en wethouders voornoemd, J. Kruize, burgemeeste C. Geerse, secretarii één vakje benutten, dvertentie wordt in een groter arom de advertentie met het belangrijkste kort en bondig. foonnummer in de advertentie op. ïen gemakkelijk en snel. I DE ZIJKANT HET BEDRAG talen. Voor toezending ven brieven f 3,50 extra te betalen. Als u een groene betaalcheque of een géén giro; of bankoverschrijving) nte betaling ontvangt u een or wij u echter f 4,- rekening moeten brengen. I aan Dagblad De Stem, De Hulster colonne zal waar schijnlijk uit acht wagens be staan. Behalve de zelf ingeza melde spullen, vervoeren die wagens ook materiaal uit Oudenbosch, Heerlen, Leiden en het Wilhelmina Kinderzie kenhuis in Utrecht. In Heerlen zijn de contacten met Polen ontstaan toen kinde ren daar geopereerd werden aan oogziekten. Blindheid komt in Polen als gevolg van vitaminegebrek veel voor. In het Utrechtse kinderziekenhuis ondergingen Poolse kinderen hartoperaties. De nadruk tij dens het transport komt te lig gen op hulp aan ziekenhuizen, kindertehuizen en een revali datiecentrum voor hartpatiën ten. De laatste weken komen er bij de deelnemers aan het trans port brieven binnen van Poolse itiekenhuizen met lijsten van spullen die ze goed kunnen ge bruiken. Bedden, rolstoelen, in jectiespuiten, contrastvloeistof, leding enzovoort. Die brieven -orden opgestuurd aan ver diende ziekenhuizen die ;aan verdwijnen en met een iverschot aan niet meer te ge- iruiken materiaal komen te Van onze verslaggever [BREDA - In maart wordt be gonnen met de bouw van een lieuw kantoor voor het Alge- neen Ziekenfonds West-Bra bant en Zeeuwsch-Vlaanderen |(AZWZ) aan het Chasséveld in Breda. Het gebouw, dat komt te staan tussen de Bowling en het fschip, zal twee vleugels en 'ie verdiepingen tellen. 3at heeft directeur C. Wellhü- ner van AZWZ gisteren desge- raagd meegedeeld. De plan nen voor een nieuw kantoor, 'at de drie momenteel bij £WZ in gebruik zijnde pan den in Breda moet vervangen, staan al geruime tijd. Precies en jaar geleden gaf de Zieken fondsraad al toestemming voor de bouw van een nieuw kan- or, maar toen moesten nog de onderhandelingen over de ouwgrond worden afgerond, chitect Oomen uit Ooster bout heeft inmiddels de bouw- ekeningen klaarliggen. Het nieuwe kantoor vergt volgens de heer Wellhüner een westering van ongeveer ƒ25 niljoen. j In het nieuwe pand, dat me- volgend jaar in gebruik vordt genomen, zal overigens ok het computercentrum wor- ondergebracht. Daarvan Makt niet alleen het AZWZ gebruik, maar ook enkele an dere ziekenfondsen in Brabant 'Zeeland. Voor redactionele zaken, niet voor bezorgklachten en advertenties, kunt u dit weekeinde terecht bij Frank Deij 01150-17415. [B-g-g- 01153-1534. zitten. De ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn al benaderd, maar ook hospitaals in Dordrecht, Schiedam en Hil versum komen in aanmerking. Het te verdwijnen ziekenhuis in Sluiskil heeft bijvoorbeeld al bedden beschikbaar gesteld. Waar het revalidatiecentrum dat het transport zal bezoeken om zit te springen zijn trim- spullen. De Hulster groep roept mensen die bijvoorbeeld een oude hometrainer niet meer gebruiken deze mee te geven naar Polen. Problemen zijn er nog bij het goedkoop verkrijgen van injec tiespuiten. De fabrikanten le veren niet aan particulieren en een apotheker die benaderd is als tussenpersoon wil de spui ten alleen tegen de volle prijs verkopen. Toch zien de deelne mers aan het transport moge lijkheden om de zaak op te los sen. Vanuit Polen heeft men al laten weten ook zogenaamde 'overjarige' spuiten te kunnen gebruiken; die kunnen de Po len dan zelf steriliseren. Het transport krijgt inmiddels al veel spullen van bedrijven en particulieren. Maar er is ook geld nodig; voor de aankoop van spuiten bijvoorbeeld. H. Leendertse, meubeltranspor teur en deelnemer aan het kon vooi: „Dat is niet meer zo een voudig te krijgen. Begrijpelijk ook, want er gaat geen dag voorbij of er is wel een of aft- dere actie. Terneuzen valt wat dat betreft positief op. De men sen zijn daar toegankelijker en we krijgen daar ook veel steun van de kerken". Leendertse is vorige week uit Polen teruggekeerd, waar hij de route alvast verkende. „Sommigen zeggen dat er geen hulp meer nodig is, maar ik heb met eigen ogen gezien dat dat niet waar is. Vooral sinds de recente prijsverhogingen is het een echte verschrikking". Tot half maart kunnen men sen die geld of goederen af wil len staan bij het transport te recht. De deelnemende onder nemers zijn behalve Leen dertse de transportbedrijven Van Geyt en Hofsteenge en de ondernemers Bergmans, Ne- melaer en Biesbroeck. Het transport vertrekt 20 april; de chauffeurs en de on dernemers draaien zelf op voor de kosten van de 4000 kilometer lange rit. Het transport bezoekt de plaatsen Strzelce, Wroclaw, Olsztyn, Lublin en Przemyzi Van onze verslaggever LAMSWAARDE - Het Wa terschap Hulster Ambacht heeft gisteren afscheid ge nomen van drie oudgedien den. Dat gebeurde tijdens een feestelijke informele bijeen komst in het café De Vier Jaar getijden te Lamswaarde. Daar konden collega's voor de laatste keer de hand drukken van G. Vioen, kantonier en machinist van het gemaal Kruispolder en van de kantonnieers wegen en waterlopen G. Leeraert en A. van Vlierberghe. De drie werk nemers van het waterschap maken gevruik van de VUT. BEJAARDENSCHIETING - Donderdag 11 februari wordt in het gemeenschapscentrum 't Heike een bejaardenschie- ting gehouden. Aanvang 13.30 uur. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de eer ste wedstrijd van de voor jaarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met 16 pa ren. Uitslag: 1. mevrouw Kint-de heer De Booy, 2. he ren Baggen-Aerts, 3. heren De Waal-Pouwels. BEJAARDENSCHIETING - De schutterssociëteit Groot Hulst houdt woensdag 10 fe bruari een bejaardenschie- ting in café De Kroon. Aan vang 13.30 uur. INSTUIF - Zaterdag 6 fe bruari is er een middag in De Warande voor leden van de instuif. De middag staat in het teken van carnaval en zo'n 100 bewoners van De Sterre, 20 van het gezinsver vangend tehuis Ter Steene en nog een aantal thuiswonen den zullen tijdens dit gebeu ren aanwezig zijn. De Steense Raad van Elf en het muzikaal geweld 'Windkracht 9' luiste ren het geheel op. Buurtreder Jos van Loon zal voor het voetlicht treden en ook het majorettenkorps onder lei ding van mevrouw Van Hoye geeft een optreden. De in- stuif-leden zullen een eigen Raad van Elf kiezen. Deze middag begint om twee uur en is omstreeks half vijf afge lopen. KAARTING - Aan de pun- tenkaarting van de Verenigde Kaarters bij J. Schroder de den 42 kaarters mee. Uitslag: 1. A. Apers en E. de Kind, 2. A. Thieleman en F. Penneman, 3. K. van Waterschoot en G. Meersman, 4. A. de Maeyer en P. Pluym. KAARTING - Aan de prijs- kaarting in café De Nachte gaal deden 44 kaarters mee. Uitslag: 1. H. Wuytack en H. van de Eede, 2. F. Penneman en W. Schelfhout, 3. M. Pe- tinda en S. de Belie, 4. J. van Campen en G. Apers. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de derde wedstrijd van de wintercompetitie. Er deden 49 paren mee. Uitslag: groep A: 1. heren de Nijs-van Leeuwen, 2. heren de Maat- van Laere, 3. heren de Booy- van Aert, groep B: 1. mevr. Pouwels-dhr. Aarts, 2. heren Biesbroeck-van Lierop, 3. mevr. Bruyns-dhr. van Wijnsbergen, groep C: 1. he ren Simpelaar-Zwaan, 2. he ren Dourlijn-Wendels, 3. da mes Voet-van Hootegem, groep D: 1. mevr. Vervaet- dhr. Tieleman, 2. echtp. van Opstal, 3. dames Ter Burg- Hijsier. 9iB v x! nsv »v .>b? 4TI Wrt tot bpibon TT' I Van onze verslaggever BRUSSEL - De Brabantse Europarlementariër Pam Cornelissen gaat zich er de komende weken voor inzet ten dat de bus van Hulst naar Breda en terug voor taan ook in Antwerpen stopt. Volgens Cornelissen zou de ex- tra-halte een enorme stimulans kunnen betekenen voor deze busverbinding, die overigens nu al voor 90 procent kosten dekkend is en die daarmee tot de rendabelste van Zuidwest- Nederland behoort. Tot nu toe kunnen reizigers de bus onderweg niet in of uit. De NS en de Belgische spoor wegen, de NMBS, hebben een extra-halte steeds afgehouden, omdat ze bang zijn daardoor zelf klanten te verliezen. Cornelissen: „Ik heb dat eens uitgerekend, en dan blijkt het om een 45 reizigers per dag te gaan. Daar maken dan twee nationale spoorwegmaatschap pijen zich druk over. Zoiets vind ik niet in het Europa van 1988 passen." Cornelissen heeft zich voor genomen nu op korte termijn de directies van NS en NMBS in Utrecht en Brussel op te zoe ken, om bij hen de toestemming voor een bushalte in Antwer pen los te praten. Lukt dat niet, dan is hij van plan via het Europarlement verdere acties te ondernemen. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het boekje dat eind 1944 is ver schenen over de bevrijding van Hontenisse is weer op nieuw verkrijgbaar. In het geschrift beschrijft oud gemeentesecretaris F. de Waal de septemberdagen van 1944, toen de gemeente Hontenisse bevrijd werd van de Duitse be zetters. Burgemeester A. Kessen vond dit ooggetuigeverslag zo boeiend dat hij besloten heeft de tekst op de gemeentelijke vermenigvuldigingapparatuur te leggen. 'De bevrijding van Hontenisse' is voor belangstel lenden tegen geringe kosten op het gemeentehuis verkrijgbaar. Tijdens de modeshow gistermiddag kwamen aller lei soorten kleding feestkleren. Van troui ■n bi Van spo, 'i-'naehtg Van onze verslaggever HENGSTDIJK - Mode en kleding. Daar weten de leerlingen van de ba sisschool in Hengstdijk nu alles van. Gisteren werd op school een pro ject over kleding afge sloten met een een mo deshow waaraan alle kinderen meededen. De voorbije weken heeft de schooljeugd met allerlei za ken rond kleding en mode kennis kunnen maken. Het project vond plaats in het kader van de integratie van de verschillende vakken en werkvormen. Daarbij staat - FOTO W1M KOOIJMAN de leefwereld van de kinde ren centraal. Ook de ouders hebben een grote bijdrage aan het project geleverd. Moeders kwamen in de klas om ver schillende kledingtechnie- ken te demonstreren, zoals breien, haken, naaien en weven. Daarbij mochten ook de kinderen een en an der uitproberen. Aandacht was er ook voor kleding uit het buitenland en uit het verleden. Dat varieerde van cowboypakken tot een opa en oma die oude Axelse kle derdracht kwamen showen. Voorts werd de hele gang van schaap tot wol beke ken. Van onze correspondente MIDDELBURG - Wanbeheer en frauduleus handelen, waardoor de staat voor een bedrag van bijna twee miljoen gulden werd benadeeld, verweet de officier van justitie mr. Beaumont vrijdag voor de rechtbank te Middelburg de 53- jarige eigenaar en directeur M. B. van het Motel en confe rentieoord 'De Zeeuwse Stromen Motels B.V.' in Renesse. Aan het slot van een langdu rige behandeling van de zaak waarin hij de vier ten laste ge legde feiten bewezen achtte, eiste de officier van justitie te gen B. een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan twee B. suste de accountants met de medeling dat hij dit wel zou 'rechttrekken' maar later bleek dat liquiditeitsproblemen de oorzaak waren van de onregel matigheden en van een 'recht trekken' naar de belasting- Van onze verslaggever HULST - De uitbreiding van de scholengemeenschap voor LBO De Rietvliet in Hulst is gisteren begonnen. De eerste werkzaamheden bestonden uit het verplaatsen van de fietsenstalling en het uitbreken van de tegels op het schoolplein. Vervolgens moet dan tegen volgende week vrijdag het bouwter rein klaar liggen als officieel de eerste paal de grond in gaat. Deze handeling wordt verricht door CDA-tweede kamerlid H. Eversdijk. Hij is daarvoor uitgenodigd vanwege zijn inspannin gen om in Den Haag de toestemming voor de uitbreiding erdoor te krijgen. Op het terrein langs de Poorterslaan komt een geheel nieuwe vleugel met twaalf nieuwe lokalen en nevenruimten. Ook vindt er in het al bestaande gebouw een interne verbouwing plaats. Het karwei gaat, exclusief de inventaris, ongeveer 2,6 miljoen kos ten. maanden voorwaardelijk r en dienst toe kwam helemaal een boete vah 50.000. In de dagvaarding Wordt uit gegaan van de periode 1980 tot en met 1984 waarin B. zwarte lonen had uitbetaald, gerom meld zou hebben met valse fac turen, verder was er sprake van het verkrijgen van een le ning onder valse voorwensels en het opvoeren van investe- rings/onderhoudskosten met betrekking tot het door B. ge sponsorde zeiljacht, dat daar mee de naam van de BV over de wereldzeeën voerde. Later bleek dat het geld -ƒ 69.000- was geïnvesteerd in een ander jacht, waarvan de eigenaar eveneens voor B. 'promotie plannen' had. B. had het bedrag opgevoerd om in aanmerking te kunnen komen voor be paalde premies. „Maar dit is nog lang niet al les", aldus mr. Beaumont, die verder melding maakte van het feit dat B. een architect verleid had tot het plegen van valsheid in geschrifte door het zenden van een nota van 540.000 voor de verbouwing van zijn Motel, terwijl er bovendien een be drag van 120.000 was besteed aan de verbouwing van zijn privéwoning. Kortom aldus de officier: „Zo werd het ene gat met het andere gestopt". De administratie van B. bleek vergeven van de valse facturen tot een bedrag van 3,5 miljoen. Op 30 oktober 1984 startte de FIOD (Fiscale Inlich tingen en Opsporings Dienst) een onderzoek naar mogelijke onregelmatigheden in de admi nistratie van de BV. Dossiers werden in beslag genomen en uit verhoren van accountants bleek dat B. er door hen al in 1983 op gewezen was dat hij veel te veel aan omzetbelasting had terug gevraagd. niets. Bovendien werd B. gead viseerd de boekhouder (door problemen onbekwaam geacht) te vervangen, maar ook deze raad lapte B. aan zijn laars. „Hij zat dan ook als enige be stuurder als een spin in zijn web en had op alle fronten de touwtjes in handen", aldus de officier van justitie. „Hij was degene die leiding gaf aan de malfestaties, of zelf daadwer kelijk fraudeerde". B. gaf toe dat hij inderdaad zwarte lonen had uitbetaald maar zo verdedigde hij zich, dat is nu eenmaal gebruikelijk in de horecabranche. Met na druk stelde hij zelf geen cent wijzer te zijn geworden van wat er gebeurd was. Een en an der zou volledig ten goede ge komen zijn aan het 'inmiddels failliete bedrijf'. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Van onze verslaggever AXEL - De Kring Axel van de ZLM houdt dinsdag 23 februari de jaarvergade ring. De bijeenkomst wordt gehouden in De Halle en be gint om 14.00 uur. Na de behandeling van de ge bruikelijke jaarstukken be klimt prof. H. van Arkel, direc teur van het Nederlands Insti tuut voor Afzetbevordering van Akkerbouwprodukten, het spreekgestoelte. Hij zal het hebben over de 'toekomst van de akkerbouw'. De lezing wordt gevolgd door een discus sie. pan onze verslaggever EL - De Vlaamse schrijver Hubert Lampo geeft dins- pag 26 april een lezin in het gemeenschapscentrum De [falie te Axel. foor deze lezing zijn nu al gratis kaarten verkrijgbaar in de ■welsebilbiotheek. De christelijke bibliotheek tekent ook voor de organisatie van mpo s bezoek, dat onderdeel is fan de feestelijkheden rond het fHarig bestaan. ffarh?**0 vertel*(iie avond over zijn werk, wat hem tot schrijven - Leriover de stroming van het magisch realisme waartoe hij Itw <j3 Pauze za^ de schrijver vragen van het publiek be- Van onze verslaggever BEVEREN - De milieupar tij Agalev heeft zich nog maar eens krachtig uitge sproken tegen de bouw van een vijfde kerncentrale in Doel. Bovendien wil Agalev dat het bestaande kerncen tralepark systematisch wordt afgebouwd. Volgens het Bevers Agalev- raadslid L. de Block zou een vijfde kerncentrale gepaard gaan met de bouw van een derde enorme koeltoren en het trekken van nieuwe hoogspan ningslijnen. De Block meent dat dit het milieu en de land bouw in het Waasland nog zwaarder zal belasten. Agalev weet overigens maar al te goed dat er voor haar standpunt voorlopig geen meerderheid valt te behalen in de gemeenteraad. Immers, het kerncentralepark is voor Beve ren een aardig melkkoe. Goed voor zowat de helft van de Be verse belastingopbrengsten. De Block is ook niet te spre ken over het huidige rampen plan voor het geval zich een kernongeval zou voordoen. Daarbij is het gebied in een straal van tien kilometer ge klasseerd als nucleair noodge- bied. De grens loopt precies langs de expresweg Antwer- pen-Zeekust en dat is volgens Agalev nogal merkwaardig. Gevreesd wordt dat dit wel eens zou kunnen leiden tot cha otische toestanden. Binnen de tien kilometer zone krijgen de bewoners bin nenkort een brochure in de bus met de rampenplanprocedure. Daarbij wordt vooral gewezen op het herkennen van drie mo gelijke alarmsignalen. „Dat is geen overbodige luxe", aldus De Block, „want vorig jaar zijn de sirenes in Beveren twee keer op hol geslagen. Dat heeft on der de bevolking heel wat pa niek teweeg gebracht". Van onze correspondente HULST - Prins Emiel en de Stichting Algemeen Hulster Carnaval (AHC) De Vossen krijgen het druk. Voordat de liefhebbers hun boerenkiel hebben aange trokken, gaat de carnavals prins van Hulst met zijn gevolg op stap naar ver schillende verenigingen in de Reynaertstad. Vrijdagmiddag 12 fe bruari worden de basis scholen in Hulst en het be jaardencentrum 'de Blaauwe Hoeve' bezocht. In de avonduren zijn de leer lingen van de MAVO en de jeugd van de voetbalclub H W aan de beurt. Zaterdagmorgen bekle den De Vossen de stadhuis toren weer in een reuzen- kiel. Met behulp van een mobiele kraan van Eycke Hoogedoorn wordt de 'grootsten Boer' van Hulst weer in een toepasselijk te nue gestoken. Hij is de enige die dit jaar wel 't'oog van de toore' zal blazen. In de middaguren gaat het carnavalsfeest van start met de overname van de stadssleutel, nadat de Raad van Elf en Prins Emiel zich op ludieke wijze hebben ge presenteerd vmnti

de Stem | 1988 | | pagina 21