Pascal Delforge optimistisch Weekeinde van de waarheid Zeeuwse korfballers winnen aan kraeht ONBEGRIJPELIJK BESLUIT NA SUCCESRIJK SEIZOEN eve baan toerisme Galgecross naar Yeere ing en praktij DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 6 FEBRUAR11988 T14 ISVESTING KLOOSTERZANDE - Het enthousiasme straalde I er af. In feite was er binnen de Zeeuwse biljart- top slechts een enkeling die zich met dezelfde be- jzieling en overgave op zijn sport stortte als Johnny Rottier. Begrijpelijk, want de successen regen zich aaneen. I Zoals gezegd, onbegrijpelijk, volle leugen van dat succes. Enthousiast Klaar TALENT VOETBALVERENIGING CLINGE BREEKT DOOR Routine Frank Wille verrast in De Vlaanderen Motorsport WINTERZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Scheldestroom Schelde ■'[li m ncordla*traat in het centrum van ;r en in directe nabij- ge. Huurmogelijkhe- 100 m2, voorz. van ang. Op korte afstand l|* 10.800,- per Jaar 175 m2 gelegen in aan de rand van het d.m.v. verplaatsbare .a. 34.000,- per Jaar. kantoorpand in het Jegane grond ca. 54 2e verd. ca. 58 m2. rname. 10.- (Incl. b.tw.)/J aar pand aan rand cen tal ca. 356 m2 b.v.o.: tie, royale L-vormige 1/7.00x11.50 m, ach- 25 m met aansluitend kamers, garderobe- m2 b.v.o.: 7 kantoor- nte. m2 b.v.o.: 2 kantoor- r/archiefk. rijs J 90.000,- per )aar Tite gelegen op eerste rn en representatief leermogelijkheden op .m. van dubb. begla- t. plafonds. i'/Jaar. gelegen zeer nabij :ien van c.v. Wrijving op aanvraag. limte (uitbreiding mo- jst. kantoorpand. Ge warmd en voorz. van Voldoende parkeer- igen terrein. rl|s 30.000,- per Jaar. runits te huur op eer- entatief kantoorpand, mheid. Huurmogelijk- i2. v.a. 187,- per m'/Jaar. uimte in verzamelkan- nde uit 2 gescheiden 3 m2. Direkt te betrek- d en voorzien van vi- representatief. ,- per m'/Jaar (excl. stoff./meub.) de uit ca. 500 m2 be- D m2 kantoorruimte ge- van Breda. Geheel ver voldoende sanitair. Huurprijs n.o.tk. tdrles uimte gelegen in klein de beg.gr. Indeling anden. Zeer geschikt Huurprijs n.o.tk. Makelaardij bv elefoon 076-25 51 11 Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Dat het Zeeuwse team de laatse ja ren aan kracht wint bleek donderdagavond in de Ter- neuzense sporthal 't Zwaantje. Het won daar met 14-13 van de Belgische nationale selectie en dat was iets waar niemand echt serieus rekening mee had gehouden. Als excuus geldt dat de under- dog altijd in een voordelige" po sitie zit, maar ook dat de Bel gen toch enkele belangrijke pionnen moesten missen. Dat leek overigens geen bezwaar, want in de eerste periode liep de Belgische trein op volle toe ren. De Zeeuwen hadden het ver schrikkelijk moeilijk en wer den naar een 2-4 achterstand gespeeld. Dat het gat niet gro ter werd, was het gevolg van gemiste kansen aan Belgische zijde en een Zeeuws team dat op karakter een betere greep kreeg op de wedstrijd. Tech nisch waren de Belgen onmis kenbaar de betere ploeg en ook de balwisselingen gingen tempi sneller. Desondanks stond Zeeland aan het einde van die eerste pe riode weer gelijk, maar het leek slechts een kwestie van tijd dat de bezoekers toe zou den slaan. Men rekende echter buiten de waard, want een mindere tweede opstelling van België gaf Zeeland de gelegen heid om op voorsprong te ko men. Het talrijke publiek ging er eens goed voor zitten, want de sensatie tekende zich toen al af. Echt afstand kon Zeeland niet nemen en dat was ook te veel van het goede geweest. Met 9-8 werd de tweede periode afgesloten. In de derde periode scoorde Zeeland onmiddellijk 10-8 en dat gaf vleugels. Steeds beter spelend controleerde Zee land de wedstrijd en de Belgen konden niets anders meer doen dan in het kielzog meegaan. Vooral verdedigend had Zee land het goed voor elkaar, met name het duo Peter Crucq en Ad Vos gaven hun tegenstan der steeds minder vrijheid. In de slotfase vielen aan beide kanten de nodige strafworpen. Zeeland bleef met prima balbe- zitspel volledig overeind met een 14-13 wint. Doelpunten: Peter de Pagter 2, Joke Bokelaar 2, Jan Peter Pouwer 2, Peter Crucq 3, Ad Vos, Peter Jo- ziasse 2, Liesbeth Dingemanse en Karin Maljers. Rottier vrijwel niet actief Van onze biljartmedewerker I Hij won vorig seizoen bijna alles wat er te winnen was. Daarom is het onbegrijpelijk dat hij het biljarten dit sei zoen vrijwel voor gezien houdt. „De motivatie is er niet en daardoor kan ik het nu niet opbrengen om er vol te genaan te gaan," zegt hij over die beslissing. Want de erelijst die hij vorig seizoen opbouwde zou juist een extra stimulans moeten zijn om door te gaan. Het begon al met het invitatietoemooi kader 38/2 dat de Sluiskilse biljartvereni- I ging SBC in het kader van het 20-jarig bestaan hield. Met grote overmacht en met een ongekend hoog gemiddelde 1 naar Zeeuwse begrippen - I Jean-Paul de Bruijn even bui- I ten beschouwing gelaten - won [hij dat evenement. Het eind- 1 moyenne van rond de vijftig beloofde heel wat voor dat sei- Izoen. Dat kwam ook uit, want |twee maanden later etaleerde I hij een grote vorm tijdens de nationale wedstrijden eerste [klasse libre groot biljart en plaatste zich voor het Neder lands kampioenschap, waarin I hij de enige keer dat seizoen [minder presteerde. Later, tij- jdens de voorwedstrijden an- |ker-kader 38/2 eerste klasse [bleef hij iets onder de maat, |maar tijdens de nationale eind- strijd in Lelystad werd hij [overtuigend en met een sterk [algemeen gemiddelde Neder lands kampioen. De koek was nog niet op. Veertien dagen later, bij zijn [eigen club GBC, deed hij het [nog eens dunnetjes over. In [vrijwel de meest sterke bezet- [ting van de laatste jaren, inclu- f Louis Dallinga, Frits Bak ker en Theo Platjouw, werd hij kampioen. Zijn moyenne van [41.20 en een hoogste serie van riepen herinneringen op [aan de topjaren van Theo Plat- jjouw, die al eens eerder een dergelijk algemeen gemiddelde [tijdens die titelstrijd wist te »ren. Het kon niet op voor Johnny Rottier. Enthousiast en uiter mate tevreden genoot hij met Afgaande op die successen en progressie leek hij dit seizoen nog meer furore te zullen ma ken. Maar wat niemand, zelfs de nauwst betrokkenen niet, voor mogelijk hielden, gebeur de: Rottier zag het biljarten niet meer zo zitten. Dat tot on genoegen van zijn vrouw Gon- da, die hem steeds aanspoort om toch door te gaan. In augustus, tijdens het prille seizoen 1987-1988, nam hij deel aan de nationale voorwed strijden bandstoten eerste klasse groot biljart. Tijdens die wedstrijden was hij eigenlijk niet 'De Rottier' van het voor gaande seizoen. Ondanks zijn debuut in die spelsoort op groot biljart was zijn eindgemid delde van 3.56 niet hoog. Ont stonden toen al de eerste teke nen van desinteresse? „Mis schien wel. Ik mocht eigenlijk geen al te hoge verwachtingen hebben. Ik rekende wel op meer dan waarmee ik uit de bus kwam, ondanks dat de voorbereiding het een en ander te wensen overliet. Misschien dat die mindere prestatie onbe wust meespeelde in mijn latere besluit om het voor dit seizoen grotendeels voor gezien te hou den. Dat niet alleen." Daarna was het klaar. Omwo ners van huize Rottier in Lamswaarde - waar de ouders van Rottier wonen en waar zijn trainingslokaal gevestigd is - was het al opgevallen. Viel daarvoor vrijwel dagelijks de auto van de Zeeuwse topbiljar- ter te signaleren, daarna en in het resterende gedeelte van het seizoen was dat beduidend minder frequent. Wat was de reden van die verminderde in teresse? „Het is niet één reden die aan de grondslag van mijn besluit ligt. Het zijn verschillende fac- Johnny Rottier, de talentvolle Zeeuws-Vlaamse biljart crack, doet dit seizoen vrij onverwacht een flinke stap terug. - foto de stem/cor J. de boer toren die daartoe bijgedragen hebben. Ik ben een cursus gaan volgen in verband met mijn be roep en ook de gezinsuitbrei ding heeft daarop invloed ge had. Ook een rol speelde, en misschien wel de belangrijkste, dat ik in de zomermaanden te lang stil gelegen heb. Je moet dan de draad weer oppakken en pas op, dat is vaak moeilij ker dan men denkt. Het kost gewoon enkele maanden inten sieve training, na zo'n lange periode non-activiteit, voordat je weer de scherpte terug hebt van het jaar daarvoor. Je moet er constant mee be zig zijn. Ik heb nog wel een po ging ondernomen, maar toen het zich allemaal niet snel ge noeg naar mijn zin ontwikkel de, gaf ik me over. Ik miste de stimulans en de veerkacht om dat op te vangen. Ik heb mijn aandacht verlegd naar andere dingen en dat werkt remmend op het heilige moeten. Hoewel ik momenteel, nu net voor het beker-kader, weer de indruk heb iets beter in vorm te zijn. Dit seizoen mag ik dan spora disch van de partij zijn, maar denk nu niet dat Rottier defini tief voor het biljarten verloren is. Mogelijk ben ik er volgend seizoen weer helemaal bij." Dan misschien wel. Zeker is ook dat de titelverdediger in de arena zal staan als het beker- kaderkampioenschap 6,7,10,11 en 12 februari in het Racket- centrum te Terneuzen gehou den wordt. Mogelijk de enige keer dit seizoen, maar dat bete kent nog niet dat hij, ondanks die mindere voorbereiding, kansloos geacht moet worden voor de titel Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Met de zes tiende uitgave van de Gal gecross wordt vandaag de voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse veldloopcompe titie afgewerkt. Een wed strijd die nog maar eens van lokatie is veranderd en nu in het Veerse Bos wordt ge lopen. De lokatie Westduin, waar men vorig jaar strijd leverde, is dusdanig ver vuild door uitwerpselen van honden, dat Wim Hofman van het organiserende Ma rathon zich genoodzaakt zag een nieuw parkoers op te zoeken. Hofman: „Het werd daar een pure 'strontcross' en dat kon echt niet meer. Samen met onze trainer Ad Goudswaard zijn we op zoek gegaan en we heb ben in Veere een uitstekend parkoers gevonden. Alleen wat betreft kleedaccommodatie is het behelpen, voor de rest is het gewoon een vooruitgang. Het wordt inmiddels wel de ze vende lokatie van zestien jaar Galgecross." Het zal overigens Leon van der Velden een zorg zijn waar gelopen wordt. De Zeeuwse titel kan hem niet meer ont gaan en ondanks dat hij afgelo pen zaterdag nog een bittere pil moest slikken toen veteraan Piet Vonck hem in De Braak man kwam kloppen, moet hij de Galgecross op zijn erelijst bij kunnen schrijven. Is de spanning om de titel weg, de strijd om de tweede en verdere ereplaatsen staat wel bol van de spanning. Peter Picavet aast op de tweede plaats. De Hulste naar, bezig aan een sterk sei zoen, krijgt als lastigste klant Jan de Wilde, maar ook Kees van Koeveringe, Simon Blom en misschien ook Frank Koo- man tellen nog mee. Weggevallen uit deze discus sie is Rian van de Broecke, die in Oostenrijk van de winter sport geniet. Ook bij de vetera nen is de nieuwe titel verdeeld. Sam Polderman is hier de nieuwe kampioen en hetzelfde geldt voor de dames, waar Jo- pie Daane nog maar eens zich zelf opvolgt. Wat de deelname -„ius in toegepaste informatica. Je wc. weid door cursussen als a)mmunicalie'1 journalistiek en omgangskunde. te improviseren, incasseren en relarivet Ie knjgt een goed inzicht in het functioof organisaties door de gastcolleges, wert' ten en, zoals je ziet, stages, et echter zover is, nodigen we je uit om op de open dag. Voor de brochure, de bellen. lervoort 9-11, renhage, Tèlefoon 070-652945. •n. THefoon: 040 - 45 6155. 's-Gravenhage. Tfelefoon: 070 - 65 29 4S Door gjaak Begijn CLINGE - De voetbalver eniging Clinge, uitkomend in de derde klasse van de KNVB, kan terugkijken op een geslaagde eerste helft van de competitie. De ploeg behaalde uit 12 wed strijden 16 punten en be kleedt daardoor een fraaie tweede plaats op de rang lijst met twee punten ach terstand op MOC' 17. Een van de meest in het oog lopende spelers bij de rood- witten is Pascal Delforge, middenvelder en inmiddels twee jaar vaste keus in het eerste elftal. Samen met nog vijf andere 20-jarigen bepaalt hij temidden van de routi niers het gezicht van de ploeg. Een terugblik en voorzichtige prognose van een dienstplich tig militair. Pascal Delforge: „De voor bereiding op de competitie was een grote teleurstelling. Het deugde van geen kanten. We hadden dan ook geen al te hoge verwachtingen van de competitie, temeer daar we vorig jaar nog beslissings wedstrijden voor degradatie moesten spelen. Gelukkig pakte het allemaal anders uit. De eerste competitiewedstrijd moesten we uit naar Internos. Toch niet de eerste de beste ploeg. We vertrokken met een instelling van: we zullen wel zien waar het schip strandt, laten we een puntje proberen te pakken. Daarin slaagden we. Het ijs was gebroken en het vertrouwen groeide. We begonnen steeds beter te draaien. Waren we vorig seizoen nog blij met één punt, nu spelen we alleen nog voor twee punten. Natuurlijk kun je dit seizoen niet vergelijken met het vorige seizoen. Nu draaien we mee aan de top. De sfeer is inherent aan de prestatie. Dat is fijn voetbal len." Zoals eerder vermeld her bergt de Clinge-ploeg zowel talent als routine. Met tech nisch goed verzorgd voetbal en een flinke dosis werklust worden de prestaties neerge zet. Pascal Delforge: „Er lo pen in het elftal zes jongens rond van 20 jaar: Ivo de Wil de, Pascal de Blok, Walter Bonte, Jan Visser, Jean- Claude Everaert en ikzelf. We zijn allemaal van dezelfde lichting. Onder trainer George de Block zijn we defi nitief doorgebroken. Normaal gesproken moet dit een goede basis zijn voor de toekomst. Daarmee wil ik niet zeggen dat iedereen zeker is van zijn plaats. Er moet wel degelijk voor geknokt worden." Zoals elke voetballer heeft ook Delforge zijn plaats in het eerste elftal niet voor niets gekregen. Als eerstejaars A- junior mocht hij voor het eerst zijn opwachting maken. Delforge: „Dat was in het jaar dat Clinge pas gepromo veerd was naar de derde klasse. Sinds die tijd ging ik regelmatig mee als wisselspe ler. lien vaste stek had ik nog niet. Van origine ben ik eigenlijk een spitsspeler. Daar heeft Clinge geen ge brek aan. Fred Vercauteren en Boudewijn van Craenen- broeck eisten die plaatsen op. Nee, ik moest het hebben van blessures van andere spelers. Ik zeg dit niet met leedver maak: zo gaat dat nu eenmaal in de voetballerij. Mijn mooiste herinnering bewaar ik aan de wedstrijd Clinge-STEEN, die twee duels voor het einde van de competitie gespeeld moest worden. De verliezer zou vrij wel zeker degraderen. Ik scoorde voor Clinge het eerste doelpunt, voor mij persoon lijk de mooiste treffer tot nu toe. We wonnen, hetgeen voor Clinge behoud in de derde klas betekende. STEEN de gradeerde. Onder trainer De Block, bezig aan zijn tweede seizoen, veroverde ik een vaste plaats." Als dienstplichtig soldaat heeft Pascal Delforge veel oefenwedstrijden tijdens de Pascal Delforge, de jonge en talentvolle middenvel der van Clinge, ziet de toekomst optimistisch tege moet. - foto wim kooyman winterstop moeten missen. De bescheiden middenvelder hoopt dat dit geen consequen ties heeft voor zijn plaats in het elftal. Vooruitkijkend naar de tweede helft van de competitie merkt hij enigs zins terughoudend op: „Ik denk niet dat we kampioen zullen worden. Natuurlijk mag je hier niet vanuit gaan. Met wat mazzel kunnen we een heel eind komen. Laat ik zeggen dat we in de top zullen eindigen. De tijd zal leren welke plaats dat wordt." betreft weet Hofman te melden dat er een record is. „Ik heb ruim 400 inschrijvingen bin nen." Het programma wordt ge opend door de pupillen om 12.00 uur. De dames en A-meisjes gaan om 14.40 uur van start voor 4500 meter en de heren en veteranen om 15.00 uur voor hun 12.000 meter. De prestatie loop start om 15.45 uur met naar keuze 1 of 5 ronden op het 1500 meter lange parkoers, dat gevarieerd is. Het secretariaat is gevestigd in de Waterher- berg, waar tevens de kleedac commodatie is. Het Veerse Bos ligt aan de weg Veere-Vrou- wenpolder naast de jachthaven Oostwaterring. SAS VAN GENT - Een dag nadat Jeroen Verstraeten zich goed had geweerd te gen de Belg Philippe Ver- sluijs in de B-categorie, kon hij zijn favorietenrol in de C-categorie niet waarma ken. Zijn vorig jaar be haalde titel in het tennis toernooi in de Vlaanderen- hal te Sas van Gent is hij kwijt, doordat Frank Wille hem via 8-5-cijfers met lege handen achterliet. Wille plaatste zich met deze overwinning in de halve fina les. Zijn tegenstander moet ko men uit de partij tussen Tim van Veldhoven en Frank Pijnc- kel. Ook Oostburger Stefan Steijaert plaatste zich voor de halve eindstrijd, door een 8-3- zege op Mario Leenhouwers. De twee finalisten van vorig jaar bij de 30-plussers, Liet Er- pelinck en Etienne Colpaert, plaatsten zich eveneens voor de halve eindstrijd. Colpaert deed dat met een 11-3-zege op Wim Nijsse. Eerder versloeg hij Jaap Oppeneer en Theo Hanny. Ti telverdediger Erpelinck ver sloeg in de kwartfinales Eddo Lokken, die tevoren met 6-4 had gewonnen van Jo Wisse, met 8-3. Hij rekende daarvoor af met Eddie Roelofs (9-4). Ed die Dobbeleir en Jan Nouwen strijden om een plaats in de halve finales. Dobbeleir ver sloeg Frits Lij baart met 8-4. Nouwen blijft verrassen, dit maal met een 5-4-zege op Guust Picavet. Boven in het schema duelleren Hannie Lan- geraert en Cor Deij met als in zet een plaats bij de laatste vier. Bij de dames D bereikte de eerste geplaatste Marijke Ver- vaet de finale na overwinnin gen op Danielle Lie en Tiny van Zweeden. Pia Vos en Ria Stoelinga strijden om de an dere finaleplaats. UITSTLAGEN Herendubbel B/C: Elliott/'Gaj ews- ki-Colpaert/Lardenoit 12-5. Damesdubbel C: Spuesens/Van de Vij ver-Moons/ Vos 7-5. Herendubbel D: kwartfinales: Van der Sloot/Veraart-De Waal/Guil- liet 10-2, Roelofs/ Den Haan-Erpe- clinck/Kint 6-5. Damesdubbel D: kwartfinales: Meinhardt/Bochardt-Lipjes/Bur gers 11-2, Apechechea/Colsen- Leeuwenburg/Stoelinga 9-4, Ver- vaet/De Vries-Lie/Boddaert 11-3, Van de Velde/Deij-Tromp/Van Quekelberghe 9-4. Herenenkel E: halve finales: Ro- main Vercauter-Etienne Wauters 12-4. Damesenkel E: halve finales: Lia Dooms-Tilly Dierick 8-7, Didy Vioen-Jannie Nouwen 8-7. JAAP Timmer heeft in Frank furt mandaat gekregen om de tv-rechten van de motorraces om de Grote Prijzen te verko pen. Timmer is voorzitter van de organisatie van circuitbazen (ROPA). Hij gaat met de IRTA, de organisatie van renstallen en rijders, onder de naam Mo tomedia samenwerken. Het se cretariaat van de ROPA wordt niet langer vervuld door Eg- bert Braakman uit Assen. De administrateur van de TT-or- ganisatie trad terug. Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - Het komende weekeinde worden in het zwembad te Vlissingen de Zeeuwse winter- zwemkampioenschappen gehouden. Vanaf vorig jaar september zijn de Zeeuwse zwemmers en zwemsters wekelijks bezig om aan de strenge limiet tijden te kunnen voldoen. Velen zijn hierin geslaagd en zullen dan ook gespannen aan de start komen in de sfeervolle Vlissingse zwemarena. Voor de trainers wordt het het weekeinde van de waarheid. Na afloop zullen zij dan de balans opmaken en dan zal blijken of zij voor de juiste trainingsopbouw hebben geko zen. Voor ZC Koewacht-trainer José van de Berghe wordt het zonder meer een span nende weekeinde. Hij moet voor het eerst zijn vedette Wim den Engelsman mis sen, maar hij heeft toch heel wat ijzers in het vuur. „Ik ben tevreden met het aantal finalisten. Het is jammer dat de resultaten van het afgelopen week einde niet meetellen, anders had ik er nog een paar bij gehad. Medaillekansen hebben we zeker. Met An ton Thoen, Auk de Maat en Coen de Ridder hebben we zelfs kampioenskandida ten. En bij de meisjes zijn de zusjes Velgersdijk zeker niet kansloos voor een goede klassering. Mocht het aantal medail les niet gehaald worden dan is dat jammer, maar we gaan dan gewoon ver der werken naar het vol gende grote zwemtoernooi. De Stormvogel is wel erg sterk en dat is voor de deel nemers van de overige clubs niet zo leuk, maar de clubs kunnen zich hieraan spiegelen. Bij de jeugd heb ben we zeker kansen en we zullen ons beslist niet bij voorbaat bij een nederlaag neerleggen. Overigens kij ken we meer naar de pres taties van onze leden en als die zich verbeteren dan zijn we al dik tevreden, ook al zit er geen medaille in," al dus de trainer van ZC Koe wacht, die er nog aan toe voegde een voorstander te zijn van het beginnen met zwemmen op zeer jeugdige leeftijd. Scheldestroom-trainer Frans Verplanke kan met opgeheven hoofd de Vlis singse zwemarena binnen treden. „Ik ben uitermate tevreden met het aantal deelnemers van Scheldes troom. Zaterdag heb ik 23 deelnemers en zondag 18 en dat is heel wat. Toen ik vier jaar geleden begon had ik maar twee man en toen voelde ik me niet zo geluk kig. Als trainer hoop je na tuurlijk op medailles, maar de concurrentie is bijzonder groot. Het komt aan op de vorm van de dag. Kijk maar eens naar Thierry de Smet. Die zwom drie weken geleden de rug- slag nog in 1.18, afgelopen zondag in Hoeven kwam hij uit op 1.10, een geweldige progressie. Dat kan op een kampioenschap ook en dan is het een grote verrassing. In Hoeven zwom ook Inge Machielsen een geweldige tijd op de rugslag met 1.29.0. Ik kon mijn ogen niet gelo ven. Ik heb het thuis direct nagekeken, maar ze hoort dan wel tot de snelste zes meisjes van Nederland in de jaargang 1978. Als dit soort dingen ook gaan ge beuren tijdens de Zeeuwse zwemkampioenschappen, dan wordt het pas echt leuk." Dat De Stormvogel goed aan de weg timmert deert me niet zo. Juist goed dat er Zeeuwse clubs buiten Zee land kunnen zwemmen. Als club kun je daar dan nog niet tegenop, maar leden van andere clubs kunnen zich dan richten op de tij den die daar worden neer gezet. Ilse de Jonge is één van de voorbeelden. Die probeert in het kielzog van de Vlissingse meisjes Bos en Juranek te blijven of zelfs nog beter te worden. Daar gaat een stimulans van uit. In mijn ploeg heb ik zeker kanshebbers op eremetaal. Dat is erg be langrijk. Maar als het niet gebeurt zoals ik het ver wacht, dan is er nog geen man overboord. Belangrijk is dat iedereen zich voor de volle honderd procent inzet. Als je dan verliest, is dat niet erg." Dat is Jacques van der Hooft het roerend met hem eens. De trainer van het Terneuzense Schelde heeft zo zijn eigen aanpak in het wedstrijdzwemmen. Hij I Jacques van der Hooft, de trainer van het Ter neuzense Schelde, rekent op uitstekende prestaties van zijn pupillen in het komende weekeinde tij dens de Zeeuwse winter- zwemkampioenschappen in Vlissingen. - foto de stem/cor j. de boer maakt een programma en spreekt dat met de meeste van zijn pupillen door. „Ik vind dat ze moeten weten waarom ze trainen. Dat wilde ik vroeger ook altijd weten en dat breng ik nu op hen over. AIsl je, weet waarom je bepaalde trai ningsopdrachten moet uit voeren, dan ben je ook beter gemotiveerd. Als ze dan zelf op de wedstrijden zien dat ze vooruit gaan, dan weten ze ook dat dat de gevolgen zijn van die trainingen." Natuurlijk wil ook Van der Hooft dat zijn pupillen medailles behalen. Daar voor wordt er hard ge traind. „Op een aantal nummers is het onderlinge verschil enkele tienden van een seconde. Binnen die marge wordt er dan beslist over goud, zilver of brons. Je moet dan een beetje ge luk hebben." Jacques van der Hooft neemt ook veel tijd om met zijn pupillen persoonlijk te spreken. Tijdens trainin gen, wedstrijden of buiten de trainingen om neemt hij ze nogal eens apart om ze te wijzen op gemaakte fouten. „Die aanpak kost tijd, dat weet ik, maar ik vind dat heel belangrijk voor de band die je met je zwem mers hebt. Persoonlijke aandacht werkt motive rend. Ik heb al eens meer gezegd, dat ik sociaal wer ker had moeten worden. Overigens moet dat ook weer niet worden overdre ven, want soms duurt zo'n gesprek maar vijf minuten. Dat hangt van de situatie af. In Vlissingen verwacht ik dat wij zullen 'vlammen'. Mocht er echter niet uitko men wat ik verwacht, dan moet ik naar de oorzaken gaan zoeken. Wellicht ligt het dan aan de trainings- aanpak en die zullen we dan moeten bijstellen. Ik heb het dan verkeerd ge daan. Maar gelet op de pro gressie van de laatste tijd, denk ik niet dat het zo ver zal komen. Ik wacht maar af en ben zeer benieuwd." Ook Van der Hooft kent de kracht van De Stormvo gel als ploeg, maar hij ligt daar niet wakker van. „Dat is gewoon een feit, maar in dividueel ligt dat toch iets anders. In andere clubs zit ten ook goede zwemmers en die kunnen persoonlijk wel de strijd aan met de Vlis- singers. Nee, we gaan de strijd zeker niet uit de weg," aldus de Schelde- trainer, wiens betrokken heid met de zwemsport met de dag toeneemt. De belangstelling voor deze zwemkampioenschap pen is enorm groot. De wedstrijden beginnen beide dagen om 14.30 uur. ll

de Stem | 1988 | | pagina 13