'Ik ben hier om te schaatsen' Extreme kou bij WK sprint SPORT SPORT te Breda TWEEDE KEUS SELINGER VERSLAAT EVENEENS ONVOLLEDIG CHINA Geen vrijkaart voor Seoul voor Schapers Barcelona wil Johnny Bosman EREDIVISIE UITSLAGEN WK 1 sprint. r DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 6 FEBRUAR11988 of bel 020-1314 55 ff Makelaars KOOP r 46 rastgra^^ GASREKEN1NG GOELJAJEV WUST UITSLUITING SPETEN VAN DE HAND AMSTERDAM - Het Nederlands herenvolleybalteam heeft er gisteren geen twijfel over laten bestaan welke ploeg de meeste aanspraak mag maken op kwalificatie voor de Zomerspelen van Seoul. I Gunstige loting Mislukking Cl Ritzege Alfonso Gutierrez Onzekere toekomst Anderson Simone Schilder uitgeschakeld Coureurs weigeren dopingcontrole Wereldrecord voor Schönlebe GLASHANDEL A6 H T26 jf met vaste klanten- bestaat uit een ats (ca. 450 m2) tig- 550 m2. ecialisten in bedrijfshuisvesting Eindhoven. Tel 040-123 525 door geheel Nederland 5 m2 eigen grond. •J. Haarmanweg 34, 538 AS TERNEUZEN. vend inlichtingen betref- :ing CALGARY (Rtr) - De om streden schaatsenrijder Ni- kolaj Goeljajev, donderdag onder grote belangstelling in Calgary aangekomen, heeft elke toespeling op zijn eventuele uitsluiting van de Olympische Spelen van de hand gewezen. nIk ben hier om te schaatsen", ivas het enige commentaar van de wereldkampioen, die door een uitgelekte anabolen-han del met de Noor Krosby onder verdenking is gekomen. „Het is een mooie rotzooi", waren de laatste woorden van Goeljajev aan de verzamelde pers op de luchthaven van Calgary. Het Internationaal Olym pisch Comité buigt zich van daag al over de kwestie van de vermeende handel in spierver- sterkende middelen door Goel jajev. De Russische schaats bond wees ploegarts Smetanin aan als schuldige, een week na dat in Davos door de onschul dige Noorse schaatser Nyland de handel in anabole steroïden was ontdekt. Het IOC heeft desondanks aan de schaats bond van de Sovjetunie ge vraagd wat men van plan is te doen met Goeljajev. Een van de vice-voorzitters van het IOC, Prins Alexander de Merode uit België, was echter voorzichtig in zijn uitlatingen. De Merode, ook voorzitter van de medische commissie, liet weten: „Zoals de zaken er nu voor staan, kunnen we op geen enkele manier actie on dernemen. We moeten iets be wijzen. Wij wachten af. Op dit moment kunnen we niets an ders. Ik geloof dat als we onze geloofwaardigheid willen be waren, dat we heel voorzichtig moeten zijn. We moeten niets ondernemen, voordat we enig bewijs hebben. We weten niet wat er is. We hebben de Russen gevraagd ons dat te vertellen". Goeljajev wilde niet op de beschuldigingen ingaan. Hij duwde zich een weg door een batterij van persfotografen en gaf slechts korte antwoorden. Hij liet weten op de 500,1000 en 1500 meter te starten. Hij zei er genoeg van te hebben door kranten achtervolgd te worden over de kwestie en hij wilde nog niet zeggen of hij een offi ciële persconferentie wenste te beleggen gedurende de Spelen. De veronderstelling, dat hij voor het begin van de Winter spelen al weer op het vliegtuig naar huis kan zitten, verwees hij met een handgebaar naar het rijk der fabelen. Oranje lijkt onstuitbaar Door Eddy van der Beek Gisteravond versloeg het gezelschap van coach Arie Selinger directe concurrent China met 3-1 (5-15, 15-10, 16-14,15-6) en morgen volgt tegen de Aziaten de defini tieve ontknoping. China liet zijn ware gezicht slechts bij vlagen zien, maar opvallend was wel dat de ploeg van coach Zhihua Zou duide lijk onder de indruk was van de sfeer in Sporthal Zuid. Mor- :gen zullen opnieuw 3400 uitzin nige toeschouwers de tribunes bevolken en als de voortekenen niet bedriegen, zal China mor gen eveneens kansloos zijn. Bondscoach Arie Selinger legde onmiddellijk een rook gordijn voor de Chinezen. Op Zoodsma en Blangé na liet hij de 'young ones' bij het begin van de eerste set op de bank. Goedkoop, Brouwers, Leeuwe rink en Boudrie (de oude kern van Martinus) stonden in de basis. Bij een stand van 5-0 in het voordeel van de Chinezen achtte Selinger de tijd rijp voor een time-out. De Chinezen hielden in die eerste periode hun toppers Liu, Zhao, Yang en Jiang langs de kant. Nederland wist het sterke Chinese blok niet te omzeilen en de Aziaten .scoorden voornamelijk via Lu en Xu. Bij een stand van 12-4 voor China wisselde Arie Se linger zijn zoon Avital in voor spelverdeler Peter Blangé. De Chinese setwinst was echter onafwendbaar: 5-15. In de tweede set kwam Teun Buys voor Ronald Zoodsma en zo stond de complete Martinus- groep op de speelvloer. Bij 8-6 in het voordeel van China vroeg Arie Selinger de eerste time out van de tweede speel periode aan. De Chinese coach Zou herhaalde deze actie bij 9-9 en op miraculeuze wijze liep Nederland uit naar een 14-9- voorsprong. De uitzinnige 3400 toeschouwers schreeuwden Oranje bijkans naar de zege in de tweede set: 15-10. Een serie Nederlandse tover ballen luidde het derde deel van de wedstrijd in. De thuis ploeg kwam op een 4-2- en 7-4- voorsprong, maar de sneller spelende Chinezen hadden een passend antwoord op de en thousiaste 'oudjes'. Bij 8-9 voor China gelastte Selinger een time out en die had effect. Ne derland draaide de rollen om en kwam met 12-9 voor. De Aziaten krabbelden even terug tot 14-14 en nadat Arie Selinger wat kortstondige wissels had uitgevoerd, veroverde Neder land (lees: de kern van Marti nus) op pure wilskracht de derde set: 16-14. Ook in de vierde set bleef 'de tweede keus' van Nederland staan. Bij China was inmiddels de veelscorende aanvaller Liu in het veld gekomen, maar het evenwicht in de partij bleef ge handhaafd. Na 6-6 liep Neder land uit naar 12-6. Al was het technisch allemaal niet zo fraai, de enorme inzet en aan valslust van Oranje vergoed den veel. De ploeg van Selinger hamerde fors door en bij de stand van 14-6 voor Nederland gunde Selinger Marco Brou wers een publiekswissel. Blan gé kwam nog voor Avital Se linger en Buys blokte het be slissende punt: 15-6. HILVERSUM (ANP/Rtr) - Michiel Schapers moet zich eind juli via een Olympisch kwalificatietoernooi in Oos tenrijk plaatsen voor de Spelen van Seoul. De Rotterdammer, onlangs bij bourne de kwartfinales te ha- de laatste acht van de open Australische titelstrijd in Mel bourne, heeft van de interna tionale federatie (ITF) geen wild-card gekregen. De ITF wees vrijdag in Londen acht spelers en vier speelsters aan, die op een dergelijke vrijkaart voor het Olympisch toernooi in Zuidkorea kunnen rekenen. De acht tennissers zijn de Zweed Jarryd, de Rus Tsjesno- kov, de Amerikaan Gilbert, de Oostenrijker Skoff, de Nige- naan Odizor, Gomez uit Ecua dor, Agenor uit Haiti en Izaga uit Peru. De vier betrokken speelsters zijn de zestienjarige Natalja Zvereva uit de Sovjet- ®ie, de Zweedse Catarina Lindqvist, de Italiaanse Sandra Cecchini en de Japanse Etsuko Inoue. Een aantal topspelers, onder wie Becker, Graf, Cash, Edberg en Wilander, was direct al geaccepteerd voor het Olym pisch toernooi. Schapers en tal van andere Europeanen moeten volgens Woordvoerder Buruma op 25 juli naar Linz, waar acht tic- tets voor Seoul te verdelen zijn. De dames spelen een week aerder. Het herenevenement valt ongelukkigerwijze samen ®et het toernooi om het open Nederlands kampioenschap op Melkhuisje in Hilversum. Tal van kandidaten van de inter nationale subtop, die het Grand iwix-buitentoernooi in 't Gooi op hun programma hebben s(aan, zullen voor het Olym pisch kwalificatietoernooi kie zen. Het door quizmaster Ted de Braak gestuurde lot was Mi emei Schapers gisteravond oBnstig gezind. De Nederlan der, die de vorige maand impo neerde door tijdens de open Australische titelstrijd in Mel- loppe, postzegel is niet len, krijgt in het vijftiende Grand Prix-toernooi van Rot terdam, dat maandag begint, in de eerste ronde de Amerikaan Chip Hooper tegenover zich, die ongeveer honderd plaatsen lager dan de Nederlander op de tennisranglijst staat Voor het eerst in de geschiede nis van het jubilerende, met een bruto bedrag aan prijzen geld van 425.500 dollar gedo teerde wereldtennistoernooi is al voor het kwalificatietoernooi bekend, dat er in ieder geval drie Nederlanders in het hoofdtoernooi uitkomen. Tom Nijssen werd direct toegelaten, omdat er enkele spelers afvie len (naast de al bekende ge blesseerden Nyström en Hlasek lieten ook de Zweden Gunnars- son en Bergström het afweten), Menno Oosting kreeg een van de 'wild cards'. In de eerste ronde treft Nijssen de West- duitse protégé van ex-'Becker- coach' Bosch, Christian Sacea- nu, en krijgt Oosting de Tsje- choslowaak Marian Vajda te genover zich. Bij winst komen de Neder landers in de tweede ronde al len tegenover geplaatste spe lers te staan: Schapers tegen nummer vier Sanchez (Spa), Nijssen tegen nummer vijf Le- conte (Fra) en Oosting tegen nummer drie Mecir (Tsj). De plaatsingslijst: 1. Edberg (Zwe), 2. Connors (VSt), 3. Mecir (Tsj), 4. Sanchez (Spa), 5. Leconte (Fra), 6. Mezzadri (Zwi), 7. Smid (Tsj), 8. Svensson (Zwe). Resultaat loting eerste ronde: Ed berg (Zwe) - qualifier; Gustafsson (Zwe) - Kroon (Zwe); Fibak (Pol) - qualifier; Srejber (Tsj) - Smid (Tsj); Sanchez (Spa) - Goldie (VSt); Schapers (Ned) - Hooper (VSt); Nijssen (Ned) - Saceanu (WD1); qualifier - Leconte (Fra); Mezzadri (Zwi) - Novacek (Tsj); Cihak (Tsj) - Kühnen (WD1); Vajda (Tsj) - Oos ting (Ned); Stankovic (Tsj) - Mecir (Tsj); Svensson (Zwe) - Mattar (Bra); qualifier - Casal (Spa); Pi- mek (Tsj) - Cahill (Aus); Navratil (Tsj) - Connors (VSt). De volleybalweek van Amster dam verliep voor Arie Selinger en zijn team perfect. Het ner veuze begin tegen de potentiële Olympia-kandidaat Grieken land werd afgesloten met een 3-1-overwinning, waarna de Grieken zich in kansloze posi tie manoeuvreerden door de volgende dag te verliezen van de Chinezen: 3-1. Oranje liet vervolgens Venezuela, Came- roun en België volstrekt kans loos en stond geen set meer af. Afgelopen dinsdag was het al duidelijk dat de beslissende play off van morgen tussen China en Nederland zou gaan. En zo was de spanning al in een vroeg stadium verdwenen. Selinger heeft de afgelopen week nooit getwijfeld aan de fysieke en technische suprema tie van zijn team in Amster dam. Beducht was de Ameri kaan wel voor de mentale 'con ditie' van zijn ploeg. Tijdens de reeks wedstrijden mochten de "jonge garde' en de meer gerou tineerde Martinus-clan slechts op de plichtmatige persconfe renties met de verzamelde me dia praten. Selinger wenste geen confrontatie tussen spe lers en journalisten, die het evenwicht in zijn selectie zou kunnen verstoren. Afgelopen woensdag mochten de scribenten een uurtje met de spelers praten, maar achteraf bestempelde Selinger die bij eenkomst als een mislukking. De vaderlandse pers had te recht slechts oog voor toppers als Blangé, Grabert en Zoods ma. Selinger liet een dag later zijn irritatie duidelijk merken. „Jongens als Bert Goedkoop, Avital Selinger en ook Marco Brouwers zaten er gewoon voor joker bij. Zoiets is slecht voor hun zelfvertrouwen. Ik had hen net zo goed in bed kunnen laten liggen. Op deze manier doe ik het dus nooit meer. Slecht voor de eenheid van deze groep spelers", aldus de 'psy choloog' Selinger, wiens denk beelden wat deze materie be treft soms wat ongeloofwaar dig overkomen. Althans, zeker volgens Nederlandse maatsta ven. Uitslagen: België - Venezuela 3-0 (15-10, 15-5, 15-4), Griekenland - Cameroun 3-0 (15-6, 15-3, 15-11), Nederland - China 3-1 (5-15,15-10, 16-14,15-6). Eindstand: 1. Nederland 5-10 (15-2), 2. China 5-9 (13-4), 3. Griekenland 5-8 (11-8), 4. België 5-7 (7-10), 5. Ca meroun 5-6 (4-12), 6. Venezuela 5-5 (1-15). Pieter-Jan Leeuwerink geeft alles als hij het Chinese blok van Yue Zuo (9) en Renjiang Zhang (3) met een smash verslaat. fotoanp BARCELONA/AMSTERDAM (SID/ ANP) - Barcelona zoekt de versterking voor de komende jaren vooral in Neder land. Nu Schuster (Real of Juventus) en Hughes (Bayern) als buitenlandse krach ten van de Catalaanse club de wijk ne men, is er ruimte om internationale ver vangers aan te trekken. Na de mislukte pogingen van het bestuur van 'El Barca' om de PSV-spelers Ronald Koeman en Gerald Vanenburg aan te trekken, heeft het Spaanse voetbalbedrijf zich gericht op de aankoop van Ajacied Johnny Bosman. Het contract van de nationale topscorer met Ajax loopt deze zomer af. Bosman heeft van de Amsterdamse club een aanbieding gekregen voor nog eens twee jaar in De Meer. De 23-ja- rige spits, wiens zaken worden waargenomen door Ger Lagendijk, heeft bedenktijd ge vraagd. Dat geldt ook voor het aanbod van Barcelona. Verder zijn uit België KV Meche- len en Anderlecht geïnteresseerd in Bosman. Namens Frankrijk toonde Toulon eind vorig jaar al belangstelling voor het 'kopwonder' uit Amstelveen. Bosman denkt niet voor 1 april te beslissen over zijn toekomst. Johnny van 't Schip, de an dere spil van Ajax, denkt eerder een handte kening te zetten onder de driejarige overeen komst, die hem is aangeboden door de Am sterdamse club. De aanvoerder toonde zich deze week tevreden met de aanbieding. WEST-ALLIS (Milwaukee) - De schrik zit er sinds giste ren goed in bij de deelnemers aan het wereldkampioen schap sprint op de schaats, dat vandaag en morgen in West-Allis, een buitenwijk van het Amerikaanse Mil waukee, wordt verreden. Het geklaag in de centrale kleedkamer bij de 'Olympic track' was niet van de lucht, doordat er in de Amerikaanse stad een temperatuur van min twintig graden Celsius heerste, ondanks het feit dat het zonnetje zich uitgebreid liet bewonderen. «X* T door Rob van Deursen Toch wordt vandaag pas beke ken of het WK sprint al dan niet hoeft worden uitgesteld in verband met de extreme koude. De scheidsrechter, Sol uit As sen: „We moeten afwachten. Volgens de weersverwachtin gen wordt het in temperatuur kouder, maar neemt de kracht van de wind af. Ik heb langs de kant van de hoofdweg een paar extra matten laten plaatsen. Dat houdt voor de deelnemers de wind in ieder geval voor een deel tegen". En de vertegenwoordiger van de internationale schaats bond (ISU) in West-Allis, Jan Charisius: „Het wordt pas af gelast als de arbiter het te koud vindt. Kijk, als er hier een tien kilometer verreden zou moeten worden, krijg je een heel ander verhaal. Nu staan de rijders nog geen minuut voor de 500 meter en nog geen 2 minuten voor de kilometer op het ijs. Dus het valt allemaal wel mee. Alleen voor de coaches en de toeschouwers wordt het een ramp. Die zullen heel wat af zien". Nederlands kampioen sprint Jan Ykema pleitte gistermid dag na de training op het spij kerharde ijs voor opvang met dekens. „Dat lijkt me goed. Het is toch vervelend als je een week voor de start van de win terspelen in Calgary hier nog een verkoudheid oploopt", al dus de Harlinger, die in zijn skin-pak op vitale plaatsen zeemleer liet aanbrengen. Intussen heel wat opwinding bij de organisatie over het aan tal afzeggingen voor dit we reldkampioenschap. En dan vooral bij de heren. Van de eer ste vijf in het eindklassement van het WK op de korte afstan den van vorig seizoen in Sainte Foy (Canada) zullen er twee of drie ontbreken: titelverdediger Akira Kuroiwa, no. 2 Nick Tho- metz (al overweegt hij alsnog voor eigen publiek in actie te komen) en ook Serge Fokitsjev, die vijfde werd. Tevens heeft Igor Zjlelesovski zich niet bij de organisatie gemeld, terwijl de Russische damesploeg, vorig jaar nog vier vrouwen sterk, in het geheel op het appel ont breekt. De Koreaan Ki-Tae Bah liet eveneens helemaal niets van zich horen. In Mil waukee gaat men ervan uit dat de desinteresse van de Sovjets alles te maken heeft met de af faire Goeljajev, die vandaag in Calgary door het bestuur van het Internationale Olympische comité besproken zal worden. Robert W. Doucette, voorzitter van het organisatiecomité in West-Allis: het is voor ons een grote teleurstelling. We hebben hier een jaar hard aan gewerkt en nu laten een paar van de toppers ons in de steek. Zeker de Japanner Kuroiwa, die zijn titel zo maar weggeeft, nemen we dat heel erg kwalijk". En de Nederlandse coach Ep- pie Bleker: „Dat de Russen zo handelen, dat kan ik me vlak voor de Spelen en met het oog op de zaak Goeljajev nog voor stellen, maar Kuroiwa had hier inderdaad moeten zijn. Kijk naar Karin Kania. Haar belan gen in Calgary zijn ook groot, maar ze is hier om haar we reldtitel te verdedigen. Zo hoort het in de sport". Volgens Bleker kan het een 'raar' toernooi worden. „De wind, het keiharde ijs en de vele bobbels op de ijsvloer, het zijn allemaal zaken die hun in vloed zullen hebben. Voor de een in het voordeel, voor de an der in het nadeel". UITSLAGEN EN STANDEN UITSLAGEN PEC Zwolle-Haarlem 0-1 STAND RodaX Groningen FC Den Haag AZ Volendam ds'79 22 21 17 21 21 20 4 11 18 5 11 15 4 8 14 8 10 14 6 11 14 5 14 7 29-35 29-39 30-33 22-42 22-44 26-65 PSV Ajax Willem II Fortuna S Feyenoord Twente V.V.V. Haarlem Sparta PEC Zwolle Utrecht Den Bosch 19 18 21 15 21 10 21 8 19 9 20 9 20 8 21 9 21 7 22 7 20 6 21 7 0 37 4 32 7 24 5 24 5 23 6 23 5 23 8 22 7 21 9 20 7 19 10 18 79-16 56-29 38-29 37-29 37-31 39-30 27-18 26-28 26-24 27-41 25-37 31-36 KARAKTERISTIEKEN PEC ZWOLLE - HAARLEM 0-1 (0-0). 75. Hol- verda 0-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 2500. Geel: Kamstra (PEC), Hol- verda. Peeper (Haarlem). PEC: Abma: Veldwijk, Kamstra, Van Buuren, Duim (Buisman); Booy. Yucedag, De Meijer: Van Ankeren, Post en Van der Waart. HAARLEM: Meigod; Masetield, Verkaik, Atte- veld. Van Tour; Tevreden, Matthaei, Peeper, Sitek (Moniz); Van Roon en Holverda (Linger). EN STANDEN ZEILEN TENNIS Internationale wedstrijden voor Antibes UITSLAGEN TORNADOKLASSE Eerste race: 1. Van Eek (Ned), 2. Faou (Fra), 3. Zucolli (Ita), 4. Van Bladel (Ned). Tweede race: 1. Faou, 2. Le De- roff (Fra), 3. Giibler (Wdl), 4. Van Bladel, 9. Van Eek. Stand: 1. Faou 3 punten, 2. Van Eek 15,3. Zuccoli 15,7,4. Van Bla del 16. WK Finnjollen voor Ilha Vela (Bra) Uitslag eerste race: 1. Lixenfeld (WD1), 2. Vaeeari (Ita), 3. Tan- scheidt (Bra), 4. Wessegaard (Den), 5. Lemieux (Can), 9. Hum mel (Ned), 11. Heiner (Ned), 25. Hofland (Ned). Eerste ronde Davis Cup UITSLAGEN Essen: West-Duitsland - Brazilië 2-0 (Becker - Motta 6-0, 6-2, 6-0, Steeb - Mattar 6-1,6-2,6-3). New Delhi: India - Joegoslavië 1- 1 Vijay Amritraj - Bruno Oresar 6-3, 6-0, 6-3, Ramesh Krishnan - Slobodan Zivojinovic 4-6,4-6,4-6. Aarhus: Denemarken - Spanje 2- 0 (Tauson - Casal 6-4, 6-3, 6-2; Christensen - Sanchez 5-7,2-6,6- 4,6-3,6-4). PraagTsjechoslowakije - Para guay 2-0 (Korda - Chapacu 6-2, 6-1,6-2; Mecir - Gonzales 6-2,6-2, 6-2). Palermo; Italië - Israël 2-0 (Can- cellotti - Bloom 6-1, 6-2, 6-8, 6-4; Cane - Mansdorf 7-5,6-3,6-2). NIEUWSOVERZICHT ROQUET AS DE MAR (ANP) - De Spanjaard Alfonso Gutier rez heeft vrijdag de derde etappe van de Ronde van Andalusië gewonnen. Hij toonde zich na 193 kilometer van Granada naar Roquetas de Mar het sterkst in de massale eindsprint. Uitslag derde rit: 1. Gutierrez (Spa) de 193 km in 4 uur, 41 minuten en 38 seconden, 2. Rossolo (Ita) z.t., 3. Quevedo (Spa), 4. Philip (Fra), 5. Kelly (Ier), 6. Adrie van der Poel (Ned), 7. Van Brabant (Bel), 8. Arntz (Ned), 9. Van Poppel (Ned), 10. Iglesias (Spa), 11. Theunisse (Ned). Algemeen klassement: 1. Van Hooydonck (Bel) 13.20.33,2. Blanco-Vil- lar (Spa) op 4 sec., 3. Ducrot (Ned) 0.11, 4. Van der Poel (Ned) 0.12, 5. Gelsi (Ita) 0.13, 6. Carrera (Spa) 0.15, 7. Da Silva (Por) 0.16, 8. Muller (Zwi) 0.18,9. Wellens (Bel) 0.19,10. Tomas (Spa) 0.20. HOOGEVEEN - Het is nog maar zeer de vraag of de profwie- lerformatie TVM, de nieuwe naam van Transvemij, lang ge bruik kan maken van de diensten van Phil Anderson. De Australische wielercrack, als dé grote vedette aangetrok ken, blijkt wel degelijk getroffen te zijn door de gevreesde ziekte van Bechterev. Anderson zelf heeft dat altijd ontkend. Dokter Lubbinge uit Hoogeveen, die Anderson heeft onder zocht, gaf na hevig aandringen toe dat Phil Anderson een ont steking heeft tussen de wervelkolom en het bekken, het zoge naamde Sacro-Ileïtes. Volgens dr. Lubbinge is het een sluime rende ziekte die niet te genezen is. „Het verloop is onvoorspel baar. Het kan lang goed gaan, maar binnen enkele dagen kan het ook met het fietsen van Phil Anderson gebeurd zijn". Als Anderson moet afhaken, kan TVM van de verplichtingen ten opzichte van de Australiër af. WELLINGTON (AFP) - Simone Schilder is uitgeschakeld in het 50.000 dollartoernooi van Wellington (Nieuw-Zeeland). In de kwartfinales werd ze met 6-1,6-3 verslagen door de als eer ste geplaatste Patty Fendick. Uitslagen kwartfinales: Fendick (VSt) - Schilder (Ned) 6-1,6-3, Adams (VSt) - Phelps (VSt) 6-2,2-6,7-5, Hetherington (Can) - Magers (VSt) 6- 4,6-3, Minter (Aus) - Cordwell (NZe) 6-4,4-6,6-3. PARIJS (AFP) - Op de eerste avond van de zesdaagse van Pa rijs weigerden de wereldkampioenen op de tandem, Fabrice Colas en Frédéric Magné, zich na de geslaagde aanval op het Franse record van de 500 meter (26.703 sec) te onderwerpen aan de dopingcontrole. Het record zal daardoor niet worden er kend. SINDELFINGEN (ANP) - De Oostduitse wereldkampioen Thomas Schönlebe bracht gisteravond bij internationale in- door-atletiekwedstrijden in Sindelfingen het wereldrecord op de 400 meter heren naar 45,05 seconden. Het oude record stond sinds 9 februari 1986 (Wenen) op zijn naam met 45,41 seconden. Rob Druppers stelde het Nederlands record op de 1 mijl op overdekte banen gesteld op 3.58,40. Een nationaal record be stond niet, omdat de mijl in Nederland nog nooit op een indoor- baan is gelopen. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft geen limiet gesteld voor dit nummer. Evenals Druppers liep Elly van Hulst een nationaal record op de mijl. De atlete van PAC uit Rotterdam kwam tot een win nende tijd van 4 minuten en 28,08 seconden. Ook op dit nummer bestond tot nu toe nog geen Nederlands record. Van Hulst miste op de mijl met iets minder dan twee seconden het Europese indoor record, dat met 4.26,1 sedert 22 februari van het vorig jaar op naam staat van Kirsty Wade. Nelli Cooman won de 60 meter in de beste wereldseizoenpres- tatie van 7,10 seconden. Issajenko (7,12), de Westduitse Ulrike Sarvari (7,13) volgden Cooman. Els Vader eindigde als vijfde in opnieuw 7,24 seconden. OP TELEVISIE ZATERDAG 6 FEBRUARI NEDERLAND 2 22.40 Studio sport (WK schaatsen West-Allis). BELGIË 1 18.10 Speel op sport (sportpro gramma voor jongeren). DUITSLAND 1 10.23 Die Sport-Reportage. 18.00 Sportschau. DUITSLAND 2 15.15 Die Sport-Reportage (ten nis: Daviscup, Bondsrepubliek- Brazilë (dubbelspel)). 21.45 Das aktuelle Sport-Studio). DUITSLAND 3 19.30 Sport im Westen. SKY CHANNEL 15.35 Ski-report. 16.25 Internationale motorsport 21.30 Supersterren van het wor stelen, 22.30 Transworld sport. SUPER CHANNEL 15.30 Super sport. 16.30 Amerikaans college basket bal. 20.30 Worstelen. ZONDAG 7 FEBRUARI NEDERLAND 2 14.25-17.00 Studio sport (Pre- Olympisch volleybal in Amster dam). 19.00 Studio sport. 20.10 Van Kooten en De Bie. BELGIË 1 20.05 Sportweekend. BELGIË 2 15.00-18.00 Stadion. DUITSLAND 1 18.10 Sportschau. DUITSLAND 2 11.15 Wintersprookje Canada (documentaire over wintersport in Canada). 17.10 Die Sport-Reportage. 2L10 Sport am Sonntag. SUPER CHANNEL 14.30 Super sport. 16.00 Amerikaans college voetbal. 20.30 Voetbal-scene. i - 4530 WB Terneuzen a

de Stem | 1988 | | pagina 11