J loep om grotere erkeersveiligheid 'Detailbemoeienissen uit noodzaak geboren' Bouwfonds biedt Middelburger geld voor staken acties Aardenburg gaat slecht wegennet aanpakken ÏAAD VAN STATE VERWERPT BEZWAREN TEGEN NATUURMONUMENT JIEUWS ïale prijs ezenhof Schuld dodelijk ongeval: 6 weken Oostburgse wethouder dreigt met kort geding PLAATSELIJK NIEUWS I NIEUWS EN )E STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 2 FEBRUAR11988 5S X» GEMEENTEBESTUUR WIL TRAVERSE OVERDRAGEN AAN PROVINCIE EN HAAG - Het college van Sluis en het be- xleden: Adriaan van Drieifuur van het waterschap Het Vrije van Sluis t™S; ebben het moeten afleggen tegen de zeldzame |ég!?hT^e^f Maria^ul^^^er (Hyla arborae). Rotterdam, i febr. - con- nptie aardappelen, los veria- OORZITTING IN AARDENBURG mkruid Vrije strook LOCO J. THOMAES OVER BURGEMEESTERLOOS TIJDPERK Bouwwerken Luwte Partijdigheid lag op zondag Kuw-VOSSEMEER - Als "ge gemeente in Nederland iett Nieuw-Vossemeer zon- ig de vlag uitgestoken in ver- met de verjaardag van "üngin Beatrix, 'a Nieuw-Vossemeer zat "n echter met het probleem daar maandag de waters hed werd herdacht. En bij die tegenheid gingen in Nieuw- Ksemeer de vlaggen halfstok. Hoofdplaat Breskens Oostburg Oorlogsslachtoffers in Turfschip bijeen ZAAK ILLEGAAL HEK LOOPT HOOG OP I T20 w eer Jfek; Marco, zv J. de Vos en 0Vries, Axel; Dannitza, dv i den Berge en S. Gelderlanc filippine; Mustafa, zv F. Yil Iz en M. Tasyurek, Terneuzei lake, dv J. Postulart en [ïurman, Terneuzen; Maarter H. van Komen en I. Soeme: neuzen; Mendy, dv H, en S. Jansen, Axel; Stefa dv M. Wolfert en J. van [lek, Terneuzen; Ymke, dv der Hoeven en C. Imbei [lel; Esther, dv W. Blommaei |L. de Waal, Axel; Tommy, van Oosten en M. de Cokker stdorpe; Martinus, zv J. Con in en M. de Putter, Zaamslag. va i de dertrouw: Charles Beije, neuzen en Maria Koetsen Ij ter, 35, Terneuzen; [/art, 23, Terneuzen en Cornell; neulen, 22, Terneuzen; Cor Koole, 24, Terneuzen en Eli eth Vercouteren, 22, Terneu- Gerrit Puister, 27, Terneu- en Hendrina Kluwen, 25 neuzen; Louis de Blaeij, 2] neuzen en Claudia Visser, 10 neuzen; Heinier van der Ha- Jj 67, Terneuzen en Ivonne Bau 68, Terneuzen; Willem de Put 25, Terneuzen en Sara fcijter, 22, Terneuzen; Andrew der Bent, 22, Terneuzen en "istel Dauwe, 20, Terneuzen [alter van de Linde, 25, Terneu i en Aaltje Dieleman, 20, Ter [ïuzen; René van Amerongen, Terneuzen en Kathleen We;' Terneuzen; Anthonie Hie fens, 30, Terneuzen en Pieter- Ha Bouws, 24, Terneuzen. uwd: Hans van Kuik, 32 er aria Kavelaars, 31, te Terneu- Karei van Goethem, 35 er aureen Herman, 27 te Sluiskil I an onze verslaggever iARDENBURG - Een groot antal wegen in de ge- leente Aardenburg ver- •rt in slechte staat. Het meentebestuur is dan ook n plan om dit jaar meer uit te trekken om extra iderhoudswerkzaamhe- :n uit te voeren »ldi zogenaamde Traverse, de 1 van Draaibrug naar Eede, 3e e de bebouwde kom van Aar- >nburg doorsnijdt, wordt irlopig niet door de gemeen- lijke diensten opgeknapt. Momenteel is de gemeente in onderhandeling met de provin cie over een eventuele over name van de weg.Gezien de gi gantische kosten die een recon structie met zich meebrengt is bij de provincie aangedrongen op overname. In afwachting van een reactie van de zijde van het provinciebestuur zal het college van Aardenburg dit jaar niet meer dan de normale onderhoudswerken aan de Traverse uitvoeren. De gemeente is wel van plan om de Sint-Pietersdijk van een nieuw wegdek te voorzien. Te gelijkertijd worden er riole ringswerken uitgevoerd en gasleidingen gelegd. Wanneer de reconstructie uitgevoerd kan worden in het kader van het provinciale urgentieplan voor tertiaire wegen, neemt de provincie negentig procent van de kosten voor haar rekening. Op de prioriteitenlijst prijkt verder de reconstructie van De Haven, de Bogaardstraat en Weststraat in Aardenburg. Voor de planontwikkeling is 19.000 gulden uitgetrokken. De reconstructie van de West- straat wordt aangepakt in sa menspraak met de Aarden- burgse winkeliersvereniging Warvo, die het Centraal Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijfingeschakeld heeft voor het herinrichtingsplan. De bedoeling is om de winkel straat aantrekkelijker te ma ken voor het kooppubliek. Ook de Nieuwstraat in Eede verkeert in een dusdanig slechte staat dat ingrijpen op korte termijn noodzakelijk wordt geacht. Ook de Dorps- en Roeselaerestraat in Sint- Kruis worden dit jaar verder onder handen genomen. Het wegdek van deze wegen is in 1987, na rioleringswerken, pro visorisch hersteld. Bedoeling is dat nu in twee fasen een per manent wegdek wordt aange legd. Voor dit karwei kan de gemeente rekenen op 100.000 gulden uit de provinciale knel- puntenpot voor de dorps- en stadsvernieuwing. Boomkikker wint strijd an onze Haagse redactie lide instanties moeten uiterst voorzichtig omspringen ,~72,'sas van Gentfmncinilet de bermen en sloten rond de Kruisdijk in Sluis, waar t met uitsterving bedreigde amfibie vooral in de zo- haene, 62, ev J. Jurry, Hoek: izabeth Faas, 85, wed v J. de 1 >nge, Terneuzen; Dina de Regt, eimaanden Verblijft, t, wed v P. Plansoen, Terneu- n; Willem Dekker, 77, Biervliet -vering april bij een prijs van 3,10 tot f 27,50. De stemming Wi oed prijshoudend. excl btw. Klei-aardappelen kïntje 40/50 mm 7,50-8,50, Bintje 0/55 mm 10,50-11,50, Bintje 50 /aarts (frites) 13,00-14,00, Eigen- leimer 40 mm opwaarts in zak- akken 12,00-12,50. Voeraardap- -elen 2,50-4,50. De stemming wa hermd die uitspraak komt de bad van State (afdeling ge- ihillen van bestuur) in het ge- ihil tussen college en water- tap en minister Braks contracten verhandeld vcxh gndbouw), verantwoordelijk ir natuurbehoud. Braks heeft het gebied hüsdijk aangewezen als na- lurmonument omdat daar een jen af bedrijf, in gulden per 1« m de grootste populaties oomkikkers van de Benelux aorkomt. Bovendien herbergt opwaarts vrij van grond :t gebied ook tamelijk kwets- ,00-13,50, Bintje 50 mm op- ire groepen bruine en groene kkers en grote en kleine wa- ipVVuUi 1*3 *11 "tl 1. - j a a len 25,00-27,00. Zandaardappe- rsalamanclGrs. In Q6 V1S16 Vein en: Bintje 40/50 mm 7,00-8,00 raks moeten ook de bennen 50 ""11 opwaarts (frites jn de Kruisdijk, op een strook 1,50-12,50. Exportaardappelen 3intje klei 45 mm opwaarts in111 halve meter na, en de - luds van de dijk als be- natuurmonument :n open dag gehouden bij andelsonderneming Lokker V., Nieuwendijk 88 te Axel. oor iedereen die interesse eeft in de nieuwste techni- :he ontwikkelingen, worden demonstraties gegeven be ef fende: Car-Wash instal- ,tie, hogedrukreinigers, (in- ustrie)stofzuigers en inte- eurreinigers, complete ga- age-uitrustingen, handge- eeidschappen en videotestap- aratuur; auto-audio. en las- n snijapparatuur, accutesten n -laders. )e zaak heeft een sortering an 40.000 artikelen betref- 'ende landbouw, klein in - iustrie en garage. Het tienjarig bestaan van ie zaak en het feit dat Lokkei 0 jaar bezig is, was aanlei- iing tot het houden van een ipen dag onder het motto. ente Bergen op Zoom is in de voorbeeldige restaura arkiezenhofDe bekroning, Europa Nostra, een Euro- tenorganisaties. Hierbij is loten, die naast het Markie- Agnietenhof in Zutphen ter gen. che stijl opgetrokken als fraai /oonpaleis voor de Heren van lergen op Zoom. Architect is le beroemde Vlaamse bouw- leester Anthonis I Kelder- ttans. In 1818 kreeg het gebouw le functie van kazerne. In 1951 erliet Defensie het Markie- enhof. Even dreigde de sloop, daar al spoedig besloot de ge- neente Bergen op Zoom het nonumentale complex te res- aureren voor een passende, lieuwe bestemming. De res- auratie duurde 25 jaar en costte 35 milj oen gulden. De restauratie werd vorig aar voltooid, waarna koningin 3eatrix het Markiezenhof offi- :ieel opende. Het Markiezenhof leeft inmiddels, zowel door het *ebouw zelf als door de hoog waardige exposities tijdens het 100-jarig bestaan van Bergen ip Zoom, grote bekendheid ge- tregen. De onderscheiding, waarbij >en gedenkplaat hoort, wordt in april uitgereikt. Volgens een Gemeentewoordvoerder wordt log bekeken of men de gedenk plaat buiten of binnen zal in metselen. orden aangemerkt Dat houdt dat de mens in dit gebied, ihalve met toestemming van minister, geen veranderin- nmag aanbrengen. it Sluise gemeentebestuur en :t waterschap zijn daar ern- ïg op tegen. Het college voert in dat het een bermstrook an maar een halve meter nau- eüjks uit de voeten kan. De irmsloten kunnen niet meer tsoenlijk worden onderhou- n, de bomen kunnen niet eer worden gerooid als ze ge ar opleveren voor het weg- irkeer en het onkruid in de amen kan niet meer worden jtreden met gewassenbe- hermingsmiddelea Ook han- ert het college het argument it een twee meter brede irmstrook noodzakelijk is met it oog op de verkeersveilig- lid: het plaatsen van ver- tersborden, het regelmatig maaien en onderhouden van de wegbeplanting. „De veiligheid van de mens achten wij minstens zo belang rijk, zo niet belangrijker dan die van de boomkikker", liet het college van Sluis aan de Raad van State weten. Ook Het Vrije van Sluis gebruikt derge lijke argumenten in zijn plei dooi voor een bredere berm- strook. Het wijst er bovendien op dat de bermen regelmatig moeten worden afgegraven voor een goede afwatering. De Raad van State liet zich door de argumenten van beide partij evenwel niet overtuigen. Ze spreekt zich met het oog op het belang van de boomkikker uit voor een 'vrije' bermstrook van slechts een halve meter. De Raad van State is wel van oor deel dat gemeente en water schap gewoon kunnen door gaan met een aantal werk zaamheden als ze daarbij het belang van de boomkikker maar zeer goed in het oog hou den. Zo kunnen ze doorgaan met het afgraven van de bermen, 'mits voor het uitvoeren van die werkzaamheden de uit het oogpunt van natuurbescher ming minst verstorende pe riode wordt gekozen'. Ook het maaien van de bermbeplanting en het normale onderhoud aan de bermsloten kan volgens de Kroon worden voortgezet, 'zij het dat deze werkzaamheden op zodanige tijdstippen en op een zodanige kleinschalige wijze moeten worden uitge voerd, dat daarbij geen schade wordt toegebracht aan de boomkikkerpopulatie'. iVRDENBURG - In de irgerzaal van het gemeen- huis van Aardenburg erd gisteravond een hoor- tting gehouden met be- Skking tot het dorpsplan »r de kern Aardenburg, •als dat op het ogenblik ordt opgesteld door de eidemaatschappij. een uiteenzetting door me- ïouw ir. Horst van de Heide en door burgemeester E. F. 'ngmans kregen de aanwezi ge de gelegenheid met sugges- te komen. De problemen e werden aangedragen had- in nogal eens betrekking op verkeersveiligheid, onder idere het te hard rijden door it centrum van Aardenburg 1 enkele gevaarlijke kruis- wten. Aandacht werd ge raagd voor de parkeerproble- latiek bij de Kaaipoort in ardenburg. Het dorpsplan Aardenburg beoogt te inventariseren waar op het ogenblik knelpunten zijn en wil in een later stadium op lossingen aandragen om deze weg te werken. Burgemeester Jongmans betoogde dat aan sluiting zal worden gezocht bij het plan tot herinrichting van de Weststraat Marktstraat en Markt in Aardenburg zoals dat op het ogenblik wordt uitge werkt door het CIMK in nauw overleg met de ondernemers vereniging Warvo. Door aanwezigen werd ook aandacht gevraagd voor de problematiek rond de afvoer van hemelwater en de riolering in Aardenburg. Een daartoe gevormde commissie zal er voor zorgen dat de opmerkin gen worden verwerkt. Later wordt het rapport van de Hei- demij opnieuw in discussie ge bracht alvorens het aan de ge meenteraad zal worden voor gelegd. DE AFGELOPEN zeven maanden zijn voor de Oostburgse loco-burge meester J. Thomaes (WD) omgevlogen. Ge durende de tijd dat hij de voorzittershamer in de raad mocht hanteren, werd Oostburg gecon fronteerd met een paar fikse financiële tegenval lers. Veel kritiek wasser vanuit de raad op het ge meentelijk beleid inzake de afgifte van bouwver gunningen en ook het on derzoeksbureau Mede liet in haar eerste rap portage over het functio neren van het ambtelijk bestel in Oostburg door schemeren dat er nogal wat miszat binnen de or ganisatie van de dien sten. Thomaes heeft, zo meent hij zelf, vrij rede lijk de 'politieke vloed golven' kunnen trotseren. Met de officiële installa tie van de nieuwe burge meester Jan Kruize in het verschiet kijkt Tho maes terug op zijn zeven maanden durende be wind. Door Conny van Gremberghe HANNY THOMAES was, voordat hij in juni de voorzittershamer tijdelijk van de scheidende burge meester C. Spijkerboer overnam, al een door vele waters gewassen bestuur der. Raadslid, statenlid ('een weinig plezante rol') en wethouder. „Toch," zo stelt hij„heb ik de afgelo pen maanden veel ge leerd. Als voorzitter van de raad ben je een stuk voorzichtiger als wethou der. Je probeert je zoveel mogelijk op de vlakte te houden. Zo ook in ge sprekken met persmen sen." Makkelijk is dat voor Tho maes geenszins geweest De Hoofdplatenaar staat erom bekend dat hij bij tijd en wijle graag eens uitpakt met rake uitspraken en politieke stunts. „Als waarnemend- burgemeester kun je dat moeilijk doen. Daarom ben ik er eigenlijk wel blij om dat ik volgende week weer mijn ge wone werk kan doen. Dan kan ik weer spijkers met koppen slaan, want daar houd ik van. Om maar eens leen voorbeeld te noemen; bijna een jaar geleden werd me gevraagd door de dorps raad van Hoofdplaat om er voor te zorgen dat twee ra diatoren in het dorpshuis verplaatst konden worden, omdat de toneelvereniging hinder van die gevallen had Ik heb dat keurig doorgege ven aan de desbetreffende dienst. Die zou voor de ver dere afwikkeling zorgen." „Nu hoor ik, zeker acht maanden later, dat die radia toren nog steeds niet ver- Loco-burgemeester J. Thomaes bergt "zijn'ambtsketen op. - fotodestem/corj.deboer plaatst zijn. Wat doe ik dan; dan stap ik naar de afdeling om te vragen of ze de kwestie direct willen verhelpen. Maar ja, dat mag dan niet want dat heet dan detailbe moeienis. Iets waar Mede ook mee op de proppen kwam." Hoofdschuddend drinkt hij een slok koffie. „Detailbe moeienissen, die worden hier meestal uit noodzaak gebo ren," benadrukt hij dan kort af. Thomaes heeft geen makke lijke maandjes achter de rug. In de raad werd het gemeen telijk beleid nogal een fors aangevallen. De raadsleden bekritiseerden met name de college-aanpak van de ille gale bouwwerkea De affaire Schout-De Klerk, de meest in het oog springende kwestie, vormt volgens Thomaes echter geen smet op het blazoen van het zittende college. „De indruk is ontstaan dat B en W in deze zaak partijdig zouden zijn, maar daar is geen sprake vaa De reguliere pro cedures worden gewoon ge volgd en niet anders. Alleen is de raad vanaf het begin door de direct betrokkenen in deze zaak betrokkea De raad is vervolgens op het ver keerde moment op zijn stre pen gaan staan," aldus Tho maes. Loco Thomaes vindt dan ook dat de zaak buiten pro porties is opgeblazea „Dat is betreurenswaardig. Zeker als je weet dat zaken als deze altijd voor 90 procent geënt zijn op ordinaire burenru zies." Het karwei waar Thomaes echter het meest voor vrees de, de samenstelling en be handeling van de gemeente begroting voor 1988, werd zonder enige moeite ge klaard. „Dat in ogenschouw nemend geloof ik dat wij het niet slecht gedaan hebben. Tegenvallers hebben we ge had, zonder meer, maar die kunnen niet altijd op de ver antwoordelijke bestuurders worden afgeschoven. We krijgen ook wel eens ver keerde adviezen voorgescho teld en hoewel we politiek verantwoordelijk zijn bete kent dit nog niet dat men ons dingen moet verwijten. Zo is het nu eenmaal," vervolgt hij. Thomaes is blij dat hij de ko mende maanden weer wat meer in de luwte kan opere ren. Dat wil overigens niet zeggen dat hij, bestuurlijk gezien, op een lager pitje gaat draaien. Zaken als de ar beidspool voor jonge boeren, de visserijperikelen en de problemen in zijn woon plaats Hoofdplaat zullen zijn aandacht blijven trekken en krijgen. „Het is wel zo dat ik nu wat meer tijd krijg om op mijn bedrijf te werken, maar dan hebben we het hooguit over een dag of anderhalf. De ambtsketting, die kan nu voor een paar dagen de kast in en ik hoop dat burgemees ter Kruize hier zijn draai kan vinden. Hij heeft al eens ge zegd dat hij niet van plan was om de samenleving hier radicaal te veranderen. Nou, als hij zich aan zijn woord houdt, dan kan hij hier een goed leven hebben." Terugkijkend op het burge- meesterloze tijdperk meent Thomaes dat hij op een on partijdige wijze de raadsver gaderingen heeft geleid. Een keer kreeg hij een opmerking te horen. „Bij het afscheid van Bram Legrand zei ik dat we afscheid namen van een vertegenwoordiger van een alom gerespecteerde partij. Dat werd me kwalijk geno men door PvdA-fractievoor- zitter Joop Wielakker en hij beschuldigde me dan ook van partijdigheid. Ik zei toen te gen Wielakker: „Had het ge gaan om een persoon uit jul lie partij, dan zou ik precies hetzelfde gezegd hebben, al leen. het zou wat moeilij ker over mijn lippen geko men zijn." Daar had hij niet van terug." Vrijdag neemt burgemees ter Kruize het roer in Oost burg van Thomaes over. Dit gebeurt tijdens een speciale raadsvergadering in het stadhuis. De installatie-bij eenkomst begint om 13.30 Van onze rechtbankverslaggever BREDA - De Bredase recht bank heeft de 44-jarige W. B. uit Rotterdam voor het veroorzaken van een ver keersongeluk met drie do den op 14 juni op de A16 bij Zevenbergschenhoek tot zes weken gevangenisstraf ver oordeeld. Van de zes weken legde zij de helft voorwaardelijk op. De eis was zes weken-voorwaardelijk. B. heeft altijd ontkend dat hij door zijn rijgedrag de aan rijding tussen V. uit Ouderkerk aan de IJssel en O. uit Rotter dam heeft veroorzaakt. Technisch onderzoek heeft aangetoond dat B. op de niet voor hem bestemde rijbaan met zijn linker bumper de wa gen van V. geraakt heeft. Die is daarop gaan slingeren en ach ter B. op de weghelft voor het voor hem tegemoetkomend verkeer gekomen. De rechtbank verweet hem dat hij bij de wegwerkzaamhe den op de A16 onverantwoord hard en gevaarlijk gereden heeft. Zij ging niet alleen bij dit onderdeel van de dagvaarding boven de eis uit. B. rijdt al 24 jaar zonder rijbewijs en onver zekerd rond. De officier had daar resp. twee weken onvoor waardelijk en 500 boete voor geëist. De rechtbank maakte er twee keer vier weken onvoor waardelijk van. KAARTING - De ouderen- soos houdt dinsdag 2 februari, aanvang 14.00 uur, een prijs- kaarting in de soosruimte. DE BOSKREEK - Tennisver eniging De Boskreek houdt vrijdag 5 februari een leden vergadering. Op de agenda staan de jaarlijkse verslagen, de begroting voor 1988, ver slag bouwcommissie en be stuursverkiezing. De heer Pieters is aftredend en her kiesbaar. Verder stelt het be stuur voor als nieuwe leden in dat bestuur; A. Wisse, B. van de Vijver en A. van Pa- melen. Verder word nog ge sproken over de activiteiten voor het seizoen 1988. De ver gadering begint om 19.45 uur in zaal De Kombuis aan de Boulevard. Na afloop is er ge legenheid na te praten. BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde een vrije wedstrijd. Uitslag groep A: 1. dames Brevet-Pieters, 2. dames Rosseel-Risseeuw, 3. heren Van Dronkelaar-Vis- ser. Groep B: 1. dames van Dronkelaar-Visser, 2. me vrouw Luteijn-de heer Van Dronkelaar, 3. mevrouw Te Beke-de heer Brasser. MIDDELBURG (ANP) - Het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten heeft geprobeerd een lang lopend geschil met zijn vroegere klant J. Thier uit Middelburg te beëindigen door hem 10.000 gulden te bieden in ruil waarvoor de Middel burger zijn juridische acties moet stoppen. Ook zou hij moeten beloven zijn verhaal niet aan de media te vertellen. Doet hij dat toch dan zou hem een kort geding boven het hoofd hangen. Thier heeft het aanbod afgeslagen. De woordvoerder van het Bouwfonds bevestigt dat Thier geld geboden is. Het bedrag wil hij niet noemen, maar het zou best wel meer dan 10.000 gulden kunnen worden als Thier daarop staat, zegt hij. Van een dreigement met een kort ge ding is volgens hem geen spra ke. Hij verklaart dat het Bouw fonds tot een dading wil ko men, een schriftelijke overeen komst ter beëindiging van een geschil. De Middelburger heeft een jaar geleden een juridische procedure tegen het Bouw fonds aangespannen bij de rechtbank in Utrecht. Inzet van het geschil is de eis van een schadevergoeding van ruim 20.000 gulden plus nog eens 20.000 gulden smartegeld. De Middelburger kocht ze ven jaar geleden een premie woning van het Bouwfonds, waar hij tevens een hypotheek afsloot. Gedurende de bouw moest hij 500 gulden bouwrente per maand betalen, maar om dat hij ook nog huurde, ver laagde het Bouwfonds dit be drag naar 300 gulden per maand. Het verschil zou later worden verrekend. Volgens de Bouwfonds-functionaris in Middelburg zou dat zijn maandlasten enkele tientjes hoger maken. In werkelijkheid ging zijn maandelijkse hypotheeklast met 130 gulden omhoog en steeg zijn totale hypotheek schuld met 10.000 gulden. Thier verwijt het Bouwfonds nu on juiste en volstrekt onvoldoende voorlichting te hebben gegeven over de financiële gevolgen van de aankoop van zijn huis. Thier kwam in de financiële problemen en bracht zijn hypo theek op advies van de ge meente bij een andere bank on der. Al met al kostte hem dat 20.000 gulden voor een aanvul lende persoonlijke lening. Het smartegeld eist hij omdat zijn gezin als gevolg van de misère uit elkaar gevallen is. De vereniging Eigen Huis vindt het aanbod van het Bouwfonds 'volstrekt verwer pelijk'. Zelf is Eigen Huis al maanden in onderhandeling met het Bouwfonds over scha deloosstelling van leden die met hetzelfde probleem gecon fronteerd zijn. Eigen Huis heeft enkele honderden soortgelijke klachten als van Thier in be handeling. Thier is de enige gedupeerde huiseigenaar die via zijn advo caat zelf zijn recht zoekt. Bij hem is het financiële verlies het grootst. Het Bouwfonds heeft vorig jaar al toegegeven dat kantoor-Middelburg Thier onjuist had behandeld. Meer dan 750 gulden schadevergoe ding wilde het Bouwfonds toen niet geven. Van onze verslaggeefster BREDA - De jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de Nederlandse Mili taire Oorlogs- en Dienst- slachtoffers wordt op vrij dag 11 maart in Het Turf schip in Breda gehouden. De vergadering begint om 10.00 uur. Na de vergadering, die de ochtend en een deel van de middag in beslag zal nemen, is er nog een informele contact bijeenkomst. Bij deze gelegen heid worden de Bondsonder- scheidingen uitgereikt. De bij eenkomst zal rond 17.00 uur af gesloten worden. Tijdens de vergadering moe ten ook nieuwe bestuurders ge kozen worden. Van onze verslaggever OOSTBURG - De zaak Schout versus De Klerk dreigt volledig uit de hand te lopen. Wethouder J. de Vries (welzijn) overweegt, naar aanleiding van uitla tingen van betrokkene J. De Klerk, om naar de rechter te stappen. Dit blijkt uit een geheime notitie van de wet houder, die vorige week per ongeluk een dag bij de stuk ken over deze zaak ter in zage heeft gelegen. In dit schrijven trekt De Vries fel van leer tegen de Oostbur ger. De beschuldiging van De Klerk als zou de wethouder zijn opgetreden als zaakwaar nemer van garagehouder Schout wordt door De Vries in zeer krachtige bewoordingen naar het land der fabelen ver wezen. In de notitie bestemd ter in formatie van de andere leden van het college geeft De Vries toe dat hij drieënhalf jaar gele den eens een brief geschreven heeft voor Schout. „Sinds die tijd heb ik me totaal niet meer bemoeid met zijn -Schouts- za kelijke aangelegenheden, zijn zakenwaarnemer ben ik dus duidelijk en zeker niet," aldus De Vries. De wethouder meent dat De Klerk de afgelopen maanden de zaak volledig heeft opgebla zen. De betrokkenheid van het college in de illegale bouw praktijken van Schout, die in een later stadium volgens het college gelegaliseerd werden, hetgeen De Klerk bestrijdt, is volgens wethouder De Vries niet in strijd met geldende re gels. De Vries, en dat benadrukte hij gisteren nog eens, vindt dat het college door De Klerk op een verkeerde manier 'in het zonnetje is gezet'. De notitie van de Oostburgse wethouder kwam de afgelopen week onder ogen van een aan tal raadsleden, hetgeen leidde tot een conflict tijdens de raadsvergadering. De Vries zei gisteren te be treuren dat het briefje ter in zage had gelegen. „Het had er gewoon niet mogen liggen, dan hadden we ook die consternatie niet gehad." Zijn dreigement om De Klerk voor de rechter te dagen blijft hij overeind hou den. De Klerks reactie op het dreigement is kort en krachtig. „Ik ben daar niet bang voor. Als de wethouder naar de rech ter wil stappen, dan moet hij dat doen," aldus De Klerk. De commissie planologie be spreekt woensdagochtend de kwestie rond de grondaankoop van Schout en de illegale bouw van het omstreden hekwerk. De vergadering begint om 9.00 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 15