nppc» tenjagers IEMA PRIJS orn De Wal wordt een ehaletpark 'TWEE WOONWAGENCENTRA IN ONZE WIJK ONREDELUK' Jubileumjaar vol activiteiten Wethouder Apers: spijt van zwijgen oopjesü Suist en Beveren samen voor bieb in Kieldrecht POLITIERAPPORT SCHIETINGEN WaarVoorJe Geld PLAATSELIJK NIEUWS PESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 2 FEBRUAR11988 ASSEN g onderwijs iek 6 februari 1988 ).00 en 13.00 uuf an 141 Heerlen 20333. school heer/en PROJECTONTWIKKELAAR ZET GEMEENTE EN BEWONERS VOOR HET BLOK IULST - De bewoners van de Hulster wijk Moerschans vinden het wel erg onredelijk dat de gemeente van de drie nieuwe locaties voor woon- «ragencentra er twee in de wijk wil situerea Prijs voor kapster Axel CITROEN A W. DE BLOCK IN MAART INSTALLATIE WERKGROEP CANTORU DER BASILIEK BESTAAT VIJFTIEN JAAR IK BEN BEDOLVEN ONDER DE POSITIEVE REACTIES' Vakantie Als de dood Preek Kleding gestolen Inbraak in woning Bromfietser gewond Clinge St.-Jansteen De Klinge Hulst Graauw Ossenisse Koewacht jgpJu JEVm Steke T22 ran onze verslaggever !5TEKENE - Het voormalig :reatiedomein De Wal te „jkene, even over de Ne derlands Belgische grens, wordt een chaletpark. Het iele terrein, dat er al een jaar jaar verlaten bij ligt, is opgekocht door een project ontwikkelaar. )ie is inmiddels voortvarend legonnen de bomen in het park nn te hakken en heeft zich laarmee de woede van de om- t met dubbel cassettedeck. Dolby ruisonderdrukking, ubbing, bandteller, hlizer en mie. mix. 95.- 250 vel schrijf- nepapier. 5.50 nü 2 pakken 9.50 is Extra ren. 2 stuks verpakking. 2.90 nu 2.50 4531 GB Terneuzen wonenden op de hals gehaald. De gemeente heeft geen enkel middel om de afbraak van het recreatiecentrum tegen te hou den, omdat de nieuwe eigenaar al van de provincie alle ver gunningen op zak heeft Be halve chalets zouden er ook nog wat randvoorzieningen moeten verrijzen, zoals een restaurant Tijdens een hoorzitting over de plannen op het gemeente huis te Stekene heeft de buurt een regen van bezwaren laten neerdalen. Daar vreest men vooral voor de grote verkeers drukte die zo'n park met zich zal meebrengen. Eerst was er sprake van een toegang via de nu rustige Sint-Jansteenstraat, maar daar heeft men de eige naar nu vanaf kunnen bren gen. Ook wordt gevreesd dat er onherstelbare schade zal gor den toegebracht aan het na tuurgebied en zijn de bewoners bang voor geluidshinder. Daar mee zou er van het rustige ka rakter van de wijk niet veel meer te merken zijn. Burgemeester Heyse van Stekene ziet zich in de hele kwestie voor het blok gezet. Als de opzet in overeenstemming is met het eerder door de provin cie goedgekeurde verkave lingsplan kan de gemeente geen bouwvergunning weige ren. Immers, daar zou de pro vincie snel een stokje voor ste ken. De gemeente heeft de pro jectontwikkelaar wel uitgeno digd voor een gesprek, om hem de bezwaren van de buurt on der de neus te duwen. De buurt is toegezegd dat er op toegezien zal worden dat er niet onnodig bomen te prooi vallen aan de kapwoede. In dit verband is de eigenaar trouwens al op de vingers getikt Verzet bewoners Moer schans Van onze verslaggever Ze zijn dan ook van plan alle actiemogelijkheden en juri- jische procedures aan te grijpen om te voorkomen dat de ;edachte locaties aan de Poorterslaan en Zoutestraat er tomen Dat bleek gisteravond tijdens een bijeenkomst van de Moer- schans in zaal Tiffany, waar ongeveer zestig bewoners op af „Waarom moet onze wijk al les opvangen, zodat de rest van de gemeente er gemakkelijk af komt?", was gisteren de me ning. „Waarom worden er geen standplaatsen aangelegd in het Tragel". Het antwoord wisten de bewoners zelf al. jOmdat de gemeente daar dan ;een meter bouwgrond meer ian verkopen". De stelling dat woonwagen- bentra in woonwijken gesi tueerd moeten worden om de Integratie met de 'gewone bur gers' te bevorderen snijdt vol- ;ens de bewoners juist in de Moerschans geen hout „Van Integratie is totaal geen sprake, want de twee locaties zijn aan de rand van de wijk geplakt", zo vertolkte bestuurslid R. Bosch van de buurtvereniging de gevoelens. „Integratie is niet een aantal bomen omzagen en er woonwagens opzetten. Dit is geen integratie maar concen tratie. Onbehoorlijk bestuur". Besloten werd gisteravond om een brief naar het gemeentebe stuur te zenden, met daarin goed onderbouwde argumen ten. Daarin zal ook worden aangevoerd dat de wijk niet al teveel openbaar groen bezit Het enige aardige stukje, zo meent men, wordt dan ook nog opgeofferd. Daarnaast is er de de toch al redelijke belasting door de nabijheid van de scho lengemeenschap De Rietvliet Van onze verslaggever SCHIEDAM - Tijdens na tionale kapperswedstrij den in Schiedam heeft de kapster Jeanine Verstrae- ten uit Axel een vierde prjjs gehaald in de cate gorie eerste j aars föhnea Wat de bewoners niet begrij pen is de waas van geheimzin nigheid die de gemeente rond de locaties heeft gehangen De uitgenodigde raadsfracties be riepen zich allemaal op ge heimhoudingsplicht als argu ment om de bijeenkomst te ont lopen „We mogen gewoon niet weten wat er aan de hand is", stelde voorzitster mevrouw W. van Riel. Ook J. d'Aubioul, lid van de speciale Moerschans- werkgroep die de tanden in de woonwagenproblematiek gaat zetten had weinig goede woor den voor de geheimzinnigheid. Daarmee vergroot je toch al leen maar de onrust". Projectleider B. Vanderheyden van het Woonwagenwerk wilde gisteren-ook hij heeft zwijgplicht - de locaties niet bevestigen of ontkennen „Maar", zei hij, je kunt je af vragen of de gemeente juist met die geheimzinnigheid de integratiegedachte al niet heeft besmet Het geeft wel aan dat ze onder tijdsdruk werken De manier waarop het nu allemaal gebeurt bewijst dat de ge meente zelf niet in integratie gelooft". Het actieplan van de buurt voorziet in zo snel mogelijk ge sprekken aanvragen met de verschillende raadsfracties. Als die tijdens de raadsvergade ring toch de locaties vaststellen gaat de wijk meteen in beroep tegen dat besluit bij de Raad van State. Vangt men ook daar bot, dan rest nog een bezwaar- schriftenprocedure tegen de verandering van het bestem mingsplan. „En haalt dat ook niets uit", verzuchtte werk groepslid J. Soons, „dan houdt het op". (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 Van onze correspondent 1ULST BEVEREN - Afgelopen week is de basis gelegd voor een samenwerkingsakkoord tussen Hulst en Beveren, 'oor de oprichting van een gemeenschappelijke biblio- heek-uitleenpost in Kieldrecht. De Beverse bibliothecaris i Verberekmoes en provinciaal inspectrice van de open- are bibliotheek Oost Zeeuwsch-Vlaanderen mevrouw S. van Dixhoorn hebben een oriënterend gesprek gevoerd iver de op te richten werkgroep 'Gemeenschappelijke uit- ipost Kieldrecht-Nieuw-Namen'. Deze wordt half niaart geïnstalleerd. Het doel is dat er, in navolging van een bestaand project in Haarle-Hertog en Baarle-Nas- sau, tussen de gemeenten Hulst en Beveren een grensover- Khrijdend samenwerkingsak koord tot stand komt De be stuurscommissie van de biblio theek in Beveren heeft daar in aaar beleidsnota 1987-1990 op aangedrongen. Uit het jaarverslag over 1986 wam naar voren dat heel wat «erfjes en ook volwassenen "it het grensdorp Nieuw-Na men regelmatige bezoekers zijn van de gemeentelijke Kiel- orechtse bibliotheek. Over ïrensoverschrij dende samen- Werking is vroeger ook al eens iesproken. Met de bouw van jj® geheel nieuwe leeszaal in jüeldrecht zijn de pogingen om tot samenwerking te komen weer actueel geworden. Schepen Fr. Smet van Beve len heeft inmiddels al gesprek ken gevoerd met voorzitter H. wuggeman van de bibliotheek n Hulst en met de Hulster wet houder P. Weemaes. Aan Ne derlandse zijde van de grens is positief gereageerd op de voor stellen van Beveren. Immers, de inwoners van Nieuw-Na- men zijn nu aangewezen op de bibliobus, die eens per week het dorp bezoekt De op te richten werkgroep gaat in eerste instantie bekij ken in hoeverre het geautoma tiseerde uitleensysteem tussen Hulst en de Zeeuwse biblio theek in Middelburg werkt en hoe er een verbinding tot stand kan komen tussen het uitleen systeem van Hulst en Beveren- Kieldrecht Bibliothecaris Verberekmoes zegt ervan overuigd te zijn dat beide gemeenten aan elkaar iets te bieden hebben. Niet al leen op het gebied van jeugd boeken, maar ook wat betreft literatuur voor volwassenen. Maar ook op het gebied van de documentatiedienst en audio- visule materialen is er volgens hem grensoverschrijdend nog heel wat te realiseren. De Cantorij der Basiliek in actie. Van onze correspondente HULST - De Cantorij der Basiliek in Hulst viert in 1988 haar vijftien jarig bestaan. Het jubileumjaar gaat voor de belangstellenden niet .onge merkt voorbij. Naast de gebruike lijke opluistering van de misvierin gen zijn er ook radio-opnames, op tredens in het buitenland en concer ten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De viering van het kooljubileum gaat van start met het koffieconcert dat de Cantorij verzorgt op zondag 7 fe bruari. De Cantorij der Basiliek werd opgericht met een duidelijk doel. De muzikale ver zorging van de diensten in de Willibror- dusbasiliek in Hulst. Anton de Kort, de regiodirecteur van de Zeeuwse Muziek school, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, leidt de vocale groep al vanaf de oprich ting. Reeds na korte tijd wist het koor zich een zekere reputatie op te bouwen en bleef de activiteit niet meer beperkt tot de eigen omgeving. Er werden gast uitvoeringen gegeven in de kathedraal van Antwerpen en te Gent Bovendien nam de groep deel aan koormiscycli te Brasschaat, Beveren, Lief en Antwer pen. De befaamde artiestenmis in de Ca- rolus Bororomeuskerk in Antwerpen prijkt ook op het lijstje van verdiensten van het koor. Ook bij de Nederlandse omroepen is de Cantorij een gewaardeerde gast. Daarvan getuigen de vele radio-opna mes en rechtstreekse uitzendingen. Het koor kent een opmerkelijk even wichtige partij-opbouw. De verschil lende stemmen zijn goed vertegenwoor digd en dit komt ten goede aan de ba lans. De Cantorij concerteerde in Middel burg en Hulst en verzorgde steeds geva rieerde programma's. Vaak begeleid door kamerorkesten of kleinere instru- - FOTO ARCHIEF DE STEM mentale ensembles. De viering van het jubileumjaar kent een afwisselend verloop. Gestart wordt met een koffieconcert (zondag 7/2) dat in de Nederlands hervormde kerk in Kloos- terzande plaatsvindt Op het programma staan werken van Saint-Saehs, Locke, Schutz, Morley en Tabaci. Medewerking aan dit concert verlenen de jonge orga nist Pieter de Nijs en het blokfluiten semble Dick Boon. Dit jonge ensemble uit Middelburg bestaat al acht jaar. Aanvankelijk twaalf leerlingen van Dick Boon, mo menteel vijf leden die allen een gedegen opleiding achter de rug hebben. In Kloosterzande spelen zij zowel oude als hedendaagse muziek. De Cantorij heeft nog meer evene menten in de agenda staan. Een radio uitzending via de KRO in maart, een op name door de NCRV, een koormiscyclus in de Willibrordusbasiliek in Hulst en een groots jubileumconcert in het na jaar. Wethouder P.Th. Apers die vorige week donderdag in de Axelse raad een door acht raadsleden gesteunde motie van wantrouwen te slikken kreeg, wenst niet langer te zwijgen. Vier maanden lang meed de in Koewacht woonachtige po liticus de publiciteit. Don derdagavond, tijdens de voor hem desastreus verlo pen raadsvergadering, wilde Apers zijn op schrift gesteld verweer niet geheel voorlezen. Slechts af en toe citeerde hij uit eigen werk. Maar Apers voelt zich nog lang niet verslagen. Inte gendeel. „Ik ben bedolven onder de positieve reacties. Op Koewacht begrijpt nie mand iets van deze zaak. Dat doet me goed". Door Romain van Damme en Joep Trommelen AXEL - De afspraak met KRO's Brandpunt was ge maakt voor achttien november. In het actualiteitenprogramma zou wethouder Apers tekst en uitleg geven over de aanvaring met een deel van de Axelse ge meenteraad. Apers haalde het beeldscherm echter niet. „Ik vertelde dat hier in huis, dat ik een afspraak had met Brandpunt en dat ze vrijdag zouden komen. Nou, toen brak er een paniek uit. De burge meester werd uit een vergade ring van de WMZ gehaald, keerde snel terug naar Axel en schreef een spoedvergadering voor het college van B en W uit. Om kwart voor vijf". Niet doen, luidde het advies, „Dat kan alleen maar negatief zijn, vonden ze. Nou, ik besloot het niet te doen. Willebrord Fréquin belde nog. Maar ik zei, ik doe het niet. Het heeft me toch parten gespeeld. Dat ik niet in de publiciteit getreden ben. Ik heb gezwegen, vier maanden lang. Dat had ik ach teraf gezien beter niet kunnen doen. Het gedeisd houden heeft me parten gespeeld". Hij zweeg toch. Soms was dat uitstekend. Want, iedereen zat achter hem aan. Ook de van ra dio en televisie bekende Dolf Brouwers, die als parlementair verslaggever van de VARA Apers telefonisch eens aan de tand wilde voelen. Brouwers trof de wethouder niet thuis. Wel zijn vrouw die meende een andere Brouwers aan de lijn te hebbea Maar gevolgen had het niet. Apers: „Het is nooit op de radio geweest. Anders had ik het vast wel gehoord". In natrappen heeft hij geen zin, zegt hij in zijn werkkamer in het Axels gemeentehuis. Daar blijft hij zitten tot de raad hem wegstuurt. Dat ontslag moet formeel aangevraagd worden. In een extra raadsvergadering krijgt Apers dan te horen dat hij als wethouder moet ver trekken. „Ik heb begrepen dat het ontslag met onmiddellijke ingang ingaat. Naar ik gehoord heb wordt die vergadering rond 15 februari gehouden. Maar ik zal vragen of die ver gadering op een later tijdstip kan plaats vinden. Samen met mijn vrouw heb ik plannen voor de crocusvakantie. Die vakantie wil ik niet laten frus treren. Ik hoop dat ze me dat ook niet afpikken". Op zijn werkkamer laat Apers nog niet het achterste van zijn tong zien. Donderdag komt zijn partij, de WD, bij een in Axel. Een besloten bij eenkomst. Om zich te beraden over de toekomstige rol van de partij in de raad. Daar wil Apers niet op vooruit lopen. Wel laat hij af en toe terloops doorschemeren wat hij vindt van bepaalde zakea „Ik vroeg de commissie die deze zaak moest onderzoeken of ik iemand mocht meenemen. Maar dat mocht niet Ik vroeg of de bijeenkomst met de com missie openbaar mocht rij a Mocht ook niet. Waarom niet? Dat was ter bescherming van mijn persoon en van mijn pri- vé-leven. Maar nu begrijp ik dat ze nee zeiden omdat ze toen hun gang konden gaan. Wie ik meegenomen had? Henk Cij- souw, nee, niet Vioen. Ze dach ten natuurlijk dat ik hem mee zou brengea Daar waren ze als de dood voor". Apers duikt in een goed ge vuld dossier. Dat doet hij om dat gevraagd wordt of hij in de afgelopen maanden wel in staat was te functioneren in een sfeer die toch danig ver troebeld was. „Ik heb dat altijd gescheiden, de personen en po litiek zakelijk werken". In de brief staat onder agendapunt vier dat Apers de toezegging deed er voor te zorgen dat er ondanks alles in het college en op het gemeentehuis naar be horen gewerkt kon worden. Maar nu: „Ja, je kunt wel zeg gen dat je dan onder curatele staat". Vrijdag kon hij niet weg omdat de telefoon bleef rinkelen. „Tientallen reacties heb ik ge had. Brieven, kaarijes en bloe men. Nee, geen enkele kwade reactie. Ik zal een voorbeeld geven. Dominee Van der Weide uit Axel belde me. Hij zei, ik vind dat de gemeenteraad een grote fout gemaakt heeft Een dag later belde me iemand op vanuit Axel. Die zei dat de do minee heel de preek aan deze zaak had opgehangea En dat is wel de kerk van Van Harn". Dominee Van der Weide van de Gereformeerde Kerk wil daar verder niet op ingaaa Alleen: „Ik preek vanuit de Schrift, niet over personen". Apers heeft nog meer voor beelden. „Jan Bogaert, ik ge loof dat hij ondercommandant van de brandweer in Honte- nisse is, schreef een brief naar de raad van Axel. Die brief kan iedereen inkijken, die is open baar. Hij schrijft dat het onbe grijpelijk is dat iemand met zo veel belangstelling voor de brandweer moet verdwijen. De marktlui zijn echt verontwaar digd. Als ik zaterdag over de /markt loop, ben ik in drie kwartier rond. Nu deed ik er tweeëneenhalf uur over. Jaap de Smit vroeg me of ze nog wat konden doen voor me". „Dat hoeft niet. Mensen hoe ven niet spontaan voor mij in actie te komen. Ik moet dat zelf doen, in de raad". w.'- GOES - In de nacht van zon dag op maandag werd inge broken in de textielzaak van A. D. aan de Kreukelmarkt te Goes. Nagenoeg de hele win kelvoorrad aan kleding werd meegenomen tot een ver koopwaarde van circa 3.500 gulden. GOES - Tijdens afwezigheid van de bewoners werd in het afgelopen weekeinde inge broken in de woning van L. P. aan de Koos Vorrinkstraat te Goes. Vermist worden een te levisie, een video, een aantal sieraden en verder wat bank en girobescheiden met een gezamelijke waarde van en kele duizenden guldens. Men was de woning binnenge drongen door het forceren van de achterdeur. HULST - Op de kruising Van de Maelstedeweg-Koolstraat te Hulst kwam gistermiddag de bromfietser H. Z. uit Ter hole in botsing met een perso nenauto bestuurd door W. B. uit Hulst Bij de aanrijding werd de bromfietser gewond en ter observatie overge bracht naar het Sint Luidina- ziekenhuis te Hulst Beide voertuigen werden bij de bot sing aanzienlijk beschadigd. BILJARTEN - De biljarters van de Katholieke Bond vaor Ouderen speelden in gemeen schapshuis Malpertuus een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Katholieke Bond voor Ouderen Gregorius uit Axel. De thuisploeg won met 461 tegen 379 caramboles. TEERDAG FANFARE - De jaarlijkse teerdag van de fan fare Weldoen Door Vermaak staat zaterdag in het teken van het 100-jarig bestaan. De dag begint met een eucharis tieviering om 10.30 uur, waar bij een ensemble van de fan fare enkele nummers ten ge hore zal brengen. Vervolgens is er in zaal de Troubadour een gezamenlijke lunch. Rond 14.00 uur vertrekken de leden voor een rondgang door het dorp, die omstreeks 19.30 uur eindigt in de Troubadour. Daar komen de partners ook heen om dan gezamenlijk een diner te nuttigen. Na de maaltijd speelt een orkest. BILJARTEN - Biljartvereni ging De Warande speelde in het nederlaagtoernooi tegen De Kroon uit Kemzeke. Deze keer won De Warande met 333 tegen 301 caramboles. Za terdag 6 februari is de revan chewedstrijd te Kemzeke. WAFELACTIE - Jongen- schiro Inter houdt zondag 7 februari de jaarlijkse wafel actie. In de voorverkoop zijn al veel wafels verkocht Zon dag kunnen er nog wafels be steld worden en men kan ook wafels komen eten in het chi- roheem aan de Grensstraat van elf tot vijf uur. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in zaal De Lieve een kaarting gehouden waaraan 20 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Steenbakker-de Rijk, 2. me vrouw Gijsel, 3. mevrouw Vlieger, 4. mevrouw Jonge- zoon, allen Hulst; 5. E. van Vooren, Ossenisse. KAARTING - Aan de kaar ting van Harten Aas in The Prince of Wales pub deden 24 kaarters mee. Uitslag: 1. F. Piessens, 2. J. Bertram, 3. A. Nijs, 4. mevr. Fruytier, 5. P. van Kerkhovea KATHOLIEKE ACTIE - Door de Katholieke Actie af deling Vrouwen wordt vrij- WMBBm dag 5 februari een bijeen komst gehouden. Het pro gramma riet er als volgt uit: 19.00 uur eucharistieviering in de kerk tot intentie van de leden; 19.30 uur bijeenkomst in het gemeenschapshuis; vertoning van kleurendia's door de heer Holla over het project van pater Swinne met rijn ontwikkelingswerk in de krottenwijk La Paz in Baran- quilla in Colombia. Na de pauze brengt toneelclub Nooit Gedacht uit Kieldrecht een blijspel genaamd: Leenije uit het hemelrijk, onder leiding van L. Deckers. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschaphuis een kaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. L. Smet, Clinge; 2. mevrouw Haulez, Hulst; 3. A. van Gink, Axel; 4. V. de Caluwé, 5. me vrouw Van Immerseel, bei den Graauw. De volgende kaarting is donderdag 4 fe bruari, aanvang 13.45 uur. KAARTING - Door de Boe renbond afdeling Graauw werd in het gemeenschaps huis een kaarting gehouden waaraan 20 personen deelna men. Uitslag: 1. P. Mahu, 2. H. Verstraeten, 3. A. van Eer denburg, 4. G. Maerman, 5. R. Maerman, allen Graauw. Kampioen werd J. Heyens uit Graauw. KAARTING - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 46 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. mevrouw Van Heese-Rottier, Kloosterzande; 2. P. van de Velpen, Ossenisse; 3. J. van Heese, 4. A. de Kort, beiden Kloosterzande; 5. mevrouw Warrens, Hulst Jokeren: 1. mevrouw De Kort-Reyns, Os senisse; 2. mevrouw Bogaert- Warrens, 3. mevrouw Frey- ser-Asselman, beiden Kloos terzande. VISUITZETTING - Op de viswaters van de Koewachtse Hengelvereniging, de Bos- kreek, het Grote Gat en de Konijnenputten werd 1000 kilo voorn uitgezet Eind vo rig jaar verdween er al 150 kilo karper en 500 snoek- baarsjes in de plomp. De Koe wachtse Hengelvereniging viert dit jaar het veertigjarig bestaan. Naast de gebruike lijke clubkampioenschappen voor junioren en senioren, een koppelwedstrijd, en een wedstrijd zonder voeren, staat voor eind augustus het Zeeuws Vlaams kampioen schap voor senioren op het programma. HULST - Zaal W. Blommaert, 41 schutters: hoge vogel; A. de Waal, Kloosterzande; eerste zij- vogel: M, van Kerkhoven; tweede zijvogel: E. Laurensen, belden Hulst; grootste aantal (5): O. de Jaeger, Westdorpe. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 43 schut ters: hoge vogel: J. Vermelre; eerste zij vogel: H. de Smet; tweede zijvogel: J. Suy; grootste aantal (4): E. Goosssens en J. Suy, allen Koewacht HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 26 schutters: hoge vogel: A. Cap, Kieldrecht; beide zijvogels: A. Roels, Graauw; grootste aantal (4): J. Warrens, Nieuw-Namen. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal P. de Vlieger, 35 schut ters: hoge en beide zijvogels: E. Janssens; grootste aantal (3): B. Baart en E. Baart allen Koe- wacht KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 48 schutters: hoge vogel: J. de Breuk, St-Pauwels; eerste zijvogel: A. de Waal; tweede zij vogel: E. Fierens; grootste aantal (3): A. Versijpt, allen Koewacht WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 20 schutters: hoge en eer ste zijvogel: A. van Geersdaele, Noordstraat; tweede zijvogel: J. der Weduwe, Kloosterzande; grootste aantal (5): P. Schelfhout, Lamswaarde. BOSCHKAPELLE - Zaal Ons Vermaak, 13 schutters: hoge vo gel: P. de Kort; eerste zijvogel: R. Dobbelaar; tweede zijvogel: C. Visser, allen Vogelwaarde; grootste aantal (8): R. de Waal, Moerbeke. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 37 schutters: hoge en tweede zij vogel: L. van Kerkhoven, Hei kant; eerste zijvogel en grootste aantal (7): A. de Waal, Koewacht HULST - Zaal W. Blommaert 20 schutters: hoge vogel: F. de Vos, Nieuw-Namen; eerste zijvogel: M. van Kerkhoven, Hulst; tweede zijvogel: P. Hoefnagels, Clinge; grootste aantal (6): M. Bergee, Nieuw-Namen. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 55 schutters: hoge vogel: P. Rawoen; eerste zijvogel: R. Crane; tweede zijvogel: L. Ro gier; grootste aantal (4): M. Ver- mue, allen Hoofdplaat KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 45 schutters: hoge vogel: E. Fierens, Lokeren; eerste zijvogel: L. Dullaert; tweede zijvogel: F. Martens; grootste aantal (3): Th. van Vliembergen, allen Koe- W ALS OORDEN - Koningsschie- ting, zaal R. de Jonge, 10 schut ters: koning: A. van Geersdaele, Noordstraat; prins; J. der Wedu we; erfprins: mevrouw Der We duwe, beiden Kloosterzande. WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 30 schutters: eerste hoge vogel: Th. Asselman, Klooster zande; tweede hoge vogel: G. Herwegh, Hulst; eerste zijvogel: A. de Waal, Walsoorden; tweede zijvogel: P. Pauwels; grootste aantal (12): P. Neve, beiden Kloosterzande. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 30 schutters: hoge vogel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; eerste zijvogel: R. de Smet, Koewacht; tweede zijvogel: H. D'Hondt; grootste aantal (6): M. de Cock, beiden Zuiddorpe. WESTDORPE - Zaal Oude Raedhuys, 35 schutters: eerste hoge vogel: G. Baart, Terneuzen; tweede hoge vogel: H. de Schut ter, Moerbeke; derde hoge vogel: W. de Smet, Moerbeke; eerste zij vogel: R. Rottier, Zelzate; tweede zijvogel: M. de Jaeger, West dorpe; grootste aantal (5): J. van Damme, Moerbeke.

de Stem | 1988 | | pagina 13