DE STEM PER O IM E E L Angol SUIKER UNIE Vertegenwoordiger etiketteermachines Blun Li GROEPSLERAAR M/V THATC systeemanalist/programmeur (m/v) f25w!lï voorman kabels Senior Mechanical Engineer (HTS-wtb) Senior Electrical/ Instruments Engineer (HTS-e) I II IIIIITTÏÏl iHÏnijStl in het rayon Zuid West Nederland BEDRIJFSLEIDER A FOUTE E DE STEM VAN ZATERDAG 30 JANUAR11988 DE STEM B Imwno etten-leur Avery etiketten b.v. St. Laurensdreef 40 3565 AK Utrecht Telefoon: 030-632233 AVERY Woningbouw/Utiliteitsbouw Visser Smit Hanab Geschenken versterken relaties, VERKOPERS/VERKOOPSTERS WW ild de V V ildschut „DE WILDSCHUT" (32/40 betrekking) ONDEN (AP) Thatcher heeft nieuwe praktisch ;aire samenwerki Suiker Unie - een coöperatieve onderneming - is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor indu strieel gebruik. De produktie vindt plaats in een vijftal over Nederland verspreide fabrieken. Het hoofdkantoor staat in Breda. Het assortiment wordt onder diverse merknamen op de markt gebracht. De geconsoli deerde omzet bedraagt ruim f 1,6 miljard, inclusief de activiteiten van de dochterondernemingen. Het vaste personeelsbestand in het suikerbedrijf bedraagt ca. 1.700 medewerkers. Voor het Rekencentrum van de Centrale Organisatie te Breda vragen wij in verband met uitbreiding van het dienstenpakket een ten behoeve van het centrale computersysteem, de data-communi catiehulpmiddelen en de decentraal opgestelde apparatuur in een net werk met het centrale systeem. Het Rekencentrum is een-dienstverlenende afdeling voor automatise ring van alle voorkomende administratieve en registratieve activiteiten. Het dienstenpakket omvat alle fasen van de automatisering, zoals: advies, informatie-analyse, functioneel en technisch ontwerp, program mering, verwerking en opleiding ten behoeve van gebruikers. In het Rekencentrum wordt momenteel gewerkt met een tweetal com putersystemen van het merk Unisys. Er zijn 65 interactieve terminal- gebruikers binnen de verschillende vestigingen. Dit aantal zal de komende periode aanzienlijk uitbreiden. De komende jaren wordt namelijk een aantal grote toepassingen geautomatiseerd of verder ont wikkeld. De systeemontwikkeling vindt plaats volgens de SDM- methode. Functie-informatie De gevraagde functionaris zal werken aan de opzet en de uitvoering van projecten, inclusief de programmering, en daarnaast onderhoud plegen aan bestaande programmatuur. Er wordt gewerkt met Cobol en de 4e generatietaai Mapper. Functie-eisen Voor de juiste functie-uitoefening worden de volgende eisen gesteld: -gerichteautomatiseringsopleiding op bijv. HBO-niveau - ruime praktische ervaring met Cobol in een soortgelijke functie - ervaring met DB/DC-toepassingen - bekendheid met SDM-ontwikkelmethodiek - bekend zijn met PC-gebruik en toepassingen -zelfstandigheid, creativiteit en goede contactuele eigenschappen - een dienstverlenende inzet, gecombineerd met flexibele opstelling - leeftijd tussen 22 en 35 jaar. Kennis van Unisys-computersystemen en Mapper is een pré. Arbeidsvoorwaarden Naast een goed salaris bieden wij onder andere een resultaten- uitkering, een premievrije pensioen- en ziektekostenverzekering. Informatie en sollicitaties Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de heer W. Huijben, hoofd Systeemontwikkeling van het Rekencentrum te Breda, telefoon: 076-279240. Sollicitaties kunnen vóór 13 februari a.s. worden gezonden aan de Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A., hoofd Personeel en Sociale Zaken, drs. A. Stuurman, Postbus 3411 4800 MG Breda. |r; nr*-*ri .v-fftf vr- |9&blooii S CSf\ "j i sji Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U A„ Breda. Fabrieken te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent. S B.V. Engelhard Corporation is een wereldwijd opererend Amerikaans bedrijf met 7000 m^'owerkers. Engelhard is marktleider op het gebied van gespeciali seerde chemicaliën en metallurgische technologieën. Deze produkten wor den geleverd aan een breed spectrum van industriële afnemers. Medio november 1988 hoopt Engelhard de bouw van een chemische fabriek te Terneuzen te voltooien. Deze fabriek wordt ingericht voor de produktie van Fluid Cracking Catalysts (FCC). De fabriek zal werk bieden aan circa 100 medewerkers. Voor de afdeling engineering zoeken wij contact met kandi daten voor een tweetal functies, te weten: U zult in een klein team werkzaam zijn onder leiding van de Technical Manager. De werkzaamheden om vatten deels het aandragen van concepten ter optimalisering of aanpassing van het produktiepro- ces, deels zult u verantwoordelijk zijn voor specificatie, plaatsing en afstelling van daarvoor benodigde apparatuur. De functies bieden de mogelijkheid steeds met nieuwe technieken te werken. U zult een actieve inbreng hebben bij de in richting van de fabriek. Wij verwachten het volgende profiel van kandidaten: e minimaal 5 jaar ervaring op het gebied van project engineering: e werkzaam in dezelfde of een ver wante branche (inorganic liquid/ solids process technology); e HTS-opleiding werktuigbouw kunde of elektrotechniek; e goede beheersing van de Engelse taal; leeftijd bij voorkeur 30 - 40 jaar. Indien u belangstelling hebt voor één van bovengenoemde functies sturen wij u graag een informatie blad toe waarin nader op een en ander (onder andere salaris) wordt ingegaan. U ontvangt dan tevens een responsformulier waarop u uw loopbaan en andere gegevens kunt invullen. Graag ontvangen wij uw telefonische of schriftelijke reactie met vermel ding van nummer ST 15177 vóór 13 februari a.s. Psychotechniek, Drift 10, Utrecht; postadres: Postbus 1047, 3500 BA UTRECHT, telefoon nummer 030-33 41 43. pi Gemeente Etten-Leur Bij de dienst Gemeentewerken, afdeling Bouw, Milieu en Onderhoud, is de functie vacant van: TECHNISCH MEDEWERKER MILIEU m/v (H.T.S.-er) bij het bureau Hinderwet en milieutechniek Functie-inhoud: De te benoemen functionaris zal worden belast met: - de technische uitvoering van de Hinderwet en de Lozingsverorde ning Riolering, zoals het begeleiden van vergunningsprocedures door middel van overleg en advies, het ontwerpen van voorschrif ten en het toezicht op de naleving van de vergunning; - de technische advisering met betrekking tot en participatie in de (deel)uitvoering van de overige milieuwetten en -verordeningen, voor zover op gemeentelijk niveau van toepassing (onder andere Wet chemische afvalstoffen en Wet geluidhinder); - de behandeling van milieuklachten; - het milieutechnisch adviseren ten behoeve van het ontwerpen van bestemmingsplannen en het ontwikkelen van woon- en werkgebie den. Voorts ligt het in de bedoeling de functionaris aan te wijzen tot ambte naar belast met de opsporing van strafbare milieufeiten. Funclie-vtrBislen: Van de kandidaten voor deze functie wordt verwacht dat zij: - bij voorkeur een opleiding op V.W.O.-niveau hebben genoten; - in het bezit zijn van het diploma H.T.S. (bij voorkeur) chemische technologie of milieukunde; - beschikken over goed communicatief vermogen en ervaring hebben in overlegsituaties; - beschikken over een brede technische en maatschappelijke belang- - bereid zijn zich verder te bekwamen op het gebied van de milieu kunde. Kandidaten met applicatiecursus(sen) Milieukunde en enige jaren erva ring genieten de voorkeur. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring zal het salaris bij aanstel ling maximaal 4.115.- bedragen (salarisniveau 8). Promotiemogelijkheden zijn in de toekomst aanwezig. Algemene informatie: - de bij de overheid gebruikelijke rechtspositie-regelingen zijn van toepassing. De gemeente is aangesloten bij de intergemeentelijke ziektekostenregeling (I.Z.A. Noord-Brabant); - op basis van de huisvestingsnota zal voor het verkrijgen van woon ruimte medewerking worden verleend; - Etten-Leur - beschikkend over stedelijke voorzieningen - is een gunstig gelegen gemeente van 32.000 inwoners; - nadere inlichtingen kunnen eventueel telefonisch worden ingewon nen bij de chef van het bureau, telefoonnummer: 01608-24000, toe stel 355 of bij de afdeling Personeel en Organisatie, toestelnummer 324. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent persoon, opleiding en ervaring, binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Etten-Leur, Postbus 10.100,4870 GA Etten-Leur, onder vermelding van het vacaturenummer 88-10 linksboven in de hoek. markt 1 tel. 24000 Avery etiketten b.v. in Utrecht is een onderdeel van de Etiketten- groep van Avery in de USA. Het bedrijf is de grootste leverancier in de Benelux van etiketteer- systemen, zelfklevende etiketten en bijbehorende apparatuur. Het beschikt over speciaaldrukkerijen in Utrecht en verkoopkantoren in Utrecht en Brussel. Het totaal aantal medewerkers is ongeveer 330. Ter versterking van ons verkoopteam dat zich primair richt op de verkoop van etiketteermachines zoeken wij een In deze funktie bezoekt u onze cliënten, die zich bevinden in alle takken van de industrie. U zult zich moeten verdiepen in de van keer tot keer variërende problematiek van onze klanten en hen m.b.v. onze systemen een oplossing bieden. Een zeer gevarieerde en inte ressante funktie voor de kandi daat, die zich ziet als probleem oplosser. Wij bieden naast deze interes sante funktie: een uitstekend vast salaris provisie bedrijfsauto premievrij pensioen Wij vragen: een middelbaar denk- en werknivo kennis van en affiniteit tot electro-mechanische tech nieken ervaring in een verkoopfunktie karakterologische geschiktheid voor de funktie welke d.m.v. een psychologisch onderzoek zal worden getoetst. Kandidaten die aan de funktie- eisen voldoen, worden uitge nodigd een sollicitatiebrief met curriculum vitae te zenden aan het Hoofd Personeelszaken, de heer C.A. van Koot. Voor nadere informatie kunt u bellen met de heer Th. M. Gietzelt, Verkoop leider Machines. IBC BOUWGROEP NEDERLAND B.V. is een bouwbedrijf actief in de sectoren woning/utiliteitsbouw en renovatie. Het bedrijf beschikt over eigen bouwsystemen en produktiebedrijven voor bouwelementen in beton, hout en staal. Naast het hoofdkantoor te Best zijn er nog vestigingen in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Gouda en Breda. Voor de regio West zoeken wij contact met kandidaten voor de functie van Hij is belast met een aantal bouwprojecten in de bewuste regio. Onder hem ressorteren de hoofduitvoerders en het toegevoegde stafpersoneel. Niet alleen is hij de eerstaanspreekbare binnen de interne contacten, hij fungeert ook als sleutelfiguur in contact met opdrachtgevers, onderaannemers, instanties en andere beslissingsbevoegden. HTS bouwkunde of gelijkwaardig niveau is beslist vereist, evenals leidinggevende ervaring in een middelgroot bouwbedrijf. Leeftijd: 35-45 jaar. Handgeschreven sollicitaties richten aan onderstaand adres t.a.v. de afdeling Personeelszaken. IBC BOUWGROEP NEDERLAND B I.B.C.-weg 2 5683 PK BEST Tel.nr. 04998-68500 Visser Smit Hanab bv voert werken uit op het gebied van gas- en waterleidingen, kabels, installatiebouw, stadsverwarming, wegkruisingen en zinkers. Op korte termijn hebben wij plaatsingsmogelijkheden voor een met ervaring op het gebied van de aanleg van C.A.I.- en laag- spanningskabels. Telefonische en schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan Visser Smit Hanab bv, Postbus 305, 3350 AH Papendrecht, telefoon 078-417242, afdeling Personeel Organisatie. Berendsohn A.G., is een Internationaal opererend bedrijf met meer dan 400 buitendienstmedewerkers. Het bedrijf bestaat al meer dan 150 jaar, en ontwikkelt eigenhandig originele, eksklusleve relatiegeschenken en promotie-artikelen. Wij zijn marktleider in Europa en zoeken wegens ekspansie: (leeftijd 25-40 jaar) Wij bieden: - vast salaris in de eerste maand, daarna een provisiesalaris - zekerheid van een konjunktuur ongevoelige onderneming - behoud van zelfstandigheid en verantwoordelijkheid - sociale verzekering volgens de Nederlandse wetgeving - bedrijfswagen - professionele opleiding De medewerkers die wij zoeken moeten inventief zijn, want we verkopen onze relatiegeschenken met ideeën. Diegene die hiertoe in staat is verdient naar boven toe onbegrensd en heeft ruime karrière-mogelijkheden zowel op nationaal als op inter nationaal nivo. Stuur uw handgeschreven sollicitatie brief met uitgebreide levensloop plus pasfoto vóór 5/2/88 naar: vertrlebsleltung Europa-Nord z. Hd. Herrn verkaufsdlrektor Jörg Homann. Ihr intemationaler Partner für exklusive werbeartikel Berendsohn AC Alte Sülldorfer LandstraBe 402 D-2000 Hamburg 56 O De openbare basisschool te Gllze Is In 1982 gesticht en wordt over vijf groepen verdeeld thans door 151 kinderen bezocht. Wegens zwangerschapsverlof van een leerkracht kan van 11 april tot 2 juli a.s. worden geplaatst een De groepsbegeleidingsactiviteiten hebben in hoofdzaak betrekking op zeer jeugdige leer lingen van de onderbouw. De huidige leerkracht is voornemens na voornoemd verlof haar dienstverband te beëindi gen. Deze situatie kan leiden tot een vacature (inclusief taakverlichting en adv) van 34 uur per week voor een heterogene groep in de bovenbouw. Afhankelijk van de wijze van functio neren kan voortzetting van het dienstverband worden overwogen. Tenminste wordt vereist: - het voldoen aan de wettelijke benoemingseisen van groepsleraar; - bereid te zijn onderwijs te geven overeenkomstig de beginselen van openbaar onder wijs; - brede inzetbaarheid voor alle groepen; - intensieve inzet ook buiten schooluren. Kenmerkend voor De Wildschut is het accent op culturele en crea tieve vorming, betrokkenheid van ouders, thematisch onderwijs met een projectmatige aanpak, waarbij de mogelijkheden van de kinderen maximale kansen gegeven worden. Sollicitatiebrieven, o.a. met persoonlijke visie op het onderwijs, bin nen 14 dagen na verschijning van dit blad te richten aan burgemees- teren wethouders van Gllze en Rijen, Raadhuisplein 1, 5121 JX Rijen, onder vermelding van „vacature Wildschut" linksboven op envelop pe. LUANDA (RTR/ Angola wil dat Zui deelneemt aan onder lingen over het beë: van de oorlog in het van het land en het stelligen van onaf lijkheid voor Namibi Dit is vrijdag verno hoge Angolese regeri gen. Het Zuidafrikaa dat de afgelopen weken aanvallen heeft uitge het zuiden van Angol zich nu met inzet van gen, tanks en artillerie Vo De Britse premier z van het eendaagse n?ois Mitterrand, pr Franse ministers gebracht. Over het meest in springende plan voo Franse militaire sa king, de gezamenlijke keling van een vanaf tuig te lanceren kernra den Mitterrand en Tha leen dat het overleg zal worden voortgezet. Premier Thatcher tr persconferentie niet in derheden over de v~ die zij de Fransen heeft maar in een interview dag is verschenen in he weekblad L'Express op dat Frankrijk vlakbij duitse grens zou moete neren, en dat de NAV den van oorlog Franse zou moeten kunnen geb De Britse premier h voet aan de grond g met haar zienswij Frankrijk zich weer z ten voegen in de milita' mando-structuur van VO, die het land in 1" President Mitterrand drukte vrijdag dat F 'een trouw lid van het nootschap' is, maar da er niet over piekert weer in onder het NA' mando te voegen, om de onafhankelijkheid Franse kernmacht niet geven. Premier Tha hierover alleen dat het haar geen zin heeft bochten te wringen 'o bereiken dat op het niet bereikt kan worde Ze benadrukte ha zorgdheid dat onder" taire samenwerking zonderlij ke Europese la militaire samenhang NAVO niet mag onde In Londen staat men oo juichen over de Fra duitse plannen voor menlijke legerbrigade gezamenlijke defensie Britse regering zegt Door Frans Boogaard BRUSSEL - Op 13 van dit jaar wordt b' de vrouw van ou wachter Madani B che, in een doos die: ren Bolognese-saus millimeter-pistool den, dat een verra wending geeft aan f derzoek naar de mi: van de Bende van Nij Terwijl voor het Hof ve sen in Bergen de zoge 'Borinage-tak' van dez terecht staat op beschi van vijf gewapende re vallen met vier d slachtoffers, geeft ondf rechter Schlicker ondei stilte aan dat voor het e ballistisch verband ka den gelegd tussen des overvallen en een reek: misdrijven, die door niet aan de Borinag worden toegeschreven: overval op een wapei laar in Waver (septem de moord op FN-topm; Mendez (januari '86) en bloedige roofovervallei Delhaize-warenhuizen Eigenbrakel, Overijse (tweede helft'85). De vondst in het di vak van de koelkast vrouw Bouhouche leidt opschorting voor ont tijd van het toch al fel den proces tegen de Bc

de Stem | 1988 | | pagina 4