Jeroen Verstraeten favoriet 5EEWSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Henk Hamelink gemotiveerd SPORT Van Westen krijgt te weinig FACHT Piet Gans: 'Wedstrijd past in schema' isen zoeken ESTEMSP0RT3 ZATERDAG 30 JANUAR11988 OPEN TENNISKAMPIOENSCHAPPEN DE VLAANDEREN entrum Europa Jen Nederlands relatieburo [inter/Relatie seriekaarting gaaibollen Schieting schieting VIERDE EDITIE TRIMKLASSIEKER BEVEREN-GRAAUW Programma van Braakmancross DERTIENDE BRAAKMANCROSS SCHELDESPORT Voldoening Veteraan Opening triathlonseizoen Zwemwedstrijden voor competitie Hoek verliest ruim Dressuurconcours manege Magrette IN HOOFDKLASSE REGIOVOETBAL WEDUWN. 49 jr. MBO n met 2 gr. kind. is het alk zijn beu z.k.m. problee vrouw uit eenv. en f 'n soenl. milieu, die taak vrouw en moeder op z kan nemen. Als het k kunnen we samen bes nog wat moois van leven Br.o.nr.934635 v.d.bl. it mak ,t WELKE beschaafde go uitziende hr. zonder kin ongeb. 55-65 jr. |a postuur v.a. 1.80m. i.b van auto wil vriendsch# en inwon, (geen sex) aardige goeduitz. dame jr. I. 1.75m. 75 kg. M'burg, om alles gezs samen te doen; ook vaka ties. Br. beslist m. fo o.e.r.o.nr. 9343650. ALLST. man 55, zelfs beroep, z.ser.k.m. vrou die veel van de natuur s buitenl. houdt, discr. ver br. die beantw. worder Onder nr. 902283. De vriendelijkste manier van kennismaken De Vriendschapslijn. Tel. 01640-51502. T14 onze tennismedewerker \S VAN GENT - Jeroen erstraeten uit Hulst is de ivoriet in de C-categorie in indoor-tennistoernooi vanaf zondag 31 januari ordt gehouden in De laanderen te Sas van ent. Organisator Hans van >n Akker zit met een 'volle want het toernooi was twee weken voor de slui- ngsdatum totaal volge- iekt. totaal ruim 250 partijen orden er gespeeld voordat indag 7 februari de laatste IfJartijen hun beslag krijgen. Het toernooi kent een gewij zigde opzet ten opzichte van de voorgaande jaren, waarin eerst in poules werd gespeeld. Deze keer heeft men gekozen voor een afvalsysteem met een ver liezersronde. Wel bleef ge handhaafd dat er op tijd werd gespeeld (totale speeltijd 45 mi nuten). De finales worden op een uur speeltijd vastgesteld. Zoals gezegt voert de win naar van vorig jaar, Jeroen Verstraeten, het 16 namen tel lende schema aan bij de C-he- ren. Als alles volgens planning verloopt, wordt de Belg Philip Heijnze zijn tegenstander in de finale. Als derde en vierde wer den Tim van Veldhoven en Guido Tolhoek ingeschat, maar er zullen zeker andere kans hebbers zijn die trachten een goed eindresultaat te behalen. Bernd van Quekelberghe, Frank Wille, Stefan Steyaert en Henk Jansen kunnen hier toe worden gerekend. De B-categorie bij de heren ziet er anders uit dan vorig jaar. Toen werd er massaal deelgenomen door spelers van boven de Schelde. De winnaar van vorig jaar, Philippine Ver- sluijs, is samen met David Sa- rafian de grote kanshebber. Vanuit de regio moeten Coen Dobbeleir en Menno van den Hout trachten de Zeeuws- Vlaamseeer hoog te houden. De dames werden gecombi neerd tot een B- en C-groep en spelen in twee poules. Kans hebster is Mirjam Brakman. Voorts strijden mee Ria Ster- renberg, Nell Moons, Bep van de Vijver, Greetje de Prest en Danielle van Zweeden. De D-categorie bij de heren werd gesplitst in de leeftijds groepen 17+ en 30+. In beide categorieën is Sassenaar Han- nie Langeraert favoriet. In de 17+-groep zijn Liet Erpelinck, Macky Edwards van Muyen en Ben Kint de overige kansheb bers, terwijl bij de 30-jarigen Liet Erpelinck, Etienne Col- paert en Eddie Dobbeleir naast Langeraert vooraanstaande plaatsen innemen. Bij de D-da- mes werd Marijke Vervaet als eerste geplaatst met Pia Vos als goede tweede. PLAATSING DUBBELSPELEN HD-B/C: 1. Dobbeleir/Van den Hout, 2. Bartz/Leenknegt, 3/4. El liott/Gajewski en Tolhoek/Van Quekelberghe. HD-D: 1. Langeraert/Dobbeleir, 2. Deij/Van der Griek, 3/4. Van der Sloot/Veraart en Erpelinck/Kint. DD-D: 1. Meinhardt/Bochardt, 2. Vervaet/De Vries, 3/4. Apeche- chea/Colsen en Van de Velde/Deij. VROUW 41 jr. met 2 kindi ren zoekt man 38-45 jr Bi o.nr.903367 v.d.bl. Carpentier verdedigt titel tan onze tennismedewerker Irtner of gewoon vriendschap "ver onze relatiekring van 562' i geheel vrijblijvend met onz< igeving (ook 's avonds/week- Jaeter.. ezicht van het Min, van WVC. i kans u te ontmoeten ingeschrevenen. g; 75 consulentes in het land. ne in partnerkrant. (ook 's avonds) voor int. s gesprek bij u thuis. P01693-2748 V Dijk01640-44397 013-684555 01100-11458 OES/KAPELLE - Van het handjevol Zeeuws- lamingen dat deelneemt aan de Zeeuwse dis- rictskampioenschappen tennis, zijn er twee die e hoofdrol vervullen in de hoogste categorie. erge Carpentier en Sandra Begijn prijken bovenaan de 076-211698 :hema's in de B-categorie en zijn tevens titelverdediger. 01?or+lli9' titelstrijd wordt uitgevoch- vroegtijdig uitgeschakeld door niiwnliUJoï -n op het groene tapijt van de 04160-34503 ji Schelde International in !noc on hot Ponlrotnontnim in P9 Raad 01180-33517 van Toezicht. te 00 Zondag 31 januari voor hanen en suiker bij H, de Wit, Café de Smidse te Clinge, aanv. 14.00 uur. loes en het Racketcentrum in apelle, terwijl er vrijdag- vond in het Racketcentrum te emeuzen eveneens enkele artijen worden gespeeld. Een telstrijd dus die voornamelijk ordt uitgevochten tussen spe- ;rs en speelsters uit Walche- en en Zuid-Beveland, een eeld dat men afgelopen zomer ok in Terneuzen kon waarne ren, maar dan vanuit het eeuws-Vlaamse. Carpentier verdedigt zijn orig jaar veroverde titel. Hij zon toen in de finale van lemco Maandag, die ook dit aar het plaatsingsnummer ree achter zijn naam kreeg. ifgelopen zomer werd hij SPORT IN 'T KORT Zondag 31 januari in café de Lamsoren Lamswaarde, aanv. 14.30 op zaterdag 30 jan. Café Ons Vermaak bij Co en Evelien te Vogelwaarde, aanv 14.30 u. 50,- gratis. Zondag 31 januari in het Rest. Onder de Lin den te Zuiddorpe, gratis 25,-, aanv. 14.00 uur. Wielrennen )e UCI heeft de wereldrecords 1,5,10, 20 km en één uur), die eannie Longo in september de te Colorado Springs iet erkend. De drievoudig we- eldkampioene werd op 12 sep- rnber betrapt op het gebruik an verboden stimulerende liddelen (efedrine). De UCI epaalde tijdens zijn vergade- in Hagendorf tevens dat e Francaise voor een maand 'ordt geschorst. Een nieuw pluspunt in uw reclame: KLEINTJE Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het realiseren van uw doel. TIENDUIZENDEN lezen u! EENTE TBURG iouders van Oostburg roepen, lingsbrigade West-Zeeuwsch- n op voor de vakature van: lening en het toezicht op de. ^merseizoen van 1988 zal in net de Reddingsbrigade West de strandbewaking aan de ït ter hand worden genomen, dling hebben voor deze func- ewakingsdienst loopt het vol m 21 augustus met enkele eventueel enkele er na. Voor t een stranddiensttijd van mi- an weken. t 's zaterdags om 12.00 uur ur op de daaropvolgende za- ht op 8 posten. Deze posten tot en met 18.00 uur bezet een rooster opgemaakt wor- r zorg te dragen. deze functie dienen voor 1 zldingsformulier op te vragen ïeentesecretarie, sectie finan- 27, 4500 AA OOSTBURG, te- bij de Reddingsbrigade, p/a 1508 AE WATERLANDKERK- 17. i kunt u zich wenden tot het Reddingsbrigade, telefoon '253 (werk). Dick Waasdorp, die deze keer niet werd geplaatst. Manfred de Kok en Jaap Moerland ma ken het rijtje van geplaatsten vol. In totaal schreven er dertien in en dat is altijd nog drie meer dan bij de dames, waar Sandra Begijn de boventoon voert, met Annemarie Verrijzer als sterke tweede. Emerence van Wingen, die tijdens de indoor jeugd kampioenschappen de titel aan zich voorbij zag gaan door Ste phanie Rottier, speelt niet mee in de enkelspelen. Rottier werd bovenin het schema ingeloot en zal in de halve eindstrijd moe ten strijden tegen Sandra Be gijn, als alles volgens de plaat singen verloopt. Angela Latu- heru staat op een derde plaats. In de Cl-categorie bij de he ren staat Antoine van Bockel als eerste geplaatst, terwijl Tim van Veldhoven een tweede plaats kreeg toegewezen. Gillis van de Gruiter en Guido Tol hoek werden als derde en vierde ingeloot. Bij de dames is Elizabeth Buijs de favoriete, terwijl haar Souburgse clubge note Jeanet Meijers als tweede werd getipt. Overige kansheb- sters zijn Jenny Kuijs en Ma rion Mewiss. De partijen be ginnen vrijdagavond 29 janua ri, terwijl de finales zondag 31 januari zijn gepland. OVERIGE PLAATSINGEN HE-C2: 1. Marcel Schouw, 2. Ro bert Springer, 3/4. Edwin de Lange en Dethlef Pieters. DE-C2: 1. José Knolle, 2. Anita Brand, 3/4. Jolanda de Kam en Serge Carpentier, die de titel verdedigt en als eerste is geplaatst. Elly Cijvat. HE-DI: 1. Guido van den Boom, 2. Ewald Saalmink, 3/4. Michel Ver- berkmoes en Eugene de Kok. DE-D1: 1. Anneke Engelse, 2. Gwen Melis. HE-D2:1. Bisch, 2. Anröchte. DE-D2:1. Gunter. HE-veteranen: 1. Piet Bek, 2. Alex van Geer, 3/4. Frans van Eenen- naam en Herman Manten. HD-B: 1. Carpentier/De Kok, 2. Maandag/Thoorenaar. DD-D: 1. Latuheru/Van Wingen, 2. Van de Berge/Van der Borgt, 3. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Piet Gans be hoort, als er niets meer tussenkomt, tot de bontge kleurde bende die zondag nabij de Beverense sport hal om 13.00 uur op weg wordt gestuurd naar het 30 kilometer verder gele gen Graauw. Sinds hij twee jaar geleden de voetbalschoenen in de mot- tenballen plaatste (althans wat veldvoetbal betreft), is de 38-jarige Axelaar een regel matige verschijning in het trimloopgebeuren. Niet direct het korte werk, maar meer de klassiekers spreken hem aan. Op 17 april immers hoopt hij zijn vierde marathon te lopen in Rotter dam. Daar wil hij eindelijk een keer onder de drie uur duiken, want zijn beste tijd op de vier marathons, waar aan hij deelnam, staat op drie uur en acht minuten. Een tijd die hij vorig jaar eveneens in Rotterdam liet optekenen. Gans: „Daarom juist past deze Beveren-Graauw uitste kend in mijn schema. Het enige waar ik een beetje be nauwd voor ben, zijn de weersomstandigheden. Ik loop niet graag in de kou en regen. Mijn motor komt pas goed op gang als het kwik bo ven de 25 graden uitkomt, zo als afgelopen september maand tijdens Sluis-Brugge- Sluis, maar ja in dit jaarge tijde mag je niet al te veel verwachten." Met Gans kennen we de zo- veelse ex-voetballer in het peloton. „Ik heb 27 jaar bij Axel gevoetbald." Ondanks dat hij al naar een lager elftal was afgezakt, kon hij een tweetal jaren geleden niet ge loven dat hij ooit nog een keer een marathon zou lopen. „Wie dat toen tegen me gezegd had, had ik gelijk naar een psy chiater gestuurd, maar toen ik in trainingapak eens naar een trimloopje in Axel ging kijken, liet ik me opnaaien om mee te doen en het beviel me zo goed, dat ik met voet ballen acuut gestopt ben, al thans op het veld. Echt, ik hunker nu nooit meer naar het voetbal, al volg ik de pres taties van Axel wel. Het lopen is gewoon een stuk van mijn leven geworden. Samen met Hans Jasperse, Alex Lippens en Piet Verschelling is het trainen vrijwel dagelijks ge woon een brok plezier." Wat zijn verwachtingen zijn voor Beveren-Graauw? „Meestal worden we in deze klassiekers de les gelezen door de Belgen en dat zal ook deze keer wel weer het geval zijn. Als ik binnen de eerste vijftig de Graauwse Dorps straat bereik, ben ik tevre den." Naast Gans staan onder meer ook Eddy Vink, Alex Vernaeve, Alex Lippens, Piet Verschelling en Adri de Regt van Zeeuws-Vlaamse zijde aan de start. Er zijn al zo'n 200 voorin schrijvingen binnen bij SV Aloy, die samen met Volhar ding Beveren deze loop houdt. Op de dag zelf kan echter nog worden ingeschreven. In Be- veren tot een kwartier voor de start, dus tot 12.45 uur, en in Graauw tot 11.30 uur, om dat dan de bussen naar Beve ren vertrekken. Rond 15.00 uur worden de lopers terug in Graauw verwacht. In Graauw zelf is er een af- wachtingsloop over zeven ki lometer. Deze gaat om 13.45 uur van start. Deze Beveren- Graauw is de derde wedstrijd van de reeks van vijf ie meetelt voor de Supercup, waarvoor later nog gelopen wordt Axel-Graauw op 5 maart en de gezinsloop 26 maart in Graauw zelf. - FOTO WILLEM MIERAS Kienj et/Leenhouwers. HD-D: 1. Leijdekker/Saalmink, 2. Bloembergen/Voeten. DD-D: 1. Van den Dries/Meerhoff, 2. Boer/De Jong. TERNEUZEN - Het pro gramma van de dertiende Braakmancross. 11.00 uur: aanvang scholierenwed strijden; 12.30 uur: meisjes-pupil len B en C 1000 meter; 12.40 uur: jongens-pupillen B en C 1000 me ter; 12^0 uur: meisjes-pupillen A 1300 meter; 13.00 uur: jongens-pu pillen A eerstejaars 1300 meter; 13.10 uur: jongens-pupillen A tweedejaars 1300 meter; 13.20 uur: meisjes D 1300 meter; 13.30 uur: jongens D 1300 meter; 13.40 uur: meisjes C 1300 meter; 13.50 uur: jongens C 2700 meter; 14.05 uur: meisjes B 2700 meter; 14.20 uur: jongens A en B 6700 en 4000 meter; 14.50 uur: dames, dames-veteranen en meisjes A 4000 meter; 15.15 uur: heren en heren-veteranen 9550 me ter; 15.00 uur: prestatieloop over 3, 6 of 9,5 kilometer. Deze categorie kan vanaf 14.00 uur inschrijven in de kantine van zeilclub 'Vremdiec- ke'. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Schelde- sport uit Terneuzen. hn onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Henk Ha- tielink is vandaag, wanneer lijn vereniging Schelde- iport de dertiende uitgave 'an de Braakmancross )oudt,weer van de partij. )e 34-jarige atleet uit Sas 'an Gent liep een aantal ja- 'en geleden in De Braak- aan naar een negende ilaats, de kortste klassering lie hij in een wedstrijd van Ie crosscompetitie wist te •ehalen. )ok in het eindklassement is en negende plaats tot nu toe ijn beste klassering. Iets wat lij twee jaar terug realiseerde, ip dit moment prijkt hij op een eertiende plaats, wel met de anttekening dat hij al één ross miste. Dit met de Elder- chanscross in Aardenburg. „Ik was de dag daarvoor iaar een kerstbal geweest en lan heeft het weinig zin om ian de start te komen." Ging iet vorig seizoen wat de cross- ompetitie betreft de mist in - Omdat ik ambities had op de baan kwam er van crossen weinig terecht" - dit seizoen gokt hij nog steeds op een plaats binnen de eerste tien. „Dat is mijn hoofddoel deze competitie. Als ik een blik werp op de stand moet ik nog een paar man kunnen pakken en me binnen de eerste tien lo pen." Zijn belangstelling voor het baanseizoen wierp vorig jaar dan toch de gewenste vruchten af. „Ik had als doel het clubre cord op de vijf kilometer te pakken en daar ben ik in ge slaagd. Ik had weliswaar graag onder de zestien minuten gedo ken, maar met een tijd van 16.02 kreeg ik dat record toch in mijn bezit." Naast de vijf kilo meter staat zijn naam in de re cordlij sten van Scheldesport nog bovenaan op de twee En gelse Mijl, de tien Engelse Mijl, de uurloop en de halve mara thon. Met name het record op de vijf kilometer gaf hem voldoening. „Het stond er al 25 jaar, dus het werd tijd dat het eens naar de archieven werd verwezen." Hij beseft echter dat hij binnen Scheldesport nog steeds op een zame hoogte staat en dat er op dit vlak weinig concurrentie bestaat. „Een jammerlijke zaak als ik tijdens de crossen en baanwed- strijden om me heen kijk. Jan Koch en Tonny Strijdonk staan staan dan wel eens aan de start, maar voor de rest houdt het op. Een gegeven waar ik overigens al mee heb leren le ven. De jeugd kan het gewoon niet meer opbrengen. Zo lang ze er weinig moeite voor moe ten doen gaat het goed, maar als ze eenmaal naar de senio ren overstappen, laten ze het te vlug zitten. Het mag toch niet voorkomen dat ik met mijn 34 jaar nog steeds in het eerste kwart van het deelnemersveld in de crosswedstrijden loop. Dit terwijl ik van mezelf weet dat ik karig voorzien ben van ta lenten. Ik moet het gewoon van keihard werken hebben." Of De Braakman iets extra's is omdat zijn club de regie voert? „Nee, het is voor mij ge woon één van de acht wedstrij den voor de crosscompetitie. Een wedstrijd waarin jammer genoeg de ambiance ontbreekt. Er is altijd weinig publiek en dat is voor een sporter op welk niveau en waar dan ook altijd weinig stimulerend." Leon van der Velden is wel licht komende zaterdag in De Braakman de te kloppen man. Hamelink: „Van der Velden is op dit moment gewoon de sterkste, aangezien Vermeule en Reynierse geen belangstel ling hebben voor deze competi tie." Is Van der Velden, die drie jaar geleden al een keer in De Braakman kwam winnen top favoriet, in de strijd om de ove rige ereplaatsen kan het nog leuk worden. De verschillen achter de Kapellenaar zijn uiterst gering, zodat het tussen Blom, Picavet, Van Koeverin- ge, Van de Broecke, Wester- weele, Guiljam en Kooman nog een aardige strijd kan worden. De afgelopen twee seizoen ze gevierde Piet Vonck in De Braakman. De Hulstenaar is inmiddels veteraan en zou, als hij zich zaterdagmiddag komt melden, wel eens de gevaar lijkste opponent van Van der Velden kunnen worden. Dat de vorm er is bewees hij afgelopen zondag in de sterk bezette Sprint-cross in Breda, waarin NIEUWSOVERZICHT VLISSINGEN - In Vlissingen wordt vandaag het triathlonsei zoen geopend met een zwem/loopwedstrijd. Er staan twee af standen op het programma. De langste omvat één kilometer zwemmen en 10 kilometer lopen. De kortste bestaat uit 0,5 kilo meter zwemmen en 5 kilometer lopen. Vrijwel de gehele Zeeuwse en Westbrabantse top komen naar het Vlissingse Sportfondsenbad, waar om 9.30 uur wordt be gonnen. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - De zwemploeg van De Schelde neemt het zon dag in het zwembad te Terneuzen voor de competitie op tegen De Zuidwester, De Warande en Koewacht. De Schelde heeft een goede kans op promotie naar de D-competitie. De Ganze (F-competitie) levert in Goes strijd met Surena uit Breda, De Braakman uit Hoek en het Vlissingse De Stormvo gel, dat met een B-ploeg aan de start komt. Voor de Zeeuwse competitie voor niet-startvergunninghou- ders wordt in de zwembaden te Hulst en Kapelle de derde wed strijd gehouden. TERNEUZEN - Hoek heeft in een vriendschappelijk treffen met 2-5 verloren van de Belgische eerste klasser provinciaal White Stars uit St.-Amandsberg. Tot kort na rust kon Hoek het goed bolwerken tegen de tech nisch betere Belgische ploeg. Voor Hoek Scoorden Gijs Lok horst en Adriaan van Nieuwenhuise. AXEL - Niet minder dan maar liefst honderd dressuurcombi- naties, zowel paarden als pony's, staan er op de startlijsten voor de dressuurwedstrijden om de Graeve Jan-trofee, die vandaag in manege Magrette in Axel worden gehouden. Het betekent de tweede wedstrijd in het kader van de competi tie om de Graeve Jan-trofee. De organisatie is weer in handen van de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan, die zij n thuishaven heeft in de Axelse manege. De complete top is aanwezig in manege Magrette. De wedstrijden beginnen om negen uur 's morgens. VAN HET WEEKEND VOLLEYBAL Landelijk: EWC-Ever Ready (derde divisie heren), sporthal Baskensburg Vlissingen, aan vang 13.15 uur. District: Savok-Dynamo (promo tieklasse dames), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aan vang 16.15 uur. Even Kijken-SC Morres (promotieklasse dames), sportzaal Zuidzande, aanvang 13.00 uur. Scheldesport-Dynamo 1 (promotieklasse heren), sport hal 't Zwaantje Terneuzen, aan vang 18.30 uur. CVC-Mytilus (promotieklasse heren), sportzaal Clinge, aanvang 17.00 uur. YVC- De Sterre (eerste klasse dames), sportzaal IJzendijke, aanvang 17.30 uur. CVC-Morres 2 (eerste klasse dames), sportzaal Clinge, aanvang 15.00 uur. Athanatos- Mytilus 2 (eerste klasse heren), sportzaal Kloosterzande, aan vang 16.00 uur. Even Kijken-De Sterre 2 (eerste klasse heren), sportzaal Zuidzande, aanvang 15.00 uur. SQUASH Zaterdag 30 januari: Flying Dutchir 'l 1-Pelikaan 5 en Flying Utchman 1-Etten-Leur 5, Ra. 'fetcentrum Terneuzen, aanvang 12.00 uur. TENNIS Zaterdag 30 en zondag 31 janua ri: Zeeuwse indoor-distrietskam- pioenschappen tennis in Hal Schelde International te Goes en Racketcentrum Kapelle. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland Eerste klasse: Jong Am- bon-Domburg, Biervliet-Zeelan- dia, Corn Boys-Schoondijke, RIA-Kwadendamme, Zeeland Sport-Robur, Graauw-Oostburg. KORFBAL District: KOAG-Tjoba (eerste klasse G), aanvang 15.55 uur. Afdeling: TOGO-Luctor (eerste klasse), Sportcentrum Goes, aan vang 17.00 uur. Zaamslag-ONDO 3 (tweede klasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.00 uur. Volharding-BKC (tweede klasse B), sporthal Krui- ningen, aanvang 16.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 29 januari: BC Sas-Sou- burg 2 (eerste klasse heren), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 20.15 uur. Voor waarts 1-BV Oostburg 1 (tweede klasse heren), sporthal 't Spor- tuus Axel, aanvang 21.00 uur. Voorwaarts 2-Volharding 2 (eer ste klasse dames), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 30 januari: Voorwaarts 1-Scheldesport 1 (eerste klasse dames), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 12.30 uur. ZAALHANDBAL Landelijk: HVSV-Volt (derde di visie dames), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.00 uur. Afdeling: Operatie'71-Walcheren 4 (tweede klasse heren), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 12.30 uur. Hontenisse 1-Honte- nisse 2 (tweede klasse heren), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 19.50 uur. hij de nationale topveteranen achter zich hield. Met het ko mende nationale kampioen schap over enkele weken in Enschede in het verschiet zou het een ideale training voor hem zijn. Voor het klassement komt hij overigens niet meer in aanmerking. Sam Polderman voert de ranglijst bij de vetera nen aan. Bij de dames en dames-vete ranen voert Jopie Daane het klassement aan. We zien niet in wie haar van de zoveelste titel af kan houden. De dames wor den samen met de meisjes A om 14.50 uur weggestuurd voor hun 4000 meter, verdeeld over drie ronden. De heren en he ren-veteranen gaan om 15.15 uur van start met als opdracht 9550 meter. Het programma wordt geopend om 11.00 uur met scholieren wedstrijden, ter wijl de KNAU-licentiehouders om 12.30 uur beginnen met de pupillen. De prestatieloop start om 15.00 uur met als afstanden 3,6 of 9,5 kilometer. De secreta riaatswerkzaamheden worden verricht in de kantine van de zeilclub 'Vremdiecke' in het hart van het recreatiegebied. Van onze sportmedewerker AXEL - In het duel met Verpoorte heeft Van Wes ten te weinig gekregen. De mannen uit Zaamslag gin gen met 3-2 het schip in, na dat ze twee keer op voor sprong hadden gestaan. Verpoorte blijft door deze nipte zege koploper Goalgetters op drie punten volgen. Aan de on derzijde van de ranglijst doe men donkere wolken op voor La Tropical (voorheen RIO/ DTS) en Bonte Hert 2. VERPOORTE-VAN WESTEN 3-2 - Theo, Hanny en Benny van de Brande waren afwwe- zig bij Verpoorte. Een aderla ting die merkbaar was. Ver poorte draaide niet, maar slaagde er toch in de punten te pakken. „Zo gaat het al acht wedstrijden lang," aldus Ver- poorte-coach Breepoel. Van Westen kwam op voorsprong door Werner Bisschop. Kort daarna maakte Henk de Kort gelijk, waarna Bisschop weer succesvol was in zijn afron ding. Nog voor de doelwisseling liet De Kort zijn tweede goal noteren, waardoor het duel een Bisschop-De Kort-etiket kreeg. Na de hervatting kwamen bei den niet meer tot scoren. Rick Wauters slaagde daar nog wel in en stelde daarmee de Ver- poorte-zege veilig. CHURCHILL LIONS- BEN/DE RIDDER 2-2 - In dit als 'goed' bestempelde duel was Churchill Lions de meest aan vallende ploeg. Toch keek het halverwege tegen een 0-2- stand aan door doelpunten van Jos van Driesse en Eric van Poucke. In de tweede helft trok de formatie uit Philippine de zaken gelijk. Theo Schram en Jan Hamelink waren de prijs- Qphiittprc LA TROPICAL-NMB/VER- MEIRE 2-4 - De gasten toonden aan mee te willen draaien in de bovenste helft van de ranglijst. Via Dick Kiel kwamen ze in de eerste helft op 0-2. Na de doel wisseling zorgde Paul Tj en- Asem met twee gave treffers voor 2-2. Ando Langendijk zorgde voor 3-2, waarna Dick Kiel zin hattrick voltooide. GOALGETETRS-FABRICOM 5-4 - De Sluiskil-equipe trok fel van leer. Een bliksemstart die 0-2 op het scorebord bracht door doelpunten van Robert Caluwé en Johnny Schelfhout. Onvoldoende echter om de koplopers van hun stuk te brengen. Bert Wilting zorgde voor 1-2, waarna Eddy van der Hooft 2-2 liet noteren. Bert Wilting, Ko Simons en Paul van der Hooft brachten de stand op 5-2. Fabricom sloeg toen nog wel terug via Ko de Jong en Marc van Tatenhove, maar kon toch niet meer langs zij komen. NLC-KRAVO 3-2 - Deze Ter- neuzense derby was pittig. Veel krachtsverschil was er niet en dat hield in dat het gevecht boeiend bleef. Ko de Braai zorgde voor 1-0 en Rinus Scheele voor 2-0. Gijs Lokhorst bracht de stand op 2-1 en Den nis de Bruyne op 3-1. Een goed genomen vrije trap van Gijs Lokhorst betekende 3-2 en te vens de eindscore. BONTE HERT 1-BONTE HERT 2 6-5 - De Hulsterse broeders hielden de spanning er tot het laatste moment in. Het eerste team kwam echter steevast voor en dat ging zo door tot het laatste fluitsignaal. Jo van Remortel, Dave Swarte- poorte (2x) en Martin Fleur- baey (3x) scoorden voor Bonte Hert 1. Voor het tweede team schoten Micha de Vliegere, Jurgen Verbraecken, Hans Ur- gert en Hans de Vliegere raak. STAND Goalgetters 15-28, Verpoorte 15-23, Broodje Ben/De Ridder 15-20, NMB/Vermeire 15-17, NLC 15-17, Churchill Lions 15-16, Kravo 15-13, Bonte Hert 115-13, Fabricom 15-10, Van Westen 15-10, La Tropical 15- 8, Bonte Hert 2 15-7.

de Stem | 1988 | | pagina 31