Henk van Ulsens j ubileumstuk in Zuidlandtheater Scapino Ballet in Den Dullaert week en zie hoe *re artikelen zijn t één van de 500 afgeronde voor- jes... Zegt u maar ir beneden afge ven met super- Opera voor Vlaanderen met Wagners Walküre Levente Kende opent pianoserie in Singel iressen 020 - 809 809 DE STEM GIDS THEATER DONDERDAG 28 JANUAR11988 Filmhuis Zuidland Meirteater pakt uit met 'Slampampers' Collages met droogbloemen Operette met Marco Bakker en Marjon Lambriks Op de jazztoer voor goed doel Willem Vermandere nvoer erse soorten, ik 3 stuks Dubro afwasmiddel flakon 500 ml nu 3 flakons Draften Blues Franse componisten en Beethovens vioolconcerto onder Japanse dirigent Mozart in Antwerpen Winterconcert Apollo Sluis NOG TE ZIEN L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beel dende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Bank Paribas Westdorpe. Stille vens van Leon de Buck. Open tij dens winkeluren. Zeeuws Museum Middelburg. 'Heiligen uit de modder'; in Zee land gevonden pelgrimstekens uit de Middeleeuwen. Tot en met 26 februari. Open: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Pastels van galeriehouder Theo Steyaert. Tot en met januari. Open tijdens winkeluren, maandag ge sloten. Hotel-Restaurant 't Vlaamsche Duyn Groede. Aquarellen van Krijn Doolaard. Tot en met janua ri. Geopend tijdens de openingstij den van het restaurant. Woensdag gesloten. Galerie Bellemans Axel. Opstel ling Kracht II, glas-in-lood, van Peter Clijsen. Tevens kinderillu straties van Philippine Heering. Open tijdens winkeluren. Amrobank Breskens Aquarellen van Gerard van Grieken 'Omt- ren(d)t Breskens'. Tot 20 februari. Open tijdens kantooruren. Art House Biervliet. Foto's van Pe ter Nicolai. Tot en met 7 februari. Open van 9.00 tot 12.00 uur en za terdag eveneens van 13.00 tot 16.00 uur. Kunstuitleen Middelburg. Schilde rijen van Cor Knops. Tot en met 13 februari. Dinsdag tot en met zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en don derdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De Singel Antwerpen. Expositie over theater en architectuur. Tot en met 14 februari. Open dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.30 uur. Galerie Esprit Clinge. Zicht op Zeeland: 13 beeldende kunstenaars over het Zeeuwse landschap. Tot en met 22 februari. Open: woens dag tot en met maandag van 13.30 tot 17.30 uur. Galerie Nummer 7 Terneuzen. Col lages met natuurlijke materialen van Heieen van der Most. Tot en met 27 februari. Open dinsdag tot en met donderdag van 14.00 tot 18.00 uur, vrijdag ook van 19.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. DE FRANSE regisseur Michel Deville maakte een erotische thriller met de titel Peril en la Demeure. deze rolprent is vanavond te zien in het film huis van het Zuidlandtheater in Terneuzen. In de hoofdrollen spelen Mi chel Piccoli, Christophe Mala- voy en Nicole Garcia. Cen traal in het verhaal staat de berooide gitarist David, die door het welgestelde echtpaar Julia en Graham als de mu ziekleraar van hun dochter wordt aangesteld. Al snel be gint Julia een verhouding met David. Beiden worden vervol gens gechanteerd met com promitterende video-opna men. De film is een thriller waarin de erotiek en de ironie belangrijker zijn dan de vraag: wie heeft het gedaan? De aanvang is 20.00 uur en een kaartje kost zes gulden. Twee Slampampers, Gaston en Marcel, zijn buren van elk aar. Gaston is zich nog niet bewust van het feit dat de toekomst in de vuilnisbak ligt, dus gaat hij door met het pes ten van zijn aartsvijand en te vens boezemvriend Marcel. Deze maakt van elk stukje vuil, leeg bierblikje of andere ongerechtigheden op zijn trottoir een klein drama. Hij houdt Gaston steeds voor dat het zo niet kan. Hij preekt over het milieu en het naar de verdoemenis gaan van deze wereld. En als alles boter aan de galg blijkt, wat kunnen die twee slampampers dan beter doen dan zich een stuk in hun kraag drinken en in hun roes afrekenen met al die hen on- derdukken en en uitbuiten. Eddy Asselbergs en Johnny Voners spelen dit anarchisti sche feest in het Meirteater in Antwerpen. Een wrange avond vol humor. Elke don derdag, vrijdag, zaterdag en zondag om 20.30 uur tot 28 maart. Marjon Lambriks. - fotoanp MARJON LAMBRIKS is de Nederlandse sopraan die bij uit stek internationale successen oogst. Zij trad op in Wenen en Salzburg en heeft er al heel wat kwalitatief goede optredens opzitten. Marco Bakker is ook al geen onbekende en hij propageert zichzelf uitstekend met talloze televisie-uitzendingen. Dit ko ningspaar van de operette verzorgt samen met het Strauss- orkest van Eddie de Latte een heerlijke Avond in Wenen in de stadsschouwburg in Brugge. Voor de liefhebbers een buiten kansje. Het bestellen van kaarten voor de uitvoering donder dag 4 februari, is aan te raden. Aanvang 20.00 uur. RICHARD WAGNER maakte met Der Ring des Nibelungen een grandioos pallet van in dringende gebeurtenissen uit de Germaanse mythologische wereld. Die Walküre is het eerste en het populairste luik van Der Ring. De opera is vol actie en op muzikaal vlak rijk aan grote melodische bogen. De Opera voor Vlaanderen brengt deze produktie met een interessante bezetting. De partij van Wodan wordt ge zongen door de Weense bari ton Peter Wimbergen en de Siegmund-rol wordt weer vertolkt door de heldentenor Elliott Palay. Jacqueline van Quaille neemt Sieglinde voor haar rekening en Deborah Polanski waagt zich na haar vertolking van Kundry in de Parsifal nu aan de Brünhilde- rol. De regie is in handen van Jo Dua en de muzikale leiding berust bij Frits Celis. UiTvoe- ringen: in Gent 30 januari en 5 februari om 19.00 uur en zon dag 7 februari om 15.00 uur. In Antwerpen 12 en 18 maart om 19.00 uur en zondag 20 maart om 15.00 uur. Levente Kende. - foto archief de stem LEVENTE KENDE werd ge boren in Budapest. Hij stu deerde piano in zijn geboorte land en specialiseerde zich verder aan het conservato rium in Moskou. Hij huwde met pianiste Heidi Hendrickx en woont sinds 1974 in Ant werpen, waar hij morgen avond in de Singel optreedt. Hij won verschillende inter nationale prijzen en bouwde een goede carrière op als pia- nist.Grote bekendheid kreeg hij door zjn mooie begeleiding van de zanger Zeger Vander- Steene. Samen met zijn echt genote verzorgt hij vele reci tals in binnen- en buitenland. Hij opent de veelbelovende serie Piano in de blauwe zaal van De Singel vrijdag 29 ja nuari. Op het programma staan een variatie op een kantate van Bach van Liszt, een sterk contrasterend werk met een sensueel melodische lijn, Valse Nobles van Ravel en de 15 Boerenliederen van Bartok. Hij besluit met het schitte rende en breedvoerige piano- werk de Sonate in F van Brahms. Aanvang 20.00 uur. EEN TRIESTE blik en een sympathieke baard, dat heeft de Vlamase volkszanger Wil lem Vermandere zeker. Als hij op het podium staat brengt hij puur handwerk, zonder technische foefjes. Liedjes die perfect weergeven hoe hij zich voelt in deze maatschappij met zijn poli tieke warwinkel en fijne of moeilijke menselijke relaties. Willem Vermandere kijkt bij zichzelf naar binnen en brengt samen met zijn muzi kanten een avond heerlijke luisterliedjes. Hij treedt za terdag 30 januari op in 't Kaaike te Zuiddorpe. Aan vang 20.00 uur, kaarten kosten tien gulden. ZIJDE EN droogbloemen lijken op het eerste gezicht een vreemde combinatie om collages mee te maken. Heieen van der Most, Am sterdamse van geboorte maar woonachtig in Terneuzen, slaagt er echter in hele fijnzinnige werkjes samen te stellen van deze twee elementen. Drie madeliefjes en een lapje roze-blauwe zijde vor men zo een op het eerste gezicht banale maar toch leuke collage van enkel natuurlijke materialen. Ze exposeert in Galerie Num mer 7 in Terneuzen. Heieen van der Most gebruikt allerlei materialen: van graszaad tot gewoon wat blaadjes van een plant. Groot zijn haar collages niet, vaak niet groter dan vijftien bij vijftien centimeter. Op die manier geven ze de indruk van Oosterse miniaturen. Het kleuren spel bestaat uit pasteltinten. De maakster slaagt erin binnen een korte tijd veel van deze werkjes te maken. Alle twintig collages zijn in de eerste maand van dit jaar gemaakt. Het is de eerste ex positie van Heieen van der Most. De expositie is te zien tot en met 27 februari en Galerie Num mer 7 is geopend dinsdag tot en met donderdag 14.00 tot 18.00 uur, vrijdag ook van 19.00 tot 21.00 en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Collage van Heieen van der Most, te zien in Terneuzen. - foto de stem/corj.de boer FRANSE JAZZ en een Franse sfeer met wijn en stokbrood is voor velen het recept voor een gezellige avond. De Rotaract- club afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen, die zich in de kij ker speelde met de spectacu laire actie met de amfibie- fiets, geeft ook nu de op brengst voor een goed doel. Was dat in 1987 voor de actie Polio de wereld uit, nu gaat het geld naar Zaïre. De jubile rende Alliance Francaise uit Terneuzen heeft zich tot doel gesteld de kinderen van Zaïre te voorzien van leesboeken. Daarom houden beide vereni gingen een jazzavond. In Porgy Bess in Terneu zen treedt zaterdag 30 januari de Franse hot jazzband Pico- don op. De kaarten kosten in de voorverkoop (onder andere bij boekhandel Ververs in Terneuzen) tien gulden. De avond zelf betaalt men een rijksdaalder meer. W DE ACTEUR Henk van Ulsen koos voor de viering van zijn 40-jarig jubileum op het to neel een komedie met de titel No Exit. Ton Vorstenbosch schreef dit stuk speciaal voor hem en actrice Wivineke van Groningen. Van Ulsen speelt dit toneel stuk zaterdag 30 januari in het Zuidlandtheater in Ter neuzen. Hij speelt de rol van homoseksueel op leeftijd, die zich meldt bij een euthana- siekliniek. Hij krijgt een jonge stervensbegeleidster toegewezen. Deze is glamou- reus, hard en sentimenteel te gelijk. Tussen de twee ont staat een bijzondere relatie. De landelijke kranten hebben niets dan lof gehad voor deze jubileumvoorstelling. De aan vang is 20.00 uur en een en treebewijs kost twintig gul den. Henk van Ulsen was hal verwege de jaren vijftig een steunpilaar van het experi mentele theater van toneel groep Test, later Studio, van regisseur Kees van Iersel. Hij speelde in absurdistische stukken van Beckett, Adamov en Ionesco. eenzame, ver scheurde pesonages lagen hem het best, hetgeen ook uit zijn latere rollen en solocar rière zou blij ken. Overigens deed hij toen ook nog graag mee aan vrolijke genres, zoals de televisie-serie 'Pension Hommeles' van An nie M.G. Schmidt. Zijn repu tatie vestigde hij door de ver tolking van eigenaardige ka rakters als Puck in 'Midzo- mernachtsdroom', de vreemde jongeman Anton in Pinters 'Huisbewaarder' en als Claire in 'De meiden' van Jean Ge net. Voor de acteur zelf bete kent het spelen van Beckett en Genet een soort van thera peutisch proces. „Dat thera peutische", heeft hij eens op gemerkt, „ligt dicht naast het toneel, maar het mag ervan mij nooit nooit over gaan". Tijdens een lange solo-loop baan speelde hij onder meer 'Dode zielen' van Gogol en 'Het fenomeen' over de schil der-vervalser Han van Mee geren. Vier dagen later, woensdag 3 februari, zijn er in Terneu zen twee voorstellingen. Om dat de poppenvoorstelling van het Stuffed Puppet Theatre in oktober van het vorig jaar door het Terneuzense publiek op handen werd gedragen, heeft het Zuidlandtheater een extra voorstelling in deze ca tegorie theater ingelast. Dit maal gaat het om een Shakes peare vertolking van Studio Peer, gebaseerd op de stukken MacBeth en De Storm. Een beschrijving geven van de voorstellingen is moeilijk; Studio Peer (alias poppenspe ler Fred Delfgauw) heeft een vrije en vooral visuele inter pretatie van de Engelse to neelschrijver gemaakt. Hij speelt twee stukken: Weg van de Waan (gebaseerd op De Storm) en Droom. Wie van de poppenshow in oktober ge noot, zal zich ook bij Studio Peer niet vervelen. De voor stelling begint om 20.00 uur. Entree vijftien gulden. Studio Peer geeft 's mid dags al een voorstelling voor de kinderen. Hij speelt dan Weg van de Waan, wat als een kindervoorstelling is geschre ven en als zodanig is be kroond in 1986. Toen kreeg hij de Hans Snoek Prijs voor de beste kindertheatervoorstel ling van het jaar. Het stuk, gebaseerd op De Storm, wordt beheerst door de tovenaar Prospero. Uit zijn hoofd, wat in feite het decor is, komen de meest fantastische dingen te voorschijn. Aanbevolen voor kinderen vanaf zes jaar. Deze voorstelling begint om 15.00 uur en een kaartje kost vier gulden. Henk van Ulsen en Wivineke van Groningen spelen samen in 'No Exit'. foto stalles. Studio Peer. foto mojo DE KLOMP, het jongerencen trum in Ovezande, bestaat een dezer dagen vijftien jaar en houdt daarom een aantal activiteiten met een feestelijk tinje. Zaterdag 30 januari treedt de Zeeuws-Vlaamse rhythm and blues band Draf ten Blues op. Draften Blues heeft een be hoorlijke live-reputatie, die vooral de laatste jaren veel erkenning heeft gekregen. In 1986 wonnen ze de eerste edi tie van het Hit 'm or Lose fes tival in Vlissingen. In het zelfde jaar verscheen een single en het jaar daarop stond Draften Blues meer op de planken dan ooit tevoren. Zanger Kees van Hoof is door zijn inleving en uitstraling een echte 'frontman'. Het re pertoire van de groep varieert van meeslepende blues balla des tot hevig swingende rock. De andere bandleden zijn: Charlie Heiszier, Ronald Plat- jouw, Willem Rijn en Peter de Maat. Het concert van Draften Blues begint om 21.30 uur. En tree zes gulden. Het Scapino Ballet. NILS CHRISTE raakte geïn spireerd door het prachtige muziekstuk Adagio van de componist Bartok. Hij maakte toen een pas de deux die net als de muziek zwelt van een dramatisch, verstild begin naar een uitbarsting van con flict en emotie. De dans ein digt echter weer in harmonie. Stings en Pub zijn twee cho- reografiën die Christe maakte voor het bekende Scapino Ballet. Deze formatie treedt vrijdag 28 januari op in ge meenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Voor de pauze worden In the Future van Hans van Manen gedanst en Bagatellen van Ed Wubbe. Hans van Manen koos voor drie delen uit het jazzy klin kende Music for the Knee Plays van David Byrne. Het ironische bewegingsspel van zes dansparen is afwisselend swingend en humoristisch, of lyrisch en emotioneel. Voor Bagatellen heeft Ed - foto jorge fatuaros Wubbe gekozen voor een aan tal liefdes- en moralistische liederen uit de Carmina Bu- rana. Vier jonge mensen die zich vrolijk en uitgelaten uit- i leven op deze middeleeuwse muziek. Een spel van aan trekken en afstoten. Aanvang 20.00 uur, toegang 15,-, CJP en 65+ 12,75. HET FILHARMONISCH Or kest van Vlaanderen staat za terdag 30 januari tijdens een concert in de Antwerpse Eli- sabethszaal onder leiding van de Japanse dirigent Hiroshi Wakasugi. Voor de pauze staan de Franse componisten in de kij- DIRK BAERT weet als geen ander hoe moeilijk het is om in deze tijd goed theater te brengen, zonder concessies te doen aan de kwaliteit van de muziek. Hij probeert met het enthousiaste gezelschap van de Vlaamse Kameropera spe ciale muziekwerken op aparte wijze te brengen. Met Transparant brengt hij in het Rubianum in de Kolve- niersstraat 20 in Antwerpen een Mozartprogramma dat klinkt als een klok. De speel goedsymfonie van vader Leo-' pold Mozart wordt voorafge gaan door het heerlijk vro lijke en interessante Bastien und Bastienne. Vertolkers zijn Petra van Tendeloo, Mare Coulon, John Dur en Steven Boits. Dirk Baert heeft de al gemene muzikale leiding. Speeldata: 30 januari, 4 en 5 februari om 20.30 uur. ker. Na de Ouverture tot Le Roi d'Ys van Lao wordt de majestueuze symfonie in C van Dukas uitgevoerd. Daarna vervolgt de jonge violist Raphaël Oleg het vioolconcerto van L. van Beethoven. Een concert dat een uitdaging vormt voor elke virtuoos op vioolgebied. Oleg won in 1986 het Tjaikowski- concours. Hij staat op de drempel van een veelbelo vende carrière. Aanvang 20.00 uur in de Elisabethzaal in Antwerpen. HET MUZIEKGEZELSCHAP Apollo uit Sluis geeft zaterdag 30 januari een openbaar win terconcert in 't Zoute Vestje aan de Hoogstraat. Het con cert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. In het eerste programma-on derdeel speelt de fanfare on der andere Teenager Fanta sie, the Beatles in concert, Gruss von Hausen en Picadil- ly-street. Na de pauze is er een optreden van de drum band en samenspel tussen fanfare en drumband zoals in Stand By en Saint Triphon. Het geheel staat onder leiding van Tony Venneman.

de Stem | 1988 | | pagina 21