Aids al snel belangrijkste doodsoorzaak bij jongeren REAGAN IN EMOTIONELE STATE OF THE UNION: Feestelijkheden rond 'bicentennial' van start 'Huizej slecht TWEE MILJOEN MENSEN WONEN OPENING BU IN SYDNEY BUITENLAND I ZAKELtfl President Nicaragua zoekt steun in Europa DE STEM BUITENLAND WOENSDAG 27 JANUAR11988 NIEUWSOVERZICHT Drugsbende Colombia doodt procureui Gol: 'Staatsveiligheid boven verdenkitii Regeringspartij Tunesië wint verkiezini Vlaamse deelregering rond Husayn spreekt met Europese ministers Gevangenisstraffen voor betogers DDR Mijnexplosie in Mexico eist 40 levens China op Pentagon-lijst vijandige landen TASS: Schoonzoon Brezjnev corrupt Naakte schone trekt Finnen naar stemb" DE STEM den haag - V cies Gelderland de international verlening de laa ker toe dan in de| HOOGLERAAE AMSTER Nedlloyd vas Fokker achte Soemita toch in kabinet Suriname Shamir: 'Leger Israël moet dodelijke vrees inboezemen' WASHINGTON - Een soms zeer geëmotioneerde Amerikaanse president Ronald Reagan heeft in zijn zevende en laatste State of the Union het Congres andermaal de schuld gegeven van de enorme tekorten op de Amerikaanse begroting. T21 Van onze verslaggevers LONDEN - De eerste inter nationale conferentie over aids waaraan politici deel nemen is dinsdag in Londen geopend met een waarschu wing dat de ziekte in 1991 bij een miljoen mensen zal hebben toegeslagen en de belangrijkste doodsoorzaak onder de jeugd zal worden. De drie dagen durende confe rentie, die georganiseerd is door de Wereldgezondheidsor ganisatie (WHO) en de Britse regering, wordt bijgewoond door afgevaardigden uit meer dan 150 landen, onder wie 130 ministers van volksgezondheid. „Deze ziekte is in zekere zin te vergelijken met oorlog, waarin het juist de jongeren zijn die sterven", zei Dr.Jona than Mann, hoofd van het spe ciale WHO-programma tegen aids. Hij zei dat zich naar schatting dit jaar 150.000 nieuwe besmettingsgevallen zullen openbaren en dat het to tale aantal tegen 1991 het mil joen zal hebben bereikt. De Britse prinses Anne noemde in een openingstoe spraak aids een tragedie die de mens zelf over zich heeft afge roepen. „Men kan zeggen dat de aids-pandemie een klassiek doelpunt is dat het mensenras tegen zichzelf heeft gescoord". De Nederlandse aanpak van Aids lijkt succesvol. Het aantal harddruggebruikers in ons land is nu constant en begint te dalen. Programma's voor 'Safe Sex' - met condooms - ver strekking van methadon en gratis omruil van gebruikte (heroïne-)spuiten - 700.000 in '87 - slaan goed aan. Staatssecretaris Dees (Volksgezondheid), die dins dagmiddag een korte voor dracht op de ministers-confe rentie hield, heeft daar ge merkt dat Nederland als 'voor- beeldland' gezien wordt. Zo noemde dr.Jonathan Mannde Nederlandse Aids-aanpak 'bui tengewoon verstandig'. Juist ook daarom presen teert dr. Hans Moerkerk, onder meer secretaris van de Natio nale Commissie Aids Bestrij ding NCAB op verzoek van de WHO vandaag op de wereldtop projecten onder de risico- en doelgroep van de drugspuiters. In ons land is het percentage seropositieven (dragers van het HIV, het Aids-virus) onder drugspuiters veel lager dan bijvoorbeeld in Italië, Spanje en Frankrijk: niet 60, maar 20- 30%. In de VS stijgt dat percen tage en begint dat het percen tage seropositieven onder ho moseksuele mannen in te ha len. Ons aantal van 420 Aids- lijders ligt onder de verwach tingen van een aantal jaren ge leden, toen Aids zich ook bij ons manifesteerde als nieuwe, dodelijke epidemie. SYDNEY (RTR/AP) - Australië is dinsdag óp uit bundige wijze begonnen met de viering van het feit dat 200 jaar geleden de eer ste blanke strafkolonie in het land werd gevestigd. Aan de opening van de feestelijkheden werd deel genomen door 2 miljoen mensen, onder wie de Britse kroonprins en toeristen die per boot in de haven van Sydney waren samengeko men. In de haven hebben zeilschepen uit de hele wereld meegedaan aan een 'Parade of Sail', brand punt van de 'bicentennial' van de Europese kolonisatie van Australië. Drie miljoen Australiërs hadden alle voor delige punten in de haven inge nomen en duizenden bootjes waren uitgevaren om de 200 schepen uit Australië en 40 an dere landen te verwelkomen. Maar de inheemse bewoners rouwden en grepen het zeil- feest aan om een massale beto ging te houden. De 'Aborigines' protesteer den tegen de 'verheerlijken van de inval' in hun land. Volgens officiële kringen werden de minstens 10.000 autochtonen - velen met beschilderd lichaam en met speren en boomerangs in de hand - vergezeld door evenveel blanke sympathisan ten. Terwijl de Aborigines door de straten van Sydney liepen, liep de vloot van schepen, aan gevoerd door het cadeau van Groot-Brittannië, het twee master-opleidingsschip 'Young Endeavour', in een zacht briesje onder een blauwe hemel de haven binnen. De Britse prins van Wales nam de parade af vanaf het Australische marineschip 'HMAS Cook', vernoemd naar kapitein James Cook, die de oostkust van het enorme eiland-continent in 1770 ont dekte. Reeds eerder op de dag had den prins Charles en zijn vrouw Diana een vloot van elf zeilschepen begroet die acht maanden geleden was vertrok ken uit Portsmouth in Enge land, om de historische reis na te doen die de eerste blanke ko lonisten van Australië maak ten. Op die bewuste dag in 1788 zette kapitein Arthur Phillip 800 gedetineerden aan land die de eerste strafkolonie van Groot-Brittannië in Australië vormden. Zij werden de stich ters van het moderne Austra lië. De 'Parade of Sail' en de aankomst van de zogenoemde 'First Fleet' waren de hoogte punten van de viering en het hoofddoelwit van de oorspron kelijke bewoners. Dezen hielden een bijeen komst in een park om het heuglijke feit van Australië's stichting te veroordelen. Hoe wel een paar schermutselingen uitbraken, herstelde de politie de orde snel en incidenten van betekenis deden zich dan ook niet voor. Een groep Aborigines die in het havengebied kampeerde, hees grote stammenvlaggen in rood, zwart en geel, maar deed verder weinig ter ontwrichting van het waterfeest, dat ook een vuurwerk omvatte. De autochtonen, die 1 pro cent uitmaken van de bevol king van 16 miljoen zielen, kre gen een woord van advies van de prins van Wales, die hulde bracht aan de vroege kolonis ten en hun afstammelingen. In een toespraak ter verwel koming van de zeilschepen, zei hij tegen de Aborigines dat Australië ondanks hun lot een land was waar het goed was te leven omdat het 'vrij genoeg is om aan gewetensonderzoek te doen.' Premier Bob Hawke had de Australiërs tevoren voorge houden dat zij zich bij de vie ring van hun huidige verwor venheden, het verleden moes ten herinneren en wat zij schuldig waren aan de mensen die er vóór hen waren - 'de Aborigines die 40.000 jaar in dit deel van de wereld hebben ge leefd.' De haven van Sidney met zeil schepen uit alle hoeken van de wereld. FOTO ANP MEDELLIN (UPI) - De Colombiaanse politie heeft m het met kogels doorzeefde lijk gevonden van Carlos He enkele uren eerder ontvoerde procureur-generaal van bia. Bij de ontvoering van Hoyos in Medellin waren lijfwachten doodgeschoten. De woordvoerder van het regionale bureau van de proc generaal verklaarde maandagavond dat hij tot zijn spijt meedelen dat het lijk van Hoyos was gevonden. „Hoyos boeid en doorzeefd met kogels", aldus woordvoerder Ari Een groep die zich verzet tegen de uitlevering van biaanse drugsbazen heeft de verantwoordelijkheid ontvoering van Hoyos opgeëist. Drugshandelaren hel dreigd politieke leiders in Colombia om het leven te bi indien de regering voortgaat met het uitwijzen leden cocaïnehandel. BRUSSEL - Een onafhankelijk onderzoek naar de betri heid van officieren van de Belgische staatsveiligheid drijven die tot nu toe aan de Bende van Nijvel en de e* rechtse organisatie Westland New Post werden toegescl is onnodig. „De Belgische staatsveiligheid staat boven ell denking," aldus gisteravond voor de Waalse tv de da naire Justitieminister Jean Gol. Volgens Gol, die RTBF-studio kwam om zijn ernstig in opspraak gë dienst in bescherming te nemen, moet men 'zeer voon zijn met beschuldigingen in de richting van de Staats heid, en kan men zich 'zeker niet alleen maar op gerudi vermoedens' baseren. Bovendien zijn tot nu toe geen genoemd, aldus Gol. TUNIS (IPS) - De vijf kandidaten van de regerende sod sche Destourpartij hebben in Tunesië de verkiezingen all wonnen in de deelverkiezingen van afgelopen zondag vandaag bekendgemaakt. De oppositie heeft gezegd grote schaal fraude is gepleegd. Minister Habin Ammar van Binnenlandse Zaken verk dat de stembusgang op „absoluut democratische wijs verlopen." President Zine el-Abadine Ben Ali had „duii instructies" gegeven opdat de kieswet niet overtreden zoi den. De verkiezingen waren een belangrijke test voorBï die democratische hervormingen heeft beloofd. BRUSSEL - „Wat de christen-democraten nu doen, hoord. Ze zeggen heel eenvoudig: we verloven ons meu we gaan trouwen met de liberalen. Ongekend dubbels Met die woorden reageerde gisteren een woedende partij zitter Van Miert van de Vlaamse sociaal-democraten akkoord van liberalen en christen-democraten voor eei trum-rechtse deelregering in Vlaanderen. De christen-i craten hebben daar al mee ingestemd, terwijl zij op nat vlak nog in gesprek zijn over onder meer de mogelijkhe: een centrum-links kabinet. Dat gesprek wordt in opdrad de koning geleid door een CVP-informateur, de demissii minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervorn Jean-Luc Dehaene. DEN HAAG (ANP) - Koning Husayn van Jordanië zal volgende maand de situatie in het Midden-Oosten, name de gebeurtenissen in de door Israël bezette gebiede spreken met de ministers van Buitenlandse Zaken v; twaalf EG-landen, zo heeft de woordvoerder van het mi rie van Buitenlandse Zaken in Den Haag dinsdag meegei Op 8 februari wordt in Bonn een ministeriële bijeenkon houden in het kader van de Europese Politieke Samen»? (EPS), de coördinatie van het buitenlands beleid van det landen van de Europese Gemeenchap. Het ligt voor de hai de onlusten in de Gaza-strook en de Westelijke Jordaani die bijna veertig Palestijnen het leven hebben gekost, belangrijkste onderwerpen van gesprek vormen. HAMBURG (DPA) - In de DDR zijn gevangenisstraffen sproken tegen enkele deelnemers aan een protestbetogii de officiële herdenking van de 69ste verjaardag van dei op Karl Liebknecht en Rosa Luxemburg in Oost-Berlijn.1 dinsdag vernomen uit Oostduitse dissidente kringen. Dn togers zouden tot een jaar cel zijn veroordeeld, twee» zouden een gevangenisstraf van twee maanden hebben j gen. Volgens de Westduitse douane zijn dinsdag opnieuw zes van de beweging voor burgerrechten in de DDR over de met de Duitse Bondsrepubliek gezet. In totaal zijn daan mensen uitgewezen. Allen namen deel aan de protest!*', van 17 januari jongstleden. MEXICO (RTR/UPI/AFP) - Een mijnongeluk in het nu van Mexico heeft vermoedelijk het leven gekost aan me» veertig mijnwerkers, zo maakte een woordvoerder vani mex, de eigenaar van de mijn, dinsdag bekend. Het ongelt beurde maandag in de kolenmijn 'Cuatro y Media', op 19 meter van de grens met de VS. Door kortsluiting ontplof een diepte van bijna 2.800 meter een hoeveelheid waarna brand uitbrak. Minstens dertig mijnwerkers kwamen vrijwel onmidi door verstikking om het leven. Ongeveer honderd mijn»? konden ondanks de zeer moeilijke omstandigheden noj worden gered. WASHINGTON (RTR) - Het Amerikaanse ministerie va fensie heeft besloten China te zetten op de lijst van lands vijandig tegenover de Verenigde Staten staan. Dit hebben nieme regeringsfunctionarissen maandag verklaard. Hie reageert het Pentagon ondermeer op de Chinese verwfl van Amerikaanse beschuldigingen dat Peking Zijderup ketten aan Iran verkoopt. Iran heeft dergelijke raketten vuurd tegen Kuwayt en heeft er ten minste een onder A' kaanse vlag varende Kuwaytse tanker in de Golf meef fen. De functionarissen bevestigden een bericht van de Ne» Times dat China op de 30 landen tellende lijst zal kon staan. Deze lijst, waarop onder andere landen als Nica de Sovjetunie, Cuba en Vietnam voorkomen, is een jaar den opgesteld en zal aanstaande zomer worden gepublices MOSKOU (DPA-RTR) - Tegen Joeri Tsjoerbanov, schoo: van wijlen Sovjetpartijleider Leonid Brezjnev, is een klacht wegens corruptie ingediend. Tsjoerbanov zouS roebel aan steekpenningen hebben geïnd, zo berichtte het officiële persbureau TASS. Plaatsvervangend procureur-generaal Aleksandr Katoes op een persconferentie dat Tsjoerbanov, tot 1983 vice-i# van Binnenlandse Zaken en in bezit van de generaal misbruik heeft gemaakt van zijn functie. Volgens Ka; wordt de verdachte geconfronteerd met het bewijsmate» zal daarna het proces tegen hem beginnen. Tsjoerbanov in 1983 ontslagen en gearresteerd onder Brezjnevs op' Joeri Andropov bij een zuivering binnen het minister* Binnenlandse Zaken. HELSINKI (RTR) - Een recordaantal Finnen heeft nu< stem uitgebracht voor de presidentsverkiezingen van nuari en 1 februari. Zij werden aangespoord door een met de afbeelding van een zwangere naakte schoonheid affiches staat de tekst 'Maker van presidenten', waatf ontwerper wil aangeven dat het de gewone man of vrou» het staatshoofd voortbrengt. Dinsdag stonden de Finnen in de rij voor stembureaus «j als mogelijk is, van tevoren hun stem uit te brengen. E vier miljoen kiezers. Al een half miljoen heeft zijn ked maakt. Favoriet voor het presidentschap is de 64-jarige president Mauno Koivisto, een sociaal-democraat diev(1 tweede ambtstermijn van zes jaar lijkt voorbestemd. Stel Van onze verslaggever Het groeitempo in 1973 en 1985 op 66 op 204 en in Bral delijke gemiddeld de Randstad beg: Gelderland en Br; uitlopen. AMSTERDAM (All het huidige recht een koper te binder als zich naderhanc uitwerking van het Tot deze conclusie Amsterdamse nota A.H.M. Santen in zij rele rede bij de aai dinsdag van het amb zonder hoogleraar in riële wetenschap en mee samenhangende oefening aan de Ui van Amsterdam. In gaat Santen, tevens in de hoofdstad, in zondere positie van van een woning als co| Santen constatee: consument in ons r< in het algemeen op al nieren tegen allerlei] wordt beschermd. Bij culiere koper van eei echter laat de wet; volgens hem afweten, doordat de wettelij omtrent het kopen va: ning geen onderschei tussen een particulii en een professionele. „De hantering van moet beter worden op de bijzondere posi koper als consument geldt tussen pro marktpartijen geldt der meer in het cons recht. De wetgever zc totstandkoming van overeenkomst van goed een schriftelij ld verplicht moeten stellj Santen. Bij een verplicht s< contract voor de to ming van de kooi komst is pas sprake koop wanneer de afsp de prijs op een notai is gemaakt. Nu nog is voor de koop van ee de mondelinge over tussen koper en verk de prijs voldoende id prof. Santen ontstaan te vaak problemen o\ AMSTERDAM (ANP) - Nedllo; dag de meeste aandacht op overige zeer rustige effectent week in negatieve zin af v; heersende beeld van dul kwartjeswerk. Het was weer de oblige voor de omzet moest zorgen, een vriendelijke stemming om. De aandelenmarkt kwa: dan een omzet van ruim 3 de stijging van de algemene dex met 0,2 punt naar 70,4 uitstekend de zeer rustige, stemming. Nedlloyd prijkte met eei ruim 94.000 stuks (dubbJ vijfde op de lijst van de ml delde fondsen na de grote ii De buitengewone aandeelhouj ring van maandag had een tol ging tot gevolg. Een handela dat uit het vermoeden dat d de cumulatief preferente aa. schijnlijk in de volgende aai vergadering op 12 februari z; blokkeerd. Als dat inderd wordt een belangrijke besc structie onmogelijk, wat so licht doet hopen op een bo gende kooplust bij een aanc de Noor Hagen. De prijs v portaandeel tipte aan zakte later iets in tot winst betekende van 7,50. Een uitschieter in negati Fokker, die in de loop van c verder inzakte en uiteindelijl te slikken kreeg van 1 op en Audet, die maandagmiddj kendmaking van gestegen w flink vooruit gingen, moest? den. VNU werd J 0,40 g 60,80 en Audet werd 1,! bandeld op ƒ247. Ook W moest terug en wel een ri 1114. Elsevier sloot twee t °P 42,70, maar De Telegi duurder op 227. De internationale sector Hnge verschuivingen te ziei winst van 1,50 op 207 ujke Olie de grootste was. 'Congres schuld aan tekort' Van onze correspondent President Reagan met zijn stapel begrotingsstukken. - foto anp Reagans laatste ambtsjaar. „De leuzen over het 'fijne gevoel' zijn gaandeweg hol gaan klin ken." DEN HAAG/PARAMA RIBO (ANP) - Suriname heeft voor het eerst sinds de militaire staatsgreep van 1980 een gekozen regering. President Ramsewak Shan- kar heeft dinsdag in Para maribo de dertien leden van het nieuwe kabinet beëdigd. Opvallend is dat de leider van de javaanse partij KTPI, Willy Soemita, een ministerspost heeft gekregen. Tegen hem wa ren bezwaren gerezen wegens zijn niet onbesmette verleden. Verscheidene maatschappe lijke groeperingen spraken zich tijdens de regeringsformatie uit tegen het ministerschap van Soemita omdat hij als minister in de jaren zeventig heeft ge knoeid met het uitgeven van landbouwgrond. Soemita is in die tijd wegens corruptie ver oordeeld. De KTPI-leider wordt nu toch minister van Sociale Za ken, volkshuisvesting en van Algemene Zaken. President Ortega wordt begroet door de Spaanse minister van Cultuur Solanga. - fotoanp MADRID (AFP/RTR) - De Nicaraguaanse raguaanse president ook Italië en Zweden aan- president Daniel Ortega is dinsdag in Ma- doen. drid aangekomen voor een 'officieel werk- yolgens waarnemers is de president in Spanje bezoek van twee dagen aan Spanje. op twee za^en ujt: goedkeuring door West- Na besprekingen met premier Felipe Gonzalez Europa en met name Madrid van de standpun- zal Ortega woensdag worden ontvangen door ten die Managua inneemt in het Middenameri- koning Juan Carlos. Behalve Spanje zal de Nica- kaanse vredesproces. JERUZALEM (AFP/RTR) - „De tactiek moet zijn het le ger weer zijn volledige ver mogen tot afschrikking te geven zodat de Palestijnen dodelijke vrees hebben om het aan te vallen", zo zei de Israëlische premier, Yitz hak Shamir, in een rede voor leden van zijn Herut- partij in Tel Aviv. Daarin haalde hij ook fel uit naar de VN en de wereldopinie: „Toen onze soldaten in doods gevaar kwamen, hebben zij zich verdedigd en hebben zij geschoten, maar riep de hele wereld .Israël doodt, Israël moordt". En toen wij poogden het gebruik van vuurwapens zoveel mogelijk te beperken, en wij andere middelen gebruik ten, veranderde dit nog niets, want toen riep men 'Israël ran selt'. Het geweld in de bezette ge bieden, waarbij tot dusverre 39 doden vielen onder Palestijnen, ging dinsdag zijn achtste week in. In Jenin in West-Jordanië verwondde het leger opnieuw een betoger, maar nu door schoten. Eerder hadden solda ten in tien dagen tijd meer dan 200 Palestijnen het ziekenhuis ingeslagen met breuken en an dere verwondingen. In diverse wijken van Oost- Jeruzalem leverde het leger slag met traangas tegen jonge Palestijnen die schoten met ka tapulten. In de Gaza-strook wierpen betogers benzinebom men en stenen. Minister van defensie Rabin verklaarde tegenover de pers dat een onderzoek zal worden ingesteld naar gevallen waarin soldaten op Palestijnen ink- nuppelden zonder dat zij be trokken waren bij betogingen. Eén parlementslid van de Ar beiderspartij is al uit de partij gestapt, omdat hij Rabin een moordenaar acht. „Het begrotingsproces werkt niet meer en moet zeer drastisch worden herzien", aldus de president die luid werd toegejuicht vooral door de Republikeinse leden van beide huizen van het Congres. De president hield de meer dan 20 kilo wegende begrotings stukken en notulen van het Congres in de hoogte en gooide ze daarna met demonstratieve klappen terug op het spreekge stoelte. „Het Congres moet me zoiets nooit meer sturen. En als het toch gebeurt, zal ik het niet meer tekenen", aldus Reagan. Hij riep de Amerikaanse volksvertegenwoordigers op in het vervolg met sluitende be grotingen te komen. En ander maal hield hij een pleidooi voor een wetswijziging die het de president mogelijk maakt over afzonderlijke delen van de be groting zijn veto uit te spreken. Reagan vroeg het Congres met nadruk het door hem met de Sovjetunie gesloten INF-ak- koord te ratificeren. Hij kon digde aan er alles aan te doen om tot een nieuwe akkoord over de halvering van de stra tegische kernwapens te komen. „Maar een dergelijk akkoord moet onze nationale veiligheid verhogen. Beter geen akkoord dan en slecht akkoord", aldus de president die nog eens een vurig pleidooi hield voor zijn Strategische Defensie Initiatief (SDI) dat volgens hem het beste middel is om tot wapenbeheer sing te komen. De Amerikaanse president bepleitte een drastische verbe tering van het onderwijs en het terugdringen van de armoede. Voor wat de onderwijsverbete ring betreft zei hij„Het is niet zozeer een kwestie van geld, maar van discipline en hard werken". Hij herhaalde dat de armoede niet met welzijnspro- gramma's te lijf kan worden gegaan, omdat die miljoenen mensen nog meer afhankelijk maken van de overheid. Reagan bracht hulde aan zijn echtgenote Nancy die zich de laatste jaren zeer heeft inge spannen voor 'het drugsvrij maken van Amerika'. De presi dent zette zich krachtig af te gen abortus en vroeg het Con gres een wet aan te nemen die het schoolgebed weer verplicht stelt. Voor wat Nicaragua betreft hield Reagan zich opmerkelijk op de vlakte. Hij kondigde aan woensdag zijn nieuwe voor stellen voor hulp aan de Con tra's ter tafel te leggen, maar op de inhoud daarvan ging hij niet in. Hij beperkte zich ertoe een dringend beroep op het Congres te doen zijn hulpaan- vrage te honereren. De presi dent drong opnieuw aan op de terugtrekking van Russische troepen uit Afghanistan. Reagan stond lang stil bij 'de revolutie' die zijn regering, naar zijn stellige overtuiging, de afgelopen jaren te weeg heeft gebracht en die naar zijn zeggen 'tot enorme prestaties op zowel binnen- als buiten lands gebied heeft geleid'. De twee leiders van de De mocraten in het Amerikaanse Congres hebben dit en het Amerikaanse volk maandag opgeroepen het tegendeel te eisen van wat president Rea gan voorstaat en iets te doen aan de elementaire behoeften van het land. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Jim Wright, en de leider van de meerderheid in de Senaat, Ro bert Byrd, zeiden in een reactie op Reagans 'State of the Union', dat diens zeven jaren in het Witte Huis de natie hadden laten zitten met recordtekorten op de begroting en op de han delsbalans en te weinig geld voor dringende binnenlandse behoeften, zoals op het gebied van het onderwijs en de ge zondheidszorg. De Democraten beheersen met een marge van 54-46 de Se naat en met 257-177 en één open plaats, het Huis van Afgevaar digden. „Wij hebben het einde van een tijdperk bereikt," zei Byrd, in een verwijzing naar

de Stem | 1988 | | pagina 4