RAADTOI AMBITIEUZE NIEUWE TRAINER BRESKENS HERBOREN 'Tweede plaats op Nederlands kampioenschap is ook mooi' De Block blij met teamgeest Moeilijk, maar niet kansloos9 Politiere< voor wap STOP BIJ ONZE van DORST GSC-TRAINER EROLL VAN CAUTER: CLINGE BLUFT ONDANKS ONZEKERHEDEN OPTIMISTISCH Morren DE STEM SPORT EXTRA OP WOENSDAG WOENSDAG 27 JANUAR11988 Alle Toyota modellen OOSTBURG - Robbie tde Clerck volgt het ko mende seizoen Jaap van Maris op bij Bres kens. Het lopende sei zoen stoomt hij zich ge reed bij het tweede elf tal van voorzitter Willy Vermeire, nadat hij drie seizoenen bij Sluis werkzaam was en al op zijn éénentwintigste bij Aardenburg als trainer debuteerde. Kapstok Zorgelijk SNOEYS GRUPT NET NAAST TITEL Nabeurt Goed seizoen Mentaal OOSTBURG-De Ra kenhuisgroep 'Zeeuv voorstel van de chi Oostburgse Antonius dagen in het weekeir worpen. Aandrang Verzamelwoede Boete Door Rinus Verberkmoes CLINGE - In de eerste twaalf competitiewed strijden verging het zon dagderdeklasser Clinge prima. Problemen doken op tijdens de winterstop. Een noodgedwongen rust periode waarin de Clinge- spitsen Van Craenen- broeck en Van Cauteren ingetaped moesten worden en zodoende niet konden trainen en spelen. Zorgen dus voor coach George de Block, een man die evenals zijn keurkorps de toe komst rooskleurig tege moet ziet. Al rap in het babbeltje over de voetbalclub Clinge stelt De Block tevreden te zijn met het verschuiven van de herstart van de competitie. „Nu heb ben we tenminste nog een weekje langer om op sterkte te komen," aldus de Terneu- zense oefenmeester in Clinge- dienst. Dit blij zijn slaat op de mogelijkheid dat hij bij de aanvang van het resterende competitiegedeelte kan be schikken over zijn frontspe lers Fred van Cauteren en Boudewijn van Craenen- broeck, een duo dat tot nu toe goed was voor 18 doelpunten. „Die knapen moeten missen zou knap vervelend voor ons zijn," weet De Block. Dat hij zich hierover niet zo erg druk meer moet maken, vertelt Van Craenenbroeck, die overigens in het vriend schappelijke duel in en tegen Zaamslag zijn 'Waterloo* vond. „In dat duel ben ik flink geraakt. Zo fiks zelfs, dat ik naar het ziekenhuis ben ge gaan. Daar constateerde men in eerste instantie niets. Later kwam de aap uit de mouw tij - dens de fysiotherapie. Ik had wel degelijk mijn enkelban den gescheurd en dat bete kende intapen en rust hou den. Die rustperiode is geluk kig bijna voorbij. Ik begin weer rustig te trainen en mee te doen met partijtjes," aldus de 26-jarige Clinge-aanvoer- der Van Craenenbroeck. Voor zijn compagnon geldt min of meer hetzelfde. Ook Van Cauteren mag af en toe zijn trainingsschoenen aan trekken om los te lopen. Zij het dat zijn enkels nog niet geheel op 'kleur' zijn. Maakte De Block zich zorgen over zijn vedetten, eerder had hij het aan de stok met mannen als Benny van de Brande en Walter van Tienen. Knapen die het hazepad kozen mede Clinge-trainer George de Block is optimistisch ge stemd voor het tweede gedeelde van de voetbalcompeti tie. -wimkooyman omdat de door De Block uit gestippelde weg resultaat op bracht. En dan sta je als criti cus gauw eenzaam en alleen aan de zijlijn te morren. Druk maakt niemand er zich om. De Block hierover: „Die periode is afgesloten. Iedereen weet nu dat er ge werkt moet worden. Wie dat niet doet en er met de pet naar gooit, kan vertrekken. Zo simpel ligt dat." Een man die daar eveneens min of meer het slachtoffer van is geworden is Tom Willaert. Deze Clingenaar ging laat op vakantie en kwam pas terug toen Clinge een verrassende competitiestart achter de rug had. Ondanks zijn kunnen bleef Willaert buiten de vaste elf. Daar staat tegenover dat De Block een jongeling als Ivo de Wilde van invaller tot vaste kracht uit zag groeien en dat een verdediger als Walter Bonte furore maakte en doelman Siegfried van de Berge, met de adem van de van Hulsterloo overgekomen Jean-Pierre de Keizer in zijn nek, uitgroeide tot een be trouwbare sluitpost. Naast de positieve ervarin gen bleek Van Craenene- broeck een stuk gemotiveer der bezig te zijn dan vorig seizoen. Clinge moest toen zelfs in de nacompetitie aan treden voor het behoud van het derdeklasserschap. Al met al zaken en die er toe ge leid hebben dat het Clinge- keurkorps dit seizoen nog slechts uit dertien namen be stond. Een gering aantal, waaruit tevens blijkt dat de selectie het vertrouwen ge niet. En dat het met de tweede stek dit na twaalf duels waar maakt. De Block: „In principe heb ben we hierbij wat mazzel ge had. En het geluk dat ieder een er bij wil zijn. Niemand is bereid zijn stek zomaar ca deau te doen. Daarvoor is heel wat nodig. Illustrerend is de wil die mijn spitsen opbren gen om er toch maar op 7 fe bruari te kunnen zijn. Van daar ook dat ik redelijk opti mistisch de tweede periode tegemoet zie. Eten reeks wed strijden waarin we het moei lijk zullen krijgen. Zeker nu men Clinge kent. Van mij mag dat trouwens." Steeds grote keus uit ±100 „Fi ^:\\M4m\M:rA§LWAM Van onze verslaggever MIDDELBURG/ GOES Rijkswaterstaat heeft grootste deel van de hc derd ton zware stookolie de Grevelingendam en philipsdam in de Oostt schelde opgeruimd. I schor, de Plaat van Ouc tonge, wordt gemaa Rijkswaterstaat voert I met olie besmeurde gras planten af. De stookolie was afkoms van de VT Vlaardingen zondagmiddag lek raakte een aanvaring met de Bel sche coaster Rapide IV. Le< van de diverse vogelwach zijn nog steeds in de weer vogels die naar het schor tr« ken, te verjagen. „Het water is nu geheel ol vrij", zegt Jos Geluk avn Rijl De Clerck volgt Van Maris op Eroll van Cauter, de trainer van het damesteam van het Goese GSC, die er op rekent dat zijn teamzichzal kunnen handhaven. - fotowillémmieras. i Henk Snoeys, de Terneuzense jeugdbiljarter die net naast de nationale titel greep. - foto wim kooyman. Robbie de Clerck, de nieuwe trainer van Breskens, schrijft thuis oefeningen op voor zijn jongens. - foto wim kooyman Door Fred Rabout Ondanks zijn nog jeugdige leeftijd (30 jaar), kan hij dus toch al bogen op enige ervaring. Desondanks kwam het bericht dat hij Van Maris zou opvolgen voor hem als een volslagen verrassing. „Zelf heb ik nooit gesolliciteerd toen Van Maris te kennen gaf dat het zijn laatste seizoen was. Rond de kerstdagen werd ik door het bestuur gepeild. Na een paar dagen bedenktijd, heb ik gezegd wel interesse te heb ben. Ondanks dat was ik toch nog verrast dat de keuze op mij viel. Het bevalt me hier goed. De 'recht-voor-zij n-raap-men- taliteit' staat me aan, dus waarom zou ik deze kans niet grijpen", aldus de in Oostburg wonende trainer. Begonnen op zijn twaalfde als voetballer in zijn geboorte plaats Aardenburg, wist hij deze club als interim-trainer drie keer in de vierde klas te houden. Negen jaar terug stapte Etiënne de Monbalieu tijdens het paasweekeinde bij Aardenburg op. Robbie de Clerck, pas 21 en bezig voor zijn trainersdiploma, werd ge vraagd om te redden wat er nog te redden viel. Zonder pro bleem behield hij Aardenburg voor de vierde klasse. Een paar jaar later zag Ko Leenhouts het na de winterstop niet met zit ten op het Burgemeester Van Dongen-sportpark. De Clerck loodste de groen-zwarten van de laatste plaats naar de mid denmoot. Nijpender werd het een seizoen later, toen Aarden burg samen met Koewacht, Hontenisse en Biervliet via een nacompetitie uit moest maken wie naar de afdeling moest. De toenmalige trainer Cor van Aken werd bedankt voor de be wezen diensten en Robbie de Clefck kwam opnieuw aan het roer. Deze keer samen met Jake Trapman. Opnieuw werd het vierdeklasserschap veilig gesteld. Een jaar later stond hij tussen de palen als keeper - „vanaf de jeugd heb ik ge keept" - en degradeerde Aar denburg wel. Als doelman had hij steeds Eddy Paridaen voor zich. Toen die voorgoed zijn schoenen aan de kapstok hing, dacht hij zijn kans te krijgen, vooral ook ge zien zijn verdiensten voor de club. Het pakte anders uit, want Fred de Krijger werd van Breskens aangetrokken en De Clerck mocht naar het tweede. „Dat frustreerde me enorm. Ik voelde me net een stuk vuil dat naar de belt moest. Ik heb nog een jaar in het tweede ge keept, maar vertrok het daar opvolgende seizoen naar Sluis als trainer. Een niveau, tweede klas afdeling, dat ideaal is voor een beginnende oefenmeester, want ondanks mijn interim periodes bij Aardenburg, moest ik nog maar beginnen. Ik heb veel geleerd, al bleven de pres taties achterwege. Het eerste jaar ging het goed, maar het potentieel was te gering om door te kunnen stoten. Het be stuur mag niets verweten wor den. Sluis is door zijn kooptoe- risme, op voetbalgebied niet zo'n gemakkelijke club". „Dit seizoen ben ik bij Bres kens dan ook helemaal herbo ren. Ondanks dat het een tweede elftal is dat ik train, vogl je dat voetbal hier leeft. In Sluis was de trainingsopkomst, zeker het laatste jaar, bar slecht. Hier ligt het altijd tusen de 12 en 16 spelers. Bovendien is het niveau, de reserve derde klasse, hoger. Er zitten jongens in, die tegen de deur van het eerste staan te beuken. Echt, ik zit boordevol ambitie, of het nu straks tweede of derde klas wordt", doelend op de moeilijke positie van Breskens. En hij be sluit: „Deze kans grijp ik met beide handen, want ik hou van het voetbal". onderste plaatsen, lieten we het volledig afwe ten met verlies als logisch gevolg. Vanaf die wedstrijd zijn we een serieuze degradatiekandi daat, want de afstand met de dichtstbijzijnde ploeg bedraagt al vier punten." Zorgelijke tijden dus voor de Goese dames, maar hoe schat hij de kansen in. Legt hij zich al neer bij degradatie? „Dat zeker niet. Het zal erg moeilijk worden, daar ben ik realist genoeg voor. Maar de prijzen worden pas aan de meet verdeeld. We zullen onze schouders er met zijn allen onder moeten zetten. Belangrijk zal zijn dat we weer geloof krijgen in eigen kunnen. De terugkeer van Hannah Snoeck kan positief doorwerken. Als ik zie hoe goed er in verschillende partijen gespeeld wordt dan hoeft dit team niet te degra deren. Geloof in eigen kunnen waardoor er weer meer zelfvertrouwen binnen de ploeg komt, zal van doorslaggevende aard zijn. Probleem is ech ter wel, dat we door de inpassing van andere speelsters een vrij jong team hebben en dat heeft onvoldoende ervaring. Een niet te onder schatten factor voor de slotfase van de competi tie. Als ik heel realistisch de zaak op een rijtje zet, dan stel ik dat we niet kansloos zijn, maar dat het wel moeilijk wordt. Overigens ben ik wel van mening dat deze ploeg veel mogelijkheden in zich bergt voor de toekomst. Mochten we toch degraderen, dan verwacht ik dat we vlot terug keren naar de tweede divisie, maar voorlopig ga ik nog uit van behoud," aldus trainer Eroll van Cauter, die ondanks de mindere resultaten het toch erg naar zijn zin heeft bij GSC. 0 Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - Als het je een plaats in de klas sering kost, is het altijd pijnlijk om te zien dat je die slechts met minimaal verschil (vijfduizendste) moet prijsgeven. Als het om een districts-, pro vinciale- of gewestelijke titel gaat is dat nog pijn lijker. Maar als het om een Nederlands kam pioenschap gaat dan kun je wel door de grond zakken. Het overkwam de 17-jarige jeugdbiljarter Henk Snoeys uit Terneuzen. Tijdens de nationale titelstrijd zesde klas libre voor de jeugd in Hengelo werd na driftig cijferen bekend dat hij Benny Hofman uit Slagha ren met vijfduizenste in al gemeen gemiddelde voor moest laten gaan. Die scoorde 1.005 en Henk Snoeys bleef op precies 1.000 staan. Zeg maar dag tegen de nationale titel. Je verwacht dan, terug blikkend, een teleurge stelde Henk Snoeys aan te treffen. Niets daarvan: de JBT-biljarter wekt geen moment de indruk onder dat fatale moment gebukt te gaan. „Natuurlijk vond ik het jammer, maar de tweede plaats is toch ook mooi," is zijn tevreden ant woord en hij gaat dieper op die nationale eindstrijd in. „Ik wist dat ik er dichtbij zat. Bij winst met een tien tal caramboles kon ik Hof man op gemiddelde passe ren. Het scheelde precies tien toen ik de laatste ca rambole maakte. Maar Hofman had nog de na- beurt en dat redde hem." Zijn tegenstander uit Slag haren ging vertwijfeld naar het biljart, deed een wan hopige poging de beginstoot te maken en zag dat het he lemaal fout liep. Vrouwe Fortuna was hem echter bijzonder goed gezind, want de ballen liepen in de klos en de aquitstoot werd als nog gehonoreerd. „Daarna bleef er een stootbeeld over, dat niet te missen was," zegt de begeleider en trai ner van Snoeys, Louis van der Hooft. Die gelegenheid liet Hofman niet aan zijn neus voorbij gaan en maakte dankbaar nog één carambole. Juist die ca rambole, die hem de natio nale titel bezorgde". „Achteraf bezien heeft hij wel geluk gehad en ik pech, maar als men van te voren tegen me gezegd had 'je eindigt als tweede', dan zou ik daar direct voor ge tekend hebben. Ik mag niet vergeten dat bij verlies in die slotpartij ik slechts vierde of vijfde geworden was," stelt hij nuchter. „Achteraf bezien ben ik de voorlaatste ronde in de fout gegaan. Ik wist dat koplo per Hofman verloren had en als ik tegen het enige meisje dat aan die titel strijd deelnam zou winnen, kwam ik aan de leiding. Maar juist in die voorlaat ste ronde, de enige keer in zowel het districts-, ge westelijk- als nationaal kampioenschap, was ik nerveus. Dat kostte me de partij en naar later bleek ook de titel." Toch kan de biljarter uit Terneuzen terugblikken op een goed seizoen. „Ik werd ongeslagen districtskam pioen in Hulst. Daar was ik al dik tevreden mee. En ik werd derde in het geweste lijk kampioenschap en mocht naar de nationale ti telstrijd. Toen had ik het geluk dat de twee mij voor afgaande spelers te hoog stonden met hun algemeen gemidelde." Ook in die gewestelijke eindstrijd moest hij tot op de bodem gaan om de kwa lificatie af te dwingen. Er waren nog meer kapers op de kust voor die derde plaats. Na één gewonnen en drie verloren partijen leek er in 't Houtenkwartier te Hulst geen eer meer voor hem te behalen. Maar door de resterende drie partijen in winst om te zetten pakte hij nog de derde plaats en kwalificeerde zich voor het NK. Hij heeft dit seizoen heel wat ervaring opgedaan, die hem van pas kan komen in de nabije toekomst. „Zeker, ik heb veel geleerd op men taal gebied. Maar ook tech nisch ben ik goed vooruit gegaan door de instructies van Louis van der Hooft. Ik voel nu al dat ik in de vijfde klas goed mee kan. Daar naast hebben die kam pioenschappen me de sti mulans gegeven om het bil jarten wat serieuzer te be naderen. Dus meer spelen en met meer overgave," be sluit hij. Van onze verslaggever Volgens de Raad zou eer zijn met de regels, vastg ziekenhuizen in Zeeuwse. Het voorstel van de chirurge maatschap veroorzaakte ei vorige week veel deining Oostburg. Het college van bi gemeester en wethoude vreesde dat de weekeindsli ting een bedreiging zou vorm voor de kwaliteit van de zi kenhuiszorg in de regio. Besloten werd dan ook, ir steun van de Oostburgse rar om bij ziekenhuisbestuur directie aan te dringen om voorgestelde maatregel niet laten doorgaan. Volgens G. Widdershove woordvoerder van de chiru gen, werd de maatregel voc gesteld uit efficiency-overw gingen. De kwaliteit van zorgverlening zou, volge hem, niet te lijden hebben v een halvering van de weeken diensten in Oostburg. Van onze correspondente MIDDELBURG - Van 'bo dinsdag tijdens de zittinj delburg, geen sprake in c twee mannen, die terecht verboden wapenbezit. Het liep voor de betrokken dan ook met een 'sisser' af geen van de mannen werd v« oordeeld tot de onvoorwaarc jijke gevangenisstraffen Justitie in dit soort zaken 'ac ®r de hand' heeft. He 21-jarige Middelburger V. had zich laten meesiep door zijn verzamelwoede en kocht hij in de loop van 1986 april '87 van een kennis dl geweren uit de Tweede W reldoorlog, die hij later ovei gens weer ruilde voor legerkl ding. Wat hij niet wist was dat wapens (onbruikbaar gemaa ^fenmateriaal) eerder gest 'en waren uit de sportscho van de kazerne in Middelbur v. had zich in de herkomst v: Je wapens niet verdiept, omd 1 eigenlijk munitieverzam 'aar was, waarvan hij ei »rote hoeveelheid in de duim Jfi in een oude bunker in Vli lngen had gevonden. 3et 'stiekeme gedoe' waarm *3 zijn verzameling had omg en, had te maken met het ?t vooral de moeder van "iet mocht weten waar hij m jezig was. V. werd veroordee een boete van 900 guide waarvan de helft voorwaard aar me* 8611 van tw fc "Van onze handbalmedewerker GOES - De dames van de Goese handbal vereniging GSC hebben het moeilijk in de tweede divisie. Na het verlies tegen EHBV zijn de Goese dames vaster op de voorlaat ste plaats gedrukt en zijn vanaf nu in de strijd gewikkeld voor lijfsbehoud. En opmerkelijke terugval vergeleken met de twee laatste seizoenen, die steeds met een knappe tweede plaats werden afgesloten. Trai ner Eroll van Cauter, die vanaf dit seizoen de scepter zwaait over het damesteam, heeft er wel een verklaring voor, maar vooraf had hij de si tuatie toch niet zo laag ingeschat. „Aan het einde van het vorige seizoen werd ik door het GSC-bestuur benaderd om de vertrek kende trainer John Janssen op te volgen. Toen is mij de garantie gegeven, dat van de succesvolle formatie slechts één dame zou stoppen. Uitein delijk bleek bij de start van de voorbereiding op dit seizoen, dat zes speelsters om verschillende redenen gestopt waren. Zo werd ik onverwacht geconfronteerd met een smalle selectie en daar bij werd ik genoodzaakt een praktisch nieuwe ploeg op te bouwen. Van de vaste kern van vorig seizoen waren nog vier speelsters over. Daarbij komt dat we dit seizoen door vooral werk, bles sures en studie nog geen enkele keer compleet zijn aangetreden met de ploeg die ik voor ogen heb. Dat zijn twee belangrijke oorzaken voor de terugval, maar dat we nu een mogelijke degra datiekandidaat zijn, had ik niet verwacht. Er is in mijn ogen voldoende kwaliteit in de ploeg. Tegen Van de Voort/Quintus speelden we wer kelijk een schitterende partij. Dan kan het wel. Maar tegen EBHV, ook een kandidaat voor de

de Stem | 1988 | | pagina 10