Bezoekers blijven weg bij Zesdaagse Schaatsploeg van elf naar Calgary SPORT SPORT PLOEGLEIDER NU AL OP ZOEK NAAR TOUR-KOPMAN VOOR 1989 MLTC 1 (Titelstrijd hoofdklas, libre DOS DINSDAG 26 JANUARI 1988 Van Hooydonck pas over drie jaar in De Tour BRUSSEL - Het wielerseizoen is niet eens begon nen of Jan Raas gaat al op zoek naar een kopman voor de grote ronden in 1989. Gistermiddag werd in Brussel bekendgemaakt dat SuperConfex na dit seizoen de wielerploeg nog twee jaar zal spon soren en mogelijk nog langer. De contracten van de meeste renners van Raas lopen dit seizoen af en hij heeft al aangekondigd dat wat hem betreft een grote schoonmaak voor de deur staat. Alternatieven Terugval NIEUWSOVERZICHT Samaranch wil harde maatregelen Korbach gaat naar Eagles Belczyk wint super-G in Leukerbad Politie houdt 34 Modena-fans aan Sponsor stopt bij PEC Zwolle Schapers: al 30.000 gulden Dynamo Kiev wint toernooi in LA NOC wil meer limieten stellen Dijkstra niet bij NK schaatsen Johnson kan niet afremmen DE STEM SF TERNEUZEN - In competitie moest deze keer verlies ii van het Middelbur I Hoewel de Oostburg! J moet Ludo et Emerge helft genoegen neme: ITerneuzense Animo I gebleven. Deze keer te""' SIEMATIC KEUKENS TEGELS SANITAIR BOUWMATERIALEN TIMMERFABRIEK ESDOORNLAAN 22 - OOSTERHOUT - 01820-54978 Met nu ook eigen montagedlentt voor badkamers, keukens en tegels DESTgM Door Jacques Eestermans ROTTERDAM - De Zes daagse van Maastricht is - althans voorlopig - van de baan. De vraag is gewettigd of de ambitieus opgezette Maasstedelijke tegenhanger nog een lang leven is be schoren. Het zal deze dagen ronduit ontnuchterend zijn voor de organisatie van het Rotterdamse evenement te moeten vaststellen, dat de massa de wielershow in sportpaleis Ahoy blijkbaar uit het hart heeft gesloten. Terwijl het bedrijfsleven nooit eerder zo genereus in de buidel tastte om het spektakel finan cieel mogelijk te maken, blij ven de tribunes akelig leeg. De kijkcijfers vertellen hun eigen verhaal. Schommelden de toe- schouwers-aantallen de laatste jaren tussen de 43.000 en 48.500, de inrichters mogen woensdagnacht hun handen dichtknijpen als 40.000 mensen de kassa's zijn gepasseerd. De bezoekersstroom bleef gister avond, op de van oudsher de drukbezochtste sessie, tot schrik van wedstrijdleider Pe ter Post opnieuw ver achter bij de verwachtingen. „De belang stelling valt me tegen", erkende hij, zij het schoorvoetend. „Het wreekt zich dat de nationale toppers zijn weggevallen. Het publiek herkent zich minder in jongens als Oosterbosch, Pie- ters en toch ook Teunije van Vliet, dan in een man als Pij nen. Het is de hoogste tijd dat er in ons land een nieuwe gene ratie opstaat, die de mensen weer op de banken krijgt. Die komt er echt wel, maar vraag me niet wanneer". Snelheid lijkt geboden, want het is alles zins redelijk te veronderstellen, dat de geldschieters zonder pardon de kraan dichtdraaien als het evenement verzandt in een intiem onderonsje voor de relaties. Een belangrijk deel van het uitgetrokken budget dient immers vertaald te kun nen worden in een grotere naamsbekendheid bij Willem en Marie van de hoek. Gaat de sterk verminderde interesse al ten koste van de sfeer, het voor het eerst in Rotterdam gehan teerde punten-systeem, waar aan bonusronden zijn verbon den, werkt de betrokkenheid van de tribune-klanten bij de wedstrijden ook niet bepaald in de hand. Onvoldoende wordt het publiek ingelicht over de stand van zaken. Zelfs de ren ners weten nauwelijks waar ze aan toe zijn, omdat de installa tie van de juiste communicatie middelen over het hoofd is ge zien. Een en ander leidt tot de conclusie, dat Post het ko mende jaar volop sleutelwerk krijgt te verrichten om de Zes daagse van Rotterdam nieuw elan in te blazen. Het probleem is dat de Amstelvener niet goed weet welke weg hij in moet slaan. De spoeling in eigen land is dun, het contracteren van nog meer buitenlandse vedet ten is volgens hem onbetaal baar. Na de premiesprints en de eerste koppelkoers van de vierde avond van de Rotter damse zesdaagse leidt het Australisch/Britse koppel Clark/Doyle met een ronde voorsprong. Tussenstand: 1. Clark/Doyle (Aus/GBr), op een ronde: 2. De Wilde/Tourné (Bel), Van Vliet/Ro man Hermann (Ned/Lie) en Mo- ser/Bincoletto (Ita), op twee ron den: 5. Freuler/Thurau (Zwi/ WD1), op drie ronden: 6. Pieters/ Oosterbosch (Ned), op vier ronden: 7. Worre/Pedersen (Den), op vijf ronden: 8. Günther/Diehl (WD1), op negen ronden: 9. Hess/Sawyer (WDl/Aus), op 10 ronden: 10. Vaar ten/Kristen (Bel/WDl), op twaalf ronden: 11. Vallet/Biondi (Fra), op veertien ronden: 12. Sigi Her- mann/Hegems (Lie/Bel), op vijf tien ronden: 13. Gisiger/Marki (Zwi). Amateurs: 1. Tarantinl/Meilleur (Fra) 114 punten, 2. Sörensen/Mad- sen (Den) 91,3. Legrand/De Leeuw (Ned) 79,4. Brunelli/Trezzi (Ita) 75, 5. Hermann/Meier (Lie/Zwi) 68, 6. Harren/Moorman (Ned) 51, 7. De Caluwè/Post (Ned) 44. De andere koppels hebben één tot zeven ron den achterstand. Raas wil grote schoonmaak Edwig van Hooydonck. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Door Jan Seuren BRUSSEL - Edwig van Hooydonck (21) is de grote hoop van de kwakkelende Belgische wielersport, maar hij laat zich desondanks door niets of niemand van de wijs brengen. Van Hooy donck, in België al de nieuwe Merckx genoemd, is een talent dat bij Jan Raas perfect lijkt ondergebracht. Raas laat hem in alle rust gedijen, legt hem geen zwaar programma op de schouders en doseert de in spanningen. Vorig jaar maakte Edwig van Hooydonck een opzienbarende entree bij de profs met onder meer een zege in de Belgische semi-klassieker de Brabantse Pijl, een veelbesproken vijfde plaats in Parijs-Roubaix en een tweede plaats in de indivi duele tijdrit GP Merckx over 60 kilometier. Van Hooydonck heeft dit seizoen van de voor jaarsklassiekers zijn hoofddoel gemaakt. Aan de ronde van Frankrijk denkt hij nog niet, al zouden de Belgische supporters het liefst zien dat hij in juli wel naar Frankrijk trekt. „Ik rij mijn eerste Tour pas als ik 24 jaar ben", zegt Van Hooydonck, die zijn Tour-debuut na sa menspraak met Raas voor de negentiger jaren heeft gepland. „Ik voel er niets voor mijn loopbaan te verknallen door een overladen programma te gaan rijden". Rolf Gölz, naast Van Poppel en Van Hooydonck kopman van Raas, weet nu al dat er voor 1989 aanbiedingen uit Ita lië op hem liggen te wachten, waar hij uitstekende contacten heeft. Gölz is een persoonlijke vriend van ploegleider Algeri van de ploeg Giuseppe Saronni. Omdat hij niet met Saronni kon opschieten, verliet Gölz de Italiaanse Del Tongo-ploeg en debuteerde vorig jaar in de ploeg van Raas. De Duitser won veertien wedstrijden en kende vooral een sterk voorsei zoen. Gölz voelt zich op zijn ge mak in de Nederlandse wieler ploeg. „Raas kan me als geen ander motiveren", aldus Gölz. - Door John Hoofs Niet dat Raas ontevreden is over zijn ploeg, hij wil iets anders: „Ik wil ook wel eens weten wat het is om in de laatste week van de Tour vooraan te rijden in de kara vaan ploegleidersauto's". De komende tijd zal in het te ken staan van een zoektocht naar een toprenner voor de Tour en andere grote ritten- wedstrijden. Dat mag welis waar niet voor 1 oktober, maar oriëteren op de markt is niet verboden en bovendien nood zaak om straks niet met lege handen te staan. De slimme Raas weet als geen ander dat met de nieuwe opzet van de wereldbeker re putaties en daaraan gekop pelde salarisbriefjes van de ene op de andere dag kunnen ver anderen als koersen op de beurs. De wereldranglijst zal in de toekomst steeds meer de lei draad worden van sponsors en ploegleiders, omdat alleen de ploegen die renners uit de top 50 van dat klassement in hun midden hebben worden toege laten tot de topkoersen. En déér ligt -met dank aan de te levisie- de publiciteit waar het allemaal om begonnen is. Voor de goede renners opent die ver anderde situatie riante per spectieven. Jan Raas werkt dit jaar met een budget van 3.8 miljoen gul den. Iets minder dan PDM, véél minder dan Panasonic. Het verschil zit voornamelijk in een kopman voor de Tour. Raas koos een paar jaar geleden voor een vrij buitersploeg die in de klassiekers haar mannetje staat en in de rittenwedstrijden louter dagsuccessen najaagt. Vorig j aar was die aanpak goed voor 67 overwinningen, tegen 46 een jaar eerder. Sponsors en Raas zijn uiterst tevreden met de oogst. SuperConfex heeft opmerkelijk aan naamsbe kendheid gewonnen door de wielerploeg, Raas oogstte waardering voor zijn verant woorde begeleiding van talen ten als Van Hooydonck, Gölz, Van Poppel, Nijdam en andere jongeren. De kweekvijver functie van Raas zal onaange tast blijven. Talentvolle ama teurs krijgen bij hem ook in de toekomst de kans om rustig aan een profloopbaan te begin nen. Per 1 januari 1989 neemt hij bijvoorbeeld het Olympi sche trio Tom Cordes, Aijan Jagt en Gerrit de Vries onder contract voor twee seizoenen. De komende maanden wil Raas zaken doen. „Ik ben alleen ploegleider Jan Raas tussen twee van zijn kopmannen: Jean-Paul van Poppel (links) en Rolf Gölz (rechts). - foto cor vos geïnteresseerd in een renner die bij de beste drie in de Tour kan eindigen", zegt hij eerlijk. „Zo'n man kost een miljoen gulden. Dat willen we best be talen, mits hij goed is. Lukt het niet zo'n topper te vinden, dan gaan we gewoon op de oude voet door. Het zou natuurlijk mooi zijn om in de jongste lich ting Nederlandse amateurs een tweede Erik Breukink te kun nen ontdekken, maar daarvoor moet je wat geluk hebben. Dat is niet te forceren". Raas wil snel duidelijkheid voor de toe komst. Zijn ploeg voor dit jaar is vrijwel ongewijzigd. Priem en Zoetemelk stopten, Roosen ver trok en amateur Benny Heylen is de enige nieuweling. Een te verwaarlozen verloop in een wereld die bol staat van ploeg- wisselingen, transfers en ge heime afspraken. Het gros van de SuperConfex-renners moet dit seizoen een nieuw contract afdwingen. Ze krijgen vroeg te horen of Raas met hen door wil gaan of dat ze naar een andere ploeg moeten uitkijken. „Dat is het eerlijkste", zegt Raas. Zijn ploeg voor dit jaar heeft in sprinter Jean-Paul van Poppel (vorig jaar 16 overwinningen), Rolf Gölz en Edwig van Hooy donck drie kopmannen met in ternationale klasse. Van hen heeft alleen Van Hooydonck ook een contract voor 1989. Ita liaanse ploegen trekken nu al aan Rolf Gölz. Van Poppel kan na een nieuw topseizoen even eens bankrekeningen vol lires tegemoet zien. Het zal voor Raas moeilijk genoeg worden hen voor SuperConfex te be houden. Vandaar dat hij nu al - hoewel er nog geen meter is ge fietst- uitkijkt naar alternatie ven. In tegenstelling tot vorig jaar heeft Gölz in de wintermaan den weinig getraind. Hij trouwde op 19 december van het vorig jaar, ging met vakan tie naar Florida en raakte drie weken geen fiets aan. Pas in ja nuari hervatte hij de training. Door Rob van Deursen DEN HAAG - Het bestuur van het Nederlands Olym pisch Comité heeft gister avond in Den Haag vijf schaatssters en zes schaat sers definitief aangewezen voor deelname aan de Winterspelen van Calgary. Opvallendste afwezige in de Canadese stad, waar op za terdag 13 februari de vlam wordt ontstoken, is Ria Vis ser. De Haagse viel op het nipperfje buiten de boot. Wel gaan wat de dames betreft Yvonne van Gennip (1500, 3000 en 5000 meter), Marieke Stam (1500, 5000), Christine Aaftink (500), Ingrid Haringa (500) en Ingrid Paul (3000 en 5000). Bij de heren werden Leo Visser (5000 en 10.000 me ter), Gerard Kemkers (5000 en 10.000), Herbert Dijkstra (10.000), Hein Vergeer (1500), Jan Ykema (500 en lOOOj plus Menno Boelsma (500) 'uitver koren'. Dat betekent automa tisch dat twee potentiële kan didaten, die in het begin van dit schaatsseizoen werden aangewezen, Petra Moolhui- zen en Geert Kuiper van de lijst verdwenen. Overigens houdt het aanwijzen op be paalde afstanden niet in dat er op andere Olympische schaatsnummers niet kan worden uitgekomen. In Cal gary zelf zal daar overleg over worden gevoerd tussen chef de mission Wim Cornelis en de drie eveneens gister avond aangewezen schaats- coaches Egbert van 't Oever (dames), Eppie Bleeker (sprinters) en Henk Gemser (all-rounders). Ria Visser reageerde gis teravond gelaten op het nieuws. Vanuit haar flat in Den Haag meldde de 26-ja- rige schaatsster: „Verschrik kelijk jammer. Ik ben van ver gekomen nadat ik vorig sei zoen door die blessures moest afhaken en ik had gehoopt dat ik het af mocht maken. Het is me niet gegund. Daar zal wel een reden voor zijn. Alles wordt van boven door God geregeld. Dus moet ik me er bij neerleggen. Alleen één ding.ik begrijp nu de se lectienormen van het NOC niet meer. Drie keer heb ik dit seizoen bij de eerste acht op de drie kilometer gezeten. Een bewijs dat ik een kans heb om bij de eerste acht te komen". Bram Leeuwenhoek, één van de keuzeheren van het Olympisch Comité, wilde wel uitleg geven over Ria Visser, Ria Visser kan Galgary vergeten. die komend weekeinde in Alkmaar bij het NK all round afscheid zal nemen als topsportster. „Een misver stand als zij zo redeneert. In Davos, waar ze inderdaad achtste op de drie kilometer werd, ontbrak een aantal spe cialistes. Als ik dan ga toe voegen, kom ik op een twaalfde tot een veertiende plek uit. En wij rekenen niet naar Davos toe, maar naar Calgary. Daar, en daar alleen als iedereen aan de start staat, moet je een kans op een plaats bij de eerste acht heb ben". Henk Vonhoff, voorzit ter van het NOC ontkende dat de strubbelingen tussen da- mescoach Egbert van 't Oever en zijn Haagse pupil een rol hadden gespeeld in de afwe gingen. „Als we alle proble men tussen sporters en trai ners in Nederland moeten gaan beschouwen, komen we nooit tot een Olympische ploeg", grapte de commissaris van de koningin in Gronin gen. Toch werd er in het 'geval Ria Visser' een kromme rede nering gehanteerd. Zeker ge zien het feit dat Hein Vergeer wel door de toetsing van prestaties kwam. Ook hij ba lanceerde lange tijd op het randje, maar overtuigde af gelopen weekeinde tijdens het EK in Den Haag. Een toernooi dat feitelijk in de afweging niet mocht meetellen, zo luidde de afspraak tussen NOC en KNSB. Bram Leeu wenhoek: „Ach, onbewust zal wel meegespeeld hebben dat Vergeer een top-verleden heeft met twee Europese en twee wereldtitels. Dat geef ik toe. Maar aan de andere kant zou het niet van menselijk heid getuigen het EK weg te cijferen. We zitten als bestuur van het NOC er niet om zo veel mogelijk mensen van de Spelen weg te houden, maar juist om er zo veel als presta tiegericht verantwoord is af te vaardigen". Dirk van Zanten, gister avond als voorzitter van de Begeleidings Commissie Kernploegen van de KNSB in Den Haag aanwezig met Eg- bert van 't Oever, Eppie Bleeker, Jurrien Osinga (di recteur schaatsbond), Simon Smit (BCK) en Jan Charisius (BCK) weigerde de ploeg van elf te kwalificeren als het 'hoogst haalbare'. Van Zan ten: „Iedereen die ook maar een kansje op deelname had, is vanavond besproken. Zo raakte Vonhof onder de in druk van Anne-Jan Portijk en hij vroeg gelijk apart be raad met Leeuwenhoek. Uit eindelijk hebben we Portijk er niet doorgekregen. Terecht moeten we zeggen, want voor hem komt dit evenement iets te vroeg. Grietje Mulder daar hebben we het eveneens over gehad en uiteraard uitgebreid over Ria Visser." Van de schaatsploeg van elf, die nu naar Calgary reist, gaan er drie op 'herhaling'. Vier jaar geleden in Sarajevo waren Van Gennip, Vergeer en Ykema ook van de partij. PARIJS (SID) - Juan Antonio Samaranch, president van het Internationaal Olympisch Comité, heeft voor het Olym- pisch jaar hardere maatregelen tegen het gebruik van spierversterkende middelen aangekondigd. De Spanjaard bezocht gisteren in Parijs een symposium over doping. Sa maranch liet zich verder niet uit over de nieuwe aanpak, maar stelde wel dat de controles strenger zullen worden uitgevoerd. „De ware schuldigen bij doping-affaires zijn meestal niet de sporters, maar de figuren uit hun omge- ving", aldus Samaranch, die een beroep deed op de interna tionale sportbonden gemeenschappelijk de strijd tegen do ping aan te binden. DEVENTER (ANP) - Frits Korbach heeft het bestuur van I de eerste divisieclub Go Ahead Eagles maandagmiddag la ten weten op het aanbod van een driejarig contract als trai ner-coach in te gaan. Korbach maakt het seizoen bij Cam- buur af. Hij volgt bij de Eagles Nico van Zoghei op, die aan het eind van het huidige seizoen vertrekt. LEUKERBAD (SID/RTR/AFP) - De Canadees Felix Belc- zyk heeft maandagmiddag in de Zwitserse plaats Leuker bad een Super-G, tellend voor het klassement om de we reldbeker, gewonnen. Hij maakte een tijd van 1.51,20, bijna een halve seconde I sneller dan de Zwitser Pirmin Zurbriggen. De Italiaan Heinz Holzer werd derde. De wedstrijd begon een uur te laat wegens de slechte weersomstandigheden. Toen Belczyk aan de beurt was trof hij aanzienlijk beter weer dan 1 voorbeeld een vroege starter als Zurbriggen. Nadat er 781 deelnemers waren gearriveerd moest de race wegens mist verder worden afgelast. De uitslag werd echter wel geldig verklaard. Uitslag: 1. Belczyk (Can) 1.51,20, 2. Zurbriggen (Zwi) 1.51,69, 3. Hol- zer (Ita) 1.51,85, 4. Wasmeier (Wdl) 1.52,00, 5. Pfaffenbichler (Oos) 1.52,09,6. Sbardelotto (Ita) en Heinzer (Zwi) 1.52,41,8. Thorsen (Nool 1.52,43. Stand wereldbeker algemeen na 20 wedstrijden: 1. Tomba (Ita) 20! punten, 2. Zurbriggen 186,3. Mader (Oos) 103. GENUA (DPA) - De politie heeft 34 supporters van de Ita-1 liaanse club Modena gearresteerd, die op weg waren naar de voetbalwedstrijd tegen Genua. De groep zat in een bus, die in de buurt van het stadion werd aangehouden. Bij doorzoeken van het voertuig troffen de agenten ondermeer een zelfgemaakte bom, messen, molotov-cocktails en ijzeren kogels aan. De 34 gearresteerde personen, onder wie tien minderjarigen, zullen allen worden voorgeleid. ZWOLLE - PEC Zwolle zal op zoek moeten naar een nieuwe sponsor voor shirtreclame. De huidige, Supercracks, aan het einde van het seizoen na twee jaar aan de Zwolse voetbalclub verbonden te zijn geweest. Hennie Verschoor, die van PEC naar FC Utrecht zou vertrekken, heeft een me niscusoperatie ondergaan. Verschoor zal mogelijk twee weken zijn uitgeschakeld. ARLINGTON (Rtr) - Michiel Schapers heeft in januari goed geboerd. Nederlands beste tennisser sloeg in de eerste maand van 1988 al 30.000 gulden bijeen. De Rotterdammer verdiende het meest met zijn plaats in de kwartfinales van de strijd om de open Australische tennistitel. Mats Wilander is voorlopig de best betaalde speler. De Zweed voerde door de Australische titel zijn verdiensten op tot bijna 200.1 gulden. LOS ANGELES (AFP) - Dynamo Kiev heeft het internatio-1 nale voetbaltoernooi in Los Angeles gewonnen. De voorna melijk uit internationals opgebouwde selectie van Sovjet- bondscoach Valeri Lobanovski dankte de zege aan een beter I doelsaldo dan Girondins Bordeaux, de tegenstander van de Nederlandse landskampioen PSV in de kwartfinale van het toernooi om de Europese beker. In de finale kwam Bor deaux, aangevoerd door de sterk spelende Jean Tigana, niet verder dan 1-1. DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Olympisch Comité i de KNSB zijn niet ontevreden over de voor de Olympische I Winterspelen gevolgde selectieprocedure. Voor het eerst werden in het schaatsen ook limieten gesteld. Dat is zwemmen en atletiek reeds lang gebruikelijk. Het NOC is I van plan het limietensysteem ook uit te breiden naar het wielrennen. Voorwaarde is wel dat tijden kunnen worden vergeleken. Zo vormden de resultaten in de Thialfhal van Heerenveen een aardige indicatie voor het schaatstoernooi in Calgary. Het NOC stelde een tijd van 14.30 op de tien kilo meter voor heren als eis, op de 5000 meter dames was 7.401 een voorwaarde voor deelneming. DEN HAAG (ANP) - Herbert Dijkstra laat de Nederlandse! schaatskampioenschappen komend weekeinde aan zich I voorbij gaan. Naast de marathonrijder, die zijn Olympische I kandidatuur stelde bij de afstandskampioenschappen op de I 10.000 meter, ontbreekt bij de allrounders ook titelhouder I Hein Vergeer op de vierkamp. De Haastrechter probeert zijn geluk in Alkmaar bij de sprinters. De deelnemers aan de Nederlandse kampioenschappen zijn: Dames Sprint: Aaftink, Bollaart, Haringa, Hekkers, Loorbach en Meijer I Reserve: Uitham. Allround: Van Gennip, Keulen, Limbach, Van der Meer, Meijer, Moolhuizen, Mulder, Pasveer, Paul, Preuter, Stam, Van Straatea Visser en De Vries. Reserve: Frederiks. 1 Heren Sprint: Boelsma, Van Hameren, Janssen, Jonkman, Kaats, Kuiper I Loef, Nieuwenhuizen, Noyens, Peters, Terpstra, Vergeer en Yke-1 ma. Reserve: Brugmans. f Allround: Berkhout, Bos, Bruins, Van de Burg, Groen, Hoekstra Hogervorst, Kemkers, Kooiman, Koopmans, Kraayenbos, Oriel Van der Ploeg, Portijk, Sluimer, Stiekema, Tel, Visser en Woesten f burg. Reserve: Bloemberg. De reserves vallen alleen in bij een oneven aantal rijders. SHERBROOKE (Reuter) - De Canadese sprinter Ben John son miste bij indoorwedstrijden in Sherbrooke, maar net zijn eigen wereldrecord van 6,41 seconden op de 60 meter ontsnapte ook maar net aan een ernstige blessure. De razendsnelle Johnson flitste na 6.47 seconden over eindstreep en had aan de opstaande valmatten niet geno om zijn vaart af te remmen. De in Jamaica geboren sprinter vloog over de veiligheidsomheining en smakte tegen grond. „Ik greep in een reflex een soort gordijn vast, dat aanl de achterzijde hing", zei Johnson. „Dat was mijn geluk. Als ik dat niet had gedaan, was ik op mijn nek geland met all'| mogelijke gevolgen vandien". OP TELEVISIE I yan onze handbalmedewe I tERNEUZEN - De I van GSC wonnen kn; I yerburch in de tweed Lie van de landelijke I handbalcompetitie. gontenisse deed in de dc Ljgie goede zaken doo van Dongen te winnen, verspeelde in dezelfde een kostbaar puntje doo dig gelijk te spelen Avanti. I Tweede divisie dames: IYERBURCH 14-12 - spannend duel hield een hef goed spelend GSC de Ve Van onze tennismedewerki v Ludo et Emergo had Gorthmanns in de gel als aanvulling op de krachten Patrick Marte Han Petiet. Gorthmanns teerde in het team me verliespunten in zijn pa: gen Sander Jobse (6-8), dit verlies werd goed ge in de eerste speelperiod Patrick Marteijn, die m ruimschoots baas bleel Roel Schuringa. De IV burgse equipe pakte ech' ruime voorsprong door 1 lein Cijsouw en Inek» Leersum, die met ruim schillen wonnen van res; velijk Mirjam Brakman rin de Bruijckere. Alle duo Marteijn/Petiet kot de Oostburgers nog eer pakken. Koploper Animo 1 sto genstander DOS 1 geen punten toe. Mark Albe Frank Wille hadden maximale overwinning groot aandeel. Albers wc 13-2 van invaller Frans 1 Velde, terwijl Wille m Ronald Vasseur achtel liet. Zowel Manon Kien, Isabelle Leenhouwers weinig problemen met respectievelijke tegen sters. Kienjet haalde fc tegen Lisette Terwiel mi en Leenhouwers hield Brand op veilige afstan 13-3. Ook in de dubbel kwam deze voorsprong meer in gevaar. Het tweede team van had het daarentegen m tegen TSI. Met 9-3 we winst naar Goes meer men. Bernd van Quekell kwam de enkelspelen kleerscheuren door. Hf met 10-4 van Harold Scf Jeroen Everling str daarentegen op een onvei lijke Eric Eversdijk nu terwijl in de damesp; Annemarie Robesin en A Hamelink niet opgewasse ken te zijn tegen Knaake en Elly Cijvat. D het duo Van Quekelbc Everling haalde Animo n pan onze biljartmedewerke bi t C vrij< feb h di Bev die nege de DINSDAG 26 JANUARI DUITSLAND 2 15.58 Pfiff (sportprogramma voor jongeren). •jij: 16.28 Pfiff (vervolg). SKY CHANNEL *j: 14.00 Motorsport nieuws. 22.00 Nederlands voetbal. 23.00 US college football. SUPER CHANNEL 10.30 Sporting chance. 22.30 Soccer scene (Europees voetbal). 22.35 Australische kam pioenschappen voor toerwa- gens. PVEZANDE - De vereniging DOS uit zande houdt van '°t en met zondag 7 n aet kampioenschapo basse libre van het Walcheren en De ten. ,an deze eindstrijd, uie en wordt in dorpshuis mnt, nemen negen Jmdat er slechts >chrij vingen waren en «serende vereniging vas om met dat neg, ^dstrijd af te werken, n er geen voorwedsti 'espeeld worden. De finalisten zijn jandee (HBC Heinkens! aoyenne 10.90, 2. (LBV Lewedorp) F® Winter (DOS t 4- Jan Westdorp 9.67, 5. Rinus Ovezande) ralhout (ALM uo> t-ou Westdorp (DOS W 8. Rob m- P®V Oost-_ negent 10.78, Piet i, 3. Ovez Hoe I, 6. Goes) 9. ,DOS Ovez Tupanwel ■Souburg) 7.!

de Stem | 1988 | | pagina 6