Bonte avond Nieuwvliet succes EPUTEERDE MARIS-KOSTER: 'ZORGELIJKE GELUIDEN NIET DRAMATISEREN' Sint Sebastiaan koopt zijn eigen clubgebouw eel belangstelling foor open lagen lbo Oostdijke Goed resultaat fanfare St. Jan bij kampioenschap POLITIERAPPORT 41 Slachtoffer ongeval overleden Vluchtauto gevonden Raad Sluis stelt locatie woonwagencentrum vast Zonnebril weg Botsing Aanrijding Vogelkooi gestolen Kettingzagen gestolen-! PLAATSELIJK NIEUWS Aardenburg Cadzand Oostburg STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 25 JANUAR11988 Zendapparatuur in beslag genomen ROFVOLKOREN- ARWEBROOD vers van de bakker, gratis gesneden, nü |IJIS - 'De zorgelijke geluiden over werkgele heid en het bevolkingsverloop in Zeeuwsch- llaanderen moet men niet dramatiseren. De jroom mensen die vertrekt, is een historisch ge leven en heeft onder meer te maken met oplei- gen. De overheid moet attent blijven en voor aarden scheppen, zoals een goed werkklimaat.' Iolvo gaat plat niet. Geef ze jen te komen. Zo komt een /e elkaar ook dat? zterproblemen 3eving: 01808 \C Utrecht. de tijd ue Rooze koning p. Sebastaan 'at ze zeggen i 1J5 OOSTBURG - Bij de heer A. D. B. uit Terneuzen, die een brillenzaak exploiteert in de Brugstraat, is een zonnebril ter waarde van 185 gulden ge stolen. Dit is als winkeldief stal te zien. OOSTBURG - In een bocht op de Grote Beer zijn twee personenauto's, bestuurd door C. de P. uit Groede en A. P. de W. uit Schoondijke, met elkaar in botsing gekomen. Dit gebeurde doordat De P. te veel links in de bocht reed. EEDE - In de Schoolstraat kwam B. A. G. uit Eede ach teruit gereden vanuit de Schoolstraat de Nieuwstraat in. Een aldaar komende auto van H. S. uit Eede werd door hem niet opgemerkt en een aanrijding was onvermijde- WATERLANDKERKJE - Bij de heer E. J. A. M. R. te Wa terlandkerkje zijn uit zijn voortuin bij zijn woning een bloembak en een vogelkooi ontvreemd. Van de dader ont breekt elkgpoor. GOES - In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in een winkel van de firma Formida aan de Zaagmolen straat te Goes. Meegenomen werden 22 mo tor kettingzagen met een waarde van 8200 gulden. Men was de winkel binnengedron-j gen door het vernielen van d<J toegangsdeur. Namens het bedrijf werd van de inbraak aangifte gedaan door A. S. uit Goes. GESPREKSKRING - Woens dagavond 10 februari ver zorgt ds. G. Willems uit Knokke, bekend deskundige op het gebied van rabbijns- joodse literatuur, een inlei ding voor de oecumenische gesprekskring Aardenburg- Eekl°- Het onderwerp is: 'Is de joodse religie bevrijdend of juist verstarrend?' De bij eenkomst begint om 19.45 uur en vindt plaats in de Ontmoe tingsruimte aan de Sassen- straat. TENNIS - Het recreatieve tennis in de Cadzandse sport hal gaf afgelopen week een aantal boeiende partijen te zien. De enige partij waar van enig krachtsverschil sprake was, was die tussen Duinbergen 3 en Oostburg 1, die door de Belgen met 12-5 werd gewonnen. De overige uitslagen waren: Aardenburg 5-Sluis 2 12-7, Duinbergen 2- Nieuwvliet/Sluis 7-10, Aar denburg 1-Sluis 1 5-12, Oost burg 4-Sluis 5 8-9, Groede- Sluis 4 9-10. COMMISSIE - De gemeente lijke financiële commissie komt vrijdag 29 januari vanaf 16.00 uur bijeen in het gemeentehuis. O de agenda onder meer de vaststelling van de verordening Water toeristenbelasting. AARDENBURG - Voor een bedrag van 5.400 gulden kan het eeuwenoude schuttersgilde Sint Sebastiaan in Aarden-' burg eigenaar worden van het clubgebouw aan de Heren-, dreef in die gemeente. Het gebouw is in 1985 gereed gekomen onder meer door een flinke inbreng van het gilde en een grote mate van zelfwerk zaamheid, hoewel de gemeente eigenaar bleef. Toen kon het nog niet aan het gilde worden overgedragen, omdat men geen volledige rechtspersoonlijkeid had. Dit probleem is inmiddels opgelost. De raad, die donderdagavond 28 januari vanaf 19.30 uur bij eenkomt, krijgt dan ook het voorstel tot verkoop. Op de agenda prijken verder enkele voorstellen tot voorbe- reidingsbesluiten in verband met voorgenomen bouwwerk zaamheden in Aardenburg en Eede. Ook moet een ander lid voor de commissie van advies en bijstand voor het Van Don- gensportpark worden be noemd. Namens de voetbalclub Van onze correspondent OOSTBURG - Door de Ra diocontroledienst is in sa menwerking met de groep West-Zeeuwsch-Vlaande ren van de rijkspolitie in Sluis, Schoondijke en Bres- kens een controle gehouden op illegale zendapparatuur, die in winkels en andere huizen voorhanden zou zijn. neemt F. van Dongen de plaats in van R. Buzeijn, die aanvan kelijk was voorgedragen en in december vorig jaar benoemd. Van onze correspondent CADZAND - De 73-jarige P. H. de Ridder uit Retran- chement is zaterdagmiddag in het ziekenhuis te Brugge aan verwondingen, opgelo pen bij een verkeersonge val, overleden. De heer De Ridder werd vrij dagmorgen zwaar gewond bij een verkeersongeval op het kruispunt Potjes en werd aan vankelijk naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. La ter is hij naar Brugge vervoerd daar zijn toestand zeer zorgwekkend was. Hij is daar dan ook aan zijn verwondingen overleden. Van onze correspondent onze correspondent JfSTBURG - Ongeveer 300 leerlingen van de hoogste ^Pen van de basisscholen uit de regio kwamen vorige donderdag en vrijdag naar de open dagen van de °st-Zeeuws-Vlaamse scholengemeenschap Oostdijke. adspirant leerlingen van «schooi konden daar lessen "twintig minuten in de di jkvakken bijwonen. I^ijdagavond hield men "huis voor iedereen, die ge- 1 de enorme belangstelling ""e regio werd gewaardeerd. veel oud-leerlingen wa- er ook tal van ouders die licht kwamen opsteken iss 'ager beroepsonder- I,dat de laatste jaren aardig 1 veranderingen heeft on- lHtan' I et was trouwens voor het t na de fusie van het lbo in ll^eeuwsch-Vlaanderen nieuwe scholengemeen- l?*h op één plaats pre- C teerde. Met name de prak tij kaf delingen lagen goed in de markt. Ook de aula bood tijdens de modeshows te weinig ruimte om de toeschouwers te bergen. Een doorlopende attractie vormde de videovoorstelling van wat de school allemaal te bieden heeft en wat de verdere vervolopleidingen zijn. Voor velen immers is het lbo nog steeds de oude ambacht school, een beeld dat ondertus sen al geruime tijd verdwenen is. En dat was duidelijk te mer ken aan de vele reacties tijdens de open avond. Toen viel de kreet: 'Ik wist niet dat dit alle maal binnen dit schoolgebouw gebeurde' heel vaak te beluis teren. OV goed voor werkklimaat jliet alleen ons kleine kernenbeleid, maar ook de Wes- ichelde Oeververbinding kan meehelpen dit klimaat d te houden, terwijl een goede infrastructuur natuur- [kook een noodzaak is.' [t zei gedeputeerde Esther is-Koster zaterdagmiddag 5 de officiële opening van lexportslachterij van gebroe- s M. en P. Gijzeis in Sluis, ilang had dit bedrijf zijn in het centrum van Sluis. 5 den duur leverde dat pro- men op in het kader van de |jieuhygiëne. Zodoende was itvoor de firma ook onmoge- |k om uit te breiden en te mo eren. Samen met burgemeester M. had gedeputeerde i Barbé de openingshande- ig verricht Voor de verplaat- gvan Gijzeis was fors in de ivineiale geldbuidel getast sgeld is fier goed besteed", il Barbé. „De gemeenschap is at met ondernemers die risico's aandurven", shij. tots was ook burgemeester taers. „De oude locatie in el centrum leverde veel onge- op. De leefbaarheid in el centrum kwam zelfs in het geding en sanering was op den duur onvermij delij k." Everaers prees de onderne mingszin van gebroedes Gij- zels. „Veel bedrijven hebben hun deuren al moeten sluiten en veel arbeidsplaatsen zijn verloren gegaan. Ik hoop dat dit een voorbeeld is voor ande ren die een eigen bedrijf willen beginnen of een bestaande wil len verplaatsen. Wij hebben er de ruimte voor. Als de WOV doorgaat kunt u ze naar Sluis doorverwijzen", hield hij beide gedeputeerden voor. Na de openingshandeling werd het gezelschap, waaron der wethouders en raadsleden, rondgeleid door het ultra-mo derne bedrijf, dat is gespeciali seerd in het slachten van scha pen. Daarnaast worden op klei nere schaal ook runderen ge slacht. „We slachten nu ongeveer - FOTO W1M KOOIJMAN Directeur Gijzeis (l) legt aan de gedeputeerden Maris-Koster en Barbé en aan burgemeester Everaers uit hoe het slachten van schapen in zijn werk gaat. 17.000 schapen per jaar, maar jjet gezelschap 0p de hoogte De computergestuurde bracht van vleesgehalte, do- slachterij aan de Sint-Anna- denhok, EEG-normen en aan- straat heeft ruim 1,5 miljoen houdersstal. gulden gekost, exclusief de als de markt er voor is kunnen we die produktie vele malen opvoeren", aldus M. Gijzeis, die aankoop van grond en de reeds bestaande opstallen. De Sluise bijdrage aan deze zaak was 155.000 gulden. lm onze correspondent :hting Ideële Reclame. SIRE |m onze correspondent DENBURG - Ter gele heid van het jaarfeest |w het dit jaar 555 jaar 'ie handbooggilde St. Se- tiaan werd de traditio- jile koningsschieting op de Kende wip gehouden. ply Veldkamp, sire 1987, ver- «gde zijn titel, maar zag «al in de eerste ronde over- i>n op Robert de Rooze, die p koning 1988 mag noemen. fe Rooze is lid van het hand- Igilde sinds 1964. Voor de i keer in die 24 jaar wist pie konignsvogel neer te ha- H Aan deze koningsschieting men 27 schutters deel. I "e jaarlijkse viering van het fioonsfeest van het gilde begonnen met een eucha- «ieviering in de Aarden- parochiekerk en beslo- P1 Het een feestmaal. Een zangroep bracht volksliederen Van onze correspondent NIEUWVLIET - Het bonte avond-gebeuren in Nieuwvliet blijft aanslaaa Dat bleek tijdens de eerste avond van de vijfde jaargang vrijdag in het plaatse lijke dorpshuis Den Heerlyck- heydt. Het publiek moest daar practisch worden opgestapeld. ten gehore Ruim tachtig mensen uit het dorp, tussen 4 en 65 jaar, zetten hun beste beentje voor. Voor de pauze waren de kleuters, het kinderclubwerk, de tiener- en zanggroep aan de beurt Na de pauze werd het toneelstuk De groepsprak- tijk op de planken gebracht. Een dol komisch stuk amateurtoneel van groot gehalte. De drie dokters die de groepspraktijk runden kregen de meest dwaze behandelingen te ver werken, mede doordat de patiënten elkaar in de wachtkamer allerlei ge neeswijzen, maar ook de meeste af grijselijke ziekten wisten aan te pra ten. Nieuw was de rode draad die door de gehele avond liep. Het duo Angela Hanenberg Greetje de Hullu gaf in die rode draad een terugblik van vijf jaar dolle avonden van Nieuwvliet. De dagsluiting bestond uit een lied waarin de mensen op de achtergrond - FOTO WIM KOOIJMAN werden gehuldigd. „Vaak weet het publiek niet wat er achter de sfcher- men allemaal gedaan dient te wor den. Daarom voor hen dit jaar spe ciaal dit danklied," aldus Greetje de Hullu, die met tal van anderen aan de basis stond van de succesformule van de bonte avonden. „We dachten na vijf jaar is men het hier wel zat, maar we kunnen gewoon niet stop pen. De mensen willen hun bonte avond." jCENT - De directie van [olvo Europa heeft beves- d dat de personenwagen- ■briek in Gent vanaf van- pag plat zal liggen tenge- lolge van een staking van it Zweedse bediendenvak- ond. De laatste tijd kwamen er veel klachten binnen bij de rijkspo litie en bij de Radiocontrole dienst over slechte ontvangst van radio en televisie. In totaal heeft men twaalf adressen be zocht en zijn tien illegale appa raten in beslag genomen. Tegen de bezitters is proces-verbaal opgemaakt. Veel draadloze telefoons, die in de streek gebruik zijn, zou den mogelijk ook een oorzaak van de storingen kunnen bete kenen. PHILIPPINE - De perso nenauto, waarmee vrijdag middag de twee daders van een gewapende overval op een filiaal van de Rabobank in Philippine er vandoor gingen, is gevonden. Het voertuig werd zaterdag morgen onbeheerd vlak over de Nederlands-Belgische grens in het plaatsje Boekhoute aan getroffen. Van de daders ontbrak gis teravond nog elk spoor. Van onze verslaggever SLUIS - Slechts één lokatie in Sluis voldoet aan de eisen die worden gesteld aan een in te richten woonwagencen trum. menteel nog de bestemming 'speel- en sporterrein' rust, voor een woonwagencentrum te gaan bestemmen. Ook wordt toestemming van de raad gevraagd verweer te voeren in een rechtsgeding dat de heer Heyneman tegen de ge meente heeft aangespannen. De raadsveradering begint om 19.30 uur. i-'o son dol lB6T< rder deze week was dit al in J vooruitzicht gesteld, maar kkans bestond nog dat het flict in Zweden opgelost zou korden. In totaal zullen door |i Zweedse vakbondsactie 3100 leiders technisch werkloos Men. DE FANFARE St. Jan uit Sint Jansteen deed gisteren mee aan de Nederlandse kampioenschappen, die in Doetinchem werden gehou den. De fanfare was de enige deelnemer in de eerste afde ling Fanfare. Het muziekgezelschap bracht een goede vertolking van 'Choral and Rock Out', met een wat voorzichtig be gin van de bugels. Het geheel was technisch verantwoord. De uitbeelding van 'Kleine Suite' voor blaasorkest was treffend. Dirigent L. Ver- stiggel en z'n muzikanten werden door de jury beloond met 288,5 punten. - FOTOWESTERVELD Dat is een terrein aan de Zuid- dijkstraat, waar ruimte is voor de vier standplaatsen die de gemeente dient te realiseren. Dit bleek tijdens het overleg met het locatie-beoordelings team van de provincie. De gemeenteraad van Sluis krijgt donderdagavond 28 ja nuari dan ook voorgesteld de betreffende plaats, waarop mo- (ADVERTENTIE) enkele dagen 1.000.-tot 4.000.- OCCASIONKORTING in ons bedrijf Terneuzen Energiestr. 10 Tel. 01150-14486

de Stem | 1988 | | pagina 7