Volle zaal en veel waardering Ruim dertien mille niet in te vorderen VYV-DIRECTEUR: OVERLEG MET VVV EN KAMER VAN KOOPHANDEL uit Sas van im-puzzel W oningbouwvereniging Terneuzen wil directeur Engelsma toch ontslaan Jeugdige hengelaars ruimen afval langs viswaters op Yeel kwaliteit bij wedstrijd om vogelkwekerskampioenschap MAANDAG 25 JANUARI 1988 GEMEENTE SAS VAN GENT: m mm ARBEIDSBUREAU INGESCHAKELD BONTE AVOND 'VAN BU ONS' IN HULST COKS VAN EYSDEN Miljonair van beroep I MIDDELBURG - De relatie van de [Provinciale VW Zeeland met Zeeuwsch-Vlaanderen, in de figuren Ivan Streek-WV en de Stichting I Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen, wordt volgens Provinciale VW-di recteur Adri Bontenbal met de maand beter. Eilandmentaliteit Privatisering I FLODDERS Tom van Kampen fhUO-mii Harmonica JANSEN b.v. n r: is h id I r- e- ie p- er to m en t'. m la ar ds g! DE STEM VAN ZEELAND Bier, is gewonnen door J. t Gent. De tweede prijs, een A. Weterings in Breda. De ter waarde van 100,- is ge- uik in Zundert. cadeaubon ter waarde van Verkooijen uit Dongen, a. Jise uit Hulst, M. Hermans uit -Gommers uit Heerle. Irijs zo snel mogelijk thuisbe- Relatie Z.-Vlaanderen beter TERNEUZEN - De woningbouwvereniging Terneuzen heeft, naar eerst nu is gebleken, op 14 januari haar direc teur ing. H. Engelsma geschorst en probeert nu via het ar beidsbureau een ontslagvergunning te krijgen. Op die dag meldde de directeur zich weer beter en wilde weer aan de slag. Het arbeidsbureau werd in geschakeld, nadat vorig jaar kantonrechter mr. H.A.R. de Mul een ontslag-aanzegging van de woningbouwvereniging niet had toegestaan. Sinds dat moment was Engelsma met ziekteverlof. Zowel Engelsma als woning bouwvereniging-voorzitter A. Janse hullen zich in stilzwij gen. „Wij hebben afgesproken de publiciteit niet te zoeken, ik kan dus geen commentaar ge ven. Alles wat ik zeg zou later weer gebruikt kunnen worden, daarom doen wij er het zwijgen toe", aldus Janse, die wel be vestigt dat via het arbeidsbu reau wordt geprobeerd En gelsma te ontslaan. Engelsma verwees naar zijn advocaat, mr. Pothof in Utrecht. Duidelijk is wel dat als het ar beidsbureau de gevraagde ont slagvergunning verleent, door Engelsma's raadsman weer de gang naar de kantonrechter wordt gemaakt. Al was het maar om een schadevergoeding los te krijgen. Tijdens de vorige zaak voor het kantongerecht had Engelsma al, indien tot ontslag werd overgegaan, een schadevergoeding van acht ton gevraagd. De controverse binnen de woningbouwvereniging speelt geruime tijd. Er werd na vbrige klachten in 1986 bij de vereni ging gereorganiseerd,maar volgens de vereniging vervulde ook in die nieuwe constellatie Engelsma zijn functie niet goed. Bij die reorganisatie kreeg de vereniging een twee hoofdige dagelijkse leiding, waarbij naast Engelsma een man voor beheer en algemene zaken werd aangesteld. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Ondanks herhaalde pogingen van de hiervoor aangestelde ambtenaar blijkt een aantal vorde ringen van de gemeente Sas van Gent oninbaar. De gemeenteraad, die donder dagavond 28 januari vanaf 19.30 uur bijeenkomt, krijgt dan ook een voorstel om voor ruim dertien mille aan derge lijke vorderingen als oninbaar te verklaren en ze over te schrijven op de post 'Dubieuze debiteuren' Onder de vorderingen onder meer een bedrag van negen gulden, dat een Wachtebeker (B) moet betalen wegens toege brachte schade aan een licht mast. Verder blijkt een Sasse- naar niet bereid (of in staat) 25 gulden te betalen voor bijenbe- strijding. Mede door toedoen van tal van andere vermakelijkheden als braderieën, mosselfeesten, Visserijfeesten, Statiekermis en dergelijken worden de tra ditionele (dorps)kermissen steeds minder bezocht. Tevens doet zich het verschijnsel voor dat ook minder exploitanten inschrijven voor de jaarlijkse kermissen. Een aantal gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen stelt zich op het standpunt dat het fenomeen dorpskermis niet mag verdwijnen, reden waarom her en der aan de te betalen tarieven voor exploi tanten is gesleuteld. In Sas van Gent wil men de tarieven zoda nig aanpassen dat die rond 45 procent lager worden dan tot nu toe het geval was. De ge meenteraad krijgt donderdag avond een desbetreffend voor stel te bespreken. de tweedelige Stem-puzzel 24 en 31 december van het en, zijn bekend, puzzelaars onder de lezers en kleine 12.000 abonnees INRUILAUTO'S 12 MAANDEN GARANTIE van de commissie recreatie en toerisme van de KvK O. de Milliano ook kritiek uitte, wijst Bon tenbal op de veranderingen die wat dat betreft op til zijn. „Wij zijn volop bezig met de voorbereidingen van de privatisering van de Provinciale VVV. Daarbij stuit je inderdaad op problemen als rechtspositie van ons personeel, dat nu nog een semi-ambtelijke status heeft. Maar door zo'n privatisering schep je juist meer afstand tussen provinciaal bestuur en provinciale VW en dat komt het functioneren alleen maar ten goede." Bontenbal betreurt overigens wel dat hij via de krant van de kritiek op de Provinciale VW moest kennisnemen. „Temeer omdat wij van de Kamer van Koophandel nog nooit een teken heb ben gehad slecht te functioneren. Bij dit soort discussies zijn er eigenlijk alleen maar verlie zers, je bouwt er niets mee op. En dat is jammer." leasing, verhuur, service, onderhoud Een tevreden publiek bekijkt de verrichtingen van de straattoneelgroep van 'De Transfiguratie' het gedichtje 'Lewies' hoort vertoond werd. De Straattoneelgroep van de toneelvereniging 'de Transfi guratie' zette de komische een- acter 'Paniek in Parijs' op de planken. Zij kregen evenals de andere streektalenten een warm applaus van een tevre den en dankbaar publiek. Rond middernacht zorgde Termenieke V.O.L. dat de sfeer van gezelligheid nog lang bleef hangen. De belangstelling voor de instanties die in de ontmoe tingsruimte kleine exposities of informatiestands hadden inge richt was groot. Ook in het weekend kwamen nog veel geïnteresseerden een kijkje ne men in de hal. De nostalgie naar vroeger werd gevoed door de oude foto's en prentbrief kaarten. De organisatie is dik tevre den met de belangstelling en is vast van plan om begin 1989 te komen met een derde editie van 'Van bij Ons'. aanbelde meer het koekje snoepje gold dan mij. In wone doen dronken ze thee. Dat van die tomatens dat maakte me eigenlijk het best duidelijk dat er ia aan de hand was bij mijn i en tante. Mijn vader kwam in u vooroorlogse crisisjaren weli Van onze verslaggever „Regelmatig vindt overleg plaats tussen [deze drie partners en wij vinden juist dat voortouw niet altijd in Middelburg I moet worden genomen. Dat moet de meest geëigende partner doen. Daarom betreur ik het dat tijdens de laatste vergadering van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen ern stige kritiek op ons functioneren is geuit, terwijl het ons inziens steeds beter gaat", zegt Bontenbal. Als voorbeeld van die verbeterde relatie wijst hij op de laatste grote vakantiebeurs in Kortrijk waar heel bewust een grote plaats in de stand was ingeruimd voor Zeeuwsch-Vlaanderen, juist omdat de Stichting Promotie zich richt op de dagjesmensen uit België. Dat Zeeuwsch-Vlaanderen niet voldoende aan dacht krijgt van de provinciale VW wijst Bon tenbal van de hand. „Wij hebben in Zeeland nog steeds te maken met de naweeën van een eilan denmentaliteit. De kritiek uit Zeeuwsch-Vlaan deren hoor ik ook uit Schouwen-Duiveland en Tholen. Men voelt zich te gauw achteruitgesteld, terwijl dat gewoonweg niet waar is. Wij willen iedereen aan zijn trekken laten komen". Wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft wijst de VW-directeur op de specifieke zaken die hier spelen. „Enerzijds het verblijfstoerisme, duide lijk een aangelegenheid van de VW, anderzijds het kooptoerisme waar juist de Stichting Promo tie zich op richt. Dat hoeft elkaar niet te bijten, het kan elkaar aanvullen. Daarom dat overleg zo belangrijk is en dat doen wij regelmatig". Wat betreft de ambtelijke status van de Provin ciale VW, waarop in Terneuzen de voorzitter nd ren in an iar en iet 3te waar ook af en toe thuis met mededeling dat hij loonsverl ging had gekregen. Dan hi er een paar dagen een gi stemming, dat voel je goed kind. Maar wij aten nom dingen en bij ons stond niet hele keukenkastje vol met matensoep. Bij elk bezoek gen we een blik mee naar li en soms kwam mijn oom op fiets er een paar brengen. H was lekker, zo een of twee k« in de week, maar mijn neeljt moest die tomatensoep wel neus uit komen, dacht ik. Alti als ik bij hen naar de wc liep ik even naar de keuken. I altijd stond er een rijtje van di blikken in de kast, er kwa nooit een eind aan en het nooit wat anders. 'Waaroi nooit andere soep?' Dan ww geprobeerd mij de economie te leggen van doorgedraaide ft maten en regeringssteun werklozen. 'Ze kunnen toe ook wel eens kippen doo draaien voor die soep?' Mi„ ouders gaven het op, aan kritisch doorlichten van strut turen kwamen we nooit toe. Tegenwoordig is mijn pro bleem meer, waarom sommig mensen zo hun best doen oi miljonair te worden. Nog afgt zien van de lvenslange dreigin van ontvoering, maar wat is leuk aan? Duizend maal dut zend, dat is een miljoen. Maa met vijfhonderd maal duizen of 'slechts' honderd keer du zend guldens op zak kun je oc een ontzettend comfortabel li ven leiden. Wat voegen die ex tra nullen daar nog aan toe Bovendien heb ik het vage gi voel, dat je ze - hoewel ongeSj in aantal - tegen elkaar kui wegstrepen, delniljonairs endf f ^chijnlijk komen er tien werklozen. Wanner van al di ^et weer zwaar jongeren er niet eentje met miljonair zou willen worden nu met en i hoefde misschien ook nieman meer werkloos te worden. gaaf is (alleen de geest is ziek) en u reageert met: 'Zou 't?' Beseft u dat een dergelijke reactie u stem pelt tot een non compos mentis platschedel Ka-, naak? 'Oezo?' Tot mijn spijt bezit ik geen Thomas Kempis concor- dantium, zodat ik niet kan opzoeken waar in welk werk van de Heilige Tho mas ik zijn stelling kan vinden: Zij die veel reizen in verre landen worden daardoor zelden heilig. heb alleen de Engelse ver taling en die luidt: 'They who travel much in foreign lands seldom thereby te' come holy' uit 'Holier than Thou', in The Listener van 22 augustus 1985. Hoe heeft Thomas dat gezegd in't La* tijn? Is de Engelse vertaling correct? Klooviaan Ed Stijns vertelt Oost-Zeeuws-Vlaamse verha- FOTO'S WIM KOOI JMAN HULST - De bonte avond 'Van bij ons' vrijdagavond in Den Dullaert in Hulst was een fantastisch geslaagd evene ment. Het brengen van streekgebon den verhalen en gedichtjes, ge lardeerd met liedjes met ro mantische of pittige teksten blijkt een goed recept om hon derden mensen een onbezorgde •vond te bezorgen. Ondanks de zorgvuldige tijdsplanning liep ook de tweede editie weer wat uit. ffiep", vertelde coördinator George Sponselee. „Daartegen- ook later niet - da «**1» dan 490, die zullen widen dat ze waar voor hun leid hebben gekregen met an derhalf uur langer amusement dan voorzien." De zaal in het gemeen schapscentrum in Hulst zat «vervol. De toeschouwers kre sen een bonte mengeling van Programma-onderdelen die 'oor ieder wat wils boden. De Wolkers van het volkslied, de 'eden van Ambras, openden de 'vond met mooie liedjes. Zij 'errasten menigeen aan het eind van het programma met ®en eigen creatie van Piet Scheerders 'Van verre geko men, van verre terug'. Julien Blommaert als nieuw komer in het gezelschap hield *t publiek voor „Uit een oude harmonica komt ook muziek, "tënr je moet er op kunnen Wen". Zijn oude leermeeste- te Anneke Wauters vertelde de Kauter en heel wat in woners uit het Land van Hulst «kenden zichzelf in de ver reis over de Eerste Commu nie van vlak voor en tijdens de tweede Wereldoorlog. Ed Steijns las op zijn be kende eigen manier enkele waar gebeurde verhalen. Vol humor en onverwachte kwink slagen. Frans de Schepper praatte het gehele programma aan elkaar waarin Marie-Jose Neve-Menu even de sfeer van de eerste 'Van bij ons' opriep door het voordragen van een gedichtje van Free van de Schoofkas. Spontaan applaus voor tekenaar/illustrator Ronny Ivens toen de dia die bij I ADVERTENTIE) 9edipl. orthopedisch schoentechnicus luiere donderdag SPREEKUUR Volgens afspraak tel. 076-148168 GESPECIALISEERD IN orthop. schoenen, iemor orthop. schoenen steunzolen en inlays voor alle sport- en trimschoenen Van onze verslaggever HOOFDPLAAT - Dertig le den van West-Zeeuws- Vlaamse vogelhoudersvere- nigingen hebben deelgeno men aan het jaarlijkse kwe kerskampioenschap, dat dit keer werd georganiseerd door vogelvereniging De Edelzang. Er kon worden ingeschreven in de klassen kanaries EK en OK, wildzang EK, tropen EK, par kieten EK en OK en jeugd EK enOK. De hieruit voortkomende kampioenen ontvingen hun trofee zaterdagmiddag uit han den van de districtsvoorzitter van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers J. Udo uit Kapelle. Die sprak op de druk bezochte kampioenendag in zaal Martens in Hoofdplaat zijn waardering uit voor de stijgende lijn die er in het aan tal deelnemers zit. De kampioenen waren: Kanaries EK: Cees van Boste- len, Aardenburg, OK: Arseen Stokkerman, Oostburg; wild zang EK: Johan Torbijn, IJzen- dijke; tropen EK: Clement Bonte, Aardenburg; parkieten EK: M. Boidin, Zuidzande, OK: G. de Schoolmeester, Eede; jeugdkampioen EK: Jean-Paul van de Bunder, IJzendijke, OK: Monique Scherbeijn, Breskens. Het verenigingskampioen schap werd dit keer in de wacht gesleept door Vogel vreugd uit IJzendijke. De kampioenen bijeen. VLnr: G.A. de Schoolmeester, J. Torbijn, M. Scherbijn, A. Stokkerman, C. van Bostelen en C. Bon te - FOTO WIM KOOI JMAN Jeugdleden met een kar vol troep, die uit het viswater is opgevist - fotowimkooijman CLINGE - De jeugdleden van de vissers vereni ging de Clingse Hengelaars, hebben zaterdag in totaal elf grote plastic zakken gevuld, met het afval dat langs de oevers van de viswaters de Zestigvoet, de Zandput, de Vennen, en de Weel- kes lag. Na afloop van dit karwei kwamen ze bijeen in de zaal De Troubadour, waar ze zich allen tegoed konden doen aan heer lijke erwtensoep. De voorzitter van de jeugdcommissie Roger van Craenenbroek was verheugd met deze actie, waaraan door een twin tigtal jeugdleden met en kele senioren werd deel genomen. Er was minder afval verzameld dan voorgaande jaren. Daar uit kan wellicht gecon cludeerd worden dat de hengelaars tijdens het seizoen meer afval mee naar huis nemen. Het afval bestond hoofdzakelijk uit achter gelaten plastic zakjes en tasjes en weggeworpen flessen en blikjes van frisdranken. Bij de verzamelde fles sen bevonden zich twee lege flessen, waarin ver moedelijk landbouwgif heeft gezeten. Deze worden ingele verd bij de gemeente Hulst. Ook was er een fles met een briefje erin, een meisje uit De Klinge zocht op deze manier contact. Dit wekte hilari teit op bij de jeugd. En tenslotte was er ook nog een volledig plastic cam pingtoilet bij. Alle verzamelde spul len werden bij elkaar op een hoop gebracht, waar ze door de reinigings dienst van de gemeente Hulst deze week opge haald zullen worden.

de Stem | 1988 | | pagina 5