Vrees afbraak ziekenhuiszorg Oostburg onterecht :r Apers iale WV ïeert niet' CDA Oostburg wil hoefij zerverkeer uit de nood helpen IAPPORT luigingen Ise en denkt inder illen maken NIEUWE STICHTING ZAL DE EXPLOITATIE VERZORGEN W.-Zeeuwsch-Ylaanderen gaat de sport stimuleren I. de Hullu overweegt motie van wantrouwen Presentatie brochure en plan verkeersveiligheid MARKTEN Auto in sloot JK NIEUWS PE STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 23 JANUAR11988 WOORDVOERDER WIDDERSHOVEN VAN TERNEUZENSE CHIRURGEN-MAATSCHAP: tN MEEBETALEN KOOPHANDEL: Biervlietenaar secretaris schapenhouders Eis achttien maanden voor poging tot doodslag Reiki-weekend in Den Hoekzak SLUIS - De besturen van de vereniging Protes tants Tehuis en de stichting Gereformeerde Be jaardenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen uit Schoon- dijke hebben principiële overeenstemming be reikt over bestuurlijke en organisatorische sa menwerking tussen de protestantse bejaar denoorden in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. 'NU MOET ALLES BOVEN TAFEL' POLITIEKORPS WIL WEG TUSSEN BURGER EN POLITIE VERBETEREN Woede Kustbus in zomermaanden Uit West gaat naar Brussel Bezwaren Carnaval in Eede NIEUWVLIET - Op de St Bavodijk is de 17-jarige R. <je P. uit Groede met de auto van zijn vader in de sloot terecht gekomen. De auto is eigen- dom van G. de P. uit Groede. üe zoon, de 17-jarige, had de auto meegenomen en was met een vriend gaan rijden. Bij controle bleek dat de auto niet verzekerd was. T20 SLUISKIL/ OOSTBURG - De vrees voor de afbraak van de zie kenhuiszorg in West-Zeeuwsch- Vlaanderen is volgens G. Wid dershoven, woordvoerder van de chirurgen-maatschap, onterecht. Het voorstel van de maatschap aan de jaad van Toezicht van de zieken- huisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen om de weekeinddiensten in Oostburg, met uitzondering van de zomermaan den, te halveren, komt volgens de woordvoerder voort uit de noodzaak om de dienstverlening in de regio ef ficiënter te regelen. „Kijk, ik ga ervan uit dat een zie kenhuis zoals in Oostburg, een voor ziening voor pakweg 25.000 mensen, alleen te runnen is als er een aantal aanpassingen wordt doorgevoerd. Het is vrij nutteloos om elk weekeinde een compleet operatieteam paraat te heb ben voor hooguit één spoedgeval," stelt Widdershovea Volgens de maatschap moeten de werklast en de kosten van een derge lijk team enigszins overeenkomen. „Hetgeen in dit geval niet zo is," aldus Widdershoven. Het motief van de artsen in de Ka naalzone om de weekeinddiensten in Oostburg te halveren komt eveneens voort uit efficiency-overwegingen. Widdershoven: „Een van de twee chirurgen in Oostburg woont in de re gio en blijft gewoon zijn diensten draaien. De ander woont te ver van die locatie af. Wij vinden het te ris kant voor de patiënten dat die man in noodgevallen eerst grote afstanden moet overbruggen om hulp te verle nen." Het voorstel van de chirurgen- maatschap wordt maandag bespro ken door de Raad van Toezicht van de ziekenhuisgroep. Het gemeentebe stuur van Oostburg heeft inmiddels haar ongerustheid over de kwestie uitgesproken. Het college heeft met steun van de gemeenteraad schrifte lijk bij de Raad aangedrongen om het voorste] van de chirurgen te verwer pen. buurtvereniging Noord te Zaamslag geven op vrijdag 29 en zaterdag 30 januari een uitvoering van de platte landskomedie 'Het minnespel der maagden'. Beide uitvoe ringen beginnen om 20 uur in het verenigingsgebouw De Poort te Zaamslag. smeenschap komen de eerste uder P. Apers los. De marktlui hebben uitgere kend dat een rit van Apers' huis in Koewacht naar de markt 2,75 kost en zijn bereid deze kosten voor him rekening te nemen. „Bij deze delen wij mede dat wij positief denken over uw werkwijze betreffende de markt in Axel. Als blijk van waaardering willen de markt kooplui zelf de kilometers van uw bezoek aan de markt ver goeden", aldus de vereniging een brief aan Apers. Verder heeft zich een garage gemeld die anoniem wenst te blijven. Deze wil Apers zelfs een auto ter beschikking stel len voor zijn omstreden ritten. Vlaamse bedrijfsleven in het minder winst te maken. De in- a rond de dollar en de hoge mi- ij ven worden geconfronteerd orzaak van die sombere voor- lesteringsniveau zakt. De uitkomsten van de ERBC enquête geven enigszins een vertekend beeld omdat de ge volgen van de koersdaling van de dollar en de beurskrach niet zijn verwerkt. „Daarom is het goed om voor wat betreft de verwachtingen voor 1988 de ge dane uitspraken een paar puiv ten naar beneden bij te stellen'' lichte voorzitter H. Kok van kamer gisteren toe. Uit het onderzoek blijkt ook dat het hoge investeringsni veau in 1987 onveranderd is ge bleven. Ook hiermee stee» Zeeuwsch-Vlaanderen gunstig af bij de landelijke investe- rings-ontwikkeling waar een lichte daling van dat niveau werd verwacht. De ontwikke lingen van omzet, export en be drijfsresultaat, tot slot, waren in grote lijnen bevredigen! Wat de ontwikkeling van het bedrijfsresultaatbetreft scoori Zeeuwsch-Vlaanderen in vier van de vijf sectoren beter da» het landelijke bedrijfsleven Kamer van Koophandel in heeft er weinig vertrouwen behartiging van Zeeuwsch- 'inciale VVV in goede handen de tie -let ro- er- ga- op- is- Iil- re- 'an ro de ite- PP" in- cie zit opgezadeld'. „De de- centralistische gedachte be vliegt ook ons. We beharti gen toch liever onze eigen zaken". „We voelen er niets om de VW die zware struc tuur te geven die ze in Mid delburg voor ogen hebben"- Hij wees erop dat de be hartiging van de Zeeuws- Vlaamse belangen in goede handen is bij de stichting Promotie. „De provinciale VW functioneert niet", al dus De Milliano. Bejaardenhuizen samen BIERVLIET- De Zeeuwse Ver eniging van Schapenhouders heeft sinds deze maand een nieuwe secretaris. De heer J. Boudeling uit Anna Jacobapol- is opgevolgd door de heer J. Verwilghen uit Biervliet. De nieuwe secretaris had als lid al zitting in het bestuur. J. Boudeling is vanaf de op richting bestuurlijk actief ge weest voor de Zeeuwse vereni ging. Hij blijft lid, maar om schrijft zijn aftreden als 'plaatsmaken voor de volgende generatie'. Het nieuwe corres pondentieadres van de Zeeuwse Verenging voor Scha penhouders is: J. Verwilghen, Steenoven weg 1 te Biervliet. Van onze correspondente MIDDELBURG - Poging tot doodslag, zo achtte offi cier van justitie mr. Tempel vrijdag voor de rechtbank te Middelburg bewezen in de zaak tegen de 22-jarige R. van N. uit Eindhoven. De Eindhovenaar stond terecht omdat hij in de nacht van 29 op 30 juli 1986 twee tegen standers in een vechtpartij bij een camping in Scharen- dijke met een mes zou heb ben gestoken. Het eerste slachtoffer werd door het mes in de rug geraakt, bet tweede liep een darmperfo ratie op. Aan het spoedige in grijpen van een chirurgisch team dankte de jongeman zijn leven. Maar, ondanks getuigen verklaringen die het tegendeel bewezen, hield Van N. vol dat hij die nacht slechts 'gezwaaid' had met het mes, dat hij na een ruzie in een discotheek in zijn tent was gaan halen. Hij zou niet 'gericht' hebben gestoken en 'gek van wraakgevoelens' zoals de officier het stelde, zou hij die nacht beslist niet zijn Seweest. Van een 'kille poging tot doodslag' zou, volgens N.'s raadsman mr. Pij keren dan wk geen sprake zijn geweest. He steken waren mogelijk toe- Sebracht door een ander en daarbij baseerde de raadsman zich op het feit dat de bloedspo ren op de kleding en het mes van verdachte volgen het ge rechtelijk laboratorium beslist "iet afkomstig konden zijn van de slachtoffers. Tegen Van N. eiste de officier tenslotte een Sevangenisstraf van achttien laanden. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Van onze correspondente 00STBURG - De Neder landse alternatieve genezer Rolf de Meyer leidt zater dag 6 en zondag 7 februari Den Hoekzak een cursus Raiki. Reiki is een alterna te Japanse geneeskunst "e via handoplegging tot stand komt. Rolf de Meyer is Reiki-master en heeft die graad gekregen Van de Japanse Reike-grand- master Phyllis Furomoto. heike betekent: 'de kracht van zon,' en is ontwikkeld in Ja- Pan aan het eind van de vorige tero. Het Reiki-weekend ?.uort beide dagen van 11.00 tot m uur en van 20.00 tot 23.00 aar- Een standaardcursus Reiki kost 250,-. De bedoeling is dat er een nieuwe stichting wordt opge richt, waarin beide partijen zullen participeren. De be staande vereniging en stichting blijven gewoon bestaan. De exploitatie van de bejaar denhuizen Ter Walle in Bier vliet, Ter Schelde in Breskens, Kusschevliet in Schoondijke en Rozenoord in Sluis wordt in de toekomst door de nieuwe stich ting verzorgd. Volgens voorzitter J. Bliek, van de vereniging Protestants Tehuis, die gisteren de plannen bekend maakte, heeft het sa menwerkingsverband geen consequenties voor de circa 250 bewoners en het personeel van de instellingea „De werkgele genheid is veilig gesteld. Alleen zullen er intern een aantal functies moeten worden aange past," aldus Bliek. Dit zal ge beuren in overleg met de be trokkenen. De besturen hebben zich gerea liseerd dat de overheid, in het kader van de Wet op de Be jaardenoorden en het provin ciaal spreidingsplan bejaar denoorden, maatregelen orden voorbereidt om te komen tot een doelmatiger aanpak van de exploitatie van de verzorgings tehuizen. Daarbij wordt ge dacht aan een in de ogen van het provinciaal bestuur econo misch verantwoord aantal ver zorgingsplaatsen per instelling. Door dit samenwerkingsver band hebben de besturen, voor uitlopend op een eventuele on gunstige beslissing van het provinciebestuur - GS willen dat de tehuizen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen 85 ver zorgingsplaatsen inleveren - voorkomen dat de tehuizen Ter Walle in Biervliet en Russche- vliet in Schoondijke, beiden met minder dan zestig plaat sen, moeten worden gesloten. Dat deze instellingen op ter mijn dependances zullen gaan vormen van de grotere tehui zen, wordt echter niet uitgeslo ten. Volgens economisch directeur Vermeulen van de vereniging brengt de samenwerking op termijn een aantal economi sche voordelen met zich mee. „De computer, die in Sluis staat kan frequenter gebruikt worden,om maar eens een voorbeeld te noemen," stelde hij. Ook de dagopvang en de opvang van noodgevallen, als mede de maaltijdverstrekking, kunnen in breder verband worden opgepakt. Vanwege financiële ver plichtingen - hypotheken op de instellingsgebouwen - en uit historische overwegingen blijft de gereformeerde stichting, maar ook de hervormde ver eniging in de toekomst gewoon voortbestaan. Volgens voorzitter Bliek, die bewoners en personeel van de tehuizen gisteren op de hoogte bracht van de voorgenomen sa menwerking, is het bericht bij de ouderen en het personeel in goede aarde gevallen. „Een groot deel van de on rust die bij de bewoners leefde, naar aanleiding van allerhande berichten over het spreidings plan en aanverwante zaken, is door ons besluit bij de mensen weggenomen. Ze weten nu dat geen van onze tehuizen geslo ten wordt en dat is voor velen een geruststelling," aldus Bliek. Iets wat collega-be stuurder A. van de Ree van de stichting beaamde. De besturen streven er naar om het samenwerkingsverband in de loop van dit jaar geregeld te hebben. OOSTBURG - De nieuwe grensformaliteiten voor be- roepsgoederenvervoer die sedert 1 januari worden toege past moeten op hun uitvoerbaarheid worden getest en waar nodig bijgesteld. Dit stelt de Oostburgs CDA- fractie in een brief aan het col lege van burgemeester en wet houder. De fractie verzoekt het gemeentebestuur dan ook bij de desbetreffende instanties aan te dringen op een betere regeling voor het hoefijzerver- keer. De nieuwe maatregelen leidden begin januari bij verschillende grensovergangen tot een puin hoop. Chauffeurs wisten niet hoe de nieuwe formulieren moesten worden ingevuld. Douanebeambten bleken bo vendien verkeerde instructies te hebben ontvangen. „Hoewel de uiterst strakke regels na spoedoverleg met het Ministe rie van Financiën enigszins zijn bijgesteld, zijn de proble men voor de vervoerders in de streek nog niet opgelost", con stateert het CDA. Resultaat van dat overleg was dat er vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen nu één grenspost 24 uur per dag is opengesteld. „Maar de nieuwe maatregelen betekenen meer uren aan wachttijden, meer kilometers omrijden en voor de chauffeurs extra werkdruk om toch op tijd op de plaats van bestemming te kunnen zijn", aldus de brief. Volgens het CDA brengen de maatregelen een groter isole ment voor Zeeuwsvlamingen met zich mee en een 'hoger prijskaartje' voor de goederen die naar Zeeuwsch-Vlaande ren komen. Scene uit D'r loopt'n streepje deu. Van onze correspondent OOSTBURG - Toneelclub De Plattelan ders gaat vrijdag 5 en zaterdag 6 februari toch de klucht in dialect D'r loopt'n streepje deu spelen. Aanvankelijk was het doorgaan van deze uitvoering door omstandigheden nog twijfelachtig. De to neelclub heeft besloten alsnog de repeti ties te hervatten. Op beide avonden wordt dit stuk van Berend en Rob Heemskerk om 20.00 uur gespeeld in het Ledeltheater in Oostburg. Vandaag be gint de kaartverkoop. Voor de vorige zomer was dit stuk al vertaald, terwijl in september met de repetities werd begonnen. Al jaren trekt deze toneelcub volle zalen. Normaal gesproken wordt er om de twee jaar een uitvoering verzorgd. „Twee keer per week wordt er nu gerepeteerd," aldus Frans Haak, al enkele jaren actief als regis- - FOTO DE STEM COR J. DE BOER seur bij De Plattelanders. De kans bestaat bo vendien dat deze klucht ook nog eens op her haling gaat in het weekeinde daarna. „Het Ledeltheater is nu voor ons als toneel club betaalbaar. Daarvoor was dit gewoon niet mogelijk," aldus Haak. „Het avondje uit komt weer meer in trek. Het gebeurt zelfs dat beroepsspelers minder publiek trekken dan mensen uit de streek. Er is weer animo om to neel te spelen." Samen met grimeur Wiily Cornelis en souffleur Hanny Rijnberg wordt geprobeerd er 5 en 6 februari weer een knaller van te maken. De decors zijn zelf gebouwd, terwijl Marianne Basting de requisieten voor haar rekening heeft genomen. De klucht, gespeeld door Erna de Smet, Tonny Rijnberg, Sary Brakman, Koos Diele- man, Ko Heule, Cor van Belois, Jan Poisson- nier, Betsy Brakman, Anneke van Iwaarden en Bram Luteyn, bestaat uit drie bedrijven en wordt gespeeld in een oud kasteel dat omge bouwd is tot hotel. ring, het landbouwverkeer, inbraakpre ventie, graveer- en andere acties, milieu zaken en scholing en opleiding van politie functionarissen. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen ver schijnt de gids in drie edities en wel voor de gemeenten Sluis, Oostburg en Aarden burg. Burgemeester E. Jongmans, die sprak namens zijn collega's J. Thomaes van Oostburg en M. Everaers van Sluis, noemde de gids 'een uitstekend initiatief'. „Ik hoop dat dit handzame boekje een bij drage leveren kan aan de verbetering van de weg tussen burgers en politie," bena drukte hij. Ook het meerjarenplan voor de ver keersveiligheid van de West-Zeeuws- Vlaamse groep kon rekenen op een goede ontvangst. Een werkgroep, bestaande uit zes korps leden, heeft zich de afgelopen maanden in tensief beziggehouden met de samenstel ling van het plan. Om de verkeersonveilig heid in de regio de komende jaren met 25 procent terug te kunnen dringen, heeft de projectgroep een pakket aan maatregelen KAPELLE, 22 jan. - Boerenkool kg kl. 1 101-125. Spinazie glas kg kl. '2 330-340. Spruiten onge- schoond kg kl. 2 E 73, 99 73-82. Witlof kg kl. 1 A 160-178, kl. 2 A 124, B 118-122, kl. 3 28. Prei kg kl. 2 A 79. Rodekool kg kl. 1 Al 48-69, kl. 2 Al 55-63, BI 52. Wittekool kg kl. 1 BI 62-64. Uien kg kl. 2 ml. 14. Selderij bos k). 1 48. Knolselderij met blad st kl. 2 20 52, 30 46. Knolselderij zonder blad kg kl. 2 26-29. Veldsla kg kl. 2 360. Late aardappelen kg kl. 1 kr. 34-42. AMSTERDAM, 22 jan. - In bintje 50mm werden 26 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van 17,80 tot 17,40 per 100 kg en 5 contracten levering mei tegen 18,70 tot 18,50. de stemming was kalm/prijshou dend. OOSTBURG - De gemeen ten Aardenburg, Sluis en Oostburg hebben het initia tief genomen om in de regio West-Zeeuwsch-Vlaande ren een Plaatselijk Sportsti- mulerings Fonds, kortweg PSF genaamd, op te zetten. Het PSF is eigenlijk een potje geld dat beheerd wordt door de vertegenwoordigers van de sport zelf en waarmee plaatse lijke sportstimulertings-activi- teiten financieel ondersteund kunnen worden. Het PSF wordt beheerd door een commissie, opgericht 24 no vember 1987, die samengesteld is uit vertegenwoordigers van de plaatselijke sportraden van de gemeenten Aardenburg, Sluis en Oostburg. Voor het ka lenderjaar 1988 is een eenma lige startbij drage ontvangen van de Stichting Nationale Sporttotalisator, aangevuld met een financiële bijdrage van de drie gemeenten. Met het be schikbare geld worden dit jaar enkele activiteiten opgezet. Eén van die activiteiten is een open sportactiviteitendag die 26 maart 1988 wordt gehouden in de sporthal en het zwembad De Veerhoek te Oostburg. Alle gereglementeerde sportvereni gingen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn hierover reeds schriftelijk benaderd. De bedoeling van die dag is dat kinderen, in de leeftijd van acht tot en met veertien jaar met verschillende takken van sport kennis kunnen maken. Die kennismaking bestaat uit het kijken naar takken van sport, maar daarnaast is het vooral de bedoeling dat kinde ren actief mee mogen doen. De sportverenigingen krijgen hiermee een unieke gelegen heid hun tak van sport middels demonstraties op die open dag in de streek te promoten. Deze promoting kan ook plaats vin den via video-banden en standjes waarvoor een aparte ruimte gereserveerd zal wor den. Van onze verslaggever OOSTBURG - Fractievoorzitter I. de Hullu van Dorpsbe langen en Toerisme (D&T) in Oostburg wil dat zo snel mo gelijk de hele gang van zaken rond de illegale bouw van een hek nabij het industrieterrein in Oostburg en de plot selinge wijziging van de bouw van Zeeduin in Cadzand uit de doeken wordt gedaan. Van onze verslaggever AARDENBURG - Adjudant G. Doosje van het korps rijkspolitie West- Zeeuwsch-Vlaanderen reikte vrijdag middag in het gemeentehuis van Aar denburg de nieuwe informatiebro chure van het korps uit aan de burge meesters van de drie West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Tevens overhandigde Doosje de bestuur ders het regionale meerjarenplan voor de verkeersveiligheid 1987-1991. Opzet van dit plan is om het aantal verkeersslachtoffers met 25 procent terug te dringen. De info-gids van het korps werd samen gesteld door T. Muller en T. Riemslag, bei den werkzaam als voorlichter bij het korps rijkspolitie. In de gids, die verspreid wordt onder de bevolking en, zo liet Doosje weten, een plaatsje krijgt in gemeentehuizen, post kantoren en bibliotheken, wordt een beeld geschetst van de taken van de rijkspolitie. Verder wordt er uitvoerig ingegaan op zaken als alcohol en verkeer, de APK-keu- samengesteld. De rijkspolitie in de regio wil het eind doel bereiken door de komende jaren in tensiever te gaan controleren op het over treden van de maximum snelheid, de draagplicht van autogordels en valhelmen en alcohol in het verkeer. Daarnaast wordt er door de West- Zeeuwsch-Vlaamse agenten in de toe komst frequenter gesurveilleerd op be paalde ongevalsgevoelige wegvakken, zo als bij Draaibrug, het kruispunt Potjes bij Cadzand en nabij parkzicht in IJzendijke. Dit zijn de zogenaamde 'black spots', plek ken waar dodelijke ongevallen hebben plaatsgevonden. Verder wordt meer gelet op het gedrag van weggebruikers bij kruisingen. Ook is het korps, in samenwerking met de gemeenten, van plan om meer voorlich ting te geven over verkeerszaken. Adjudant Doosje stelde 'veel vertrou wen' te hebben in het welslagen van het project. „Het hele korps staat achter de doelstellingen en dat is reden om een posi tief resultaat te verwachten," voerde hij aan. „Als het college niet bereid is alle gegevens boven tafel te brengen, overweeg ik in de vol gende raadsvergadering een motie van wantrouwen in te dienen", aldus de fractievoor zitter. De Hullu liep donderdagavond woedend de raadszaal uit toen waarnemend-burgemeester J. Thomaes de discussies rond het bewuste hekwerk van de Oost- burgse garagehouder C. Schout afhamerde. „De wethouder ging hiermee zijn boekje te buiten", zegt De Hullu. Het raadslid hekelde de moeilijkheid om informatie bo ven water te halen. „In een commissievergadering heb ik aangekaart dat bij de bouw van Zeeduin van het bouwplan is afgeweken. De bouw werd stilgelegd, een proces-verbaal opgemaakt, het college be- Van onze verslaggever TERNEUZEN - West- Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt tijdens de zomerva kantie voor tien weken een kustbus. De vervoersmaatschappij Zuid-West Nederland (ZWN) wil, dit jaar als experiment, vier keer per dag een bus laten rijden van Breskens naar het Retranchement en terug. De bus gaat langs alle campings. De ZWN denkt dat de kustlijn in de zomermaanden rendabel te maken is omdat aan de kust in het seizoen zo'n 75.000 gasten rondlopen. Als dat lukt wordt de kustbus in de zomermaan den elk jaar ingezet. Van onze correspondente OOSTBURG - Uit West gaat per bus zondag 31 ja nuari naar Brussel. Daar worclt het bezoek aan een concert met klassieke mu ziek gecombineerd met een museumbezoek. De tentoonstelling over de kunst en de geschiedenis van de Azteken in het Jubelpark wordt bekeken en daarna gaan de cultuurliefhebbers naar de concertzaal van het Paleis voor Schone Kunsten. Het concert wordt verzorgd door het Fil harmonisch orkest van Luik o.l.v. Pierre Bartholomee. Op het programma werken van L. van Beethoven, Mendelssohn en Tiaikowsky. De solist in het tweede vioolconcert van Men delssohn is August Dumay. De bus vertrekt op het Le- delplein om 10.00 uur. loofde een artikel 19-procedure in gang te zetten en de bouw ging door. Met de wijziging: het hele pand werd 180 graden ge draaid." „Bezwaren van omwonenden, ook van Schouts buurman De Klerk, worden genegeerd. Er komen geen mededelingen naar de raadsleden. En als je zelf informeert, loop je overal op dood spoor. Ambtenaren vertellen niets, mogen het mis schien niet of weten ook niet wat er precies allemaal speelt". Volgens De Hullu vertolkt hij de gevoelens van de gehele raad. „Ze denken er net zo over als ik, maar ze durven hun wethouders ook niet te laten vallen. Begrijpelijk misschien, maar toch.... Komen de wet houders niet met alle informa tie, dan is de raad verplicht het op een andere manier aan de weet te komen". Van onze correspondente EEDE - De schooljeugd van Eede viert vrijdag 12 februari het tradi tionele carnavalsfeest. De prins van De Nachtuuln uit Aarden burg brengt dan in de namiddag met een de legatie zijn zijn raad van elf een bezoek aan de basisschool St.-Jo- zef, waar zij deelne men aan de polonaise 1988. Zondag 14 februari zijn de prins en zijn gevolg opnieuw present te Eede. Om 13.30 uur nemen zij deel aan de carnavals stoet door de kern. Om twee uur wordt het bonte gezelschap verwacht in de Hof van Eede, waar het tweejarig huwelijk gevierd zal worden van Flavie Kweene met Klakke Verdoest. Dit feest gaat gepaard met een Zwunsbloaze- boerenbal met medewer king van de boerenkapel De Bloasuuln en een echt mortierorgel. De bezoe kers krijgen boterham men met boerenhesp en er wordt een open tombola gehouden. Gelijkertijd kan de Eedese jeugd in de gymzaal van de Hof van Eede carnaval vieren tij dens het Rommelpotten- bal. De Nachtuuln houden zondagmorgen een kroe gentocht door Den Biezen en 's-middags bezoeken zij de 'kapellekens' in het centrum van Eede.

de Stem | 1988 | | pagina 25