miljoen 1 Gullit Versterkte degradatie bij tafeltennis RT Verlies Dees en Zeldenrust IVAN LENDL KAN ZENUWEN NIET IN BEDWANG HOUDEN Indoor Zeeland is breedte-evenement Zware competitie eredivisie dames AGEN Indeling van competities tafeltennis DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 23 JANUAR11988 T14 s naar EK volle lgië aanbod MELBOURNE - De beste wedstrijden in een Grand Slam toernooi worden altijd op de tweede vrijdag gespeeld. Op die dag staan de halve fina- van het herenenkelspel op het programma, duels die vrijwel altijd tot klassieke thrillers ple gen uit te groeien. Australische tenniskampioenschappen en Til allen 6, 8. Piket, Van der Passeerslagen Executie Hans Radt definitief naar Corn Boys Betere klassering Geduchte combinatie Gehandicapt sterspeler van AC Milt. r gesponsord door de Ita- ït 'Lotto'. De Italianen heb- staald, ongeveer 1,6 miljoen tie van Lotto, was gisteren Han om Gullit zijn eerste Lot Nederlander stond tot nu Duitse firma had Gullit graag jk niet tegen het bod van de d afgesloten via bemiddel Konijnenburg, uiige populariteit van Gullit ii om Lotto zo diep in de bei de diamant van het Italiaai t veel verder dan de sport. ;ft duidelijke opvattingen over c", aldus Rosato. ERZICHT iterscommissie van de UEF, :andidaten aangewezen, die di an het Europees voetbalkam- jullen leiden, cheidsrechter vertegenwoordi- aen uitnodiging gekregen als ïanonze ufeltenmsmedewerker lERNEUZEN - Na een on- jerbreking van ruime zes „eken gaat het komende weekeinde de Zeeuwse af delingscompetitie tafelten nis volledig van start, nu in middels de persoonlijke ti- lelwedstrijden voor Zeeland jijn verspeeld. j de senioren hebben de eer- j klasse- en de beide tweede klasse-groepen er zelfs al een week opzitten? want zij beten je spits af omdat tijdelijk deze klassen uit acht teams per «roep bestaan. Dat vergt dus veertien wedstrijden in plaats van de gebruikelijke tien per tompetitie. De thans uit acnt teams be nde groepen zullen overi- t i weer snel worden terug- I gebracht tot zes teams, zodat er ten versterkte promotie-de gradatieregeling nodig is om de huidige Zeeuwse competitie te saneren. Een en ander was het gevolg van het feit dat vanuit de landelijke competitie met name in de laagste divisie, de vijfde divisie, ook een ver sterkte degradatie naar de af delingscompetitie wordt door gevoerd. Per september dit jaar vervalt namelijk die vijfde di visie in zijn geheel en daarin spelen thans maar liefst vier Zeeuwse teams die moeten trachten hun landelijke status te behouden. In de eerste klasse Zeeland wordt tussen de acht teams dan ook een stevige strijd ver wacht. Enerzijds om de Zeeuwse titel die bovendien recht geeft op een landelijke plaats, maar vooral om het be houd, want alleen de bovenste vier teams in de groep weten zich gevrijwaard van degrada tie. Voornaamste titelkandi daat is zonder meer het onlangs uit de vijfde divisie terugge keerde MZ 4, dat met het kwar tet Jan Steijn, Jan Goud zwaard, Phuong Banhgoc en Tonnie Pieters op papier ijzer- sterk is. Arnemuiden 1 kan met het trio Jan de Smit, Ando den En gelsman en Peter Francke wel licht het meeste tegengas ge ven, evenals Goese Polder 1. Met Adrie de Jonge, Ruud Rahman en Marco Dijkdrent. In het kielzog van deze drie teams zullen voornamelijk St.- Aloysius 1, MZ 5 en SAR 2 slag moeten leveren tegen het de gradatiespook. De SAR-reser- ves hebben naast Joop Maas en Johan 't Hooft weer de be schikking over de blessure- vrije Edwin van Damme, ter wijl bij het al jarenlang sa menspelende Graauwse trio Jo Bogaert, Ed Tieleman en Bas Kindt nu ook terecht Mare de Moor is toegevoegd. Als zwak ste duo staan op papier de kan sen genoteerd van MZ 6 en Goese Polder 2. In de twee groepen van acht teams in de tweede klasse zijn nog drie Zeeuws-Vlaamse ver tegenwoordigers present. In de tweede klasse A promoveerde het Oostburgse ONA 1 naar de voor dit team vertrouwde tweede klasse, waarin Jacky Aers, Johan Boerjan en Ro- main Lecluijse moeten trach ten een snelle terugkeer naar de derde klasse te verhinderen. PZEM 1, dat zich vorig sei- zoendeel goed handhaafde, heeft met het vijftal Adrie en Jaap de Bruijne, Ronnie de Jong en Eric en Harold Houg, goede kansen om te overleven. Kanshebber nummer één is hier Westerzicht 1 uit Vlissin- gen. Het Terneuzense Effect 1 speelt in de tweede klasse B waarschijnlijk geen hoofdrol met Frank Bracke, Francois Baert, Geert van Tiel en Jaap Maas. Zand 2 start hier als fa voriet terwijl ook Arnemuiden 2 een succesvolle partij kan meeblazen. In de Zeeuws-Vlaamse derde klasse keerde St.-Aloysius 2 na degradatie terug om tegen een voor de eerste plaats kansrijk SAR 3 met Etienne en Jan van Acker en Wim Kint de toon aan te geven samen met Reynaert 1, Effect 2, STV1 en het gepromo veerde IJzendijke 1. Het in september vorig jaar debuterende RDT uit Lams- waarde, waarin Jeanne van Driessche-De Waal, George Mahu en Joop de Bakker de toon aangeven, zal nu in de vierde klasse D meer tegen stand mogen verwachten, want ook RWS heeft na en onderbre king weer aangepikt en zal met STEEN 1, Philips 1, HCG 1 en SAR 4 voor het nodige tegen wicht zorgen. In de vijfde klasse Zeeuwsch-Vlaanderen is HCG 2 licht favoriet voor de titel, terwijl de zesde klasse zelfs uit zeven teams bestaat met daarin een nieuwe vereniging, Den Dijk uit Westdorpe, dat in de competitie voor het eerst zijn opwachting maakt. In de jeugdcompetitie bevinden de sterkste Zeeuws-Vlaamse teams, te weten Reynaert 1, SAR 1 en Effect 2, zich in de tweede klasse. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Zowel koploper Zeldenrust als het op de tweede plaats staande Dees 1 verloor zijn wedstrijd met 1-2 in de eerste klasse van de Terneuzense bedrijfsvolleybal- competitie tegen respectievelijk Kramer 1 en Neckermann, die op de derde en vierde plaats staan van de ranglijst. Galler (Zwi), Brummeiei 'ej, Haekett (Eng), Igna (Roe), Kir- _el), Rosa dos Santos (Por), Soriano tine (Sch) en Vautrot (Fra). >hl (Oos), Longhi (Ita), Karlsson Peschel (OD1), Tritschler (WD1) o Silva (Por), Blankenstein (Ned) lelingen van de KNVB hebben fgelast: Amsterdam, Haarlem, s is voor de rest van het seizoen Zwolle. De oud-speler van de lag door eigenaar Eibrink ge: neester bij de afdeling Zwollt seizoen treedt de vroegere ver- divisieclub Emmen. Hendriks) e cursus oefenmeester betaald lerlandse zaalhandbalteam (he iverpen de oefen-interlandwed- gewonnen Bij de rust leidde toernooi om de wereldtitel voor Guimaraes (Portugal) uitkomt, ten op naam: Lamert Schuurs enders (allen 3), Jan Kees Broos i, Joop Fiege en Patrick Berend- eturn gespeeld. ead Eagles heeft oefenmeester ijk driejarig contract aangebo- mbuur actief is en daar ook kar edenktijd gevraagd, maar is in et aanbod. in Leeuwarden te blijven, dan is opgestapte Co Adriaanse di Eagles. Cash en Wilander in finale Op de afgelopen speelavond, waarbij de 'groten' direct met elkaar werden geconfronteerd, waren het de 'volgers' die met de winst gingen strijken. Zel denrust is uitgespeeld en het verschil met Dees 1 bedraagt twee punten. Dees 1, met nog één wedstrijd voor de boeg te gen het onderaan de ranglijst bengelende Noordzee, zal zeker drie punten behalen en als kop loper het eerste gedeelte van de Terneuzense bedrijfsvolleybal- competitie afsluiten, met Zel denrust als tweede, Kramer 1 als derde en Neckermann als vierde. V&V, Sterbanden en Wiek slag hebben nog een kans om bij de bovenste zeven te eindi gen en de rest is gezien. Vol gende week na afloop van de eerste ronde worden alle drie klassen in tweeën opgesplitst en kan men in de slag gaan voor kampioenschappen, pro moties en degradaties. Tussen De eerste twee halve finales die op het nieuwe 'National Tennis Centre' werden afgewerkt waren geen uitzonde ring op die oude tennisregel foor vrijdag 22 januari had het nieuwe stadion nog geen jeintje traditie, maar gisteren «erden de fundamenten voor Je toekomst gelegd. In de twee halve finales, die van Wilander i Edberg en die van Cash i Lendl, was er in totaal tien sets supertennis te zien. Dat Wilander van zijn Matje Edberg won, was min of meer te verwachten, dat Cash Lendl terechtwees, was spek naar het bekkie van de ruim 15.000 toeschouwers op het vol- ikte centre-court. Edberg ontsnapte de afgelopen weken al enkele malen aan een vroeg- ge eliminatie. Wilander had tot gisteren nog geen set afgestaan. Pas gisteren begon de service van Edberg, het wa pen waarmee hij zijn opmars naar het net mee moet voorbe reiden, een beetje naar behoren le fungeren. Het was niet ge noeg om Wilander, die de laat- ste jaren zowaar ook te pas en le onpas naar het net begint op Ie lopen, te verontrusten. Hoogovens toernooi Wijk aan Twaalfde ronde Grootmeestergroep A: Hansat (Den) - Andersson (Zwe) »-« Karpov (Sov) - Farago (Hon) M Nikolic (Joe) - Hubner (WDIP 14, Agdestein (Noo) - (Joe) 1-0, Van der Sterren (Neffl Sosonko (Ned) 14-14, Pikft(W - Van der Wiel (Ned) 14 -14G«r giev (Bul) - Tal (Sov) 14-14. Stand: 1. Karpov 8)4 punt, 2. An derson 8, 3. Agdestein 7 pnt. Georgiev 614, 5. Farago Hubn Wiel Hansen en Nikolic allen v* 12. Sosonko 5,13. Van der Sterren en Lj uboj evic betden 4 V4 Grootmees tergroep B: Ugteg (Ned) - Kouatly (Fra) 14-14,F» (GBr) - Knaak (OD1) O-l. LutoO (Hon) - Douven (Ned) kovsky (Sov) - Riemersma 1-0, Brennikmejer (Ned) - (Joe) 14-14, Nijboer (Ned) - nants (Bel) 1-0, Cifuentes (CM Fedorowicz (VSt) 0-1. Afgebroken partij tiende row* Sjeskovsky - Winants 1-0 Stand: 1. Sjeskovsky 9 punt Fedorowicz 8, 3. Nijboer en ven 7. 5. Flear en Knirc B 614,7. Lukacs 6 8. Knaak 5)4 Dou- en Brennikmeijer 414, mersma 314 en 1 afg. Weliswaar won Edberg de tweede set in de tie-break en de vierde via een enigszins geluk kige doorbraak, maar in de laatste en beslissende set gaven Wiianders snijdende passeer- ilagen de doorslag. Met 6-0,6-7 (5-7). 6-3,3-6,6-1 was het afge lopen voor Edberg, op het gras van Kooyong de afgelopen twee jaar winnaar van het Australische Grand Slam toer nooi. Daarna werd het pas echt est aan Batman Avenue. Het was tijd voor het hoofdgerecht, de revanche van de finale van Wimbledon. De lokale favoriet, Pat Cash, tegen de winnaar van Roland Garros en Flushing Meadows. Ivan Lendl, die Wimbledon nog nooit gewon nen heeft en die via het toer- in Melbourne en vervol gens die van Parijs, Londen en f«ew York zijn grootste ambitie gestalte wil geven: het winnen van een Grand Slam. Na bijna vier uur toptennis was de aanvoerder van de we- 'eldranglijst die illusie voor ®"stens een jaar armer. De straatvechter Cash trok aan Jet langste eind, omdat hij over OW, Y. LUKaCS D O. lUiaan. o— afg.,9.Kouatly 5en 1 Qe beste conditie en de beste terink en Winants 5,12. Cifu Mentaliteit on Rronnikmeiier 4M, (Lo A O n 1(n30 Basketbal uit Amerika. 20.30 Worstelen. ZONDAG 24 JANUARI NEDERLAND2 12.00 Studio sport (schaatsen en s** 19.00 Studio sport BELGIE1 ciriëfl)' 15.00 Stadion (met onder meer siu 15.40 Op glad ijs (film over 20.05 Sportweekend. DUITSLAND 1 <otraIj«) 15^30 Sport Extra (tennis in Ausu 18.10 Die Sportschau. 19.50 Sportschau Telegramm DUITSLAND 2 17.05 Die Sport-] DUITSLAND 3 21.45 Sport ni 21.50 Flutlicht SKY CHANNEL 15.00 Parijs-Dakar. 22£5 Parijs-Dakar. SUPER CHANNEL 14.30 Sport 16.00 College football. 16.55 Ski-report 20.30 Voetbal. 00.10 Ski-report beschikte; 6-4, 2-6, 4-6, 6-2. Het was gisteren "Wa meelijwekkend om te ®n hoe Lendl probeerde om de ®ige slag die hij niet beheerst uit te voeren: de volley, ffij moest toch iets, want aan i'net verloor hij de wedstrijd, 'aar liet Cash zien hoe de dis- c'PUne van het volleyen uitge haard moet worden. Niet min- ®r dan 123 keer verscheen T8® aan het 'front', om meer de helft van die aanvalspo- ?'n§en met succes te bekronea dl scoorde weliswaar 17 'aa de 20 keer dat hij aan het «wam, maar dat waren dan de keren dat Cash achterin Wemaal uit positie gespeeld Dat was de eerste reden voor «xecutie van Lendl. De an- 'e zat gisteren, zoals dat ™eger altijd het geval was, in w °°^- Want Lendl werd helemaal door de zenu- ^bevangen 0p de momenten hij een kansje had om Cash grazen te nemen. In niet ■wider dan vijf servicegames van Cash waren de breakpoints voor Lendl, maar werden ze niet benut. Op die manier ver loor hij ook de wedstrijd. Dat was in de eerste game van de laatste set, toen hij er via 0-40 en voordeel nog niet in slaagde om de doorbraak te forceren. In de zesde en de achtste game van de laatste spelreeks liet Cash zich zulke kansen niet ontglippen. Als een kat naar het net sprintend greep hij in die games zijn prooi. „Natuurlijk ben ik teleurge steld, natuurlijk was ik ner veus", aldus een uitgebluste Lendl na afloop, „maar dat is normaal. Het is misschien wel goed om een beetje nerveus te zijn aan het begin, maar van daag had ik er langer last van. Misschien heeft me dat de eer ste set gekost en die was net zo belangrijk als de volgende". Cash, die altijd doorgaat tot hij er bij neervalt, kon na af loop geen 'pap' meer zeggen. „Ik ben kapot", gromde hij, „Ik ga dadelijk eerst een hoop strekoefeningen doen, daarna een massage en vervolgens ga ik lekker op mijn gitaar spelen. Misschien dat ik morgen nog een paar ballen sla en een en kele oefeningen doe voor de fi nale, maar meer ook niet". Wie Cash naar zijn kansen vraagt en naar het feit of hij dit toernooi, of eventueel een Grand Slam, graag zou willen winnen, krijgt altijd hetzelfde antwoord. „Het enige dat ik wil is goed spelen, maat. Wat ik wil is het volgende punt van de volgende wedstrijd winnen. En daarna het volgende punt. Ver der denk ik helemaal nergens aan en tennis ik alleen maar". Marianne van de Torre is er niet in geslaagd de eindstrijd van het gemengd dubbelspel te bereiken. De Rotterdamse ver loor gisteren in de halve finales met Marty Davis in twee sets van het Amerikaans/Tsjecho- slowaakse duo Pugh/Novotna. UITSLAGEN Herenenkel halve finales: Wilan der (Zwe/3) - Edberg (Zwe/2) 6-0, 6-7 (5-7), 6-3,3-6, 6-1. Cash (Aus/4) - Lendl (Tsj/1) 6-4,2-6,6-2,4-6,6-2. Gemengd dubbel halve finales: Novotna/Pugh (Tsj/VSt) - Van de Torre/Marty Davis (Ned/VSt) 6-2, 7-5; Navratilova/Gullikson (VSt) - Thompson/MacPherson (Aus) 6-3, 6-2. Damesdubbel halve finales: Na- vratilova/Shriver (VSt) - Graf/ Smylie (WDl/Aus) 6-4, 6-4; Evert/ TurnbuII (VSt/Aus) - Garrison/ Potter (VSt) 6-4,6-7,6-3. SAS VAN GENT - Hans Radt zal ook volgend sei zoen Corn Boys uit Sas van Gent onder zijn hoede ne men. De Terneuzenaar, die in no vember vorig jaar Levien Die- leman tussentijds opvolgde, be reikte met het bestuur van Corn Boys een akkoord. Radt zal naast de veldtraining van de A-selectie ook de technische coördinatie van de gehele ver eniging verzorgen. Pat Cash voor de zoveelste keer op weg naar het net in zijn gewonnen partij tegen Lendl. FOTO ANP Van onze atletiekmedewerker GOES - Tien jaar lang was Indoor Zeeland het enige Zeeuwse atletiek- evenement indoor te gast in de Goese veilinghal len. Zaterdag 23 januari is men te gast in de nieuwe Zeelandhallen, eveneens gelegen in Goes-zuid. Het atletiek- evenement is zelfs het eerste dat in deze nieuwe reusachtige hallen wordt gehouden. De vraag is zelfs of alles tij dig gereed is. „Het geeft ons inderdaad deze week nog de nodige spanning," aldus Niek Flipse, public rela- tijnsman van de indoor- commissie. „We gaan deze week vrijwel iedere dag kijken hoever de werk zaamheden gevorderd zijn. Ook in verband met het uitzetten, want dat moet nu weer helemaal opnieuw ge beuren. De hal is wat afmetingen betreft wat groter dan de veilinghallen, alleen we kunnen niet beschikken over een inloophal zoals dat in het verleden wel het ge val was. Dat betekent dat de atleten buiten moeten inlopen Door de grotere af metingen wordt het pro bleem van de te nauwe bochten verleden tijd, ter wijl ook de sprinttwee kamp wat meer ruimte krijgt." Wat het programma be treft is alles vrijwel bij het oude gebleven. Alleen het onderdeel snelwandelen is geschrapt. Het uitvallen van het snelwandelen heeft overi gens weinig invloed gehad op het aantal deelnemers, want met 745 wordt weer een nieuw record geno teerd. Dit aantal is verdeeld over 22 verenigingen. In de morgenuren komen de pu pillen tot en met de D-ju- nioren in actie. Na de mid dag de overige categorieën met traditiegetrouw ook de NIS-atleten. Ook traditie getrouw mikken de organi satoren op de breedte-atle- tiek. Wel kwantiteit, maar niet de grote toppers. Toch staat er een aantal aantrekkelijke duels op de agenda, zoals bij de heren de sprinttweekamp tussen de beide AV56-ers André Verwei en Theo Dinge- mans. Verwei, aan het te rugkomen na langdurige blessure-perikelen, komt wellicht nog tekort tegen Dingemanse, maar de riva liteit staat borg voor span ning. Ook de sprinttwee kamp bij de A-jongens tus sen het Zeeuws-Vlaamse duo Steven Schilders van De Wielingen en Michel Geijsels van RKHAV. Bij de A- en B-meisjes wordt op dit onderdeel uit gekeken naar het zuster paar Liesbeth en Susan van Acker van RKHAV, dat dit seizoen met trainer Piet Lossie buiten de provincie al knap presteerde. Ook het hoogspringen bij de heren staat borg voor spanning. René van Loon van Spado en Hans van Drunen van Diomedon zijn jongens die gelijkwaardig zijn en goed voor tuim twee meter. Bij het kogelstoten is de Zeeuwse topper Bert de Jonge niet present. Van onze tafeltennismedewerker GRAAUW - Met veertien zware wedstrijden voor de boeg starten in de eredivisie tafeltennis dames za terdag 23 januari de beide Zeeuwse vertegenwoordigers St.-Aloysius en Chrompack/MZ het eerste duel van de nieuwe voorjaarscompetitie. In de afgelopen najaarsronde behaalde het Middelburgse trio een verdienste lijke vierde plaats van de acht teams die de eredivisie herbergt, terwijl St.- Aloysius met de zesde plaats op het randje gevrijwaard werd van degrada tie. Het gestelde doel echter, handhaving in de hoogste klasse, werd bereikt en on getwijfeld kan het Graauwse trio, mits vooral de chronische armblessure van Sterra Blanckaert niet al teveel op speelt, zelfs met een betere klassering uit de bus komen. Met ster-speelster Vivian Blanckaert, die afgelopen zon dag in Terneuzen bij de Zeeuwse kam pioenschappen nog maar eens blijk gaf er nog helemaal te staan, en met Anja van de Vijver, die stapsgewijze vanuit de afdelingscompetitie naar de huidige eredivisie toe is kunnen groeien, kan St.-Aloysius zich staande houden in het vaderlandse topgeweld. De opmerkelijkste verandering bij de tegenstanders is het ontbreken van jeugd-international Emily Noor bij landskampioen Hotak, omdat zij op grond van haar prestaties van de vorige competitie, zij verloor slechts één partij dispenstatie verkreeg voor het meespe len in de herencompetitie. Daarin gaat zij in de tweede divisie uitkomen. Haar plaats wordt ingenomen door de jeug dige Julia Meeus, komend van de lan delijke A-klas, waarin zijn 89 procent scoorde. De plaats van het gedegra deerde Amsterdam wordt nu ingeno men door het Limburgse Megacles uit Weert en die combinatie is ook meteen titelkandidaat voor de voorjaarstitel, want het heeft Patricia de Groot in haar gelederen die onlangs bij de Ne derlandse kampioenschappen pas kon worden afgehouden van de Neder landse titel door Mirjam Kloppenburg. Verder wordt Patricia de Groot geas sisteerd door Ine Geuns-Willems en door Mariët Willems. Het gewijzigde trio van Koningslust en Irene gaat eveneens weer meespelen in de strijd om de bovenste plaatsen en ook het Middelburgse Chrompack/MZ met Ingrid van Osselaer, Ankie Kersten en de nog steeds in kracht groeiende Inge Treebusch, vormt een geduchte combinatie. Shot uit Wageningen en Avanti, wellicht vast uitkomend met de Chinese Ying Yang, is evenmin tot de echt zwakke formaties te rekenen. In de tweede divisie begint Zand op nieuw aan een poging om de eerste di visie te bereiken, waarbij naast de vaste krachten Renate Louws en Sandra Tahapary nu ook Julia Sala- mony vast in het team is opgenomen, terwijl de wat zwakkere Michéle Mar tij n als reserve fungeert. Chrompack/MZ 1 is bij de heren inge deeld in de eerste divisie. De Middel burgers hebben samen met OTTC uit Oss uitspraak gekregen over het inge diende protest tegen de geuite beschul digingen aan het adres van BT Lifters, dat in de vorige competitie kampioen werd en promoveerde naar de eredivi sie. De omkopingszaak die BT Lifters als een molensteen om de nek hing, werd echter in de doofpot gestopt. De verklaringen van de betrokkenen wa ren onvoldoende volgens de tuchtcom- missie van de NTTB. BT Lifters blijft dus promovendus. MZ start zaterdag een eerste thuis wedstrijd tegen het pas gepromoveerde Kluis uit Limburg, waarin routinier Martuiak een gevreesde kracht is. MZ zal overigens opnieuw met OTTC en het weer naar de eerste divisie gede gradeerde JCV uit Vught de toon gaan angeven in het voorportaal van de ere divisie, waarbij opnieuw de eerste plaats automatisch promotie betekent, terwijl de tweede plaats recht geeft op een extra duel met nummer voorlaatst van de eredivisie. Overigens start MZ wel wat gehandi capt, want Jan Henk Bomhof, die ook de Zeeuwse kampioenschappen moest laten schieten, zal de start missen van de competitie door een hardnekkige polsblessure. Zeeuws kampioen Peter Roeland zal nu worden geassisteerd door Eric Roeland, Pascal Neve en Mare Hackenberg. Overigens werd via de promotie-degradatieregeling de lande lijke competitie opnieuw gerenoveerd, waarvan de voorjaarscompetitie de laatste fase vormt. Het in de derde divisie uitkomende MZ 2 kan nu door bij de eerste vijf te eindigen, naar de tweede divisie pro moveren De nummers zes tot en met acht blijven in de nieuw te vormen derde divisie. De vijfde divisie gaat helemaal ver dwijnen en van de thans nog in die laagste divisie spelende teams promo veren nu de nummers één naar de derde divisie en slaan dus een klas over. De nummers twee tot en met zes pro moveren naar de vierde divisie, terwijl alleen zeven en acht terug moeten ke ren naar de afdelingscompetitie. Voor Zeeland betekent dat een maximaal mogelijke teruggang van twee teams, want Wilno 1, Zand 1, SAR 1 en MZ 3 zijn gebroederlijk ingedeeld in de vijfde divisie groep 7, die dus slechts twee de gradanten kent. Tegenstanders van de Zeeuwse formaties zijn het favoriet geachte Belcrum 1 en verder de te klop pen Zuidhollandse teams Steeds Hoger 2, FVT 3 en Nileta 1. Wilno, SAR en Zand bleven ongewij zigd en bij MZ 3 werd alleen Hannie Knol toegevoegd aan het trio Beukert, Duininck en Steijn. In de landelijke jeugdcompetitie is bij de meisjes Arne muiden 1 in de A-klasse zeker kansheb ber voor de titel met Zeeuws kampioene Monique Goormachtig, Anita Kusse en Therese Schuit. Bij de jongens heeft het Terneuzense Effect, met het trio Rouw, De Leijser en Maas, in de C-klasse Ar nemuiden 1 als tegenstander en ook Dordrecht, VCS, Vice Versa en Een en Twintig. het eerste en tweede gedeelte van het competitiegebeuren zullen er eerst twee bekerron des worden verspeeld. UITSLAGEN Eerste klasse: MTS/MEAO 1- Noordzee 3-1 (15-4,11-15,15-13,15- 2), Dow 1-PSV 1 2-1 (13-15,15-7,15- 9), Zeldenrust-Kramer 1 1-2 (9-15, 15-9,10-12), Neckermann-Dees 1 2- 1 (15-4, 15-8, 5-15), Wiekslag-De Meijer 2-1 (8-15,15-7,15-12). Tweede klasse: De Pooter-Rabo 2- 1 (14-16,15-7,15-13), De Hoop-Phi- lips 1 2-1 (14-16,15-10,15-2), Dow 2- Beldo 2 0-3 (3-15, 0-15, 4-15), Beldo 1-PSV 2 3-0 (15-11, 15-10, 16-14), Dees 2-Kramer 3 3-0 (15-2, 15-11, 15-7). Derde klasse: Van Zelst-PZEM 2-0 (15—11, 17-15, 15-12), Voorwaarts- Dethon 1-2 (15-4, 9-15, 7-15), Dees 3-Bundeltouw 0-3 (7-15, 9-15, 5-15), Gemeente 3-Havenschap 0-3 (5-15, 1-15, 9-15), Gemeente 2-Beldo 3 3-0 (15-10,15-5,15-5), Philips 2-ABN 1- 2(15-3,15-17,7-15). STANDEN Eerste klasse: Zeldenrust 13-34, Dees 1 12-32, Kramer 1 13-31, Nec kermann 12-27, Dow 1 12-22, PSV 1 12-21, V&V 12-18, Sterbanden 12- 17, Wiekslag 12-17, De Meijer 11-10, Roelofs 12-10, Kramer 2 12-8, MTS/MEAO 112-6, Noordzee 12-5. Tweede klasse: Gemeente 1 12-31, Neelemans 12-25, Beldo 2 12-23, Dees 212-23, De Pooter 12-21, Beldo 112-20, PSV 2 12-19, De Hoop 12-18, Dow 2 13-16, PSV 3 12-15, Philips 1 12-13, Rabo 13-13, Dow 3 12-12, Kramer 312-9. Derde klasse: Van Zeist 12-34, PZEM 12-30, Gemeente 2 13-27, Bundeltouw 13-27, Dees 3 13-26, ABN 12-24, Havenschap 12-18, De- thon 12-15, Philips 2 13-15, MTS/ MEAO 2 12-13, Gemeente 3 12-10, Voorwaarts 12-8, Beldo 3 12-7, Kramer 412-7. Van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - De indeling voor de najaarscompetitie van het landelijke tafeltennis en die van de afdelingscompetitie, zien er als volgt uit: LANDELIJK SENIOREN DAMES Eredivisie: Koningslust, Middel burg-Zuid, St-Aloysius, Irene, Shot, Avanti, Hotak, Megacles. Tweede divisie: Zand, Vitesse, Els- loo, L&T, Avanti 2, DTS, Scylla 2. HEREN Eerste divisie: Middelburg-Zuid, Kluis, Blaeuwe Werelt 2, Avanti 2, OTTC, JCV, Pelgrim 2, NOAD. Derde divisie: Middelburg-Zuid 2, ATC, Shot (S), L&T 3, ATTC, Mega cles, Combi'67, Poker Face. Vijfde divisie: Wilno, Zand, MZ 3, SAR, FVT 3, Nileta, Steeds Hoger 2, Belcrum. JEUGD A-klasse: Arnemuiden, Schimm, Flash, Quick, Vice Versa, Budilia. C-klasse: Arnemuiden 2, Ventura Sport, FVT, DHC, Gispen 2, Vrien denschaar. JONGENS B-klasse: Westerzicht, Taverzo, Avanti 2, Hotak, Tavëba, De Sprint C-klasse groep 7: Zand, Wilno, Back Hands, OTTC, Belcrum 2, Talani. Groep 8: Arnemuiden, Effect, Dor drecht, VCS, Vice Versa, Een en Twintig. AFDELING 7FET.A\I) SENIOREN Eerste klasse: Arnemuiden 1, MZ 4, MZ 5, MZ 6, Goese Polder 1, St- Aloysius 1, SAR 2, Goese Polder 2. Tweede klasse A: MZ 7, Scaldina 2, Westerzicht 1, Zand 3, ONA 1, Big Smash 1, PZEM 1, Arnemuiden 3. Tweede klasse B: Yerseke 1, Effect 1, Scaldina 1, Slagvast 1, Arnemuiden 2, Big Smash 2, Zand 2, MZ 8. Derde klasse A: MZ 11, Arnemuiden 5, Westerzicht 3, Kapelle 1, Yerseke 2, Wilno 2. Derde klasse B: Kapelle 3, Arnemui den 4, MZ 12, MZ 9, Slagvast 2, Kerk- werve 2. Derde klasse C: MZ 10, Kapelle 2, Kerkwerve 1, Westerzicht 2, Big Smash 3, Zand 4 Derde klasse D: STV 1, St-Aloysius 2, Reynaert 1, SAR 3, Effect 2, IJzen dijke 1. Vierde -klasse A: Westerzicht 5, Goese Polder 3, Scaldina 4, Yerseke 3, Oudelande 3, MZ 13. Vierde klasse B: Goese Polder 4, Westerzicht 4, MZ 14, Oudelande 1, Zand 5, Kapelle 4. Vierde klasse C: MZ 15, Oudelande 2, Big Smash 4, Kapelle 5, Slagvast 3, Scaldina 3. Vierde klasse D: SAR 4, HCG 1, RDT 1, RWS 1, STEEN 1, Philips 1. Vijfde klasse A: Kapelle 6, Zand 6, Oudelande 4, Arnemuiden 6, Kapelle 7. Vijfde klasse B: IJzendijke 2, Effect 3, B&S 1, STV 2, Reynaert 2, HCG 2. Zesde klasse: Philips 2, Den Dijk, PZEM 2, STEEN 2, ONA 2, STV 3, Reynaert 3. JEUGD Eerste klasse: MZ 1, Arnemuiden 2, Scaldina 1, Scaldina 2, Zand 2, Wilno 2, Tweede klasse: Reynaert 1, MZ 2, SAR 1, Effect 2, Zand 3, Goese Polder 1. Derde klasse: MZ 3, MZ 4, Scaldina 3, Reynaert 2, St-Aloysius 1, Zand 4. Vierde klasse A: MZ 5, Slagvast 1, Wilno 3, Scaldina 4, Zand 6. Vierde klasse B: Arnemuiden 3, MZ 6, RDT 1, Wilno 4, Zand 5, STEEN 1. Vijfde klasse A: Yerseke 1, Slagvast 3, Scaldina 5, Westerzicht 2, Zand 8, Goese Polder 2. Vijfde klasse B: Yerseke 2, Big Smash 1, Zand 7, Zand 0, Slagvast 2. Vijfde klasse C: Reynaert 3, Effect 3, Effect 4, SAR 2, STEEN 2. P/W eerste klasse: RDT 2, Big Smash 2, St-Aloysius 2, Scaldina 6, Arnemuiden 4. P/W tweede klasse: MZ 7, Arnemui den 5, Wilno 5, Big Smash 3, SAR 3. P/W derde klasse: MZ 8, Arnemui den 6, Reynaert 4, Reynaert 5, St- Aloysius 3, Zand 10.

de Stem | 1988 | | pagina 11