Barcelona wil Ronald Koeman Christ van der Smissen in topvorm op NK bandstoten Arts als zondebok aangewezen SPORT SPORT ROTTERDAMSE ZESDAAGSE VAN START 'Dodenrit' afgesloten Anderhalf miljoen voor Ruud Gullit UITSLAGEN IVAN LEI DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 23 JANUAR11988 ROTTERDAM - Tij dens een korte huldi- gings-bij eenkomst in sportpaleis Ahoy', bij de opening van de Zes daagse van Rotterdam, is gisteravond afscheid genomen van Neder lands meest succesvolle baanrenner aller tij den, René Pijnen. RUSSISCHE OFFICIALS PLEITEN GULJAJEV VRU Scheidsrechter Thomas naar EK Afgelastingen Hendriks naar PEC Zwolle Nederland verslaat België Eagles doet Korbach aanbod DE STEM SPOR' MELBOURNE - De Grand Slam toernooi w vrijdag gespeeld. Op die; les van het herenenke duels die vrijwel altijd t gen uit te groeien. Passeerslagen Executie T26' Afscheid van 'koning' Pijnen Door Jacques Eestermans Het verhaal van de 'koning der zesdaagsen' - Pijnen won 72 van de 233 zesdaag sen, waaraan hij deelnam - is bekend. Op vrijdag 11 december van het vorig jaar kwam er een abrupt einde aan de loopbaan als wielerprof van de 41-jarige Hoogerheidenaar. Hij werd op die dag met een ader breuk opgenomen in het Lievensberg-ziekenhuis in Bergen op Zoom, waar een zes uur durende operatie hem het leven redde, hoe wel hij twee dagen lang op het randje van de dood zweefde. Pijnen, die op de piste van Ahoy' tien keer triomfeerde, werd in Rotterdam, temidden van oud-collega's als Hennie Kuiper, Gerben Karstens, Cees Stam, Rini Wagtmans, Patrick Sercu, Peter Post, Leo Duyn- dam, Willy Debosscher en Joop Zoetemelk en de bewindslieden Ed Nijpels en Dick Dees, door KNWU-voorzitter Piet van der Molen benoemd tot lid van ver dienste van de wielerbond. Van der Molen herinnerde er in zijn toespraak aan, dat met het af scheid van Pijnen de laatste der Mohikanen is verdwenen. „Rene was de laatste in het il lustere rijtje Gerrit Schulte, Piet van Kempen, Peter Post. Zijn afwezigheid zal zich de komende jaren geweldig doen voelen en dat is natuurlijk ver schrikkelijk j ammer". Uit handen van zijn ex- werkgever Wim Breukink ont ving de Westbrabander een fiets. Pijnen: „Dat komt goed uit. Een maandje geleden is er thuis ingebroken en ze hebben onder andere mijn fiets wegge haald". Het herstel van Pijnen verloopt intussen zeer voor spoedig. „Ik leid nu weer een normaal leven, al mag ik me nog niet al te veel inspannen. Maar ik fiets, ik wandel, ik doe een paar keer per dag oefenin gen met gewichten, dus ik ben weer lekker bezig. Dat was wel nodig ook, want ik zag er niet uit. Als ik in de spiegel keek, was het net of er een ander stond. Maar wat wil je, als je zeven kilo gewicht kwijt bent geraakt. Aan spiermassa, want ik had geen gram vet aan mijn lijf". De nummer twee op de wereldranglijst der zesdaagse winnaars achter Patrick Sercu onderging de huldiging ont spannen, zwaaiend naar zijn vele supporters op de redelijk bezette tribunes en voortdu rend met een brede glimlach op René Pijnen zwaait, geflankeerd doorzijn vrouw, voor het laatst naar 'zijn' publiek. gek van daarmee bezig te zijn". zijn gezicht. Pijnen: „Ik ben ook een gelukkig mens. Ik leef nog en wat zal ik daarom ver der zeuren. De eerste twee we ken na mijn operatie heb ik het heel moeilijk gehad. Ik was op standig, agressief, gooide met alles wat binnen handbereik kwam en schold iedereen ver rot. Ze moesten me zelfs mor fine toedienen om me rustig te krijgen. Daarna is de berusting gekomen en ik moet zeggen, dat ik het minder moeilijk heb met mijn afscheid dan ik had gedacht. Heel af en toe is er nog wel eens een moment, dat ik het even te kwaad krijg, maar dan houd ik me voor dat er nieuwe en mooie dingen in mijn leven zijn gekomen. Zoals mijn hotel, ik ben er helemaal Tussenstanden zesdaagse na de eerste wedstrijden Profs: 1. Clark/Doyle (Aus/GBr) 15 punten, op 1 ronde 2. De Wilde/ Tourné (Bel) 8,3. Van Vliet/Roman Hermann (Ned/ Lie) 5, 4. Ooster bosch/Pieters (Ned), 5. Moser/Bin- coletto (Ita), 6. Freuler/Thurau (Zwi/WDl), 7. Günther/Diehl (WD1), op 2 ronden 8. Vallet/Biondi - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN (Fra), 9. Worre/Pedersen (Den), 10. Hess/Sawyer (WDl/Aus), op 3 ron den 11. Vaarten/Kristen (Bel/ WD1), op 5 ronden 12. Sigi Her mann/ Begems (Lie/Bel), 13. Gisi- ger/Marki (Zwi). Amateurs: 1. Brunelli/Trezzi (Ita) 17 punten, 2. Rakers/Kaes (Ned/ Bel) 12, op een ronde: 3. Harren/ Moorman (Ned) 25, 4. Tarantini/ Meuilleur (Fra) 24, 5. Sörensen/ Madsen (Den) 20,6. De Koning/La- page (Ned/Bel) 19. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Een delegatie van FC Barcelona reist mor gen naar Utrecht om het spel van de PSV-er Ronald Koe man aan een nader onderzoek te onderwerpen. De vorige week heeft de president van Barcelona, de schatrijke bouwondernemer Carlos Nunez, zich uitgesproken voor de komst van Ronald Koeman als een van de spelers die de Catalaanse top- ploeg in het komende seizoen moeten gaan versterken. Zoals bekend is Ronald Koeman contractueel nog twee seizoe nen aan PSV verbonden. Maar wat contracten tegenwoordig be tekenen, is in de affaire Gullit duidelijk geworden. Ronald Koe man zegt zelf nog niets van Barcelona vernomen te hebben. Van onze sportredactie DAKAR - De twee doden die in de voorlaatste etappe van Parijs-Dakar vielen, blijken twee toe schouwers uit Mauretanië geweest te zijn. Aanvan kelijk werd gerept van een dodelijk ongeval met twee journalisten. Bij het noodlottige ongeluk dat aan een vrouw en kind uit Rosso het leven kostte, was een wagen van de filmploeg Sierra Productions betrok ken. Het voertuig maaide vol gens mededeling van Marian Fleury, de betrokken arts, de twee kijkers van de kant van de weg. Het tweetal was op slag dood. Hiermee komt het zwartboek van Parijs-Dakar in tien jaar officiéél op 26 do den. Gisteren eindigde de inci dentrijke tiende editie van deze monsterrally. Bij de mo toren ging de overwinning naar de Italiaanse Honda- coureur Eddy Orioli die in de spaghetti-oorlog zijn landge noot Franco Picco (Yamaha) het nakijken gaf. Bij de wagens was de eind zege voor de Fin Juha Kank- kunen met een Peugeot 205. Tweede werd de Japanner Shinozuka (Mitsubishi Paie- ro). Patrick Tambay (Range Rover) claimde de derde ere plaats voor zich voor zijn teammakker de Amerikaan Smith. Kees en Mieke Tij ster man uit Waddinxveen wer den achtste. De rally werd overschaduwd door zes do den, talloze zwaargewonden en de omstreden uitsluiting van de Fin Ari Vatanen. Maar dit laatste krijgt nog een staartje bij de FISA. UITSLAGEN Auto's: 1. Ambrosini/Guehennec (Fra) Peugeot 24.13, 2. Smith/ Fieuw (VSt/Bel) Range Rover) op 0.02, 3. Tambay/Lemoyne (Fra) Range Rover op 0.32, 4. Kankkunen/Piironen (Fin) Peu geot op 0.54, 5. Tijsterman/Tij- sterman (Ned) Mitsubishi op 1.45. Motoren: 1. Bacou (Fra) Cagiva 20.27, 2. Peterhansel (Fra) Yamaha op 0.35, 3. Charbonnier (Fra) Yamaha op 0.37, 5. Picco (Ita) Cagiva op 0.53, 10. Orioli (Ita) Honda op 3.47. EINDSTANDEN Auto's: 1. Kankkunen/Piironen 42.39.33, 2. Shinozuka/Magne op 2.51.44, 3. Tambay/Lemoyne op 5.03.16,4. Smith/Fieuw op 5.52.09, 5. Miller/Siegenthaler (Ken/Zwi) Range Rover op 7.01.55,8. Kees en Mieke Tijsterman op 9.53.23. Motoren: 1. Orioli 75.24.40, 2. Picco op 1.05.24, 3. Lalay (Fra) Honda op 4.21.44, 4. Mas (Spa) Yamaha op 5.27.22, 5. Terruzzi (Ita) Honda op 5.35.36. Door Hein Groothuis BERKEL-ENSCHOT Christ van der Smissen ver keert in de vorm van zijn leven. Nog nooit heeft hij bij het bandstoten zo goed staan spelen als de afgelo pen twee dagen bij het Ne derlands kampioenschap in Berkel-Enschot. De Willebrorder, die donder dag een openings-winstpartij van elf beurten liet volgen door een grandioze triomf in vijf beurten, kwam gisteren tegen de zich uitstekend verwerende Ad Klijn andermaal ijzersterk voor de dag. Slechts zeven keer hoefde hij naar de tafel om zich te verzekeren van de zege. Het geweldige spel van Van der Smissen zou weieens kun nen uitmonden in een natio naal record algemeen gemid delde, dat nu reeds in zijn han den is - sinds 1984 - met 13,42. Na drie wedstrijden heeft hij 19,56 achter zijn naam staan. Op een record staart de Wille brorder zich echter allesbe halve blind. „Bij de eerste vier is het moyenne niet meer van belang. Dat heb je wel gezien bij het driebanden, waarbij Jaspers in de poule fantastisch stond te spelen, maar het uit eindelijk toch niet redde. Sinds het poule-systeem is ingevoerd, zegt het moyenne niet zoveel meer. Het zegt alleen wat over de kwaliteit. In mijn geval ook. Ik sta goed te spelen. Ik speel het bandstoten niet echt fijn, zoals Bongers het kan, heel subtiel. Bij mij gaat het alle maal wat ruimer. Belangrijk is echter, dat als ik in de proble men zit, ik toch blijf scoren. Het terug verzamelen gaat mij goed af". De topvorm van Van der Smissen is geen gevolg van een gedegen voorbereiding op de ti telstrijd. Alles bij elkaar heb ik een uurtje of zes op het bandstoten getraind, voordat ik hierheen ging. Meer is het echt niet geweest. Dat klinkt mis schien ongelooflijk, maar dat is het toch niet. Ik heb namelijk geleerd over te schakelen van de ene op de andere spelsoort. Dat is erg belangrijk. Voor een specifieke driebandenspeler is zoiets veel moeilijker. Veel ge wicht legt natuurlijk ook in de schaal dat ik constant aan het biljarten ben. Het gevoel heb ik dus". Het vermogen om snel om te schakelen verklaart echter nog niet het feit dat Van der Smis sen ver boven zijn gebruike lijke niveau acteert. „Dat ik be ter dan anders speel - ik kan momenteel gewoon niet beter - heeft denk ik alles te maken met het feit dat ik de drieban- dentitel in de wacht heb ge sleept. In Gorssel stond er veel voor mij op het spel. Hier ben ik heel ontspannen heen ge gaan, omdat er niets moet. In zo'n situatie gaat het je toch ge makkelijker af". Van der Smissen beseft ove rigens terdege dat hij nog een eind verwijderd is van prolon gatie van de titel. „Ik vrees nie mand, maar iedereen kan ge vaarlijk zijn. Je kunt goed spe len en toch verliezen, als je te genstander een uitschieter heeft. Sinds de partij lengte is teruggebracht van 200 tot 150 caramboles ben ik kwetsbaar der geworden. Want praktisch iedereen heeft nu een serie in huis, waarmee hij het kan uit maken". Een man met wie Van der Smissen ernstig rekening moet houden, is Jos Bongers, die zeer serieus naar de titelstrijd heeft toegeleefd. „Ik ben fanatieker bezig geweest, omdat ik graag naar het EK (van 24 t/m 27 maart in Groningen, waar twee Nederlanders worden toegela ten - H.G.jwil". De vele arbeid resulteerde bij Bongers nog slechts in een goede partij, tegen Jaspers, toen hij na acht beurten finish te. Gisteren tegen Koorevaar was de wat grieperige Bongers lang volledig van slag. „Dat kwam doordat ik het hart stikke koud had. Ik zat echt te rillen op mijn stoel. Ik heb op een gegeven moment gevraagd om de kachel hoger te zetten. Nadat het wat aangenamer was geworden, speelde ik weer redelijk", aldus Bongers, die bepaald niet overdreef over de lage temperatuur in de zaal. Met Van der Smissen en Bongers, die een hele hoge serie in de vingers heeft als hij de ballen in ideale positie krijgt, hebben Jan Arnouts en Harrie van de Ven voorlopig de beste uitzichten op het bereiken van de kruisfinales. Arnouts, ook altijd een gevaarlijke klant bij het bandstoten - het seriewerk is niet zijn sterkste kant, maar hij sprokkelt de ballen bij elk aar als geen ander - rekende gisteren af met Koorevaar en met Burgman, die tot dan toe ook nog ongeslagen was. Har rie van de Ven, die de avond te voren tegen Velthuis de boot in ging, omdat hij de Oldenzaler door liet gaan, nadat die was afgeteld door de arbiter, deed goede zaken door concurrent Vultink kansloos te laten. uitslagen Tweede ronde Van der Smissen De Bruijn Derde ronde Van de Ven Vultink De Bruijn Velthuis Klijn Van der Smissen poule: Tweede ronde Bongers Jaspers Burgman Pijl Koorevaar Arnouts Derde ronde Bongers Koorevaar Jaspers Pijl Arnouts Burgman STANDEN NA DRIE RONDEN Poule A: 1. Van der Smissen 3-6 (19,56), 2. Van de Ven 3-4 (9,76), 3. Vultink 3-4 (7,53), 4. Velthuis 3-2 (7,00), 5. De Bruijn 3-2 (5,68), 6. Klijn 3-0(5,74). Poule B: 1. Bongers 3-6 (9,57), 2. Ar nouts 3-6 (9,18), 3. Burgman 3-4 (6,60), 4. Jaspers 3-2 (9,66), 5. Koore vaar 3-0 (5,07), 6. Pijl 3-0 (4,64). poule a 150 5 30,00 58 36 5 7,2019 150 15 10,00 45 54 15 3,60 23 150 28 5,35 22 148 28 5,28 18 79 711,28 44 150 7 21,42 72 150 818,7575 88 811,0043 1501410,7147 9114 6,50 33 97 15 6,46 18 150 15 10,00 24 150 22 6,81 75 94 22 4,27 35 1501113,63 34 5711 5,18 24 150 20 7,50 35 9620 4,8030 Door Rob van Deursen DEN HAAG - In de affaire rond de 800 anabole steroï- den-pillen hebben Russi sche schaatsofficials de zon debok aangewezen. Niet Europees- en wereldkam pioen Nikolai Guljajev is de grote boosdoener, maar de arts Valerie Smetanin, toegevoegd aan de all-round-kernploeg van de Sovjets. Volgens de voorzitter van de Russische schaatsbond Blinov en volgens diens vice-voorzit- ter-Panov heeft Guljajev hele maal niet geweten wat er in het inmiddels beruchte pakje zat dat in Innsbruck door hem werd overhandigd aan Nyland met bestemming Stein Krosby. In een telex, die aan de Noorse bond werd verstuurd legt Blinov de toedracht van de zaak uit. 'In augustus van vorig jaar heeft Krosby, toen hij op uitnodiging van Guljajev in Leningrad trainde, aan dokter Smetanin om de pillen ge vraagd. Dat gebeurde in het douchehok van het overdekte ijsstadion. Guljajev was in het begin van het gesprek er bij, maar ging weg omdat er een paar douches met heet water aanstonden en het te benauwd werd in de ruimte. De dokter en Krosby hebben een afspraak gemaakt over de levering van de pillen. Smetanin heeft ze in een oude apotheek in Moskou te pakken gekregen. Daarna nam hij ze mee naar Innsbruck omdat hij daar Krosby ver wachtte. Toen hij ontdekte dat Krosby niet in Oostenrijk ver toefde, riep hij de hulp van Guljajev in om te bemiddelen. Die benaderde op zijn beurt Nyland met het verzoek het pakje mee naar Noorwegen te nemen en aan Krosby te geven'. Tot zo ver de Russische le zing van de toedracht van de affaire. In Den Haag maakte German Panov, als gedele geerde van de International Skating Union (ISU) daar aan wezig, bekend dat Smetanin zich inmiddels verplicht heeft teruggetrokken en dat hij spijt had betuigd. Op de vraag hoe het dan zit met die twee pakjes die Geir Karlstad voor Gulja jev mee naar Noorwegen bracht met adressering Stein Krosby weigerde Panov in te gaan. „Neem van mij aan dat 'Goelja' volkomen onschuldig is. Het is een zeer fijne jongen, die als hij hoofdpijn heeft, nog geen asperientje zal slikken", aldus Panov in een soort afge knepen Engels. De inhoud van het telex-be richt wordt in Noorwegen met een korreltje zout genomen. „Ik zeg niet dat ze liegen, maar mijn twijfels blijf ik houden", zo stelde Rune Gerhardson, de voorzitter van de Noorse schaatsbond. Hij ergerde zich er aan dat de ISU zich in deze zaak zo laconiek opstelt en pas tijdens de Olympische Winter spelen in Calgary bestuurlijk de zaak wil bespreken. „Dit moet tot op de bodem worden uitgezocht. En wel zo snel mo gelijk". Ongenoegen kan er vandaag ook ontstaan over de kwaliteit van de ijsvloer in Den Haag waar het EK all-round op wordt verreden. Gisteren was het door de gestadige sneeuw val bijna onmogelijk om te trainen. Ijsmeester Melle Be verwijk heeft afgelopen nacht de piste vertroeteld, maar als het vandaag gaat sneeuwen, kan toch een herhaling van 1983 (storm, hagel, zand, slecht dweilschema) gevreesd wor den. De loting van gisteravond in het oude stadhuis van Den Haag leverde een paar Neder landse onderonsjes op. In de tweede rit van de 500 meter, waarmee het toernooi wordt geopend, ontmoeten Hein Ver geer en Gerard Kemkers elk aar. In de achtste rit Hans van Helden en Anne-Jan Portijk. Leo Visser rijdt in het vijfde paar tegen de Rus Jurkov. De loting op de vijf kilometer verliep voor het Nederlandse viertal niet gunstig. Kemkers en Visser rijden in de derde race tegen elkaar, juist het duel dat net voor de eerste dweil- pauze ligt (uitgetrapte boch ten). Vergeer ontmoet de Oost duitser Freier in de zesde rit, eveneens precies voor de 'dweil'. Portijk mag het op de 5000 meter opnemen tegen de Noorse wereldrecordhouder Geir Karlstad. De loting voor het Europees kam pioenschap allround heren in Den Haag had het volgende resultaat: 500 meter: le rit: Falk-Larssen (Noo)-Eminger (Oos), 2e: Vergeer (Ned)-Kemkers (Ned), 3e: Botsj- karjov (Sov)-Gustafson (Zwe), 4e: Jurkov (Sov)- Visser (Ned), 5e: Freier (Odl)-Hadschieff (Oos), 6e: Kljoejev (Sov)-Beretsin (Sov), 7e: Per Bengtsson (Zwe)-Karlberg (Zwe), 8e: Van Helden (Fra)-Por- tijk (Ned), 9e: Syvertsen (Noo)-Nit- tyla (Fin), 10e: Karlstad (Noo)-Bal- tes (WD1), 11e: Meibock (Oos)- Meissner (OD1), 12e: Sighel (Ita)-, Ledergerber (Zwi), 13e: Tröger (WDl)-Hammeren (Noo), 14e: Mer- dovic (Joe)-Green (GBr), 15e: Kyncl (Tsj)-Jarvinen (Fin), 16e: Krysiak (Pol)-Blanchart (Bel); 5000 meter: le: Beretsin-Jurkov, 2e: Gustafson-Falk-Larssen, 3e: Kemkers-Visser, 4e: Botsjkarjov- Hadschieff, 5e: Eminger-Kljoejev, 6e: Freier-Vergeer, 7e: Syvertsen- Bengtsson, 8e: Portijk-Karlstad, 9e: Meissner-Meibock, 10e: Karl- berg-Baltes, 11e: Nittyla-Sighel, 12e: Van Helden-Hammeren, 13e: Krysiak-Tröger, 14e: Kyncl- Green, 15e: Blanchart-Lederger- ber, 16e: Jarvinen-Merdovic. MILAAN - Ruud Gullit, sterspeler van AC Milaj wordt de komende vier jaar gesponsord door de Ita liaanse sportkledingfabrikant 'Lotto'. De Italianen het. ben Gullit één miljard lire betaald, ongeveer 1,6 miljóei gulden. Mario Rosato, directeur promotie van Lotto, was gisteren, het trainingscentrum van AC Milan om Gullit zijn eerste Lj to-schoenen te laten passen. De Nederlander stond tot nut; bij Adidas onder kontrakt. De Duitse firma had Gullit graa gehouden, maar kon uiteindelijk niet tegen het bod van( Italianen op. Het contract werd afgesloten via bemiddelir van Gullits manager Apollonius Konijnenburg. Volgens Rosato is de waanzinnige populariteit van Gullit Italië niet de enige reden waarom Lotto zo diep in de beur heeft getast. „Natuurlijk, hij is de diamant van het Italiaan# voetbal, maar zij n betekenis gaat veel verder dan de sport, tij is een grote persoonlijkheid, heeft duidelijke opvattingenovi de politiek en is zeer sympathiek", aldus Rosato. NIEUWSOVERZICHT BERN (ANP) - De scheidsrechterscommissie van de Uff) heeft vrijdagavond in Bern 28 kandidaten aangewezen, died wedstrijden in de eindronde van het Europees voetbalkau pioenschap in West-Duitsland zullen leiden. Bep Thomas zal Nederland als scheidsrechter vertegenwoordj. gen. John Blankestein heeft een uitnodiging'gekregen grensrechter op te treden. De geselecteerden zijn: scheidsrechters: Galler (Zwi), Brumntèa (Oos), Casarin (Ita), Fredriksson (Zwe), Hackett (Eng), Igna (Roe), Kir schen (OD1), Pauly (WD1), Ponnet (Bel), Rosa dos Santos (Por), Sony Aladren (Spa), Thomas (Ned), Valentine (Sch) en Vautrot (Fra). Grensrechters: Peduzzi (Zwi), Kohl (Oos), Longhi (Ita), Kar)®» (Zwe), Midgley (Eng), Petrescu (Roe), Peschel (OD1), Tritschler (WE. Van den Vijngaert (Bel), Conceicao Silva (Por), Blankenstein (Net Smith (Sch) en Biguet (Fra). ZEIST (ANP) - De volgende afdelingen van de KNVB hebbei alle wedstrijden voor zaterdag afgelast: Amsterdam, Haarlem! Noord-Brabant en Zeeland. ZWOLLE (ANP) - Ben Hendriks is voor de rest van het seizoei 1987-88 oefenmeester van PEC Zwolle. De oud-speler van Zwolse formatie werd donderdag door eigenaar Eibrink ge vraagd voor die postitie. Hendriks is momenteel oefenmeester bij de afdeling Zwoli van de KNVB. In het komende seizoen treedt de vroegere dediger in dienst van de eerste-divisieclub Emmen. Hendrik slaagde eind vorig jaar voor de cursus oefenmeester betaali voetbal. ANTWERPEN (ANP) - Het Nederlandse zaalhandbalteam (he ren) heeft vrijdagavond in Antwerpen de oefen-interlandwei strijd tegen België met 15-14 gewonnea Bij de rust Oranje, dat met België bij het toernooi om de wereldtitel va C-landen van 5-15 februari in Guimaraes (Portugal) uitkomt met 7-3. De Nederlandse treffers kwamen op naam: Lamert Schuim Ronald Habraken en Frank Coenders (allen 3), Jan Kees Brw (2), Henk Groener, Robert Fiege, Joop Fiege en Patrick Berend sen allen 1. Zondag wordt in Waalwij k de return gespeeld. DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft oefenmeesti Frits Korbach een aantrekkelijk driejarig contract den. Korbach, die nu nog bij Cambuur actief is en daar ook ka blijven, heeft enkele dagen bedenktijd gevraagd, maar is principe akkoord gegaan met het aanbod. Mocht Korbach toch besluiten in Leeuwarden te blijven, dani de deze week bij PEC Zwolle opgestapte Co Adriaanse dei eerste kandidaat van Go Ahead Eagles. EN STANDEN yanonze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - Na een on derbreking van ruime ze: weken gaat het komende weekeinde de Zeeuwse af delingscompetitie tafelten nis volledig van start, nu in middels de persoonlijke ti- telwedstrijden voor Zeelanc zijn verspeeld, gij de senioren hebben de eer ste klasse- en de beide tweede klasse-groepen er zelfs al eer week opzitteng want zij beter de spits af omdat tijdelijk deze Klassen uit acht teams pei groep bestaan. Dat vergt dui veertien wedstrijden in plaati van de gebruikelijke tien pei competitie. De thans uit acnt teams be staande groepen zullen overi gens weer snel worden terug gebracht tot zes teams, zodat er een versterkte promotie-de- gradatieregeling nodig is om de Casl Eerste divisie Veendam - De Graafschap 2-0 (0- 0). 61. Ten Caat 1-0, 81. Huizingh 2-0. Scheidsrechter: Luinge; toe schouwers: 2500. BRIDGE Wereldtop-bridgetoernooi Den Haag Stand na drie van de vijftien ronden: 1. Kreijns/Engel (Ned/ Bel) 51, 2. Mahmood/Rodwell (Pak/VSt) 50, 3. Rose/Shenkin (GBr), Kokish/Forrester (Can) en Fucik/Terraneo (Oos) 49. De eerste twee halve finale. Tennis Centre' werden afge ring op die oude tennisregel Voor vrijdag 22 januari had het nieuwe stadion nog geen greintje traditie, maar gisteren werden de fundamenten voor de toekomst gelegd. In de twee halve finales, die van Wilander tegen Edberg en die van Cash tegen Lendl, was er in totaal tien sets supertennis te zien. Dat Wilander van zijn maatje Edberg won, was min of meer te verwachten, dat Cash Lendl terechtwees, was spek naar het bekkie van de ruim 15.000 toeschouwers op het vol- te centre-court. Edberg ontsnapte de afgelopen weken al enkele malen aan een vroeg tijdige eliminatie. Wilander had tot gisteren nog geen set afgestaan. Pas gisteren begon de service van Edberg, het wa pen waarmee hij zijn opmars naar het net mee moet voorbe reiden, een beetje naar behoren te fungeren. Het was niet ge noeg om Wilander, die de laat ste jaren zowaar ook te pas en te onpas naar het net begint op te lopen, te verontrusten. Jj Weliswaar won Edberg de tweede set in de tie-break en de vierde via een enigszins geluk kige doorbraak, maar in de laatste en beslissende set gaven Wilanders snijdende passeer slagen de doorslag. Met 6-0,6-7 (5-7), 6-3,3-6, 6-1 was het afge lopen voor Edberg, op het gras van Kooyong de afgelopen twee jaar winnaar van het Australische Grand Slam toer nooi. Daarna werd het pas echt feest aan Batman Avenue. Het was tijd voor het hoofdgerecht, de revanche van de finale van Wimbledoa De lokale favoriet, Georgiev 6W.'5° F^rago HütJ Cash tegen de winnaar en Tal allen 6, 8. Piket, Van j van Roland Garros en Flushing Hoogovens toernooi Wijk aan® Twaalfde ronde Grootmeestergroep A: Hais (Den) - Andersson (Zwe) V Karpov (Sov) - Farago (Hon)l; Nikolic (Joe) - Hübner (Wtt; Agdestein (Noo) - IjuWJJ (Joe) 1-0, Van der Sterren (Ml Sosonko (Ned) Vt - WPiket (b< - Van der Wiel (Ned) giev (Bul) - Tal (Sov) Stand: 1. Karpov 8W punt, 2.w derson 8, 3. Agdestein 7 SKIËN Schansspringen in Gstaad Uitslag: 1. Ploc (Tsj) 84+87 meter (218.0), 2. Tepee (Joe) 81,5+86,5 (214,7), 3. Weissflog (OD1) 82,5+84 (212,3), 4. Puikkonen (Fin) 83+86 (210,3), 5. Nykanen (Fin) 81,5+85,5 (210.1), 6. Vettori (Zwi) 82+81,5 (203,5). Stand wereldbeker: 1. Nykanen 211 punten, 2. Ploc 163, 3. Parma (Tsj) 100,4. Vettori 98,5. Tepec 95, 6. Weissflog 86. dl lül ClIAdl V, V. a Wiel Hansen en Nikolic alleni 12. Sosonko 5,13. Van der Sta" en Ljubojevic beiden 4ti. Grootmeestergroep B: Ligta- (Ned) - Kouatly (Fra) W-yi (GBr) - Knaak (OD1) 0-1, Ld» (Hon) - Douven (Ned) kovsky (Sov) - Riemersma [W 1-0, Brennikmejer (Ned) - (Joe) Vt-Vi, Nijboer (Ned) - nants (Bel) 1-0, Cifuentes Fedorowicz(VSt)0-l. Afgebroken partij tiende row Sjeskovsky - Winants 1-0 Stand: 1. Sjeskovsky 9 1 Fedorowicz 8, 3. Nijboer en l* ven 7, 5. Flear en Knirc bei» 6W7. Lukacs 6 8. Knaak 5J afg., 9. Kouatly 5 en 1 afg. 1'" terink en Winants 5,12. Ckfuö en Brennikmeijer 4W, mersma 3Vs en 1 afg. OP TELEVISIE ZATERDAG 23 JANUARI NEDERLAND 2 12.00 Studio sport (schaatsen, EK man nen in Den Haag, skiën: afdaling). 22.40 Studio sport BELGIË 1 12.15 WK skiën (afdaling van de Lau- berhorn). 18.10 Speel op sport 2235 Sport op zaterdag. DUITSLAND 1 1033 Die Sport-Reportage. 18.00 Parijs-Dakar en boksen (Mike Tyson-Larry Holmes). 0335 Sport Extra (tennis in Australië). DUITSLAND 2 1235 Die Sport-Reportage. 22.05 das Aktuelle Sportstudio. DUITSLAND 3 1930 Sport im Westen. SKY CHANNEL 1535 Parijs-Dakar. 15.40 Ski report 1635 Internationale motorsport 2130 Superstars of wrestling. 2235 Parijs-Dakar. 22.40 Transworld Sport SUPER CHANNEL 1530 sport 1630 Basketbal uit Amerika. 20.30 Worstelen. ZONDAG 24 JANUARI NEDERLAND2 12.00 Studio sport (schaatsen en 19.00 Studio sport BELGIË 1 (jk 15.00 Stadion (met onder meer sv* 15.40 Op glad ijs (film over ijszew» 20.05 Sportweekend. DUITSLAND 1 1530 Sport Extra (tennis in Ausn»' 18.10 Die Sportschau. 1930 Sportschau Telegramm DUITSLAND 2 17.05 Die Sport-Reportage (sWeni DUITSLAND 3 21.45 Sport III. 2130 Flutlicht SKY CHANNEL 15.00 Parijs-Dakar. 2235 Parijs-Dakar. SUPER CHANNEL 1430 Sport 16.00 College football. 1635 Ski-report 2030 Voetbal. 00.10 Ski-report Meadows. Ivan Lendl, die Wimbledon nog nooit gewon nen heeft en die via het toer nooi in Melbourne en vervol gens die van Parijs, Londen en New York zijn grootste ambitie gestalte wil geven: het winnen van een Grand Slam. Na bijna vier uur toptennis was de aanvoerder van de we reldranglijst die illusie voor nuns tens een jaar armer. De straatvechter Cash trok aan net langste eind, omdat hij over Qe beste conditie en de beste mentaliteit beschikte; 6-4, 2-6, 4~6, 6-2. Het was gisteren oyna meelijwekkend om te sien hoe Lendl probeerde om de enige slag die hij niet beheerst wch tot te voeren: de volley. Hij moest toch iets, want aan net net verloor hij de wedstrijd, "aar Liet Cash zien hoe de dis- eipiine van het volleyen uitge voerd moet worden. Niet min der dan 123 keer verscheen Vasn aan het 'front', om meer rfn de helft van die aanvalspo- met succes te bekronen, scoorde weliswaar 17 ncM, 'teer Hij aan het Jv Kwam, maar dat waren dan °ok de keren dat Cash achterin Was aa' u^t P°siïfe gespeeld jj>at was de eerste reden voor «e executie van Lendl. De an- vrlÜ zat Bisteren, zoals dat °e8er altijd het geval was, in ïmÜ u Want Lendl werd eer heimaal door de zenu- ri a - vangen op de momenten t hij een kansje had om Cash te nemen. In niet «der dan vijf servicegames

de Stem | 1988 | | pagina 10