fractievoorzitters raad terne uzen zijn het eens rak wi 'Je moet wennen aan 't idee' Veroorzaken botsing kost Hulstenaar 225 gulden Economi Dan ki POLITIERAPPORT KORT ZEEUWS ZAKENNIEU W S DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 20 JANUAR11988 W agenbouwers Sas van Gent onderscheiden Wedstrijden van reddingsbrigade Temeuzen krijgt interculturele onderwijsweek TWEE JONGENS UIT OUD-VOSSEMEER LEDEN SCHIPBREUK: KANTONRECHTER LAAT BELEDIGING ONGESTRAFT hESTEM m PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN DeEcono Rijksuniveri TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen kan weer op een fatsoenlijke manier worden vergaderd. Soep Schipbreukeling Granaat onschadelijk gemaakt Inbraak in woning Hulst Dieven betrapt Belg over de grens gezet 70 Asielzoekers in centrum Goes Presentatie van Bestuursacademie Blokker opent filiaal in Axel Sas van Gent Terneuzen Zandstraat IJZENDIJKE - De missie (RAK) West-Z plan om een arbeidsp len. I Opzet Pp 27 januari in het Mer m Hotel De Postelse Ho T16 Akkoord over vergaderingen Van onze verslaggever De zeven fractievoorzitters zijn gister avond laat tot een akkoord gekomen over de manier waarop de raadsvergaderingen dienen te verlopen. De sfeer tijdens de raadsvergadering was de laatste maanden erg verziekt omdat er hevige botsingen zijn geweest tussen voorzitter burge meester C. Ockeloen en de fractie van de PvdA en Links Perspectief. Een meningsverschil was er met name over de manier waarop de ingeko men stukken in de raad werden behandeld. Er mag niet, zoals het raadslid A. van Himme meerdere malen probeerde en wat aan de grond ligt van het conflict met burgemeester C. Ocke loen, uitvoerig worden stilgestaan bij de ingeko men stukken. Afgesproken is dat ingekomen stukken orde voorstellen zijn. „Ter discussie staat slechts de door het college voorgestelde wijze van afdoe ning. De leden van de raad respecteren de af spraak dat hierover kort en zakelijk wordt ge discussieerd", aldus een gezamenlijke verklaring van de zeven fractievoorzitters. Er wordt de raadsleden overigens wel ruimte gelaten bij een afwijkende mening een korte stemverklaring af te leggen. Discussie daarover leidde in de decembervergadering tot het op stappen van de PvdA-fractie en Links Perspek- tief Temeuzen. CDA fractievoorzitter P.C. Hamelinck, op wiens verzoek de koppen bij elkaar zijn gesto ken, zei gisteravond na afloop van de vergade ring dat er in goede geest en sfeer is vergaderd. „We hadden de intentie om eruit te komen. Er hoefde geen bloed te vloeien en geen wonden ge likt te worden", aldus Hamelinck. Burgemeester C. Ockeloen, die gisteravond laat nog op de hoogte is gebracht van de ut- komst, kon zich volledig vinden in de gemaakte afspraken. „Er zit geen vloek tussen", zei hij. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Cama- valsstichting De Betekop pen uit Sas van Gent hield zaterdag, in samenwerking met de Sasse carnavalsver enigingen, een geslaagd wa genbouwersbal in De Enge lenroos. Het bal trok vol gens persvoorlichter Emiel van Eetveldt van De Bete koppen zo'n 200 bezoekers. Prins Mario 1 maakte van de gelegenheid gebruik om een aantal wagenbouwers te on derscheiden als blijk van waardering. „Zonder deze bou wers, die kort voor carnaval avond aan avond werken aan een carnavalswagen, kunnen we de kwaliteit van de Sasse carnavalsoptocht wel verge ten." Ronny van Acker van De Deurdouwers, Willy Steyaert van Pijke Zot en Patrick De- zutter van De Ventjes kregen van de Sasse leutvorst de ver sierselen opgespeld die horen bij de Orde van de Zilveren Beet. Van onze correspondent TERNEUZEN - Reddings brigade Luctor et Emergo uit Temeuzen hield onder linge wedstrijden. Eerste plaatsen werden behaald door: MEISJES: 6-8 j««r: Jeanet Harms; 9-11 jaar: Arenda Appel- doom; 12-15 jaar: Mariska Bleijen- berg; 16 jaar en ouder: Nicole Spruit; dames: A de Zeeuw-Loof. JONGENS: 6-8 jaar: Jan-Willem Tangelder; 9-11 jaar: Erik van Dijk; 12-15 jaar: Wiebe Mariens; 16 jaar en ouder: Erik van Anrooy; heren: W. Slabbekoom. Tevens werden er overlevings- brevetten in brons behaald door K. van de Berge-Hollebek, E. van Doom-van Hal, E. van Hoeve-Bal nikker, M. Meeusen-de Bruyne en N. de Roo-Ehrentraut Van onze verslaggever MIDDELBURG TER NEUZEN - De provin cie heeft 7.400 gulden over voor de organisa tie van een themaweek in Temeuzen door de werkgroep intercultu reel project. Het geld komt uit een potje van 19.000 gulden dat het provinciebestuur heeft vrijgemaakt om ac tiviteiten te ondersteunen die de achterstand van et nische minderheden moe ten verkleinen. In Temeuzen gaat het om een speciale onder wijsweek en een dag die het thema 'wonen en le ven' met de nadruk op voeding hebben meege kregen. Aan de week doen de volgende scholen mee, de Petrus Hondius scho lengemeenschap, De Leeuwtjes en de Levens school in Temeuzen en de lbo-school in Sas van Gent. Deelnemende organisa ties zijn de Antilliaans- Surinaamse vereniging, de Turks-Islamitische Kulturele Vereniging, de Jugoslavische vereniging en de Chinse vereniging. Ook het Zuidiandtheater maakt deel uit van de or ganisatie. Op vier januari liep, net voor middernacht, in de buurt van Kaap Hoorn een schip op een rots. De Logos, een zendingsschip dat de wereldzeeën be voer om het Evangelie te verkondigen, verging. De 141 bemanningsleden werden gered. Op veertig na zijn zij niet naar huis gekeerd. In het Argen tijnse Buenos Aires on derzoeken zij hoe het werk zonder schip kan doorgaan. Ook de 22-ja- rige Jos de Keijzer en de 18-jarige Jan Wisse uit Oud-Vossemeer zetten hun taak, waarvoor zij doelbewust twee j aar van hun leven hebben uitgetrokken, voort. Thuis, vlak achter de dijk langs de Eendracht, vertellen hun moeders achter hun zoons te staan. „Als je voortkunt, ook psychisch, moet je voortgaan. Dan moet een taak bij moeilijkheden niet afgelopen zijn". Door Joyce Ernest De Logos was een schip van Operatie Mobilisatie, een in ternationale, interkerkelijke organisatie. Het schip deed in zeventien jaar 402 havens in 107 landen aan. „Aan boord hadden ze een educatieve tentoonstelling met evangelische boeken en leerboeken voor de bevol king, die vaak niet ontwik keld is. Ze draaiden er films en werkten met mimegroe- pen. En met behulp van sketchboards legden ze met sneltekenen het Evangelie uit. Soms trokken ze met teams dieper het land in om met de plaatselijke kerken zendingswerk te doen. Ze werken met uiteenlopende gezindten. Het gaat er niet om mensen tot één bepaalde kerk te bekeren", vertellen Frieke de Keijzer en Hennie, de moeders van Jos en Jan. Aan de opzet het Evangelie per boot te brengen, kwam abrupt een einde in de nacht van vier op vijf januari, toen de bemanning werd opge schrikt door een hard, schra pend geluid. Het schip Jos de Keijzer (links) en Jan Wisse ""I - iéis "5-n Het vergane zendingsschip de Logos schokte zo hevig, dat in de hutten alles op de grond viel. Er werd geroepen: "Iedereen zwemvesten aan. Blijf rus tig"! Het schip was op een rots geslagen en maakte slagzij. Twee schepen van de Chi leense marine schoten, met een Argentijnse boot, te hulp. Omdat nog geen gevaar dreigde werden ondermeer de acht kinderen aan boord weer naar bed gestuurd. Een poging om de Logos vlot te krijgen, mislukte. Water stroomde een ruim binnen. Om tien over vijf beval kapi tein Jonathan Stewart, dat iedereen het schip verlaten moest. Toen de reddings sloepen te water werden ge laten, maakte de Logos al twintig procent slagzij. Maar alle reddingsboten konden te water worden gelaten. Nie mand raakte gewond. Jos de Keijzer werkte sinds eind september vorig jaar als kombuisknecht aan boord van de Logos. Hij studeerde na zijn gymnasiumopleiding op het Juvenaat in Bergen op Zoom aan het conservato rium voor pianist. Hij besloot zijn muziekstudie af te bre ken voor twee jaar zendings werk. In het verslag over de scheepsramp, dat hij naar Operatie Mobilisatie Neder land zond, schrijft hij, dat hij als laatste daad aan boord een grote pan soep naar bo ven bracht. Hij geloofde nog niet, dat ze het schip zouden moeten verlaten. „Om drie uur ben ik naar bed gegaan. Om kwart voor vijf werd ik wakker. De mo tor stond op volle kracht ach teruit. Het schip lag zo scheef, dat ik meer in mijn bed stond dan lag. Pas lang nadat ik was opgepikt door een reddingsboot besefte ik, dat ik de Logos voor de laat ste keer gezien had. Het was zo'n beetje mijn tweede thuis geworden". Jan Wisse, een LTS-di- ploma op zak, werkte op de Logos in de machinekamer. Op het moment, dat het schip de rots raakte, lag hij in bed. „Ik werd gewekt door de schok en rondslingerende eigendommen. Ik keek on middellijk naar buiten en zag het water heel wat dichterbij mijn patrijspoort dan nor maal. Ik schoot mijn kleren aan en rende naar buiten". Toen hij zag, dat hij niemand kon helpen, ging hij naar de eetzaal waar iedereen verza meld was. De ouders hebben twee maal telefonisch contact met hun zoon gehad. Van tevoren waren ze heel delicaat inge licht: iedereen maakt het goed, maar het schip is ver gaan. „Wat mij trof", zegt Frieke, „dat toen het gebeurd was, de bemanning met elk aar ging bidden en zingea Daar ging zo'n kracht vanuit. Ze zeiden, we gaan juist door". „De eerste dagen na de ramp waren raar. Ik kan niet zeg gen, dat ik erg ben geschrok ken. Het ging heel goed met hen", zegt Hennie. „Het geeft wel een stuk opwinding. Je denkt, zouden ze nog iets an ders hebben dan de kleren, die ze aanhadden". De opvarenden bleken in derdaad alleen die kleren en hun paspoort te hebben. „Langzaam maar zeker drong het tot me door dat mijn camera, mijn filmrol letjes, mijn aantekeningen, alle kostbare persoonlijke bezittingen verloren waren gegaan. Ik ben nog bezig te wennen aan het idee schip breukeling te zijn. Het is hier in de buurt van Kaap Hoorn onprettig koud en niet leuk", schreef Jos. „Je vraagt je eerst wel af hoe erg ze geschrokken zijn en of ze het kunnen verwer ken. In eerste instantie hoop ten we, dat ze eerder naar huis zouden komen. Bij een ramp ervaar je dat afstand een handicap is", zegt Hen nie. De ouders vinden, dat de jongens hun werk moeten voortzetten. „Als je hoort, het gaat hartstikke goed, denk je, ze moeten toch maar verder gaan. Ze doen werk waar ze achter staan. Wij zijn daar trots op". Hoe het precies zal verder gaan, hebben de ouders en de zendingscommissie van de Evengelische Gemeente in Bergen op Zoom, die het tweetal begeleidt, nog niet gehoord. Ze vermoeden, dat de jongens naar Amerika zullen gaan. Havens aan doen, waar de Logos heen zou varen. De kans is groot, dat Operatie Mobilisatie op zoek gaat naar een ander schip. „Het vaartuig is verloren vergaan. Maar de mensen hebben we nog", zeggen ze daar. Van onze correspondent TERNEUZEN - Slechts dankzij de lankmoedigheid van kanton rechter mr. H. de Mul kon Hulste naar J.K gistermorgen na de be handeling van zijn zaak de rechtszaal verlaten. Het scheld woord dat hij de kantonrechter na het aanhoren van de uitspraak naar het hoofd slingerde, zou hem bij menig andere rechter duur te staan zijn gekomen. Mr. De Mul, zij het met enige stem verheffing: „Ik kan me indenken dat u wat geëmotioneerd bent, maar zo hoort het nu ook weer niet." De zich achter in de zaal bevindende parket politieman had zich al van zijn plaats begeven, maar kreeg van de kanton rechter geen opdracht na de onge paste opmerking van de man in te grijpen. K. stond terecht voor het feit dat hij 8 september 1986, als bestuurder van een motorrijwiel, de verkeersveilig heid in gevaar had gebracht. Bij het inhalen van een ander voertuig op de Cloosterstraat in de bebouwde kom van Kloosterzande was hij in botsing gekomen met een hem tegemoet ko mende personenauto. K. bestreed dit door vol te houden (de zaak had al eerder gediend vaor het Temeuzense kantongerecht) dat de aanrjjding gebeurde op het krui- singsvlak en de bestuurster van de betrokken personenauto hem geen voorrang had verleend. Uit getuigen verklaringen bleek echter dat de per sonenauto al op de Cloosterstraat reed. Verder zou K. ook met een zeer hoge snelheid hebben gereden. Offi cier van justitie mr. Groen achtte dit aan de hand van deze verklaringen bewezen en eiste een boete van 225 gulden of 5 dagen hechtenis. Mr. De Mul vonniste conform deze eis. In de nu nog lopende zaken van het onverzekerd rijden met een motor voertuig staat een boete van 500 gul den of 10 dagen brommen. Volgens schatting rijden of staan er op de Ne derlandse wegen zo'n 400.000 onverze kerde voertuigen. Er komt binnen kort een systeem in werking waarin het opsporen van onverzekerde auto's Justitie gemakkelijker wordt ge maakt. Daarbij komt dan ook dat de boete aanmerkelijk hoger zal worden. Terloops werd dit gisteren vanach ter de groene tafel gezegd in de zaak tegen S.K. uit Vogelwaarde, die 29 maart van het vorig jaar tegen de lamp liep toen hij in een onverzekerde auto reed. Volgens K. even van de ene naar de andere garage. Ondanks dit verweer week mr. Groen niet af van de standaardboete van 500 gulden of 10 dagen met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van 4 maanden met een proeftijd van twee jaar. Mr. De Mul kwam tot de zelfde uitspraak. Terneuzenaar J. de N. reed 6 mei vorig jaar met zijn motorvoertuig over de Duitslandweg in zijn woon plaats met een snelheid van 89 kilo meter per uur. Dat was 39 km. te hard. Eis en uitspraak 155 gulden of 4 dagen. De Belg D. van W. was gefotogra feerd toen hij 2 juli 1987 met zijn per sonenauto over de Gentsevaartstraat te Kapellebrug reed met een snelheid van 90 kilometer per uur. Ook hier is maar 50 toegestaan. Van W. wilde wel schikken, maar de acceptgirokaart had hij niet ontvangen. „De zoveelste keer dat ik te horen krijg dat die, hoe wel door het Openbaar Ministerie in Middelburg verzonden, niet schijnt aan te komen in België op het juiste adres. Mogelijk een fout van de Belgi sche post. Dat weerhoudt mij echter niet nu het normale tarief dat op een zitting van toepassing is te eisen," al dus mr. Groen, die een boete eiste van 190 gulden of 4 dagen. Kantonrechter mr. De Mul ('U hent helemaak uit Antwerpen gekomen') wilde daarmee wel rekening houden en kwam tot een uitspraak van 160 gulden of 4 dagen. Omdat het in het proces verbaal ten laste gelegde niet in overeenstem ming was met de bijgevoegde teke ning, werd J.R. uit Temeuzen vrijge sproken. R. zou 12 mei van het vorig jaar zijn aanhangwagen in de Grenu- laan in zijn woonplaats geparkeerd hebben in een bocht van de rijweg en daardoor het uitzicht voor het overige verkeer hebben belemmerd. E.V. uit Terhole had zich 18 oktober 1986 op een perceel bouwgrond be vonden in de Grote Kieldrechtpolder in het bezit van een jachtgeweer, ter wijl zijn vergunning tot jagen op dit perceel in 1984 was verlopen. V., die al veertig jaar de jacht beoefent, wist niet beter dan dat de in 1981 afgeslo ten overeenkomst met de eigenaar geldig was voor de 'normale' looptijd van zes jaar. Dat V. in overtreding was geweest stond buiten kijf. Hij kreeg dan ook een boete opgelegd van 100 gulden of 2 dagen, maar het inder tijd in beslag genomen jachtgeweer krijgt hij terug. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Door leden van de duik- en demonteer- groep van de Koninklijke Marine te Vlissingen is giste ren op een perceel gelegen aan de Zouteweg tussen Bier vliet en Hoofdplaat een uit de Tweede Wereldoorlog date rende pantsergranaat on schadelijk gemaakt. HULST - Gistermorgen werd ontdekt dat was ingebroken in de woning van de familie K. aan de Moerschansstraat te Hulst. Heel de woning was doorzocht. Vermist worden een dekenkist met sjaals en jassen, een paspoort, porte monnee, wat betaalcheque's en een giropas. Hoe men is binnengekomen is niet duide lijk, sporen van inbraak wa ren er niet. TERNEUZEN - De 41-jarige S. M. uit Temeuzen en diens plaatsgenoot P. C. (36) werden maandagavond op heterdaad betrapt aan de Beneluxweg te Temeuzen bij een diefstal van negen houten bielzen. Na het opmaken van een proces verbaal werden beiden weer op vrije voeten gesteld. TERNEUZEN - Maandag avond werd door de Konink- lijke Marechaussee de Belg j. van H. aangehouden. Hij werd als ongewenst vreemde ling, illegaal in Temeuzen verblijvend, overgedragen aan de gemeentepolitie in de Scheldestad en daarna de grens over gezet. GOES - Het in november ge opende asielzoekerscentrum in Goes herbergt op het ogen blik zeventig vluchtelingen. Pas op 1 mei zal de verbou wing van het voormalige Bergzicht-ziekenhuis gereed zijn en kunnen er 275 asiel zoekers terecht. De zeventig mensen wonen nu op de derde etage. Als in de loop van fe bruari souterrain en begane grond gereed komen, verhui zen ze naar de begane grond. Dat blijkt uit een uitnodiging van het centrum aan alle om wonenden om op 27 februari een open dag te bezoeken. Zij kunnen dan bekijken wat er nog over is van het oude zie kenhuis en hoe eetzalen, keu ken en woonruimten van de asielzoekers eruit zien. GOES - De Zeeuwse Be stuursacademie, het op dingscentrum voor ambtena ren in de provincie, houdl vrijdag 29 januari een pre sentatiemiddag in het Roose- veltcentrum in Middelburg, aanvang 14.00 uur. Verschil lende deskundigen zullen dan een inleiding houden ovei deze vorm van onderwijs. Hel is de eerste openbare presen tatie van de bestuursacade mie na het samengaan mei die in Noord-Brabant en Limburg. Morgen, donderdag presenteren de drie samen werkende bestuursacademies hun volledige opleidingen pakket in het academiege bouw in Tilburg. AXEL - Binnenkort wordt er een vestiging van Blokker ge opend in Axel. Deze speciaal zaak op het gebied van huis houdelijke, cadeau-artikelen, elektrische apparaten, glas, porselein, aardewerk en speelgoed brengt straks ook een heel assortiment cam pingspullen. Deze nieuwe zaak is gevestigd in het voor malige pand van Pot in de Weststraat 17-19 in Axel. De eigenaar/franchisene mer van deze Blokker-zaak is de heer J. Lensen die al vesti gingen heeft in Hulst en Ter-1 neuzen. Het nieuwe filiaal in Axel heeft een winkeloppervlak van zeshonderd vierkante me ter. De nieuwe zaak heeft een speciale service-afdeling waar de klant informatie kan in winnen en artikelen kan rui- j len.Vandaag gaan de deurtn om 09.30 uur open. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie houdt van daag eenledenbijeenkomst in De la Bourse. Jan Sanderse is te gast met een diaserie over het natuurgebied Canisvliet. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. RODE KRUIS - De afdeling Temeuzen van het Rode Kruis houdt dinsdag 2 fe bruari in het Zuidiandtheater een bijeenkomst voor dono ren van de ziekenhuizen in Sluiskil en Temeuzen. Tij dens de bijeenkomst zal bur gemeester C. Ockeloen van de gemeente Temeuzen onder scheidingen uitreiken voor donoren die 25 en 50 keer bloed hebben gegeven. Op de avond worden verder twee films vertoond die te maken hebben met het werk van het Rode Kruis. Aan internist J. Spijker kunnen vragen wor den gesteld over bloed en bloeddonaties. De bijeen komst begint om 20.00 uur. ASTMA - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlands Astmafonds begint in de gymzaal van De Wingerd op 3 februari met ademhalings- enontspan- ningsoefeningen. De oefenin gen worden elke woensdag tussen 19.00 en 20.00 uur ge houden. Op dezelfde dag be gint in het zwembad De Honte de activiteit 'Bewegen in water'. Dit gebeurt telkens van 17.30 tot 18.30 uur. ROLLEN - De uitslag van de rollendriedaagse in café Wil- helmina is als volgt: 1 slagerij Van Damme en firma Berg- haert ex aequo (54 punten), 2 De Groote Slock (52 pnt), 3 Ster-team (39 pnt), 4 café Wil- helmina (37 pnt), 6 Wifo (36 pnt). DE STRAETE - Wijkvereni- ging De Straete houdt zondag 24 januari de maandelijkse kaarting in het gelijknamige wijkgebouw, aanvang uur. De spelsoort is zonder roem. KAPELLE, 19 jan. - Fruitveiling. Cox Orange Pippin kg kl. 1 60-65 95-100, 65-70 157-181, 70-75 238- 252, 75-80 262,80-85 211, kl. 2 55-60 37-49, 60-65 51-78, 65-70 124-149, 70-75 137-238, 75-80 141-244, 80-85 111. Winston kg kl. 1 60-70 609-86, 70-80 116-150, kl. 2 60-70 36-38,70- 80 65-108,80-90 82. Gloster kg kl. 1 60-70 53-65, 70-80 95-99, 80-90 92- 101, kl. 2 60-70 45, 70-80 57-76, 80- 90 45-68. Spencer kg kl. 160-70 46- 47,70-80 72,80-85 54. Elstar kg kl. 1 60-65 80-109, 65-70 168-182, 70-75 191-260, 75-80 195-276, 80-85 179- 261, 85-90 197, kl. 2 55-60 35, 65-70 122-161, 70-75 161-223, 75-80 169- 231, 80-85 162-185. Granny Smith kg kl. 2 65-70 47, 70-80 63, 80-90 56. Golden Delicious kg kl. 1 60-70 43-59, 70-80 85-102, 80-90 114-123, kl. 2 60-70 35-43, 70-80 62-81, 80-90 69. Goudreinette kg kl. 165-70 73- 77, 70-75 106, 75-85 137-146, 85-95 142, kl. 2 60-65 35, 65-70 64-69, 70- 75 92-100, 75-85 114-130, 85-95 121- 131. Rode Boskoop kg kl. 1 65-70 67-80, 70-75 98-117, 75-85 121-179, 85-95 152-168,96 115, kl. 2 60-65 35- 36,65-70 70-73,70-75 101-109,75-85 151-160, 85-95 138-144. Lombarts- calvüle kg kl. 2 60-70 41,70-80 38- 58, 80-90 40-45, 91 35. Karmijn de Sonnaville kg kl. 160-70 62-77,70- 80 138-173, 80-90 138-154, kl. 2 60- 70 36, 70-80 66-127, 80-90 129. Jo nagold kg kl. 1 65-70 63-110, 70-80 113-242, 80-85 86-227, 85-90 137- 198,90 101-152,96 132-133, U.260- 65 36,65-70 36-72,70-80 60-146,? 85 58-157, 85-90 76-135, 90 72-H 96 70-82. Conference kg kl. 1 58-75,65-75 107-129, kl. 2 55-6536- 46, 65-75 53-66. Gieser Wildema" kg kl. 1 50-55 77-87, 55-60 117-121- 60-70 178-182, kl. 2 45-50 34-# Saint Remy kg kl. 1 60-70 5W» 70-80 58-76,80-90 73, kl. 2 50-6017" 19, 60-70 50-56, 70-80 60-66, 80-» 60. Doyenne du Cornice kg 65-75 58-67, 75-85 100-110, 8 79-98, kl. 2 60-65 20, 65-75 75-85 44-87,85-95 38-76. Verpakt fruit: Cox Or* Pippin kg kl. 1 70-75 254-264, 80 263-296. Elstar kg kl. 1 261,85-90 199. onagold kg kl. 17J 75 162,75-80 201-272,80-85 208-2»» 85-90214,90184. Voorverkoop Conference!» 75 126-127, 55-65 72-74, 45-55 2 B.A. Lucas II 55-60 29, 60-65 5», 80-90 102,70-80 116,65-70 78. WP kroet 31.20. AMSTERDAM, 19 januari - Aardappeltermijnmarkt: binfje 50 mm oogst'87 52 contra ten verhandeld voor lever™ april bij een prijs van 17.00 w 17,20 per 100 kg. de stemnOT was kalm. In bintje 50 6® oogst'88 werden 10 contract, verhandeld voor levering aP bij een prijs van 27,00. De sta" ming was kalm. AARDENBURG - De vi broedering van Aardenbt met de Belgische gemeei puurs krijgt langzaama gestalte. Verschillende Aardenbur verenigingen hebben de af ge pen maanden het college kennen gegeven veel te voe voor regelmatige contacten r clubs uit Puurs. Art i van onze verslaggever Met dit initiatief hopen arbeidspotentieel van weinig te doen hebben, einden. Tegelijkertijd hun inkomen in de win I jak- West-Zeeuwsch-Vla^ I deren zal deze week nog standsorganisaties NCB, Z1 plan. De Zuidelijke Landbou maatschappij heeft inmidi laten weten positief te staan genover het initiatief. Het instellen van een beidspool stamt uit de id< koker van de Oostburgse houder J. Thomaes, die plan lanceerde tijdens ZLM-bij eenkomst voi maand in Schoondijke. Volgt hem verkeerden heel wat kerbouwers in de regio in problemen omdat in ai maanden tijd moeilijk een komen voor twaalf maanc verdiend kan worden. „1 werkpool, bestemd voor boeren die een aanvulling hun reguliere inkomen kunr gebruiken, kan een stap in goede richting betekene stelde Thomaes destijds. Da nadrukkelijk doelend I jonge agrariërs. Die jonge boeren in Wi Zeeuwsch-Vlaanderen hebl het ideetje van Thomaes dii opgepikt. Tijdens de jaarvt van de RAK, bei januari, werd binnen eigen leding druk nagedacht over mogelijkheden van altema werk binnen de agrarische si tor. Een van de ideeën die i der uitgekristalliseerd diei te worden was volgens RAK-leden de arbeidspt „Inmiddels," zo stelde P, Herman, woordvoerder van commissie gisteren, „hebl we al overleg gehad met wethouders De Vries en Tl maes van Oostburg over verdere uitwerking van plan." Een kant-en-klare opzet li echter nog even op zich wa< ten. „Simpelweg, omdat we zaak goed willen opzetten, die reden willen we ook de standsorganisaties in de vi bereidende werkzaamhe betrekken. Het is de bedoel dat we begin februari rond tafel gaan zitten met vertegi woordigers van die orgai ties en de gemeente om ove. te voeren over de uiteindeli; °pzet," aldus Herman. De IJzendijkenaar verwaï yeel goeds van de pool. de winter ligt voor veel ren het werk stil, het 1; bouwmateriaal staat in schuur en is op die manier c rendabel. De arbeid van mensen wordt niet gebruikt [wij willen nu proberen Economic scudcrcr universiteit Limburg cc N| kiezen voor een ander om Met een probleem-geor en in kleine onderwijsgi Zo wordt studeren manier om kennis te later sociale vaardigheden te vi 'c alles betekent een uit: miding op de latere beroe 'Natuurlijk wil je meer Hotel Haarhuis te Arnhci| Apeldoorn, Churchillpicii: Pmin 6 Om 2015 uur Gni 15 00 uur Op 28 °P 29 januari in De Vest

de Stem | 1988 | | pagina 12