ER :enjagers HEMA Peuters Vogelwaarde in Schakel 'Ouderen nemen plaats in van bejaarden' AMER AND NOG GEEN OPLOSSING GEVONDEN VOOR KLOOSTERZANDE WD Hulst nog boos over behandeling begroting van 1988 Clingese fanfare opent jubileumjaar MStem iELEGENHEID SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS CITROEN^ DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 19 JANUAR11988 ■de krant. VOGELWAARDE/ KLOOSTERZANDE - De peuterspeelzaal in Vogelwaarde krijgt met ingang van het nieuwe schooljaar on derdak in de basis school De Schakel. 'HAND GELICHT MET AFSPRAKEN' Koffieconcert in Heikant W. DE BLOCK Echt Waar Voor Je Geld J. VAN DUKE VOORZITTER KBO BISDOM BREDA: Slapende leden Serieus nemen Koopkracht Clinge Graauw Hulst Koewacht Lamswaarde Paal Nieuw-Namen Ossenisse Provinciegeld voor Hulster ouderen A12 T22 7 com te zoenen |>r particulieren bedankje, jubileum, receptie, >orte, verloving, overwinning, jen, Abraham, openbare dank, ir door, mag best eens in de <p de pagina familieberichten. 1 niet en duur hoeft het niet te regels kosten een tientje). I per kolom 2,00. Eén grote A 2,55. Voor het plaatsen van .elding met een formaat van 35 'akenenwij 14,05 toeslag, ieven op aanvraag. Bij niet- iling wordt 4,00 adm.kosten a's worden niet geretourneerd. 442 of geef uw tekst 2 dagen I af bij één van onze kantoren, opgaven stuurt u eveneens 2 olaatsing naar Postbus 3229, a. Schriftelijke opgaven worden eaccepteerd indien naam en Ind zijn, ook indien uw betaling Wij behouden ons het recht [zonder opgaaf van redenen te weigeren. _jver klachten bereiken over de est behoudt de uitgever zich het de naam van de opdrachtgever |bekend te geven. nlglng»nleuws op 2 kolom op donderdag. Ons WCENESTJE wordt 25 jaar. Blijk gefeliciteerd, noeder en de hele lie. Meisjes-setje, 100% katoen. Mt 104-164. Slipje vanaf 3.75 hemdje vanaf 4.75 Als set NÜ VANAF 125 1.75 Kastje met 15 laden. In rood, wit, grijs en blauw. 16.75 NÜ 14.75 voorraadwagentje in zwart of wit. 16.75. Vnü 14,75 WC-bril. 12.75 Vnü 10.75 WC-borstelgarnituur. 5.75 Vnü 4.75 55 Kleuren: wit en grijs ït Zelfklevend tochtband. Div. pro' fielen. 4- t/m 6.75 Vnü 75c goedkope* Radiatorfolie. 4m x 50cm. 17.75 Vnü 15.75 Glad radiatorfolie, 3m x 50 cm. 8-75 „_B Vnü 7.75 J5 Aanbiedingen geldig t/m 22 januari '88 Van onze verslaggever Daar komen twee lokalen vrij, waarvan er eentje volledig geschikt wordt ge maakt voor de kleinste in- wonertjes van het dorp. Voor de peuterspeelzaal komt daarmee een eind aan het ja renlang zoeken naar een ge schikt onderkomen. Dat begon in het Dorpscentrum, waar de situatie niet ideaal was, omdat men geen eigen ruimte had. Vervolgens verhuisden de peu ters naar Hoeve la Salette om uiteindelijk terecht te komen in de oude kleuterschool. Dat is echter een krakkemikkig ge bouwtje. Aanvankelijk waren er plannen om dat op te knap pen, maar dat bleek te duur. Inmiddels zijn de lekken in het dak provisorisch gedicht en men moet het nog tot de zomer vakantie zien te redden. In het vrijkomend lokaal van de Schakel gaat de gemeente voor 13.400 gulden vertimme ren om het geschikt te maken. Het karwei bestaat onder meer uit een nieuw kwastje, het creëren van keukenruimte in de hal, de bouw van een berg ruimte en het aanbrengen van een afrastering. De kosten wil len B en W betalen uit het potje 'kleine kernen'. Het tweede vrijkomende lo kaal van de Schakel maakt nog steeds grote kans om te worden omgetoverd tot bibliotheekves tiging. De gemeente wil die ruimte voor dat doel geschikt maken met de opbrengst van de verkoop van het voormalig gemeentehuis in Vogelwaarde. De toekomst van de peuter speelzaal in Kloosterzande is inmiddels nog steeds onzeker. Volgens burgemeester A. Kes- sen wordt er nog gebroed op verschillende mogelijkheden. Zo is het nog de vraag of de voormalige Willen Alexander- school, waar de peuters nu zit ten, geheel of gedeeltelijk moet worden gesloopt. Op die plaats wil de regionale woningbouw vereniging nog dit jaar bejaar denwoningen bouwen. Bij gedeeltelijke sloop zou den de peuters kunnen blijven zitten, maar komt in ieder ge val het VEJV zonder onderdak. Bij gehele sloop van het ge bouw moet er ook voor de peu ters nieuwe huisvesting komen. Daarbij is al gesproken over het aanbouwen van een onder komen bij De Hinde. Maar ook huisvesting in een eventueel evenementencentrum annex sporthal zit nog in de pen. „De sporthalcommissie wordt weer nieuw leven inge blazen", zegt burgemeester Kessen. „Stel dat het multi functionele centrum er toch komt, dan zouden we strak misschien spijt hebben dat we iets bij de Hinde hebben ge bouwd. Het is gewoon nog even wachten op de uiteindelijke be sluitvorming". Inmiddels hebben B en W zelf een streep gezet door een van de gedachte locaties voor een sporthal. Ze zijn bereid een verzoek in de willigen van su permarkt Neve-Schakelaar, om op het voormalige handbal- veld een nieuwe supermarkt te mogen bouwen. Volgens burgemeester Kes sen heeft dat geen gevolgen voor het wel of niet doorgaan van een sporthal. „Als die er komt", aldus Kessen, „denken wij toch meer aan een plekje bij de ligweide van het zwem bad". Van onze verslaggever HULST - De Hulster WD-fractie is nog steeds boos over de manier waarop tijdens de begrotingsvergadering de hand werd gelicht met gemaakte afspraken. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de gemeen telijke financiële commissie. „Voor mij heeft die gemeen tebegroting geen enkele waar de", stak VVD-er A. de Booij van wal. „Die is er op een min der fraaie en fijne manier doorheen gedrukt. De behande ling van de begroting had vroe ger op de agenda gemoeten. Nu werd die er tegen middernacht maar even snel doorgejaagd". Tijdens de begrotingsbehan deling werd door verschillende fracties plotseling getornd aan het financieel dekkingsplan, waarmee de gemeente investe ringen voor dit jaar moet be kostigen. Zo ging de afschaf fing van subsidie aan de dis- trictskatechese niet door en werd ook het voorstel voor een huurverhoging voor sportvel den gewijzigd. De Booij wees erop dat over dat dekkingsplan in principe een akkoord was bereikt tij dens een besloten vergadering van de financiële commissie. Als je ziet dat er dan later dit HEIKANT - De muziekver eniging Heikant gaf in ge meenschapscentrum 't Heike een koffieconcert. Vele muziekliefhebbers maak ten van de gelegenheid gebruik om te komen luisteren naar de muziekvereniging en naar de gastharmonie 'De Verenigde Vrienden' uit Sas van Gent. Onder leiding van dirigent G. Pilaet speelden de Heikante- tiaren voor de pauze enkele marsen, een melodieuze suite en een flamengo-dans, die luis teraars in Spaanse sferen bracht. De Heikantse drumband be sloot het optreden voor de pau ze. De harmonie 'De Verenigde Vrienden' uit Sas van Gent brachUonder leiding van diri gent Johan de Wit na de pauze gevariëerde lichte muziek. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulat Tel. 01140-12058 gebeurt, dan vraag ik me af, waar zijn we nou mee bezig". Hij sprak er voorts zijn te leurstelling over uit dat (ie be sloten commissie niet zo beslo ten was als gedacht. „Een paar dagen later werd er in de wan delgangen al volop over de be groting gesproken", wist De Booij. „Alles wat we besproken hebben is naar buiten geko men. Ik doe niet meer mee met een besloten vergadering". PvdA-er B. Martens, die tij dens de begrotingsvergadering verstek moest laten gaan, kon zich de boosheid van De Booij voorstellen. „Het is duidelijk dat de raad en individuele raadsleden meer hun poot stijf moeten houden", aldus Mar tens. „Als we met z'n allen ac cepteren dat we iets doen, dan moeten we daar later niet van afwijken. Ik kan de teleurstel ling van de heer De Booij be grijpen". Maar dat was overigens niet de enige teleurstelling van De Booij. Hij sprak zijn onvrede uit over manier waarop de raad het rekeningoverschot over 1987 onder de neus kreeg geduwd. „Dat krijgen we net voor de vergadering met een stapeltje begrotingswij zingin gen op tafel. Het gaat om hon derdduizenden guldens, die meteen even besteed werden. Dat slaat nergens op. Daar hadden we toch zeker wel een dag van tevoren over geïnfor meerd mogen worden". Gehuld in de nieuwe uniformen verzorgt fanfare 'Weldoen door Vermaak' een concert ter gelegenheid van de opening van het jubileumjaar - fotowimkooijman CLINGE - Ruim 200 belangstellenden hebben zondagmid dag drie uur kunnen genieten van een concert door de fan fare 'Weldoen door Vermaak'. Met deze uitvoering opende het muziekgezelschap het 'jaar van het eeuwfeest'. Tevens werden de nieuwe uniformen gepresenteerd. Na de opening met de mars 'Punchinello' werden de aanwezigen toegesproken door voorzitter A. van Dorsselaer, die een reeks fes tiviteiten aankondigde in het kader van het honderdjarig bestaan van de fanfare. Hij rekent hierbij ook op de steun van de bevol king van het dorp. Tijdens de pauze konden de belangstellenden de uniformen van de muzikanten bekijken. Deze bestonden uit een zwarte colbert versierd met goudgalon op mouw en schouders, grijze broek en wit overhemd met zwarte strik. Het hoofddeksel was bijpassend. Ook was er nog een tweede uniform, dat gebruikt zal worden bij concerten met lichte muziek en zomeroptredens. De zwarte col bert wordt dan vervangen door een paars vest. Na de pauze werden nog drie stukken gespeeld, die door de aanwezigen met een daverend applaus gewaardeerd werden. Het openingsconcert werd besloten met het spelen van de mars 'Arn hem', die geschonken was door Johan de Smet. 75 JwauDyooR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren j^rneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: Ö-30-12.30/13.30-17.00 uur. "**awtie Jerneuzen: Rein van der "™Meditie-chef), Romain Damme, Frank Deij, ^onny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de (sport)f0,°),Ton Koomen Soes: Jan Jansen, u's':TEu9ène Verstraeten, JoeP Trommelen. *dyertentle-exploltatie specteur Zeeland: ^Menu, privé tel.01150- Door Yvonne Koop HULST - Bejaarden zijn er niet meer in Nederland. Tenminste niet volgens Ossendrechtenaar J. van Dijke, 68 jaar en sinds kort voorzitter van de Katho lieke Bond van Ouderen (KBO) van het bisdom Breda. Deze bond, die werkzaam is in de provincies Brabant en Zeeland, telt ruim 32.000 leden en heeft afdelingen in 111 verschillende plaatsen. Bejaard was te veel syno niem met 'hulpbehoevend, zwak, van anderen afhanke lijk.' Nu Nederland aan het vergrijzen is en steeds meer mensen bovendien eerder stoppen met werken moet dat beeld veranderen, vindt Van Dijke. „Mensen van een jaar of 55 die in de VUT gaan, willen niet bij een groep bejaarden horen. Vandaar dat we ons een bond van ouderen noe men. Een bond waarin men sen van 55 tot 90 jaar actief kunnen zijn, waarin jongere ouderen en senioren ouderen actief zijn." 'Actief' is het sleutelwoord. Van Dijke: „Veel ouderen zijn zogenaamde slapende leden van de bond. Zelf ging ik vroeger ook zelden of nooit naar vergaderingen en bij eenkomsten. Het is echter be langrijk dat veel leden actief meedoen. Niet alleen in het bestuur, door het behartigen van belangen van anderen, maar ook door lid te zijn van J. van Dijke: „In vergelijking met andere landen staan de uitkeringen in ons land op een hoog peil, zodat we toch dankbaar zijn". - foto de stem dick de boer bijvoorbeeld toneel-, zang-, biljart-, of kaartverenigin- gen." Die verenigingen zijn vol gens Van Dijke belangrijk om de oudere het gevoel te geven dat hij of zij nog ergens bij- hoort. Nog belangrijker vindt hij echter dat de afdelingsbe sturen zich inzetten voor de belangen van ouderen. Voor bestuursleden en voor men sen die dat eventueel willen worden, houdt de KBO ka dercursussen. Daarin leren zij de bond kennen en horen zij bijvoorbeeld wat de taken zijn van het afdelingsbestuur. In de toekomst gaan de afde lingsbesturen zich meer met het gemeentelijk beleid be moeien. Nu zijn het Rijk en de pro vincie nog verantwoordelijk voor het ouderenbeleid, maar door de nieuwe welzijnswet verandert dat. Geld uit het welzij nspotje gaat dan naar de gemeente, die zelf mag be palen wat ze er mee doet. Van Dijke vindt dat hierbij de ouderen een flinke vinger in de pap moeten hebben. „Zodat de gemeente niet al het geld voor welzijn aan de aanleg van een voetbalveld besteedt." Doordat ouderen steeds mondiger worden, zich niet meer terugtrekken, maar juist contacten zoeken, heb ben de ouderenbonden meer leden en daardoor ook meer erkenning gekregen. De Unie van Katholieke Bonden van Ouderen werkt samen met de Protestants- Christelijke Ouderenbond en de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen in het Centraal Overleg Samenwer kende Bonden van Ouderen (COSBO). Ze hebben een ach terban van 400.000 leden. De ouderenbonden krijgen allerlei onderwerpen en plan nen op hun bord waarover ze advies moeten geven. Zo trekt Van Dijke een rapport van het CDA uit de kast over de verantwoorde samenleving en een voorstel van de pro vincie over de spreiding van bej aardenoorden. Verder kaart de COSBO van allerlei problemen aan bij de regering en bij andere over heidsinstanties. Van Dijke: „We praten bijvoorbeeld over de uitkeringen, over huur subsidies, over het zieken fonds, de ziektekostenverze kering, goedkope treinabon nementen en zo kan ik nog wel een hele reeks opnoemen. Door het groeiende aantal le den hebben we een betere on derhandelingspositie gekre gen, worden we ook serieus genomen." Dat de overheid de bijdra gen van de ouderen in de sa menleving serieus blijft ne men, blijkt bijvoorbeeld uit de oprichting, per 1 januari 1988, van de voorlopige raad voor het ouderenbeleid. Daarin nemen elf leden zit ting, behalve de voorzitter ook vijf vertegenwoordigers van de ouderenbonden en vijf deskundigen die minister E. Brinkman van WVC aan wijst. Een belangrijk gesprekson derwerp vindt Van Dijke het behoud van koopkracht van bejaarden. „Vooral in tijden van bezuinigingen is het be langrijk dat die behouden blijft. Nu is het zo dat de Jo van Dijke was 37 jaar raads lid in zijn geboorteplaats Os- sendrecht. Vanaf 1962 tot 1986 was hij wethouder en loco-bur gemeester. Vanaf 1942 tot aan zijn pen sioen heeft hij eerst als ambte naar en later als districtsbu reauhouder gewerkt bij het mi nisterie van landbouw. Verder is hij nog tot 1 januari 1988 se cretaris-penningmeester van enkele waterschappen. AOW-uitkering wel gelijk blijft, maar dat de kosten van het levensonderhoud stijgen. Dan verliest men toch koop kracht. Maar gelukkig is er wel een steeds grotere groep mensen die naast hun AOW een bedrijf spensioen krij gen." Aan de ene kant kritiek en aan de andere kant tevreden heid? „Ja", beaamt van Dijke volmondig. „Ouderen die al leen van een AO W-pensioen moeten rondkomen, hebben het moeilijk. Maar zij zijn niet de enigen in de samenle ving. Ook werkenden hebben problemen, doordat ze bij voorbeeld een hypotheek moeten aflossen of schoolgeld voor hun kinderen moeten betalen. De ouderen zien in dat de groep werkenden, die immers steeds kleiner wordt, in feite onze uitkeringen betaalt. In vergelijking met andere lan den staan die op een hoog peil, zodat we toch dankbaar zijn. Als ouderen willen we immers niet alleen aan ons zelf denken, maar ook aan andere groeperingen in de sa menleving die het moeilijk hebben." KAARTING - De Katholieke Bond voor Ouderen hield in gemeenschapshuis Malper- tuus een kaarting. Hieraan werd door 56 perosnen deel genomen. Uitslag: 1. F. Smet, Nieuw-Namen; 2. A. Esseling, Hulst; 3. P. Bracke-Vermeu len, 4. Ph. de Vos-Govaert, 5. 0. Beekman, Hulst. Stand kampioenschap heren: 1. E. Sturm, 2. F. Piessens, 3. R. Linthout. Dames: 1. C. de Burger-van der Ha, 2. P. Bracke-Vermeulen. KAARTING - In het gemeen schapshuis werd een j oker- wedstrijd gehouden met 20 deelnemers. Uitslag: 1. me vrouw Van Himst, 2. me vrouw De Smaele, 3. me vrouw Dumez, 4. mevrouw Tieleman, 5. mevrouw Van Campen, allen Graauw. De volgende kaarting is vrijdag 12 februari, aanvang 13.30 uur. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 46 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. A. van Regenmortel, Graauw; 2. J. van de Hende, Hulst; 3. P. de Caluwé, Graauw; 4. E. Dankaert, Hulst; 5. R. Lin thout, Axel. De volgende kaarting is donderdag 21 ja nuari, aanvang 13.45 uur. KAARTING - In zaal Oud Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan 18 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Sorber, Vogelwaarde; 2. J. de Bakker, Hulst; 3. H. van de Berg, Westdorpe; 4. H. Sor ber, Nieuw-Namen; 5. W. Sorber, Paal. VROUWENSOOS - De caba retgroep 'Onwijs gaaf' van De Sterre in Clinge treedt don derdag 21 januari op voor de Vrouwensoos Koewacht. De voorstelling vindt plaats in het gemeenschapscentrum De Vlaschaard en begint om 20.00 KAARTING - In zaal De Lamsoren werd een kaarting gehouden met 77 deelnemers. Uitslag bieden: 1. mevrouw Van Goethem, Kloosterzande; 2. P. Schelfhout, Kruispolder; 3. J. van Osselaer, Clinge; 4. A. van Driel, Terneuzen; 5. mevrouw Van Remortel, St.- Jansteen. Jokeren: 1. me vrouw Pinhashik, Ossenisse; 2. mevrowu Van Goethem, Waasmunster; 3. mevrouw Pauwels, Kloosterzande. KAARTING - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden waaraan 30 mensen meededen. Uitslag: 1. R. Verschuren, Klooster zande; 2. J. de Winkel, Nieuw-Namen; 3. R. van Driessche, Lamswaarde; 4. H. van Kerkhoven, Hulst; 5. R. van Driessche, Lamswaarde. KAARTING - Veertig men sen deden mee aan een kaar ting in zaal P. Verras. Uit slag: 1. P. Scheerders, Vogel waarde; 2. G. de Bakker, 3. mevrouw De Caluwé, beiden Graauw; 4. J. van Hooye, Zandberg; 5. Th. Freyser, Hulst. KAARTING - In zaal Tille- man werd een kaarting ge houden waaraan 84 personen deelnamen. Uitslag: 1. M. Roeland, Hulst; 2. Th. Tiele man, Kieldrecht; 3. J. van de Berg, St.-Jansteen; 4. me vrouw Lucasse, Kloosterzan de; 5. P. Valent, Heikant. KAARTING - Aan de kaar ting van de Verenigde Kaar ters in zaal Thilleman deden 38 kaarters mee. Uitslag: 1. P. de Deckere en Fl. Abbeel, 2. P. Pluym en L. van Roeyen, 3. J. de Loos en G. de Maeyer. SCHIETING - Voor de be jaarden van Nieuw-Namen is er vandaag een bejaarden- schieting in zaal het Sleep bootje te Kieldrecht. Aanvang 13.30 uur. KAARTING - In zaai Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden met 39 deelnemers. Uitslag jokeren: 1. mevrouw Elzakker, 2. mevrouw Rot- tier-Valckx, beiden Osse nisse; 3. mevrouw Asselman, Kloosterzande. Bieden: 1. A. Rottier, 2. J. Remijn, 3. me vrouw Rottier-Frederickx, allen Ossenisse; 4. E. War rens, Terneuzen; 5. J. de Cock, Walsoorden. GAAIBOLLEN - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. Sponselee- Gerritsen, Kloosterzande; rechter zij vogel: A. Martens, Koewacht; linker zijvogel: L. de Koster, Koewacht; grootste aantal (7): L. Ivens-van Kerkhoven, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 39 schut ters: hoge vogel: G. Deyaert, St.- Gillis; eerste zij vogel en grootste aantal (4): C. Blommaert; tweede zijvogel: E. de Brouwer, beiden St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Reizende Man, 23 schutters: hoge vogel: J. Pardon, Kloosterzande; eerste zijvogel: E Lambert, Vogelwaar de; tweede zijvogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; grootste aantal (4): F. Reunis, St.-Jansteen. UllLST - Zaal W. Blommaert, 29 schutters: hoge vogel: W. de Kuyper; beide zijvogels: E. Luykx; grootste aantal (7): R. Verschuren, allen Hulst LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 16 schutters: hoge en eerste zij vogel: A. D'Hooghe, Kiel drecht; tweede zijvogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; grootste aantal (4): P. Strobbe, Lams waarde. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 33 schutters: hoge en eer ste zij vogel: M. van Hoeke, Zuid- dorpe; tweede zijvogel: J. van Damme, Moerbeke; grootste aan tal (5): A. van Damme, Zulddor- pe. KAPELLEBRUG - Konings- schieting, zaal Fabie, 22 schut ters: koning: L. Cammaert; ko ningin: T. Piessens; prins: D. Schelfhout (10 jaar), allen Kapel- lebrug. ZUIDDORPE - Koningsschie- ting, zaal Onder de Linden, 33 schutters: koning: J. Bracke, Axel; eerste minister: P. Samijn; tweede minister: A. de Munck, beiden Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 36 schutters: eerste hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede hoge en tweede zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zijvogel: O. Sa- man; grootste aantal (7): A. de Waal, beiden Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 36 schutters: hoge en eerste zijvo gel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zijvogel: M. de Bruyn, Graauw; grootste aantal (7): G. Herwegh, Hulst. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 52 schutters: hoge vogel: W. Muizenberg; beide zij vogels: L. Martens, beiden Hoofdplaat; grootste aantal (4): N. van Wijnsbergen, Bouchaute. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 32 schutters: hoge vogel: J. Maas, Hulst; eerste zij vogel: mevrouw Rottier, Ossenis se; tweede zijvogel: E. de Kort, Hulst; grootste aantal (5): G. van Driessche en B. Strobbe, beiden Lamswaarde. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 29 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge vogel: J. der Weduwe, Kloosterzande; eerste zijvogel; A. Dobbelaar; grootste aantal (6): mevrouw Dobbelaar, beiden Boschkapelle. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 55 schutters: hoge vogel: F. Martens, Koewacht; eerste zijvo gel: L. van Bastelaer, Stekene; tweede zijvogel: D. de Vrieze; grootste aantal (2): M. van Goe them, beiden Koewacht. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst heeft ruim 41.000 gulden ge kregen uit de pot voor flankerend ouderenbeleid van de provincie Zeeland. Dat geld wordt meteen weer doorgesluisd naar de Stich ting Gekoördineerd Ouderenwerk om er een reeks activi teiten mee te kunnen betalen. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat er niet meer dan zo'n 20 mille in de pen zat, maar op het laatste nippertje is er nog een aanzienlijk bedrag bijgekomen. Dat is bedoeld voor de aanpassing van de dansvloer in het dienstencentrum te Lieve en voor uitbreiding van het aantal koersbalmatten. Deze sport is bijzonder geschikt voor ouderen en inmiddels zijn er ook enkele clubjes opge richt. Momenteel beschikt het Ouderenwerk slechts over één spelmat. Niet alleen is het ding uitermate zwaar om te ver voeren, maar ook nogal kwetsbaar. Vandaar dat er nu voor iedere kern een koersbalmat komt. Vooruitlopend op de steun uit de pot voor flankerend be leid zijn er in Hulst overigens al verschillende activiteiten uitgevoerd. Zo was er een kookcursus voor oudere mannen, te tentoonstelling 'veilig op leeftijd' en de ingebruikname van het Hulster 'Ouderen vervoer'. t

de Stem | 1988 | | pagina 15