INWONERS: 'VOORTBESTAAN SCHOOL HOOGSTE PRIORITEIT' 'Geen inzamelingsactie, maar structurele steun Stevige eisen in zaak drugshandel Ylissingen Terneuzen 'Controle uniek in westerse wereld' Bejaardenraad wil woningen in Oostburg Stille Zeeuw Oostburg op de brei voor kleine scholen I Het geriatrisch paradijs ^bobcat Rutranz PLAATSELIJK NIEUWS PC KERKDIENSTEN MARKTEN Kruize komt kennismaken DE STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 16 JANUAR11988 WATERLAND KERKJE - De ambte lijke werkgroep Kleine Kernenbeleid van de gemeente Oostburg gaat zich de komende weken bezighouden met een inventarisatie van de wensen die le ven bij de bevolking van Waterlandkerkje. OOSTBURG BETAALT AAN DERDE WERELD Matig Aan te raden Engelsen Rustig Oostburg Aardenburg Cadzand ff] STEM VA HUUR EEN BOBCAT I een I' ^aarbij een politie T20 Dorpsplan Waterlandkerkje Van onze verslaggever Die wensen kwamen naar voren uit een onlangs in het dorp gehouden enquê te. De enquête werd gehou den door de dorpsraad van Waterlandkerkje, in sa menwerking met de ge meente Oostburg. Aan de hand van de uitslag wil de gemeente een dorpsplan op stellen. Secretaris van de werkgroep H. Saffrie: „Er zijn bij de gemeente natuurlijk ge gevens voorhanden, maar die kim je aanvullen met de gege vens die uit deze enquête naar voren komen. De dorpsraad kan bovendien bepaalde zaken signaleren en interpreteren". Met zo'n dorpsplan heeft de gemeente een beter inzicht in wat er in een kleine kern aan voorzieningen nodig is. Daar kunnen dan aanvragen om subsidie uit het provinciaal fonds stads- en dorpsvernieu wing op worden afgestemd. Afgelopen donderdagavond werden de voorlopige resulta ten besproken in een bijeen komst met gemeente, dorps raad en provinciaal vertegen woordiger J. de Feijter. De res pons op de enquête was rede lijk: ruim vijfentwintig pro cent werd ingevuld terug ont vangen. Volgens secretaris en waar nemend voorzitter van de dorpsraad, mevrouw J. Ver gouwe, kwam op de formulie ren een aantal aspecten regel matig terug. Voor veel inwo ners heeft het voortbestaan van de - enige - basisschool in de kern de hoogste prioriteit. Niet verwonderlijk gezien het feit dat de school door zijn lage leerlingenaantal al jaren in zijn bestaan wordt bedreigd. Er kwamen evenwel ook an dere zaken veelvuldig naar vo ren. Zo blijken met name be woners van de Molenstraat zich zorgen te maken over de hoge snelheden waarmee auto mobilisten soms door die straat rijden. Daarnaast vindt men dat er in het dorp een speelge- legenheiid voor de kinderen moet worden gecreëerd. Ook zouden de inwoners graag zien dat er weer een levensmidde lenwinkel kwam in Water landkerkje. De laatste winkel in het dorp verdween al weer meer dan tien jaar geleden. Sindsdien zijn de 'Kerkjenaars' aangewezen op winkels in an dere kernen en een rijdende winkel die eenmaal per week het dorp aandoet. Na inventarisatie van wat uit de enquête naar voren is ge komen, ligt het in de bedoeling de resultaten tijdens de jaar vergadering van de dorpsraad op 19 februari te presenteren. Daarna wordt het dorpsplan opgesteld en aan de gemeente raad voorgelegd. De werk groep, onder meer bestaand uit ambtenaren van onderwijs, welzijn, bevolking en ruimte lijke ordening, werd een jaar geleden in het leven geroepen. Het is de bedoeling dat na Wa terlandkerkje er in de loop van dit jaar ook dorpsplannen ko men voor de kernen Hoofd plaat en Nieuwvliet. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het gemeen tebestuur van Oostburg voelt er niets voor om met incidentele inzamelingsac ties steun te verlenen aan projecten in de Derde We reld. De voorkeur gaat uit naar een zogenaamde 'structurele maatschappe lijke actie'. Het college is dan ook van plan om in samenwerking met het plaatselijke Nicaragua-comité en het ministerie van buiten landse zaken een drietal pro jecten te steunen in het Nicaru- guaanse Condega. De gemeente trekt voor deze projecten, de aanschaf van een vrachtwagen, de bouw van een gezondheidspost en een basis school, 17.500 gulden uit. Daar naast wordt een bedrag van 7000 gulden gereserveerd voor voorlichtingsactiviteiten. Ver der wil de gemeente nog 3000 gulden besteden voor aanko pen. Gedacht wordt dan aan biologisch geteelde thee, sui kerwijn en frisdranken en speciale kerstpaketten. Het college is er van over tuigd dat de gelden recht streeks ten goede zullen komen aan de noodlijdende bevolking. Een andere reden om als ge meente direct aan ontwikke lingshulp te gaan doen is het feit dat de gemeente komen wil tot een bevordering van de be- wustvorming van de Oost burgse bevolking. Het collegevoorstel wordt dinsdag 26 januari besproken tijdens een vergadering van de welzijnscommissie. De bijeen komst in het Oostburgse ge meentehuis begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De handel in hard drugs in Terneuzen en Vlissingen stond vrijdag centraal tijdens de zitting van de meervoudige strafkamer in Middelburg. Tegen de vier verdachten (de 35-jarige J. de B. en de 27-jarige S. W., beiden uit Terneuzen, en de 27-jarige S. A. en de 24- jarige G. F. uit Vlissingen) eiste officier van justitie mr. Boogers gevangenisstraffen van respectievelijk vijftien maanden, een jaar, nog eens vijftien maanden en negen maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Hoewel het viertal onafhanke lijk van elkaar terecht stond was er één punt van overeen komst: er werd in alle toonaar den ontkend dat er sprake zou zijn van enige betrokkenheid bij de handel in hard drugs. Wel werd toegegeven dat er 'zo' nu en dan' wat soft drugs wa ren doorverkocht, maar ook dit zou slechts in zeer beperkte mate zijn gebeurd. En dit bete kende vrijdag dat alle getuige- verklaringen uitvoerig moes ten worden voorgelezen, op grond waarvan de officier van justitie toch tot een bewezen verklaring kwam. De Terneuzenaar J. de B. werd opgepakt nadat in fe bruari van het vorig jaar een onderzoek was gestart naar de hard drugshandel in zijn woonplaats, waarvan met name verslaafden uit België en Frankrijk gebruik zouden ma ken. Aanleiding tot het onder zoek in België was het overlij den van twee jonge mensen aan een overdosis hard drugs, die zij via een (eveneens ver slaafde) tussenpersoon van de Terneuzenaar zouden hebben betrokken. Deze getuige noemde De B. een 'belangrijk figuur' binnen de handel, die bovendien ge tracht zou hebben zijn 'markt' uit te breiden naar het buur land. Als tussenpersoon zou deze Belg, zelf een klant van De B., vele malen (in de periode oktober '86 tot augustus '87) landgenoten en Franse ver slaafden hebben doorverwezen naar De B., die zijn contacten onderhield in een Terneuzens café. Ook andere getuigen spraken van regelmatige af name van cocaïne en amfeta minen van De B., maar enkelen kwamen daarna bij de rechter commissaris op terug. „Er moet dan ook sprake zijn van bedreigingen en intimida tie", aldus de officier van justi tie, die de zelf niet verslaafde De B. vooral verweet dat hij had gehandeld 'puur om het gewin'. Voor wat betreft de 27-jarige S. W. (eveneens uit Terneuzen) achtte het openbaar ministerie bewezen dat hij gedurende zes weken in het voorjaar '87 ge handeld zou hebben in heroïne en cocaïne. Ook hier regende het getuigeverklaringen die, volgens W., allemaal berustten 'op leugens'. W. stond boven dien terecht omdat hij op 30 september in Rotterdam een BMW zou hebben gestolen, sa men met twee Rotterdamse medeverdachten. De auto be hoorde toe aan een ex-vriend van een van de Rotterdamse verdachten, die in die periode deelnam aan een afkickpro gramma. De vrouw beschikte nog over de autosleutels en een deel van de autopapieren en samen met haar nieuwe vriend besloot zij het voertuig over te doen aan W., die, zo achtte de officier be wezen, ook daadwerkelijk be trokken was bij de diefstal van de BMW. De felle concurrentiestrijd tussen dealers afkomstig uit Curacao en Suriname gaf in 1986 regelmatig aanleiding tot 'afrekeningen' tussen beide groepen binnen de Vlissingse drugsscene. Op 5 oktober ge beurde dat toen de 27-jarige S. A. samen met een ander een concurrent overviel onder be dreiging met een mes, waarna hij werd 'ontdaan' van een be drag van 1800 gulden. Boven dien zou ook hij zich (in de pe riode januari '86 tot mei '87) hebben beziggehouden met de handel in cocaïne en heroïne. Maar, aldus A., dit was meer een kwestie van 'gezamenlijke inkoop'. Ook de 24-jarige G. F. had op 7 september willen afrekenen met een concurrent, die hij daartoe in een winkel met een stuk hout op het hoofd had ge slagen. Bovendien zou ook hij zich hebben beziggehouden met de handel in cocaïne, waarvoor hij zich bovendien zou hebben bediend van 'jeug dige knechtjes' die hij als tus senpersonen zou hebben inge schakeld. F. werd overigens door een psychiater sterk ver minderd toerekeningsvatbaar verklaard en ook zijn raads man, mr. Smit, betoogde dat zijn zwak begaafde cliënt was misbruikt door 'slimmere dea lers'. De getuigeverklaringen tegen F. zouden niets anders zijn dan een 'complot' om het eigen straatje schoon te vegen. De rechtbank doet in alle za ken uitspraak over veertien dagen. De zoveelste nieuwe regeling: eerste melden, een paar uur later pas lossen. De stemming bij de vis sers is er sinds de invoe ring van nieuwe regels, per 1 januari van dit jaar, niet beter op geworden. Minister Braks (visserij) verscherpte de regels aanzienlijk. Bovendien krijgt de Algemene In spectie Dienst hulp van de Nederlandse Veilig heidsdienst. Zij moeten er op toezien dat de vissers zich aan de regels houden. Dat leidde in Vlissingen al tot een aanvaring. Een functionaris van de AID kreeg rake klappen van de bemanning van de Ar- nemuiden 4. Een incident? Of het be gin van een nieuwe strijd tussen de vissers en mi nister Braks die steeds meer controleurs naar de vismijnen stuurt. Ook naar Breskens, waar het gisteren rustig was. Door Romain van Damme BRESKENS - Twee in warme kledij gestoken man nen van de Nederlandse Vei ligheidsdienst (NVD) staan bij een van de ingangen van de Breskense vismijn. Een van hen slentert af en toe de vismijn binnen, pakt dan pen en papier en noteert de kisten vis die bij de sorteerders ge zet worden. Vis van de Bres kens 43, de enige grote kotter die op dat moment aan de kant ligt. De Nederlandse Veilig heidsdienst, een particulier bedrijf, is ingehuurd door minister Braks. Hij wil dat de vissers zich houden aan de vast gestelde vangstquota. Vorig jaar bleek dat de onge veer zestig controleurs van de Algemene Inspectie Dienst er niet in slaagden de controle sluitend te maken. Daarom huurt Braks vanaf 1 januari 150 mensen van de NVD. De twee in Breskens zeggen niet veel en verwijzen voor commentaar naar de ook aanwezige AID'ers die nauwkeurig in de gaten hou den wat er aan wal komt. „Of de vissers zich aan de aan meldingsplicht houden? Nou, laat me zeggen dat het matig loopt", vertelt een van de AID'ers. De aanmeldings plicht is een van de nieuwe regels. De vissers moeten zich vier tot acht uur voordat ze hun schepen vastmaken aan de wal melden bij de Al gemene Inspectie Dienst in Kerkrade waar het hoofd kantoor staat. Tot nu toe loopt dat niet zo geweldig. Veel schippers doen het niet. Jaap Albregt- se, schipper van de Breskens 43, deed het wel. Als een van de AID'ers hem vraagt of ze mogen kijken of alles gelost is, doet hij niet moeilijk. „Ach, ik hou me maar aan de regels", zegt Albregtse. „Wat ik van die controle vindt? Die is uniek in de westerse we reld. Voor een dergelijke controle moet je terug gaan tot in de Duitse tijd. Waar vindt je nou zo een strenge controle? Nergens". De AID maakt zich voorlopig nog niet al te druk om het feit dat de schippers vergeten zich te melden. „Als de schip pers dat vergeten, krijgen ze geen boete of straf", meldt een woordvoerder van de AID. „Maar dat aanmelden is wel aan te raden. Stel dat er twee schepen aankomen. Een schip heeft zich gemeld. De ander niet. Dat betekent dat de aanmelder voor gaat en het ander schip toch een paar uur moet wachten. Het kan zelfs voorkomen dat hij een paar uur moet ronddobberen omdat de plaatsen aan de kade gereserveerd zijn voor schepen die zich wel gemeld hebben". „Dat het melden nog niet zo goed verloopt, is een kwes tie van gewenning. In feite kan de schipper zijn voordeel doen met die regeling. Kijk, ieder schip moet gecontro leerd worden en mag pas ge lost worden nadat de AID toestemming gegeven heeft. Dus aanleggen en gelijk los sen is er niet bij. Als je nou gemeld hebt hoe laat je bin nen komt, kan dat allemaal wat sneller afgehandeld worden". - FOTO DE STEM COR J. DE BOER wacnt. De 14 is verkocht. Over enkele weken hoopt J. Fenijn een fonkelnieuwe kotter te kunnen presente ren. Over de kabeljauw is in middels alweer het een en ander te doen geweest. De kabeljauwvissers mogen 75 kisten per visweek aan de wal brengen. Dat is 3000 kilo. De vissers die niet op kabel jauw vissen maar uiteraard ook wel eens vissen van die soort in hun netten vinden, mogen als bijvangst 200 kilo in de vismijn zetten. In IJ- muiden leverde dat al pro blemen op. Daar lossen Duitse vissers hun kabel jauw. En dan gaat het om grote hoeveelheden. Toch vinden veel schippers dat de nieuwe regel niet be paald voordelig is. Zij wor den gesteund door hun voor man Ben Daalder van het Visserijschap. Hij nam vo rige week een kijkje in Sche- veningen en concludeerde dat de regeling voor enorme wachttijden kan zorgen. „De schepen worden in volgorde van aanmelding afgehan deld. De vissorteerders en de handel kijken toe. Op deze manier wordt een normale bedrijfsvoering in de weg ge staan". De NVD'ers en AID'ers hebben een rustig dagje in Breskens. Rond acht uur legt de Breskens 57 aan. Daarvoor stoomde de Kieldrecht 8, een kleinere Belgische kotter, binnen. De schipper bracht een paar kisten kabeljauw aan wal. De Breskens 8 wordt pas tegen het eind van de ochtend in de haven ver- De prijs van de kabeljauw daalt daardoor aanzienlijk. „Die Duitsers zetten de vis mijn vol", zegt Jaap Albregt se. „Dat mogen ze, daar kun je niets tegen doen. Maar het doet de Nederlandse visser natuurlijk pijn als hij zelf maar een beperkt aantal kis ten kabeljauw aan wal mag zetten en de Duitsers de mijn vol zetten. Dat moet eens verkeerd aflopen". In de ruimte waar de vis geveild wordt, is het nog niet druk. Een paar vishandela ren zit te wachten op mijn- meester Piet de Baare. Het is minder druk dan normaal. Dat komt omdat een dag eer der twee grote Engelse kot ters hun lading losten in Breskens. Wijzend naar die kotters zegt een van de han delaren: „Die schepen zijn gebouwd in Nederland. Dat ene schip is gloednieuw, vanaf december in de vaart. Dat andere schip is tijdens de sanering verkocht aan een Engelsman. Nu lossen ze hier de vis. Op die manier wordt de markt verpest en keldert de prijs". Van onze verslaggever OOSTBURG - De bejaar denraad van West- Zeeuwsch-Vlaanderen wil dat de gemeente Cos^'Tg ouderenwoningen laat bou wen op de plaats waar nu het agrarisch toeleverings bedrijf Vermeulen geves tigd is. Dit bedrijf in landbouwwerk tuigen moet naar alle waar schijnlijkheid verplaatst wor den. De vrijgekomen ruimte zou volgens de raad uitermate genikt zijn voor specifieke woningbouw. Het gemeentebestuur van Oostburg heeft echter nog geen enkele beslissing genomen over de bedrijfssanering. De bejaardenraad heeft haar oog op het perceel laten vallen, omdat het terrein zeer gunstig gelegen is. De voorzieningen, winkels, ziekenhuis, bushalte en gemeentehuis, die voor ouderen van belang zijn liggen namelijk vlakbij. Deze argu menten voert de raad aan in een brief aan het college over de kwestie. Het college zal, wanneer er duidelijkheid bestaat over de bedrijfsverplaatsing, het ver zoek van de ouderen in beraad nemen. BRIDGE - De bridgeclub Emergo hield de derde wed strijd van de tweede winter competitie in restaurant De Milliano. Uitslag groep A: 1. mevrouw Biesbroeck-de heer Risseeuw, 2. heren Sandrini- van de Dries, 3. echtpaar Her- rebout. Groep B: 1. mevrouw Visser-de heer Van Laere, 2. dames Van de Peyl-Burger, 3. heren Meulenberg-Simpe- laar. Groep C: 1. echtpaar Juffermans, 2. echtpaar Enthoven, 3. mevrouw Van Leeuwe-de heer Vogels. BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub hield een com petitiewedstrijd waaraan 22 paren deelnamen. Uit slag groep A: 1. en 2. dames Buijsrogge-Spierenburg en echtpaar Brugge, 3. me vrouw Hendriksen-de heer Van der Hooft. Groep B: 1. dames Plasschaert-Van de Vijver, 2. echtpaar grand, 3. mevrouw Job heer Langedijk. ZUSTERKRING - Dom dag 21 januari spreekt G.\ Vooren uit Aardenburg de Doopsgezinde Zusterfe over 'De geschiedenis vatj Doopsgezinden in Aart burg'. De bijeenkomst I om 14.00 uur in dfe Gen tekamer in de Weststraat FRAKTIEBERAAD - De litieke groepering Dor] langen en Toerisme dinsdag 19 januari het i delijkse openbare fractieb raad. Belangrijk agendapi is de bespreking van i raadsagenda. Plaats vanh deling is Du Commerce, a vang 20.00 uur. Zaterdag 16 januari ZEVENDEDAGS ADVENTIS- GEREFORMEERDE DIENSTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Middelburg (Doopsgezinden kerk): 10 u. ds. A.v. Rijswijk. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. A.v. Rijswijk. Zondag 17 januari HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. Biervliet: 11 a ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. dhr. Ende. Cadzand: dienst Retranchement. Groede: 9.30 u. W. M. Buissing- Van Beers. Hoek: 10 u. ds. W. J. van Meeu wen. Hontenisse: 9.30 u. ds. B. A. van der Wel. Hoofdplaat: geen dienst. Hulst: 11 u. ds. B. A van der Wel. Nieuwvliet: 11 u. ds. Van de Hoek. Oostburg: 11 u. ds. M. Lorier. Philippine: geen dienst Retranchement: 11 u. ds. C. Balk. Sas van Gent: 9.30 u. ds. I. Lode- wijk. Schoondijke: 9.30 u. dhr. Van Es. Sint-Anna-ter-Muiden: dienst Sluis. Sint-Kruis: geen dienst. Sluis: 9.30 u. ds. C. Balk. Sluiskil: 11 u. ds. I. Lodweijk. Terneuzen: Goede Herderkerk: 10 u. ds. M. C. van de Meer, 19 u. ds. C. L. de Rooij; Grote Kerk: 10.30 u. ds. C. Hoogendoorn; Op- standingskerk: 9 u. ds. C. L. de Rooij. Julianaziekenhuis: 17.30 u. ds. J. Maasland. Waterlandkerkje: 11 u. ds. P. F. de Vries. IJzendijke: 9.30 u. ds. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 9.30 u. ds. Van de Hoek. Axel: 10 en 17 u. ds. E.v.d. Wei (HA). Hoek: 10 u. ds. J. Juqens. 15uJ E.v.d. Weide. Terneuzen (Noordstraatkcrk, 1 u. dhr. D. de Best. (Opstandi kerk): 10.30 en 17 u. dhr, D.i Best. Zaamslag: 10 en 15 a kand. j| Wielinga, Kampen Aardenburg: 9.30 u. ds. M. I (HA). Breskens: 9.30 u. kand. W. M sen. 17 u. ds. M. de Craene (HA) I Oostburg: 11 u. kand. W. Jans (gezam. dienst in Herv. Kerk). Schoondijke: 10 u. dhr. J.v. Ut dam, Serooskerke. 15 u. kandll Jansen GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de f Terneuzen: 10 en 15 a ds. C.S we. Zaamslag: 9.30 en 15 u. i Kruizinga. CHRISTELIJKE GE MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdiens*. I EVANGELISCHE GEMEE.N711 Terneuzen (De Kandelaar): 111| dhr. Koops. PINKSTERGEMEENTE Terneuzen (Nieuwstr.): 10.301| broeder Oudeman. LEGER DES urns Terneuzen (Donze Visserstr.): II- u. heiligingsdienst. 19 u. verb|| dingsdienst. KAPELLE, 15 jan. - Groentevei ling: Breekpeen, 170 kg, kl. 2 05 0.02-0.09. Witlof, 940 kg, kl. 1 A 1.00-1.30, B 0.70-0.80, kl. 2 A 0.70- 0.80, B 0.50-0.70, kl. 3 0.20. Prei, 90 kg, kl. 2 A 1.10, B 0.67. Rodekool, 160 kg, kl. 2 Al 0.62-0.64, BI 0.45. Savooiekool groen, 50 kg, kl. 1 A 0.87. Peterselie, 50 bos, kl. 1 0.08. Selderij, 50 bos, kl. 1 0.29. Knol selderij zonder blad, 40 kg, kl. 2 0.33. Veldsla, 10 kg, kl. 2 3.00. Late aardappelen, 1110 kg, kl. 1 MI 0.16, kl. 2 BO 0.20, MI 0.05-0.09. AMSTERDAM, 15 jan. - Aan peltermijnmarkt: In Bir.-J 50mm (oogst '87) werden 60 ml tracten verhandeld voor leverin april bij een prijs van ƒ17,50 W fÏ7,30 per 100 kg. De stem was kalm-prijshoudend Bintje 50mm (oogst '88) werdesiL contracten verhandeld voortel ring april bij een prijs van fl!W tot ƒ27,00. Ook hier was de ste l ming kalm-prijshoudend. VORIG JAAR kwar lijkse kermis in Het kwam in het geweer te doen door Vermaak, u Kennelijk is men daa strijd die daar gehouó het hierbij om eenfiki aanbod niet verwerkei I Elke keer als er in Zeela Van onze verslaggever I Belgen er een tunnel OOSTBURG - Het gemeentebestuur van Oostburg deil De vogelasiels bieden ni er niet over om de basisscholen in Nieuwvliet, Zuidzanp en Waterlandkerkje op te doeken. De leerlingenaantallen van de scholen in kwestie lagen de af gelopen drie schooljaren onder de opheffingsnorm van vijftig, maar het college meent dat het noodzakelijk is om de scholen in de dorpen in stand te hou den. De gemeenteraad van Oost burg krijgt volgende week donderdag een voorstel van het college voor de instandhouding voorgeschoteld. Op grond van de momenteel geldende criteria zou de basis school in Waterlandkerkje dit jaar haar deuren moeten slui ten, omdat het leerlingenaantal al jaren onder de minimum- uitzonderingsnorm van 23 leer lingen ligt. Vandaag de dag zit ten er slechts negentien leerlin gen op de school. In Nieuwvliet momenteel 47 en in Zuidzande 24. Het gemeentebestuur van Oostburg heeft echter redenen om aan te nemen dat het leer- Van onze verslaggever OOSTBURG - De nieuwe burgemeester van Oost burg, J. Kruize, komt woensdag 20 januari ken nismaken met zijn nieuwe standplaats. De burgemeester arriveert om streeks 16.00 uur bij het ge meentehuis. Daar wordt hij voorgesteld aan het secretarie- personeel en de raadsleden. Na een rondgang over de afdelin gen volgt er een kennisma kingsbijeenkomst met verte genwoordigers van de regio nale pers. lingenaantal in Waterland kerkje binnen enkele jan' weer meer dan 29 zal bedrag®| Voor B en W van Oostbu reden om het schooltje, i met het oog op de belangrij sociale functie van het gebc in het dorp, open te houden. B scholen in de twee andere tó| nen verkeren net buiten de? varenzone. Wanneer de raad met dew standhouding van de schooltji akkoord gaat moet gedr teerde staten nog goedkeui aan het raadsbesluit verlen»| (ADVERTENTIE) ^»)M»»»»)»»»»»»»»»»»»»»,,,,,tf\ ^>))»»»»»)»»»»»»»»»,»,,1,lll,'jJ| Smits b.v. Breda 9 modellen met hulpwerktuigen - sloophamer - grondbak dlv. - vork greppel - palen-plantboor j - pulnriek - bezem - palletvork etc. Wethouder G. van de V beltrekker Het is een drollige weds Als ze daar in Sint-Jans Dat hoefijzer brengt Zee Als die wethouders in hand nemen. In Axel beginnen ze nu1 In Terneuzen zijn er idf route. Specialist: Je moet toch Ockeloen drukt die enge Die dokters in Pakistan Aeeuwsch-Vlaanderen. Grote schoonmaak bij P wat 'MAAK VAN EEN MAN EEN TïAM i verkoop verhuur i s leasing ii Rudonk 21, Breda I (076)418000 MAANDAGAVOND elf vit Sl,mons van Opspc Vlocht, de man me ^zachte zzz, kondigt Vb ^artij in Zeeui I r»r+ ren aan- Die stt I W et zwaar te verd 1 lariin8 van kraaienpotei af tr%en haSel, speelde tqdens een achtervol I zanri nauwe dijken van raakteeYmgevin& En 1 akte de politie het s

de Stem | 1988 | | pagina 22