Leegloop Sluiskil-Oost begonnen Bezwaarschrift Sas rechtvaardige zaak jri Urval ER 48 LUXE APPARTEMENTEN AAN DE SCHELDE IN TERNEUZEN Adjudant De Vos verlaat politie Terneuzen Beroepenmanifestatie met nieuwtjes in Sas TIEDAG PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 16 JANUAR11988 VERWACHTING WONINGBOUWVERENIGING: IN JUNI HELFT BEWONERS WEG fisch Onderwijs .andbouwers, Drains verstopt Geen probleem. Bel 01140-13584 >OBAND EER NU toe. Twaalf lagen Vakbonden en [S-directie izijn het nog steeds oneens Nieuwe dirigent jongerenkoor Sas van Gent Cursus over hyperventilatie SASSE WETHOUDER L. MARQUINIE: Sas van Gent Terneuzen Westdorpe SCHILLINGS- EN BANENMARKT Lezing over parapsychologie Katelijne start cursus assertiviteit Voorwaarden Wagenbouwersbal in Sas van Gent T16 Sector Sociaal Agogisch Onderwijs Academie Markendaal Beukenlaan 1, Breda Postadres Postbus 90 004 4800 PA Breda Telefoon 076 - 659311 taor opleidingen voor de sociale rit wordt een 988, aanvang 14.00 uur. over de dag- en part-time toestel 54. 1, Breda. i SPROEIBEDRIJF ianastraat117, ikant. flans Thijssen. neen Verkoopleider werkzaam bij ken B.V. te Kerkrade, een technische bevestigingsmateriaal, chemische kplaatsbenodigdheden en zijn te vinden in de automobiel-, ftrt-, onderhouds- en agrarische de in de ijzerwarenhandel. lim 80 vertegenwoordigers die onze de man brengen kan ik de vraag van Jan. rovincies N.-Brabant en het westelijk it nog vertegenwoordigers voor de grarische sector, die hun sporen in de hebben verdiend. kten B.V. ijssen 15 rade !2 ile leeg" erk oo p «KERS HELMOND in band met verhuizing r Baarle-Müssau «ooi belachelijk lage prijzen Laan dames - kim La amy's OO van 1999,- OO laaay cuts van 1199,- voor OO van 699,-voor OO lM|k 'laas, laar al alcaatara jauaa OO van 1299,-voor ,00 Truien nat laar van 499,-voor van 299,-voor 00 van279,-voor ,00 Una lurken diverse nakallen van799,-voor ,00 lana alalrakjaa 00 nu EDING 0 TROUWKLEDING 0 COMMURIEKLEDIHl eoirlti 1099,00 699,00 399,00 499,00 299,00 149,00 129,00 399,00 49,90 Van onzer verslaggever TERNEUZEN - De leegloop iü sluiskil-Oost is begon- nen. Voor het eind van deze maand staan vijftien van de U huizen van de woning bouwvereniging Terneuzen leeg. Trapman van de woning bouwvereniging, belast met be wonerszaken, verwacht dat ball dit iaar de helft van het aantal huurders is vertrokken gr kan dan wellicht ook al een bi0k woningen op het Lijster plein worden gesloopt. Inmiddels is met enige ze kerheid te zeggen, dat zeventig procent van het resterende aantal bewoners naar Sluiskil- West wil verhuizen. Voor vijf gezinnen is die mogelijk- heid er in juni dit jaar al, als in West 29 woningen worden op geleverd. De woningbouwvereniging is momenteel druk bezig met het uitwerken van de toezeg gingen die aan de bewoners zijn gedaan. Aan het eind van de maand ligt er bij de mensen een brochure over de verhuis- kostenregeling in de bus. Iets later volgt een definitieve in ventarisatie van de belangstel ling voor huizen in Sluiskil- West. De verhuiskostenregeling zal volgens Trapman weinig pro blemen opleveren. „In principe is er voor de vertrekkende ver huurders 4000 gulden beschik baar. Dit bedrag krijgen zij als zij kunnen aantonen dat voor dat bedrag verhuiskosten zijn gemaakt. Er moeten dan wel rekeningen overlegd wordea Ik denk dan met name aan kos ten voor vloerbedekking, het verhuizen op zich, vitrage. Dat geldt voor alle kosten die in re delijkheid verondersteld kun nen worden daar betrekking op te hebben. We zijn daar zeker niet kinderachtig mee. Maar het moet wel bewezen worden", aldus Trapman. Het gaat om dezelfde regeling die de bewo ners van de Peter van Anrooy- laan in Terneuzen hebben ge kregen. De herhuisvesting van de bewoners van de onrenda bele flat, waarvoor nog steeds geen toekomstplannen bekend zijn, is inmiddels nagegoeg af gerond. Er wachten nog twee bewoners op een huis. De inventarisatie is van be lang om er achter te komen hoeveel nieuwbouw in de toe komst in Sluiskil-West ge pleegd moeten worden. Zijn voorzichtige inschatting op dit moment is dat er hooguit vijf tien woningen gebouwd moe ten worden. „Wat dat betreft ben ik er benieuwd naar welke invloed de nieuwbouw in het plan Java heeft op het verhuis- aanbod in Sluiskil-West. Daar door kan de druk op nieuw bouw verminderd worden". Er is momenteel belangstel ling vanuit Sluiskil-West voor huizen in het Java. „Exacte cij fers hebben we daar niet van". In het plan Java komen in to taal 113 nieuwe woningen waaronder 26 bejaardenwonin gen en elf zogenaamde vijftig- plus woningen. Voor de eenge zinswoningen zijn 115 belang stellenden, voor de bejaarden huizen 103. Een snelle leegloop van Sluiskil Oost kan voor de be woners, die verspreid in de wij ken achterblijven, voor sociale problemen zorgen. Het gaat dan om de tijd die ligt tussen nu en het moment dat er in west nieuwbouw kan worden gepleegd. „Dan kan de grootste spanning ontstaan". Trapman vindt dan ook dat er enig systeem in de verhui zing gebracht moet worden zo dat, voor zover mogelijk, blok voor blok leeg komt te staan. Verder is er stelselmatig over leg met de Regionale Woning bouwvereniging om de her huisvesting in de meest ur gente gevallen zo spoedig mo gelijk te kunnen laten door gaan. Nieuwe Scheldeflat Ostrea Van onze verslaggever TERNEUZEN - De zesde flat aan de Wester- schelde die het Terneuzense aannemersbedrijf Van der Poel in de loop van dit jaar hoopt te gaan louwen, wordt de grootste en meest luxueuze tot De 48 appartementen in de flat krijgen de naam 'De •ea' mee, vanwege hun ligging direct tegenover de zo genaamde oesterputten. De prijs bedraagt minimaal 167.000 gulden. De verkoop begint aanstaande woensdag, ZOjanuari. Zodra er 24 appartementen zijn verkocht, begint Van der Poel met de voorbereidingen van de bouw. Deze zal twaalf tot vijf tien maanden in beslag nemen. De appartementen zijn 140 en 150 vierkante meter groot; bijna de helft groter dan de grootste flats die tot nu toe aan ie Schelde zijn gebouwd. Het uiterlijk is ook veel anders. Het ontwerp van het architecten- rnro Gruisen, Klap en Sander- e, kenmerkt zich door driehoe- ige uitbouwen met veel glas. De flat komt te liggen tussen iet zwembad en de vorig ge jouwde Scheldeflat. Het gebouw krijgt twaalf pnlagen. Op de begane VLISSINGEN (ANP) - De vakbonden en de directie van de Koninklijke Maat schappij De Schelde (KMS) hebben nog steeds geen overeenstemming bereikt over het aantal werknemers bij de KMS ten gevolge van een reorganisatie zal worden ontslagen. Dit reor ganisatieplan werd 8 de- Kmber gepresenteerd. ^derhalve maand geleden maakte de directie van KMS bekend dat ongeveer 540 van de 1800 arbeidsplaatsen moesten Verdwijnen. De vakbonden zijn J6' met die rigoureuze af slan ting niet eens. De vakbonden Waden vrijdagavond dat men Wanks de twaalf bijeenkom en met de directie over het Organisatieplan nog geen pncrete resultaten heeft be te. Met name het feit of overeenstemming mogelijk is jwr een aanvaardbaar sociaal Plan zal voor de vakbonden be ffend zijn of zij aan de uitvoe- TO van het plan zullen mee- prken. grond komen bergingen en ga rages te koop als extra voorzie ningen. De eerste verdieping heeft een parkeergarage. Er zijn twee types appartementen. De een heeft uitzicht op de Schelde vanuit een verwarmde serre en de aan de zuidkant ge legen appartementen hebben een zonnebalkon. Iedere woon laag heeft vier appartementen, voorzien van optimale geluidi solatie. De appartementen zijn zeer luxe uitgevoerd. Zo is de in gang voorzien van een video intercom, zodat iedereen die aanbelt door de bewoners ook gezien kan worden. Allerlei voorzieningen die zij normaal zelf moeten aanschaffen zijn standaard: fornuis, oven, koel kast en wasemkap. De woning is voor een deel ook door hen zelf in te delen. Zo zijn er drie slaapkamers mogelijk, maar door schuiven met wanden en kasten kan een deel van de hiervoor beschikbare ruimte ook bij de woonkamer worden betrokken. Op de grond die Van der Poel aan de Schelde-oever heeft ge kocht, is nu nog plaats voor nog een flat. Van der Poel verwacht dat deze er ook zeker zal ko men, zodat het totale aantal flats uiteindelijk op zeven komt te liggen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Paul Stevens is sinds kort de nieuwe dirigent van het RK Jongerenkoor uit Sas van Gent. Stevens is afkomstig uit het Belgische Zelzate en studeerde aan het conservatorium te Gent. Hij is docent aan ver schillende muziekscholen in België. De komst van de nieuwe di rigent betekent voor het Jonge renkoor de afsluiting van een periode van een half jaar lang intensief zoeken. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Met een glimlach en een treffende verge lijking tussen de hiërarchie in zijn volière en het politie korps van de gemeente Terneuzen heeft adjudant De Vos gisteren definitief zijn functie neergelegd. Dat gebeurde tijdens een druk bezochte receptie in de burgerzaal van het stadhuis Terneuzen, waar een regen van lovende woor den viel aan het adres van de scheidende adjudant (60), die het korps verlaat vanwege zijn veertigjarig dienstverband. „Zo'n volière lijkt veel op een korps"'begon hij aan zijn betoog je. „Ik heb drie soorten vogels. Dat zijn in de eerste plaats de kwartels. Daar heb je er maar een paar van nodig. Die rennen konstant rond en houden het hele hok schoon. Dan heb je de dure. Die zitten altijd boven in het hok mooi te zitten zijn. En dan heb je Vin onze verslaggever TERNEUZEN - De Stichting voor Maat schappelijke Dienst verlening in Midden- «euwsch-Vlaanderen wil voor belangstellen den in de Kanaalzone ®en cursus 'Hyperven tilatie' beginnen. Reeling is om mensen S® aan deze aandoening '7® te leren omgaan met dit verschij nsel. ,„,e, cursus omvat tien wekelijkse bijeenkom- te' te beginnen op 4 fe- 7an en telkens op don derdagmiddag van 13.45- 1' uur. Afhankelijk van (Ia aat)meldingen, tile bij Richting binnenkomen 01,r bepaald waar de «cursus wordt gehouden. Marquinie: 'Wie heeft er nou gelijk?' FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER SAS VAN GENT - Als we er niet van overtuigd waren dat we met een rechtvaar dige zaak bezig waren, zou den we niet naar de Raad van State zijn gegaan. Dat zegt wethouder L. Marqui nie van de gemeente Sas van Gent naar aanleiding van de behandeling van een bezwaarschrift deze week in Den Haag. Dat bezwaarschrift betreft een deel van 1983 en het gehele jaar 1984. In die periode had de gemeente een extra werknemer in dienst genomen op de afde ling sociale zaken, waar sprake was van flink toegenomen werkzaamheden. Het ministe rie van Sociale Zaken vindt nu dat een deel van de kosten die gepaard gingen met het werk van die ambtenaar niet hadden mogen worden gedeclareerd. De gemeente Sas van Gent is het daarmee niet eens. „We hebben destijds met de aanstel ling van de betreffende ambte naar juist voldaan aan een ver zoek van het ministerie. Daar werd geconstateerd dat het werk teveel was voor één man en er een tweede man op de af deling bij moest. We hebben er dus niet zélf om gevraagd", al dus Marquinie. De mededeling, een paar jaar later, dat Sas voor de kosten op moest draai en, klopt volgens hem dan ook niet: „De aanstelling had op hun verzoek plaatsgevonden." Het was niet de eerste keer dat de gemeente voor een der gelijke zaak bij de Raad van State verscheen. In 1982 was, eveneens op aanraden van het ministerie, al een extra ambte naar voor de afdeling aange trokken. Toen het ministerie vervolgens probeerde een deel van de gedeclareerde kosten terug te vorderen, diende Sas van Gent in oktober 1985 een bezwaarschrift ia In april 1987 werd het bezwaarschrift be handeld en gegrond verklaard. Marquinie: „We hebben toen dus gewonnen! En in die uit spraak was ook 1983 al meege nomen. We voelen ons dus niet schuldig omdat we teveel gede clareerd zouden hebben. Inte gendeel, we zijn immers in het gelijk gesteld." Het bezwaarschrift dat deze week werd behandeld, werd door de gemeente ingediend in oktober 1986. Aanleiding was een mededeling die het minis terie in de loop van dat jaar naar de gemeente stuurde. Met terugwerkende kracht wilde het ministerie de gedeclareerde kosten terugvorderen over 1983 en 1984, rekening houdend met een 'afbouwperiode' tot 1990. De nadruk lag bij die te rugvordering op werkzaamhe den als doornemen van post, bestuderen van circulaires over de WWV, informatieverstrek king, 'intake'-gesprekken en dergelijke. „Maar het is toch lo gisch dat een ambtenaar in zo'n functie dat allemaal moet doen. Dat hoort gewoon bij zijn werk", aldus Marquinie. Op de uitspraak van de Raad van State, welke over een half jaar wordt verwacht, wil Mar quinie niet vooruitlopen. „Maar het is een belangrijke zaak. Over 1982 en 1983 hebben we toch mooi 50.000 gulden in onze zak kunnen steken. Daar had den we natuurlijk ook recht op. En nu gaat het weer om zo'n 60.000 gulden. Dat zijn voor onze gemeente toch aanzien lijke bedragen." Van een con troverse met Sociale Zaken wil hij niets weten. „Er zijn geen problemen. Het is een zakelijk geschil, gewoon van: wie heeft er nou gelijk?" THOR - De gymnastiekvere niging THOR houdt vandaag, zaterdag, de Midwinter-wan deltocht. De start is om 14.00 uur aan het buurtgebouw Sint-Albert en men kan deel nemen aan tochten over 2, 5 en 8 kilometer. Na afloop kan men zich nog vermaken met gezelschapsspelen. JAARVERGADERING Donderdag 21 januari houdt de KVG-afdeling om 20.00 uur de jaarvergadering in het zaaltje naast de Triniteits- kerk. Op de agenda staan on der meer de jaarverslagen van de secretaresse en pen ningmeester en een bestuurs verkiezing. Marion Strik, Ria d'Hont en Jopie Vosveld zijn aftredend, maar stellen zich herkiesbaar. Na het officiële gedeelte is er nog een bingo. VERGADERING KERNEN - De Oranje-verenigingen uit Terneuzen, Hoek, Sluiskil, Biervliet, Zaamslag en Spui komen 21 januari samen in de burgerzaal van het stadhuis. Men bespreekt dan het pro gramma voor de komende Koniginnedag en de 5 mei viering. De gemeente Terneu zen zal dan kenbaar maken op welke subsidie de kernen voor hun activiteiten kunnen rekenen. ALBINO ZWAARDRAGER - Aquariumvereniging 'Albino Zwaardrager' houdt maan dag 18 januari een ledenver gadering in 't Rivierenhuis. Na het officiële gedeelte volgt er een lezing over de verlich ting van het aquarium. Aan dacht zal worden besteed aan het verschil tussen groei- en kijkdichtheid. Aanvang 19.30 uur. JEUGDSOOS - Zaterdag 23 januari houdt de buurtvere niging 'Hof Zeldenrust' weer een tiener-disco in het buurt huis 't Rivierenhuis. De disco is open vanaf half acht en duurt tot half twaalf. Black Twilight zorgt voor zowel dr muziek als de lichteffecten. HOF ZELDENRUST - Buurtvereniging 'Hof Zel denrust' houdt woensdag 27 januari in 't Rivierenhuis haar jaarvergadering. Na het huishoudelijke gedeelte zal uitgebreid aandacht geschon ken worden aan de bestuurs verkiezing. Van de zes be stuursleden zijn er drie aftre dend. Zij stellen zich niet meer herkiesbaar. Via een apart stencil heeft de buurt vereniging dan ook een drin gend beroep gedaan op nieuwe kandidaten. De ver gadering begint om 20.00 uur. ONTSPANNING BEJAAR DEN - In de recreatiezaal van het bejaardencentrum 'Het Verlaet' werd een wedstrijd koersbal gehouden. De uitslag van deze druk bezochte en ge zellige 'koppelwedstrijd' was als volgt: 1. dames Van de Bilt-Janssens 19 punten, 2. de heer M. Hollenbosch-me- vrouw De Koeyer 11,3. dames Van Geetsum-Kamoen 10, 4. dames Moelker-De Bakker 10, 5. de heer C. de Moor-me vrouw E. van de Abeele 9 punten. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De vierde beroepenmanifestatie Zee land komt van 16 tot en met 19 maart met een aantal nieuwtjes naar de Vlaanderenhal in Sas van Gent. De or ganiseren gaan het evenement bij wijze van experiment combineren met een scholings- en banenmarkt. Die acti viteit is vooral gericht op werklozen en herintreders, ter wijl de beroepenmanifestatie mikt op de schooljeugd. Ook in andere opzichten heeft de Stichting Beroepenmanifes tatie Zeeland geleerd van de drie eerdere uitgaven. Men gaat er in Sas meer werk van maken om de massaliteit en de geluidsoverlast van het evene ment terug te dringen. Ook zal de samenhang tussen beroepen en opleidingen meer aan bod komen, en krijgen beroepen op HBO- en universitair niveau meer aandacht. De adjudant pakt een van de cadeau die hij kreeg ter gelegenheid van zijn afscheid. Rechts burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen F0T0 STEM/C0RJDE de vogels daar tussen in, waaronder nuttige en flierefluiters. Al deze soorten vogels heb je nodig om een evenwichtig volièrebe stand op te bouwen. Iedere soort heeft zijn eigen plaats en functie. Maar het valt mij op iedere keer weer op, dat die paar kwartels altijd de rotzooi op ruimen, en als dank daarvoor door alle hogere soorten op hun kop worden gescheten", zo vertelde De Vos een la chend publiek. De Vos zei in zijn speech zestig jaar de maximale leeftijd voor een politieagent te vinden om nog volwaardig en overtuigd te kunnen functioneren. „Hoewel er op deze leeftijd al een nadruk kelijk generatieverschil aanwezig is, met alle gevolgen vandien, moet je oppassen dat het generatieverschil niet uitmondt in een generatiekloof. Hoe dan ook, op een bepaald moment gaat het al lemaal te snel en dan zijn er ook nog jongeren die op hun beurt de top van hun carrière proberen te bereiken. En dan wordt het ge woon tijd voor functioneel leeftijdsontslag". Van onze correspondent TERNEUZEN - De Utrechts parapsycho loog Douwe J. Bosga houdt donderdag 21 ja nuari om 20.00 uur een lezing in Pro Rege, De Jongestraat 1 te Ter neuzen. Hij bespreekt zin en onzin van de pa rapsychologie. Reden voor het houden van deze avond is de ge stage toename van het be sef dat paranormale za ken niet eng of bovenna tuurlijk zijn, maar dat zij ons in contact brengen met wezenlijke aspecten van het menszijn. Aan de hand van tal van voorbeelden zal wor den geschetst op welke manier paranormale ver schijnselen kunnen wor den begrepen en wat zij betekenen voor de mens van morgen. De organisa tie van deze avond is in handen van de stichting Aurin. Van onze correspondente TERNEUZEN - Het Ge zondheidscentrum Kate lijne in Terneuzen start op 2 februari een assertiviteits- cursus onder de titel 'Hoe zegje watje denkt'. De cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten van ieder onge veer twee uur. Bij voldoende belangstelling begint er ook een cyclus zelfverdediging. Be langstellenden kunnen zich op geven tijdens de openingsuren van Katelijne. De organisatie probeert verder te voldoen aan al eerder ge stelde voorwaarden. Georgani seerd schoolbezoek, speciaal van de hoogste groepen van het basisonderwijs en de onder bouw van het voortgezet on derwijs, wordt gestimuleerd. Studenten van de Akademie Mens-Arbeid uit Tilburg zor gen voor deskundige begelei ding, lesbrieven bieden de mo gelijkheid tot voorbereiding en nazorg en tenslotte wordt het bezoek van ouders en leerlin gen samen zoveel mogelijk aangemoedigd. De manifestatie, die een zo groot mogelijk deel van de we reld van beroepen en de daar bij horende opleidingen in beeld brengt, beschikt in de Vlaanderenhal over 3500 vier kante meter ruimte. Deze wordt opgedeeld in veertien 'eilandstands' voor evenzoveel beroepsbiokken. De manifesta tie is van 16 tot en met 19 maart dagelijks geopend van 10.30 tot 17 uur, de eerste drie dagen vooral voor het georganiseerd bezoek van scholen. Er worden zo'n zesduizend leerlingen ver wacht. Voor 'vrij bezoek' is ge legenheid op vrijdag 18 maart van 17 tot 21 uur, en op zater dag 19 maart van 10 tot 17 uur. De scholings- en banenmarkt is op 16 en 17 maart open van 13 tot 20.30 uur, op 18 maart van 13 tot 21 uur, en op 19 maart van 10 tot 17 uur. De organisatoren denken in Sas van Gent zo'n tienduizend bezoekers te kun nen verwelkomen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Van avond, zaterdag, houdt de carnavalsstichting Do Bete koppen uit Sas van Gent in samenwerking met de Sasse carnavalsverenigingen een groot wagenbouwersbal in De Engelenroos. Het wagenbouwersbal is in de Sasse carnavals-traditie een welkome afwisseling van de bouwactiviteiten en tevens een voorproefje op het naderende carnavalsfeest. Het bal wordt muzikaal opgeluisterd door boerenkapel De Betestekers en de carnavalsorkesten Tandsjen Bei, Toeternietoe en de Sasse Kadees. Tijdens het bal wordt een loterij gehouden ten bate van De Betekoppen. Het bal begint om 21.00 uur. V' V l

de Stem | 1988 | | pagina 21