ilONS Opbrengst kleuterscholen valt tegen NU AL EVENVEEL AFVAL OPGEHAALD ALS IN HEEL 1987 Hulst koopt opnieuw belangrijke schakel voor plan Havenfort IÖESTEM academie Hulst wil twee procent bezuinigen op subsidie muziekschool Nullijn Hulst komt opnieuw onder druk SCHIETINGEN BURENGERUCHT PLAATSELIJK NIEUWS Nieuwe perslucht brandweer FSHUISVESTING jimte in Breda e.o. ■de Koepel Beheer bv CB 1985 Autom1986 1986 1986 1985 1982 1981-1983 1986 1982-1984 1985 1983 1982 1982 (en)1983 l den bosse autobedrijf oostburg; nESTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 16 JANUAR11988 'GERINGE BEHOEFTE AAN KANTOORRUIMTE EENS TE MEER GEBLEKEN' door de gemeente Hulst is een groot succes ge- p -lUDllariSSeil ILL ORS HUldlgCl worden. J O O worden. Geneesmiddelen Nog beter CAPPENDUK VRAAGT 130 MILLE Hontenisse speelt tegen Vlissingen W eekenddienst Stem-redactie Herbetegeling speelplaats school mag VOORSTEL B EN W LUKT WEER EXTRA GELD TE GAAN KOSTEN Koewacht Graauw Hulst Lamswaarde Oppervlaktewater vuil Y oetbalsupporter Kerk op televisie GENT - In het programma Remmen los weg/Concordlastraat koorunits in het centrum van bereikbaar en in directe nabij- Veergarage. kheden vanaf ca. 115 m2. gel te van ca. 100 m2, voorz. van aparte opgang, op korte afst. Ion. 0.800.- p/Jr. its van elk ca. 175 m2, gelegen amelgebouw aan de rand van Indeling d.m.v. verplaatsbare anden. fc. 34.000.- p/Jr. lostraat rhouden kantoorpand in het Breda. Begane grond ca. 54 ca. 52 m2, 2e verd. ca. 58 m2. 1 meubilering ter overname. k5.440.- p/Jr. (incl. b.t.w.) iet kantoorpand aan de rand trum. Beg. grond totaal ca. 356 fentr. hal met receptie, royale L- oorr. ca. 4.50/7.00x11.50 m. (:a. 12x11.25 m. met aansl. grote ekkamers, garderoberuimte en verd. totaal ca. 165 m2 b.v.o.: 7 jr., toiletr. 2e verd. totaal ca. 165 2 kantoorvertr., 4 kantoor/ar- 90.000.-p/Jr. penstraat kantoorruimte gelegen op 1e I in modern, repr. kantoorpand rmog. op eigen terrein. Voorz. 5b. beglaz., zonwering, syst.plaf. B5.- per m"/|r. id gelegen zeer nabij N.S. sta- van c.v. Beg.g. ca. 150 m2 b.v.o.: 6.83x7.85 m. en kantoor ca. I m., spreekkamers, toiletr. 1e m2 b.v.o.: 4 kantoorkamers 2e I m2 b.v.o.: zolder/archiefr. i.o.t.k. kantoorruimte (uitbreiding mog.) vrijstaand kantoorpand. Gestof- iraal verwarmd en ak. plafonds, ergelegenheid o.a. op eigen ter- I 30.000.- p/Jr. (s 3 kantoorunits te huur op 1e presentatief kantoorpand. Ruime genheid. Huurmogelijkheid v.a. jr.a. 187.-p/m2/Jaar. i2 kantoorruimte in verzamelkan- üw, bestaande uit 2 aparte units m2. Geheel ingedeeld, gestof- borz. van vitrage, r.a. 185.- p/m'/Jr. htlng). nd bestaande uit ca. 500 m2 a. 560 m2 kantoorruimte gelegen |rum van Breda. Geheel verwarmd sanitair voorzien. n.o.Lk. it/Schapendries h2 kantoorruimte gelegen in klein ebouw op de begane grond; in- Idels scheidingswanden. Zeer ge- ir o.a. praktijk. [ƒ30.000.- p/Jr. lemstraat 1 telefoon 076- 25 51 11 Oostburg a 01170 - 2996 T22 fan onze verslaggever HULST - De verkoop van tvvee leegstaande kleuter scholen in Hulst en Graauw I ievert de gemeente bij lange na niet het bedrag op dat de gemeenteraad in gedachten had. pat blijkt uit de inschrijvingen van kandidaat kopers die op het Hulster stadhuis zijn bin- „engekomen. In november dachten burge meester en wethouders voor heide scholen nog een totaalbe drag van ruim 533.000 gulden te hunnen binnen harken. Nu blijkt dat er hooguit 410.000 gulden uit het vuur is te slepen. Als daar dan de nog resterende boekwaarde van de scholen wordt afgetrokken, houdt de gemeente netto 137.250 gulden over. Dat geld verdwijnt voor lopig in de algemene reserve. Aanvankelijk was het de be doeling om de kleuterschool het Kwetternest aan de Dullaert- straat in twee stukken te split sen. Het gebouw zelf zou dan verkocht kunnen worden aan bijvoorbeeld een gegadigde voor een kantoorpand. Daar naast zouden dan nog drie per celen bouwgrond overblijven. Inmiddels zijn B en W tot de slotsom gekomen dat het op één van die lappen sowieso moei lijk zal zijn om er een huis op te bouwen. Filosoferen daarover heeft echter weinig zin meer, want op het stadhuis heeft zich slechts één belangstellende aangediend. Die heeft 325.000 gulden geboden voor het gehele perceel. De bedoeling is het pand na een fikse verbouwing geschikt te maken als woon huis met dierenartsenpraktijk. Uit de getoonde belangstel ling voor de voormalige school blijkt volgens B en W 'eens te meer dat er in Hulst weinig be hoefte is aan kantoorruimte, waarvoor het pand goed ge schikt te maken is'. Het enige alternatief dat de gemeente nog heeft, is sloop van het ge bouw en het hele perceel ver kopen als bouwgrond. Maar becijferd is dat dit zelfs nog zo'n 35 mille minder oplevert dan het uitgebrachte bod. Bo vendien zouden daarmee de overige uitbreidingsplannen in de wielen worden gereden, ter wijl het nog maar de vraag is of die lapjes snel 'over de toon bank' zouden gaan. Voor de Jacintaschool in Graauw hebben drie gegadig den belangstelling getoond. Het hoogste bod bedraagt 85.000 gulden en daarmee wordt de taxatieprijs van 135.000 gulden in de verste verte niet bena derd. B en W hebben nog ge probeerd meer uit het vuur te slepen. Overleg met de twee hoogste bieders heeft echter geleerd dat de verbouwings- kosten om er een woning van te maken zo hoog zijn, dat een ho gere opbrengst niet haalbaar is. Ook zeggen B en W geen moge lij kheden te zien om via een eventuele andere aanpak de opbrengst wat op te vijzelen. Volgende vergadering krijgt de Hulster gemeenteraad dan ook het voorstel op tafel om de kleuterscholen toch maar te verkopen voor een totaalbe drag van 410.000 gulden. Chemokar is groot succes fan onze verslaggever HULST - De eerste toernee van de chemokar -r^lKTTT 1 >1 O 111*1 Nu al werd bijna evenveel klein chemisch afval opge haald als het gehele vorige jaar, toen de spulletjes nog bij de vuilnisauto moesten worden aangeboden. Nadat donderdag de hele ge- j meente was afgewerkt, bleef de weegschaal staan op 2015 kilo. In 1987 werd over een heel jaar ffl kilo prombleemstoffen in gezameld. „Een fantastische start", zegt chef W. Blommaart f van de Hulster dienst gemeen- werken. „Dit resultaat is bo- i verwachting. We zijn dik tevreden". De eerste dag haalde de che- I mokar in de polders rond 1 Graauw 71 kilo op, aangeboden door zeventien bewoners. De route binnenstad Hulst- I Clinge-Nieuw-Namen leverde 1 kilo op, afgegeven door 94 I inwoners. Woensdag liep de route via Kapellebrug, Sint- I lansteen en Heikant, waar 104 inwoners 865 kilo probleem- I stoffen inleverden. Donderdag tenslotte werd in de buitenwij- van Hulst 476 kilo ge- scoord, ingeleverd door 156 be- I woners. Het aanbod varieerde van lege batterijen via verfresten tot complete accu's. Opmerkelijk s dat er 49 kilo aan oude ge neesmiddelen werd ingeleverd. I Aan olie haalde de chemokar 57 kilo op en aan bestrijdingsmid delen zelfs 121 kilo. „Blijkbaar worden de men sen nu toch wakker", zegt Blommaart. „Het is een kwestie van mentaliteit. Je zou ver wachten dat een mogelijkheid om het chemisch afval weke lijks met de vuilnisauto mee te geven veel meer zou opleve ren." Waarom die methode niet aansloeg, is voor hem ook een raadsel. „Maar nu het gepaard gaat met veel bellen en toeters komen de mensen plotseling wel met hun spullen naar bui ten". Overigens moet het resultaat volgens Blommaart nog veel beter kunnen. „Nu hebben 371 mensen iets ingeleverd, terwijl we het toch hebben over 7.300 huisaansluitingen waar de chemokar langs komt. Het komt erop aan dat ook die mensen milieubewust worden. Dat ze hun probleemstoffen voor de chemokar bewaren en niet in de vuilniszak smijten". De chemokar trekt in Hulst zes keer per jaar door de stra ten. De volgende toernee start op 7 maart. |Van onze verslaggever [HULST - De Hulster gemeenteraad krijgt opnieuw een ■voorstel voor de aankoop van een belangrijke 'schakel' Ivoor de realisering van het toekomstige plan Havenfort. Het gaat om de woning met be ll (Jrijfsopstallen op de hoek van Steensedijk/Absdaalseweg. genaar Cappendijk wil het perceel van de hand doen voor 1 130.000 gulden. Het stuk grond is onmisbaar [voor de ontsluiting van het ge- Me Havenfortgebied. Boven- Pen spelen de daar geplande pegreconstructies een centrale [M in de gewenste verkeersaf- wikkeling van en naar de bin nenstad. Het gaat om een per- «el van 1255 vierkante meter, "i december besloot de Hulster I gemeenteraad al tot aankoop f*ari een loods van F. Verwilli- gen °p het Stationsplein. Ook Imüi p van essentieel belang, I®dat het de enige mogelij k- 1r 15 om vanaf het Stations- IP ön een doorsteek naar het >ssA - een eig< vooropleid'^ havo/vwo lïjj^jOO^UIDWESrNEDeRLAND Kantoren ^neuzen, Hulst en Goes, «essen en telefoon- dromers op pagina 2. Openingstijden: l30"1230/13.30-17.00 uur. eigentijdse éénjarige dagopleidinü voor een boeiend beroep itingen over uw opleiding its: stersjngel 52,3014 GV Rotterdam, tel. 010 - 4363152 itbus 307,5600 AH Eindhoven. Tel. 040 519067 i &uzen-' Rein van der vanTv ef)' Romain Cr?n e, Frank Deij, flnnoMVan Gremberghe, Bop? Verstraten, Cor de (sport) ),T°n Koomen inu Jan Jansen. Joe? TEü9ène v®rstraeten, JOeP Trommelen. ^ertentle-exploltatle ftPecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- Districtbestuurder Bram Oudenaerden huldigt de twee jubilarissen die het langste lid zijn van de afdeling. - fotowim kooiman noorden te maken. Die is nodig om de ten behoeve van de bin nenstad aan te leggen parkeer terrein te ontsluiten. De gemeenteraad wordt meteen gevraagd om behalve de koopsom ook nog 30.000 gul den beschikbaar te stellen voor de sloop van de bebouwing op de hoek Steensedijk/Absdaalse weg. Die is zwaar aan het ver pauperen en doet volgens B en W in zijn huidige vorm afbreuk 'op deze kwetsbare plaats aan één van onze belangrijkste in valswegen'. De financiering gebeurt door te putten uit het geld dat beschikbaar is voor stads- en dorpsvernieuwing. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - Zon dag speelt Hontenisse om half drie op eigen terrein te gen hoofdklasser Vlissin gen. Hoewel Vlissingen meedraait in de bovenste regionen van de hoofdklas, verwacht Hontenisse rede lijk partij te kunnen geven. Veel zal afhangen van de vraag, of de Walcherenaren met hun sterkste opstelling zullen aantreden. Voor redactionele aangelegen heden, niet voor advertenties of bezorgklachten, kimt u zich dit weekeinde wenden tot Eugène Verstraeten 01140-16755. B.g.g. 01153-1534. Zondagmiddag 01150-17920. It Van onze verslaggever SAS VAN GENT - In zaal Engelenroos in Sas van Gent werden gisterenverscheidene jubilarissen van de plaatse lijke afdeling van de Industriebond FNV gehuldigd. Het langst was M. Pielaet uit Sas van Gent lid. Met een lidmaat schap van zestig jaar stak hij de kroon. Twee leden van de afde ling waren dat al vijftig jaar: R. de Meyer uit Sas van Gent en A. Pielaet uit Philippine. Voor hun veertigjarig lidmaatschap werden negen personen gehuldigd: J. Donze, J. Geernaert, E. Buijsse, W. Voeten en A. Rouw uit Sas van Gent, D. van Avernmaete, A. Lafort en C. van Hecke uit Westdorpe en B. Rijckaerd uit Philippine. Vijfentwin tig jaar lid waren: H. Brittijn, R. Samijn, L. de Caluwé, R. van Laere, J. v.d. Bergen, R. v.d. Berghe en C. Donze uit Sas van Gent, A. van Acker uit Westdorpe, C. Blaakman uit Philippine en M. van Troost uit Terneuzen. Van onze verslaggever HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst willen volgend jaar tweeprocent korten op de subsidie voor de Zeeuwse Muziekschool. Het college heeft de gemeente raad daarvoor nu al een voorstel gedaan. De korting be tekent voor de gemeentekas een bezuiniging van bijna 4.250 gulden. Van onze verslaggever HULST - Het speelterrein van de St. Willibrordus- school in Hulst mag wat burgemeester en wethou ders betreft opnieuw bete geld worden. Het schoolbestuur heeft ge vraagd de opknapbeurt te mo gen uitvoeren, omdat bij regen op het speelterrein flinke plas sen blijven staan. Bovendien liggen de tegels ongelijk. Volgens de regeltjes komt een speelplaats om de dertig jaar in aanmerking voor een herbetegeling. Omdat de school in 1951 is gesticht wordt aan die termijn voldaan. Het bekosti gingsstelsel basisonderwijs houdt rekening met een jaar lijkse vergoeding voor dit soort klussen. Daarmee kan, zo heb ben B en W becijferd, uitge smeerd over dertig jaar een in vestering van ruim 14.000 gul den gedekt worden. Ze stellen de gemeenteraad dan ook voor een dergelijk bedrag beschik baar te stellen. De gemeente vindt dat de kos ten voor het muziekonderwijs zo langerzamerhand de pan uitrijzen. „Huist zit wat de sub- sidiie aan de Zeeuwse Muziek school betreft per inwoner een stuk hoger dan andere gemeen ten", zegt wethouder P. Wee- maes in een toelichting. Hij wijst erop dat in de ge meente tal van verenigingen actief zijn zie 'veel goed werk doen'. Echter, de subsidies aan die verenigingen zitten al een jaar of zes op de nullijn, terwijl de kosten voor gemeenschap pelijke regelingen zoals de mu ziekschool wel telkens stijgen. „Dat betekent dat de verhou dingen steeds meer worden scheef getrokken", stelt Wee- maes. „Vandaar dat we vanag 1989 willen korten". Dat zal wel tot gevolg hebben dat het aantal lesduureenheden ten behoeve van de inwoners van de gemeente met 190 wordt verminderd. Dat betekent dat er volgend jaar zes of zeven kinderen minder muziekonder wijs kunnen volgen. Momen teel bezoeken 440 leerlingen uit Hulst de muziekschool. Wethoudér Weemaes is niet bang dat als gevolg van de be zuiniging een forse wachtlijst zal ontstaan. „Daarbij", zegt hij, „is het niet zo slecht om een kleine wachtlijst te houden. Dan kun je beter inspelen op nieuwe trends in het muziek onderwijs". Van onze verslaggever HULST - De nullijn die de gemeente Hulst hanteert voor subsidies aan vereni gingen en instellingen komt de volgende raadsvergade ring nog maar eens onder druk te staan. Dat blijkt uit een reeks voor stellen, waarin de raadsleden wordt gevraagd extra centen op tafel te leggen. Allereerst is dat voor de eigen personeelsvereniging van de gemeente. De clubkas ver toont een tekort van ruim 700 gulden en de personeelsvereni- 1 ging heeft dan ook gevraagd om een andere subsidiegrond slag. Tot nu toe paste de gemeente de helft bij van het bedrag aan geïnde contributies. Pakweg 19 gulden per lid. Uiteraard is vanuit de personeelsvereniging al eens met een scheef oog ge keken naar de collega's van de vrijwillige brandweer, die on geveer 26 gulden per pompier naar de verenigingskas zien vloeien. B en W stellen nu voor om zowel de bijdrage aan de ge meentelijke personeelsvereni ging als die aan de brandweer te bepalen op 25 gulden per lid. Daarmee is niet alleen het kas tekort weggewerkt, maar ont staat er meteen een gelijke be handeling van de twee perso neelsverenigingen. B en W haasten zich te zeg gen dat subsidie aan een perso neelsvereniging in feite toch iets anders is dan andere subsi dies. „Een personeelsvereni ging kan een bijdrage leveren aan het functioneren van het instituut 'gemeente'", aldus B en W, die vervolgens conclude ren dat de subsidie dan ook be schouwd kan worden als een onderdeel van de apparaats kosten van de gemeente. Ook voor het Regionaal In stituut Midden- en Kleinbe drijf (RIMK) willen B en W de nullijn even vergeten. Deze or ganisatie krijgt voor 1987 als nog 365 gulden extra en voor dit jaar 625 gulden. Verder moet de subsidie aan de Streek-VW worden opge schroefd, met terugwerkende kracht vanaf 1987. Voor dat jaar krijgt de Streek-VW zo wat 740 gulden meer en voor dit jaar 1.125. Met die verhoging is de raad overigens al min of meer akkoord gegaan bij het vaststellen van de begroting. Tenslotte stellen B en W voor de vereniging De Pijler een waarderingssubsidie toe te kennen van 142,50. Dat is een oudervereniging van geestelijk gehandicapte kinderen. VLEESKAARTING - De kaartvereniging 'op het Zand' houdt vandaag, zaterdag, de maandelijkse vleeskaarting bieden met roem. Iedereen kan meedoen en de helft van de deelnemers heeft prijs. Aanvang 20.00 uur in zaal ca fé Wilton op 't Zand te Koe wacht. PATER SWINNE - Woensdag 20 januari is er voor besturen van verenigingen, groeperin gen en organisaties van Graauw een bijeenkomst in het Gemeenschapscentrum. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.00 uur begint, wil de werkgroep voor het derde wereldproject van pater Swinne bekijken welke acti viteiten er in de komende tijd ontplooid kunnen worden. Via die acties wil men probe ren financiële middelen in te zamelen voor het werk van pater Swinne in Colombia. BRIDGE - De eindstand van de eerste helft van de compe titie van de bridgeclub Hulst is: Groep A: 1. heren Bies- broeck-Beuzenberg, 2. dames Biesbroeck-Goossen, 3. dames Mast-Kint. Groep B: 1. echt paar Kint, 2. heren Reunis- Voermans, 3. dames Al- laerts-Van Dorsselaer. Groep C: 1. mevrouw Snoodijk-de heer De Leeuw, 2. dames Wendels- De Booy, 3. mevrouw Vis ser-de heer Borm. Groep D: 1. mevrouw Cosijn-de heer Holle, 2. dames Claus- Van Leeuwen, 3. echtpaar Van Opstal. De paren één en twee in de eindstand promoveren naar een ho gere groep. COLLECTE - De Buurt vereniging den Dullaert houdt weer de jaarlijkse collecte. De bewoners van de wijk wordt gevraagd om een bijdrage. De buurt vereniging maakt zich sterk om een aantal activi teiten te organiseren voor de jeugd. TENNIS - Het Katholiek Vrouwengilde hield het traditionele januari-ten- nistoernooi in de Zuidhal van Den Dullaert. Daar aan namen 35 speelsters deel. Uitslag: 1. Diana Steel en Tïlly Totté 17 pun ten, 2. Gerry Leermakers 16, 3. Frida van Waes- berghe 13 punten. De poe delprijs was voor Magda Bleijenbergh en Ine van de Wetering. BRIDGE - De Bridgeclub Hulst speelde de eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie. Er deden 48 paren mee. Uit slag Groep A 1. Me vrouw Baggen en de heei de Jonge 2. Mevrouw Bies- broeck en de heer Meeusen 3. gelijk heren de Booy/ van Aart en heren Snuve- rink/Burggrave. Groep B 1. Dames Wendels/de Booy 2.Mevrouw Visser en de heer Borm 3. Dames Aronspn/Vroome. Groep C 1. Heren Simpelaar/ Zwaan 2. Heren Dourlijn/ Wendels 3. Mevrouw Co- sijn en de heer Holla. Groep D 1. Dames Aarts/van Wijnsbergen 2. Mevrouw mannaert en de heer van Adrichem 3. echt paar van Opstal. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de ne gende wedstrijd van de win tercompetitie. Het was een draaiende Mitchell met twaalf paren. Uitslag: 1. me vrouw Biesbroeck-de heer Van Leeuwen, 2. heren De Kerf-Van Aart, 3. mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck en de heer De Booy-mevrouw Van Puyvelde. HEIKANT - Zaal 't Heike, be- jaardenschieting met deelname van 51 personen. Hoge vogel: J. Vermeulen, Kloosterzande; eer ste zij vogel: M. Janssen, Moerbe- ke; tweede zijvogel: niet af; grootste aantal (4): L. van Waes- berghe, Heikant. 's-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs met deelname van 25 personen. Eerste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoge vogel: L. de Jonge, Concordia; eerste zijvogel: A. Engelbert, So- ranus; tweede zijvogel: P. Ver- heijke, Zorgvlied; derde zij vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; vierde zijvogel: P. Daalman, ADLM; grootste aantal (7): J. Goetheer, Juliana. Volgende schieting dinsdag 26 januari. BEVEREN - Het oppervlak tewater in de grensgemeente Beveren is ernstig verontrei nigd. Dat blijkt uit een rap port van de gemeentelijke leefmilieudienst. Reden voor de gemeente om een project te starten om vooral in de Mel- sele- en Beverse-beek het op pervlaktewater te zuiveren. Met name het orthofosfaatge- halte van het water is veel te hoog. Het zijn juist deze ort- hofosfaten die momenteel in de watertoren te Stekene aan het Waaslandse leidingwater worden toegevoegd, om het tegen roestverschijnselen te beschermen. BRUGGE - Voetbalsuppor ters zijn vaak tot heel wat be reid om de wedstrijden van hun favoriete club te kunnen bijwonen. Zo ook een inwoner uit Oostende, die zijn hart had verpand aan Club Brug ge. Hij volgde zijn idolen zelfs op alle trips in het buitenland. Met name die reisjes maakten het supporterschap tot een wel erg dure hobby. Vandaar dat de man zich uitgaf als vertegenwoordiger van een plaatselijke vrije radio en overal geld ging ronselen. Hij liep echter tegen de lamp en moest deze week voor de rechter verschijnen. Het von nis: drie maanden achter de tralies en 12.000 frank boete. 'Horizon' besteedt BRT tele visie aandacht besteden aan de restauratie van de Sint- Niklaaskerk in Gent. Dinsdag 26 januari om 22.05 uur wordt het uitgezonden via het tweede net. Reeds meer dan een kwart eeuw wordt de kerk, die tot het drie toren beeld van de Arteveldestad behoort, gerestaureerd. Het belangrijke bouwwerk in scheldegorhiek dreigde in elkaar te storten. Op specta- culeire wijze en met nieuwe methodes werd het gebouw gered en ingrijpend verste vigd en gerestaureerd. Hoe gewapend beton zijn intrede deed in een gotische kerk wordt in het programma haarfijn uit de doeken ge daan. SINT-NIKLAAS - De inwo ners van Sint-Niklaas zijn hun goede voornemens van rond de jaarwisseling alweer vergeten. Dat blijkt uit de al coholtesten die de politie heeft uitgevoerd. In het kerstweekend moesten tach tig 'verdachte' chauffeurs in het pijpje blazen. Slechts vijf procent had teveel op. Tijdens de jaarwisseling werden twintig chauffeurs aange houden en viel er geen enkele bekeuring. Na nieuwjaar zijn blijkbaar alle remmen losge gooid. Bij een controle in de uitgaansbuurt van Sint- Niklaas bleek meer dan de helft van de aangehouden chauffeurs te diep in het glas te hebben gekeken. Van onze verslaggever HULST - De Hulster vrijwillige brandweer krijgt de be schikking over nieuwe persluchtapparatuur. Die is hard nodig, omdat de huidige persluchttoestellen al zowat achttien jaar oud zijn. Mankementen kunnen dikwijls niet gerepareerd worden, om dat er geen vervangende onderdelen meer voorhanden zijn. Pers luchtapparatuur moet gebruikt worden als de brandweerlieden een brandend gebouw moeten ingaan dat vol hangt met rook. Burgemeester en en wethouders van Hulst wijzen er dan ook op dat een brandweerman moet kunnen vertrouwen op de goede werking van die apparatuur. Met de aanschaf van de nieuwe spullen is 60.000 gulden gemoeid. Daarmee is al rekening gehou den in de gemeentelijke meerjarenbegroting.

de Stem | 1988 | | pagina 19