'Medici moeten paraat zijn' OOSTING EN SCHAPERS WEER VERDER IN MELBOURNE Nederlanders schrijven historie 'Handhaven zou prachtig zijn' Meeste kwartfinalisten bekervoetbal bekend Competitie in beslissende fase mensen zoeken It u reageren op Ivertenties met 'iefnummers Noah vreest Schapers Fotograaf bakt eitje Uurloop MTS-Meao in&transakties romneyloodsen nissenhutten direktieketen «si nESTEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 16 JANUAR11988 sjdieren pups |ih-Tsu iTJE Rijpaard bouviers Dressuur pony DR. ZWARTELÉ OYER RECORDPOGING ZEEUWSE RENNERS: Dressuurwedstrijden in Kapelle :hting Centrum Europa tonder reden Nederlands jrootste relatieburo stichting Inter/Relatie gelijken/kennismaking tiemens ilijks en bemidde- Zeeland janderen oed begin Gratis brochure 1000 leuke meisjes versen skaarting hieting hoktentoonstelling rkaarting sschieting hieting vleesschieting prijskaarting MELBOURNE - Een dag nadat Michiel Schapers in een analyse van het Nederlandse tennis tot de conclusie kwam dat het niet lang meer kan duren voor er een echte topper opstaat, heeft hij samen met Menno Oosting de aanstormende talenten weer een goed voorbeeld gegeven. schieting Uitslagen SPUI-DAMES PROMOVEREN NAAR EERSTE KT.AS ZEEUWSE CROSSCOMPETITIE Meij er Nico Krijger verlaat Robur T rainer snieuws Corn Boys verliest ongelukkig koop en te koop gevraagd: 01891 -15603/16874/18368. T14 vierpups met geënt en ont- 2-6803. IPUPS met geënt en ont- I-6803. nboom. |>2-3534. triever pups intw. en ing. f56. stokm. 1.54 m, merrie, 5 iri goed onder zadel en tuig. 2 C-pony's, stok 1.37 en 1.32 m. 2 pony's, stokm. 1.27 m. pony, stokm. 1.16 m. Gi ponywagen, 4-wielig, 2 4 pers. Tel. 01670-63372." T.k. zwarte ruwharige 8 wk., ontw. en inge. ook Parvo, 01606-2476. ruin, 1.47, Z met 18 w.p. M springen, superbra geen handelaren. Tel 01623-14285.J JONGE honden t.k., krull sing Duitse herder-Te. vuurse herder. Te bevr. St Janstr. 22, Sas van Gent tel. 01157-2168. Ipoor Eddy de Schrijver TERNEUZEN - Direct na ®p van de werelduurre cordpoging in sportpaleis ^oy' door Arnold Polder man en Guus Barhorst rees je vraag of het medisch verantwoord was om Bar horst na de val terug in de tean te brengen. Guus Barhorst braakte wat yoed en in eerste instantie jacht men aan een tand die Goor zijn lippen gegaan zou jjn. „Maar dat was niet het ge- Lal". Ik heb zelf ook herhaalde keren getwijfeld of het ver- I siandig was door te gaan Tel- Ikens liep mijn keel vol met bloed. Op zo'n moment denk je (cht niet aan fietsen Mijn keel t nu nog wat zeer. Ik denk dat mijn strottehoofd geraakt is. Ik denk dat ik toch eens naar een arts stap", aldus Guus Bar horst. De 27-jarige douanier gaf als verklaring voor het bloedverlies de temperatuurs wisseling tussen een warm Rotterdams hotel en een kil aandoend Ahoy' sportpaleis. Iemand die op deze verkla ring een 'medisch' antwoord kan geven is dokter H.H.M. Zwartelé uit 's-Heerenhoek - jarenlang de 'vertrouwensarts' van Jan Raas. „Ik geloof niet in die verklaring. Ahoy' is een overdekte baan. Dan kunnen die temperatuursschommelin- gen bijna nooit bloedingen met zich mee brengen. Als ik don derdagavond langs de baan had gestaan, had ik iedereen geadviseerd de poging te sta ken. Want die bloeding moet een gevolg geweest zijn van de valpartij. Als je uitwendig geen letsels ziet maar er is wel bloed, dan past een adequaat medisch onderzoek. Op zo'n moment had ik geweigerd Barhorst te rug op de fiets te zetten", laat Zwartelé weten. Opmerkelijk was trouwens de afwezigheid van een arts in sportpaleis Ahoy'. Adri Bak ker, hij heeft zich uit de naad gelopen om de recordpoging rond te krijgen, geeft toe dat het draaiboek niet helemaal vlekkeloos was. „We hebben te lang moeten wachten op een goedkeuring in Ahoy'. We heb ben onze lesjes nu wel geleerd. De volgende keer moet het an ders. En ik weet ook niet of er zelfs een EHBO-er in de zaal was. Een arts was er in elk ge val niet. Achteraf bekeken is dat een kwalijke zaak. Geluk kig is het nu goed afgelopen, want zoiets zou je jezelf toch nooit vergeven", aldus Bakker. Dr. Zwartelé vindt het on- breken van een medisch team tijdens de recordpoging een 'misser'. „Dat kan eigenlijk niet. Bij een dergelijk sportief gebeuren moet je er altijd voor zorgen dat er een dokter bij be trokken is", aldus Zwartele. De medische verzorging vooraf van de beide renners was overigens goed te noemen. „Wij hebben diverse testen ge daan in België. Ook met zuur stofapparaten. Op dat gebied hebben we alles gedaan wat mogelijk was", zegt Polder man. Gisteren bleek trouwens ook dat de fiets waarop de record poging plaatshad helemaal uit het spoor stond. „Ik heb dat di verse keren tegen de mecani cien geschreeuwd, maar dat kon niet. Als je alles bij elkaar optelt hadden we een prima tijd kunnen neerzetten. Want 42 kilometer is eigenlijk een la chertje", zegt Barhorst. Arnold Polderman is het daar volledig mee eens. „Na die val kreeg ik mijn benen niet meer rond. Er knakt wat. We hebben zeker een half uur nodig gehad om te herstellen van de klap van de lekke band. Ja, en op bepaalde momenten zag Guus het echt niet meer zitten. Maar we zijn blijven knokken tot de laatste meter", zegt Polderman. Adri Bakker ziet een tweede poging wel zitten. „Maar eerst moeten we alles rustig verwer ken. Dit jaar komt de nieuwe baan in Gent gereed. Daar lig gen onze kansen. En Gent is veel beter haalbaar voor de jongens. Nee, niet meer naar Ahoy'. Die mensen hebben ons trouwens allemaal wel uitste kend geholpen", laat Bakker weten. Van onze paardensportmedewerker KAPELLE - In manege De Braanjenhoek te Kapelle worden zondag dressuurwedstrijden voor paarden in alle klassen gehouden. De organisatie is in handen van manage-vereniging De Braanjenhoek. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur met de B-klasse. In totaal treden 42 combinaties aan. Daarvan gaan in de Z2- klasse ondermeer Ingrid Beens met Silvester van de Vos- sereyers en Lieveke Goossens met Silven van de Oranje- ruiters van start. In de Zl-klasse staat ook een interessant aantal deelne mers op de startlijst met Lieveke Goossens met Vosco, Ale xandra van der Peyl met Monsieur Vainqueur van de Zwinruiters, Nicole Slabbekoorn met Siri van de Paarden- bloem, Annelies Hertzberger met Whisper van Middelburg en Mirjam de Feber met Verano van de Vossereyers. Jury leden zijn: M. Koning uit Bruinisse en M. van den Berg uit Helvoirt. PRACHTIGE ierse setter- pups t.k. van part., ina parvo, ontw. Tel. 0411&! 1747. bn levenspartner ot gewoon vriendschap, informatie over onze relatiekring van 5624 5rs? Bel dan geheel vrijblijvend met ona 6r in uw omgeving (ook 's avonds/week- Homburg076-211698 oom, mevr. Daeter01640-57339 Zuurveld01100-14123 r. van Gils04160-34503 Raad van Toezicht van het Min, van WVC. f die ander de kans u te ontmoeten Ruim 3000 ingeschrevenen, a bemiddeling; 75 consulentes in het land. revens opname in partnerkrant, i consulente (ook 's avonds) voor inf. aen kosteloos gesprek bij u thuis. Mevr. Wierts01693-274» loom: Mevr. v. Dijk01640-44397 ir. Donders013-684555 ljorritsma01100-11458 Mevr. de Jong01180-33517 kend door de Raad van Toezicht. kn een brief aan De Stem, Postbus 3229, reda of aan een van onze rayonkantoren, ichter niet op de enveloppe linksboven het vermelden. zoekt Australische tenniskampioenschappen ken adverteer- adverteren met der nummer en „toto's te en/of altijd te woorden" hun en ook daad- 1 te komen. irkend door de Toezicht. Alle laties. Discrete bemiddeling, per jaar (B.frs. ames met mini- nen halve prijs, rat 9, 4535 AH Tel. 01150- e alve werk. De apslijn ook in rae tot uw dienst. -51502. HEER, 62+, wed., vrouwelijke partner of fifty-fifty-basis. Br.o.i 901306. J.VR. 48 jr. z. gd. uitz.vf kerel om met elkaar vnjr vr.schap op te bouwe met mij te kunnen lachi en elkaar opvangen indi' nodig is. Samen eens? stappen om zod. beschut ling te hebben t/d gril" sleur van alledag. Sprei je dit aan, schrijf br.m.f.o.nr. 934549 v.d.W v. singels v. uitst. ...- niveau. Tel. 02518-54211; uit binnen- en buitenlan willen kennism., huw. u. Vrijbl. gratis fotobroW re! Corr. Club '70/ST, 8177, Rotterdam. EENVOUDIGE man zod eenv. vrouw, leeftijd oik jr. Br.m.f.o.e.r.onder 903363 v.d.bl. 16 januari ton te Koewacht roem, 1 op 2 20.00 uur. 7 januari in café enhof. Aanvang 25,- gratis. 16 januari geen ie Landbouw, Clinge. Zondag 17 januari uivenliefhebbers J. de Burger en R. Pilaat' Vanaf 10.30 uur tot 13.00 uur. Ouwe Smisse, 77 Sas van Gent Aanvang 14.30. ag 16 januari den van Wilhelm Idorpe. In rest. Linden te Zuid- hv. 13.00 u. jan. bij W.BIom- Ist, inleg 6,-, bij ars 100,- gratis, 50 uur. Zondag I7janauri in café 't Centrum 'eS Jansteen. Aanv. 9.00u^ Zaterdag 16 januari bij P. Verras te Paal, 20.00 uur. Belden zorgden gisteren voor een verlenging van de Ne derlandse festiviteiten in Melbourne door de vierde ronde van de Open Australische Kampioenschappen te bereiken. Twee Nederlanders bij de laaste zestien Wie daar een week geleden aan gedacht had was door zijn huisarts, als die tenminste verstand van tennis had gehad, naar een psychiater verwezen Ooit, voor de Tweede We reldoorlog, kwamen Kea Bou- man bij de dames en Henk Timmer bij de heren, wel eens rover. In het professionele ten nis zijn alleen Tom Okker en Hetty Stove in Grand Slam toernooien verder dan de eerste week gekomen Schapers kwam twee jaar geleden in Melbourne nog ver der. Het toernooi werd toen nog op gras gespeeld, de favoriete ondergrond van Boris Becker, die enkele maanden daarvoor voor de eerste maal Wimbledon gewonnen had. In de eerste ronde versloeg Schapers een landgenoot van Becker, Wolf gang Popp, in de tweede ronde profiteerde hij van een off-day van Becker en verwierf hij daarmee kortstondige wereld faam, waarna hij via Van Boeckel en de zich blesserende Tom Gullikson de kwartfinales haalde. Daarin werd hij afge serveerd door de latere win naar Stefan Edberg. Of hij nu ook zo ver komt valt te betwijfelen, want Yan- nick Noah, zijn volgende tegen- ligt hem niet echt lek ker. Twee maal, beide keren op Roland Garros, trof Schapers de Fransman, tweemaal ver loor hij in drie korte en snelle sets. Oosting's kaarten zijn beter Seschud. Een andere Frans man, Henri Leconte, zou nor maal gesproken zijn volgende tegenstander geweest zijn, maar dat lastige obstakel werd listeren door de Amerikaan Todd Witsken uit de weg ge ruimd. Schapers en Oosting moesten lebei een Zuidafrikaanse irde nemen op weg naar de vierde ronde. Beiden schoten om 11,00 uur op een buitenbaan uit de startblokken om vervol lens ook bijna een identieke Partij te spelen. Schapers won in vier sets van Christo van Rensberg (2-6, M, 6-3, 6-4), Oosting won in vier sets van Danie Visser; 7-5, H 6-1,6-4. De temperatuur, gisteren Mommelde het kwik opnieuw rond de veertig graden celsius, de hete windvlagen maak ten het er opnieuw niet gemak- TYPEMACHINE te mechanisch 80,-. 01154-2151. Zondag 17 januari vleeskaarting te NléJ bied* Café Thilleman Namen, jokeren aanv. 14.30 uur. Zaterdag 16 januari vleeskaarting I 30 kilo gewaarborgd Café de 4 Jaargetij' Lamswaarde, aanv- Zondag 17 januari in Café de 4 Jaargeg te Lamswaarde, 14.30 uur Vrede. in Socie Jk kreeg een bal op mijn racket waarvan ik dacht dat war het hek zou vliegen", Oosting, „en vervolgens Vterd hij door de wind binnen e °aan geduwd. Ik was net zo verbaasd als Visser, maar hij •meg hem daarna een meter of ™ee uit. Op dat moment maz- r+ja, maar ik heb darvoor ook Paar van die rare punten fjengehad". Dat was zo, maar die ene mdvlaag waar Oosting het a<*' kwam wel op een '?aal moment in de wed- Jd, in de achtste game van vierde set. Een game, aarin hij door de opslag van zou breken en die uit- n ^Dnitief bepaalde. Ook op baan 14, waar Scha- en Van Rensberg elkaar r6 wind bestreden, waaiden ballen af en toe binnen of «en de lijnen, maar Van naberg zou zichzelf de das J ,doen- Op 3-2 en 30-15 in de ^oen Schapers niets *r ihkte, leek de Zuid-Afri- n °P zijn eigen opslag uit te ?aan loPen, nadat hij de game daarvoor Schapers service had ingepikt. In plaats daarvan sloeg hij pardoes drie dubbele fouten. Schapers keek er verbaasd naar, en kreeg de game cadeau zonder er iete voor te hoeven doea Zoals dat wel vaker gaat, Van Rensberg was er zo van ondersteboven dat hij daarna geen bal meer goed raakte, ter wijl bij Schapers ineens aUe remmen los warea Henri Leconte, die tot gister middag gedacht moet hebben dat aUe verhalen over Austra lische hitte overdreven waren, is nu ook van het tegendeel overtuigd. Via een weekje ex hibities in Jakarta waar het ook wel warm kan zijn, maar er tenminste nog vocht in de lucht zit en het toernooi van Adelaide, waar voornamelijk 's-avonds gespeeld werd, be landde hij vorige week in Mel bourne. Zijn eerste wedstrijd speelde hij ook in de avondses sie, toen het dak open stond en er een koel briesje door zijn ha ren speelde. Gistermiddag stapte hij sa men met Witsken baan 2 op, die uit de wind ligt en die omringd is door stenen tribunes. Leconte moet het gevoel gehad hebben dat hij en pottebakkersoven binnenstapte. Slaan lukte nog wel, maar lopen niet. Als een zwervende in de woestijn, op zoek naar water, sleepte hij zich over de baan, terwijl Wits ken er vrolijk op los sloeg; 6-4, 6-3,6-4. „Heeft Leconte verloren?", jubelde Oosting, „dat is hele maal mooi, dat is helemaal te gek", de huid van de beer al verkopend voor er een schot gelost was. Leconte kon na af loop alleen 'maar mompelen hoe warm het was geweest. „Nog nooit meegemaakt, zoiets. Als je stilstaat, dan voel je de hitte door je zolen omhoogtrek ken. Ik had een pet op moeten zetten, maar daar is het nu te laat voor". Een vergissing van de Men's International Pro Tennis Council (MIPTC) werd gisteren weer ijlings rechtgezet Een dag eerder meldde dat orgaan officieel dat Cash over de boe- tegrens van 7500 doUar was ge schoten en dat hij daarom 10.000 doUar boete extra had gekregen. Kwestie van een re kenfout e, adus de MIPTC. Cash werd er niet warm of koud van „Ik wist niet dat ik een boete had gekregen, en ik wist ook niet dat die weer inge trokken was. Tijdens het toer nooi lees ik geen kranten, ik kijk geen televisie, dus ik weet van niets. Ik tennis". Ivan Lendl in actie op het gloeiend hete court in Melbourne. Herenenkelspel.- Lendl (Tsj, 1) - Woodforde (Aus) 6-4, 6-3, 6-1, Witskin (VSt) - Leconte (Fra, 7) 6- 4,6-3, 6-4, Masur (Aus, 16) - Krish- nan (Indi) 6-3,6-2,3-6,6-1, Oosting (Ned) - Visser (ZAf) 7-5,4-6, 6-1, 6- 4, Schapers (Ned) - Van Rensburg (ZAf, 12) 2-6, 6-3,6-3, 6-4, Svensson (Zwe, 14) - Kroon (Zwe) 6-2,6-7 (4- 7), 6-4,6-3, Noah (Fra, 5) - Edwards (Zaf) 6-3,6-7 (4-7), 7-6 (7-1), 6-4. Herendubbelspel: tweede ronde: Werner/Lewis (WDl/NZe) - Cam- porese/Pozzi (Ita) 4-6,7-5,6-3, For- get/Zivojinovic (Fra/Joe) - Mau- rer/Scanlon (WDl/VSt) 6-3,6-3. Damesenkelspel: Navratilova (VSt, 2) - Kijimuta (Jap) 4-6,6-2,6- 2, Evert (VSt, 3) - Fendiek (VSt) 4- 6, 6-1, 6-1, Porwick (WD1) - Krapl (Zwi) 6-2,7-6 (8-6), Sukova (Tsj6) - Lindström (Zwe) 6-2, 6-3, Cohen (Zwi) - Antonoplis (VSt) 4-6,6-1,9- 7, Potter (VSt) - Inoue (Jap) 6-3,6- 2, Hanika (WD1) - Eldredge (VSt) 6-4,6-1. Damesdubbelspel: tweede ronde: Graf/Smylie (WDl/Aus) - De Vries/Krapl (Bel/Zwi) 6-1, 6-4, Mandlikova/Novotno (Aus/Tsj) - Porwik/Probst (WD1) 7-6,6-3. Van onze speciale verslaggever MELBOURNE - Als vol gende tegenstander van Mi chiel Schapers diende zich de Fransman Yannick Noah aan. Noah bereikte dè acht ste finales door een geens zins eenvoudige zege op de Zuidafrikaan Eddie Ed wards. Hij was ook allesbe halve tevreden en ziet de volgende partij tegen de beste Nederlander met de nodige vrees tegemoet. „Ik speel momenteel helemaal niet goed. Alleen mijn service is bevredigend. Melbourne is voor mij een tussenstation. Ik heb nog erg veel training no dig", aldus Noah. „Ik merk dat het me moeite kost de gehele wedstrijd geconcentreerd te blijven. Het valt me nog mee dat ik al zo ver ben gekomen. Tegen Schapers heb ik twee maal eerder gespeeld. Beide keren gewonnen, maar wel op gravel. En op deze ondergrond in Melbourne is de situatie wel even anders". Van onze sportmedewerker SPUI - Het damesteam van Spui komt na de winterstop uit in de eerste klas. De ploeg werd voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen in de tweede klas damesvoetbal. Vorig seizoen wist dat team niet door de promotiewedstrij den heen te komen, maar dit maal is er geen vuiltje aan de lucht. De ploeg hoeft geen kwa lificatiewedstrijden te spelen en promoveert direct. Daarmee is Spui dan het enige damesteam van onder de Westerschelde dat strijd aan bindt met ploegen in de rest van Zeeland. Dat brengt wel een belasting met zich mee, want de reizen worden verder, steeds met de boot mee, dus tij dens uitwedstrijden moet de vrije zaterdag opgeofferd wor den. Dat lijkt de animo te zul len temperen. Toch is dat niet zo, volgens Spui-coach Johan de Poorter. „De meeste meisjes zijn en thousiast. Ze willen het gewoon eens meemaken Eens andere gezichten en ploegen zien. Na tuurlijk is dat reizen niet ge makkelijk. Het wordt voor sommigen moeilijk zich vrij te maken van hun werk. Hier, in de Zeeuws-Vlaamse competi tie, ging het vaak om een paar uur. Dat was niet zo'n pro bleem. Maar als we met de boot meemoeten, dan moet je mini maal op een halve dag rekenen. Dat kan wel eens problemen opleveren, omdat we maar een selectie van vijtien meisjes hebbea Dat is dan weinig. Maar als het enthousiasme blijft zoals dat nu is, dan lossen ze die situatie wel op". Het damesteam van Spui stond op eenzame hoogte hier in de regionale competitie. De ploeg wist uit acht wedstrijden vijftien punten te pakken en leverde slechts de laatste wed- johan de Poorter: .Ik zou slechts tijdelijk in actie ko- nen foto wim kooyman V ~>nze speciale ve. „iaggever MELBOURNE - De hitte golf in Melbourne leidt tot vermoeide klaagzangen van de verliezers, laco nieke opmerkingen van de winnaars en verhitte dis cussies van de toeschou wers rond de banen van het nationale tenniscen- trum. De als eerste geplaatste Ivan Lendl beaamde dat het warm was, maar wilde er niet over zeuren, dat de hete bodem de zolen van zijn schoenen deed smelten. „Ik kan er wel mee uit de voete.i, maar ik ben hier ook al een maand", zei Lendl. Meer opzien baarde de stunt van een fotograaf, die op zoek naar een aardige plaat op een van de zinde rende courts een eitje stond te bakken. Het leidde in het perscentrum tot een serie van sterke verhalen over de enorme hitte. Daar kwam abrupt een einde aan, toen de ondernemende fotograaf toe gaf dat hij het gebakken ei van huis mee had genomen. strijd tegen Hoek het enige verliespunt van de competitie in. Toen was de titel al ruim schoots in bezit. De doelcijfers spreken ook voor zich. Spui scoorde 39 keer en moest slecht 2 tegentreffers incasseren. Dat schept vertrouwen voor het de buut in de eerste klasse. Johan de Poorter: „Ik weet het niet. We hebben voor Zeeuws- Vlaamse begrippen een goede ploeg, maar aan de 'overkant' loopt veel meer kwaliteit. Het spelpeil ligt een stuk hoger en daar zullen we best moeite mee hebbea We verwachten dan ook geen wonderen. Meedraai en, en dan bedoel ik handha ven, zou al prachtig zijn. En als we dan toch moeten degrade ren, dan hoop ik dat we meer punten pakken dan onze Zeeuws-Vlaamse voorgangers. „Ja, dat is toch een stukje pres tige". Hij is al zo'n tien jaar bij het voetbal betrokken, maar sinds de laatste twee seizoenen heeft hij het roer in handen, nadat trainer Piet Penne vanwege ziekte zich moest terugtrekken. „Het was de bedoeling, dat ik slechts tijdelijk in actie kwam. Maar die periode werd steeds verlengd en op den duur werd er nog een seizoen aan gekop peld. Het is nu twee seizonen dat ik de begeleiding en trai ning in handen heb. En zoals het er nu naar uit ziet, zal dat nog wel even doorgaan". Ook zijn dochter, keepster Imelde Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De ploegen die doordringen naar de kwartfinale van de beker competitie van het zaal voetbalrayon Terneuzen zijn vrijwel allemaal be kend. Alleen in poule A is er nog enige twijfel. Daarin heeft Instuif zich te ruggetrokken na insinuaties over het forse 33-0-verlies te gen plaatsgenoot Kravo. Eer der eindigde in deze poule het duel Kravo-NLC gelijk: 4-4. Zou Instuif nog wel het reste rende duel tegen NLC afge werkt hebben, dan was de plaatsing van Kravo een feit geweest, want zelfs de meest chauvinistische optimist ge loofde er niet in dat NLC met ruimere cijfers dan 33-0 van Instuif zou winnen. Door het terugtrekken van Instuif gaat dat duel niet door en dat zou regelmentair betekenen (niet opkomen), dat Instuif met 5-0 verliest. Dan nog is Kravo ge plaatst. Om nu de zaak een wat reeë- ler karakter te geven heeft het rayonbestuur aan beide ploe gen (Kravo en NLC) voorge steld om de wedstrijd tussen beide, die dus eerder in 4-4 ein digde, over te spelen. De win naar daarvan plaatst zich dan voor de volgende ronde. In af wachting van het antwoord van beide ploegen is in poule A nog geen kwartfinalist bekend. Dat is in de andere poules wel zo. Gemeente 1 en 2, Goalget- ters 1, De Zwaantjes 1 en 2, W Van Strien en FSV gaan naar de volgende ronde die 24 fe bruari gespeeld wordt. UITSLAGEN BEKER CO MP ETI- OAZ-Atoom Boys 10-2, De Zwaantjes 2-Sporting van de He mel 1 7-3, Dow 1-W Van Strien 3- 4, FSV-EK Yugo 3-2, HKC-Ge- meente 1 2-4, De Zwaantjes 1- Goalgetters 210-4. foto anp Van onze atletiekmedewerker WESTENSCHOUWEN - Vandaag staat in Westenschou- wen de 16e Delta-cross op de agenda. Het betekent de vijfde wedstrijd in het kader van de Zeeuwse cross-compe titie, waarin de strijd om de titel wellicht al gestreden is. de Poorter, die nog enige tijd uitkwam voor de sterke Belgi sche vereniging Assenede, maakt deel uit van de speel- stersgroep. Een groep die veel jeugd herbergt, maar ook de onmisbare routine niet ont beert. „We hebben een goede mix denk ik. Annie van Drongelen en Conny Gans zijn de oudsten, maar zorgen wel voor een stuk rust in de verdediging. We heb ben momenteel een redelijk uitgebalanceerd elftal, maar hier en daar zou een verschui ving op zijn plaats zijn. Graag zou ik mijn dchter op het mid denveld zien als spelverdeel- ster, maar hoe kom je dan aan een goede keepster. Dat we meer uitgebalanceerd zijn dan voorgaande seizoenen blijkt uit de productie. Denise Remeijn nam vorig seizoen ruim twintig doelpunten voor haar rekening. Dit seizoen waren dat er der tien. De andere speelsters sco ren meer en dat is toch een puspunt, want anders ben je teveel afhankelijk van één speelster". Het team dat in de nade rende competitie het debuut in de eerste klas maakt bestaat naast de eerder genoemde da mes uit: Sylvie Clippelaar, Gi- sel van Aerts, Anita van de Velde, Matty de Kort, Anita Bolleman, Janet Dekker, An neke Meeuse, Irene Oord, Elly Fieret, Liesbeth Verbunt en Jacqueline Leunis. Leon van der Velden was im mers tot nu toe de beste, al moest hij in Hulst de Belg Go- vaerts, in Domburg John Ver meide en in Aardenburg Kim Reynierse voor laten gaan. Dit trio heeft immers weinig inte resse in een Zeeuwse cross-titel zodat Van der Velden, die ver boven de rest staat, zonder in cidenten, de titel moet pakken. Ook in Westenschouwen is Van der Velden nog niet ge wonnen, want de 'Schouwse Kop' staat altijd in de belang stelling van atleten van buiten de provincie. Zo komt ook Jan Zethof van AAC aan de start, een jongen die aardig uit de Van onze atletiekmedewerker BRAAKMAN - De MTS/ Meao houdt zaterdag 16 ja nuari een uurloop in het zuidelijke deel van het re creatiegebied De Braakman te Hoek. Deze loop neemt de plaats in van de Omloop van de Valcke, die zaterdag op het programma stond maar geen doorgang vindt. De start wordt om 13.30 uur ge houden bij het bruggetje aan de Spanj aardsweg. THEO Meijer, de kersverse Ne derlandse kampioen alle cate gorieën, zal de Nederlandse ju doselectie aanvoeren, die wordt afgevaardigd naar een vierlan- dentoernooi in Rauris in Oos tenrijk. De ploeg bestaat uit Berenstein (-60 kg), Quist (-65), Wurth (-71), Henneveld (-78), Van der Berg (-86), Meijer (-95) en Buiting (+95). Na de wed strijd (23 januari) blijft de se lectie tot 29 januari in Oosten rijk voor een trainingskamp. voeten kan en ooit al eens de Mosselloop op ditzelfde par koers kwam winnen. Voorts vrijwel aUe Zeeuwen die strij den om de ere-plaatsen in de cross-competitie met een Rian van de Broeke, Simon Blom op zijn trainingsparkoers, Kees van Koeveringe, Jan de Wilde en Frank Kooman. De heren en heren veteranen starten om 15.00 uur voor hun 10.000 meter. Eerder komen de dames met als opdracht 3.300 meter in actie. Ook daarbij Wilma van Onna van Olympus Den Haag, een sterke atlete. De Zeeuwse tegenstand moet ko men van veterane Jopie Daane. Zij worden om 14.10 uur op weg gestuurd. Het programma wordt ge opend door de pupiUen om 12.00 uur. De prestatieloop heeft als aanvangstijdstip 14.30 uur en afstanden 4 of 8 kilometer. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Deltasport en het secretariaat is in 'Zee- lust' aan de voet van de impo sante duinenrij. GOES- Nico Krijger, die twee jaar als hoofdtrainer werkzaam was bij Robur in Goes, zal deze vereniging aan het eind van het seizoen verlaten. Robur en Krijger gaan in goede harmonie uit elkaar en het is de bedoeling dat Krijger een jaartje rust neemt. Van onze sportmedewerker ZOUTELANDE - Leo Koch, ex-voetballer van onder meer Sluiskil en ex-trainer van Phi lippine, gaat met ingang van het komende seizoen zaterdag vierdeklasser Meeuwen uit Zoutelande trainen. Van onze sportmedewerker ASSENEDE - Corn Boys heeft met 2-0 de vriendschappe lijke uitwedstrijd tegen Assenede verloren. In de eerste helft speelde Corn Boys zwak en was het de thuis ploeg die constant domineerde. De 1-0-ruststand was dan ook meer dan verdiend in het voordeel van de thuisploeg. Na de pauze waren de rollen omgedraaid en had Corn Boys de wedstrijd onder controle. Die ploeg had pech dat Eric Klasen paal en lat trof. In de laatste minuut kwam Assenede nog op 2-0 uit een strafschop.

de Stem | 1988 | | pagina 13