Sovjetunie naar Spelen in Seoul VERLIES VOOR NJSSEN, RAKKUM, MESKER EN SCHULTZ Zesdaagse vestigt hoop op Van Vliet SPORT L, OUBURG Wereldrecord Böhiï NIEUW SYSTEEM OM SPANNING TE VERHOGEN SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 3 DINSDAG 12 JANUAR11988 Uitslagen MELBOURNE - De uitgebreide Nederlandse de legatie deelnemers aan de open Australische ten niskampioenschappen is na de eerste dag sterk uitgedund. Australische tenniskampioenschappen Zwarte ballen voor Pat Cash Ballenjongens op matjes vanwege hitte Gehakt Kabaal Vloeken Geluk bij ongeluk Raad Evert in beroep tegen boete lE STEM SPORT 3 Directeur O.S. Barcelona ontslagen Indira Ghandi hockeytoernooi Jerste zege voor lontenisse-dames CIJFERSPEL TOTO-GELIJK [reddy Lammen T19 SEOUL (ANP) - De Sovjet unie zal een ploeg afvaardi gen naar de Olympische Zo merspelen, die van 17 sep tember tot en met 2 oktober in Seoul worden gehouden. Dat maakte het nationale pers bureau Tass maandagmiddag in Moskou bekend. Volgens Tass had het bestuur van het Olympische Comité tijdens een vergadering besloten de uitno diging van het Internationale Olympische Comité te aan vaarden. Er bestond lange tijd onze kerheid over de aanmelding van de Sovjetunie, mede door de houding van het communis tische Noordkorea, dat met een boycot dreigde. De Noordko- reanen willen meer Olympi sche takken van sport huisves ten dan de vijf, die het IOC heeft aangeboden. De laatste weken waren er echter steeds meer aanwijzigingen gekomen dat de Sovjetunie zich niet net als vier jaar geleden in Los An geles afzijdig zou houden. Vo rige week verklaarde minister Gramov van sportzaken, te vens voorzitter van het Olym pisch Comité van de Sovjet unie, dat zijn land het evene ment niet zou boycotten. Nog voor de kerstdagen hadden Hongarije en Oost-Duitsland zich als eerste socialistische landen bij het IOC aangemeld. Daarna volgden Polen en Roe menië. In een verklaring stond ove rigens wel dat het Olympisch comité van de Sovjetunie het voorstel van het Olympisch co mité van Noordkorea blijft steunen om de organisatie van de Spelen op te delen tussen de beide Korea's. „Deze gedachte is volledig in overeenstemming met de geest van het Olym pisch Charter en de Olympi sche idealea Bovendien zijn vrede en vriendschap, de ver eniging tussen de Koreaanse volkeren en de stabilisatie van de situatie op het Koreaanse schiereiland er mee gediend", aldus het comité van de Sovjet unie. Volgens waarnemers in Moskou was het bestuur van het Russisch Olympisch comité unaniem voorstander van deel neming in Seoul. Formeel werd bovendien de deelneming aan de Olympische Winterspelen in Calgary bevestigd. Op 17 ja nuari sluit de inschrijvingster- mijn voor Seoul. Na de aanmelding van de Sovjetunie hebben nog zestien landen niet gereageerd op de uitnodiging van het IOC, die 17 september j.l. - precies een jaar voor de opening van de Spelen - werd verstuurd. Op 17 ja nuari sluit de inschrijving. Tot nu toe zijn 151 landen aange meld. Het recordaantal deelne mende landen stond sinds vier jaar geleden in Los Angeles op 140. Enkele uren voor het posi tieve besluit van de Sovjetunie hadden zich Algerije, Antigua, Bhutan, Laos en Mongolië aan gemeld bij het IOC. Doorslaggevend voor de de finitieve aanmelding van de Sovjetunie was de veiligheids garantie, die de Zuidkoreaanse regering heeft gegeven voor sportmensen, trainers en bege leiders. In 1984 werd het ont breken van een dergelijke ga rantie als hoofdmotief voor het wegblijven uit Los Angeles op gegeven. In 1980 boycotte op initiatief van de Verenigde Staten een groot deel van de westerse we reld de Olympische spelen in Moskou wegens de inval van de Sovjets in Afghanistan. In 1976 verschenen de Verenigde Sta ten en de Sovjetunie wel op het strijdtoneel in Montreal, maar toen ontbraken 22 Afrikaanse landen uit protest tegen de deelneming van Nieuwzeeland, dat eerder een rugbyploeg door Zuidaf rika had laten toeren. De Sovjetunie nam in 1952 in Helsinki voor het eerst aan de Zomerspelen deel. Toen waren er nog slechts 69 landen actief. Twintig j aar later, in München, kwamen 123 landen opdagen. Door de Afrikaanse boycot zakte dat getal naar 94 landen in Montreal. In Moskou gaven in 1980 81 landen acte de pre sence, waarbij voor het eerst sinds 1956 de Chinese Volksre publiek. Schapers en Oosting verder Damesenkelspel: eerste ronde: Sally McCann (Aus) - Brenda Schultz (Ned) 6-3, 6-2, Hanika (WD1) - Gomer (GBr) 3-6, 6-4, 6-1, Krapl (Zwi) - Frazier (VSt) 3-6, 6-2, 6-2, Field (Aus) - Derly (Fia) 7-6 (7- 3), 6-1, Elredge (VSt) - Benjamin (VSt) 64, 6-2, Evert (VSt) - (VSt) 64, 64), Potter (VSt) - Wood (GBr) 6*3, 7-6, Pro vis (Aus) - Lake (GBr) 6-3, 6-2, Nishiya (Jap) - Para dis (Fra) 64, 7-5, White (VSt) - McQuillan (Aus) 7-6, 6-3, Cohen (Zwi) - Hetherington (Can) 6-2, 1-6, 6-1, Werdel (VSt) - Adams (VSt) 6 4, 6-1, Fernandez (VSt) - Radford (Aus) 7-6, 6-3, McGregpr (Aus) - Pete (VSt) 6-0, 64), Garrison (VSt) - Faulkner (Aus) 64), 64), Schwartz (VSt) - Norris (VSt) 6-1, 6-2, Ri chardson (NZe) - Okamota (Jap) 7- 5, 6-2, Devries (Bel) - Catlin (GBr) 2-6, 6-2, 6-1, Antonopolis (VSt) - Croft (GBr) 64, 7-6, Javer (VSt) - Jung (VSt) 6-3, 4-6, 6-3, O'Neill (Aus) - Tsarbopoulou (Gri) 2-6, 6-2, 8-6, Kijimuta (Jap) - Vasquez (Per) 7-6, 6-1, Navratilova (VSt) - Eliza beth Minter (Aus) 6-3, 64), Fendick (VSt) - Barg (VSt) 7-6, 7-5, Bartlett (VSt) - Steinmetz (VSt) 64, 6-7, 6 3, Collins (Aus) - Mesker (Ned) 6-7, 64, 6-3, Wasserman (Bel) - Sa vides (VSt) 6-3, 6-1, Anne Minter (Aus) - Deed (Aus) 6-3, 6-1, Iindström (Zwe) - Bakkum (Ned) 6-1, 6-3, MacGregor (VSt) - Hy (HKo) 7-6, 6 2, Bowes (VSt) - Mochizuki (VSt) 6 4,1-6,64. Herenenkelspel: eerste ronde: Glenn Michibata (Can) - Tom Nijs- sen (Ned) 7-5, 3-6, 64, 6-2, Oosting (Ned) - Tulasne (Fra) 6-2, 7-6, 6-3, Cash (Aus) - Muster (Oos) 7-5, 6-1, 64, Noah (Fra) - Smith (Bah) 6-7, 5-7, 64, 6-2, 16-14, Goldie (VSt) - Keretic (WD1) 6-3, 64, 4-6, 6-3, Forget (Fra) - Connell (Can) 6-2, 6 3, 64, Pridham (Can) - Hooper (VSt) 7-5, 6-3, 6-2, Mronz (ZAf) - Volkov (Sov) 6-0, 64, 3-6, 6-7, 64, Visser (ZAf) - Camporese (Ita) 6-2, 6-1, 6-7, 6-2, Edwards (ZAf) - Fel- Ste (GBr) 6-1,6-1, 6-1, Pozzi (Ita) - iller (Aus) 2-6, 64, 6-3, 4-2, Mil ler geeft op, Rasheed (Aus) - Vis- jand (Sov) 64, 5-7, 64, 5-7, 6-1, Kuhnen (WD1) - Steyn (ZAf) 6-2,4- 6, 7-5, 6-7, 6-2, Fromberg (Aus) - Flur (VSt) 6-2, 6-7, 64), 4-6, 64, Saad (VSt) - Scott (VSt) 5-7, 7-6, 6 4, 6-3, Steltenberg (Aus) - Levine (VSt) 6-1, 6-3, 6-1, Gustafson (Zwe) - Anderson (Aus) 3-6, 64, 6-1, Woodbridge (Aus) - Letts (VSt) 6-2, 64), 6-1, Moir (ZAf) - Anderson (Aus) 63, 63, 63, Anger (VSt) - Castle (GBr) 63, 61, 64, Leach (VSt) - Olkovski (Sov) 63, 62, 64, Steeb (WD1) - Barlow (Aus) 64), 6 1, 61, Bauer (WD1) - Sundström (Zwe) 3-6, 63, 64, 64), Benhabiles (Fra) - Skoff (Oos) 63, 3-6, 7-6, 7-5, Doohan (Aus) - Guy (NZe) 63, 7-6, 62, Kroon (Zwe) - Pistolesi (Ita) 6 4, 7-6, 61, Chamberlin (VSt) - Theine (WD1) 64, 63, 62, Lintber ger (Aus) - Lane (Aus) 7-5, 6-0, 61, Wood (VSt) - Balestrat (Fra) 62, 4- 6, 8-6, Schapers (Ned) - Werner (WD1) 3-6, 4-6, 7-5, 63, 12-10, Po- tier (Fra) - Annacone (VSt) 3-6,4-6, 63, 7-5, 64, Laurendeau (Can) - Cassidy (VSt) 64, 62. Bij de heren die gisteren in actie kwamen, wonnen Menno Oosting en Michiel Schapers hun partij, respec tievelijk tegen Thierry Tulasne en Ivo Werner. Tom Nijssen ging in drie sets tegen de Canadees Glenn Michi bata onderuit. De vier dames die de eer te beurt viel om het schitterende Matthew Flinders-complex mede te mogen openen verging het aanzienlijk slechter. Hester Witvoet moest zich nog voor de eerste bal afmelden vanwege een geblesseerde spier in de zij. Carin Bakkum, Brenda Schultz en Marcella Mesker konden na één wedstrijd een plaatsje in een vliegtuig terug naar Ne derland bespreken. Mesker deed het het minst slecht tegen de Amerikaanse Sandy Collins en bracht een set op haar naam, 7-6 (7-5), 4-6,3-6. Schultz en Bakkum hadden meer last van de hitte en de mi ni-wervelstormen op de bui tenbanen en konden al na twee korte sets de rackets weer in pakken. MELBOURNE - Pat Cash moest het bij zijn eerste optre den in zijn geboortestad Mel bourne sinds zijn toernee door Zuidafrika ontgelden bij anti- apartheidsgroeperingen. Een groep van dertig personen protesteerde tegen de deelne ming van Cash aan de open Zuidafrikaanse titelstrijd in november. Aan de ingang van het vernieuwde National Ten nis Centre waren de demon stranten actief met spandoe ken. Tijdens het duel tegen het Oostenrijkse service-kanon Muster, dat Cash won met 7-5, 6-1, 6-4, werden van de tribu nes zwarte tennisballen ge gooid. Na deze actie werden de demonstranten uit het tennis park verwijderd. MELBOURNE - De tennis sers en de achtduizend toe schouwers hadden veel last van de hitte in Melbourne. Bij een onbewolkte hemel bereikte de temperatuur een hoogte van veertig gra den Celsius. Het oppervlak van baan was zo heet, dat de ballenjongens op matjes moesten staan om brand blaren te voorkomen. De lange Schultz, die ondanks het verlies na afloop lovende woorden over had voor het Re bound Surface, de nieuwe baansoort, waarmee zij slechts enkele dagen eerder voor het eerst kennis had gemaakt, ver loor van de Australische Sally McCann (6-3, 6-2). Een speel ster van wie zij eigenlijk ge hakt had moeten maken. „Als Brenda vandaag ge wonnen had, zou ze voor het eerst bij de top-100 gekomen zijn", aldus bondscoach Stanley Franker, „en op die leeftijd denk je daar tijdens de wed strijd aan. Slecht, dat moet je niet doen, maar is het is wel zo. Ze had misschien wel last van die draaiwinden, maar die zit ten iedereen dwars". De tegenstander van Carin Bakkum, de Zweedse Maria Lindstrom, had, gezien de stand, niet veel problemen met de weersomstandigheden. Met 6-1 en 6-3 was ook voor Bak kum het Australische avontuur weer afgelopen. Nijssen had gisteren de pech dat hij op de meest ongelukkige van de 21 banen terecht kwam. Baan elf ligt naast een ran geercomplex van de spoorwe gen, waar met veel kabaal goe derenwagons af en aan dende ren, afgewisseld door luide sig nalen van de ondergrondse, die daar net bovengronds komt op weg naar het centraal station van Melbourne. Tussen de spo ren en baan elf ligt een stoffig en rommelig stuk onverharde weg. Het duel moest regelmatig onderbroken worden vanwege het stof en stukken plastic, die door de hete wervelwinden over de groene baan geblazen werden. Franker had het er allemaal maar druk mee. Nadat Schultz en Nijssen voortijdig hun Wa terloo hadden gevonden, ston den zijn resterende pupillen al lemaal min of meer gelijktijdig op verschillende banen te spe len. Naar Oosting had hij weinig omkijken. De Brabander speelde een van zijn betere partijen en boekte een keurige en regelmatige overwinning op de Fransman Thierry Tulasne, met zijn 60ste plaats op de we reldranglijst toch niet een van de minste spelers. Het was maar goed dat de scheidsrech ter geen woord Frans verstond, want anders had Tulasne een flinke boete gekregen voor het arsenaal gefrustreerde vloe ken, dat hij luidkeels aansprak. Oosting kende een vloeiende eerste set, een schitterende tie break in de tweede en een derde set, die vrijwel een her haling van de eerste was. Tu lasne, ooit wereldkampioen bij de junioren, kwam er niet aan te pas: 6-2,7-6 (7-0), 6-3. Niet alleen door de overwin ning verkeerde Oosting na af loop in de afwezige wolken. „De komende maanden kan ik bijna niets meer verliezen. Vo rig jaar heb ik tot aan Parijs afschuwelijk slecht gespeeld, overal in de eerste ronde verlo ren. Daardoor kan ik nu tot eind mei geen punten meer kwijtraken, alleen maar stij gen. Ieder punt dat ik nu ver dien, is boven mijn gemiddel de", aldus Oosting, die gisteren zeven ATP-punten verdiende en drie bonuspunten voor het verslaan van een hoger geklas seerde tegenstander. Een week geleden had Oosting in Nieuw-Zeeland een geluk bij een ongeluk. Op vrijdagavond verloor hij in de kwartfinale in Wellington van Ramesh Krish- nan, die zondag het toernooi woa Daardoor kon hij niet meer deelnemen aan de kwali ficaties van het toernooi van Auckland, die op diezelfde dag begonnen waren. „Daarom was ik al op dinsdag in Melbourne en heb ik lekker een paar da gen kunnen oefenen op deze banen. Heerlijk spul. De bal komt goed omhoog en het spul veert. Je krijgt minder gauw blessures. Het geeft mee onder je voeten. Het ligt mij wel". Michiel Schapers begon zich pas na twee en een halve set een beetje thuis te voelen op het 'Rebound Ace'. Dat werd wel tijd ook, want op 4-6,4-6,3- 5 en 40-40 was hij maar twee klappen van de nederlaag te gen de in West-Duitsland woonachtige Tsjechoslowaak Ivo Wemer. De eerste twee uur was Wemer heer en meester maar daarna bewees Schapers eens te meer dat een tenniswedstrijd nooit is afgelopen, voordat de laatste bal uitgeslagen is of voor de tweede keer gestuiterd heeft. Want hij kwam terug, brak Werners service voor de eerste keer en kwam weer in de wed strijd. Via 7-5 en 6-2 waren bei den na bijna drie uur spelen weer net zover als aan het be gin, waarna een schitterende vijfde set pas op 12-10 en in de schemering in Schapers' voor deel uitviel. „Al die jongens be ginnen tegenwoordig de ballen laag op mijn lichaam terug te slaan", aldus een breed la chende Schapers na afloop. „Ik denk dat ze dat elkaar als raad meegeven als ze tegen mij moe ten". De Rotterdammer had gelijk. Als Werner in zijn aanvanke lijke tactiek volhard had en vooral in de laatste games van de marathon niet als een waan zinnige op Schapers tweede op slag naar het net was ge stormd, was de uitslag waar schijnlijk wel iets anders uit gevallen. Menno Oosting, die een van zijn betere partijen speelde, waarvan Thierry Tulasne het slachtoffer werd. fotoanp Door Hein Groothuis SCHIEDAM - De organi satie van de Zesdaagse van Rotterdam, die van 22 tot en met 27 januari in sportpaleis Ahoy' wordt gehouden, vestigt haar hoop op Teun van Vliet. De wegcoureur uit Baarle- Hertog, die vorig jaar op de Maasstedelijke piste uitste kend acteerde, zou in de ogen van wedstrijdleider Peter Post en zijn staf moeten uit groeien tot de grote publieks lieveling na het afhaken van - vooral - René Pijnen (tot stoppen gedwongen na een aderbreuk in de buik) en Joop Zoetemelk, die ten af scheid van het zesdaagse-pu- bliek het startschot in Ahoy' zal lossen. Post: „Van Vliet moet in staat geacht worden de rol van Pijnen over te ne men. Hij heeft het nadeel slechts een paar zesdaagsen als voorbereiding heeft ge daan als hij in Rotterdam aantreedt, maar niettemin acht ik hem met de steun van het publiek tot grote dingen in staat". De Nederlandse baansport heeft een echte vedette hard nodig, want het is momenteel armoe troef, zeker bij de profs, van wie er slechts drie - Van Vliet, Oosterbosch en Pieters, van wie de laatste twee een koppel vormen - rijden in Ahoy'. „We zitten nu in een ongunstige perio de", aldus Post. „We hebben tijden gekend dat er dertien, veertien Nederlanders in de zesdaagse uitkwamen. Na vette jaren komen er echter ook magere jaren. Daar moe ten we mee leven. We zullen moeten wachten op de tijd dat meer renners de baan op willen". Dat laatste is op het ogen blik het grootste probleem. Post ving namelijk bot bij een paar renners, die het in zich hebben op de baan te presteren. Peter Stevenhaa- gen, die de vorige editie een echte revelatie was, laat ver stek gaan, omdat hij van de PDM-loegleiding niet mag. Jelle Nijdam, die een weinig geslaagde zesdaagse in Ber lijn achter de rug heeft, waar hij problemen had met de kleine piste, sloeg een uitno diging van Post af. Hij zag het niet zitten om te midden van de inmiddels uitstekend gerodeerde pistiers rond te tollen op het ovaal. Een gunstige ontwikkeling voor de toekomst lijkt er ook bepaald niet in te zitten, want de kweekvijver van baantalent - Ahoy' op zondag - is inmiddels ter ziele. Bij die serie baanwedstrijden moest geld bij en dat is uit den boze nu Ahoy' sinds 1 ja nuari geprivatiseerd is. Al leen rendabele evenementen worden er nog gehouden. „Ik betreur dat zeer", verklaarde Post. „Het is een slechte zaak voor de baansport". Teun van Vliet is gekop peld aan de Liechtensteiner Romann Hermann, niet de meest aansprekende coureur van het deelnemersveld, maar volgens Post een heel geschikte partner voor 'Teunije'. Post: „Hermann heeft geen grote naam, maar hij is individueel een van de betere renners. Hij rijdt voorzichtig en houdt reke ning met zijn partner. Clark (de winnaar van de laatste drie edities van de zesdaagse - H.G.) heeft veel meer wilds gedoe. Daar zou een renner als Van Vliet wel eens kapot aan kunnen gaan. Ik ben overigens ook op Hermann terecht gekomen, omdat ik zoveel mogelijk de vaste ploegen - Freuler-Thurau, Clark-Doyle en De Wilde- Tourné - wilde handhaven, voor de geloofwaardigheid van de zesdaagse. Ik kan niet het hele programma aanpas sen aan renners als Van Vliet". Met het deelnemersveld heeft Post naast het afzeggen van de paar Nederlanders nog meer pech gehad. Fig- non, Mottet en Bontempi ga ven ook nul op het request. „Desondanks ben ik van me ning dat wij het beste zes- daagse-programma hebben dat er deze winter wordt ge boden", aldus Post. „Ik ben er tevreden mee. We hebben toch Moser, die in Rotterdam zijn voorlaatste zesdaagse rijdt, en ook Freuler, die er de laatste vier jaar niet bij is geweest". In de opzet van de 1,3 mil joen gulden vergende zes daagse, die financieel rond is bij een bezoekersaantal van 35000 (25000 kaarten zijn in de voorverkoop reeds aan de man gebracht; sponsors heb ben een half miljoen gefour neerd), is een belangrijke wijziging doorgevoerd, die tot doel heeft de spanning bij alle onderdelen te vergroten. Voor het eerst worden de punten niet meer doorgeteld. Indien een koppel vijftig punten heeft vergaard, dan ontvangt het een winstronde, waarna het met nul punten verder gaat. Om midder nacht vervallen alle punten en wordt er weer opnieuw begonnen met het verzame len. Alleen voor de laatste avond steekt het wat anders in elkaar. Op die avond zijn er eerst dernyseries, waarin de winstronden meetellen voor het algemeen klasse ment. In de laatste koppel- koers starten alle koppels met nul punten. In die wed strijd worden bij sprints punten toegekend, die mee tellen voor de algemene klas sering, maar geen ronde winst kunnen opleveren. Bij gelijk eindigen in ronden en punten beslist de volgorde in de laatste sprint. De doorge voerde vernieuwing lijkt overigens afgekeken van Antwerpen, waar Sercu ook bonusronden heeft inge voerd. Het deelnemersveld van de Zes daagse van Rotterdam: Vallet/ Duclos-Lassalle (Fra), Sigmund Hermann/Hess (Lie/WDl), Clark/Doyle (Aus/GBr), Oer- sted/Kristen (Den/WDl), Wor- re/Pedersen (Den), Freuler/ Thurau (Zwi/WDl), Ooster- bosch/Pieters (Ned), Van Vliet/ Roman Hermann (Ned/Lie), Gi- siger/Marki (Zwi), Günther/ Diehl (WD1), De Wilde/Tourné (Bel), Üegems/Sawyer (Bel/ Aus), Moser/Bincoletto (Ita). Het deelnemersveld van de amateurzesdaagse: Zelissen/ Pieters (Ned), Tarantini/Meil- leur (Fra), Harren/Rik Moor man (Ned), De Caluwé/Tommie Post (Ned), Rakers/Kaes (Ned/ Bel), Hermann/Meier (Lie/Zwi), Legrand/De Leeuw (Ned), Pee- len/Detant (Ned), Orgers/ Oomen (Ned), Bos/Vink (Ned), Groenenboom/Blommerde (Ned), De Koning/Lapage (Ned), Brunelli/Trezzi (Ita), Sörensen/ Madsen (Den). ■mi» in 11 —ii NIEUWSOVERZICHT an onze sportmedewerker LST - In het Hulsterse jfsvolleybal raakt de kercompetitie voor De ■m-beker in de slotfase, lij de heren is men gevor- erd tot de halve finale en jij de dames tot de kwartfi- iles. de heren leek Tiffany re- •echt door te stomen naar de jgende ronde. In de eerste set ■t het opponent SC Morres »inig kans en won met 15-7. ét de gedachte het in de vol- jnde set simpel af te maken "erd aan de tweede set begon- MELBOURNE (Rtr) - Chris Evert (foto) gaat in beroep de straf, die de dames-tennisfederatie WITA haar heeft o legd. De Amerikaanse nummer drie van de wereldranglijst en landgenote Martina Navratilova moeten 20.000 dollar (36.00 gulden) betalen, omdat zij vorige week de voorkeur gaven aai een exhibitie-ontmoeting boven een officieel Grand Prix-toei nooi. Evert, presidente van de WITA, meent dat zij terecht heeft n„ p™*- kozen voor het toernooi in Queensland. De baan waarop tijden het exhibitietoernooi werd gespeeld, is van hetzelfde material !8e van u® Hontemsse-aa- als het nieuwe wedstrijdoppervlak van het National Tenni les van dit seizoen is een Centre in Melbourne, waar gisteren de open Australische titel iit. strijd begon. Vanaf dit jaar wordt bij het eerste Grand Slait toernooi van het seizoen niet meer op gras gespeeld. Het Grat: DAMES TWEEDE DIVISIE Prix-toernooi van New South Wales heeft de grasbanen echtn§SC-EHBV 11-13 gehandhaafd. Het is nog niet zeker of Navratilova eveneens een protest a veel en profiteerde daarvan, indienen. De twee kregen de maximale boete van de WITA e eerste helft, die gelijk op- omdat zij tot de top-vier van de wereldranglijst behoren. ing, werd met een 6-7-stand 'gesloten. In de tweede helft eer twee aan elkaar ge- BARCELONA (AFP) - De directeur van de organisatie vanii GSC kon Olympische Spelen in Barcelona, Antonio Lopez, is maandij achterstand niet goed ma ontslagen. Het organisatiecomité besloot de verbintenis met de function! ris te verbreken, omdat hij in staat van beschuldiging is wegens fraude. Als voorzitter van de Spaanse motorsportbond zou Lopez m privé-gebruik geld uit fondsen hebben gelicht. Lopez werd juni benoemd tot directeur van de organisatie van de Zomet spelen van 1992. Wie zijn opvolger wordt, is nog niet bekend. LUCKNOW (RTR) - Tijdens het Indira Ghandi hockeytoern» in Lucknow (Madras) heeft Pakistan maandag met 4-0 gewoi> nen van Nieuwzeeland. Bij de rust was het 2-0 door treffers van Qasim Khan en Shat-,.jttkH taz Ahmad. Na de pauze scoorden Mohammad Irfan en KM S «tvaK?g^ Spanje boekte zijn eerste overwinning ten koste van Kenya:! PJ?* 1 Deze stand was al bij de rust bereikt. Peter Akatsa gaf 4 in'ri* Afrikanen in de zesde minuut al de leiding Twee minutenlata Ï52ÜL» g was het gelijk, nadat Parminder Saini de bal m had gewerkt. Alfredo Fernandez zorgde kort voor de winnende Spaanse treffer. UITSLAGEN Groep A: Pakistan - Nieuwzeeland 4-0 (2-0), Spanje - Kenya 2-1 (2-11. STANDEN Groep A: Pakistan 2-4, Nw-Zeeland 2-2, Spanje 2-2, Kenya 2-0. Groep B: Sovjetunie 2-4, Zuidkorea 2-2, India 2-1, Malaysia 2-1. an onze handbalmedewerker Eerste prijs: geen winnaars; tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 150.000,00 ontvangen; derde prijs: 119 winnaars, die elk bruto 1.972,70 ontvangen; vierde prijs: 5.990 winnaars, die elk 39,10 ont vangen; vijfde prijs: 88.038 win naars, die elk 5,00 ontvangen. Eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 1 winnaar; derde prijs: 28 winnaars; vierde prijs: 256 win naars; vijfde prijs: 2.470 win- ziin eisen dostfoblemen' erk aan en de Vlissingense mes wisten tot op één punt te tderen. Verder liet HVSV het et komen en stelde de zege eilig. Ank de Bakker en Nicole oussen waren de topscoor- ers met respectievelijk vijf en er treffers. ONTENISSE-AVANTI17-8 - klinkend succes voor de ies van Hontenisse. De eer zege van dit seizoen is bin- Met goed en agressief idbal werd Avanti wegge ld. In de eerste helft ging strijd nog gelijk op. Via een ■stand werd de 5-4 rust- id bereikt. In de tweede 't was er geen houden aan ir Avanti. Met goed en snel d liep Hontenisse steeds ver- !r uit Eindelijk was de instel- ig aan Hontenisse-zijde goed Eerste prijs: geen winnau l daardoor werd verdiend de tweede prijs: 4 winnaars, 88 ge afgedwongen. Zowel in Tuigend als aanvallend op- prijs: 433 winnaars, 6,20 ontva» cm toonde Hontenisse zich gen. Bohm won 509 partijen, verloor er dertien en speelde 38 keer remise. Dat is een percentage van 94,3 procent. Hij deed over zijn geslaagde recordpoging, die zondagochtend om elf uur begon, in totaal ruim 25 uur. De laatste uren kostte het de zicht baar vermoeide Böhm steeds meer moeite zich te concentre ren. Hoewel hij aanvankelijk het record op 570 partijen had willen brengen, hield hij het na 560 keer handen schudden voor gezien, Böhm, die na elke twee uur tien minuten rust mocht nemen en zich veelvuldig liet masse ren, speelde telkens aan twaalf borden tegelijk. Hort had het destijds op IJsland tegen twee honderd opponenten opgeno men. Met een overwinning op IOC-lid Anton Geesink zette Hans Böhm maandag rond het middaguur, na 25 uur en 4 mi nuten in touw te zijn geweest, een punt achter zijn geslaagde poging het wereldrecord simul- taanschaken te verbeteren. „Eens, maar nooit meer", ver zuchtte de radio- en televisie commentator uit het diepst van zijn hart. Ruim anderhalve maand ge leden begon Böhm de voorbe- n goed collectief. nSLAGEN »eede divisie dames: Actief-Her- ss 8-7, WN/Internos-Verburch "24, Servadin/Tornado-Westlan- '11-10, GSC-EBHV 11-13, Van Voort/Quintus 2-Groene Ster WIJK AAN ZEE (ANP) - Hans Böhm heeft maandag jfc-de divisie: Hontenisse-Avanti Wijk aan Zee het wereldrecord simultaanschaken op 5» H~12, partijen gebracht. Het oude record stond sinds 1978 ii mgen 12-8,v^n-Guéeizïi6 Reykjavik met 550 partijen op naam van Vlastimil Hor! die toen nog de Tsjechoslowaakse nationaliteit had, ma» inmiddels tot Westduitser is genaturaliseerd. reiding op zijn recordpogi*n onze atletiekmedewerker Specialisten van het NSF-tt trum op Papendal zorgden voWRAAUW - Freddy Lam- aangepaste dieet-en hmuufljens ht Belgische schema's, waardoor Bohm vtfachtebeke schreef de kilo zou moeten afvallen. ertien l-;i De opkomst van schaken* ®™en kilometer lange tegenstanders in het spec'» wjaarsloop in Graauw opgezette paviljoen was *n naam. groot, dat sommigen teleur? it betrof hier de vierde wed- steld moesten worden. Iniw ijd uit een serie van vijf die tiefnemer industriegroep 1 Aloy dit winterseizoen voor mond-Noord had gezorgd zesde maai hield. De veer- ook de nachtelijke uren aan n kilometer was trouwens trekkelijk werden gema» nieuw een Belgische aange- voor de geïnteresseerd ;enheid. De eerste zes plaat- Naast de groep Haddock,» gingen naar onze zuiderbu- Ierse volksmuziek speelde, 1. Eerste Zeeuw werd Willy er continu muziek te horen»' rmont uit Hulst, die zich een drive-in discotheek. eds beter in het trimloopge- ■Y®n_ begint te manifesteren. De speler, die de meeste K Vink, achtste, was de val kreeg, was de veertien!' r*)6 niet-Belg die binnen de rige jeugdkampioen van ï6 »jen eindigde, terwoude, die als een van» ,J\. zeven kilometer klopte weinigen van Böhm won. 0" "®tlaan van de Wege zijn rigens behoorde ook oud-F Wge rivaal Mare de Jonge cordhouder Hort tot de teg* r^wi verschil. Harold Hiel standers van Böhm, die ^f kilometer voor zijn zijn voorganger won. B<P terwijl Rudy Reijns kwam op alle onderdelen .ter: a^s.tand (twee kilo- uit dan Hort: meer tegenst* voor zijn rekening nam. ders (560), een betere tijd(®,leugd!oop over 500 meter uur) en een hoger winstperc^Egewonnen door Pascal de tage (90,9 procent). Het J' SebekeUi ®stdorpe, telg van ringspercentage was 94,3 P^Rj. n"e trimloper Hans de cent. de dames zorgde "h Hulst voor een "ws-Vlaamse zege op de en en liep tegen een nederlaag ia DERDE DIVISIE LÏMPUS-HVSV 11-12 - VSV won, maar zeker niet rertuigend. Vlot werd het 1-3, laar Olympus kwam goed te ug en halfweg de eerste helft ond het 4-4. Kort voor rust am HVSV weer de leiding en ruststand werd bereikt met In de tweede helft begon lympus erg goed en nam vlot sm 8-6-voorsprong. HVSV

de Stem | 1988 | | pagina 8