[ENNIE STAMSNIJDER, FAVORIET IN HULSBERG: L 'We hebben versterking nodig' SPORT an der Velden favoriet SCHOOL itste veldrit in Kruiningen LKOM amiddag. ts. h onderwijs ■V)ESTEM SPORT3 ZATERDAG 9 JANUAR11988 T14 LSBERG - Volgens de logica der gebeurtenis- moet Hennie Stamsnijder zondag voor de ne- de keer Nederlands kampioen veldrijden irden. Die indruk wordt versterkt omdat het r de Tukker in de kaart speelt. gCfS (m/v) ken? Reserves Bopend Belasting SÖSP Clubrecord voor Danielle Seegers Paul Kouijzer blijft bij Hontenisse Corridor" in 18 tot 25 jaar, jn veroordeeld, i groepswerk mgeren. s (als gevolg van sn in het land, .'ALLENLOOP IN GOES OEFENMEESTER JACKY VANDEWALLE OVER HOEK Dames Spui tegen jeugdselectie De Kok stapt op Hans Ritico stopt bij Breskens Zwemmen in Terneuzen en in Middelburg Zeeuwse jeugdselectie zaalvoetbal Gelijk spel Hontenisse Scholieren gratis naar Excelsior Opmars Schultz en Witvoet gestuit Winst voor Ajax in Portugal Handbalster Bult overweegt rechtszaak Protesten tegen aanwezigheid Cash Derde verlies voor volleybalsters in Bremen Ik nam bewust gas terug' jorJeanNelissen is altijd favoriet geweest op doorweekte parkoersen, de overvloedige regen van de laatste dagen heeft de achting gewekt dat Stamsnijder zijn superieur ipvermogen in de strijd kan werpen. achter een aantal zet en functioneren, nd: Ervaring in een stratieve functie is ast moet een vertegen ie rayonindeling, bereid >rgt ten eerste een goede tische en praktijkge- rens een vertegenwoor- iyon toe te wijzen, salariëring kent Heine- pakket secundaire voldoen aan boven in van harte uitgenodigd Heineken Nederlands elszaken Commercie hijzelf verhult zijn ambitie [et Maar bouwt een lichte {Reling in, omdat hij deze met een blessure gesuk- tld heeft, die zijn programma ','de war heeft geschopt „Zon- ig in Asper haalde ik halver- >ge de wedstrijd de grote teen j mijn linkervoet opea Bij- inder pijnlijk bij het lopen. Ik ilde woensdag in Stuttgart hi, maar dat durfde ik |et Want ik mocht geen risico r nemen". E het moment dat dit sei- i de veldrijders hun fietsen it het schuurtje haalden, heeft isnijder verklaard dat hij j de maand januari zijn top ,u moeten bereiken. „Ik heb in de Super Prestige gas teruggenomen. In ier had ik misschien Libo- ji kunnen volgen. Wat bereik ermee? Als ik gewonnen had u ik één punt op hem inlopen, barvoor ga ik me niet hele- •aal stukrijden. Ik heb geleerd (thet niet mogelijk is een hele inter in topconditie te blij- i jaar geleden behaalde Hen- Stamsnijder in Apeldoorn In eerste titel. Sindsdien is hij ions land bijna onafgebroken nummer één van de veldrij- i gebleven. lij won drie keer de Super e. Dit had echter tot ge- t hij op de dag van het eldkampioenschap aan het de van het seizoen veel re- ves had verbruikt. De sto nde competitie leidde ertoe thij de laatste drie jaar nog Har één keer (3e in Lembeek) I het podium stond. „Roland oton heeft dezelfde ervaring gedaan Hij was ook het hele en de beste, maar werd in t wereldkampioenschap door veel frissere renners weggere den". Deze ervaringen hebben Stamsnijder tot nadenken ge stemd Daarom heeft hij ditmaal 'gepiekt' op de maand januari. Zondag kan hij dus een eerste proef afleggen of hij er ver standig aan gedaan heeft zijn seizoen anders in te delen. „Dit is een zéér zwaar par cours, waarop je nergens kunt herstellen", luidde het com mentaar van de titelverdedi ger, toen hij donderdagochtend in zijn eenije vier ronden in Hulsberg had afgelegd. „Nie mand zal zich kunnen verstop pen". Volgens Stamsnijder moet er van de 2400 meter een kwart gelopen worden. „Dat is binnen de normen van de internatio nale wielerbond". Over zijn concurrenten doet Stamsnijder niet geheimzinnig. „Ik heb gemerkt dat de meeste renners de hele winter door willen vliegen. Dat kan een voudig niet. Daarom zit een aantal er nu al door. En ze heb ben nog geluk gehad dat het een zachte winter was, anders zou de terugslag al veel eerder zijn gekomen". Het gevolg is dat Stamsnijders' ploegmakker Adrie van der Poel plotseling ook tot de kanshebbers voor een plaats op het podium be hoort. Misschien wordt het kam pioenschap een herhaling van 1983 toen in Hulsberg, welis waar op een ander parkoers, maar ook in de modder, Stam snijder en Van der Poel de nummers een en twee werden. Een verschil met vier jaar geleden is dat de concurrentie (Martin Hendriks, Henk Baars, Rein Groenendaal, Frank van Bakel, Huub Kools) niet alleen voor de titel knokt, maar Hennie Stamsnijder in training op het NK-parkoers: „Op deze omloop kun je nergens her stellen". - FOTO DE LIMBURGER vooral ook voor een plaats in de ploeg voor het wereldkam pioenschap. Dat vormt Een zware psychische belasting. Wat betekent na elf j aar plus een regenboogtrui de Neder landse titel nog voor Stamsnij der? „Veel", antwoordt hij, „het is toch iets als je een heel jaar het rood-wit-blauw kunt dra gen. Ik ben niet voor niets de afgelopen maanden minder diep gegaan dan in andere ja ren. Op de zware omloop in Hulsberg zal ik mijn reserves aanspreken. Zeker ben je ech ter nooit. In 1980 lag ik in Nij megen in de laatste ronde op kop. Ik had het kampioenschap voor het grijpea Maar ik werd uitgeschakeld door een val. Dat kan altijd gebeuren. In veldrij den speelt het toeval een zekere rol. Blijf ik van tegenslag ge spaard, dan zullen ze met mij moeten afrekenen". Van onze atletiekmedewerker HOBOKEN/HULST - Le den van de atletiekclub RKHAV uit Hulst kwamen in actie tijdens indoor-wed- strijden in het Belgische Hoboken. Voor B-juniore Danielle Seegers was er een clubrecord bij het kogelsto ten. Zij wierp 10.30 meter met de 4 kilogram-kogel. Dat leverde haar een tweede plaats op. Op de 60 meter werd ze in haar serie vijfde met 9.2. en op de 60 meter horden eindigde ze als vierde met 12.1, terwijl ze bij het verspringen met 4.29 meter 17e werd. Op het onderdeel hoogspringen wipte ze over 1.30 meter. Bij de C-meisjes kwam Bianca Seegers in actie. Zij boekte een persoonlijk record Dat gebeurde bij het versprin gen met een afstand van 3.73 meter. Vijfde werd ze op de 60 meter horden in 12.3 en zesde in de serie op de 60 meter sprint in 9.6. Zij sprong 1.20 meter hoog en stootte de kogel 7.21 meter weg. Veteraan Donald Seegers was goed voor twee clubre cords. Bij het kogelstoten met 9.29 meter en bij het versprin gen met 4.88 meter. Vierde plaatsen waren er voor hem bij het hoogspringen (1.25 meter) 60 meter horden serie (12.3) en een vijfde plaats in de series 60 meter sprint in 8.7. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE -1 Paul Kouijzer, de trainer van Hon tenisse, blijft ook volgend sei zoen de hoofdmacht van die vereniging trainen. Zowel trai ner als bestuur kwamen snel overeen. Kouijzer begint dan aan zijn tweede seizoen bij de club uit Kloosterzande. onze atletiekmedewerker •ES-Vandaag, zaterdag 9 januari, houdt de Goesse atle- cvereniging AV'56 de 27-ste editie van de Wallenloop. favorietenrol is weggelegd voor Leon van der Velden i de organiserende club, die vorig jaar voor de eerste 1 zijn naam op de erelijst wist te schrijven, hoeft echter niet op pre- van de Broecke - bezig aan een 2336,- en max. 3616,- hankelijk van leeftijd en t verrichten van onregel- iinctie? formatie-ochtend op 30 tot 12.30 uur in het rand 75 te Zeeland (N.Br.), uw komst de bon gaarne doch voor 20 januari a.s. listratie van de inrichting- res: leeland (N.Br.). ïgen worden verstrekt ers, hoofd begeleiding ter 08865-1443. te rekenen, want ook i keer is de Belgische ver ging Duffel AC present met k haar gelederen twee oud- iaars van deze Wallenloop, Jielijk Luuk Wijns (1983 en en Mark Nevens (1981 en .2)- Het kan dus een interes- duel worden op de Goesse Ilea past de drie eerder ge ilde oud-winnaars is ook i de Vlieger van de partij, fin 1985 de zege opeiste. De pthonatleet is dit winter en nog maar weinig in ac- geweest wegens blessures .maakt hier zijn heroptre- rMannen die eveneens ,'Hn verwacht mogen wor- I1 zijn: Frank Kooman, Rian knap seizoen - en Simon Blom. De heren starten om 14.35 uur met als opdracht 7800 meter. De dames hebben hun 3900 meter er dan al opzittea Hier wordt het waarschijnlijk een Belgi sche zege voor Carin Jennis. Van Zeeuwse zijde staan Nellie van Horssen, Joke Goereè en Yvonne de Grave op de voorin- schrijvingslijst. Zij worden om 13.55 uur op pad gestuurd. Het programma begint om 12.00 uur met de pupillen, terwijl de prestatielopers traditioneel voor de afsluiting zorgen. Zij gaan rond de klok van 15.45 uur van start met als maximale af stand 7800 meter. Het secreta riaat is gevestigd in Café Baar- ends aan de Voorstraat i onze sportmedewerker IUININGEN - In het recreatiegebied De Inkel bij Krui den wordt zaterdag 9 januari de tiende en laatste wed- iju verreden, die meetelt voor de Zeeuwse veldritcompe- vac.nr. 8-0002/0057) ian O vrouw O (jaar) vtwee categorieën is de strijd he eerste plaats in de eind- reeds beslist. Bij de ama- xs Is Wim Wolfert, die nu [Punten heeft, onbereikbaar worden voor de anderen. streekgenoten uit •'«wsch-Vlaanderen, Patrick 1 e en Mare de Smit, be- kn de tweede en derde «s met 109 en 108 punten, k Frank Zoetewei, die bij nieuwelingen reeds acht ;r Won, is bij deze categorie p van zijn eerste plaats in eindklassement. Roy Bo- ~®n Patrick van de Vijver, .heiden een gelijk aantal «en bezitten, gaan in Krui- jgen ongetwijfeld een leuk uitvechten om de tweede ts. i.de junioren kan Ronald ujsse praktisch niet meer °ngen worden van de eer ste plaats. De Goesenaar heeft 157 punten op zijn conto staan en hoeft in feite zaterdag alleen maar te vertrekken (wat 5 bo- nuspunten oplevert) om zeker te zijn van de titel. De anderen hebben een te grote achter stand. Bij liefhebbers/veteranen gaan de Belg Jose Delheije en Edward Koets wellicht nog een robbertje vechten om de eerste prijs in de eindstand. Delheije heeft vijf punten voorsprong op Koets. Daan Verhuist leidt bij de recréanten met tien pun ten voorsprong op zijn naaste volgers Jan Minnaard en Sjaak Rommers. Het wedstrijdprogramma begint om 13.00 uur en de prijs uitreiking van de Zeeuwse competitie is in petit-restau- rant 't Haspel bij het NS-sta- tion Kruiningen-Yerseke. Door Rinus Verberkmoes HOEK/GENT - Een half jaar geleden keek de des tijds kersverse Hoek-trai- ner Jacky Vandewalle toe tijdens de eerste testen van zijn elftal. Momenteel weet hij waaraan hij toe is en weet hij tevens dat de Hoek-ambities, het beha len van het eersteklasser schap, nog niet in zicht zijn. „Het huidige team is daar nog niet aan toe," al dus de Gentenaar in Hoek-dienst. Vandewalle ziet die visie niet als kritiek op de selectie. Hij vindt het een 'eerlijk uiten' van zijn mening. Want even als de Hoek-bestuurders en supporters, moet ook hij er kennen dat Hoek teveel zwakke punten heeft om door te kunnen stomen naar de eerste klas. „Om die ambities waar te maken moet er versterking komen. In mijn visie zeker drie man," aldus Vandewalle. Dat betekent tevens dat Hoek weet waar het aan toe is. Tenminste als het gestalte wil geven aan de ambities die het vorig jaar naar buiten bracht. Vandewalle wil daar best aan meewerken, maar zal daartoe 'zijn eisen' indienen. Vande walle: „Deze maand gaan we rond de tafel zitten en gaan we praten over contractver lenging. Persoonlijk ga ik er vanuit dat we het eens zullen worden. Temeer, daar we de zelfde ambitieuze plannen hebben". Een loffelijk streven waarbij tevens de bouw van een tribune hoort. Want een dergelijke optrek ontbreekt nog aan het Hoek-complex. Plannen genoeg dus bij de vereniging van voorzitter Cas Braafhart. Het realisatie programma werd daartoe vo rig jaar min of meer ingezet. Vandewalle ™°rd aangetrok ken om het sportieve gedeelte Jacky Vandewalle: 'Hier moet je meer schipperen'. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER gestalte te geven om daardoor de rest op sleeptouw te ne men. Deze trainer zag dat wel zitten. Mede omdat Patrick Orlans -deze Heirnis Gent manager speelde tot voor kort bij Hoek- hem daarbij stimu leerde. Voor de 39-jarige Vandewalle, die eerder Sint- Maartens-Latem, Lovende- gem en Sint-Amandsberg on der zijn hoede had, was de uitdaging om in Holland aan de bak te komen groot. Van dewalle stippelde in de zo mermaanden zijn schema uit. Via die opzet zou Hoek furore moeten maken. Vandewalle: „Ik heb me ver baasd over de algemene con ditie. Ik had op een goede ba sis-conditie gerekend, maar die was zelfs niet aanwezig. Om blessures te voorkomen heb ik dus heel wat in moeten binden. Momenteel kan de gaskraan iets verder open, waardoor we hopelijk wat kunnen groeien. Want dat zal nodig zijn in de tweede com petitiehelft, zeker nu we van start moeten gaan met inval lers voor Wilco Braafhart en Gijs Lokhorst." Naast de ge noemde ervaring, kwam Vandewalle erachter dat de aanpak bij de Nederlandse amateurs anders verloopt dan bij de Belgische betaalde krachten. „Hier moet je meer schipperen. In België kan je veel harder optreden. Aan de andere kant is het zo dat men je hier bezig laat gaan, terwijl de bestuurders in België zich meer bemoeien met de opstel ling en dergelijke. Wat dat betreft is het hier prettig werken," aldus Vandewalle. Ondanks dat hij weet dat zijn keurkorps nog niet echt goed gespeeld heeft, verwacht hij een redelijke tweede helft van de competitie. Vandewal le: „Naast tegenslag, onder andere in en tegen Arnemui- den, is het een feit dat we een echte afmaker missen. Een koude kikker die de kansen weet te benutten, want het gat dat viel door het vertrek van Niek van den Houten en Mark van Vugt, is onvoldende opgevuld. Een man als Frank Hemelsoet moest daardoor een te grote stap maken. Het is tenslotte niet niets om van uit de afdeling rechtstreeks in de tweede klas te stappen. Daarnaast begint een man als Hubregtsen weer beter te draaien en is het herstel van Adriaan van Nieuwenhuizen nog in stijgende lijn. Adriaan moest tenslotte van nul te rugkomen na zijn ongeval. Dat hij nu al zover is, is een bewijs van zijn mogelijkhe den." Een ander fenomeen waar Vandewalle mee geconfron teerd werd was de huidige winterstop. Een competitie onderbreking die in België ondenkbaar is. Hij zegt daar over: „Voor mij is dat iets on gewoons. Misschien is het goed voor het herstel van blessures. Voorlopig wacht ik maar af. Wie weet wat fe bruari brengt. Dan hebben we misschien spijt dat we de drie wedstrijden die we had den kunnen spelen niet ge speeld hebben. Voor mij was deze stop niet nodig. Nu die er toch is gaan we het even rus tig aan doen. Na de vier daagse trip naar het Duitse Winterberg, van 8 tot 12 ja nuari, gaan we er weer stevig tegenaan. Dan zal duidelijk worden of hetgeen verteld wordt, namelijk dat Hoek steeds goed uit de winterstop komt, waar is." NIEUWSOVERZICHT SPUI - Zaterdag 9 januari speelt de Zeeuwse jeugdselectie van 14 tot 16 jaar een wedstrijd op het terrein van de voetbalvereni ging Spui. Om 11.30 uur is het damesteam van Spui, dat naar de eerste klasse promoveede, de tegenstander. GOES - Maarten de Kok stapt aan het eind van deze competitie als trainer op bij de voetbalvereniging Goes. De oefenmeester uit Vlissingen is bezig aan zijn tweede seizoen bij de Beve- landse zondag-derdeklasser. Het bestuur van Goes en Maarten de Kok hebben na een goed wederzijds overleg besloten uit elk aar te gaan. BRESKENS - De eerste selectie van tweede klasser Breskens is opnieuw uitgedund. Na het wegvallen van vleugelverdediger Ronny de Ruysscher, die als fysiotherapeut in West-Duitsland is gaan werken, heeft nu ook Hans Ritico te kennen gegeven te stoppea Afgelopen dinsdag deelde hij zijn besluit voor aan vang van de training mee. Een beslissing die bij hem al enige tijd speelde. „Ik kon het niet meer opbrengen. Dat ik aan het eind van het seizoen zou stoppen lag al vast De afstand Aar- denburg-Breskens leek echter met de week groter te worden dus ben ik er nu maar mee gekapt", aldus de in Aardenburg woonachtige Ritico, die het volgend seizoen wellicht dichter bij huis voetbalt „Dat zou inderdaad wel eens Aardenburg kun nen worden", aldus de man die nooit gek op trainen was. TERNEUZEN/MIDDELBURG - Zondagmiddag wordt in de zwembaden te Terneuzen en Middelburg de derde ronde van de Zeeuwse zwemcompetitie afgewerkt. In de hoofdklasse komen de teams van Stormvogel, Luctor, Bruinvis, Schelde en de ZCK Koewacht tegen elkaar in actie in Terneuzea De Stormvogel gaat in die klas riant aan de leiding, maar voor de tweede plaats wordt nog strijd geleverd tussen de Schelde en Bruinvis. Voor het Middelburgse Luctor is het doek gevallen. Dat team zal volgend seizoen in de eerste klasse uitkomen Die eerste klasse komt in Middelburg in actie. Daarin ste vent het Breskense Scheldestroom regelrecht op het kam- pioenbschap af. Die ploeg wordt wel op de voet gevolgd door de teams van Ganze en de Zuidwester. De ploegen van De Beve landers, Braakman, Onderdak en Stormvogel B, spelen geen rol van betekenis meer. GOES - Zaterdag 9 januari speelt de Zeeuwse jeugdzaalvoet balselectie een oefenduel tegen het team van El Toro. De wedstrijd wordt gespeeld in het Sportcentrum te Goes en begint om 18.00 uur. KLOOSTERZANDE - In een vrijwel gelijkopgaand treffen heeft Hontenisse met 1-1 gelijk gespeeld tegen Zaamslag. Het eerste kwartier van de wedstrijd was duidelijk voor Zaamslag en daarop afgaande leek er voor Hontenisse weinig succes op een goed resultaat wegegelegd. Ook al omdat de thuisploeg met nogal wat invallers speelde, terwijl Zaamslag slechts enkele basiskrachten moest missen. In de eerste helft kwam Zaamslag op voorsprong via Jan de Zwarte, maar de slotfase van die pe riode bewees dat Hontenisse goed terugkwam. Na rust werd die lijn doorgezet en speelde zich een evenwichtige partij af. Uit een dieptepass van Evert de Koek omspeelde Sjef Pauwels de Zaamslag-doelman en scoorde de gelijkmaker. ROTTERDAM (ANP) - Eerste divisieclub Excelsior gaat scho lieren gratis toegang geven bij thuiswedstrijden voor de com petitie. Deze maatregel geldt voorlopig tot het einde van het seizoen. Het bestuur van de club hoopt hiermee wat meer sfeer te brengen op Woudenstein. De kaarten zullen via de scholen worden gedistribueerd. SYDNEY (SID) - In de halve-eindstrijd van het met 360.000 gulden gedoteerde damestennistoernooi in Sydney komen geen Nederlandse speelsters meer voor. Brenda Schultz en Hester Witvoet werden gisteren in de kwartfinales uitgeschakeld. De twintigjarige Witvoet verloor van de als tweede geplaatste He lena Sukova in twee sets: 6-2 en 6-2. Brenda Schultz gaf de Amerikaanse Patty Fendick (79ste op de wereldranglijst) beter partij. Ook Fendick besliste de partij in twee sets: 6-3 en 7-5. De twee andere-halve finalisten zijn de als eerste gerang schikte Pam Shriver en Claudia Kohde-Kilsch, nummer drie op de plaatsingslijst in Sydney. Uitdagen kwartfinales dames: Kohde-Kilsch (WD1) - Inoue (Jap) 6-2, 6-3, Shriver (VSt)- Lindqvist (Zwe) 7-5, 6-1, Sukova (Tsj) - Witvoet (Ned) 6-2,6-2, Fendick (VSt) - Schultz (Ned) 6-3,7-5. Herenenkelspel: Rive (VSt) - Drewett (Aus) 6-4,6-2, Fitzgerald (Aus) - Moir (ZAf) 6-0, 6-1. PORTIMAO (AFP) - Onder leiding van de nieuwe technische staf, het trio Kohn-Haarms-Hulshoff in plaats van het koppel Cruij ff-Bruins Slot, heeft Ajax gisteravond in Portimao het vriendschappelijk duel tegen Portimonense met 2-1 gewonnen. Portimonense, dat in decembner de Deen Jan Sörensen van Ajax overnam, is degradatiekandidaat in de hoogste divisie van de Portugese voetbalcompetitie. De eerste helft werd zon der doelpunten afgesloten. Na een uur opende Wouters de score van de strafschopstip. Bergkamp bracht de stand drie minuten voor het einde op 2-0. Een minuut later scoorde Karim tegen. De wedstrijd gold voor Ajax als voorbereiding op het tweede duel tegen FC Porto in de strijd om de Supercup. Kopduel tussen Ajacied Hennie Meijer en Ricardo van Porti- monese. Ajax won de vriendschappelijke ontmoeting met 2-1. FOTO ANP AMSTERDAM (ANP) - Handbal-international Marianne Bult stapt, als zij haar tussentijdse overschrijving van OSC naar Foreholte niet voor elkaar krijgt, naar de rechter. Deze week werd Bult door het bestuur van de afdeling Amsterdam de transfer geweigerd, omdat zij niet voldeed aan het criterium van een verhuizing. De 27-jarige handbalster, werkzaam in Amsterdam, zegt naar Zoetermeer verhuisd te zijn. Zij zegt een dergelijke stap over te hebben voor de vergoeding, die haar door de sponsor van Foreholte in het vooruitzicht is gesteld. Christien Knigge, die van V&K naar Foreholte wilde, kreeg net als Bult geen toestemming van de afdeling Groningen. ADELIADE (Rtr) - De aanwezigheid van de Australische ten nisser Pat Cash bij het invitatie-toernooi in Adelaide wordt niet door al zijn landgenoten gewaardeerd. De Wimbledon- winnaar was gisteren tijdens de door hem gewonnen partij te gen de Zweed Mats Wilander voortdurend het mikpunt van anti-apartheids-demonstranten, die protesteerden tegen het optreden van de Australiër tijdens de strijd om de open Zuid- afrikaanse tennistitels in november in Johannesburg. De tekst van de buiten het stadion schreeuwende demonstranten loog er niet om: 'Pat Cash, bloedgeld'. BREMEN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben gis teren ook de derde wedstrijd tijdens het internationale toer nooi in Bremen verloren. Dit keer was Oeralotsjka Sverdlovsk te sterk voor de ploeg van bondscoach Pang. Net als in de voor gaande duels kon het team geen set winnen: 0-3. De setstanden waren 8-15,9-15 en 10-15. Uitalagen: Cuba I - Canada 3-0 (15-6,15-11,15-6), Oeralotsjka Sverd lovsk - Nederland 3-0 (15-8,15-9,15-10).

de Stem | 1988 | | pagina 13